TEST PLAY<>
082018<><>

Red Faction Guerrilla Re-Mars-tered

Koliko filmova, romana i igara je kao temu imalo konflikt između kolonija i matice Zemlje? Zmilion? Borba između slobodarskog naroda Marsa i kolonijalnih snaga sa Zemlje centralni je lajtmotiv i igračkog serijala Red Faction, čiji je treći i najbolji nastavak (Guerrilla) ovih dana dobio svoju remasterizovanu, pardon re-Mars-terizovanu verziju. Sandbox igra iz 2009. godine, koja je bila pravo čudo tehnike kad se pojavila, nije baš ostarila kao dobro vino, ali nije ni kao mokra krpa – rezultat remastera je negde na sredini.

Remasterizovani karakter igre ogleda se isključivo u grafici i podršci za više rezolucije.

Aleksa Mejsona, sertifikovanog specijalistu za demoliranje, upoznajemo u trenutku sletanja na Crvenu planetu, gde je na poziv brata došao u pečalbu. Njegov bata se pored tucanja kamena bavio i podrivanjem režima kao gerilski vojnik Red Factiona, što je dovelo do promptne akcije EDF-a (Earth Defence Force), koji su ga izmitraljirali na bratovljeve oči. Kuku, rekao je Aleks i učlanio se u Red Faction da vrati krv za krv i Marsu donese slobodu od matice koja je finansirala teraformiranje, naseljavanje i infrastrukturu, koja održava red, mir, obezbeđuje zapošljavanje, pravnu i socijalnu sigurnost i stabilne penzijske fondove.

Kao što vidite, zaplet neće ući u užu konkurenciju za Huga, Nebulu i Zlatnu pastrmku književnih večeri Paraćina, ali nekako funkcioniše kao podloga za igru. Igra je relativno jednostavan sandbox u kom kroz gerilske akcije u progresivno sve opasnijim sektorima Crvene planete uništavate postrojenja, borbenu tehniku i živu silu EDF-a. U poređenju s modernim sandbox igrama, recimo nekim naslovom iz Ubisoftove ponude, RFG:R ima relativno prostu formu, koju proces remasterizovanja nije dirao.

Remasterizovani karakter igre ogleda se isključivo u grafici i podršci za više rezolucije. Red Faction Guerrilla: Re-Mars-tered ima znatno detaljnije teksture i modele nego osnovna verzija, efekti demoliranja su obogaćeni realnijom prašinom i simulacijom slaganja šuta tokom rušenja objekata, ali sve osim vizuala ostalo je isto kao ranije. Pre devet godina igrači su bili mnogo manje osetljivi na loš AI i nemaštovite misije, ceneći što imaju upotrebljivi sandbox. Nesporno dobra stvar u igri jeste destrukcioni modul za objekte – ni posle devet godina, nijedna moderna igra ni engine ne nude ništa slično. Sa strane puke destrukcije, Red Faction: Guerrilla je nepobeđeni šampion.

Red Faction Guerrilla: Re-Mars-tered je besplatan za vlasnike originalne igre (na Steamu), dok se od friških mušterija očekuje da plate 19,99 evra. Konzolne verzije su 10 evra skuplje.

Miodrag KUZMANOVIĆ

 
The Banner Saga 3
The Crew 2
Laser League
MXGP Pro
The Spectrum Retreat
Super Bomberman R
Mothergunship
Mugsters
Youropa
Lumines Remastered
Lust for Darkness
Unworthy
The Path of Motus
Crash Bandicoot N. Sane Trilogy
Red Faction Guerrilla Re-Mars-tered
Šta mislite o ovom tekstu?

Platforma:
PC (Windows), PlayStation 4, Xbox One
Potrebno:
Intel Core2Duo ili ekvivalent, 4 GB RAM,
Poželjno:
Intel Core2Quad ili ekvivalent, 8 GB RAM,
Veličina:
6 GB
Adresa:
tinyurl .com /ybkv2f4x

70
Home / Novi brojArhiva  •  Opisi igaraKorak po korakŠta dalje?NetgamesOpšte teme  •  Svet kompjutera
Svet kompjutera Copyright © 1984-2018. Politika a.d. • RedakcijaKontakt | Saradnja | Oglasi | Pretplata • Help • English
SKWeb 3.22
Opisi igara
Netgames
Opšte teme
Test Fun
Korak po korak
Šta dalje
Svet kompjutera



Naslovna stranaPrethodni brojeviOpšte informacijeKontaktOglašavanjePomoćInfo in English

Svet kompjutera