TEST DRIVE<>
122013<><>

Corto AMPC-200 Android Mini PC

Mudrac za dnevnu sobu

Ako ne možete sebi da priuštite najnoviji model televizora, na kome bi da se igrate, surfujete, skajpujete i koristite ostale novotarije koje su danas sastavni deo svakog „malog” ekrana, onda vam Android Mini PC predstavlja jedino logično (a i pristupačno) rešenje. Isprobali smo još jedan u nizu ovih kompjuterčića čiji je zadatak da vašem vremešnom TV-u udahne novi život.

Kućište je malo većih dimenzija nego što smo navikli, ali zato (za razliku od, recimo, USB donglea) poseduje veću WiFi antenu, kao i LAN konektor, tako da nećete imati problema pri umrežavanju istog. Takođe i četiri ugrađena USB konektora pružaju dovoljno prostora za većinu dodataka koje vam mogu zatrebati (kamera, tastatura i drugo), te ne morate kupovati i USB hub.

Na uređaju se nalazi instaliran sistem Android 4.2.2, koji je rootovan, što obezbeđuje visok nivo kompatibilnosti sa najnovijim softverom. Prilikom prvog startovanja moguće je izabrati između, čak, četiri vrste launchera (Amibox, Android, Mtv ili Nova), tako da izgled možete prilagoditi prema potrebi, od klasičnog Androida do multimedia boxa.

Grafički čip je dovoljno brz da prikaže sve FullHD video-formate, osim onih najzahtevnijih, a procesor odlično izvršava većinu zadataka. Poređenja radi, u AnTuTu Benchmarku je postigao skor od 9891, što je solidan rezultat za dvojezgarne procesore.

Od posebnih opcija izdvajamo Wireless Display (Miracast), koji šalje sliku na ekran bez kablova (ako imate takav displej), kao i dual output za paralelno povezivanje. Takođe, moguće ga je povezati i na stare PAL televizore, ali napominjemo da je tada slika dosta loša i da za potpun doživljaj treba ipak imati neki LCD.

Daljinski upravljač veoma je jednostavan i dovoljan je za osnovne operacije. Ipak s njim ne možete obaviti sve operacije (poput swipea na primer), pa je vrlo poželjno da se na njega poveže neki bežični miš i tastatura.

Uređaj se po snazi ne može meriti sa telefonima najnovije generacije, ali je dovoljan za ne mnogo zahtevne korisnike. Vaš televizor će se sa njim preporoditi, a s obzirom na to da je to i mali računar možda mu možete sem igranja i multimedije naći još neku korisnu funkciju, poput recimo fajl/print servera, video-nadzora, torrent downloadera ili nešto slično. Mala potrošnja i bešuman rad, čine ove Android spravice praktično idealnim za zadatke kod kojih se zahteva neprekidan i stabilan rad, što kod ovog uređaja to svakako jeste slučaj.

Dejan STEPANOVIĆ

 
nVidia GeForce GTX 780 Ti
Gigabyte G1.Sniper A88X
AMD Radeon Memory Gaming Series 2133 MHz
Canon PowerShot SX170 IS i SX510 HS
Asus Transformer Book T100T
Lenovo ThinkPad S440
Omega FH8999FM Bluetooth Stereo Headset
ViewSonic VA2349S
Samsung UE55F9090SL
Telenor MiFi (Huawei E5220)
LG BP730
Genius DVR HD565
Logitech Wirelles All-In-One Keyboard TK820
Gigabyte Aivia Neon
Jetion JT-DMS063
Corto AMPC-200 Android Mini PC
Šta mislite o ovom tekstu?
Verbatim Store’n’Stay Nano USB Drive
Prestigio Multiscreen PMD1
LG BH6430P 1000W 5.1ch Smart 3D Home Theatre System
TP-Link TL-WA850RE i TL-WA901ND

Osnovno:
Cortex-A9 Amlogic 8726-MX 1,5 GHz Dual-Core CPU, Mali 400 MP GPU, 1 GB RAM, 4 GB ROM
Ostalo:
HDMI, 4 x USB, čitač SD kartica (maks. 64 GB), LAN, WiFi, AV izlaz
Kontakt:
Computer Dream
Home / Novi brojArhiva • Opšte temeInternetTest driveTest runPD kutakCeDetekaWWW vodič • Svet igara
Svet kompjutera Copyright © 1984-2018. Politika a.d. • RedakcijaKontaktSaradnjaOglasiPretplata • Help • English
SKWeb 3.22
Opšte teme
Internet
Test Drive
Test Run
PD kutak
CeDeteka
WWW vodič
Svet igara



Naslovna stranaPrethodni brojeviOpšte informacijeKontaktOglašavanjePomoćInfo in English

Svet kompjutera