TEST JOY<>
102011<><>

Razer Naga Epic

Bežična Naga

Razerova Naga (SK 7/2010) ustoličila se kao (manje-više) referentni MMO miš kombinacijom kvaliteta, dodatnih funkcija i „podnošljivim” kompromisom u dizajnu. Pred nama je nova verzija Nage sa bombastičnim sufiksom Epic, koja donosi neke ergonomske i softverske promene, a takođe i prelazak na bežično-žičnu komunikaciju sa računarom – kao što smo to već videli kod modela Mamba (SK 8/2009).

Firma Razer poznata je po tome što uvek posvećuje dosta pažnje dizajnu ambalaže svojih proizvoda, te i Naga Epic dolazi u prilično ekstravagantnom pakovanju. Za razliku od uobičajenog transparentog „omotača” i zelene pozadine, novi miš upakovan je u lepu crnu kutiju, koja sadrži dve pregrade. U jednoj od njih se nalaze miš i postolje za punjenje, a u drugoj su baterija, kabl i opcione bočne stranice.

Vizuelno, Naga Epic ne razlikuje se mnogo od originala. Najočigledniji je, naravno, nedostatak „žice”, mada se miš može na računar povezati i putem kabla koji se priključuje ispod scroll točkića i uklapa se u telo miša, čime Naga Epic počinje da liči na osnovni model. Konektor veoma čvrsto naleže kako u miš tako i u postolje za punjenje (koje je ujedno i prijemnik), i to će vam predstavljati mali problem ukoliko imate potrebu ili želju da često menjate vrstu konekcije. Razer Naga Epic je gotovo istih dimenzija kao i original (nešto je širi), tako da imamo iste zamerke kada je u pitanju korišćenje seta numeričkih tastera ispod palca. Jednostavno, odrastao čovek sa prosečnom ili većom šakom teško da će uspeti da „pogodi” svaki taster napamet. Izmenljivi „grip” s desne strane donekle je pomogao u rešavanju ovog problema, ali je maksimum koji smo postigli bez gledanja u miš i lomljenja palca bio korišćenje prva dva reda tastera, uz povremeno slučajno „pogađanje” pogrešnih. Tasteri ’3’ i ’4’ su sa ivice levog „klika” premešteni iza scroll točkića, što opet nije idealno mesto, i iako će sigurno nekim korisnicima odgovarati, za nekoga će predstavljati veći problem. Iza izmenjivih gripova nalazi se prostor za bateriju, koja se jednostavno ubaci na mesto i pritisne tako da klikne. Baterija ima autonomiju od oko tri dana ili dvanaest sati kontinuiranog igranja.

Sve je to lepo i krasno, miš blistav i fin, i sa njim postoji samo jedan potencijalni problem – maloprodajna cena od koje otpadaju obrve (oko 150 evra, u trenutku pisanja ovog teksta).

Danilo LUKINOVIĆ

 
 TEST JOY
Razer Naga Epic
Šta mislite o ovom tekstu?

 STARO ZA NOVO
Half-life 2 – Titan: XCIX

 JA, IGRAČ
Nepodnošljiva lakoća foliranja

Razer Naga Epic
Senzor:
Laserski 5600 tpi
Tasteri:
17 (pet osnovnih + dvanaest u programabilnoj mreži)
Ostalo:
wireless + USB konekcija, izmenjivi grip na desnoj strani miša, mogućnost podešavanja osvetljenja tastera na mišu
Proizvođač:
Razer
Kontakt:
Ex Ecentar
Home / Novi brojArhiva  •  Opisi igaraKorak po korakŠta dalje?NetgamesOpšte teme  •  Svet kompjutera
Svet kompjutera Copyright © 1984-2018. Politika a.d. • RedakcijaKontakt | Saradnja | Oglasi | Pretplata • Help • English
SKWeb 3.22
Opisi igara
Netgames
Opšte teme
Test Fun
Korak po korak
Šta dalje
Svet kompjutera



Naslovna stranaPrethodni brojeviOpšte informacijeKontaktOglašavanjePomoćInfo in English

Svet kompjutera