TEST OF TIME<>
102010<><>

Maniac Square

Ko kaže da igranje Bejeweled klonova podrazumeva statične blokove? Evo, španski Gaelco je još 1996. godine ponudio dinamičnu verziju dobro poznatog „uklopi blokove iste boje u celinu” principa igranja.

Pohod ka što većem skoru počinjete sa (gotovo) prazne površine veličine 6 x 11 polja. Sa vrha ekrana padaju raznobojni blokovi (sastavljeni od dva kvadrata), a vaš cilj je da oformite liniju koja će sadržati tri primerka iste boje. Niz može biti postavljen horizontalno ili vertikalno, a lepa osobina je to što su podržane i dijagonalne kombinacije. Naravno, blokove je moguće rotirati, postavljati ih u horizontalan ili vertikalan položaj, ali im i povećavati brzinu padanja (kao u Tetrisu). Pored toga, u svakom momentu možete da vidite koji je blok sledeći na meniju, a važno je da znate i to da se ne možete osloniti na upotrebu bonus blokova koji će čistiti sve sa ekrana ili ispravljati brljotine koje napravite.

Ako ne računamo versus mod za dva igrača, igra ima samo jedan radni režim – Endurance. U prevodu to znači da je nizove potrebno praviti dokle god na ekranu ima praznog mesta ili dok ne istekne raspoloživo vreme. Naime, Manic Square koristi neku vrstu checkpoint sistema igranja – redovno ćete dobijati informacije o tome koliko linija morate oformiti u određenom vremenskom intervalu da biste nastavili s napredovanjem.

S tehničke strane, Maniac Square nije ništa posebno – više je prijatan za oko nego za uho!

Vladimir PISODOROV

 
Mario Bros.
Saboteur 1 i 2
Flash Point
Maniac Square
Šta mislite o ovom tekstu?
Twinkle Tale
Tumble Pop

Platforma:
arkadni aparat
Adresa:
www .romnation .net /srv /roms /23730
Veličina:
925 KB
Home / Novi brojArhiva  •  Opisi igaraKorak po korakŠta dalje?NetgamesOpšte teme  •  Svet kompjutera
Svet kompjutera Copyright © 1984-2018. Politika a.d. • RedakcijaKontakt | Saradnja | Oglasi | Pretplata • Help • English
SKWeb 3.22
Opisi igara
Netgames
Opšte teme
Test Fun
Korak po korak
Šta dalje
Svet kompjutera



Naslovna stranaPrethodni brojeviOpšte informacijeKontaktOglašavanjePomoćInfo in English

Svet kompjutera