![]() |
![]() |
![]() |
#1 |
Veteran
Član od: 16.6.2010.
Poruke: 750
Zahvalnice: 95
Zahvaljeno 83 puta na 73 poruka
|
![]()
Planiram ga uzmem neki gejming monitor, a posto je ovaj jedini u srbistanu koji se trenutno moze naci, interesuje da li je slika stvarno kao u opisima previse svetla, cak i na 0 osvetljenju?
|
![]() |
![]() |
![]() |
#2 |
Starosedelac
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.578
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 365 puta na 235 poruka
|
![]()
Da li je možda u pitanju XL2411Z? Onaj što podržava i nVidia 3D Vision? Jedan moj poznanik ga ima, i bio sam u prilici da ga vidim iz prve ruke. Iskreno, ja ga lično ne bih uzeo iz prostog razloga što koristi TN panel, al bez obzira slika mi je djelovala solidno, čak ni uglovi vidljivosti nisu bili toliko loši. Plus, tu je i 144Hz osvježenje, što svakako nije loša stvar. Vrtio se malo Witcher 3 na njemu, AC Unity, Battlefield 1, i sl. Malo smo se igrali i sa podešavanjima i raznim modovima, mislim, djeluje mi ok monitor, ali neko duže iskustvo nemam. On je zadovoljan, a sviđa se i mom prijatelju koji je tu bio.
|
![]() |
![]() |
![]() |
#3 | |
Veteran
Član od: 16.6.2010.
Poruke: 750
Zahvalnice: 95
Zahvaljeno 83 puta na 73 poruka
|
![]() Citat:
|
|
![]() |
![]() |
![]() |
#4 |
Starosedelac
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.578
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 365 puta na 235 poruka
|
![]()
Pa, baš smo ga u osvjetljenoj sobi i koristili. Možda bi bilo gore po tom pitanju da je bio mrak. A opet, dosta zavisi i od moda koji podesiš, movie, game, i sl.
|
![]() |
![]() |
![]() |
#5 |
Starosedelac
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.578
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 365 puta na 235 poruka
|
![]()
Ovako, sad sam bio kod ovog prijatelja koji ima monitor. Nosio sam grafičku da nešto isprobamo pa sam iskoristio priliku i uhvatio koju sliku da vidiš kako izgleda u akciji. Pravio sam i snimke ali nemam sad vremena da ih postavljam. Uglavnom, isključio sam HDR na kameri jer baš prenaglašava boje i sve ostalo, ali i dalje je mačice sve prenaglašeno, ali ništa strašno, u svakom slučaju. I on je rekao da mu je bila slika svijetlija na početku, ali izgleda što je za default postavljen FPS1 mod, koji je, naravno, namjenjen igranju pucačina i tu su sjenke gotovo nepostojeće. Isprobavali smo razne modove, ali je uglavnom korišten standard. Slika se dodatno može potamniti kada koristiš Eco mod, a i samo mu ime sugeriše da je osvetljenje tu manje.
http://imgur.com/a/ovPjN |
![]() |
![]() |
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Renner na korisnoj poruci: | ||
srksi (22.2.2017) |
![]() |
#6 | |
Veteran
Član od: 16.6.2010.
Poruke: 750
Zahvalnice: 95
Zahvaljeno 83 puta na 73 poruka
|
![]() Citat:
|
|
![]() |
![]() |
![]() |
#7 |
Starosedelac
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 2.472
Zahvalnice: 276
Zahvaljeno 1.274 puta na 935 poruka
|
![]()
Mozes da uzmes jeftiniji gaming monitor BenQ RL2455HM.
|
![]() |
![]() |
![]() |
#8 |
Veteran
Član od: 16.6.2010.
Poruke: 750
Zahvalnice: 95
Zahvaljeno 83 puta na 73 poruka
|
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
#9 |
Starosedelac
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
|
![]()
Da otkucam za slučajne posetioce teme...
LG 24GM-77B (TN) Taj LG-jev model je najbolji 144 Hz model koji nema FreeSync ili G-Sync. Svi ostali su za izbegavanje. Tačka. Direktna konkurencija su spomenuti BenQ XL2411Z koji je truba i ASUS VG248QE koji je katastrofalan. |
![]() |
![]() |
![]() |
#10 |
Deo inventara foruma
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.472
Zahvalnice: 1.009
Zahvaljeno 4.075 puta na 2.445 poruka
|
![]()
Vidim da si se aktivirao dosta oko monitora, ne bi bilo loše da dodaš i po koju reč više, zašto je nešto najbolje a zašto ovo drugo truba. Mene lično iskreno zanima a i uvek sam za deljenje koliko toliko opširnijeg znanja i iskustva. Determinističke izjave bez glave i repa, poput "Samsung je zakon, tačka" zvuče neozbiljno, pogotovo zato što ih je pun net.
|
![]() |
![]() |
![]() |
#11 | |
Starosedelac
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
|
![]()
Na drugoj temi sam otkucao – mene i ozbiljne ljude samo interesuju profesionalni testovi, a takvih sajtova i pojedinaca
koji to rade ima dovoljno na raznim jezicima. Engleski jezik nije jedini kao što se obično misli na domaćim forumima ![]() Odeš na bench i videćeš da je moja tema o monitorima sa VA panelima zalepljena. Iako jasno preferiram VA panele, preuzeo sam temu i o IPS panelima i može se videti u mojim preporukama na forumu da nemam nikakvih problema da preporučim monitor po potrebi bez obzira na marku ili panel. Nisam partizan, osim kad su u pitanju TV-i, svi znaju da preferiram Sonijeve modele, sam detaljno objasnio i zašto i to otkucam u startu, a opet sam članovima foruma najviše preporučivao druge modele. Otkucao sam u obe monitor teme najveće moguće vodiče za IPS-olike i VA monitore koji postoje na prostoru bivše YU! O monitorima sa TN+Film panelima nisam kucao pošto su generalno za izbegavati, osim ako neko nije otvorio temu i pitao. Videćeš da sam objavio i crne liste. Takođe možeš pročitati da uvek bez dlake na jeziku otkucam šta ne valja i da nema proizvođača monitora i panela o kojem nisam negativno kucao. Uvek ću kucati o škartu. Dakle, sve moje preporuke su bazirane na profi testovima i sve monitore koje preporučujem nemaju PWM. Ako trepere, to navedem, kao što i navedem ako ne postoji profi test. Iskustva korisnika sa stranih foruma i sajtova su bitna radi kontrole kvaliteta i samo ako ne postoji profi test nekog konkretnog modela. Što se tiče ova tri modela, bila je tema na benchu pa ću prekopirati šta sam otkucao. Sve u svemu, iza mojih preporuka ili kritika stoje fakti, a ne rekla kazala i subjektivni utisci ![]() ------- Citat:
Nisam otkucao da se na XL2411Z može popraviti slika (katastrofalni FPS mod u Standard Picture mod; mora se promeniti gama na 4) i onda je sasvim ok za TN, ali i dalje nije bolji od 24GM77. Ko ima novca i hoće vrhunski monitor na 144 Hz, kupiće novi Samsung C24FG70 koji je najbolji igrački LCD monitor trenutno i u istoriji! |
|
![]() |
![]() |
![]() |
Bookmarks sajtovi |
|
|
![]() |
||||
tema | temu započeo | forum | Odgovora | Poslednja poruka |
Da li se neko seća Bruce Leeja | budajov | Opšta kultura | 91 | 7.5.2010 16:48 |
Problem sa k800i.Znam da tema nije za ovaj forum ali mozda neko zna:) | steffa54 | Aparati i oprema | 10 | 11.7.2008 18:18 |
Greasemonkey, jel neko mozda zna | kec242 | Internet tehnologije | 1 | 28.1.2007 23:44 |
Da li neko zna? (AMD lista procesora) | Robert | Osnovne komponente | 10 | 7.2.2006 0:42 |
Da li neko mozda zna nekog... | seymourc64 | Operativni sistemi | 0 | 10.1.2006 3:44 |