PDA

Prikaži potpunu verziju : Zaglavljivanje ili restartovanje računara


Strane : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9

Jovica Stokic
13.1.2013, 15:57
Baš tako, proveri ram pomoću memtesta ili si oc procesor pa je nestabilan ili napajanje:Freddy:

napajanje je novo, procesor nije oc, temperature su u redu, ostaje memorija da je proverim.

Selver
21.1.2013, 19:04
Od danas imam neke gremline.Kada je komp ustekan u net,windows ne moze da se podigne do kraja nego samo zamrzne i totalno je mrtav.Pomaze samo force restart preko dugmica na kucistu.Kada ga istekam iz neta i podignem sistem radi ko doksa,za manje od minut je spreman za rad a kada ponovo ustekam net u roku od minute sve zablokira.Interesantno je da u safe mode-u radi isto kao doksa sa ili bez neta.Nista ne steka,nista ne blokira i ovo sada pisem iz "sigurne kuce".Procesljao sam sa S&D i Eset ali od infekcija nema nista,bar tako oni kazu.Sta da radim?Ne mogu da radim popravku ni reinstalaciju jer su mi svi hardovi (externi/interni samo jedna particija) prepunjeni da sve kipi na sve strane a nista nije nebitno,za obrisati.

PowerPC
21.1.2013, 20:16
Od danas imam neke gremline.Kada je komp ustekan u net,windows ne moze da se podigne do kraja nego samo zamrzne i totalno je mrtav.Pomaze samo force restart preko dugmica na kucistu.Kada ga istekam iz neta i podignem sistem radi ko doksa,za manje od minut je spreman za rad a kada ponovo ustekam net u roku od minute sve zablokira.Interesantno je da u safe mode-u radi isto kao doksa sa ili bez neta.Nista ne steka,nista ne blokira i ovo sada pisem iz "sigurne kuce".Procesljao sam sa S&D i Eset ali od infekcija nema nista,bar tako oni kazu.Sta da radim?Ne mogu da radim popravku ni reinstalaciju jer su mi svi hardovi (externi/interni samo jedna particija) prepunjeni da sve kipi na sve strane a nista nije nebitno,za obrisati.

Pokreni Command Prompt kao administrator i kucaj sledeće(ili kopiraj ovo) :
netsh int ip reset c:\resetlog.txt ,pa klikni Enter

zatim restartuj komp pa ubaci kabal pa probaj, javi ako ti pomogne

Selver
21.1.2013, 20:43
Ukucao,reserovao i nista.U onoj minuti prije zakucavanja uspijem uci u net i onda gotovoooo.Ne znam da li ima kakve veze ali od prije 20-tak dana Skype mi je "pobjegao" iz start up-a i vise ga nema tamo.Moram manuelno da ga pokrenem svaki put.Ne mogu da ga vratim u start niti sam nasao neku opciju za vracanje.Pokusacu da reinstaliram driver za net...Neki drugi prijedlog?:alealeee:

PowerPC
21.1.2013, 21:38
Ukucao,reserovao i nista.U onoj minuti prije zakucavanja uspijem uci u net i onda gotovoooo.Ne znam da li ima kakve veze ali od prije 20-tak dana Skype mi je "pobjegao" iz start up-a i vise ga nema tamo.Moram manuelno da ga pokrenem svaki put.Ne mogu da ga vratim u start niti sam nasao neku opciju za vracanje.Pokusacu da reinstaliram driver za net...Neki drugi prijedlog?:alealeee:

Izvadi Ethernet kabal iz računara pa ga upali , pa kucaj sledeće u Command Prompt : netsh winsock reset , pa enter pa ponovo kucaj : netsh firewall reset
pa enter , resetuj računar

Selver
21.1.2013, 22:05
Nista.Gremlin 100%.Sta sam primjetio!?Kada se ukljucim na net mogu dooosta puta da rifresujem desktop sve dok ne pokrenem browser i onda je gotovo.Je li moguce da ima neke veze sa tim?Blokira i sa IE i sa FF i Ch...Ne znam sta vise da mislim.

PowerPC
21.1.2013, 22:23
[QUOTE=Selver;1682182]Nista.Gremlin 100%.Sta sam primjetio!?Kada se ukljucim na net mogu dooosta puta da rifresujem desktop sve dok ne pokrenem browser i onda je gotovo.Je li moguce da ima neke veze sa tim?Blokira i sa IE i sa FF i Ch...Ne znam sta vise da mislim.[/QUOTE

Veoma čudan problem :confused: ne znam šta bi moglo biti u pitanju, možda se javi neko u medjuvremenu pa da ti da još neki predlog . Da je moj sistem s'tom grškom ja bi podigao nov, al ti si gore naveo da imaš dosta važnih podataka na HD . Ja ti ipak savjetujem da sve važne podatke sa C: narežes na DVD jer može se desiti da ti padne sistem pa možda ne uspiješ da povratiš podatke sa C: particije :ciao:

Selver
23.1.2013, 19:30
Ubacio sam i Norton Internet Security 30 dana free i nista posebno ni on nije nasao ali kada podignem sistem za ustekanim net kablom poslije minut-dva izbaci mi ovo a u skeniranju sistema ne nalazi niti iskace kada nisam ustekan na net..
.45291
I sta jos...Kada uspijem da ga ugasim regularnim putem,prije gasenja stoji mi prozor da "ceka da odreaguje explorer.exe" i tek poslije nekoliko sekundi uspije (u rijetkim trenutcima) da iskljuci komp....Valjda ce ovo malo pomoci.Premijestao sam i RAM (mada nema veze sa problemom),pojedinacno sam i isprobavao RAM-ove a sutra mu je i generalno ispuhivanje od prasine.Sve cu da pokusam prije konacnog obaranja sistema.I da li postoji neki program za dijagnozu da i to pokusam?

PowerPC
23.1.2013, 20:39
Ubacio sam i Norton Internet Security 30 dana free i nista posebno ni on nije nasao ali kada podignem sistem za ustekanim net kablom poslije minut-dva izbaci mi ovo a u skeniranju sistema ne nalazi niti iskace kada nisam ustekan na net..


Skini s'neta Malwarebytes pa skeniraj u fulu, imaš trojanca :kreza:
Skeniraj iz Safe Mode :dedica:

Selver
23.1.2013, 20:46
Vec se skida a interesantno je sto ga Norton ne moze da nadje dok skenira cijeli sistem a ovako ga prijavljuje...

Selver
23.1.2013, 22:20
Ne pomaze i to je to.Ocigledno cu morati kupiti dodatni HDD i povaliti sistem kao krajnje rjesenje :(
P.S.Odradio sam i restore point na 14.01.2013 kada je radio kao doksa ali isto.Pitanje:Zasto Ni to nije pomoglo i je li to znaci da je ipak hardverski problem?

PowerPC
23.1.2013, 23:22
Ne pomaze i to je to.Ocigledno cu morati kupiti dodatni HDD i povaliti sistem kao krajnje rjesenje :(
P.S.Odradio sam i restore point na 14.01.2013 kada je radio kao doksa ali isto.Pitanje:Zasto Ni to nije pomoglo i je li to znaci da je ipak hardverski problem?

Moguće je da je sistem oštećen pa ti se sve to dešava ako imaš W7 Recovery Disk ili instalacioni, ubaci ga pa popravi sistem :Freddy:
Evo video kako se pravi DVD : http://www.youtube.com/watch?v=DuTrBYmQCdI

Jovica Stokic
1.2.2013, 19:34
konfiguracija je sledeća:
MSi 870A-G54
AMD 1055 T
POWERCOLOR ATI 6870 ili shapire 5770
2X2 GB Mushkin 1600 mhz
cooler master 600w
2 hard diska
Računar mi se zamrzne i jedino pomaže
restart, nema pravila kada će blokirati, nekada
danima ne blokira, nekada posle pola sata,
nekada posle 10 sati, nekada u igrici a nekada

kada ništa ne radi. isto i u winxp i u win7 ,
nov sistem, novi drajveri, izduvan od prašine.
ne izbacuje nikakav error, novo napajanje i druga graficka. sinoc dok nista nije radio sam se restartovao, po propisu, zatvorio programe, odjavio se i to sve sam, inace mi je na njemu trenutno kasperski antivirus i sve je cisto. u event vivieru nema nikakvog erora, kao da su gremlini neki, odakle da krenem? inace na novom sistemu, nakon instalacije zablokirao je posle 4-5 sati rada, iste programe i drugima instaliram ali kod njih nema problema.

na memtestu memorija je radila vise od 6 sati i sve ok, kada izvadim jednu memoriju, posle nekog vremena sistem se restartuje a kada je samo ova druga onda zablokira. da podsetim samo, posle restarta kompjuter normalno radi satima, da li je moguce da obe memorije ne valjaju a da prolaze memtest ili je mozda ploca ili procesor u pitanju? napajanje je novo i druga graficka a hd ne prijavljaju greske, zamenio sam i kabal koji ide na hd.

danini81
22.2.2013, 22:43
imam veliki problem!komp mi se posle 10min rada na njemu zaglavi
temperatura je ok STA MU OVO ZNACI NA SLICI?
CPU LGA1155 INTEL CELERON DUAL CORE G530,2,4GHZ/2MB
MB H61 MSI H61MP21 PCI/DDR3/SATA2/LAN10/100/VGA/7,1
HDD SATA 2 7200 500GB HITACHI DESKSTAR 16MB
MEMORIJA DIMM DDR3 4GB 1333MHZ MUSHKIN ESSENTIALS CL9
VGA AMD RADEON 6570 POWERCOLOR 1GB/DDR3/DVI/HDMI/D-SUB/128BIT
KUCISTE 420W POWER PRO 924B

http://img194.imageshack.us/img194/5268/fotografija0002h.jpg

Flavio
22.2.2013, 22:56
Kad se to desi sledeći put,ti u nastavku ovog zadnjeg reda što se vidi na slici dopiši CHKDSK \R i kucni Enter taster.

Prijavljuje problem sa HDD-om inače.
Koliko je star disk na kom je Win ?

Potraži HD Sentinel Pro pa vidi šta će on da kaže za stanje harda.

danini81
23.2.2013, 0:40
disk je star godinu dana,probacu ujutro hvala

PowerPC
23.2.2013, 0:55
Možeš to i ovako da uradiš : Desni klik na C:/Properties/Tools/Check now... štikliraj obe opcije i OK . Zatim restartuj komp i uradiće skeniranje prije pokretanja sistema.

Jovica Stokic
23.2.2013, 21:52
na memtestu memorija je radila vise od 6 sati i sve ok, kada izvadim jednu memoriju, posle nekog vremena sistem se restartuje a kada je samo ova druga onda zablokira. da podsetim samo, posle restarta kompjuter normalno radi satima, da li je moguce da obe memorije ne valjaju a da prolaze memtest ili je mozda ploca ili procesor u pitanju? napajanje je novo i druga graficka a hd ne prijavljaju greske, zamenio sam i kabal koji ide na hd.

svi testovi pokazuju da je sve ok, ostala je sumnja na ono što testovi ne mogu, ploča ili neki deo na hd.

danini81
24.2.2013, 15:24
Kad se to desi sledeći put,ti u nastavku ovog zadnjeg reda što se vidi na slici dopiši CHKDSK \R i kucni Enter taster.

Prijavljuje problem sa HDD-om inače.
Koliko je star disk na kom je Win ?

Potraži HD Sentinel Pro pa vidi šta će on da kaže za stanje harda.
Skinuo sam hd sentitel i pokazuje mi sve excelent,kao da je sve ok!Uradio sam i skeniranje na C: i nije napisalo nijedan bad sector cak sam i hd tune skino i tamo je sve ok!Istestiro sam i memoriju (preko windowsa)i tu je sve ok!A opet mi je danas zaglavio,sta mi predlazete sledece?

Vuleta
24.2.2013, 17:38
Imam problem kaze ovako : the action cant be completed because the folder or a file in it is open in another program.
e sad ja bih zeleo da obrisem taj fajl ali nece .guglao sam ali nisam uspeo da nadjem resenje .

Aleksandar_021
25.2.2013, 3:10
Imam problem kaze ovako : the action cant be completed because the folder or a file in it is open in another program.
e sad ja bih zeleo da obrisem taj fajl ali nece .guglao sam ali nisam uspeo da nadjem resenje .
Pogledas koja je extenzija fajla koji brises, pa zatim pogledas koji program otvara te fajlove, zatvoris ga i obrises fajl...A ako je neka nebouloza, to je onda virus..

analayzer
25.2.2013, 21:02
@Vuleta uzmi Unlocker program i obriši ga.:dedica:
@danini81 Tvoj problem nema veze sa ispravnošću diska već sa ispravnošću win fajlovima koji su korumpirani tj razbijeni, koliko barem slika pokazuje rešenje ti je reinstalacija sistema.:Freddy:

plazmakeks
11.3.2013, 16:49
Iskoristio bih ovu temu,mada problem,u principu,nije nijedan od ova 2 iz naslova.Drugar doneo od nekog svog poznanika kompjuter.Stara mašina,ASRock K7S41GX AGP,AMD XP1800+,MX 440/64MB 8X,2x256 MB RAM-a,Win. XP.
OS se ne podiže,tj. posle onog XP skrina na tren se pojavi ekran sa nekim tekstom,ali ne uspevam da pročitam šta piše.Pokušao sam Safe Mode,Last known good conf.,Start W. normaly,uvek isto;tj. kad izaberem Safe mod počne da izlistava,ali brzo se zaustavi i stoji tako.Na moj butabilan disk (korišćen ranije) njegova fijoka LG CD 52x ne reaguje.Probao sam sa svojom,P.111D DVDRW,koja radi,dobija napajanje,ali je MB ne prepoznaje i ne prikazuje.Uopšte ne dobijam mogućnost za reinstalaciju OS!?Pokušao sam još sa resetovanjem ploče,tj. vađenjem baterije,ništa.
Zaista ne znam šta više da probam,pa bih zamolio ako neko ima neki predlog/ideju biću zahvalan.A i interesuje me šta se dešava...

cane.prebranac
11.3.2013, 16:54
U kakvom su stanju kondezatori na ploci?

plazmakeks
11.3.2013, 17:20
U kakvom su stanju kondezatori na ploci?
Ovaj jedan koji se nalazi na delu MB između procesora i grafičke,blagim pomeranjem deluje da je malo labaviji od ostalih,ali nije nabubrio.

_NEBOYSHA_
12.3.2013, 20:37
Imam problem. Računar mi se restartuje sam od sebe bez ikakvog određenog razloga. (Konfiguracija iz profila)
Probao sam sa svim novim drajverima i opet ništa. Na max opterećenju radi super a češće se restartuje kada miruje i po nekoliko puta na dan. A dešava se i dok nešto sitno radim..
Imate li bilo kakvu ideju šta može da bude?

analayzer
14.3.2013, 12:21
@nebojša može biti svašta napajanje ili procesor ako si klokovao. On oće da štuca pre iz čistog mira ako je oc nego pod opterećenjem. Možda i ploča štuca. Moraćeš malo sam da ispituješ pošto si već na licu mesta. I da li prijavljuje greške posle restarta zašto je pao? Koristi Bluescreen viewer.:Freddy:

_NEBOYSHA_
16.3.2013, 16:35
Ne prijavljuje nikakve greške i procesor nije klokovan.
Sumnjao sam na grafičku i poslednjih par dana radi super sa starom (4850). A nova (7850) je ubačena u drugi komp i isto radi bez problema. Očigledno da se ploča i grafička ne slažu. Imam prilike da ubacim SAPPHIRE Radeon HD 6970 2GB GDDR5 pa se nadam da će raditi dobro.

VITKO
16.3.2013, 17:42
Imam problem. Računar mi se restartuje sam od sebe bez ikakvog određenog razloga. (Konfiguracija iz profila)
Probao sam sa svim novim drajverima i opet ništa. Na max opterećenju radi super a češće se restartuje kada miruje i po nekoliko puta na dan. A dešava se i dok nešto sitno radim..
Imate li bilo kakvu ideju šta može da bude?

Zvucace mozda neverovatno ali je meni isti problem pravio bezicni mis i tatatura na prosloj konfiguraciji..... Ako i ti imas bezicne periferije probaj bez njih.
Meni se komp resetovao i u igrama i tokom surfa...

xandar
17.3.2013, 16:39
Mala pomoc:)
Naime racunar mi se restartuje sam od sebe 30-tak sekundi nakon podizanja sistema i tako u krug. Pokusao sam da reinstaliram svez sistem medjutim nece da se butuje disk vec stoji crn ekran sa crticom u gornjom levom uglu...
Moje pitanje je: sta raditi?

cane.prebranac
17.3.2013, 16:43
Proveri prasinu na kuleru procesora, napajanje, konedezatore na ploci, za pocetak.

VITKO
17.3.2013, 16:54
Takodje promeni mesto ram memoriji....

xandar
17.3.2013, 17:01
@cane sve provereno i sve ok.
@vitko uradicu to, ali ako se vec podize sistem onda bi trebalo sve ok sa ramom da bude zar ne?

xandar
18.3.2013, 13:53
Ovaj racunar ima svoju volju. Sta god mu radio u biosu on dize sistem sa hdd-a, hteo to ja ili ne. I dalje se restartuje sam od sebe...

brandzaman
18.3.2013, 14:49
Proveri ram mozda crko 1 modul ili se naelektrisao. Probaj vaditi 1 po 1.

xandar
18.3.2013, 19:15
menjao, ne vredi racunar je zreo za servis

PowerPC
18.3.2013, 19:38
Ovaj racunar ima svoju volju. Sta god mu radio u biosu on dize sistem sa hdd-a, hteo to ja ili ne. I dalje se restartuje sam od sebe...

Možda je i kod tebe problem CMOS baterija? Možda je baterija loša pa ne memoriše bios podešavanja.
Drugo na šta bi posuljao je napajanje.

xandar
20.3.2013, 12:49
I da jeste, ja nisam advekvatno opremljen da bih bilo sta uradio....

nighthawk
20.3.2013, 22:22
Izvadi CMOS bateriju na desetak sekundi da bi resetovao BIOS. Probaj onda da butuješ sa CD-a. Ako ne radi zameni bateriju (kineske od 20 din. nisu mnogo lošije od onih od 150+ din.).

E sad, što se tiče restartovanja - može da bude pregrevanje ili neadekvatno napajanje, kao što je već rečeno. Ako imaš posebnu grafičku karticu i ako tvoja ploča ima integrisanu onda bi mogao da probaš da izvadiš grafiku i jedan modul memorije. Time bi smanjio potrošnju struje i ako komp radi stabilnije onda je problem napajanje.
Procesor može da se pregreva i kada je kuler čist, ako kuler ne naleže dobro na procesor ili ako je pasta osušena, ali ovo je relativno retka pojava.

Sektor
20.3.2013, 23:06
Mnogo cudno mi se ponasa racunar u poslednje vreme. Na primer, radi par sati normalno (nekada i po ceo dan) i zakuca sliku, odjednom se '' zamrzne'', i ne mogu nista da radim, mis i monitor svetle kao da rade, medjutim ne registruje ih racunar uopste. Posle se isto desava nekoliko puta zaredom cim ga upalim odmah se zamrzne slika kad se podigne sistem, cekam 10 minuta, pa proradi opet normalno, i sve tako ...
Mislio sam prvo da je problem u nekompatibilnim ram memorijama, ali nije. Stavio sam nove. Mislio sam da je do graficke, medjutim nije, stavio sam drugu i isto se desava. Napajanje, ne verujem, pravih 350 W, a graficka mi je 256 mb video memroije , i procesor nije nesto jak, dual core 2.6 mhz. Hard nema losih sektora, i relativno je nov. Otvorio sam kuciste, ocistio prasinu svuda, isto. Jedino sto sam zapazio, da je jedan kondenzator na maticnoj malo nabubrio i razlikuje se od ostalih. Dakle nije 'pukao'' ali je malo ispupcen, i time se razlikuje od svih ostalih, koji su ravni. Da li je mozda to taj problem, i kako da ga resim ?

cane.prebranac
20.3.2013, 23:09
Moze da pravi problem, trebalo bi da ga zamenis pa da vidis sta se desava.

Sektor
20.3.2013, 23:17
Jos kad bi znao kako se menja kondenzator :icon_scra, ali nema veze, odnecu ga u servis ...

cane.prebranac
20.3.2013, 23:30
Ako nisi u dobrim odnosima sa lemilicom, nosi u servis.

dzig21
22.3.2013, 0:59
imas li kakvih kartica u PCI slotovima??

Flavio
22.3.2013, 1:07
@Sektor ,koje su tačno ploča i napajanje ?

Ni napajanja sa "pravim" Watima nisu bezgrešna :kreza: mada,ovde može biti ploča pre ...

Sektor
3.4.2013, 17:22
Hvala ljudi na savetima. Maticna mi je imala dva naduvena kondenzatora koji su pravili veliki problem. Sada mi komp radi odlicno. Jedino mi je krivo sto nisam sam umeo da ih popravim, nego mi u servisu uzeli za to 1 500 din. ali jbg ....

Akia
13.6.2013, 4:08
Pozdrav. :)
Kompjuter mojih komšija je nakon nekoliko godina rada počeo čudno da se ponaša. U pitanju je Foxconn A6vmx i procesor AMD Phenom X3 8450, korišćena je integrisana grafička. Nasumično se restartuje, pojavljuju se sitne bele štrafte na monitoru, s vremena na vreme nema slike, nego je na monitoru ekran roze boje, pri butovanju često ne vidi hard disk, 2 usb porta pozadi ne rade, i 2 napred, LAN port ne radi. Proveravali smo podešavanja u Biosu, USB portovi su na Enabled.
Probali smo drugu grafičku karticu, i sa njom je radilo lepo nekih pola sata, a zatim se neobično ponašao ventilator na grafičkoj (kao da čas ubrzava, pa usporava), i nakon toga se pojavio rozi ekran.
Probali smo drugo napajanje, bez dodatne grafičke, dešavaju se isti problemi.
Zatim je vraćeno staro napajanje i sve kako je bilo, i radilo je lepo neko vreme, čak nije bilo ni štrafti po ekranu :confused:, a onda su počeli pomenuti problemi.

Danas smo stavili novu ploču, ASRock N68C-S UCC, i dešava se to da se par minuta nakon što se uključi komp oseća jak miris paljevine na procesoru. Palili smo ga dva puta, drugi put smo ušli u Bios gde je očitavao temperaturu procesora 39 C, voltaže - za 5V je pisalo 4.7V, za 12V je pisalo 11.3V, za 3.3V je toliko i bilo. Onda smo ga ugasili jer smo osetili paljevinu.
Šta mislite da je problem? Da li preostaje da se ručno istestira napajanje? Ili problem možda može da bude u ovom slučaju previše paste na procesoru (mada sam ovo radio više puta pa mi se nikad ovako nešto nije desilo)?

Viktor8
22.6.2013, 23:39
Zdravo svima.Nov sam na ovom sajtu i stvarno mi treba pomoc u vezi kernal power errora 41.Kupio sam nov komp pre 15- ak dana i pre nekih mozda 5 dana je poceo taj eror.U pocetku mi je rebootovo samo kada igram high resource igrice ali sada i kada nista ne radim . Pokusao sam dosta stvari , deinstalirao sam nvidia high def. audio posto sam imao i realtek pa sam oba deinstalirao i sam windows je instalirao high def. audio.Sklonio sam sleep i hybernate mode kao i auto restart. Sa speccyjem sam otkrio da nije u pitanju pregrejavanje jer je sve u redu . Run sam i memtest i nije bilo errora.Skinuo sam cpu - z i sad posto imam 2 stika rama pisalo mi je 800mhz i mislio sam da je overclock , ali kada je dosao ortak koji se razume u kompove otkrio je da je u biosu sve u normalnom redu i da taj cpu-z jednostavno drugacije kalkulise.
Moja konfiguracija je :
Procesor ( AMD FX 6300 6 CORE 3.5 GHZ 14 MB BOX B)
Maticna ploca ( MSI 970A - G43)
Memorija ( KINGSTON 4GB HYPER X BLUE - 1600MHZ CL 9 X2)
Napajanje ( COOLER MASTER 600W RS - 600 - ACABD3 - E1)
Graficka ( MSI NVIDIA GEFORCE GTX 650 TI BOOST 2GB - 192bit)
Hard disk ( WD 1TB WD 10 EFRX SATA 3 64MB)
Kuciste ( COOLER MASTER ELITE 372)
Molim za sto brze odgovore i ako jos nesto treba da dodam recite

Aleksic01
22.6.2013, 23:58
kernal power error 41, ova greska se desava kada neka komponenta ne dobija dovoljno struje pri cemu se racunar zaledi ili restartuje, moze biti do napajanja ili do komponente... jesi menjao nesto od komponenti ? raskaci, izvadi kartice iz slota smanji na minimum da bih rasteretio potrosnju napajanja pa vidi kako se ponasa.. i u biosu vrati default podesavanja !

Viktor8
23.6.2013, 0:06
kernal power error 41, ova greska se desava kada neka komponenta ne dobija dovoljno struje pri cemu se racunar zaledi ili restartuje, moze biti do napajanja ili do komponente... jesi menjao nesto od komponenti ? raskaci, izvadi kartice iz slota smanji na minimum da bih rasteretio potrosnju napajanja pa vidi kako se ponasa.. i u biosu vrati default podesavanja !

E hvala na odgovoru , ovo je nov kompjuter pa neverujem da je do napajanja , ti ipak mislis da jeste? e a najveca fora je sto mi u cpu - z pokazuje znas 800mhz a u biosu kao ok je sve 1600.. znaci da vratim u biosu sva podesavanja na default?

VITKO
23.6.2013, 0:10
Sa memorijom je sve u redu.. pomnozi 800 sa 2 i dobices brzinu od 1600 mhz za ram !!!

Eeee posto imam isti ram... jel tebi napon na tom ramu 1.65v??? Meni kad sam ubacio bio je napon 1.5V i radio je na 1333 mhz pa sam ja to rucno nastelovao kako treba. Ako ti napon na ramu nije 1.65v postavi ga runco !!!

Viktor8
23.6.2013, 0:11
E hvala na odgovoru , ovo je nov kompjuter pa neverujem da je do napajanja , ti ipak mislis da jeste? e a najveca fora je sto mi u cpu - z pokazuje znas 800mhz a u biosu kao ok je sve 1600.. znaci da vratim u biosu sva podesavanja na default?

E da umalo da zaboravim posto sam citao na forumima da moze biti zbog uncompatibility drivera .. video sam da imam nvidia high def. audio i realtek high def . audio - odma sam deinstalirao realtek ali mi je windows sam instalirao high audio def koga i nema u control panelu ali postoji - prepostavljam da se nmz obrisati. E onda sam posto je opet rebootovo obrisao taj nvidia i obrisao sam asus tek video karticu ( reko mozda je ona problem) i radio komp danas lepo jedno 6- 7 sati. E onda sam ga ugasio zbog nekih nebitnih stvari i opet upalio i ono bum opet reboot. Onda ja provalim da mi windows posto je tako vrv podeseno automatski instalira iznova svaki put te drivere ... tako da je stv mozda u njima problem a=

Viktor8
23.6.2013, 0:12
Sa memorijom je sve u redu.. pomnozi 800 sa 2 i dobices brzinu od 1600 mhz za ram !!!

Eeee posto imam isti ram... jel tebi napon na tom ramu 1.65v??? Meni kad sam ubacio bio je napon 1.5V i radio je na 1333 mhz pa sam ja to rucno nastelovao kako treba. Ako ti napon na ramu nije 1.65 postavi ga runco !!!

Trebalo bi da je 1.65 v da proverim u biosu ? il..

Viktor8
23.6.2013, 0:13
Trebalo bi da je 1.65 v da proverim u biosu ? il..

E ako te ne mrzi pogledaj ovo sto sam pisao pre par minuta u citatu..

VITKO
23.6.2013, 0:14
Trebalo bi da je 1.65 v da proverim u biosu ? il..
Idi u bios i proveri !!! Stavi ga na 1.65v :)

PS nemoj da omasis pa da stavis cpu na 1.65v umesto rama :D

Aleksic01
23.6.2013, 0:15
drajvere skidaj sa sajta proizvodjaca komponenti ako neznas neka ti to uradi neko ko zna srede prvo system kako valja ako i dalje restartuje verovatno je problem u hardveru !

VITKO
23.6.2013, 0:16
E ako te ne mrzi pogledaj ovo sto sam pisao pre par minuta u citatu..
Ja tipujem na voltazu memorije. Kada sam ja te module ubacio kod mene radili su na 1333mhz i 1.5v pa sam ja rucno nastelovao latencije, brzinu i voltazu.
http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=89256

Viktor8
23.6.2013, 0:16
Idi u bios i proveri !!! Stavi ga na 1.65v :)

PS nemoj da omasis pa da stavis cpu na 1.65v umesto rama :D

E pogledaj samo onaj citat sto sam pisao o driverima gore :) a ja odo da proverim :P

VITKO
23.6.2013, 0:18
Video sam to za drajvere, posedujem oba instalirana... ne bi trebalo da je to !!!
Mislim da su ti drajveri od Nvidie za zvuk u stvari podrska za hdmi izlaz da bi preko grafe isao zvuk kad npr povezes komp na tv....... Tako da ti drajveri ne bi trebalo da preve probleme.. kod mene ne prave :)

Viktor8
23.6.2013, 0:26
Video sam to za drajvere, posedujem oba instalirana... ne bi trebalo da je to !!!
Mislim da su ti drajveri od Nvidie za zvuk u stvari podrska za hdmi izlaz da bi preko grafe isao zvuk kad npr povezes komp na tv....... Tako da ti drajveri ne bi trebalo da preve probleme.. kod mene ne prave :)

Da brate al danas kad sam obriso taj nvidia radilo super 7 sati , cim sam restartovo komp automatski mi windows instaliro taj opet nvidia i reboot odma , sad sam uklonio automatsko instaliranje drajvera , I VOLTAZA JE U REDU 1.65 v je i 1600mhz

Viktor8
23.6.2013, 0:30
da brate al danas kad sam obriso taj nvidia radilo super 7 sati , cim sam restartovo komp automatski mi windows instaliro taj opet nvidia i reboot odma , sad sam uklonio automatsko instaliranje drajvera , i voltaza je u redu 1.65 v je i 1600mhz

e znaci evo sad mi se opet ti driveri vratili pa jbt kako da ih uklonim?

VITKO
23.6.2013, 0:30
http://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us
Izaberi odavde drajvere za tvoju kartu i instaliraj ih. Predhodno obrisi sve drajvere od nvidia graficke kartice. Mozda je problem do msi drajvera ako si ih instalirao sa CD-a

Ako ni to ne pomogne probaj ovo:
http://software.benchmark.rs/how_to/how_to_reinstalacija_drajvera_za_grafichke_karte

Viktor8
23.6.2013, 0:32
http://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us
Izaberi odavde drajvere za tvoju kartu i instaliraj ih. Predhodno obrisi sve drajvere od nvidia graficke kartice. Mozda je problem do msi drajvera ako si ih instalirao sa CD-a

E umorio sam se .... ceo dan se *****avam sa ovim vise mi mozak neradi aj ostavimo ovo za sutra vazi? dodji ovde pa da vidimo sta cemo:)

water wizard
23.6.2013, 0:34
ako ti ništa ne pomogne reinstaliraj windows ponovo sa najnovijim drajverima sa sajta pa ako i dalje krašuje ili nisi povezao grafičku 6pin ili ne radi grafička...

VITKO
23.6.2013, 0:35
Nema sta sve ti pise. Skini prvo drajvere sa tog sajta koij sam ti dao, onda obrisi stare drajvere, pa reset pa sledi tekst dole korak 4 koji se odnosi na safe mod pa insal novih drajvera......

VITKO
23.6.2013, 0:36
ako ti ništa ne pomogne reinstaliraj windows ponovo sa najnovijim drajverima sa sajta pa ako i dalje krašuje ili nisi povezao grafičku 6pin ili ne radi grafička...

U da ja to zaboravio.. za 6-pin , kakav previd jel to ustekano u karticu???

Viktor8
23.6.2013, 0:39
U da ja to zaboravio.. za 6-pin , kakav previd jel to ustekano u karticu???

Kako da to proverim xD nisam ti ja neki IT ...;)

Viktor8
23.6.2013, 0:45
Kako da to proverim xD nisam ti ja neki IT ...;)

Msm da nije neznam stv ... nista nisam ja dodatno dodavao na kartici:)

VITKO
23.6.2013, 0:49
E umorio sam se .... ceo dan se *****avam sa ovim vise mi mozak neradi aj ostavimo ovo za sutra vazi? dodji ovde pa da vidimo sta cemo:)

http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=22086
Moj post 303 vidi kako je zakacen kabal na karticu dodatni sa strane...

Edit:
http://www.coolermaster.com/product/Detail/powersupply/extreme/extreme-power-plus-600w.html

Evo ti slika od napajanja, taj konektor sto se nalazi u donjem desnom uglu "PCI-e 6+2 pina" 6 pina utaknes na taj prikljucak na grafi a dva pina vise jer ne treba 8 pinova....

Viktor8
23.6.2013, 12:33
http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=22086
Moj post 303 vidi kako je zakacen kabal na karticu dodatni sa strane...

Edit:
http://www.coolermaster.com/product/Detail/powersupply/extreme/extreme-power-plus-600w.html

Evo ti slika od napajanja, taj konektor sto se nalazi u donjem desnom uglu "PCI-e 6+2 pina" 6 pina utaknes na taj prikljucak na grafi a dva pina vise jer ne treba 8 pinova....

Idem sada da obrisem i skinem ponovo drajvere od graficke pa cemo videti dalje ...

Viktor8
23.6.2013, 12:39
Idem sada da obrisem i skinem ponovo drajvere od graficke pa cemo videti dalje ...

E na drugom postu jedan lik mi je rekao da je do softvera i to vrv demon toolsa... sacu ga obrisem

Viktor8
23.6.2013, 13:20
E na drugom postu jedan lik mi je rekao da je do softvera i to vrv demon toolsa... sacu ga obrisem

E obriso sam drivere za graficku jedino nisam onaj poslednji na physical software posto nisam mogao zbog safe mode , valjda to ne pravi problem.Instalirao sam ponovo sve videcu sad dal jos ima problema.

sale94
23.6.2013, 13:27
Zasto citiras sam sebe.:D

VITKO
23.6.2013, 13:29
Zasto citiras sam sebe.:D
Hahhahaha
Idi ti vidi da li si prikljucio noaj 6-pin kabal od napajanja.....
Kakvi drajveri kakvi bakraci.....

Fiziku obrisi iz kontrol panela... Novi drajveri imaju sve te nvidia drajvere u pakovanju a audio drajver od nvidie je podrska da hdmi kabal prenosi zvuk do npr TV - ako konektujes komp na tv tako da tu nekih sukobljavanja oko drajvera nema.
Otvori to kuciste i vidi jel ima dodatni kabal za napajanje grafike kao na onoj slici dole sto sam ti postavio......

Viktor8
23.6.2013, 18:32
Hahhahaha
Idi ti vidi da li si prikljucio noaj 6-pin kabal od napajanja.....
Kakvi drajveri kakvi bakraci.....

Fiziku obrisi iz kontrol panela... Novi drajveri imaju sve te nvidia drajvere u pakovanju a audio drajver od nvidie je podrska da hdmi kabal prenosi zvuk do npr TV - ako konektujes komp na tv tako da tu nekih sukobljavanja oko drajvera nema.
Otvori to kuciste i vidi jel ima dodatni kabal za napajanje grafike kao na onoj slici dole sto sam ti postavio......

E opet se rebootovo ... nista nepomaze

VITKO
23.6.2013, 19:41
Aj da pitam jos jednom, mozda konacno dobijem odgovor...
Jel prikljucen 6-pinski konektor za grafu ????????????????????

planetm
23.6.2013, 21:06
Kod mene ako nije prikljucen taj 6 pin nemoze ni da se udje u windows,neverujem da je to.Treba da pogodimo sta je od ovoga ja tipujem na napajanje


Event ID: 41 Source: WinMgmt (http://www.eventid.net/display.asp?eventid=41&eventno=633&source=WinMgmt&phase=1)

* If we had the actual DMP file we might be able to tell you which.

* Your problem may be caused by many things > RAM problems >graphics drivers (http://goo.gl/11YM3) > overclocking > heat issues > using more than one AntiVirus at the same time > etc etc.

* Make sure PSU is working properly

* If overclocking, restore to original

Viktor8
23.6.2013, 21:27
Kod mene ako nije prikljucen taj 6 pin nemoze ni da se udje u windows,neverujem da je to.Treba da pogodimo sta je od ovoga ja tipujem na napajanje


Event ID: 41 Source: WinMgmt (http://www.eventid.net/display.asp?eventid=41&eventno=633&source=WinMgmt&phase=1)

* If we had the actual DMP file we might be able to tell you which.

* Your problem may be caused by many things > RAM problems >graphics drivers (http://goo.gl/11YM3) > overclocking > heat issues > using more than one AntiVirus at the same time > etc etc.

* Make sure PSU is working properly

* If overclocking, restore to original

Proverio sam 6 pinsko napajanje koje je totalno ok. Okrenuli smo napajanje jer je na donjoj strani kućišta, a cooler je bio okrenut na dole (sada je sa gornje strane). Povećali smo voltažu rama na 1.652 V. Nismo dirali NB Voltage. Da li to treba da menjam ako se ponovi restart?

planetm
23.6.2013, 22:15
Proverio sam 6 pinsko napajanje koje je totalno ok. Okrenuli smo napajanje jer je na donjoj strani kućišta, a cooler je bio okrenut na dole (sada je sa gornje strane). Povećali smo voltažu rama na 1.652 V. Nismo dirali NB Voltage. Da li to treba da menjam ako se ponovi restart?

Cek ne razumem hoces da kazes da je ventilator od napajanja bio zatvoren donjom stranicom kucista hahahaha cek koja to firma sklapala to cudo hahahah,u tom slucaju napajanje se pregrevalo,ako ste ga pomerili trebalo bi da sad nemas problema.

Viktor8
23.6.2013, 22:21
Cek ne razumem hoces da kazes da je ventilator od napajanja bio zatvoren donjom stranicom kucista hahahaha cek koja to firma sklapala to cudo hahahah,u tom slucaju napajanje se pregrevalo,ako ste ga pomerili trebalo bi da sad nemas problema.

Nije zatvorena donja strana, ima na tom mestu kao filter neki, ali mi se čini da je sad bolje. Javiću ako bude ok.

planetm
23.6.2013, 22:29
Ono je na samom podu ili je malo uzdignuto,mislim cemu rupice ako ga sam sto zatvara stranicu,ne razumem moguce da ja gresim.
Ako mislis na ovo kuciste cinimi se da je to malo prostora za protok vazduha+ako na sve to dodamo ovevrucine cudo je i da radi komp.

water wizard
23.6.2013, 22:41
e pa taj filter treba da se pere da bi mogo vazduh prolazio

planetm
23.6.2013, 22:44
e pa taj filter treba da se pere da bi mogo vazduh prolazio
Opet ispada da je to veoma malo mesta za protok vazduha,bar tako deluje na osnovu slike.Mozda bi trebao da doda ovu dvanesticu dole e sad dali bi ona krala vaduh ili pomagala to neznam treba da proba

VITKO
23.6.2013, 23:13
Ne bih da pametujem.... al najmanje je verovatno da je do napajanja. Napajanje i treba da stoji dole. CM kuciste + CM napajanje je odlicna kombinacija.
A da ram ne stoji u pogesnim slotovima???? Neke ploce hoce da rade bez problema ako su ram moduli u 3 i 4. slotu a ne u 1 i 2 a neke nece???

Eeeeee i jos sta mi pada na pamet to je da ta ploca koja nema hladnjak na 4+1 naponskoj..... Fx6300 mozda preopterecuje naponsku fazu pa se ona greje i reset dolazi zbog naponske jedinice na samoj ploci. Uzgred ta ploca je vrloooooooo losa :(

Takodje kazi koja ti je revizija biosa na ploci???

Edit:
Memorijski moduli na toj ploci treba da su popunjeni na sledeci nacin:
glupa grafika u manualu od ploce..... znaci memorijske module u drugi slot i cetvrti slot gledajuci od procesora !!!

Viktor8
23.6.2013, 23:33
Ne bih da pametujem.... al najmanje je verovatno da je do napajanja. Napajanje i treba da stoji dole. CM kuciste + CM napajanje je odlicna kombinacija.
A da ram ne stoji u pogesnim slotovima???? Neke ploce hoce da rade bez problema ako su ram moduli u 3 i 4. slotu a ne u 1 i 2 a neke nece???

Eeeeee i jos sta mi pada na pamet to je da ta ploca koja nema hladnjak na 4+1 naponskoj..... Fx6300 mozda preopterecuje naponsku fazu pa se ona greje i reset dolazi zbog naponske jedinice na samoj ploci. Uzgred ta ploca je vrloooooooo losa :(

Takodje kazi koja ti je revizija biosa na ploci???

Edit:
Memorijski moduli na toj ploci treba da su popunjeni na sledeci nacin:
glupa grafika u manualu od ploce..... znaci memorijske module u drugi slot i cetvrti slot gledajuci od procesora !!!

Stavio sam na 2 i 4 , probao sam da promenim na 1i 3 ali nesto nemoze ...

Viktor8
23.6.2013, 23:34
Stavio sam na 2 i 4 , probao sam da promenim na 1i 3 ali nesto nemoze ...

E da zaboravi znas ono meni je plavo dugme gde palim komp ... obicno mi je onako treptalo a sada svo vreme je plavo ne prekida ... tako da je vrlo moguce da je do tog napajanje koje sam upravo obrnuo ...HVALA svima ako se problem ponovi opet... videcemo sta cemo :)

planetm
23.6.2013, 23:38
Ne bih da pametujem.... al najmanje je verovatno da je do napajanja. Napajanje i treba da stoji dole. CM kuciste + CM napajanje je odlicna kombinacija.
A da ram ne stoji u pogesnim slotovima???? Neke ploce hoce da rade bez problema ako su ram moduli u 3 i 4. slotu a ne u 1 i 2 a neke nece???

Eeeeee i jos sta mi pada na pamet to je da ta ploca koja nema hladnjak na 4+1 naponskoj..... Fx6300 mozda preopterecuje naponsku fazu pa se ona greje i reset dolazi zbog naponske jedinice na samoj ploci. Uzgred ta ploca je vrloooooooo losa :(

Takodje kazi koja ti je revizija biosa na ploci???

Edit:
Memorijski moduli na toj ploci treba da su popunjeni na sledeci nacin:
glupa grafika u manualu od ploce..... znaci memorijske module u drugi slot i cetvrti slot gledajuci od procesora !!!

Kod memorije u vecini slucajeva usled problema obicno izbacuje plavi ekran bsod,mozda i nije napajanje ali i dalje je ovo slab protok vazduha,mozda je coolermaster izracunao da u kucistu postoje svi dodatni kuleri pa da to funkcionise kako treba,a za memoriju ganget ili ungaget dualchenel mod sve jedno je ploca to sama treba da prepozna.

Dimitrije92
24.7.2013, 18:44
Imam sledeći problem. Skoro na svakih mesec dana ovo je sada već 3 put,kompjuter poinje da mi koči,samo može da se refrešuje i to je to,na bilo koju drugu komandu zakoči,do pre 3-4 dana radio mi je normalno,igrao sam Metro last ligt i bilo je sve ok. Na safe modu mi radi normalno. Ne znam sad,da me ne zeza hard disk,ili nesto drugo?

water wizard
24.7.2013, 18:53
hard disk ili pregrevanje ili neki virus ili neki program u pozadini

Dimitrije92
24.7.2013, 19:54
Merio sam malo pre temperaturu sa hardi diska bila je 43 C,sad da li je to mnogo ili malo ne bih znao da kazem, i da li je do toga uopste

water wizard
24.7.2013, 20:01
mislio sam na pregrevanje procesora, ali treba gledati i ostale temperature.. sigurno se već neko žalio na sličan problem dole..

analayzer
24.7.2013, 21:22
@Dimitrije92 brate ti kuvaš taj hard disk izgleda. Njegova temperatura ne bi trebalo ni da dostiže 40°C čak ni na ovih 26°C sobne temperature. Hard diskovi nisu ljubitelji kuvanja.
http://www.dodaj.rs/t/3I/u4/21rjMKyq/ashampoosnap2013072421h1.jpg (http://www.dodaj.rs/?3I/u4/21rjMKyq/ashampoosnap2013072421h1.jpg)
Inače što se onoga drugo tiče sam si dao odgovor sebi, a to je da ti u safe modu radi. To znači da si zreo za reinstalaciju. Inače možeš da proveriš stanje hard diskova pomoću naprimer Ashampoo HDD Control 2 ili tako nešto.:Freddy:

water wizard
24.7.2013, 22:28
i meni idu hard diskovi preko 40 kad igram igrice, sad trenutno bez igrica je 40 najvreliji.. tako da i nije toliko strašno ako se ne pregreva nešto mnogo više.. a i nije svuda 26 stepeni sobna temperatura ja držim klimu da se pali na 28... a ko nema klimu lako može i preko 30 da bude u sobi.. zavisi dal si u ladovinu ili na sunce... :)
plus ako nema dodatne ventilatore da izbacuju vrelinu...

Dimitrije92
26.7.2013, 8:41
Onda će biti da je do grejanja posto mi je dosta vruce u sobi. Ali ne znam da odjednom racunar pocinje da trokita,a pre 20 sati radio je extra,igrao sam igrice. videcu kad podignem sistem kako ce da bude,ako temperatura bude bilo 40 C,moracu da ugradim neki nov kuler

Dimitrije92
26.7.2013, 13:54
Do koliko para ima da se kupi malo bolji kuler za hard disk?

analayzer
29.7.2013, 12:29
Zavisi to moraš da vidiš po prodavnicama. Inače važnije da povećaš protok i brzinu vazduha u samom kućištu inače ti kuleri za hard neće puno pomoći. Ja sam ih jednom koristio ali se brzo napune prašinom i trokiraju zato sam prešao na bolja kućišta koja imaju bolju provetrenost pa čak i modovao stranicu ovog kosmosa jer je bilo unutra vraški vruće (fabrički jedan uvlači dole a tri izvlače vazduh :confused: :n-cc2: :boodala:). Sada mi stoji jedan od 220mm vent sa strane :) A za prašinu ženska čarapa naravno i usisavanje i izduvavanje sa vremena na vreme ako nemaš filtere :)

Dimitrije92
29.7.2013, 20:15
Hvala,snaci cu se nekako ,ako ne kupicu ventilator i staviti pa nek hladi sve komponente posto mi je jako vruce u prostoriji

Jovica Stokic
7.8.2013, 12:45
konfiguracija je sledeća:
MSi 870A-G54
AMD 1055 T
POWERCOLOR ATI 6870 ili shapire 5770
2X2 GB Mushkin 1600 mhz
cooler master 600w
2 hard diska
Računar mi se zamrzne i jedino pomaže
restart, nema pravila kada će blokirati, nekada
danima ne blokira, nekada posle pola sata,
nekada posle 10 sati, nekada u igrici a nekada

kada ništa ne radi. isto i u winxp i u win7 ,
nov sistem, novi drajveri, izduvan od prašine.
ne izbacuje nikakav error, novo napajanje i druga graficka. sinoc dok nista nije radio sam se restartovao, po propisu, zatvorio programe, odjavio se i to sve sam, inace mi je na njemu trenutno kasperski antivirus i sve je cisto. u event vivieru nema nikakvog erora, kao da su gremlini neki, odakle da krenem? inace na novom sistemu, nakon instalacije zablokirao je posle 4-5 sati rada, iste programe i drugima instaliram ali kod njih nema problema.

na memtestu memorija je radila vise od 6 sati i sve ok, kada izvadim jednu memoriju, posle nekog vremena sistem se restartuje a kada je samo ova druga onda zablokira. da podsetim samo, posle restarta kompjuter normalno radi satima, da li je moguce da obe memorije ne valjaju a da prolaze memtest ili je mozda ploca ili procesor u pitanju? napajanje je novo i druga graficka a hd ne prijavljaju greske, zamenio sam i kabal koji ide na hd.

Resen problem :aplauz::alealeee:
izbrisao sam sve ATI drajvere i instalirao samo stare sa diska koji sam dobio uz graficku i evo vec vise od 7 dana radi ok. :D

sHad0w
11.8.2013, 18:06
Prije svega lijep pozdrav i unaprijed se zahvaljujem svima koji mi pomognu na bilo koji način jer kad se zadam pisat mogu zaboravit :D. Dakle ovako, prije nekih godinu dana svašta mi se dešavalo, čudno, sa računarom. Prvo počeli crkavat ram pločice, pa onda grafičke kartice, pa HDD-ovi, pa slotovi [PCI većinom, 1 je crkao za ram] imam neku stariju ploču i znam da je velika vjerovatnoća da je kvar na njoj, procesor i napajanje su isto loši ali ostavimo sad to po strani. Dakle, zadnji "crknuti" slučaj sam imao sa grafičkom karticom i tako da me to natjeralo da kupim novu graf. kartu tj ATI Radeon 3650HD koja koliko znam zahtjeva 350W napajanje, 5-10 dana nakon sam je ubacio u računar sve je extra radilo dok nisam instalirao neku NBA. Prilikom igranja iste računar samo odjednom zakuje i prestane radit. Jedini način da ga osposobim ponovo za rad je da ga izštekam iz struje pa ponovo pokrenem. Dakle samo se zaledi i neće da makne. Dalje, to se dešavalo par puta jer sam mislio da trebam malo smanjiti detalje igre jer sam bio stavio sve na HIGH ali onda još gore, dođe do "wellcome" faze dok se pali comp i to bi bilo to, sad tu zaledi. Ali nađem u kući neku grafičku PCI slot, i pokušam ubacit nju i radi sve normalno ali se čak i sa njom znalo dešavat da dođe do istog problema. Onda pomislim možda je neki virus, uzmem XP ponovo nabacim i radilo je sve fine dok nisam držao comp upaljen neko vrijeme. gledao sam ovo za kondenz. sve je ok i tako te neke stvari. pa ako neko zna u čemu je problem bio bih zahvalan još jednom :D. dakle imam max podešavanja za ovu ploču koja sam nedavno kupio stoga nisam u mogućnosti da sad ponovno kupujem novi comp pa bi više volio da ovo popravim do daljnjeg. Hvala. Pozdrav.

water wizard
11.8.2013, 18:12
Prije svega lijep pozdrav i unaprijed se zahvaljujem svima koji mi pomognu na bilo koji način jer kad se zadam pisat mogu zaboravit :D. Dakle ovako, prije nekih godinu dana svašta mi se dešavalo, čudno, sa računarom. Prvo počeli crkavat ram pločice, pa onda grafičke kartice, pa HDD-ovi, pa slotovi [PCI većinom, 1 je crkao za ram] imam neku stariju ploču i znam da je velika vjerovatnoća da je kvar na njoj, procesor i napajanje su isto loši ali ostavimo sad to po strani. Dakle, zadnji "crknuti" slučaj sam imao sa grafičkom karticom i tako da me to natjeralo da kupim novu graf. kartu tj ATI Radeon 3650HD koja koliko znam zahtjeva 350W napajanje, 5-10 dana nakon sam je ubacio u računar sve je extra radilo dok nisam instalirao neku NBA. Prilikom igranja iste računar samo odjednom zakuje i prestane radit. Jedini način da ga osposobim ponovo za rad je da ga izštekam iz struje pa ponovo pokrenem. Dakle samo se zaledi i neće da makne. Dalje, to se dešavalo par puta jer sam mislio da trebam malo smanjiti detalje igre jer sam bio stavio sve na HIGH ali onda još gore, dođe do "wellcome" faze dok se pali comp i to bi bilo to, sad tu zaledi. Ali nađem u kući neku grafičku PCI slot, i pokušam ubacit nju i radi sve normalno ali se čak i sa njom znalo dešavat da dođe do istog problema. Onda pomislim možda je neki virus, uzmem XP ponovo nabacim i radilo je sve fine dok nisam držao comp upaljen neko vrijeme. gledao sam ovo za kondenz. sve je ok i tako te neke stvari. pa ako neko zna u čemu je problem bio bih zahvalan još jednom :D. dakle imam max podešavanja za ovu ploču koja sam nedavno kupio stoga nisam u mogućnosti da sad ponovno kupujem novi comp pa bi više volio da ovo popravim do daljnjeg. Hvala. Pozdrav.

nisam baš razumeo da li si rešio problem sa crkavanjem delova ili se to i dalje dešava

joximovic
20.8.2013, 13:56
Дешавају ми се апсолутно рандом БСОД-ови и то све чешће и чешће.
Најмање сумњам на графику, мјењао сам је скоро, тако да не видим да би могло до ње бити. Такође до система мислим да такође није, релативно је нов.. а и раније док нисам форматирао ми се знало десити.

БСОД ми се као што рекох јавља скроз рандом.. није битно да ли је комп оптерећен, да ли се ради лагани browse нетом или је пак у потпуном idle стању. Некада га оптеретим, играм преко 2 сата игре, и ништа, ради нормално. Некада избаци и у оптерећењу.
Прије неки дан сам видио да се појавио БСОД када је био брат-брату бар сат времена у idle, дакле онако баш из чиста мира.

На основу овог свега, како да сазнам дал ме зеза процесор, РАМ или пак матична?

JohnnyNT
20.8.2013, 15:08
Најмање сумњам на графику, мјењао сам је скоро, тако да не видим да би могло до ње бити.

I nova grafička može ponekad da bude ne toliko nova, pogotovo na Balkanu :D Inače, šta ti piše kad iskoči BSOD (mislim, koja je poruka o grešci u njemu)?

joximovic
21.8.2013, 1:30
Графичку ћу најлакше да провјерим код једног другара, али стварно мислим да није она.
А како да сазнам која је грешка у БСОД? Појави се стандардно, буквално на 2сек и не могу све да прочитам.

Имам онај извјештај о проблему и његове неке кодове који се појаве кад се поново стартује систем, али не мислиш на то ваљда? То могу да копирам лако..

LoneWolf
21.8.2013, 11:37
А како да сазнам која је грешка у БСОД? Појави се стандардно, буквално на 2сек и не могу све да прочитам.

Имам онај извјештај о проблему и његове неке кодове који се појаве кад се поново стартује систем, али не мислиш на то ваљда? То могу да копирам лако..

Uzmeš mob ili fotoaparat pa uslikaš taman na te 2 sekunde, ili držiš snimanje HD videa ako ne možeš da uhvatiš fotku u te 2 sekunde, pa kasnije iščupaš slike iz videa.

JohnnyNT
21.8.2013, 14:22
^ Dok dohvai telefon, pokrene kameru, prođe i 10 sekundi... Skineš ovaj program: http://www.nirsoft.net/utils/blue_screen_view.html , uz pomoć njega možeš videti šta je bilo u BSOD kada posle uključiš kompjuter.

Miki Matovic
23.8.2013, 16:04
Pozdrav,
imam sledeću konfiguraciju:

Asus P5Q SE PLUS
Intel Q8300 2,5GHz
RAM 4GB Kingston DDR2
Gigabyte HD 4670 1GB ddr3
coller master kućište sa 450w napajanjem

Komp mi se vrlo često restartuje a blue screen poruke koje sam dobio u poslednjih par dana od kada sam ponovo reinstalirao sistem su u attachmentu. Restartovanje se desava od kada sam kupio komp a najcesce kada odem na neki internet sajt. Ni jedan antivirus ne nadje ništa kao ni anti-rootkit (tdsskiller, GMER, aswMBR) . Jedino mi je ranije AVG 2012 nalazio neke greske pole posete recimo blicovog sajta i tako nekih sličnih i posle njihovog brisanja nisam imao problema, ali jedino ako odmah posle posete sajta aktiviram skeniranje u C:users/miki/appdata/local(ili roaming)/google/chrome, dok novija verzija koja jedina radi pod win 8 ne pronalazi nista. Proverio sam memoriju pomoću memtesta86 i pomoću windowsowog porograma i ne pokazuje nikakve greške. Takodje sam proverio HDD i on je u redu. Sve drivere sam updateovao i ništa ne pomaže. Očistio sam sve slotove od prašine kao i cooler na procesoru čija temperatura ne prelazi 52-53 C.
Da li neko od stručnih članova ima neki predlog?

joximovic
24.8.2013, 21:19
Ево и ја се тек сад јављам... код мене БСОД-ови према овом програму изгледа искачу због разних ствари...
Ево слике:
http://www.dodaj.rs/t/3u/Xm/3dQqBFn8/untitled.jpg (http://www.dodaj.rs/?3u/Xm/3dQqBFn8/untitled.jpg)

Шта би могло ово да буде?

Skeptik
24.8.2013, 21:37
Pozdrav,
imam sledeću konfiguraciju:

Asus P5Q SE PLUS
Intel Q8300 2,5GHz
RAM 4GB Kingston DDR2
Gigabyte HD 4670 1GB ddr3
coller master kućište sa 450w napajanjem

Komp mi se vrlo često restartuje a blue screen poruke koje sam dobio u poslednjih par dana od kada sam ponovo reinstalirao sistem su u attachmentu. Restartovanje se desava od kada sam kupio komp a najcesce kada odem na neki internet sajt. Ni jedan antivirus ne nadje ništa kao ni anti-rootkit (tdsskiller, GMER, aswMBR) . Jedino mi je ranije AVG 2012 nalazio neke greske pole posete recimo blicovog sajta i tako nekih sličnih i posle njihovog brisanja nisam imao problema, ali jedino ako odmah posle posete sajta aktiviram skeniranje u C:users/miki/appdata/local(ili roaming)/google/chrome, dok novija verzija koja jedina radi pod win 8 ne pronalazi nista. Proverio sam memoriju pomoću memtesta86 i pomoću windowsowog porograma i ne pokazuje nikakve greške. Takodje sam proverio HDD i on je u redu. Sve drivere sam updateovao i ništa ne pomaže. Očistio sam sve slotove od prašine kao i cooler na procesoru čija temperatura ne prelazi 52-53 C.
Da li neko od stručnih članova ima neki predlog?


Mozda ce tebi ili nekom drugo ovo pomoci.........

Imao sam slican problem pre meseca dana........sve je radilo ok dok se komp nije poceo restartovati ili izbacivati cuveni plavi ekran cim se i samo ako se logujem na net......

Posto sam moderator na par stranih sajtova, kako otvorim par tabova i pocnem da pisem poruku komp mi se smrzne........nedelju dana su ovi iz servisa dolazili kod mene da bi se uverili jer je kod njih komp radio besprekerno........:D

Nema sta nisamo menjali od update drajvera, biosa i svih mogucih programa do menjanja rama, procesora, itd........sve radi normalno dok ne odem na net.......i sta je na kraju bilo, pobednik je GTX 560TI........

Radi ali ne radi.......jos je na servisu a ja za to vreme koristim gtx 210......:D

Mozda ovo nekom pomogne........

water wizard
24.8.2013, 22:01
meni sad kao bolje radi kad sam promenio mesta memorijama, ali i ja sumnjam na drajvere od nvidije sad ću malo da pogasim sve gluposti što ne trebaju za surfovanje internetom u nvidia control panel

DiNDiNBrE
24.8.2013, 23:38
Mozda ovo nekom pomogne:

Kada sam pre neku godinu uveo net ovi moji ukucani se nenormalno napalili,pa navalili da skinem skajp da "razgovaramo sa rodjacima".Kupi moj cale neku kinesku kamericu,i sad ajde mi sve to namestimo,nadjemo prvog rodjaka i pricamo. :D

Posle nekog vremena poceo je da mi izlazi BSOD kad ukljucim tu Chong Lee kamericu,ali ne uvek,dok odjednom nije poceo stalno da izlazi. :paranoia:

Skenirao ja to AVG-om,i nadje on crve u nekom drajveru,ali ja sad nisam ninakakav drajver,ali fora je sto AVG nije hteo da ga obrise. :facepalm

Vremenom ja shvatim da drajver sa virusom je ustvari drajver od kamerice,reinstalirao sam ga i sad sve radi kako treba. :kreza:

forTz.LoGiTeCh^
26.8.2013, 18:15
Zdravo svima,evo prvog problema na mom novom racunaru.Pre jedno mesec dana,prvi put se pojavio problem.Tokom gledanja jednog youtube snimka odjednom blokiranje i zvuk snimka u zvucnicima je zamenilo nekakvo zujanje.Nastavilo je da mi se desava ponekad takvo iznenadno blokiranje ali nikad na desktopu,uvek je bila pokrenuta neka vrsta multimedije.Youtube ili neka igra.Evo sad sam igrao San Andreas Multiplayer i opet se desilo glupo blokiranje i zujanje u zvucnicima i jedino resenje je restart.Stvarno me pomalo smara ovaj problem.Svaki savet je dobrodosao.

sale94
26.8.2013, 19:27
Moguce je da se desava nesto sa zvucnom ili su drajveri pobrljavili sta drugo.

forTz.LoGiTeCh^
26.8.2013, 20:24
Moguce je da se desava nesto sa zvucnom ili su drajveri pobrljavili sta drugo.

Da to je veoma moguce,medjutim primetio sam jednu cudnu stvar u hw monitoru koja me je zabrinula na prvu loptu:

http://www.dodaj.rs/f/w/Ir/10YZMsEm/hardware-monitor.png

Ova temperatura na auxtin koja non stop stoji na 128 stepeni,nije li to malo cudno?

sale94
26.8.2013, 20:40
Nije do toga auxtin je kolko vidim beskoristan/ a i temperature ne mogu da se procitaju kako treba sa njega, cim na netu ukucas what is auxtin izaci ce ti vise objasnjenja ali u svim je zajednicko.

Da temperature za auxtin u raznim programima se ocitavaju na 120c, a jedan lik sa jednog foruma je imao cak na 900c toliko o tome.:kreza:

forTz.LoGiTeCh^
26.8.2013, 21:30
Nije do toga auxtin je kolko vidim beskoristan/ a i temperature ne mogu da se procitaju kako treba sa njega, cim na netu ukucas what is auxtin izaci ce ti vise objasnjenja ali u svim je zajednicko.

Da temperature za auxtin u raznim programima se ocitavaju na 120c, a jedan lik sa jednog foruma je imao cak na 900c toliko o tome.:kreza:

E da video sam i ja to kad sam proguglao,al reko da pitam...

Miki Matovic
27.8.2013, 19:16
Mozda ce tebi ili nekom drugo ovo pomoci.........

Imao sam slican problem pre meseca dana........sve je radilo ok dok se komp nije poceo restartovati ili izbacivati cuveni plavi ekran cim se i samo ako se logujem na net......

Posto sam moderator na par stranih sajtova, kako otvorim par tabova i pocnem da pisem poruku komp mi se smrzne........nedelju dana su ovi iz servisa dolazili kod mene da bi se uverili jer je kod njih komp radio besprekerno........:D

Nema sta nisamo menjali od update drajvera, biosa i svih mogucih programa do menjanja rama, procesora, itd........sve radi normalno dok ne odem na net.......i sta je na kraju bilo, pobednik je GTX 560TI........

Radi ali ne radi.......jos je na servisu a ja za to vreme koristim gtx 210......:D

Mozda ovo nekom pomogne........

Samo si zamenio grafičku i sve radi kako treba, nisi imao BSOD?

joximovic
2.9.2013, 20:15
Ја сам одрадио формат система (пошто сам прије 5-6 дана писао у овој теми), и набацио пар програма, значи практично чист систем... и синоћ опет БСОД....:boodala: Ево шта је исписао...

http://www.dodaj.rs/f/Z/6z/4vdUPHti/untitled.jpg

О чему се ради ту, има ли ико да може да постави дијагнозу?

water wizard
2.9.2013, 20:18
uradi windows update

RexGrammer
2.9.2013, 20:22
To ti je BSOD izazvan sistemskim servisom. Probaj drugu instalaciju Windows-a. Moguce je cak da taj BSOD ni nije softverski izazvan, vec hardverski. Gledaj da to bude 64-bitni OS, nisam siguran koji sad imas instaliran.

joximovic
2.9.2013, 23:35
Е па мене највише мучи то да ли је хардверски квар? Сумњам на матичну много, топла је у добро расхлађеном кућишту.

Што се тиче софтвера, дал је могуће да је до тога, не сјећам се да ми је овај народни Win7 Ultimate (х64 сам метнуо наравно) ког бутујем са ЦД-а имао проблема раније..

Sass Drake
14.9.2013, 17:28
^ Instaliraj prov SP1 i post-SP1 apdejte pa javi da li će se BSOD opet pojavljivati.

martaa
23.9.2013, 10:54
Ja imam problem sa racunarom koji ili blokira ili se iskljuci ili restartuje. Sve se to desava kada je na internetu. Inace koristim Vip internet preko usb prikljucka. Obicno pocne nesto da svirka u kucistu i samo zablokira. Inace prvo je pocelo tako sto posle pola sata se to desi pa sve brze i u poslednje vreme bukvalno cim pocnem nesto da gledam na netu. Jutros sam otvorila kucista i prvo sto sam cula je neko kuckanje u DVD romu, iskljucila sam kablove iz njega i evo sada mi ne blokira vec 20ak minuta. Ne znam sta to moze biti u pitanju. Inace na grafickoj mi ventilator ne radi pa ne znam da li je mozda i to u pitanju. Pomooooooziteeee!!!! :n_klanja:

Flavio
24.9.2013, 1:01
Izgleda kao da se pregreva procesor a u tome mu pomaže i mrtav ventilator na grafičkoj kartici.
Ako nije skoro, treba unutrašnjost mašine očistiti od prašine i raznih dronjaka koji se vremenom nakupljaju. Sa posebnim osvrtom na hladnjak procesora pa videti onda da li će biti problema.

joximovic
25.9.2013, 20:18
uradi windows update

^ Instaliraj prov SP1 i post-SP1 apdejte pa javi da li će se BSOD opet pojavljivati.

Може мало ближе шта дође то "prov SP1 i post-SP1"?

Дакле форматирао сам био, радио сам windows update, добрих 40 закрпа ми је нашао систем, инсталирало се дуго, али и послије тога се појављују БСОД-ови додуше доста ријеђе, али сам имао 3-4 за ових 20 и кусур дана.
http://www.dodaj.rs/t/3Z/Zo/18FgiIe2/untitled2.jpg (http://www.dodaj.rs/?3Z/Zo/18FgiIe2/untitled2.jpg)

Има ли лијека? Мора да је до хардвера неког, мада ја не могу да вјерујем да је графика, а споменута је у једном од ових .dmp фајлова.... остали су све тај ntoskrnl.exe

Sass Drake
28.9.2013, 17:43
Може мало ближе шта дође то "prov SP1 i post-SP1"?

Дакле форматирао сам био, радио сам windows update, добрих 40 закрпа ми је нашао систем, инсталирало се дуго, али и послије тога се појављују БСОД-ови додуше доста ријеђе, али сам имао 3-4 за ових 20 и кусур дана.
http://www.dodaj.rs/t/3Z/Zo/18FgiIe2/untitled2.jpg (http://www.dodaj.rs/?3Z/Zo/18FgiIe2/untitled2.jpg)

Има ли лијека? Мора да је до хардвера неког, мада ја не могу да вјерујем да је графика, а споменута је у једном од ових .dmp фајлова.... остали су све тај ntoskrnl.exe

prov SP1 greška u kucanju. Treba samo SP1 da instaliraš, a post-SP1 ti dođe WIndows update.
Koji AV imaš instaliran i okači nam trenutne temperature komponenti.

joximovic
10.10.2013, 21:19
prov SP1 greška u kucanju. Treba samo SP1 da instaliraš, a post-SP1 ti dođe WIndows update.
Koji AV imaš instaliran i okači nam trenutne temperature komponenti.

Аха.
Имам Авиру инсталирану, њу држим већ пар година.
Температуре су ми онако, средње критичне, да не качим џаба слику, процесор око 40 и кусур нормалан рад, нешто око 60 full load, графика у играма ~65, фур марк све на макс набије 88 послије пола сата и онда тако држи по два сата, хдд 35 нормал, до 50 кад је full load игра нека или сл. Матична ~40 нормал, ~55 full load.
Не зна се што је тако, кућиште је фино охлађено, Xigmatek Asguard, спомињао сам и у другим темама већ.

Ја највише сумњам на матичну или хард.
Купио сам Seagate од 2тб данас, мада сам га узео као диск за податке, размишљам да сад одрадим формат система и ставим га на њега... да урадим бар једну елиминацију?

Pontiac
25.10.2013, 10:48
Juce mi se PC restartovao sam od sebe...ali je mala sestrica bila za kompom pa sam mislio ko zna sta je kliknula i on se ugasio...Uglavnom to se danas opet ponovilo
Ali to NIJE cist restart..Nema onog klika+beep...vec PC radi isto sve vreme...ventilatori sve...sve se cuje kao da je upaljen PC stim sto se odjednom ekran zatamni tj postane crn. posle 2-3sec. se pojavi bios i windows pocinje da se bootuje...
Windows je Oridjinale...tako da nije neka falsh kopija...+ sveza instalacija posto sam kupio novi HDD pre desetak dana...

analayzer
27.10.2013, 0:10
Ako nema bsoda moguće da je napajanje:confused::Freddy:

Milan1997
27.10.2013, 16:46
Juce mi se PC restartovao sam od sebe...ali je mala sestrica bila za kompom pa sam mislio ko zna sta je kliknula i on se ugasio...Uglavnom to se danas opet ponovilo
Ali to NIJE cist restart..Nema onog klika+beep...vec PC radi isto sve vreme...ventilatori sve...sve se cuje kao da je upaljen PC stim sto se odjednom ekran zatamni tj postane crn. posle 2-3sec. se pojavi bios i windows pocinje da se bootuje...
Windows je Oridjinale...tako da nije neka falsh kopija...+ sveza instalacija posto sam kupio novi HDD pre desetak dana...

Moguće je da se pregrejao ili da jedna komponenta neće dobro da radi (možda napajanje)...

JzmA
27.10.2013, 16:56
Provjeri i produžni kabal, možda gubiš kontakt.

Marshall George
29.11.2013, 11:45
U zadnje vreme me zeza računar(ima jedno mesec dana), kada slušam muziku,surfujem netom, gledam filmove, klipove na YouTube i sl. servisima, sve je OK..Problem nastaje kada krenem igrati igru tj. CoD2 na primer, igram jedno 10, 15, 20 minuta i onda se odjednom ekran kao zamrzne na trenutak, pojavi se gomila veoma tankih raznobojnih linija i pojavi se posle naravno - BSOD!!!
Molim vas pomozite, stavio sam u RAR fajl nekoliko 'minidump' fajlova od BSOD-a, pa ako je neko stručan neka pogleda.

SlobaL
29.11.2013, 12:48
Ima tu svega i svačega. Korupcija u NTFS fajl sistemu, problemi sa raznim drajverima itd. Uzrok može biti sve i svašta.
Da li je to taj kompjuter iz potpisa? Uradi check disk, proveri S.M.A.R.T status hard diskova, odradi test memorije sa Memtestom ili sličnim programom i proveri da li se kompjuter pregreva čisto za početak.

water wizard
29.11.2013, 16:34
mislim da se grafička pregreva

ETR1
1.12.2013, 14:34
Problem je taj sto se posle igranja cs 1.6 desktop zamrzne, nema ikonica, nema pola one plave linije dole gde je start ili su prikazana imena ikonica i klikovi misa ne funkcionisu. Task manager radi ali ne znam kako da ga osposobim pa ga samo restartujem.

Flavio
1.12.2013, 21:40
Pregledaj HDD Sentinelom.Uradi i Chek Disk pa vidi onda.

@Marshall George, moze biti da se pregreva grafika ali pre ce biti da VGA driver pravi neki prob.

Marshall George
3.12.2013, 23:14
Memoriju sam pregledao sa 3 alata: sa MemTest 86+ je radio 5-6 sati bez prekida i nema greške, i sa Windows 7 alatom takođe, i još sa 2 programa sa Ultimate Boot CD-a sam testirao RAM i ništa,nema grešaka..Procesor je stavljen drugi oktobra prošle godine, pošto je prethodni Athlon 2500+ crkavao i pregrevao se(a ovaj se sada ne pregreva, redovno radi). HDD oba WD sam testirao sa 2 alata sa UB CD-a i nije prijavio nijednu grešku, međutim kada sam instalirao HDD Monitor i tim testirao, na HDD-u gde je C particija tj. Windows 7, našao je 14 bad sector-a koje je ispravio i sada je taj HDD OK, ima zelenu tačku..Nakon toga sam igrao CoD2 jedno 20 minuta i onda je izbacio onu zadnju grešku tj. onaj BMP od 19.11.2013..Sada je pitanje da li možda ima problema sa grafičkom(pregrevanje/RAM) ili sa integrisanim LAN kontrolerom na ploči, ili sa drajverima za oboje, mada za Radeon sam instalirao '12-3agp_hotfix_vista_win7_32_dd_ccc'
zadnji je 12.6 ali taj ne mogu instalirati, neće da instalira drajver, a ostalo instalira.Inače Windows 7 je Ultimate, 'sveže' instaliran pre mesec dana..

Ezzio Auditore
14.12.2013, 17:28
Imam jedan problem pa ako neko zna kako da ga rešim bio bih mu veoma zahvalan. Naime kad restartujem računar na start button on pri podizanju sistema zablokira,samo stoji starting windows i neće uopšte da se uključi. Onda pretisnem dugme za restart na kućištu on se normalno restartuje i prijavi grešku i tad idem start windows normally i on radi. Ako neko zna u čemu je problem molim za pomoć.

cweya
19.12.2013, 16:05
Pozdrav,

Ako imas uslova, testiraj sa drugim diskom, ili reinstaliraj operativni sistem. A pre svega proveri Event Viewer-u app logove pa izguglaj error. Javi šta je bilo.

Imam jedan problem pa ako neko zna kako da ga rešim bio bih mu veoma zahvalan. Naime kad restartujem računar na start button on pri podizanju sistema zablokira,samo stoji starting windows i neće uopšte da se uključi. Onda pretisnem dugme za restart na kućištu on se normalno restartuje i prijavi grešku i tad idem start windows normally i on radi. Ako neko zna u čemu je problem molim za pomoć.

Ezzio Auditore
20.12.2013, 0:11
Pozdrav,

Ako imas uslova, testiraj sa drugim diskom, ili reinstaliraj operativni sistem. A pre svega proveri Event Viewer-u app logove pa izguglaj error. Javi šta je bilo.

Ne smem ni da probam da reinstaliram sistem jer će verovatno da zablokira kad se bude sam restartovao u toku instalacije. Njemu je problem kad se restartuje na start button ili kad posle instalacije nekog programa zahteva restart npr. instaliram drajvere za grafičku i kad završi instalaciju drajvera piše da mora da se restartuje da bi se finaliziralo i kad kliknem restart on pri podizanju sistema zablokira. Ne znam da li je možda do hardvera ili do softvera. Prvi put se susrećem sa tim i ne znam u čemu je problem. Gledao sam Event Viewer-u app i imam dosta warning-a i error-a pa ne znam šta da kopiram.

analayzer
20.12.2013, 11:29
Skini neki Linux Live verziju koja radi preko diska pa vidi da li i onda ima problema prilikom restarta ili napravi dual system recimo dodaš još osmicu na drugoj particiji pa ćeš videti. Inače koliko znam start dugme je za paljenje a restart dugme je za restartovanje jer ima dva dugmeta na kućištu?:confused::Freddy:
Meni se lično desilo da kada hoću da ugasim računar iz wina ili ako traži restart popijem BSOD na sedmici dok na osmici sve radi normalno. Reinstalirao i no problem.

Mafijash
26.12.2013, 14:26
Pozdrav.
Nov sam ovde, pa ne znam gde da pitam, pa cu pitati ovde..

Imam problem sa jednim starijim kompjuterom koji sam uzeo roditeljima za net :boodala:.
Ploca je MSI k8t neo-v
Procesor AMD 2800+
uzeo sam ga bez RAM memorije i znam da je radio sa 512mb rama...

E sad.. Pozajmio od komsije neku ram memoriju 256mb 400mhz i sa njom komp radi. Posle nekoliko dana sam kupio samsung 512mb ddr pc3200 cl3 i kad je stavim, komp se restartuje pre nego sto treba da pokaze desktop povrsinu, znaci kad pise ono WELCOME. Ubacio sam XP sp3.

Nosio sam RAM na dva kompa da probam i ispravna je..

Da li neko zna u cemu moze biti problem?

Hvala :)

Sladjan85
26.12.2013, 14:33
Iz iskustva, ne mora da znaci da je ispravna. Ali moze biti problem i maticna. Naime ,secam se dok sam u slicnom racunaru imao 4x1 gb ddr1 memorije sve je lepo radilo, dok podaci koji idu u RAM ne nalete na los block. I tu se desi plavi ekran ,restart u razlicito vreme. Odradim memory test i shvatim da 1 modul zeza. Dok ga nisam izvadio ,patio sam se.


E sad moze biti ili ovo sto sam napisao (probaj MEM test program) ili jednostavno nekompatibilnost : tvoja maticna / ram (retko, ali desava se...)


Eventualno da probas reinstall XP-a... Pa da vidis, da li ce i na svezem sistemu pucati. Verovatno si RAM menjao na vec preinstaliranom XP, sto i nije problem, ali Marfi je moguc...

Mafijash
26.12.2013, 14:43
E ovako. Pustio sam MEMTEST. I zavrsilo je jedan PASS sta god to bilo i nema erora!! Da li jos treba da radi ili ne?

Pretpostavimo da je ispravna ram.. Do cega bi moglo biti?

Ja mislim da je do ploce nesto..

Zavrsilo je i PASS dva i nista.. E sad, napajanje se zagrejalo i pocelo da se oseca malo pa sam iskljucio.. :D

Mocko
3.1.2014, 12:56
Elem, situacija je sledeca, naprasno su mi se na monitrou pojavile crne kockice preko citavog monitora,kasnije su presle u zelene, nedugo poslije toga pocela je slika da treperi. Reinstaliraio sam drajvere, poslije toga vise nije htio ni sistem da se podigne dobio bih BSOD i to prilicno prosaran artefaktima. Probao sam i sa reinstalacijom sistema nije pomoglo. Jedino gdje kartica radi je safe mod. Licno mislim da je graficka otisla u vjecna lovista pa cisto da vidim imam li jos neku opciju ili put radnje po novu.

Sladjan85
3.1.2014, 13:07
Ako su zelene tackice ,definitivno graficka.

Flavio
4.1.2014, 22:12
Najverovatnije je kartica "kaput".

Selver
6.1.2014, 10:03
Prije nego reinstaliram sistem pokusacu jos i ovdje. :( .Od prije dva dana sistem na startu ne moze da se podigne.Odradi sve ono svoje do crnog ekrana sa windows prozorom i "starting windows",i tuse zakuca,moze tako cijeli dan,kao da mu fali onaj mali,final,push da se digne.Nekada,nakon silnog restarta,uspijem da ga podignem ali na sljedecem restartu je opet sve iz pocetka.Usput,nakon prisilnog restarta "na dugme" dobijem poruku "start repair your sistem" i ispod "start windows normaly".Suvisno je da govorim da sam odradio "repair" nekih milion puta,zatim i "restore point" i sve sto sam znao i nisam,defragmentovanje diska,ciscenje kojekakvih kolacica i repova drivera......sa svim mogucim programima.Ali...on svoje pa svoje.Jos mi je ostala reinstalacija ali mi se to bas i ne radi zbog silnih stvari koje kasnije moram da prebacim za "novi windows" a i skidanje update-ova sa svojom 256 kBp/s.imal iko ikakav dodatni savjet :(

Sladjan85
6.1.2014, 10:15
Proveri sa HDD sentinelom da li je hard disk ispravan.

Selver
6.1.2014, 11:27
Proveri sa HDD sentinelom da li je hard disk ispravan.
Healt status 95%
Temperature 42 stepena
:confused:

abartissimo
6.1.2014, 12:49
Healt status 95%
Temperature 42 stepena
:confused:

Po ovome hard ima bad sektore. Obavezno proveriti ispravnost napajanja i konektora. Graficka iz profila (Asus gf9600GT) je ozbiljan potrosac za "narodna" napajanja (95w).

Sladjan85
6.1.2014, 12:56
Healt status 95%
Temperature 42 stepena
:confused:

Pastuj ono sto ti pise u prozoru Overview. Mogu biti problemi sa bad sectorima, ali i problem sa motorom, kao sto je Spin Up. Uglavnom hard disk polako riknjava, pa razmisljaj polako o zameni istog.

Selver
6.1.2014, 13:19
http://img560.imageshack.us/img560/9994/k0c3.png
A napajanje je 750 w

Sladjan85
6.1.2014, 13:56
Imas 5 bad sectora i to ce se siriti i siriti ... Zato ti Windows zapinje. Nazalost, vreme je da ga menjas.

Flavio
6.1.2014, 22:16
@Selver, zameni konektor napajanja kojim napajas HDD. Otkaci trenutni i stavi neki drugi sa napajanja. Probaj i to za sv. slucaj.

Bad sektori jesu problem ali, po mom iskustvu, cak i disk koji ima gomilu BSova i Health jedva preko 20% moze da podigne Windows.

I pored toga, svakako planiraj zamenu HDDa.

Selver
7.1.2014, 21:50
@Selver, zameni konektor napajanja kojim napajas HDD. Otkaci trenutni i stavi neki drugi sa napajanja. Probaj i to za sv. slucaj.

Bad sektori jesu problem ali, po mom iskustvu, cak i disk koji ima gomilu BSova i Health jedva preko 20% moze da podigne Windows.

I pored toga, svakako planiraj zamenu HDDa.

Reinstariao sam windows ali su problemi "BILI" ostali.U svoj onoj ljutnji,otvorim kuciste,i provjerio sam sve konekcije principom otkaci-spoji.I za divno cudo proradi :) ali mi je nekako "spor,umoran",nije ono brz kao obicno (ali nema veze ) kada se odradi reinstalacija.E,nakon reinstalacije ne mogu sa izbrisem stari windows...onaj windows old.Trazi mi admin odobrenje a ja sam zaboravio kako da to uradim.Dakle....Kako i to da rijesim.

Flavio
7.1.2014, 22:49
Ako nisi upisivao nikakvu lozinku tokom instalacije OSa onda svuda gde ti sistem traži lozinku ostavljaj prazno polje za nju i samo lupaj Yes,Next,Agree ili šta ti već nudi. OS te upozorava ali ipak izvrši tvoje komande.

cpumera
8.1.2014, 11:44
Program http://www.condusiv.com/products/diskeeper/ ce pomoci da uklonis BAD Sectors,meni je pomogao...ako zelis full i pro instalaciju posalji mi poruku

Selver
8.1.2014, 16:16
nisam ja od onih koji pucaju razne password-e.Ja to jednostavno ali ovaj put nece da brise.Pokusacu kasnije kroz Safe mode :)

Flavio
8.1.2014, 16:19
Ma jok, ne treba ti Safe Mod ;)

Gde god ti traži pass po 3 puta treba da potvrdiš šta radiš i vozi Miško :)

Selver
8.1.2014, 20:32
Ma jok, ne treba ti Safe Mod ;)

Gde god ti traži pass po 3 puta treba da potvrdiš šta radiš i vozi Miško :)

Ne mogu da izbrisem.Nema passworda niti mi ga trazi.Trazi samo admin dopustenje.Ne moze cak ni kroz safe mode :confused:

cpumera
11.1.2014, 14:47
Ako ti ne pomaze program koji sam ti poslao,promjeni HDD i neka te manje glava boli.

cupke4ever
5.2.2014, 1:19
imam problem, bio sam na putu, i kada sam se vratio lap top se upalio i zabagovao se na onom znaku gde je windows, znaci nije hteo da digne sistem. onda ga ja gasim na dugme par puta, on ne pokazuje nista, crno sve. posle sat dva, ja pokusam ponovo, ono vidi se bios, i tu opet zabaguje, nece dalje. i tako izgleda da kada ga pustim neko vreme i upalim ga on hoce da stigne do biosa i tu zabaguje. da li znate u cemu moze biti problem? lap top je toshiba qosmio a operativni sistem windows 7.
hvala unapred :)

ribolovac81
5.2.2014, 23:48
pozdrav ljudi ja imam problem zbog kojeg sam sada lud:opanachke.
naime moj komp iz cista mira i nicim izazvano nije hteo da upali ja probam vise puta i upali nekako uradim sve testove svega u komp sve ispravni zatim dodjemo do zakjucka puko sistem stvarno trajao je dve god. zamenim sistem sve radi super extra ugasim upali restartujem pali radi brzo dobro MEDJUTIM kad ga ugasim i kada se ohladi ponovo novi problem samo jos teze nece da upali i onda iz vise puta dok se zagreje upali a sve ispravno i sve radi mozda sam ovo dugacko napisao ali ja sam puko ovaj matrix jos niko nije video i sad vam pise mozda zadnji put jer sutra neverujem da ce uspeti da upali samo da znate za slucaj veliki pozdrav svima pa ako bog da jedno 50000 vidimo se opet :n-cc2:

Sladjan85
5.2.2014, 23:53
Bice da je napajanje ili kondenzatori na ploci. Ukoliko ti se to stalno desava. A nije lose ni da proveris kabl od napajanja.

WutroMan
8.2.2014, 13:23
imam veoma zanimljiv kvar drugari naime desava se to kada upalim komp pronadje mi hard ali mi pise da cmos seting wrong i da ce se komp restartovati za15 sec probao sam da zamenim delove i ono cmos clir sa bateriom ali opet isto

WutroMan
8.2.2014, 14:11
imali koga da mi pomogne

water wizard
8.2.2014, 15:04
probajda zameniš bateriju

WutroMan
8.2.2014, 15:35
zamenim sa drugom isto mi se desi

analayzer
9.2.2014, 17:11
Probaj da otkačiš hdd pa nek butuje bez hdd. Inače ploča.:Freddy:

Sladjan85
13.2.2014, 20:36
imam veoma zanimljiv kvar drugari naime desava se to kada upalim komp pronadje mi hard ali mi pise da cmos seting wrong i da ce se komp restartovati za15 sec probao sam da zamenim delove i ono cmos clir sa bateriom ali opet isto

Ako ti ne snima podesavanja u BIOSu onda je do chipa za BIOS. Vidjao sam taj problem. Probaj da promenis neki paramterar u BIOS-u pa vidi da li pamti podesavanja. Ako ne pamti otisao BIOS chip.

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTuZi9q4oNyUuhhckmmsIHku5RKFAJGw tr-1HzJsqVGAlv1K80N

Cim pise "cmos error" ,"wrong cmos settings" "cmos settings inaccurate" on je problem... imao MSI plocu sa slicnim problemom.

ribolovac81
14.2.2014, 21:25
pozdrav ljudi ja imam problem zbog kojeg sam sada lud:opanachke.
naime moj komp iz cista mira i nicim izazvano nije hteo da upali ja probam vise puta i upali nekako uradim sve testove svega u komp sve ispravni zatim dodjemo do zakjucka puko sistem stvarno trajao je dve god. zamenim sistem sve radi super extra ugasim upali restartujem pali radi brzo dobro MEDJUTIM kad ga ugasim i kada se ohladi ponovo novi problem samo jos teze nece da upali i onda iz vise puta dok se zagreje upali a sve ispravno i sve radi mozda sam ovo dugacko napisao ali ja sam puko ovaj matrix jos niko nije video i sad vam pise mozda zadnji put jer sutra neverujem da ce uspeti da upali samo da znate za slucaj veliki pozdrav svima pa ako bog da jedno 50000 vidimo se opet :n-cc2:
resio sam kvar poslusao sam majstora pogledam kondenzator jedan se naduo mada je tako vec dugo radio ali sad se bas naduo i dam sve od sebe i zamenim ga (ko nema zivce ne pokusavati i obratiti paznju na polove kondenzatora) i evo me ga radi ko sat

__UM__
7.3.2014, 21:58
BSOD mi se 4 puta desio, a ovako izgleda analiza pomocu programa: http://imgur.com/RczY0WO
Molim Vas postovani clanovi foruma, pomozite ili me usmerite dalje, hvala unapred!

jovaš
8.3.2014, 13:36
Pozdrav ljudi.
Imam sledeći problem.
Imao sam ploču As Rock P5B-DE i radilo je sve ok kolko-tolko.
Odlučio sam da je zamjenim i uzmem uz neku sitnu doplatu Asus P5QL-Pro.
Imam još od komponenti: Q6600 Cpu, 6 Gb DDR2 (Kingston Hyper X na 1066, 800, 667 i jednu pločicu Kingstona od 2 Gb na 800), MSI GTX 460 SE, 3 HDD-a (WD 320 x2 i WD 250 x1), Napajanje Chieftec od 430 w i Chieftec-ovo kućište.
Na ovoj prethodnoj (As Rock) ploči je sve radilo na ovom napajanju bez problema.
Kad sam ugradio ovu Asus P5QL-Pro, odradio sam prvo Clear CMOS, postavio diskove da butuje s odgovarajuće particije ili DVD-a.
Krenuo da reinstaliram Windows i šta se dešava, posle formatiranja diska, kopiranja, expanding files, updating i ostalih stavki za reinstalaciju u prvoj fazi, računar se resetuje kao što treba, krene Windows Logo, vrti-učitava i kad krene da upali windows, samo se komp resetuje sam i tako svaki put, nekad i tokom same reinstalacije OS-a (probao sam i XP isti je slučaj).
E sada, mijenjao sam memoriju, stavljao po jedan modul, skidao hard diskove (osim ovog đe je particija za Windows instalaciju), čistio podnožja za ram i ram pločice, premještao pozicije sata konektora, probao i druge instalacione CD-e za Windows, provjeravao sva podešavanja u BIOS-u ali neće. Svaki put ista pjesma.
Da je napajanje, ne bi radilo ni na prethodnoj ploči?
Ne znam što više da radim.
Pomagajte.
Izluđeh :boodala:

water wizard
10.3.2014, 6:10
probaj neko malo jače napajanje

jovaš
11.3.2014, 1:23
To je i riješilo problem..

jovaš
11.3.2014, 12:41
@water wizard, sada imam problem s grafičkom ja mislim.
Naime, koliko sam moga da pročitam na NVIDIA forumu, GTX 460 SE imaju neki problem s drajverima novijim, pa sam instalirao neki stariji drajver (301.42), ali mi se ponekad desi da se slika zamrzne prilikom logovanja?
Možda je neki Windows bug?
Čuo sam da su ove grafičke (GTX 460) problematične pa sam mislio da je zamjenim za GTX 570 ali ne znam dal bi radila na mom napajanju Cooler Master od 500w?

DusanN
17.3.2014, 1:39
@water wizard, sada imam problem s grafičkom ja mislim.
Naime, koliko sam moga da pročitam na NVIDIA forumu, GTX 460 SE imaju neki problem s drajverima novijim, pa sam instalirao neki stariji drajver (301.42), ali mi se ponekad desi da se slika zamrzne prilikom logovanja?
Možda je neki Windows bug?
Čuo sam da su ove grafičke (GTX 460) problematične pa sam mislio da je zamjenim za GTX 570 ali ne znam dal bi radila na mom napajanju Cooler Master od 500w?

Evo podaci za gtx 570
http://www.geforce.com/hardware/desktop-gpus/geforce-gtx-570/specifications

jahi
18.3.2014, 12:39
Другар има комп се ресетује неколико секунди после паљења тј на вин лоог екрана . Иста ствар се дешава и када покушам да подигнем систем прође онај учитавање и онда рестарт без икакве грешке. Пробао сам друго напајање исти случај . Са Хиренс Боот цдеом сам тестирао меморију све је у реду .Успео сам 2 3 пута да уђем у линукс ливе окружење са хиренса али после 4 5 сек уследи рестарт Плоча јеP965 Neo F V2 (http://www.msi.com/product/mb/P965_NeoF_V2.html) процесор е6600 графа 4650 и 2гб ддр2 меморије (2x1).

jahi
21.3.2014, 15:23
Другар има комп се ресетује неколико секунди после паљења тј на вин лоог екрана . Иста ствар се дешава и када покушам да подигнем систем прође онај учитавање и онда рестарт без икакве грешке. Пробао сам друго напајање исти случај . Са Хиренс Боот цдеом сам тестирао меморију све је у реду .Успео сам 2 3 пута да уђем у линукс ливе окружење са хиренса али после 4 5 сек уследи рестарт Плоча јеp965 neo f v2 (http://www.msi.com/product/mb/p965_neof_v2.html) процесор е6600 графа 4650 и 2гб ддр2 меморије (2x1).







Сада сам сигуран да је проблем до плоче јер када ресетујем биос вађењем батерије компјутер ради нормално до следећег паљења када опет почиње бескрајно ресетовање . Ажурирао сам биос на последњу верзију иста ствар .Неко има идеју шта би могао да буде проблем? Сва подешавања у биосу на фабричким поставкама сем флопија кога сам искључио .

mare037
21.3.2014, 15:30
Jesi li probao sa drugom baterijom?

jahi
22.3.2014, 14:55
jesi li probao sa drugom baterijom?
Не, да ли може батерија да прави такву врсту проблема?

mare037
22.3.2014, 15:08
Moguće, čim kažeš da komp radi normalno kada izvadiš bateriju pa do sledećeg paljenja.

intitle
14.4.2014, 2:50
Pre nekih mesec dana kompjuter je počeo da mi se isključuje iz čista mira, bez BSOD, bez shutdown screen-a. I uglavnom se dešava dok igram LOL, možda čak i jedino tad, nisam siguran. Jel ima neko ideju šta bi moglo da bude, Logično mi je da je problem do hardvera čim se gasi dok je uključena igrica (probao sam da je reinstaliram, skenirao sam ceo sistem sa malwarebytes)? Uradio sam Windows-ov Memory Diagnostic i Disk Error Checking, sve je ok.

mare037
14.4.2014, 12:10
Ja bih rekao da ti se to dešava usled pregrevanja.

Otvori kućište da proveriš ima li prašine na kuleru od procesora (ako je zalepljeno nalepnicom za garanciju nemoj da otvaraš nego odnesi tamo gde je kupljen).

intitle
14.4.2014, 16:09
Garancija mi je istekla odavno, nema prašine na kuleru.. Proveriću temperaturu kada mi se sledeći put bude ugasio.

mare037
14.4.2014, 16:24
Verovatno se termalna pasta skorenila pa ne vrši funkciju dovoljno dobro.

intitle
14.4.2014, 17:08
Evo malo pre se isključio, posle pola sata rada. Ovo su temperature kad uđem u igru:

http://www.dodaj.rs/f/1U/Ty/48fNmeQa/ss.png

mare037
14.4.2014, 18:43
Visoke su temperature.

Koji procesor i matičnu imaš? Jel je kućište dovoljno provetreno?

intitle
14.4.2014, 20:26
Matična MSI 770-G45, procesor AMD Athlon II X3 440 (Max Temp: 73° Celsius).

Kućište ima otvore kod kulera za procesor i grafičku, ne znam da li je to dovoljno. Radilo je 4 god bez problema, verovatno da jeste.

Misliš da je do te paste onda?

Rockstar
14.4.2014, 21:40
Verovatno se i kuler zaprljao, 80 stepeni je bas previse.. Lepo to ocisti, promeni pastu i sve pet..

Sent from my ST21i using Tapatalk 2

mare037
14.4.2014, 21:47
Matična MSI 770-G45, procesor AMD Athlon II X3 440 (Max Temp: 73° Celsius).

Kućište ima otvore kod kulera za procesor i grafičku, ne znam da li je to dovoljno. Radilo je 4 god bez problema, verovatno da jeste.

Misliš da je do te paste onda?

Definitivno je do paste, jer je poželjno da se menja na nekih 2 godine.

Na YouTube-u imaš video kako da je promeniš.

intitle
15.4.2014, 0:12
Verovatno se i kuler zaprljao, 80 stepeni je bas previse.. Lepo to ocisti, promeni pastu i sve pet..

Sent from my ST21i using Tapatalk 2

Ipak je kuler bio prljav, gledao sam pre mesec dana bio sam siguran da nema prašine... Očistio sam ga, sad je temperatura ok (45C). Jel bolje da ostavim kućište otvoreno?

mare037
15.4.2014, 1:17
Reče da si pregledao da nema prašine. :p

U svakom slučaju promeni termalnu pastu, pogotovo što dolaze vrućine. Temperatura je daleko bolja, a što se tiče stranice kućišta, bolje dodaj ventilatore nego da bude otvoreno.

intitle
15.4.2014, 1:19
Bio sam ubeđen da nema, gledao sam pre mesec dana :)

A da li je bolje otvoreno ili zatvoreno? :D
Promeniću pastu uskoro.

Hvala na pomoći.

water wizard
15.4.2014, 1:20
to ti je zbog otvorenog kućišta

mare037
15.4.2014, 1:22
Dug je to period da se nakupi prašina. :)

Rockstar
15.4.2014, 5:58
Затвори кућиште и инвестирај у вентилаторе. Машина ће бити бучнија нажалост, али осетно хладнија. А и трајаће ти дуже :)

danex
16.4.2014, 21:34
ljudi imam lap msi,i usao sam da otvorim novi user acount i stavio sifru,zatim sam restartvovo lap,i nije hteo da se digne sistem. Krene pa se ugasi. Tako 10-15 puta. Posle pola sata sam usao u bios i pokrenuo,nesto je ucitavao i sada evo radi opet (ne smem ga gasiti sad :) ). Onog napravljenog naloga vise nema ! sta je u pitanju ???

pedjosav
17.8.2014, 23:42
Prvi put mi se dešava a i prvi put čujem za ovo;

evo, večeras mi se desktop ugasio (ne restart već ugasi se)
iu tako (zasad već 2 puta u sat vremena)
normalno ga upalim i radi (win 7 izbaci poruku gde pita hoću li normalno ili safe mode, znate već)
posle prvog puta mi nije radio kablovski net
sad evo proradio pa brzo kucam...
nije nestajala struja u stanu ni sl.


da nije napajanje?

vidim sad da je tip imao sličan problem pre 4 meseca...
prvi put kad se ugasio tada sam gledao YT
a drugi put dok sam igrao San Andreas dakle ništa zahtevno za grafiku i procesor
imam
X2 3600+
4 gb ram
gt 8800

skinuh i ja speed fan;
gpu je 55
cpu je 47
hd je 44
samo mi je na gpu ikonica plamena

water wizard
18.8.2014, 0:20
probaj drugo napajanje, neko malo bolje pošto ti grafička dosta troši a i očisti prašinu možda se procesor pregreva

tvr_shadow
20.8.2014, 21:05
znaci blue screen of death i display drivers has been stop working pojavljuje se jedno 15 puta u toku dana ako ne i vise, kod manje zahtevnih igrica par puta se pojavi crn ekran i onda radi normalno ( tj par puta bude display drivers has been stop working u donjem desnom uglu i onda proradi), a zahtevnije moram da palim nekoliko puta dok ne prorade. Nekad prekine da radi i kad gledam film ili nesto na netu. Graficku i napajanje sam zamenio tako da kontam da nije do toga, posto je isto radi sa obe. Windows reinstalirao par puta a drivere instalirao sve koja sam mogao da nadjem, kontam da nije ni to. Uradio Memtest86+ test i nije izbacio nijednu gresku, kontam da nije ni ram memorija. U prime95 izbacio mi:

FATAL ERROR: rounding was 0,5 expected less then 0,4
hardware failure detected consult stress.txt file

do cega to sve moze biti i sta sad da radim?

mare037
20.8.2014, 21:11
Ako imaš više RAM modula, probaj prvo sa jednim pa sa drugim. Iako MemTest86+ ne prijavljuje grešku, dešava se da memorija "zaglupi". Takođe, jesi li pročitao šta je navedeno u stress.tx kao uzrok problema?

tvr_shadow
20.8.2014, 21:57
ne znam kako da procitam to stress.tx, ako mislis na ono sto je u folderu, ne pise nista konkretno, probao sam da izvadim jednu ram memoriju i bilo je isto, sad kad sam izvadio drugu radi za sad, a nisam bio napisao, zaboravio sam, ali ventilator zuji ko lud i to stalno dok je graficka sad sam video kad sam vadio ram vruca sa obe strane, jel moze to da ima nekog uticaja?

mare037
20.8.2014, 22:10
Isprati kako se ponaša sa tim drugim modulom, pošto kažeš da za sada radi normalno.

Naravno da ima uticaja ukoliko dolazi do pregrevanja, tako da skini HWMonitor i proveri temperature.

tvr_shadow
20.8.2014, 22:24
e skinuo sam realtemp i pokazuje oko 44-48 stalno

mare037
20.8.2014, 22:28
Jesi li pokrenuo neku igru i pogledao do koliko podiže temperaturu? Ne bi bilo loše da ispišeš konfiguraciju.

tvr_shadow
20.8.2014, 22:42
radi mi dota 2 stalno

Intel G41 VGA/PCLe/dd3/SATA/Glan/5.1
Intel e3400 celeron dual Core, 2,6 Ghz
4GB DDR3 ( sad posto sam izvadio ram trebalo bi da ima 2)
500GB
GeForce GT5200
Midl Tower 500w

mare037
20.8.2014, 22:53
Ne bi bilo loše da proveriš temperature u BIOS-u, jer senzori na tim Celeron LGA775 procesorima nisu dovoljno precizni.

Takođe, trebalo bi da promeniš termalnu pastu na njemu, jer se tokom godina skorenila i ne vrši funkciju, pa samim tim tera ventilator na veći broj obrtaja i buke koja dolazi uz to.

tvr_shadow
20.8.2014, 23:16
u bios-u je cpu 39 a mb 45, cpu je bio manji (35-36) ali kako je radio poveco se na 39
videcu kako ce raditi par dana, cini mi se da je do rama, sad ko zna, probacu taj ram kod druga pa da vidim jel bas do njega a pastu moram nabaviti negde inace bio sam kod druga i doneo mu lik racunar da ga spasava, on cuo da se stavlja pasta i lik namazao pogresno, uzeo ovu za zube, znam da je tesko poverovati ali da nisam video ne bi ni ja verovao, okorila se sunce ti poljubim :D :D :D
Hvala ti na pomoci

mare037
20.8.2014, 23:20
Ništa, isprati kako se ponaša komp bez tog RAM modula i ne stavljaj pastu za zube ako Boga znaš! :D

Numenorejac
21.8.2014, 23:53
Moze li pomoc - problem kao u naslovu teme + radi prilicno usporeno od nedavno, evo i priloga... U cemu je kvar, sta ciniti, sta menjati?

U pitanju je matora konfa
AMD Athlon XP Thoroughbred 1200MHz, socketA(462)
maticna: Abit KT7A-Raid, cipset: VIA KT133A
nVidia Riva tnt2 m64 (agp4x)
512mb sdram

Sentinel i hdTune prijavljuju 100% health i performance hd-a...

DiNDiNBrE
26.8.2014, 12:35
Imam jedan problem.Kompjuter se iz cista mira restartuje.Niti se zaledi ekran,niti bilo sta slicno,samo ugasi i krene da se pali ponovo...A jos veci problem je to sto se dize sistem sto godina.Nisam koristio kompjuter nedelju dana i od tad krenuo da mrljavi sa paljenjem.To mi nije smetalo sve do prekjuce kad su restartovi poceli.

Proveravao sam temperature i naisao na ovo:
http://oi59.tinypic.com/207qs01.jpg

Sad ovo 100 stepeni nemam pojma sta bi moglo da bude (vuce me na chipset,nemam pojma sto).Samo da ne mora sistem da se reinstalira,ovaj je svez ima samo 5 meseci...

mare037
26.8.2014, 12:48
Restartuje se i u IDLE ili kada pokreneš neku igru i slično?

DiNDiNBrE
26.8.2014, 13:09
3 puta usred partije lol-a,jednom dok sam igrao grid autosport i jednom dok je radio samo malwarebytes.Inace juce se tako restartovao 2-3 puta,ja ga ugasio i upalio ponovo za pola sata (reko nek se malo odmori :D ) i ceo dan je lepo radio.

mare037
26.8.2014, 13:38
Onda je definitivno pregrevanje u pitanju. Proveri da li je napajanje vruće tada kada se restartuje i vidi šta BIOS kaže za temperature, možda HW brljavi sa očitavanjem senzora. Takođe, izduvaj kućište i napajanje od prašine.

DiNDiNBrE
26.8.2014, 18:12
Za vreme i posle igranja temperature su kod grafike i procesora ostale normalne (procesor isao do 60 stepeni,grafika isto) a ono sto je bilo 110 stepeni je tolko i ostalo.Kompjuter cu izduvati sutra i javicu rezultate.Hvala na pomoci :)

EDIT:Restartovao mi se komp malopre isto usred parije LoL-a,napajanje je bilo vruce,ne bas mnogo,ali vruce.Znaci da se ono greje i pravi problem.

rampal...
27.8.2014, 10:45
Ćao ,
nadam se da će ovde neko uspeti da mi pomogne ....

Problem je počeo pre jedno dve nedelje, za vreme igrice (Euro Truck Simulator 2) verovatno grafička je puštala neke čude zvuke (bip,bip,bip) i komp je izbacivao grešku na Microsoft Kernel Debug Network Adapter nešto kao da su drajveri loši ali da su sada popravljeni i da je sve cool. Onda sam instalirao windows 8 i ta greska se više nije pojavljivala ali sada kada pokrenem neku igricu komp mi se restartuje. Tipa instalirao sam gta 4 i učita igricu i kada pokrenem start krene intro koji secka i više nema sliku nego sto ima i to traje od 20 do 40 sekundi kako kada i onda se restartuje komp. Kada odem na Manage na My Computer izbaci mi : The program cant start becouse MSVCP100.dll is missing from your computer. Try reinstalling the program to fix this problem. Kada mu lupim OK on otvori i onda pokazuje gresku na Teredo Tunneling Pseudo-Interface. Sve osim igrica radi normalno i nigde ne prijavljuje neku gresku ili da nesto fali.

Pomagajte, dajte neki savet, bilo šta....

Sto se tiče konfiguracije:
Grafička- Nvidia GeForce 8800 gt
Procesor - AMD Athlon(tm) 64x2 Dual Core Processor 5400+ 2.8GHz
Ram - 4GB
64-bit Operating System

DiNDiNBrE
27.8.2014, 17:48
Ovako,malocas sam ocistio kompjuter i stavio komp na rigorozan test: pola sata crysisa 3 :D Komp je lepo radio,a napajanje ostalo hladno.Ali se prilikom ciscenja desio jedan problem,moj mozak od brata je slomio lopaticu na kuleru za procesor...Mada temperature procesora su ostale iste kao i pre.Hoce li to sto kuler ima lopaticu manje uticati na kvalitet hladjenja procesora?Da ne moram da sad i kuler kupujem :opanachke

player1
27.8.2014, 19:20
To je dovoljno da kuler ne radi skoro nista. Menjaj obaveznno.

DiNDiNBrE
27.8.2014, 19:34
To je dovoljno da kuler ne radi skoro nista. Menjaj obaveznno.

Mislis?Zasad su temperature odlicne,iste kakve su i ranije bile na procesoru.U pitanju je i5 4440 i stock kuler intelov.

EDIT:Ako ipak moram da menjam da skinem ventilator sa 775 kulera i stavim na ovaj posto vidim da su skroz iste velicine.

Aleksandar Djurovic
27.8.2014, 20:14
Zbog nedostajuće lopatice ventilator više nije balansiran te dolazi do vibracija koje će oštetiti ležaj.

mare037
27.8.2014, 20:15
Pomagajte, dajte neki savet, bilo šta....

Proveri temperature jer je verovatno u pitanju pregrevanje.

DiNDiNBrE
27.8.2014, 20:37
Zbog nedostajuće lopatice ventilator više nije balansiran te dolazi do vibracija koje će oštetiti ležaj.

Moze li to da traje godinu dana?Planiram da negde na leto sledece godine malo modujem kuciste i promenim kuler.

player1
28.8.2014, 1:06
Ne zezaj se sa time. Menjaj sto pre.

ballerina72
28.8.2014, 11:38
Zdravo :) Imam sledeći problem: laptop (lenovo G580) ima problem prilikom podizanja sistema. Naime, kada mu zadam da se restartuje, ili ga palim iz stand-by-a sve je ok, ali kada ga isključim i onda pokušam da ga upalim sistem se jedva podigne, ali kada se upali sve radi normalno do sledećeg paljenja. Šta da radim?

Unaprijed hvala :)

kotarac
28.8.2014, 19:49
Jel zna neko kako resiti problem sa iskljucivanjem Viste?
Ja nemam iskustva sa tim operativnim sistemom, a dugaru se umesto shutdown samo iznova restartuje vista. Ne moze da je nikako iskljuci.
Probao sam razne stvari koje sam nalazio na netu, ali za sada nista nisam nasao sto radi. Kako je problem stari, mozda ima neko ko ga je vec uspesno resio?

ballerina72
28.8.2014, 22:54
Provjeri BIOS, obično tu nešto ne štima kad su slični problemi u pitanju.. (moguće da si to odradio, al eto, to je kolko ja znam) :)

mare037
28.8.2014, 23:26
Zdravo :) Imam sledeći problem: laptop (lenovo G580) ima problem prilikom podizanja sistema. Naime, kada mu zadam da se restartuje, ili ga palim iz stand-by-a sve je ok, ali kada ga isključim i onda pokušam da ga upalim sistem se jedva podigne, ali kada se upali sve radi normalno do sledećeg paljenja. Šta da radim?

Unaprijed hvala :)

Start/Search programs and files/msconfig pa pod Startup proveri šta se sve podiže sa Windows-om, i naravno isključi ono što najređe koristiš.

ballerina72
28.8.2014, 23:46
Evo sad sam to probala, samo par osnovnih programa ostavila ali opet isto.. :(

JohnnyNT
28.8.2014, 23:57
Imam ja isti laptop (EDIT: sad vidim da ti imaš jaču verziju istog modela), i Win7 (star oko 1 god i 3 meseca) mnogo gnjavi pri uključivanju, restart slično, dok iz standby ide normalno tj. brzo. Planiram uskoro da ubacim neki SSD pa ne pridajem mnogo pažnje tom problemu, doduše jesam pokušao sa čišćenjem smeća, startupa, defragmentacijom, čačkanjem nekih podešavanja, skeniranjem protiv svega i svačega, testiranjem HDD na bad sektore i ostalo (sve to u okviru "redovnog održavanja" koje obavljam na svakih 2-3 meseca).

ballerina72
29.8.2014, 0:11
Moj je star svega 2-3 mjeseca i do prije par dana sve je bilo ok, sistem se normalno palio. Probaću sa reinstalacijom, nadam se da će to riješiti problem,ako ne da ga nosim u servis pošto je pod garancijom. :)

kotarac
29.8.2014, 13:35
Kada pritisnem shutdown komp se ugasi i onda posle par sekundi sam upali. I tako iznova.
Ne moze da se iskljuci preko opcija za shutdown. Samo manuelno - preko kucista.
Probao sve do sada sto mi je palo na pamet. Od podesavanja power opcija, preko iskljucivanja tastature, modema, misa... Podesavanja u BIOS-u, update uradjen - legalna windows vista. Pokusavao system restore, sve osim ponovne instalacije, a to ne mogu, a i mislim da ne bi reslilo problem. Nikakve greske se ne pojavljuju, vista je stabilna u radu, nemam nikakva restartovanja. Prosto, jedini problem koji imam je da ne mogu da je iskljucim.
Znam da malo vas koristi Vistu, ni ja je nikad nisam koristio, ali ako imate neku ideju recite. Ne znam vise sta bih mogao da probam.

ballerina72
29.8.2014, 17:33
Probaj ovo, našla sam na jednom forumu:

"Hello,
I recently bought a new laptop that runs Windows Vista Home Premium. I haven't had any issues, until I installed a series of Windows Updates. Now my computer restarts automatically everytime I choose "shutdown" from the start menu. The only way I can successfully turn it off is by manually holding the power button on the computer until it turns off."

"In case anyone else has this problem, and comes across this topic - I found a solution! In my case, my BIOS needed to be updated to the most recent version, which solved the problem. "

JzmA
2.9.2014, 16:48
Evo i ja da postujem jedanput ovde :D
Drugarici je pao laptop, i radio normalno narednih desetak minuta, zatim je zazujao malo, BSOD i ugasio se. Ona upali, i samo crn ekran koji pita za disk s kojeg će se bootovati. I šta sad, reinstalacija, i?

DiNDiNBrE
2.9.2014, 19:58
Mislim da se HDD ostetio pri padu.

water wizard
2.9.2014, 20:12
probaj reinstalaciju ali verovatno treba novi hard disk, ili još bolje ssd, em brži, em nije toliko osetljiv kao hard disk

Borko Motorko
10.9.2014, 12:01
da ne bih otvarao novu temu, evo da pitam ovde...
laptop sam podelio na dva usera, ja sam zakljucan (moj licni) i drugi je slobodan koji koristi tata za osnovno, mejlove, net i ostalo..
ako jedan user nahvata viruse, da li ti virusi prelaze i na podatke kod drugog usera?
mozda sam malo konfuzno postavio ali sam skidao nesto sinoc i nahvatao neke gamadi, kaspersky cisti ali se brinem da li mogu da odu na drugu stranu...
hvala

analayzer
10.9.2014, 15:19
Plašim se da ti taj zaključani user neće spasiti. Kod gamadi ceo hard disk je u opasnosti. Nego đe si ih nakupio? Šta si to skidao?

Borko Motorko
10.9.2014, 15:22
ma kupovao :kreza: product key za 3dsmax 2012 i u zadnjem trenutku skapiram da sam pogresio, ali kasno... kaspersky je ocistio ali sam se iznervirao...

analayzer
11.9.2014, 17:34
Što si kupovao brate od 2012 kada ti je sada njajnovija verzija 2015?

water wizard
11.9.2014, 17:36
verovatno je hteo da kaže "kupovao"

Borko Motorko
11.9.2014, 20:22
pa stavio sam krezu, to je umesto navodnika :D

analayzer
12.9.2014, 11:10
Znam je našta je mislio. Ali što 2012 kada je sad 2015???

Borko Motorko
12.9.2014, 12:01
taj bio najjeftiniji :D

analayzer
13.9.2014, 15:43
E zato si ga skupo i preskupo platio jer kupuješ najeftiniji 3dsMax!

Borko Motorko
13.9.2014, 16:36
tacnije ga nisam ni osetio, kaspersky je obavio sta je imao :D sad sve radi super

Nestor
2.10.2014, 15:34
Meni se desilo pre neko vece u sred gledanja filma da mi komp zakoci, gledao sam preko WMP Classic i samo je zakocila slika zvuk je iso u loop a nijedna komanda ne reaguje, mis mrdam ali strelica stoji, escape ne pomaze, ctrl+alt+delete da udjem u task menadzer ali nista i onda ga ugasim na dugme pa safe mode, check disk i sve ok ali sutradan dok sam igrao igru i odem u preferences clear catche pa confirm i ista prica zakoci i nista ne reaguje pa opet gasenje na dugme, sinoc odgledam film i spustim vlc player kliknem na mozilu i opet se zakoci, e sad ono sto me brine je da kad zakoci crvena lampica na kucistu ne treperi vec je ugase pa se mislim da ne otkazuje hard da ce da rikne, koristio sam CrystalDiskInfo i kaze za health da je good pa neznam da li windows koci, koristim 7 ultimate 64bit ili je do hardvera.

analayzer
2.10.2014, 20:31
Može biti to i zbog memorije ili procesora ako si klokovao da se smrzne kada gledaš nešto.

Nestor
2.10.2014, 22:39
Može biti to i zbog memorije ili procesora ako si klokovao da se smrzne kada gledaš nešto.

nisam klokovao, ali sva tri puta mi se desilo posto sam dugo igrao igru u pitanju je Football Manager 2014 pa mozda to ima nek veze.

analayzer
3.10.2014, 16:48
Auuu DFI imaš??? On je izbirljiv. Meni se to dešavala isto na DFIju x48 ako se sećam, sa Kingstonovom memorijom koja nije bila kompatibilna sa pločom pa kada gledam nešto onda se smrzne. I to neće uvek. Nekad izdrži nekad ne dok je nisam promenuo...
Može to i zbog HDD ali bi se to onda dešavalo stalno a ne samo u određenim situacijam a i soft ti pokazuje da je HDD dobar.
PS. Lampica ne svetli jer Win uđe u "petlju" pa ne koristi disk. Dešava se to i meni kada čačkam...