TEST RUN<>
012019<><>

MP3 Toolkit 1.4

MP3 radionica

Slažemo se da je MP3 jedan od najpoznatijih, ako ne i najpoznatiji multimedijalni format. Za njega znaju i oni koji ne brode redovno IT vodama jer je postao toliko rasprostranjen da samo što ne iskače iz konzervi paštete. Baš zbog toga programu MP3 Toolkit to što ima prefiks MP3 u nazivu nije baš neka preporuka. Da stvar bude još zanimljivija, ova alatka uopšte nije ograničena na manipulaciju MP3 datotekama, već podržava još dvadesetak drugih formata. Među njima su i lossless komplemeti, pa čak i video-formati...

MP3 Toolkit je prava digitalna audio-radionica. Sastoji se iz šest odvojenih alatki, spakovanih u kompatibilno radno okruženje. Pozivanje se obavlja sa osnovne radne forme koja služi kao uzletna pista i na kojoj se, pored naziva i kratkog objašnjenja za šta svaka alatka služi, nalaze i screenshotovi koji bi trebalo da vam pomognu da još lakše razlučite njihovu namenu. Zanimljivo je da se radna forma uklanja sa ekrana kada pozovete bilo koju alatku, ali da se po završetku rada i izlasku iz programa uvek vraćate na nju. Inače, upravljački interfejs izuzetno je pregledan i uniformisan, a ono što može da vam zasmeta su pomalo kitnjasta grafička rešenja i velike ikonice koje podsećaju na eru vladavine Windowsa XP. Iako potpuno kompatibilan sa Windowsom 10 i nedavno osvežen, vizuelni identitet programa ostaje isti već godinama, a kako na tržištu bitiše još od 2004. godine, sve vam je jasno.

Prva sekcija nosi naziv MP3 Converter i jasno je da je u pitanju alatka za „pretabavanje” audio-numera. Na radnu listu možete da dodajete pojedinačne datoteke ili čitave direktorijume, a na ulazu se prepoznaje 13 različitih formata. Kao što smo naveli, moguće je raditi i sa video-klipovima, odnosno obaviti „čupanje” audio-komponente iz njih. Prepoznaju se najkorišćeniji formati zapisa iz ovog departmenta kao što su AVI, MP4, MOV, MPG, VOB..., a iznenađenje je izostanak MKV-a koji je u poslednje vreme preuzeo primat. Izbor radnih parametara obavlja se neposredno i bez otvaranja dodatnih radnih dijaloga. Jednostavno, odaberete format, bitrate, format zvuka (mono ili stereo), samplerate i gde želite da se rezultat snimi. Raj za manje vične korisnike! Ponavljamo, niste ograničeni samo na snimanje u formatu MP3, jer na izlazu figurišu i WMA, OGG, WAV, FLAC, AC3, AAC i AMR. Iako podržava Batch procesiranje, MP3 Toolkit ne dozvoljava da fajlovima sa radne liste dodeljujete različite radne paramtere, što znači da se primenjuje sistem „svi za jednog, jedan za sve”.

CD to MP3 Ripper je sekcija kojoj je namena sasvim jasna – rippovanje muzičkih numera sa audio-CD-ova i njihovo automatsko pohranjivanja u MP3 obliku. Ni ovde niste ograničeni samo na MP3, ali isto tako nemate manevarski prostor kao u slučaju konvertera. Naime, muzika može da se snimi još u WAV, APE i WMA formatu uz odvojeno podešavanje radnih parametara za svaki od podržanih formata. Podešavanje je, opet, jednostavno, a rad automatizovan. Ono što nam se nije dopalo je to što program ne kontaktira online baze podataka, tako da na izlazu dobijate generičke datoteke sa praznim zaglavljima. Stvar može, koliko-toliko, da se ispravi iz sekcije MP3 Tag Editor koja dozvoljava manipulaciju ID3 1.1 i 2.x tagovima, ubacivanje reči za pesme i slika. Sve ovo morate da obavite ručno, a podržana je manipulacija isključivo MP3 datotekama.

Spajanje numera u jedinstvenu celinu može da se obavi iz sekcije MP3 Merger. Na izlazu se dobija isključivo MP3 datoteka i to po radnim parametrima koje sami definišete na identičan način kao kod konvertera. Ukoliko se odlučite za podrazumevani radni režim, osim MP3, možete da koristite i WAV, FLAC i OGG formate, dok je u slučaju režima Fast to moguće isključivo sa numerama identičnog bitratea. Suprotan efekat – „šišanje” numera, obavlja se iz sekcije MP3 Cutter. Rad u njoj podseća na klasične programe iz klase jer na ekranu dominira karakterističan waveform. Nepostojanje opcije zoom i problematičan rad sa markerima koje koristite za označavanje delova pesme koje želite da procesirate čine ovu sekciju krajnje neupotrebljivom. Ništa bolja situacija nije ni kada je sekcija MP3 Recorder u pitanju. Snimanje se obavlja ekskluzivno u MP3 formatu, uz mogućnost odabira bitratea, sampleratea i formata zvuka. Izostala je opcija biranja izvora zvuka, što znači da se cela akcija obavlja isključivo u What U Hear maniru.

MP3 Toolkit je 6-u-1 alat kojeg polako sustižu godine. Iako je dobro zamišljen, problem predstavlja nebalansiranost alatki čiji kvalitet opasno varira.

Vladimir PISODOROV

 
Adobe CC 2019
DaVinci Resolve 15.2.2
Xara Web Designer 16 Premium
Chocolatey (GUI)
Xmanager Power Suite 6
Acrok Video Converter Ultimate 6.4
CyberLink Screen Recorder 4.0 Essential
Wise Anti Malware 2.1.8
WinSnap 5.0.5
Magoshare AweEraser 3.2
MP3 Toolkit 1.4
Šta mislite o ovom tekstu?
3D Actions
Easy Currencies 9.0
Alt-Tab Terminator 3.7
Blur 7.8
Pexels
Reddit Wallpaper Changer
Epic Pen 3.7.4
SecCheck

Tip:
audio-obrada
Potrebno:
Windows
Veličina:
72,9 MB
Cena:
30 dolara
Adresa:
www .mp3toolkit .com
Home / Novi brojArhiva • Opšte temeInternetTest driveTest runPD kutakCeDetekaWWW vodič • Svet igara
Svet kompjutera Copyright © 1984-2018. Politika a.d. • RedakcijaKontaktSaradnjaOglasiPretplata • Help • English
SKWeb 3.22
Opšte teme
Internet
Test Drive
Test Run
PD kutak
CeDeteka
WWW vodič
Svet igara



Naslovna stranaPrethodni brojeviOpšte informacijeKontaktOglašavanjePomoćInfo in English

Svet kompjutera