PD KUTAK<>
012001<><>

Comics Reader 2.0

Pored ozbiljnih stvari, na Internetu se može naći i mnogo zabavnog sadržaja. Među njima su i brojni stripovi, ali problem je naći njihove adrese, ili, čak i kada su poznate, mnogo vremena treba da se sve posete i pokupe najnovija izdanja koja su predstavljena na sajtu.

Za tu svrhu može da posluži program po imenu Comics Reader. On sadrži adrese čak 159 različitih stripova koji se objavljuju na Internetu. Program se sastoji iz dva izvršna fajla koji čine celinu. Prvi fajl predstavlja setup-datoteku u kojoj se određuje koji stripovi će se preuzimati, dok drugi služi za prikupljanje odabranih stripova. Jedino treba imati na umu da su u pitanju slike, pa ako odaberete sve stripove, možete da čekate i čitavih pola sata da ih program „dovuče”.

Preuzeti stripovi se razvrstavaju i Comics Reader generiše HTML stranicu u koju ih postavlja. Na taj način se na jednom mestu prikazuju svi trenutno dostupni stripovi. Pored svakog stripa u dokumentu se postavlja i link ka stranici odakle je preuzet. Ovo može da bude korisno jer obično na sajtovima koji objavljuju stripove postoji i njihova arhiva.

Ze pasionirane ljubitelje ove vrste umetnosti Comics Reader postaće obavezan program, a među pomenutih 159 stripova sigurno će se naći i neki za koji niste čuli.

Program se može preuzeti sa adrese www.evan.org/Software/Comics.html.

Branislav BUBANJA

 
PKZip for Windows 4.0
WinRAR 2.8 beta1
Opera 5.0
Comics Reader 2.0
Šta mislite o ovom tekstu?
Motion Studio 1.0
Tag Editor Pro 3.1.7
X-CD-Roast 0.98
Atomix MP3 1.11
WinStep Full Pak

TIP:
Prikupljanje stripova sa Interneta
INFO:
Windows 9x/NT/2000/Me (WinComics.zip, 214 KB)
REGISTRACIJA:
Program je besplatan.
Home / Novi brojArhiva • Opšte temeInternetTest driveTest runPD kutakCeDetekaWWW vodič • Svet igara
Svet kompjutera Copyright © 1984-2018. Politika a.d. • RedakcijaKontaktSaradnjaOglasiPretplata • Help • English
SKWeb 3.22
Opšte teme
Internet
Test Drive
Test Run
PD kutak
CeDeteka
WWW vodič
Svet igara



Naslovna stranaPrethodni brojeviOpšte informacijeKontaktOglašavanjePomoćInfo in English

Svet kompjutera