TEST DRIVE<>
042003<><>

PQI Traveling Disk i Inteligent Stick

Mali i malecni

PQI Traveling Disk i Inteligent Stick
PQI Traveling Disk i Inteligent Stick
Nedostatak pravog standarda koji bi zamenio 3,5-inčne diskete stvorio je na tržištu vakum koji je izazvao čitavu lavinu različitih kompaktnih uređaja za prenos podataka. Ovog puta probali smo dva mala rešenja koja se prvenstveno razlikuju u dizajnu.

Oba modela je potpisao PQI, i prodaju se po maltene identičnoj ceni, pa s obzirom da su im i tehničke karakteristike skoro identične, izbor se zaista svodi na sekundarne karakteristike.

PQI Traveling Disk je nešto veći, napravljen je od providne crvene plastike ispod koje se vidi sva elektronika. Prekidač za zaštitu od brisanja je sa strane, a svetleća dioda je ispod plastike. Zahvaljujući poklopcu koji ima „štipaljku” nalik olovci možete ga okačiti o džep, a alternativno rešenje je kanapče za nošenje oko vrata koja se dobija u kompletu, kao i produžni USB kabl. Dizajn je dopadljiv, ali ništa revolucionarno.

Model pod imenom Inteligent Stick druga je priča – ovo je verovatno najmanji USB uređaj ikada napravljen. Minimizacija ide tako daleko da sam konektor nema spoljnu oplatu i cela kartica je debljine samo milimetar. Prekidač je smešten na suprotnoj strani od konekora, što je bolje mesto i omogućava mu lak pristup i dok je kartica uključena, a svetleća dioda se nalazi ispod neprovidne ljubičaste plastike i ne vidi se dok ne zasvetli. Uz ovaj uređaj nažalost ne dolazi produžni USB kabl, već samo plastična futrola veličine kreditne kartice i debljine nekoliko milimetara koja na sebi ima dva ležišta za ovakve uređaje.

Oba uređaja prepoznaju svi aktuelni operativni sistemi i instalacija prolazi bez ikakvih problema. Brzina je nešto veća od 500 KB/s i ne razlikuje se bitno između modela, premda je veći model za nekoliko procenata brži. Oba su za preporuku, međutim, ukoliko planirate vrlo intenzivno korišćenje, preporučujemo veći model. Ipak je značajno robusniji, a ima i produžni kabl koji olakšava rad.

Rodoljub ILIĆ

 
InnoVision Radeon 9100 64MB VIVO, InnoVision Radeon 9000 Pro 64MB, Club3D CGA-9328VTD (Radeon 9100)
Creative Nomad MuVo
Logitech Internet Navigator Keyboard Special Edition, Internet Wireless Keybard & Mouse, Optical Wireless Keyboard & Mouse
Sony Clie PEG-NX70V
Metrologic ScanPal2
Logitech Mobile Cordless Headset
PQI Traveling Disk i Inteligent Stick
Šta mislite o ovom tekstu?
Canon LiDE 50
LiteOn CRW-4012A, Sony CRX220E1, LG GCE-8520B, Teac DV-W40E

Proizvođač:
PQI
Kontakt:
ComputerLand
Home / Novi brojArhiva • Opšte temeInternetTest driveTest runPD kutakCeDetekaWWW vodič • Svet igara
Svet kompjutera Copyright © 1984-2018. Politika a.d. • RedakcijaKontaktSaradnjaOglasiPretplata • Help • English
SKWeb 3.22
Opšte teme
Internet
Test Drive
Test Run
PD kutak
CeDeteka
WWW vodič
Svet igara



Naslovna stranaPrethodni brojeviOpšte informacijeKontaktOglašavanjePomoćInfo in English

Svet kompjutera