TEST PLAY<>
112007<><>

Heroes of Might & Magic V: Tribes of the East

Ubisoft nastavlja sa ekspolatacijom plodnog tla franšize Heroes. Tribes of the East donosi očekivani more of the same ugođaj, ali ipak čovek ne može a da ne primeti količinu što grubih radova, što pažljivog poliranja, koji sa svakom novom verzijom bivaju uloženi u Heroje V.

Iako igra nastavlja staru borbu svih naroda Ashana protiv demona i tokom kampanje vodite razne heroje od Arantira iz Dark Messiaha i njegove učenice Ornellom do arhimaga Zehira, ova ekspanzija ima jedan drugi predznak. Na kraju Hammers of Fatea Realeg i Tieru pričaju o promeni koja dolazi sa Istoka i sada ćemo biti njeni svedoci. Ova promena su orci. Ashanski varijetet svima nam milih zelenkožaca zapravo su hibridi između ljudi i demona, korišćeni prvo kao topovsko meso u ratovima protiv demona, a zatim kao robovi. Oslobođeni orci, ujedinjeni pod moćnim varvarinom Kurokom, daće sve od sebe da zauvek okončaju ovaj rat sa demonima.

Tribes od the East donosi brojne novotarije. Najočiglednija je to što sada svaka jedinica svake frakcije može da se unapređuje u dva smera, a te dve unapređene jedinice mogu da se menjaju jedna u drugu. Npr. vampire možete da, pored lordova, unapredite i u prinčeve, a za relativno mali honorar možete da pretvarate i lordove u prinčeve i obratno, i tako sa svim jedinicama u igri. Zatim su tu setovi od dva do osam predmeta, naravno, sa sve jačim i jačim bonusima sa svakim delom seta, a predmete koji vam ne trebaju možete da prodate za resurse. Žrtveni oltari na kojima jedinice menjate u iskustvo ponovo su u igri, a tu je i opcija da za određeni honorar „odučite” veštine svog heroja i zamenite ih novima.

Orci i njihov grad Stronghold predstavljaju impresivno osveženje postojećeg skupa frakcija. Njihove jedinice, od malih goblina preko većih orkova, kentaura i viverna do gorostasnih kiklopa, koriste mehaniku ragea tj. besa. Što se više bore, ove jedinice su sve besnije i postaju sve snažnije, ali ako se ne biju, brane il’, ne daj bože, povlače, onda gube svoj bes i vraćaju se u slabiju formu. Heroj Strongholda, varvarin, pospešuje ovo svojom veštinom blood rage. Takođe, varvari umesto magije koriste borbene pokliče, a specijalizacija u pojedinim sferama magije daje im otpornost na njih i slabi magijske sposobnosti protivničkim herojima.

Tribes of the East je mali, ali kvalitetan evolutivni korak napred za serijal Heroes. Naravno, uvek ostaje zamerka da je igra mogla da bude ovakva kada se pojavila sredinom prošle godine, ali i superbogati izdavači igara moraju od nečeg da žive, zato i postoje expansion packovi. Ruku na srce, ovo je igra koju fanovi serijala Heroes neće zaobići.

Dragan KOSOVAC

 
The Orange Box: Portal
The Orange Box: Team Fortress 2
The Orange Box: Half-Life 2: Episode Two
Settlers VI: Rise of an Empire
Company of Heroes: Opposing Fronts
Sega Rally Revo
Fantasy Wars
Heroes of Might & Magic V: Tribes of the East
Šta mislite o ovom tekstu?
Neverwinter Nights 2: Mask of the Betrayer
Race 07: The WTCC Game
Halo 3
NBA Street Homecourt
Prince of Persia: Rival Swords
Boogie
FIFA 08
Enemy Territory: Quake Wars

Platforma:
PC
Potrebno:
Pentium 4 / Athlon 1,5 GHz, 1 GB RAM-a, 128 MB VRAM-a
Poželjno:
Core 2 Duo / Athlon 64 X2, 2 GB RAM-a, 256 MB VRAM-a
Veličina:
1 DVD
Adresa:
www .mightandmagicgame .com
Kontakt:
ComputerLand

80
Home / Novi brojArhiva  •  Opisi igaraKorak po korakŠta dalje?NetgamesOpšte teme  •  Svet kompjutera
Svet kompjutera Copyright © 1984-2018. Politika a.d. • RedakcijaKontakt | Saradnja | Oglasi | Pretplata • Help • English
SKWeb 3.22
Opisi igara
Netgames
Opšte teme
Test Fun
Korak po korak
Šta dalje
Svet kompjutera



Naslovna stranaPrethodni brojeviOpšte informacijeKontaktOglašavanjePomoćInfo in English

Svet kompjutera