PDA

Prikaži potpunu verziju : Šta slušate od muzike...


Strane : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66

Covenant
5.12.2005, 23:17
Eto,interesuje me sta najvise slusate od mjuze:)
Mogli bi i moderatori da stave i glasanje....
Ja recimo preferiram uglavnom metal,industrial,grunge,pomalo rege i blues....
Medju najomiljenijim bendovima su mi Sepultura,Soulfly,Megadeth,Slayer,Pantera,Testamen t,Death,Morbid Angel,Ministry,Opeth,My Dying Bride,Alice In Chains i jos dosta toga...
Forsirao sam do skora thrash metal,ali sam sad vise u dark fazonu te slusam doom,death i gothic:)
Your turn then...

diablo_
5.12.2005, 23:30
Metal:

Slipknot,Slayer,Dragonforce,Hammerfall,SOAD,Rammst ein,itd...

Do@ OldSchool
5.12.2005, 23:37
Rap Hip Hop

( G UNIT, D 12, Eminem, Ruff Ryders, Akon, 2 Pac, 112, Eve, Pretty Ricky, Petey Pablo, Ciara........ )

Splinter
6.12.2005, 10:34
DMX,Ruff Rayders,G Unit,R.Kelly,Nelly,The Game,Ludacris,Mario Winans,B2K,112,Juddged edge,Fort Minor i Linkin Park:rolleyes:

urke
6.12.2005, 14:33
Evo pa vidi: http://www.last.fm/user/urke/

Rocker
6.12.2005, 15:23
Volim sve što vole mladi!!!:p

Rock 'N' Roll FOREVER!!!!

Shlaymara
6.12.2005, 15:52
uglavnom punkeraj ramonsi,hladno pivo, kud idijoti...

the 1st one
6.12.2005, 16:19
Korn,SOAD, Rammstein, the white stripes, the darkness, HITMAN, madball .... idr...

VojaM
6.12.2005, 16:24
Mogli bi i moderatori da stave i glasanje...
Pazi kad glasanje 'ladno možeš da staviš i ti sam ;)
Admin

Highlander
6.12.2005, 17:33
Uglavnom svasta, ali najvise Linkin Park!

3dM@niak
6.12.2005, 17:45
Rege, rok, blade... Ex yu rok, Dugme, Bitlse, R.E.M., Dilana & slicno...

pyost
6.12.2005, 17:46
Do pre pola godine sve osim narodnjaka, ali doslo je do bitnog preokreta u mom zivotu. Sada je sve i svasta bez narodnjaka samo 10%, dok ostalih 90% cini Coldplay... Ah...

bobi
6.12.2005, 19:24
(old school) Black, Gothic & Doom metal.

Omiljeni bendovi:

My Dying Bride
Anathema
Celectial season
The blood divine
Theatre of tragedy
Moonspell
The sins of thy beloved
Opera IX
Bathory
Burzum...

ah da volim i melodic death metal poput...

Children of bodom
In flames i dr.

Romero
6.12.2005, 20:34
Kratko jasno i sasvim razumljivo :METAL

Elementarna Nepogoda
6.12.2005, 20:38
Ovo ce uskoro biti tema metal vs rep/hip-hop (rok sam iskljucio jer njega svi slusaju, posebno malo stariji korisnici foruma).

101st Airborne
6.12.2005, 21:02
Blah, sve sto mi se svidi...neki hop, R'n'B, mainstream...ali kad oko 2 nocu krene neki narodnjak, necemo se da se lazemo, fino se osecam:)))))

Covenant
6.12.2005, 21:06
@Elementarna Nepogoda
Ma nece-ja,iako sam metalac,gotivim rap(kao i svaku urbanu muziku),ali ga dosta slabo slusam....
@Bobi-imas bogami lep ukus,sta da kazem.....
Cudo nisi stavio na listu Opeth,kao i Saturnus-ako nisi slusao,poslusaj sto pre-ljudi su cisti umetnici.....
My Dying Bride i Burzum su i my favorites takodje....
So dark so gothic so black:)

bobi
6.12.2005, 21:16
Cudo nisi stavio na listu Opeth,kao i Saturnus-ako nisi slusao,poslusaj sto pre-ljudi su cisti umetnici.....


Cuo sam, ali mi nisu najomiljeniji bendovi...

Zaboravio sam da stavim, recimo, Arcturus

Pantelija
6.12.2005, 21:46
Pazi kad glasanje 'ladno možeš da staviš i ti sam ;)

Decko nije znao ;) Admine, da li ima mutni izbor u ovoj verziji vBulletina? Da ne proveravam. POZ & hvala za NiceTextEditor

A sad tema, a odgovor koji je tipa ko razume shvtice, ko nezrazume neka me pita:

Sve sto nije made by ROZE & Co.

RED CROSS
6.12.2005, 22:14
Rock, Hard-Core, Metal (samo Heavy, ne Black i Death) itd.
Omiljeni bendovi: Linkin Park, Limp Biskit, KORN, ali i DEEP PURPLE, Black Sabbath(OMILJENI) itd...

darthmajor
6.12.2005, 22:17
A zasto nije darkwave stavljen kao moguci izbor??? :D
Uglavnom to slusam, a u poslednje vreme malo post-rock-a, malo alternative...
Favs: Diary of Dreams, Diorama, Sigur Ros, Muse...
A drago mi je videti da vecina ovdasnje populacije slusa bas koliko-toliko inteligentnu muziku ;) :)

@Covenant
A inace odakle ti ime? Jel' si mislio na Covenant koji je sada The Kovenant(s.e.t.i.), na 'pravi' Covenant(sequencer) ili nesto trece?

vladale
6.12.2005, 22:27
Evo pa vidi: http://www.last.fm/user/urke/

Super ti ovo!

Inace ja slusam rock, slabije metal. Dosta slusam i punk, najvise Ramonse i Pistolse.. Ajde i da se malo izreklamiram posto ima dosta rockera:
Svratite na www.rock-serbia.com i regujte se ukoliko zelite. Nadam se da admini i modusi nece izbrisati poruku.

Suicide samurai
6.12.2005, 22:27
a kako onda, pored toliko rokera i metalaca samo 4 glasa u ove 2 kategorije? :)

Covenant
6.12.2005, 22:28
Paaaaaaa imas stavku "ostalo".....
Hteo sam da stavim i blues,reggae i jos toga ali mislim da je ovako uopsteno bolje...
Covenant je ime albuma death-metal benda(meni omiljenog)Morbid Angel-a-pogledaj post "nickovi"....
PoZ!

MilanSM
6.12.2005, 23:59
zasto nema klasicna muzika?! ja slusam sve, ALI SVE! sad se u poslednje vreme xtra lozim na metal/rock i na Tool, ali i techno volim da babmusam kad sam sam kuci.

darthmajor
7.12.2005, 0:25
Ostalo it is.
Da, klasika je stvarno trebala da bude za izbor, iako bi verovatno ostala prazno (kada sam vec glasao za ostalo).
A jel' slusa iko gusle??? (hahahaha, e to je zlocin!)

@Covenant
Pa pomislio sam zbog onog industrial-a na Kovenant a zbog onog 'dark' vec mislio da si ulazio u EBM vode ;)

F@n@T!c_KV®
7.12.2005, 1:00
Glasao sam za techno mada vise gotivim neki psy-trance...ali to je to uostalom!

TtuEd
7.12.2005, 1:37
Metal (Melodic Black, Thrash, Gothic), Gothic Rock, Electro, stariji Hard Rock (sedamdesete)

TtuEd
7.12.2005, 1:41
Glasao sam za techno mada vise gotivim neki psy-trance...ali to je to uostalom!
Kakvi psi? (šala... :D)

GaVrA
7.12.2005, 2:24
sve shto mi se svidi...


glasao sam za metal...


mrzim rasprave vezane za muziku...


jedva cekam da se neki likovi "pokace" oko muzickog ukusa pa da modovi zatvore temui... ;)

sandolina
7.12.2005, 11:08
ovaj................
ovome se nisam nadala :p :p
ovako;
:D punk i rock :D LORD BISHOP ROCKS :p :p :p
isto tako Bob Marley :p kao i Ben Harper :)
na kraju volim i :eek:
Roni Size-a, FatBoySlim, Underworld
MUZIKA UVEK MOZE!!! ;)

F@n@T!c_KV®
7.12.2005, 11:30
Metal (Melodic Black, Thrash, Gothic), Gothic Rock, Electro, stariji Hard Rock (sedamdesete)

A vidim da t gotivis da igrash Gothic.... Fino, fino!

:D :D :D

vladale
7.12.2005, 14:02
ovaj................
ovome se nisam nadala :p :p
ovako;
:D punk i rock :D LORD BISHOP ROCKS :p :p :p
isto tako Bob Marley :p kao i Ben Harper :)
na kraju volim i :eek:
Roni Size-a, FatBoySlim, Underworld
MUZIKA UVEK MOZE!!! ;)

Slusas Ramonse? :)

Rocker
7.12.2005, 14:09
Slušam ja Ramonese!

Samuraj
7.12.2005, 14:22
Ja slusam rock i jazz. Red Hot Chili Peppers omiljena grupa :)

Burgos
7.12.2005, 16:10
Rock, Hard Rock, HeavyMetal, Blues.

Black Sabbath, Partibrejkers, Zeppeline, itd.

fazza
7.12.2005, 16:16
retro pop/rock 80's, house...

voodoo_
7.12.2005, 16:24
Uglavnom heavy, power, death i thrash metal, ali mogu da slušam skoro sve što nije u "roze" i mtv fazonu. Znači svaka muzika je ok ako je sa stavom i pravljena iz ljubavi prema umetnosti ili prema umetnosti i parama (ali nikako samo zbog para)...

Rax13
7.12.2005, 16:43
Rock, ponekad Jazz i Blues...

Goran
7.12.2005, 18:17
Deep Purple, Pink Floyd, Doors, Eric Clapton, Joe Cocker, John Lee Hooker itd. itd.

Romero
7.12.2005, 18:36
Šta je ovo???

Niko od nas nije glasao za narodnjake...aauuuu ala smo svi neki kulturni ljudi...:cool:

Goran
7.12.2005, 18:49
Šta je ovo???

Niko od nas nije glasao za narodnjake...aauuuu ala smo svi neki kulturni ljudi...:cool:

Narodnjaci su moja najveca perverzija, to slusam samo nocu kada nema nikog i kad niko ne moze da cuje sta slusam (u rane predjutarnje casove), i nikom ne pricam da slusam narodnjake... :) :) :)

Ma pali brate, narodnjaci su zakon.... rece neko nekad!

voodoo_
7.12.2005, 19:09
Ti što slušaju narodnjake čitaju Svet, al bez Kompjutera:D

Arnediad
7.12.2005, 19:09
O ukusima ne vredi raspravljati tako da cu samo reci da slusam sve sto slusaju mladi:D
Bila bi to jaka fora da Rap'n'Hip Hop NE VLADAJU SUVERENO:D

bobi
7.12.2005, 20:12
O ukusima ne vredi raspravljati tako da cu samo reci da slusam sve sto slusaju mladi:D
Bila bi to jaka fora da Rap'n'Hip Hop NE VLADAJU SUVERENO:D

Ne!

Postoji ukus i postoji neukus.

REDisLAW
7.12.2005, 21:32
Ajde nek neko kaze da SOAD nije zakon. Ajde?!?!

Kachy
7.12.2005, 22:27
Slusam sve sem narodnjaka i metala, ali sam se svrstao u rokere

voodoo_
7.12.2005, 22:47
Što bre ne voliš metal? Nemoj da te ova omladina zavlači - SOAD, Manson, Rammstein i ostalo nije metal, a (pravi) metal je zakon... a pritom ne mislim na St. Anger i tako to...

Johnnyy
7.12.2005, 22:55
Ajde nek neko kaze da SOAD nije zakon. Ajde?!?!

SOAD nije zakon.;)

Kachy
7.12.2005, 23:04
iskreno me nerviraju likovi koji nose gumene cizme leti na sto stepeni, crne majce sa djavoljim znakovima, masne neoprane kose specificnog mirisa

aerosmith
7.12.2005, 23:09
Aerosmith. Stvarno su genijalci. A naravno Aca Lukas je od domacih zakon

Johnnyy
7.12.2005, 23:23
Slusham maltene sve osim ovih domacih turbo-folk-giga-mega-grand narodnjaka-zabavnjaka!
Volim Rock (Van Gogh rules), ambient, kvalitetan bluz, i naravno iznad svega elektronsku mjuzu - Laurent Garnier, Distance to go@, Chris Liebing, Carl Cox, Konflict, Matrix, Ed Rush, Optical, Roni Size, Logic bomb, Ticon, Umek, Wizzy Noise, Bamboo forest...
Dodao bih josh samo da bez Tome Zdravkovica nema muzike!

Johnnyy
7.12.2005, 23:34
iskreno me nerviraju likovi koji nose gumene cizme leti na sto stepeni, crne majce sa djavoljim znakovima, masne neoprane kose specificnog mirisa
A kad si im ti to mirisao kose?:p
Shalim se i meni idu na k... Ajde ove klince mogu i da razumem, mladi ljudi pa imaju kao neku ideologiju zivota - kao neshto ih drzi neko vreme dok se malo ne ukluche u normalne drushtveno-kulturne tokove, al' kad vidim nekog shabana koji je sp.cao tridesetak i kusur godina ( mozda i ozenjen i ima sitnu decu ) a sprchio se na -100C u nekoj koznoj jaknici od pre pola veka i nekim uskim, varekinom uprljanim pantalonicama sa povrnutim nogavicama...

GaVrA
7.12.2005, 23:48
malo je glupo da zbog izgleda ocenjujete ljude...



to je u stvari VEOMA glupo...



to je sve stereotip.... to metalci u koznim jaknama i masnom kosom... i sa djavolskim majicama...



to shto su takvi likovi najistaknutiji ne znachi da su svi metalci takvi...


ko me je skapirao svaka mu cast... ;)

Rocker
8.12.2005, 0:11
Aerosmith. Stvarno su genijalci. A naravno Aca Lukas je od domacih zakon
Kao d*pe i oko!

Rocker
8.12.2005, 0:11
SOAD nije zakon.;)
Nije zakon! nisu loši, ali nisu ni najbolji!

Rocker
8.12.2005, 0:15
Slusam sve sem narodnjaka i metala, ali sam se svrstao u rokere
Jel to znači i pinkovu "zabavnu"?! Kako jedan "svrstani" roker može da sluša SVE?! Nisam ni ja isključiv (volim klasiku npr.), ali SVE je previše širok pojam!

Rocker
8.12.2005, 0:16
Slusham maltene sve osim ovih domacih turbo-folk-giga-mega-grand narodnjaka-zabavnjaka!
Volim Rock (Van Gogh rules), ambient, kvalitetan bluz, i naravno iznad svega elektronsku mjuzu - Laurent Garnier, Distance to go@, Chris Liebing, Carl Cox, Konflict, Matrix, Ed Rush, Optical, Roni Size, Logic bomb, Ticon, Umek, Wizzy Noise, Bamboo forest...
Dodao bih josh samo da bez Tome Zdravkovica nema muzike!
A ko tije beše dao tog Van Gogh-a?! A?! Priznaj bre!!!

Johnnyy
8.12.2005, 0:23
malo je glupo da zbog izgleda ocenjujete ljude...



to je u stvari VEOMA glupo...

Pa ko je ovde uopshte ocenjivao ljude, mislim njihove psihokarakterne osobine?!?!!Ocenjivali smo bash to, izgled.

Johnnyy
8.12.2005, 0:25
A ko tije beše dao tog Van Gogh-a?! A?! Priznaj bre!!!
Pa ti si me navuk'o zavisniche o rocku:D Vidim chitash moje postove:)

Romero
8.12.2005, 0:44
... a pritom ne mislim na St. Anger i tako to...


Pa naravno da ne misliš na St. Anger...jer je to najobičnije đubre nedostojno onih koji su ga stvorili...

MilanSM
8.12.2005, 1:10
Per Tyrssons döttrar i Vänge.
Kaller var deras skog.
De sovo en sömn för länge.
Medan skogen han lövas.

jel zna neko iz cije je ovo pesme? inace jedna od mojih omiljenih pesama :)

voodoo_
8.12.2005, 1:15
iskreno me nerviraju likovi koji nose gumene cizme leti na sto stepeni, crne majce sa djavoljim znakovima, masne neoprane kose specificnog mirisa
A jel te ne nerviraju likovi u onim ženskim jaknama sa krznom oko kapuljače, uzbeljenim farmerkama i uskim patičicama? Mene takvi recimo nerviraju više od najzadrtijih metalaca...

voodoo_
8.12.2005, 1:17
Per Tyrssons döttrar i Vänge.
Kaller var deras skog.
De sovo en sömn för länge.
Medan skogen han lövas.

jel zna neko iz cije je ovo pesme? inace jedna od mojih omiljenih pesama :)
http://www.darklyrics.com/lyrics/falconer/falconer.html#11

Google je čudo :D

Brains
8.12.2005, 1:24
Enigma, Talvin Singh, Muffler, ATB... Znaci Ambijental, Drum'n'base i sve izmedju... :)

MilanSM
8.12.2005, 1:34
Voodoo lave, a jel si odslusao pesmu?!
jel ti dobar text? :)

i ja sam sa istog sajta skinuo tekst :) mozda zato sto je prvi na listi :)

Johnnyy
8.12.2005, 2:51
Ljudi je l' slusha neko Crystal method? Mnogo su dobri!

Bokile
8.12.2005, 6:09
metallica
AC/DC
Motorhead
Depeshe mode
KRAFTWERK
Audioslave
Billy Idol
Guns N' Roses(My favorite:cool: )
Iron Maiden
Jon Bon Jovi
Smak
YU Grupa
PHEW!!!! Eto...

Rocker
8.12.2005, 16:28
YUP! JA sam navučen na ove "paljevinske igrice" što ih "trsim" po ceo dan i na stari dobri R'N'R!!! Doduše nisu mi to jedine zanimacije u životu, navučen sam i na padobranstvo. Obično mi kažu da sam lud, jer skačem iz ispravnog aviona. A možda i ne greše!:p

Covenant
8.12.2005, 18:08
@SuperG
Ja iskjucivo slusam metal,pa nisam narkoman.....
Niti mi smrdi kosa,ili ja sam,niti imam koznu jaknu
Ko sto rece Rambo Amadeus-predrasude,predrasude....
Doduse,koncert Slayer-a na EXIT-u bez vutre i alkohola bi bio pravo svetogrdje:)
Ko nije bio na tome,Metllica-i,Megadeth-u i Soulfly-u ne zna sta je u zivotu propustio...
Koncert Cece 150din-koncert Metallica-e 2450din-cene su sasvim u skladu sa njihovom realnom vrednoscu.....
@Voodoo
To si lepo rekao-a mene jos vise nerviraju likovi sa belim providnim i tesnim tri-na-cetvrt pantalonicama(jos im samo tange fale),i bodi majcicama bez rukava-koji koliko ja znam slusaju ili techo ili narodnjake....
Rammstein je industrial i nema neke(pretrane)veze sa metalom-nekad sam ih dosta slusao i voleo ali sada bas i ne-posle Reise,Reise albuma su najgora komercijala,a i muzika im je smeksala i razvodnila se,sto mi se nimalo ne dopada-jedna jedina stvar valja na tom albumu a to je Mein Teil-koja je u njihovom orginalnom duhu-gdw ima samo nestade onaj agresivni naboj koji je bio njihov zastitni znak......
SOAD-spada u nu-metal i prilicno je dobar,a da mi je bas zakon-to vec ne...
Old school metal je zakon!
PoZ!

katarza
8.12.2005, 18:28
Svi se mi palimo da kao ne slusamo narodnjake a na kraju ispadne da kad odemo na slavu ili na svadbu znamo sve. MISLIM STA RECI:confused:

[RHY]
8.12.2005, 18:59
David Bowie
Nick Cave
Moloko
Depeche
Rundek
Jamiroquai
Tom Waits


Ovo mi je trenutna popodnevna playlista, s tim sto Bowie ide 24/7

voodoo_
8.12.2005, 19:00
Old school metal je zakon!
Apsolutno se slažem!
Ne može SOAD biti zakon kad pesme zvuče ko zaje8ancija. Džaba njima što pevač ima odličan glas i što su dobri muzičari, kad pesme nemaju nikakvu strukturu, nema melodije niti ljudskih rifova, a pevač pravi "lalalalalala" sprdnje u toku pesme. Možda je to zato što ne kapiram nu-metal, ali što se mene tiče, samo old-school rula...

bobi
8.12.2005, 19:13
Ja uopste nisam rekao da su svi metalci narkomani, vec da najveci broj narkomana slusa metal/hop pa i tehno! A moja je licna stvar sto vas nazivam narkomanima i sto cu vas uvek tako zvati!

Ja zivim u Nisu i znam veruj mi skoro sve metalce (pogotovo one starije), i nijedan nije narkoman, vec su vecina alkoholicari ili strejteri.
Slave krsnu slavu, rade i imaju decu.

Nemaju metalci para za drogu, jer sav svoj kapital stede da bi nabavili najnoviji album neke svoje grupe i naravno da nesto cugnu usput.
To sto ti pricas ovde je obicna glupost.
Predrasuda koja je nastala negde 93-94 o metalcima kao narkomanima, je taman toliko pametna da bi i zivotinje mogle da je shvate (recimo majmuni).
Pogledaj uostalom i tvoje postove.

Sad ces da kazes: "Pa to je moj stav i ja imam prava na to".

Ali upravo zbog takvog stava sam cesto puta (ranije, ne sad) bio prinudjem da cinim razne gluposti kako bi odbranio svoje pravo da setam gradom kao metalac.

Da, imam dugu kosu, uvek (ali uvek) se oblacim u crno, leti nosim martinke (koje su daleko hladnije od tesnih patika) i nisam cuo da se iko na poslu pozalio na mene sto sam metalac.

Ali utesi se. Postoji jos jedna vrsta gora od tvoje.
To su Motoristi koji slusaju: "Born to be wild".
Isfoliraniji od svakog Dizela, gluplji cak i od majmuna, smrdljiviji od tvora.

To su neki vasi, koji su presli u nase...

Covenant
8.12.2005, 19:57
@katarza
Narodnjake nikad nisam slusao,niti cu ih slusati-iz prostog razloga sto sam se ceo zivot gadio od njih-jednostavno zato sto su odvratni!
Ne postoji neki poseban razlog:)

GaVrA
8.12.2005, 20:10
dakle evo poshto svi neshto nabrajaju grupe:

- megadeth uvek bio i osto...

- thrash stari uvek mogu da slusham(npr sodom, kreator, slayer, anthrax, pantera...

- death metal isto tako ako mi se svidi... tj mogu na primer grupu death ali ne mogu neku tamo shklj grupu da slusham...

- ostali metal od pesme do pesme...

isto tako gotivim blues... black blues king je konza(bb king)... john lee hoker itd...

od "narodnjaka" znam jedino "shta cu nocas u kafani" i to zbog jedne cirke kod ortaka... a ostale zato shto se vrte 24/7 na svim tv programima... i muka mi je zbog toga...

TESHKIH narkomana ja mislim da ima NAJMANJE kod metalaca... jer nama je fora da se ucirkamo... neki uzmu i vutru shto i nije bash neshto... ja je nisam probao zato shto smrdi...

VojaM
8.12.2005, 20:11
E, ljudi moji, ko bi pomislio da će ova teme izazvati toliko bure ;)

Takođe, davno nisam tako uživao sam u nekim elegantnim odgovorima i odbrani sopstvenih stavova ;)

GaVrA
8.12.2005, 20:12
bas bih voleo da vidim nekog intelektualca, pisca, uspesnog coveka koji se oblaci kao poslednji kreten (metalac).


pa zar nisu svi ti umetnici malo shenuti??? ;) ;)

Covenant
8.12.2005, 20:12
Ali upravo zbog takvog stava sam cesto puta (ranije, ne sad) bio prinudjem da cinim razne gluposti kako bi odbranio svoje pravo da setam gradom kao metalac.
Da, imam dugu kosu, uvek (ali uvek) se oblacim u crno, leti nosim martinke (koje su daleko hladnije od tesnih patika) i nisam cuo da se iko na poslu pozalio na mene sto sam metalac.


To si lepo rekao,moram da primetim:)
Takodje i ja volim crnu garderobu koju preferiram-crna mi je oduvek bila omiljena boja,mnogo pre nego sto sam i krenuo da slusam metal,a sto se tice martinki-niko mi zivi takodje ne veruje koliko je to,ustvari,sjajna i udobna obuca-u sintetickim patikama ti se leti noge strahovito usmrde,dok to sa martinkama koje su od prirodne koze nije slucaj-probajte pa cete videti...
Dugu kosu nemam,jer imam slabu kosu-tako da sam osisan po kecu-jednom sam probao da pustam,ali mi je slabo islo pa sam se vratio na staro....

@Voodo
Pa pazi-bas to sto se SOAD zeza u svojim pesmama je meni super(nesto u fazonu "namerno glupi")nekako odskacu od ostalih i imaju crtu orginalnosti....
Dobri su...
Ali su i ludi-tu nema pogovora....

GaVrA
8.12.2005, 20:14
ja sam lepo rekao da jedva cekam da se ova tema zatvori...


ipak nisam doshao da se raspravljam o muzici nego npr ko je bolji izmedju amd-a i intela!!! :) :) :)







ps amd je bolji!!! :) :) :)

Covenant
8.12.2005, 20:27
@SuperG
Ih bre ala si udario u stereotip.....
By the way,vutru ne volim,a pivo vise volim da popijem u parku sa drustvom(naravno kada je lepo vreme) nego da sedim u nekom pateticnom fensi kaficu okruzen sponzorima-uopste nisam u "kaffe" fazonu,uvek sam za outdoor varijantu....
Znas,opasno je donostiti sud o ljudima na osnovu njihovog oblacenja(ni ja nisam imun na to- priznajem)Ako su ljudi spremni da te odbace zbog garderobe-e onda ti takvi(iskompleksirani) ljudi nisu ni potrebni u zivotu-to vise govori o njima nego o tebi.....
I uopste se ne stidim sto sam metalac(iako su neki "prijatelji" pokusali da mi dokazu suprotno),pre treba da budem veseo zbog toga...

SuperG
8.12.2005, 20:32
@SuperG

Znas,opasno je donostiti sud o ljudima na osnovu njihovog oblacenja(ni ja nisam imun na to- priznajem)Ako su ljudi spremni da te odbace zbog garderobe-e onda ti takvi(iskompleksirani) ljudi nisu ni potrebni u zivotu-to vise govori o njima nego o tebi.....

Ti nemas predrasude o "fensicima" koji sljaste? Sam si sada rekao... Ti ne bi odbacio takvu osobu?

uopste nisam u "kaffe" fazonu,uvek sam za outdoor varijantu.... Bar se slazemo u necemu!

Covenant
8.12.2005, 20:36
Znas,opasno je donostiti sud o ljudima na osnovu njihovog oblacenja(ni ja nisam imun na to- priznajem)
@SuperG-procitaj deo koji sam izdvojio
I mogli bi da prekinemo ovo prepucavanje-sta velite?

bobi
8.12.2005, 21:01
Pardon, vi se ponosite sto ispred mini-marketa ispijate pivo k'o klosari i duvate vutru... I mislite da niste dekadentni sloj drustva... Sto je najgore, vi se ponosite time! :( Zaista osecam sazaljenje...

Bolje je skromno piti pivo ispred dragstora, procaskati koju sa prijateljima, nego se pred istima razmetati novcem (uzetih od roditelja) u nekom super-budzetnom kaficu.
Veruj mi, meni se uvek gadilo, kad god me je zadovoljna musterija terala da idem s njim na pice u neki od kafica, jer znam torturu koju cu da progutam uz to pice.
"Ja sam brate (u stvari, oni ga otezu nekako : braateee) ovo i ono, znas valjao sam nesto ovih dana, te ovo te ono, te znas onu malu", a mene savrseno ne interesuje sve to i ja bih da pricam recimo o Silmarilionu.

Dakle, mnogo mi je udobnije da sa ljudima sedim ispred dragstora i popricam koju ljudsku, nego ovo.

Ovo je zanimljivo i mogli bi da prekinemo kao sto rece Covenant "prepucavanje", svi smo nadam se prerasli to.

O.K. SuperG?

voodoo_
8.12.2005, 21:40
Bolje je skromno piti pivo ispred dragstora, procaskati koju sa prijateljima, nego se pred istima razmetati novcem (uzetih od roditelja) u nekom super-budzetnom kaficu.
Veruj mi, meni se uvek gadilo, kad god me je zadovoljna musterija terala da idem s njim na pice u neki od kafica, jer znam torturu koju cu da progutam uz to pice.
"Ja sam brate (u stvari, oni ga otezu nekako : braateee) ovo i ono, znas valjao sam nesto ovih dana, te ovo te ono, te znas onu malu", a mene savrseno ne interesuje sve to i ja bih da pricam recimo o Silmarilionu.

Dakle, mnogo mi je udobnije da sa ljudima sedim ispred dragstora i popricam koju ljudsku, nego ovo.

WORD!
Daleko mi je draže da cirkam dvolitarku od 100 dinara sa pravim i iskrenim drugarima koje znam sto godina, nego da sviram qrcu za tuđe pare i mešam kafe plastičnim kašičicama...
Ovako je bar takoreći porodična atmosfera, a po kafićima se osećam kao u vučjoj jazbini...

REDisLAW
8.12.2005, 22:24
Ljudi tema je: Sta slusate od muzike, a ne sta pijete ispred drakstora... Nista reko, odoste u off topic... Evo ja trenutno slusam "NEMO".;)

REDisLAW
8.12.2005, 22:26
Apsolutno se slažem!
Ne može SOAD biti zakon kad pesme zvuče ko zaje8ancija. Džaba njima što pevač ima odličan glas i što su dobri muzičari, kad pesme nemaju nikakvu strukturu, nema melodije niti ljudskih rifova, a pevač pravi "lalalalalala" sprdnje u toku pesme. Možda je to zato što ne kapiram nu-metal, ali što se mene tiče, samo old-school rula...

A bre svako ima svoj ukus, meni su oni npr bas cool. Pevas im je strava, i nemoj ti meni... zaje8ancija... neznas ni "b" da napises...

voodoo_
8.12.2005, 22:37
Ne, nego me ti nauči kako se piše...

Napisao sam "8" umesto "b" zato što pretpostavljam da forum ima neku autocenzuru i da bi mi, da sam napisao kako treba, cela reč bila u "zvezdicama", a ovako je jasno i glasno vidi šta sam hteo da kažem.

A drugo, neka SOAD i jeste kul, al' ja hoću da slušam dobru a ne "kul" muziku. Kad sam imao 16 godina, Astral Projection mi je bio kul a sad kad ih pustim, boli me glava posle dva minuta. I kad uporedim ono što SOAD svira sa nekim od skoro hiljadu albuma koje imam u kolekciji, SOAD zvuči smešno...

voodoo_
8.12.2005, 22:54
Naravno da sam u pravu. :D
Ne bih se ja džabe kleo u metal da nisam 100% siguran da je bolji od gotovo svega što se danas svira i sluša, osim džeza i klasike.

REDisLAW
8.12.2005, 23:14
Ono za "b" sam se salio. Dobro jbt svako ima svoj ukus i nemoj odma da se ljutis...:(

Covenant
8.12.2005, 23:19
Naravno da sam u pravu. :D
Ne bih se ja džabe kleo u metal da nisam 100% siguran da je bolji od gotovo svega što se danas svira i sluša, osim džeza i klasike.

Ja isto to svima pricam i tvrdim,ali mi niko ne veruje:)
Nisi prijatelju mogao bolje da kazes-indeed
Sto se piva i dragstora tice slazem se sa svima-ali da prekinemo,shall we?
@RED
Moracu da se slozim sa Voodo-om sto se tice SOAD-a

REDisLAW
8.12.2005, 23:22
Ma slazite se kol'ko 'ocete. Naici ce i neko mene da podrzi, pa ce te da vidite posle... smrc...:( :( :(

GaVrA
9.12.2005, 0:12
Naravno da sam u pravu. :D
Ne bih se ja džabe kleo u metal da nisam 100% siguran da je bolji od gotovo svega što se danas svira i sluša, osim džeza i klasike.


ja bi stavio i blues... mada neznam dal mu dodje na isto dzez i blues??? gues not...

YZ7SJN
9.12.2005, 1:51
Metal,Punk,Ska,Rock!!!:D

X800 GT
9.12.2005, 1:55
Ja slusam Techno, trance, house itd., ali ima pesma i od slipknota koja mi se svidja!:D

GaVrA
9.12.2005, 13:56
Metal,Punk,Ska,Rock!!!:D



daj molim te reci mi ime nekog japanskog ska benda!!! plz! :)


imao sam neku pesmu koja je dzapaniz ska i bash je keva... ;)

Schismer
9.12.2005, 14:22
TOOL
Ark
Dream Theater
Deftones
Conception
Pearl Jam
Faith No More
Audioslave
Soundgarden
Alice In Chains
Mr. Bungle
A Perfect Circle
+ jos neki...

Nazalost, veliki deo ovih bendova vise ne postoji, ali sta da se radi!
(bitno je da je TOOL jos uvek tu)

Guliver
9.12.2005, 21:47
Metallica
Rammstein
System Of A Down
Iron Maiden
Black Sabath
Him(ponekad)
etc.

Harvester
10.12.2005, 4:14
Apsolutno omiljeni bend - DIRE STRAITS
Od ostalih - PINK FLOYD, JETHRO TULL (njihov koncert u Beogradu prošle godine je najboljih dva sata u mom životu), YES, GENESIS (samo sa Gabrielom), CAMEL, THE ALLMAN BROTHERS BAND (samo do '71.), NEIL YOUNG (što solo, što sa KREJZI HORSOM), URIAH HEEP, THE MOODY BLUES, CHRIS REA, MIKE OLDFIELD, VANGELIS, JEAN MICHEL JARRE, TANGERINE DREAM, CAN, KRAFTWERK, TRAFFIC, MANFRED MANN'S EARTH BAND itd. mogu da nabrajam do prekosutra :)
Od domaćica - KORNI GRUPA, BIJELO DUGME i NERVOZNI POŠTAR
Od klasika - Vivaldijeva ČETIR GODIŠNJA DOBA i ŠEHEREZADA by N. Rimski-Korsakov

hacker_aca
10.12.2005, 4:28
Najviše preferiram tehno-disko, te elektronske muzike (neznam koliko tačno ima tih vrsta, ali sve slušam od toga). Inače, slušam i narodnjake i zabavnjake, onda ovo strano što se sluša... Počinjem da se upuštam pomalo u Rock, ali ne previše. Volim i pomalo metal, ali samo poneka pjesma. Npr. ne volim kad samo gitare i bubnjevi udaraju, a pjevač skrimuje bez imalo ritma itd, itd... Ali volim, eto da slušam SOAD.

Tako da zaključak slijedi: Sve pomalo. :)

Android_Paranoid
10.12.2005, 6:16
jamiroquai
Whitesnake
Depeche Mode
Red Hot Chili Peppers
INCOGNITO
Brand New Heavies
Basement Jaxx
Bob Marley
ColdPlay
Daft Punk
Franz Ferdinand
Sting.....

I jos svasta po nesto, ali nikako pink,grand i taj fazon

Proxima
10.12.2005, 15:03
Neću sada pričati o svom muzičkom ukusu (mada je tema takva), ali želim da kažem da mi je drago što je ovaj Forum upravo dokaza povezanosti muzike i mentalnog nivoa.

Keep on Rocking!

Wolverine
10.12.2005, 23:48
Nickelback
Aerosmith
Eurytmics
007 soundtracks
Ennio Morricone
REM
BJ
....
.....
.................................

Marjan J.
11.12.2005, 1:50
Metal!:)
Cradle of Filth , Iron maiden, Sepultura, Slayer.........

Covenant
11.12.2005, 1:58
Moj covek:)

B@NE
11.12.2005, 2:33
Just Rap Underground,hip - Hop, Domace

Gyle
11.12.2005, 2:34
1. Iron Maiden
.
.
.
.
.
6. Metallica
7. Slayer
8. Cradle
9. Children of bodom
10. Slipknot
11. Static X
.
.
.
itd.

zleetherius
11.12.2005, 2:43
Ajde nek neko kaze da SOAD nije zakon. Ajde?!?!

jel mi verujes da sam ja do juce slusao sve osim metala ;D. i onda drugarica pocne da me smara soad soad soad soad soad soad soad soad soad. i ja se nalozim i pocnem to da slusam. slusam i nightwish.

1. beogradski sindikat
2. ortodox celts
3. soad
4. 2pac
5. rhcp
6. shkabo
7. pomalo offsrping
8. nightwish
9. DECONTROLLED
10. ceca i sako polumenta

i sta bi rekao neko kad bi video moju pl ?????? :D :confused:

zleetherius
11.12.2005, 2:50
Ja licno znam (nisu mi prijatelji), 5-6 metalaca(ne poznaju se) i svi su teski narkomani! Ne bih sad da se prepirem i da iznosim svoje misljenje o vama (da vas vredjam), jer je ovo IT forum. Ja sam vas samo nazvao onako kako inace nazivam metalce.Licno nemam nista protiv ljudi koji slusaju metal a oblace se normalno... Ali ne podnosim nakaze koje na T od 35 stepeni nose mantije... (Sa ovim ce se sloziti 90% ljudi na ovom forumu).A vi niste nista bolji od "motorista", bas bih voleo da vidim nekog intelektualca, pisca, uspesnog coveka koji se oblaci kao poslednji kreten (metalac). To je samo jedan u nizu od pravaca u koje upadaju adolescenti pri krizi identiteta. End of story.

evo odmah da demantujem ovu izjavu. JA NISAM NI METALAC NITI SE TAKO OBLACIM, ALI, postoji jedno veilko ALI. 60% mojih drugarica i ortaka su metalci (nisu narkomani, mada konzumiraju lake droge ;D 40%, sto nema ama bas nikakve veze sa tim sto su metalci) i veruj mi ne mozes da zakljucujes o nekom na osnovu muzike koju on slusa. kad samo vidim one retardirane fenserke koje ne slusaju nista osim cece i viki, zgroze se kad im pomenes komp, i ceo dan provode u sminkanju! a ima i normalnih medju njima :D. iz mog iskustva metalci su mnooogo gotivniji od seljaka & iq im je veci od broja cipela

oLaF
11.12.2005, 3:40
Club/house, Tiesto & van Buuren.

A Tarju Turunen obožavam po više osnova.
Ipak me to ne čini metalcem.

100 ljudi 100 ćudi a 100 žena 200...

REDisLAW
11.12.2005, 16:55
i sta bi rekao neko kad bi video moju pl ?????? :D :confused:

Super ti je brate, sta joj fali. Ta mora da ti je neka pametna drugarica. Ja bi se slozio sa tobom zato sto volis SOAD, i Nightwish, jer i ja njih obozavam i naravno RHCP, a za ovo drugo...

Auror
11.12.2005, 17:12
Eto,interesuje me sta najvise slusate od mjuze:)
Mogli bi i moderatori da stave i glasanje....
Ja recimo preferiram uglavnom metal,industrial,grunge,pomalo rege i blues....
Medju najomiljenijim bendovima su mi Sepultura,Soulfly,Megadeth,Slayer,Pantera,Testamen t,Death,Morbid Angel,Ministry,Opeth,My Dying Bride,Alice In Chains i jos dosta toga...
Forsirao sam do skora thrash metal,ali sam sad vise u dark fazonu te slusam doom,death i gothic:)
Your turn then...

SLUSAM RAMMSTEIN%$#%#@$%@^@:cool:

voodoo_
11.12.2005, 18:14
Evo malo da ti udaram zazubice, preksinoć u SKC-u u Beogradu bilo tribjut veče raznih bendova, neka omladina je svirala pet-šest pesama od Rammsteina i zvučali su fenomenalno...

Covenant
11.12.2005, 18:47
@RED & Zleetherius
Nightwish samo albumi do Wishmaster-a-ostali i ne bas.....
Otkad Tarja nije vise u bendu,on za mene vise ne postoji
A ionako ne zalim bas previse...
Jedina stvar zbog koje sam slusao taj bend je bio predivan glas Tarje Turunen-sve ostalo je teski prosek,pa i ispod toga
By the way je'l slusao neko predivnu gothic muziku Autmun Tears-a,Dargaard-a i Arcane-nije metal,by the way......ali je za svaku preporuku!
PoZ!

Monk Psycho
11.12.2005, 23:58
uglavnom metal
Najomiljeniji CHILDEN OF BODOM, STRATOVARIUS,MEGADETH
doduse ima ih jos, ali ovo je u zadnjih godinu dana:o

REDisLAW
12.12.2005, 12:45
E ljudi "Aerials" je ubedlivo najjaca pesma. Skinite je sa neta, i kazite mi kako vam se svidja... Necete se pokajati...

stormwatch
12.12.2005, 13:27
Apsolutno omiljeni bend - DIRE STRAITS
Od ostalih - PINK FLOYD, JETHRO TULL (njihov koncert u Beogradu prošle godine je najboljih dva sata u mom životu),

Actually, trajao je samo 1 sat i 53 minuta :D ali se isplatilo, posto su konacno svratili i kod nas....JETHRO TULL...najbolji!

Sasa011
12.12.2005, 17:59
Enigma,Era,Sacred Spirit,Deep Forest dok spavam.
Kad sam budan nemam vremena da slusam muziku.:)

nightshift
12.12.2005, 21:26
Trenutno... Arab Strap

P.S. Inace slusam sve i svasta sem naravno domaceg mega giga turbo folka i njemu slicnih, cak sta vise na racunaru imam samo par stvari iz domace kuhinje... "kao, na primer" Virvel ;). Eh, umalo da zaboravim na dragog nam Branka Kockicu Milicevica i opus "U svetu postoji..." :)

jovanwolf
12.12.2005, 23:03
TheDoors
CCR
U2
Azra
EKV
RollingStones
Velvet Underground
Motorhead
Led Zeppelin
Jimi Hendrix
Jethro Tull
...

Anak1n
13.12.2005, 0:45
Ajmo ko je stavio Rap/Hip-Hop da ga ja pitam nesto :p
I da mi objasni razliku da me prosvetli...

zleetherius
13.12.2005, 1:17
rap ti je nastao iz hip-hopa. rap ti je nesto tipa 2pac, eminem i ostali. 50 centa ja rula i ekipu svrstavam u r'n' ****** b. mozda neko moze bolje da objasni, zapravo koga kod sam pitao niko nije znao. ja od repa slusam samo 2pac jer mi se svidjaju njegovi tekstovi i matrice a od domacih samo sindikat iz istih razloga.

zleetherius
13.12.2005, 1:20
kad malo bolje pogledam ovaj novi album soad-a hypnotise, i nije toliko los koliko sam mislio da je na pocetku. mnooogo je dobra kill rocn'n'roll, a nisu lose ni soldier side, dreaming, lonely day i tentative.

Anak1n
13.12.2005, 2:18
rap ti je nastao iz hip-hopa. rap ti je nesto tipa 2pac, eminem i ostali. 50 centa ja rula i ekipu svrstavam u r'n' j***i b. mozda neko moze bolje da objasni, zapravo koga kod sam pitao niko nije znao. ja od repa slusam samo 2pac jer mi se svidjaju njegovi tekstovi i matrice a od domacih samo sindikat iz istih razloga.
Kolko ja znam hip hop cine 4 elementa i izdvojiti rap u posebnu grupu mi je totalno ne pojmljivo....ali covek se uci dok je ziv ;)

Slavisa
13.12.2005, 4:58
Ljudi Fatboy slim je zakon ali stvarno..:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

vladale
13.12.2005, 14:04
E ljudi "Aerials" je ubedlivo najjaca pesma. Skinite je sa neta, i kazite mi kako vam se svidja... Necete se pokajati...

A jel si vido spot? Aerials, in the sky....

Harvester
13.12.2005, 16:22
Actually, trajao je samo 1 sat i 53 minuta :D ali se isplatilo, posto su konacno svratili i kod nas....JETHRO TULL...najbolji!

Eh, da... Tako sam u isti dan uživo vidio Iana Andersona i Dejana Cukića :D

voodoo_
13.12.2005, 18:56
rap ti je nastao iz hip-hopa. rap ti je nesto tipa 2pac, eminem i ostali. 50 centa ja rula i ekipu svrstavam u r'n' ****** b. mozda neko moze bolje da objasni, zapravo koga kod sam pitao niko nije znao. ja od repa slusam samo 2pac jer mi se svidjaju njegovi tekstovi i matrice a od domacih samo sindikat iz istih razloga.
Ja sam mislio da je rep muzika, a hiphop kultura...
Mada rep može da bude i uz gitare (ko se seća pionirskih pokušaja), a hiphop nikako...

zleetherius
13.12.2005, 20:18
mozes ti da sviras i u gajde! i hip-hop i rap, koliko ja znam, nemaju muziku vec matrice, kratke sekvence koje se iznova ponavljaju. a sta ce na njima da bude to neznam ne bavim se time, mada mislim da sam upravu.

REDisLAW
13.12.2005, 21:51
A jel si vido spot? Aerials, in the sky....

...when you lose small mind, you free your life...

Nasam video spot, ali bi zarkoooo voleo.

GaVrA
14.12.2005, 1:35
pa cypres hill ima pesmu sa gitarama...

Blackmore
14.12.2005, 7:04
Slusam sve, od Silvane do Nirvane. Rijetko koja muzika mi smeta. Kako na primjer da trazim da se slusa rock medju 15 i vise narodnjaka na nekoj festi. Ljudi moji, pa ne mogu se otudjivati od svijeta, 90% ljudi oko mene u studentskom domu u Banjaluci slusa narodnjake. J*b*m ti narod kad studenti kao pamenti ljudi ne razpoznaju sund i kic.
Za svoju dusu sebi "pristavim" Led Zeppelin, Steppenwolf, ZZ-Top, Deep Purple, Rainbow.
Najvise cijenim Uriah Heep. Niko i nikada nece snimiti pjesme nalik na njihove. Svaki bend je poseban na neki nacin, ali Heep odudaraju (pri tom mislim na rad benda u periodu dok je David Byron pjevao sa njima).

vladale
14.12.2005, 13:58
...when you lose small mind, you free your life...

Nasam video spot, ali bi zarkoooo voleo.

Jel imas malo brzi net?

vladale
14.12.2005, 14:00
Kako na primjer da trazim da se slusa rock medju 15 i vise narodnjaka na nekoj festi. Ljudi moji, pa ne mogu se otudjivati od svijeta, 90% ljudi oko mene u studentskom domu u Banjaluci slusa narodnjake. J*b*m ti narod kad studenti kao pamenti ljudi ne razpoznaju sund i kic.
Za svoju dusu sebi "pristavim" Led Zeppelin, Steppenwolf, ZZ-Top, Deep Purple, Rainbow.
Najvise cijenim Uriah Heep. Niko i nikada nece snimiti pjesme nalik na njihove. Svaki bend je poseban na neki nacin, ali Heep odudaraju (pri tom mislim na rad benda u periodu dok je David Byron pjevao sa njima).

Peace! /|\

-Vertex-
14.12.2005, 18:47
Fancy-Metalac... :D

I.) Iron Maiden
II.) Cradle Of Filth
III.) Dimmu Borgir
IV.) Osvajaci


:cool: :cool: :cool:

VojaM
14.12.2005, 18:52
Kakav spoj! ;) Naročito ono pod 4) ;)

-Vertex-
14.12.2005, 18:56
A tek da vidis kako je bilo na koncertu u Cetvrtak.. :eek: ;)

Rocker
14.12.2005, 18:57
Možda je mislio na staru postavku Osvajača. Oni jesu bili neki rokeri za razliku od "vina crvenog". Tako je to kad pare i slava udare u glavu. Neko uživa a nekome je malo pa počne da se seljači u "grandu" Sad but true!:D

-Vertex-
14.12.2005, 19:03
Naravno da sam mislio na staru postavu, ali ovo nije smelo da se propusti...

Master Neo
14.12.2005, 19:15
Au koliko metalaca...Salim se, drustvo, samo vi uzivajte...Ja gotivim house, ponekad psiho.Ponekad i sve sto mi padne pod ruku odnosno misa...;) Od domacih izuzetno samo neke koji bas imaju sve sto treba jednoj pesmi.Npr.Sasa Matic ima lepe pesmice...Od psidze Skazi kad sam u elementu...Pozdrav svima:D

GaVrA
14.12.2005, 20:10
Fancy-Metalac... :D

I.) Iron Maiden
II.) Cradle Of Filth
III.) Dimmu Borgir
IV.) Osvajaci


:cool: :cool: :cool:


ti se sigurno shalish za prva 3??? rajt??? mislim za taj kombo...

-Vertex-
14.12.2005, 20:28
Sve lepo pise...

ElastoManiac
14.12.2005, 20:32
Led Zeppelin
AC/DC
Iron Maiden
Eric Clapton
...

GaVrA
14.12.2005, 21:06
Sve lepo pise...
pa doobro...

mada ipak MENI je taj "kombo" :eek: ... al nema veze... vazno da se deca druzu...

-Vertex-
15.12.2005, 11:30
pa doobro...
mada ipak MENI je taj "kombo" :eek: ... al nema veze... vazno da se deca druzu... Slusak za svoju dusu... :D

goran.rs
15.12.2005, 14:32
Znaci niko od domace nista?Malko lagite.

Dobro nema veze.Evo ja mnogo volim da dok sam na internetu slusam Vladu Georgieva.Od strane muzike Jamiroquai

Samuraj
15.12.2005, 14:43
od domace zike samo Beogradksi Sindikat , ostalo nesto tu i tamo :D

voodoo_
15.12.2005, 15:14
Znaci niko od domace nista?Malko lagite.

Dobro nema veze.Evo ja mnogo volim da dok sam na internetu slusam Vladu Georgieva.Od strane muzike Jamiroquai
Ja stvarno ne volim domaću muziku :)
Šta ću, nerviraju me, naslušao sam se doktor drigija i džoganija tokom devedesetih za ceo život (ne ponovilo se)...

GaVrA
15.12.2005, 18:07
od domacih prasaca volem hmmm... shta volem? :confused:


a da: FLUSH!!! :rockdevil:


neznam shto pod domaca muzika podrazumevate narodnjake i turbo folk???

ja takvu narodnu ne slusham ali moze da prodje neki rok domaci ili mjetal...

npr na zajecharskoj gitarijadi sam slushao YU GRUPU i oni su me odushevili...

alogiu gotivim...

bobi
15.12.2005, 19:02
Je'l cuo neko od vas za domaci bend : Zaklana Celjad.

To vam je odlicna parodija na poneke besmislene death metal bendove

GaVrA
15.12.2005, 19:45
Je'l cuo neko od vas za domaci bend : Zaklana Celjad.

To vam je odlicna parodija na poneke besmislene death metal bendove


jesi siguran da su oni PARODIJA??? ja mislim da su oni ozbiljni i predani muzichari... :rolleyes: :D


DROBICU TI KICHMUUUUUUU!!! DROBILICOM ZA KICHMUUUUUU!!! :D



ps jel tako neshto ide teht??? :)

voodoo_
15.12.2005, 20:02
Ma ozbiljni su do mojega :)
Ja sam čuo da je to side projekat Dejana Cukića :)

Uglavnom, parodija ili ne, ali sasvim dobar brutal death/grindcore...

ACHTUNG
15.12.2005, 20:08
Upao Mika U Shamotnu Pec
Panonski Govn*ar
Sta Trazi Ovo Oko Bako...

****** Celjad
album:Nisamneznamkakosamosnovnuskoluzavrsio
prodkucije:Zlo i Naopako
god:2003

bobi
15.12.2005, 20:21
Upao Mika U Shamotnu Pec
Panonski Govn*ar
Sta Trazi Ovo Oko Bako...



Tooo...

Nabrojao si 3 najbolje stvari...

...a, zena htelaaa u zamrzivac da te stavi...ijjaaaoojjjj, ACHTUNG, ijaaoooo :)

GaVrA
15.12.2005, 20:35
dejan cukic... :rolleyes: ;)

ACHTUNG
15.12.2005, 20:35
Istranzirala te zena!!!I onda solaza.Ali kako se tovari Djordje Panonski B.
Najbolji!

voodoo_
16.12.2005, 1:09
I treba! Ja sam Đoleta straaašno gotivio tokom devedesetih, znao sve pesme napamet itd.
Sad me užasno nervira zbog političkog angažmana (kao i sve druge javne ličnosti - prišljamčivanje domaćim političarima, nebitno kojoj frakciji, se radi ili zbog idiotluka ili zbog para pošto kod nas ima jednocifren broj poštenih političara), *****nja i izigravanja "kuloće" i prodavanja nekih novosadskih fazona koji padaju u vodu dalje od onih par kafića u silikonskoj dolini...

Bansek
16.12.2005, 4:41
Spitfire

REDisLAW
16.12.2005, 15:31
Ma Sinan Sakić je zakon...!

Covenant
16.12.2005, 16:48
Od domacih stvari jedino slusam Eyesburn i Ritam Nereda.....
Ostali uopste nisu vredni moje paznje:)
CU!

voodoo_
16.12.2005, 16:59
A Alogia? FullSize? Rapid Force? Good Eye Closed?

VeNoM
16.12.2005, 17:11
sve što je kvalitetno...

Pantelija
16.12.2005, 17:31
sve što je kvalitetno...

kvalitet je subjektivan, neko kaze da je Stoja:p ( znate koja) i slicne kvalitetna:p

goran.rs
16.12.2005, 18:18
kvalitet je subjektivan, neko kaze da je Stoja:p ( znate koja) i slicne kvalitetna:p


To nije muzika

Pantelija
16.12.2005, 18:25
To nije muzika

Slazem se sa tobom to je j***** *ubre i ispiranje mozga upravo sad mi komsinica ispira mozak sa sapunjarama(latino-ko-zna-cije-serije) pa ce veceras sa g****soom.

[Imzadi]
17.12.2005, 1:22
E bas super sto je neko postavio ovo pitanje...
Kad smo vec kod ove teme, ima li neko ko slusa Rammstein!!!????

[Imzadi]
17.12.2005, 1:22
Metal:

Slipknot,Slayer,Dragonforce,Hammerfall,SOAD,Rammst ein,itd...
Rammstein is the best!!!!!

ACHTUNG
17.12.2005, 13:18
Mislim,kakav bi ti bio red da ja ne slusam Rammstein?Sve njihove albume ukljucujuci ovaj novi(Rotenrose).Najbolji je Sehnsucht.od ostalih bendova Slayer,Sepultura,Soulfly,Megadeth,Sodom,Radiohead, Korn i na kraju Beethoven!

voodoo_
17.12.2005, 13:44
Ko sluša Children of Bodom, komotno može da kaže da sluša i Mocarta pošto oni ionako drpišu solaže iz njegovih dela :D

GaVrA
17.12.2005, 14:49
Ko sluša Children of Bodom, komotno može da kaže da sluša i Mocarta pošto oni ionako drpišu solaže iz njegovih dela :D

isto vazi i za britny spears... :D

REDisLAW
17.12.2005, 15:10
E ljidi, a volite li pesme iz ratova? Npr. iz Vietnama, nešto kao iz one igrice Batllefield Vietnam. Meni je najbolja pesma "Somebody to love" - Jeferson Airplane.

vladale
17.12.2005, 21:41
One od Metallice.. Poslusajte pocetak i kraj ;)

dominator
18.12.2005, 4:09
Ja sam dete koje je oduvek zivelo u svetu elektronike...

[Imzadi]
18.12.2005, 4:21
Ja sam dete koje je oduvek zivelo u svetu elektronike...
:) Ali ti treba neko da ti pokaze chari Rammsteina....:) :) ;)

Rocker
18.12.2005, 11:52
HAIL Imzadi! Ko nije čuo el. gitaru:cool: kad zareži, taj nije ni živeo!

Dimo
18.12.2005, 13:37
Metal:

Slipknot,Slayer,Dragonforce,Hammerfall,SOAD,Rammst ein,itd...

Brate moj!!!!Rammstein 4EVER!!!!!

Dimo
18.12.2005, 13:40
Metal je zakon!Mogu samo da osetim sazaljenje za one maloumne kretene koji kazu da smo narkomani i satanisti!Imate li vi imalo mozga,poslusajete bilo sta od Metallice,Rammsteina,Slipknota,Apocalyptice pa onda pricajte.Zavucite se u taj vas glupi rep i cutite!METAL RULEZ!!!!

Dimo
18.12.2005, 13:44
Uglavnom svasta, ali najvise Linkin Park!

Sve ja postujem(osim repa),ali LINKIN Park je obican komercijalni shit.Mada i njega bih pre slusao nego 50 Centa.

diablo_
18.12.2005, 13:50
Bravo dimo...
Mrzim repere zato sto imaju shit stav.Pola pesama im je We are nigazz we suck dick and smoke marihuana! :D

zleetherius
18.12.2005, 14:19
Bravo dimo...
Mrzim repere zato sto imaju shit stav.Pola pesama im je We are nigazz we suck dick and smoke marihuana! :D

ja takodje mrzim takav rep, ali odslusaj sindikat i 2pac, ovo ostalo batali :D. ja samo to slusam od repa, a ostalo offsrping soad, rhcp, muziku iz filmova, ortodox i naravno DZEJ!

[RHY]
18.12.2005, 17:33
bas bih voleo da vidim nekog intelektualca, pisca, uspesnog coveka koji se oblaci kao poslednji kreten (metalac).

Ja :D

Eh, sta ti je nas mentalitet.... :sigh: Predrasude...predrasude....;)

[Imzadi]
19.12.2005, 0:03
HAIL Imzadi! Ko nije čuo el. gitaru:cool: kad zareži, taj nije ni živeo!
Konacno malo sveta sa ukusom...:) :)

Rocker
19.12.2005, 13:26
E ljidi, a volite li pesme iz ratova? Npr. iz Vietnama, nešto kao iz one igrice Batllefield Vietnam. Meni je najbolja pesma "Somebody to love" - Jeferson Airplane.
Evo padaju mi na pamet dve "iz keca": Paschendale i The Trooper obe od Iron Maiden-a!

Rocker
19.12.2005, 13:27
One od Metallice.. Poslusajte pocetak i kraj ;)
Treba i spot da vidiš...ludilo. Piši na pp ako hoćeš, imam brdo spotova.

GaVrA
19.12.2005, 13:47
Treba i spot da vidiš...ludilo. Piši na pp ako hoćeš, imam brdo spotova.


vishe od 550??? :p

zleetherius
19.12.2005, 13:51
ajde kad se vi svi hvalite, jel ima neko nesto od nightwisha (da nije koncert), soad, prodigy, iron maiden, offspring?

voodoo_
19.12.2005, 17:34
Imam ja.

Kolekcija mi broji skoro 1200 albuma, 250 spotova i 60 koncerata. Kad se već hvalimo :D

GaVrA
19.12.2005, 18:39
evo vam sredjen moj katalog spotova i ne sredjen katalog muzike...


znachi oko 50(oko 35 na hdd i ostalo na diskovima) gb mjuze, 4 i po dvd-a spotova i oko 35 koncerata... ;)

REDisLAW
19.12.2005, 20:48
Ma imam samo ono što mi treba!

Rocker
19.12.2005, 21:00
vishe od 550??? :p
Eh, sad i ti! Nemam 550, ali imam dosta. imam i snimke nekih svirki!

voodoo_
19.12.2005, 21:56
evo vam sredjen moj katalog spotova i ne sredjen katalog muzike...


znachi oko 50(oko 35 na hdd i ostalo na diskovima) gb mjuze, 4 i po dvd-a spotova i oko 35 koncerata... ;)
Da li si normalan, javno kačiš spisak???

Evo, umesto tebe ja molim moderatore da ga ne banuju, mlad je i neukusan :)

Pantelija
19.12.2005, 23:13
Da li si normalan, javno kačiš spisak???

Evo, umesto tebe ja molim moderatore da ga ne banuju, mlad je i neukusan :)

Da i ja molim modove i adime, ali je i punoletan. Stvarno nema potrebe kaciti javno spisak, sinoc je na b92 bila rasprava o autorskim pravima bas vezanim za muzicku scenu.

GaVrA
20.12.2005, 0:50
ma uzeo sam i katalogirao sve shto imam cisto da se vidi ko ima vishe... ;)


a ako sam zakachio katalog neznachi da cu ja to da prodajem ili neshto tako... :rolleyes:


evo izbrisao sam kataloge iz te poruke... ali cisto da se zna JA ovde imam najvishe spotova! :) :) :)

GaVrA
20.12.2005, 0:53
neukusan :)




:confused: :confused: :confused:

REDisLAW
20.12.2005, 14:08
Kako mrzim kad se neko hvali...

voodoo_
20.12.2005, 18:33
:confused: :confused: :confused:
Mala šala, izmenjena fraza "mlad i neiskusan" ;)

GaVrA
20.12.2005, 23:38
Mala šala, izmenjena fraza "mlad i neiskusan" ;)


aaa! pa dobro... :) ali cilj mi nije bio taj na koji si ti mislio... :o isto tako mi nije cilj bio da se hvalim... ako je ono bilo upuceno meni... :o

[Imzadi]
21.12.2005, 2:10
ajde kad se vi svi hvalite, jel ima neko nesto od nightwisha (da nije koncert), soad, prodigy, iron maiden, offspring?
Imam (ja mislim) skoro sve od night wish.

[Imzadi]
21.12.2005, 2:19
Au koliko metalaca...Salim se, drustvo, samo vi uzivajte...Ja gotivim house, ponekad psiho.Ponekad i sve sto mi padne pod ruku odnosno misa...;) Od domacih izuzetno samo neke koji bas imaju sve sto treba jednoj pesmi.Npr.Sasa Matic ima lepe pesmice...Od psidze Skazi kad sam u elementu...Pozdrav svima:D
Skazi je meni ok, iako slušam i Rammstein, i još dosta toga...:)

cetnik
21.12.2005, 12:12
Sta ce cetnik da slusa..pa cetnicke pesme!:D Mada slusam trance, Astral projection, Astrix...Dobar je i evropski trance:cool: Uglavnom sve sto izaziva neke emocije...

bobi
21.12.2005, 16:14
Sta ce cetnik da slusa..pa cetnicke pesme!:D


Nad Kraljevom ziva vatra seva...

Zakon!

voodoo_
21.12.2005, 16:18
Sta ce cetnik da slusa..pa cetnicke pesme!:D Mada slusam trance, Astral projection, Astrix...Dobar je i evropski trance:cool: Uglavnom sve sto izaziva neke emocije...
Bez namere da započinjem raspravu, živo me interesuje koje to emocije trens izaziva? :)
Pošto sam ga slušao jedno dve godine, i osim "vauuuu, mozak na otavi" ne sećam se drugih emocija...

cetnik
21.12.2005, 19:01
ok, recimo pesma ,, Nad kraljevom ziva vatra seva,, ta pesma izaziva tugu kod mene....i bes recimo...Kod trensa je to malo drugacije... da bi skapirao neku pesmu moras da je saslusas, kad to kazem, mislim da se skoncentrisess na nju, da shvatis melodiju... uzmi recimo od astral projection tryptomine dream...ili aurora boeralis...Neko kapira tako nesto, i takva ga muzika inspirise, nekoga ne. Verujem da u svakom muzickom pravcu ima dobrih stvari, ali i shita...covek treba da saslusa sve, a ne da se drzi jednog pravca kao pijan plota, pa da pljuje sve ostalo

voodoo_
21.12.2005, 21:13
uzmi recimo od astral projection tryptomine dream...ili aurora boeralis...
Slušao :)
Bilo mi nekad fino, sad ne osećam ništa...

SuperG
21.12.2005, 23:10
Nad Kraljevom ziva vatra seva...

Zakon!

...da vidimo kog cetnika nema... nema Sime nema ni Derota, to su Drazi dva najbolja momka... :worshippy :worshippy :worshippy

cetnik
21.12.2005, 23:42
...naseg Simu ubili su nemci, presekli ga mitraljeski meci, a Derota mladog kapetana mucki ubi ceta partizana...

SuperG
21.12.2005, 23:49
...naseg Simu ubili su nemci, presekli ga mitraljeski meci, a Derota mladog kapetana mucki ubi ceta partizana...

Dobro je.. ima nas! :icon_lol:

Pantelija
22.12.2005, 0:22
malo ste skrenuli sa teme, ali da je ja vratim na pravi muzicki kolosek koji je u vezi sa Novom. Koju grupu, DJ-a bi ste voleli da slusate za Novu 2006. i sa kojom pesmom bi voleli da udjete u 2006.

Kod mene vazi pravilo da dame biraju, znaci sta odluci moja devojka.

voodoo_
22.12.2005, 0:26
Nijednu, tako bitne momente treba dočekati u tišini.

[Imzadi]
22.12.2005, 1:29
...da vidimo kog cetnika nema... nema Sime nema ni Derota, to su Drazi dva najbolja momka... :worshippy :worshippy :worshippy
Deroka! To je inace jedan od Draznih najboljih vojnika. Zvao se Derok.:icon_lol:

Covenant
22.12.2005, 2:58
Neko je pominjao gore...
Rammstein nije metal vec industrial rock......
Pre sam ih voleo,ali sada bas i ne-teska komercijala su postali....
Od Nightwish-a imam sve u mp3-u+dva koncerta(DivX)
By the way,ima mnoooogo boljih i ozbiljnijih stvari u industrial-u od Rammstein-a-recimo Nine Inch Nials ili Ministry(zakon!),a tu je i Laibach......

voodoo_
22.12.2005, 12:35
Ako ćemo da cepidlačimo, Rammstein (barem stari radovi) je čist industrial, znači bez metal i rock sufiksa, al nema veze :)

mfritz
22.12.2005, 14:04
Jel vama nekad neprijatno kada vidite neke emisije na tv, grand, pink, svet, to?

Evo mene na forumu, gledam sta ima, jurcam po netu. Seka moja gleda tv, ja dodjem da vidim sta je to, jer cujem neki brejk. Kad ono na pinku, u emisiji svet neki momci cepaju brejkdens uz mix black eyed peas i narodne, i missi eliot. I meni je jednostavno fizicki neprijatno, stidim se kada to vidim, pobegnem.

Jel to normalno?

mindspace
22.12.2005, 14:12
ko bi rekao da je rock najslusanija muzika? Meni sve deluje da je to glupa elektronska muzika... Bar po kaficima nase zemlje.
Inace, slusam rock i metal

Covenant
22.12.2005, 14:46
@Voodoo
Industrial je prilicno sirok pojam....
Znas,kada je nastajao industrial svoju glavnu inspiraciju je nasao u disko i elektro muzici-pretecama se mogu smatrati Kraftwerk i Jean-Michell Jarre
Tek kasnije su ubacene gitare-poslusaj prve albume od Ministry-ja pa ces znati o cemu pricam:)
A Rammstein je od samog pocetka imao dominantne gitare,a elektroniku koja je u industrial-u bitan,ako i ne najbitniji segment,koristi na kasicicu,tako da.....
U svakom slucaju sa metalom nema neke preterane veze,sem po cvrstini muzike-nije svaka cvrsta muzika metal-zar ne?
PoZ!
P.S. I slazem se-stari albumi od Rammstein-a su odlicni,mnogo bolji nego ovo novo njesra....

PsyDuck
22.12.2005, 15:03
Razocaracu te, ne slusam narodnjake niti sam glasao za njih. :cool: Ne podnosim narodnjake, niti one koji ih slusaju, ali je cinjenica da su 90% narkomana metalci i hoperi. Ispravi me ako gresim!

pa navetji narkomani su ljudi koji izlaze na elektonske zhurke (prevashodno trens,pa tek onda sve ostalo...)!!

PsyDuck
22.12.2005, 15:06
metal,dark vejv,dark_trens

cetnik
22.12.2005, 15:49
E kada ste vec kod narkomana... To da su svi rejveri narkomani nije tacno, to mu dodje vise kao neki mit...Ako se neko i ,,uradi,, pre odlaska na neku zurku to je zato sto je dileja, ne shvata trance pa misli da ce shvatiti na taj nacin...I dileja je verovatno pun kesa. A sto se tice lakih droga, likovi koji slusaju rege se ne skidaju sa marihuane...,,Metalci,, ili likovi koji se nazivaju tako uglavnom to kombinuju sa pivom... A fenseri, tipa pink i ta ****** njima ni ne treba neka droga...obicno imaju kesa, seljaci su i volje da se kur*e... znas me znam te... Aj recite sad da nisam u pravu:cool:

VojaM
22.12.2005, 16:11
Deroka! To je inace jedan od Draznih najboljih vojnika. Zvao se Derok.:icon_lol:Nije, zvao se (tj. prezivao) Deroko.

Kao onaj arhitekta Deroko što je pisao knjigu "Ondak je letijo eroplan nad Beogradom".

SuperG
22.12.2005, 16:14
Nije, zvao se (tj. prezivao) Deroko.

Kao onaj arhitekta Deroko što je pisao knjigu "Ondak je letijo eroplan nad Beogradom".

Jeste, Jovan Deroko!

Dimo
22.12.2005, 21:20
Neko je pominjao gore...
Rammstein nije metal vec industrial rock......
Pre sam ih voleo,ali sada bas i ne-teska komercijala su postali....
Od Nightwish-a imam sve u mp3-u+dva koncerta(DivX)
By the way,ima mnoooogo boljih i ozbiljnijih stvari u industrial-u od Rammstein-a-recimo Nine Inch Nials ili Ministry(zakon!),a tu je i Laibach......

Industrial rock se cesto naziva industrial metal,to dodje isto,onaj ko voli Rammstein(u najvecem broju slucajeva) voli i ostale metal bendove tj. metalac je.Rammstein je skrenuo ka komercijali sa albumom Reise,reise,ali je novi Rosenrot ponovo vrhunski.Verujem da si vec odlusao Mutter i Sehnsucht,to su remek-dela!

Dimo
22.12.2005, 21:23
Ako ćemo da cepidlačimo, Rammstein (barem stari radovi) je čist industrial, znači bez metal i rock sufiksa, al nema veze :)

I industrial se ubraja u vrste metala(trash,doom,gothic,black,death,epic,power... ).Rammstein je uvek bio metal bend,to mozes da pitas bilo kog metalca.Nema nas bas mnogo da bi smo se delili na industrial metalce,black metalce,punkere,hard-corovce...

voodoo_
22.12.2005, 21:26
Ja industrial posmatram kao nezavisan žanr... ko što recimo postoji gothic, a gothic metal je njegova podvrsta (isto kao i electo-gothic, gothic rock itd.)

GaVrA
22.12.2005, 21:44
Ja industrial posmatram kao nezavisan žanr... ko što recimo postoji gothic, a gothic metal je njegova podvrsta (isto kao i electo-gothic, gothic rock itd.)

nemoj molim te da spominjesh gotik i sve shto je vezano za to... :mad:

GaVrA
22.12.2005, 21:47
Sta ce cetnik da slusa..pa cetnicke pesme!:D Mada slusam trance, Astral projection, Astrix...Dobar je i evropski trance:cool: Uglavnom sve sto izaziva neke emocije...

kad sam procitao ovaj post hteo sam da te ispljujem... ali kada sam procitao ostale postove shvatio sam da bi to bila greshka.... RISPEKT! :)

GaVrA
22.12.2005, 21:49
covek treba da saslusa sve, a ne da se drzi jednog pravca kao pijan plota, pa da pljuje sve ostalo

totalno se slazem! :mrgreensa :worshippy

SuperG
22.12.2005, 22:17
kad sam procitao ovaj post hteo sam da te ispljujem... ali kada sam procitao ostale postove shvatio sam da bi to bila greshka.... RISPEKT! :)

A zasto molim te?

cetnik
22.12.2005, 22:47
ok tnx za reispekt...
nego, ako hocete da cujete ok ziku...http://www.internetdj.com/artists.php?op=show&id=38096
To je napravio moj ortak, ja sam mu davao savete...He cak je mene spomenu u textu. Sve je radio u Q base-u... pa recite onda:)

GaVrA
22.12.2005, 22:58
A zasto molim te?



cetnik a rejver???? :confused: :confused: :confused:


:mrgreensa

cetnik
22.12.2005, 23:10
eeee....urbani cetnik!
ps: ne idem cesto po rejvovima, skupo brate

voodoo_
22.12.2005, 23:17
nemoj molim te da spominjesh gotik i sve shto je vezano za to... :mad:
Što, ima lepih grupa, kao što su na primer, i tako dalje :D

Elem, ni ja ne volim tu kulturu, al Within Temptation i Theatre of Tragedy su dobri, ponajviše zbog tananih ženskih glasića :D

Rocker
22.12.2005, 23:45
E kada ste vec kod narkomana... To da su svi rejveri narkomani nije tacno, to mu dodje vise kao neki mit...Ako se neko i ,,uradi,, pre odlaska na neku zurku to je zato sto je dileja, ne shvata trance pa misli da ce shvatiti na taj nacin...I dileja je verovatno pun kesa. A sto se tice lakih droga, likovi koji slusaju rege se ne skidaju sa marihuane...,,Metalci,, ili likovi koji se nazivaju tako uglavnom to kombinuju sa pivom... A fenseri, tipa pink i ta ****** njima ni ne treba neka droga...obicno imaju kesa, seljaci su i volje da se kur*e... znas me znam te... Aj recite sad da nisam u pravu:cool:
Slažem se Čedo! Narkomani su posebna vrsta ljudi - IDIOTI! I ja sam dugo bio u tripu da su ljudi koji slušaju elektroniku najgore narkomančine. Valjda zato što ja ne mogu da smislim bilo kakvu el. mjuzu (sem da me neko toliko nadrogira pa da ne čujem ništa). Za*ebo sam se. Moj naj ortak sluša elektroniku a ne znam da li je dvaput u životu prbao džok a kamoli nešto jače. Droga nema veze sa muzikom, svi muzičari koji su je otvoreno propagirali (pa čak i neki fensići) su brzo propali. To što neko priča da su metalci, rokeri i ostala ekipa koja ima specifičan stil oblačenja (od koga "normalni" ljudi padaju u nesvest) narkomani, to jednostavno nije istina. Ja sam pravi "zadrti" roker (kožna jakna, kožne čizme...) pa se nikad nisam drogirao niti sam to podržavao. Neke dobre ljude koje sam poznavao, odnela je droga. A niko od njih se nije "radio" zbog muzike! Pozdrav!

voodoo_
23.12.2005, 1:08
I ja smatram da su sve to predrasude, međutim većina ljudi koje znam a sluša elektroniku se stvarno drogira... doduše nije to neka zavisnost već samo zgutavaju nešto kad odu na žurke (tzv. "drogoljubi"), ali svi koji su se time bavili što vole su postali didžejevi, a ostali samo, što kaže Rambo, "šuknu dva komada i sve im lepo u P.M."...
čas' izuzecima...

Cortex
23.12.2005, 1:09
Ja sam totalni muzicki freek! Odusevio sam se kad sam video ovu temu! Inace ne postujem, ali ovde evo moram!

Trenutno, dok ovo pisem, slusam najnoviji album Steve Vai-a(boze, kako je bio dobar koncert u SKC-u!), pre toga sam slusao najopakiji instrumentalni progressive rock/jazz/fusion sastav u do sada poznatom univerzumu, Planet X!
Obozavam, recimo, i sledece bendove: Dream Theater, Death, Fates Warning, Satriani-a, Evergrey i da ne nabrajam dalje ima ih bezbroj!
Ne shvatam zasto ljudi slusaju sve i svasta kad postoji sve ovo!:)
Podjednako slusam i klasiku, jazz(hail to Pat Metheny!, Billy Cobham(ciji je koncert na jazz festu bio mega ultra mocan!), rock, blues...

Ma, toliko je dobre mjuze na ovom svetu da ne mogu da stignem sve jednom da preslusam, a kamoli vise puta...A neki slusaju narodnjake(respect!...not!):D ...

Odlicna tema, stvarno...:icon_mrgr

Cortex
23.12.2005, 2:14
Cemu tolika prica o industrialu(prvenstveno mislim na Rammstein)?
Licno mislim da je to mjuza koja se vrlo malo razlikuje od techno-a, u nekom koncepcijskom smislu. Cista komercijala. To sto su oni kao nesto ljuti na nekoga i zrace tim neiskrenim besom, krajnje je smesno. Da bi izbegli pitanja, plasiraju i neku pricicu, kao album im je konceptualan, i sta ti ja znam... Malo cemo se rugati Americi, malo debelim ljudima a u pozadini tra-la-la... Ocito se radi o surovom marketingu i jadnim nacinima da se zarade pare. Ti likovi imaju toliko para da ne znaju bre sta ce sa njima!
Izvinjavam se ovom prilikom industrijalcima, ni sam ne mogu da verujem sta ispusta moja tastatura, izgleda da sam mnogo ogorcen na moderni kapitalizam...
Sto se tice gothic-a, mislim da je situacija slicna kao i malocas; vrlo je malo onih koji su iskreni u svemu tome.
Nije mi bila namera da pljujem, a eto ovaj text se pretvori u upravo to.:(
Sto se tice rasprave o drogama i techno-u/metal-u:
Imam druga koji je povremeno, bar tako on kaze, na heroinu, studira filozofiju nadprosecno je inteligentan i pichi metal all day long. Drogira se iz chiste dosade.Vrlo je imucan, roditelji ga ne zlostavljaju, devojke kazu da je lep i zgodan... Nema to veze sa odredjenom vrstom muzike, vec sa drustvom u kome si (konformizam je cudo) i stepenom nezadovoljstva i nervnog rastrojstva u kome si. U ovoj zemlji, nije tesko doci na ivicu ocaja. Kad upalim TV, koji inace opste ne gledam(ma ne znam bre ni koje budale su na vlasti!), i vidim nafrakane babe kao silikonske larve koje gmizu marginama ljudskog strpljenja i ispustaju nekakve neartikulisane zvuke koje licemerno nazivaju pesmom, dodje i meni da, bar nakratko, otplovim morima besmisla...Onoga ko ima mu*a da razmislja, depresija strefi cas posla.
Da se razumemo, ja nikad nisam i nikad necu probati bilo sta od droge.
Vrlo je jadno cuti od likova da je RAVE muzika, i da oni to slusaju:p .
I pored sve moje zaludjenosti svim onim sto JA nazivam dobrom muzikom, ponekad pustim i Astral Projection, recimo. Oni su skroz OK, nisu toliko prazni kao drugi techno "umetnici":) . Napominjem da to uradim kad recimo pokrenem PES5, dakle kad pustim mozak na otavu i koncentrisem se na totalno drugu stvar...Pa sad vi saberite 2 i 2!
Pozdrav za Rocker-a i sve ostale rockere i metalce, te jazz-ere itd.:icon_cool

Covenant
23.12.2005, 2:33
@Cortex
RESPECT za Dream Theater-zaista cu sjajni......
Pa sto se tice industrial-a nije Rammstein jedini bend,a ni najbolji(sve je to,naravno,individualno)-daleko ozbiljniji i mracniji su Ministry i Nine Inch Nails,Laibach(koji je bio jedan od glavnih uzora Rammstein-u),Die Krups,Revolting Cocks itd.
Ali da su postali komercijala(i to losa)slazem se.....
@Gavra,Voodoo
Ako hocete da cujete dobar gotik metal batalite Within Temptation i Theatre Of Tradegy i poslusajte jedan od mojih omiljenih bendova-svedski Opeth-sjajni su,iako su neka mesavina death-a i gothica
Ili My Dying Bride-vaze za sinonim doom metala-a meni je to jedan od najgoticnijih bendova koje sam slusao-previse je to mracno za doom
Pa Paradise Lost,Solstice,Therion(samo prvi albumi),Agalloch,Saturnus,pa i meni veoma drage Merciful Fate i King Diamond-a,iako je u pitanju heavy-metal sa dark tematikom.....
Je'l slusao neko?

bobi
23.12.2005, 2:36
Imam druga koji je povremeno, bar tako on kaze, na heroinu, studira filozofiju nadprosecno je inteligentan i pichi metal all day long. Drogira se iz chiste dosade.Vrlo je imucan, roditelji ga ne zlostavljaju, devojke kazu da je lep i zgodan... Nema to veze sa odredjenom vrstom muzike, vec sa drustvom u kome si

Tvoj drug je vrlo razmazen.

Cortex
23.12.2005, 2:36
doduše nije to neka zavisnost već samo zgutavaju nešto kad odu na žurke (tzv. "drogoljubi)

Covece boziji, pa kakva je to muzika za koju ti je potrebno da se nadjes u posebnom stanju da bi je mogao slusati?! I to kakvom stanju...

Sve to neodoljivo podseca na budizam i njihovu mantru. Neprestano ponavljanje jednih istih fragmenata(nesto na cemu se sva elektronska muzika zasniva, pri cemu pod elektronska ovde ne spadaju Vangelis, Jarre i sl.), dovodi do praznjenja mozga, kako bi on mogao da primi i shvati vecnu dobrotu i svemocnost transcedentnog... A ovde ni to nije dovoljno, pa su neki (slobodno me nazovite paranoicnim) resili da rasturaju i droge po rave-ovima i popularisu techno kao brand koji u sebi podrazumeva i konzumaciju iste, cime se dobija ultimativni efekat: horde zombija koje po budjenju iz, nametnutog im umnog holokausta, a pod pritiskom, neprestano uzvikuju kako im je bilo fenomenalno sinoc i kako skoro nije bilo tako do ja*a!
Kad se samo setim bezumnika iz srednje koji su se takmicili u tome ko ce pre da se "ubije" i vise puta da povrati! Mislim da je rekord bio 7 puta za vece, ako nekoga zanima...crni humor, nego sta...
Ama ima toga i u metal-u, samo sa pivom, retki su ti nesrecnici koji se drogiraju. A sto Rocker rece nesto o svom oblacenju, pitam se zasto se on tako oblaci? Ja nikad nisam nosio kozu, niti sam imao dugu kosu. Apsolutno me je bas briga za to. Ko je cool lik, bice cool nosio on Adidas ili martinke sa metalnim vrhom. Samo sto je u tom slucaju teze prepoznati ko je alternative a ko mainstream.:)

Stvarno sam preterao sa postovima:rolleyes:

Cortex
23.12.2005, 2:40
Tvoj drug je vrlo razmazen.

Kako ti to mozes znati?:D

Nema veze, to je samo jedan primer. A i nije mi neki drug, bolje da sam stavio poznanik. Eto ispravljam se.

Cortex
23.12.2005, 2:46
Naravno da sam slusao King Diamond i Mercyful Fate.

Dobri su, samo posle par pesama, Kingov glas krene da mi ide na zivce!:)

Nije ti los izbor za gothic, koji ja uopste ne slusam. Opeth je strasan bend!
Ako to volis probaj i Pain of Salvation, pogotovo album "The perfect element", on je bas goth. Mozda Wolverine?

Cortex
23.12.2005, 2:48
previse je to mracno za doom


E ova recenica ti je genijalna!:)

Cheers!

bobi
23.12.2005, 2:50
My Dying Bride-vaze za sinonim doom metala-a meni je to jedan od najgoticnijih bendova koje sam slusao-previse je to mracno za doom
.

Nista nije previse mracno za doom (pa cak ni Gothic metal).

Imao sam dosta polemika sa prijateljima o tome koja je tacno razlika izmedju ova dva pravca i dosli do sledeceg:

Doom je subjektivni dozivljaj umetnika koji vise zaviruje u sebe i sopstvena razmisljanja , dok je Gothic vise objektivan i bazira se na na dogadjajima i desavanjima (na radnji i fabuli), bilo izmisljenim, bilo stvarnim, bilo miksom oba...

A thetre of tragedy (t.j. prva tri albuma (posebno velvet darkness they fear) su jedna od najboljih muzickih ostvarenja koja sam ikada cuo i nikako ih ne treba porediti sa Within temptation.

bobi
23.12.2005, 2:52
Merciful Fate i King Diamond-a,iako je u pitanju heavy-metal sa dark tematikom.....
Je'l slusao neko?

Jok ti si ih slusao :) :) :)

PsyDuck
23.12.2005, 9:56
ljudi nemojte raspravljati o gudrama,kad su one sasvim 756a tema...
samo da kazhem svoje mishljenje::drogiraju se i oni shto slushaju GRAND i ZAM produkciju-samo shto to nije tako javno izrazheno k`o sa ovima sa rejva...

shin-bojan
23.12.2005, 13:05
Emperor
Pain of Salvation
Strife

Covenant
23.12.2005, 13:07
.

Nista nije previse mracno za doom (pa cak ni Gothic metal).

Imao sam dosta polemika sa prijateljima o tome koja je tacno razlika izmedju ova dva pravca i dosli do sledeceg:

Doom je subjektivni dozivljaj umetnika koji vise zaviruje u sebe i sopstvena razmisljanja , dok je Gothic vise objektivan i bazira se na na dogadjajima i desavanjima (na radnji i fabuli), bilo izmisljenim, bilo stvarnim, bilo miksom oba...

Pa dobro,to stoji,ali ja mislim da je u pitanju ipak mesavina doom-a i gothica,i u svakom slucaju fenomenalan bend,ljudi su umetnici...
Omiljeni albumi su mi Trinity i As The Flower Withers-tvoji?


A thetre of tragedy (t.j. prva tri albuma (posebno velvet darkness they fear) su jedna od najboljih muzickih ostvarenja koja sam ikada cuo i nikako ih ne treba porediti sa Within temptation.

Tacno.Nisam siguran da li bi Within Temptation uopste svrstavao u gothic,meni oni najvise lice na Nightwish(za koji mnogi(neupuceni)misle da je gothic-kakvi bre-u pitanju je power:) )
Sto se tice gothica moj favorit je Opeth,iako se najcesce karakterise kao progressive death,ali nije bas to..

A King Diamond je stvarno legenda-njegov stajling i sama koncepcija abuma je ekstra....

mindspace
23.12.2005, 13:29
Ma Rambo Amadeus je najpametniji lik u nasoj muzickoj industriji. Suknes dva komada i sve ti lepo u p.m. Lepo si rekao, to je najbolje objasnjenje elektronske muzike

voodoo_
23.12.2005, 16:48
Sto se tice gothica moj favorit je Opeth,iako se najcesce karakterise kao progressive death,ali nije bas to..
Opeth je doom, iliti "death metal sa violinom" :)

GaVrA
23.12.2005, 21:12
@Gavra,Voodoo
Ako hocete da cujete dobar gotik metal batalite Within Temptation i Theatre Of Tradegy i poslusajte jedan od mojih omiljenih bendova-svedski Opeth-sjajni su,iako su neka mesavina death-a i gothica
Ili My Dying Bride-vaze za sinonim doom metala-a meni je to jedan od najgoticnijih bendova koje sam slusao-previse je to mracno za doom
Pa Paradise Lost,Solstice,Therion(samo prvi albumi),Agalloch,Saturnus,pa i meni veoma drage Merciful Fate i King Diamond-a,iako je u pitanju heavy-metal sa dark tematikom.....
Je'l slusao neko?



pola tih bendova sam pokushao da slusham ali mi neshto ne ide... npr secam se da mi je paradise lost suvishe usporen bio....

i uopshte ja nemogu da smislim tu, shto kaze vuduu, kulturu... sva mi je nekako bljak...


bolji mi je fazon thrash i death... brzina, agresija, bes... i naravno tresherske solaze! :)

Dimo
23.12.2005, 21:52
@Cortex
RESPECT za Dream Theater-zaista cu sjajni......
Pa sto se tice industrial-a nije Rammstein jedini bend,a ni najbolji(sve je to,naravno,individualno)-daleko ozbiljniji i mracniji su Ministry i Nine Inch Nails,Laibach(koji je bio jedan od glavnih uzora Rammstein-u),Die Krups,Revolting Cocks itd.
Ali da su postali komercijala(i to losa)slazem se.....
@Gavra,Voodoo
Ako hocete da cujete dobar gotik metal batalite Within Temptation i Theatre Of Tradegy i poslusajte jedan od mojih omiljenih bendova-svedski Opeth-sjajni su,iako su neka mesavina death-a i gothica
Ili My Dying Bride-vaze za sinonim doom metala-a meni je to jedan od najgoticnijih bendova koje sam slusao-previse je to mracno za doom
Pa Paradise Lost,Solstice,Therion(samo prvi albumi),Agalloch,Saturnus,pa i meni veoma drage Merciful Fate i King Diamond-a,iako je u pitanju heavy-metal sa dark tematikom.....
Je'l slusao neko?


Meni je Rammstein mnogo bolji bend od NIN-a,ali kao sto si rekao sve je to subjektivno misljenje.Kad sam sa 14 godina poceo da slusam metal,prvi bend koji sam zavoleo bili su Rammstein i Nightwish.
Paradise Lost i Opeth su sjajni,posebno PL,mada imam utisak da kod nas nisu bas mnogo slusani...