PDA

Prikaži potpunu verziju : Steam Trading Cards - razmjena


Strane : [1] 2

dex3108
16.5.2013, 17:51
Ovde mozete da trazite kartice koje vam nedostaju i da nudite svoje :D Prodaju kartica i zamjenu za igre mozda bi bilo bolje da ostavite za Market/TF2Outpost.

Vratimo se malo u mladje dane kada je mjenjanje slicica na ulici bila glavna zanimacija :D

3LANCER
16.5.2013, 21:25
Imam za razmenu Bring fight to them (HL2), treba mi bilo koja HL2 ili TF2 kartica a da nije nesto od ovoga: Soldier, City 17 Metrocop ili Trouble underground

P.A.I.N
16.5.2013, 22:41
Kako ste dobili te kartice glupo pitanje mozda,al ja sam video da je to skoro izaslo a ja jos nemam ni jednu?

wolf88
16.5.2013, 23:13
http://steamcommunity.com/groups/tradingcards

DeCoy
16.5.2013, 23:49
Kako ste dobili te kartice glupo pitanje mozda,al ja sam video da je to skoro izaslo a ja jos nemam ni jednu?

Treba prvo da upadneš u betu, za to ti treba pozivnica koju ćeš ili da dobiješ od Valve-a (kad se učlaniš u onu gore grupu, pa kad dođeš na red) ili od nekog prijatelja ili možeš da kupiš, koštaju oko 1 euro.

3LANCER
17.5.2013, 1:09
Ako treba nekome Glados nek me cimne, dropovalo mi 4 komada :facepalm:

dex3108
17.5.2013, 6:44
Mozete komotno da zaboravite na kartice za sada. Trenutna politika Valv-a je da za kompletiranje seta morate naci nekoga ko ce vam dati kartice jer duplikata za razmjenu jako malo ima ili pravac na market i kupite sebi. Za Dota 2 kartice je potrebno da potrosite minimum 9$ kako bi se uopste mogli dobiti jednu karticu, a za svaku sljedecu trebate opet da potrosite 9$.

Tuzno je reci ali kartice su trenutno samo brza zarada za Valve.

3LANCER
17.5.2013, 9:37
Erm, ceo set Dota 2 kartica izadje manje od 9 evra ako kupujes na komad http://steamcommunity.com/market/search?q=appid%3A753+dota

Ali da, epic fail je sto je napravljeno da kartice vise nikad ne dropuju, ocekivao sam da ce se drop resetovati ako kraftujes bedz.

dex3108
17.5.2013, 9:51
Zasto bih kupovao nesto ako je cilj doga necega da me nagradi sto igram igre? Ideja kartica i bedzeva je da posveceni igraci dobiju nesto za uzvrat nakon sto su utrosili odredjeno vrijeme igrajuci igru.

DeCoy
17.5.2013, 11:18
Ideja kartica je da dokoni ljudi potroše pare kako bi ih sve sakupili. Virtualne biljne pilule za rast virtualnog penisa.

https://i.chzbgr.com/maxW500/4347392000/h4C8ED049/

Typhoon
17.5.2013, 11:22
Sta se dobija uzmanjem ovih kartica jel to moze posle da se pretvori u neku igru ili su to kartice samo ka slice da ih skupljate?

DeCoy
17.5.2013, 11:23
Prodaš na marketu i dobiješ $$$ na Steam Wallet-u.

http://steamcommunity.com/tradingcards/faq/

Kad sakupiš jedan set kartica od njih možeš da kraftuješ značku i u tom procesu možeš da dobiješ kupon za popust na neku random igru.

DeCoy
18.5.2013, 0:28
Ako nekom treba pozivnica za ovu betu neka me cimne na PP. Mada brzo se upada, ja sam se juče prijavio i malopre su mi poslali invite.

P.A.I.N
18.5.2013, 2:42
Ne mogu te cimnem na pp,nemas prostora u porukama.Posalji meni :)

Mr.Eco
19.5.2013, 15:48
Imam Razora

Treba mi: Tusk, Tide, Bounty ili Phantom

DeCoy
20.5.2013, 1:32
Konačno se naterah da ponovo igram HL2 (pre xy godina sam došao do pola). Imam duplu Trouble Underground, može bilo šta iz HL2 opusa :)

3LANCER
20.5.2013, 13:42
Imam Medica duplikat, menjam za Scout ili bilo sta od Portal 2 karata.

CSGO - imam FBI kartu duplikat, menjao bih za SWAT, Balkan ili Anarchist

Schwabsteiger
20.5.2013, 23:40
Imam:

-Scout
-Heavy

Treba mi:

-Chell
-Underground

Pa ko je raspolozen za trejd, nek' me pm-uje :D

DeCoy
29.5.2013, 0:29
I Borderlands 2 dobio svoj set karata.

Budimir_Trajkovic
29.5.2013, 6:37
I Borderlands 2 dobio svoj set karata.
Koliki je limit karata koje mogu da se dobiju igranjem? Ja dobio 3 karte u Borderlands 2, prodao ih i sad imam 2 evra na walletu :to_care:

M.C.
29.5.2013, 9:45
Limit karata je polovina od ukupnog broja (ili +1 ako je neparan). Možeš da vidiš kada uđeš u Badges.

Eni
29.5.2013, 13:38
Treba mi Zero+Maya, nudim za obe neku indie igru koja nije bila u bandlu u poslednjih godinu dana. Znam da nije idealna ponuda, al' ko više voli igre od siće na marketu, nek' se javi na PM.

DeCoy
31.5.2013, 17:51
U sledećem apdejtu dolaze karte za Fairy Solitaire...

https://twitter.com/tomasduda/status/340402535707852800

DeCoy
4.6.2013, 22:27
4 nove igre sa kartama:

Monster Loves You!
Really Big Sky
Faerie Solitaire
BIT.TRIP RUNNER 2

EDIT: Uf, baš su jeftine karte za Faerie Solitaire, od 0.25 eura kreću cene za komad :( Drugim rečima, kako stvari stoje max 1-1.25 eura od 5 dropova...

Eni
4.6.2013, 23:02
Monster su skupe, ali nerealno... Sumnjam da će iko normalan dati 3€ za kartu ako je igra 6 evra. Mada, cene se drže za sad. :)

DeCoy
4.6.2013, 23:09
Monster su dobre cene jer je igra relativno nova, malo poznata i retko ko je ima. Faerie Solitaire je prošle godine bio džaba na SG (figurativno, delili su 25k kopija čak nije ni bilo toliko prijava), nije ga uzeo samo ko nije pit`o :D

http://www.dodaj.rs/f/3E/5Y/2FzQuUJu/faeriesol.png

:D :D

3LANCER
4.6.2013, 23:24
jao izash'o sam na internet :D

Eni
4.6.2013, 23:30
Monster su dobre cene jer je igra relativno nova, malo poznata i retko ko je ima.

Znam zbog čega je, al' je i dalje nerealno da prodaju kartu za 3.5 a cela igra košta oko 6€.

Wow, ode 3 karte za 5+ evra. :)

DeCoy
5.6.2013, 1:10
Skače cena i FS kartama, prodadoh sad jednu za 0.4€ :)

dex3108
5.6.2013, 13:53
[H]
Faerie Solitaire:
- Faerie World
- Wizard's Promise
- Stolen Magic

[W]
Faerie Solitaire:
- Fiery Omen
- Fate's Grasp

DeCoy
5.6.2013, 14:51
Jel` možda neko zna koliko karata ima za Monster Loves You (looking at you Eni) i Really Big Sky, ne mogu da nađem nigde podatak na netu :confused:

Eni
5.6.2013, 17:25
Monster! Loves You ima ukupno 5, padaju 3.

DeCoy
6.6.2013, 12:45
Grafik prodaje MLY :D

http://www.andymoore.ca/wordpress/wp-content/uploads/Capture4.png

Karte još drže cenu iznad 2 eura po komadu. Kada se oduzmu Steam nameti to bi recimo bilo ~2 eura po karti, kako ima 3 dropa ukupno 6 eura. A igra košta 6.99... da li rizikovati i faktički dobiti igru za 0.99 eura :)

Mr.Eco
6.6.2013, 13:13
Treba požuriti jer ako ponuda bude veća cena ide strmoglavo dole, tako da ako se i planira nešto uzeti uvek je bolje brzo reagovati. Steam berza je čudo XD

DeCoy
6.6.2013, 13:40
Ponuda nije velika, za svaku kartu nudi se ispod deset komada, od toga 50% su nerealne cene. Potražnja je onako... vidim juče se prodalo recimo ~40 komada svake od karata sa vrlo velikim oscilacijama u ceni po satima: od 1.5 do 3.5 eura.

Samo što mislim da je provizija nešto veća kod igara koje nisu Valve-ove... Jer procenat dobija i Valve i razvojni tim igre. Mislim da sam pročitao negde da su oni Česi što prave FS napisali da 10% ide njima, a 5% Valve-u.

3LANCER
6.6.2013, 21:51
Jos igara dobilo trading kartice:
- Left 4 Dead 2
- Cubemen 2
- Sanctum
- Go home dinosaurs!
- Triple town

DeCoy
6.6.2013, 21:52
L4D2 & Sanctum here I come :D

EDIT: Bah, Sanctum 2 je u pitanju :(

BTW evo liste sa Reddita, tu su igre za koje su developeri navodno potvrdili da će imati karte. Nove karte dolaze utorkom i četvrtkom.


Anodyne - posted on Twitter by @AnodyneGame (thanks, arcthunder)
Awesomenauts, Thomas Was Alone - posted on Reddit IAmA by Fabian and Mike Bithell (thanks, Gan3b)
Blocks That Matter - posted on Twitter by Swing Swing Submarine (thanks, Renusek)
Deadlight - posted on Twitter by Tequila Works
Guns of Icarus Online - posted on Twitter by Guns of Icarus (thanks, nimbulan)
Hack, Slash, Loot - posted on Twitter by David Williamson
Lunnye Devitsy, Wake - posted on Twitter by Boss Baddie Games (thanks, Masni84)
Nuclear Dawn - posted on InterWave Studios forums (thanks, Fatbubba)
Rise of the Triad - posted on Twitter by Aaron Alexander
Sanctum, Super Sanctum TD - posted on Twitter by Armin Ibrisagic Ibrisagic
The Elder Scrolls V: Skyrim - posted on the Steam Trading Cards page found here
They Bleed Pixels - posted on Twitter by Miguel Sternberg (thanks, arcthunder)
Toki Tori 2+ - posted on Twitter by Two Tribes Games (thanks, arcthunder)
unknown Digital Tribe Games title - posted on Twitter by Digital Tribe Games
unknown Puppy Games title - posted on Puppy Games blog (thanks, Fatbubba)
Zack Zero - posted on Twitter by Alberto Moreno (thanks, arcthunder)


Uzeo sam Cubemen 2 dok je na popustu za 3.99. Pada 5 karata, a jedna košta oko 0.75-0.8 eura.

dex3108
6.6.2013, 22:16
Da li ovaj Valve moze napraviti losu odluku?

DeCoy
8.6.2013, 13:20
Japanac sa viškom para... :D
http://steamcommunity.com/id/palmdesert/badges/

simke85
8.6.2013, 13:38
Gde moze u svakom trenutku da se vidi spisak igara koje imaju podrsku za Trading Cards?

EDIT: Mislim da sam sam nasao:
http://steamcommunity.com/tradingcards/faq/

M.C.
8.6.2013, 13:46
http://steamcommunity.com/tradingcards/faq

Typhoon
8.6.2013, 14:42
Ako se prijavim za betu gde mogu da gledam te kartice koje sam dobio i kako se one dobijaju ako predjes odredjene delove igre ili se dobijaju sasvim slucajno daok igras? I jeli to oficijalna Steamova zanimacija?

Eni
8.6.2013, 15:00
Ako se prijavim za betu gde mogu da gledam te kartice koje sam dobio i kako se one dobijaju ako predjes odredjene delove igre ili se dobijaju sasvim slucajno daok igras? I jeli to oficijalna Steamova zanimacija?

http://steamcommunity.com/tradingcards/faq

... :icon_scra ...

Typhoon
8.6.2013, 15:04
Da da, pogledao sam posle prijavio sam se u grupu ali ne znam sta sad nista mi ne stize na mail nista se nije promenilo na profilu, jel treba sad posle ulaska u grupu da mi se profil pretvori u novi izgled?

DeCoy
8.6.2013, 15:11
Kad dođeš na red (kad je počelo čekalo se dan-dva, sad ne znam kako je) dobićeš mail da si upao u betu. Nakon toga ne moraš ništa da radiš, osim da restartuješ Steam ako je uključen.

simke85
8.6.2013, 19:45
Uzeo sam maksimalan broj kartica koje su mogle da mi dropuju za igru Faerie Solitaire. Posto nisam lud da sakupljam (odnosno kupujem) ostale kartice kako mogu da ih prodam? Koliko mogu da zaradim od tih 5 kartica?

DeCoy
8.6.2013, 20:02
Pravac na market (http://steamcommunity.com/market/), pa ukucaš u search ime kartice koju imaš i videćeš trenutne ponude kao i grafik kretanja cene u određenom periodu. A prodaješ ih tako što odeš u svoj inventory i tu klikom na karticu dobijaš opciju Sell pomoću koje postavljaš predmet (u ovom slučaju karticu) na Steam market. Obrati pažnju da Valve i developer uzimaju određen procenat od cene koju postaviš. A cene za FS su niske - od 0.25 do 0.3 eura po kartici.

simke85
8.6.2013, 21:02
Jel mislite da mogu cene kartica za Faerie Solitaire u narednom periodu da porastu ili ce najverovatnije samo jos vise padati jer ce ponuda sve vise rasti?

Typhoon
8.6.2013, 21:12
A kartice koje prodate jel mozete posle iste te kartice ponovo da ih dobijate dok igrate?

3LANCER
8.6.2013, 21:34
A kartice koje prodate jel mozete posle iste te kartice ponovo da ih dobijate dok igrate?

Ne, samo jednom dropuju.

DeCoy
8.6.2013, 21:43
Svaka igra dropuje pola ukupnog broja njenih kartica (ili pola +1 ako je ukupan broj neparan). Ti dropovi su random, pa može da se desi i da dobiješ 3,4 iste karte, nebitno. Kad ispuniš kvotu dropa to je to, nema više reseta. Ako hoćeš značku ostatak karata moraš da kupiš ili menjaš za nešto.

simke85
8.6.2013, 21:45
Ne, samo jednom dropuju.

Moze dropovati ista kartica nekoliko puta (ja sam dobio dve iste za Faerie Solitaire) ali pretpostavljam kad se istrose sva dropovanja kartice za tu igru vise ne dropuju.

Inace sad sam procitao da se od Steam level-a, koji se povecava sa brojem kartica koje imate, zavisi broj prijatelja koje mozete imati na Steam-u. Ovako nesto nisam ocekivao od Valve-a. Pise sa svakim levelom mozes imati jos 5 novih prijatelja al ne kapiram koliki je donji prag kada si samo level 1 ili koliko ja max prijatelja mogu imate (ja sam level 4). Jel zna neko ovo?

Edit: DeCoy je gore lepo objasio princip dropovanja karata.

M.C.
8.6.2013, 22:21
Mislim da je limit prijatelja pre karata bio 300.

simke85
8.6.2013, 22:45
Mislim da je limit prijatelja pre karata bio 300.

Jel to znaci da je i sada limit bez znacki 300 a da se povecava sa svakom znackom? Nisam znao da je ranije uopste i postojao limit.

3LANCER
8.6.2013, 23:10
Ranije je bio 250, ali se povecavao na 300 svakome ko je povezao Fb nalog sa Steamom.

3LANCER
11.6.2013, 22:40
Pet novih igara dobilo trading cards:
- FTL
- 1 2 3 Kick it!
- Strike Suit Infinity
- Tower wars
- Zach Zero

DeCoy
12.6.2013, 0:49
Interesantan podatak, mada pitanje je koliko će se ovo održavati da bude aktuelno...

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AiMVUZw0S3ubdDRfR2gwQW4tQm1UMk9BcmRGYV81N UE#gid=0

Typhoon
13.6.2013, 12:27
I'm A Potato! :D

Edit: Zanima me kakve su to Foil Game Card?
Skupio sam sve kartice za Portal 2 i kraftovao sam ih, dobio sam super pozadinu za profil, emitons i -50% Half Life 2 kupon. Samo me Portal 2 zanimao, ove druge kartice za Borderlands 2 i za Counter Strike GO cu sve da prodam. Ako jednom dropujete kartice iz igre drugi put ne mozete evo meni sad pise za Portal 2 No card drops remaining.

DeCoy
13.6.2013, 13:00
Isto kao ove obične samo mnogo, mnogo ređe, a samim tim i vrednije. Kraftuju Foil značku pored ove obične.

I rekli smo ti pet puta da nakon što dobiješ sve predviđene karte više nema dropa. Mada su najavili sa sledećom zakrpom booster packove, tj. dodatna tri dropa ako nastaviš da igraš tu igru. Ti dropovi će biti dosta ređi nego ovi osnovni, a zavisiće i od stanja na marketu, tj. ako nekih karata ima previše u ponudi njihov drop će biti ređi i obrnuto.

Budimir_Trajkovic
13.6.2013, 13:28
Mada su najavili sa sledećom zakrpom booster packove, tj. dodatna tri dropa ako nastaviš da igraš tu igru. Ti dropovi će biti dosta ređi nego ovi osnovni, a zavisiće i od stanja na marketu, tj. ako nekih karata ima previše u ponudi njihov drop će biti ređi i obrnuto.
:aplauz: Me like!
Kad će ta sledeća zakrpa?

DeCoy
13.6.2013, 14:41
Thank you for all the feedback during this beta. We've been spending a lot of time helping game developers get their Trading Cards built and released, and will continue
to release new sets of cards twice a week for the foreseeable future. Participating is up to the developers, so if there’s a game you’d like to see trading cards for, you
should let them know.

We've also had time to work on some new features for the beta that we hope to release in the next week or so, based on feedback we've received:

Trade Offers: send an offer to another user of items to trade, even if they're offline, that will let them accept, decline, or make a counter-offer. You'll only be able to send trade offers to friends to start with, but if people like it we'll look into expanding it. This will also let you send an item as a gift to a friend.

Booster Packs: these will drop randomly for users who have received all their card drops from playing any given game, and who are continuing to participate in the community. Each booster pack will contain three cards for that game, and may potentially contain foils. The rate of drops will be based on how often cards are being used, to prevent too many flooding into the economy.

Game Collector Badge: A badge that grants XP based on how many games you own on Steam, to ensure that long-time users are rewarded.

Trading Card Binder: A way of showing off all the cards you've collected, including those you've crafted into a badge.

5char

3LANCER
13.6.2013, 14:55
inace ocekujte novih 5 igara sa trading karticama veceras :)

Typhoon
13.6.2013, 16:43
Voleo bi da tu bude Hitman Absolution i Awesomenauts.

Budimir_Trajkovic
13.6.2013, 16:55
Voleo bi da tu bude Hitman Absolution i Awesomenauts.
I ja bih voleo da budu sve igre koje imam :D

DeCoy
13.6.2013, 19:21
Nove igre koje su dobile karte:

Monaco
A.R.E.S.
Trine 2
They Bleed Pixels
Defenders Quest: Valley of the Forgotten

Da pristavim ARES i Trine za download :D

Typhoon
14.6.2013, 20:10
Samo da pitam mozda ima takvih ljudi ako je neko slucajno voljan ima mozda visak ili mu ne trebaju karte za Half Life 2 voleo bi da ih neko pokloni meni, ja hocu da skpuljam karte za Half Life 2. Ja nemam nista za Trade osim 10x Dota 2. :D

Typhoon
15.6.2013, 17:22
Kako se dropuju kartice za Team Fortress 2 i Dota 2? Nema mi ih na profilu kao izbor za dobijanje kartica koje je fora?

3LANCER
15.6.2013, 17:33
Morao si da u TF2 budes premium pre pocetka trading card bete (da kupis bilo sta ingame, igru u prodavnici ili ceo Orange box).
Za Dotu je slicno - ako si kupio nesto ingame pre ove bete onda dropuje, a za svaki sledeci drop moras da potrosis 9$ u ingame prodavnici.

Typhoon
15.6.2013, 17:58
Morao si da u TF2 budes premium pre pocetka trading card bete (da kupis bilo sta ingame, igru u prodavnici ili ceo Orange box).
Za Dotu je slicno - ako si kupio nesto ingame pre ove bete onda dropuje, a za svaki sledeci drop moras da potrosis 9$ u ingame prodavnici.

Aha evo trcim da trosim po 9 dolara da bi dobio karticu. Nista. Ovo sto sam skupio skupio sam.

3LANCER
15.6.2013, 18:27
Realno, bolje ubacis 5 evra na wallet i kupis cele setove TF2 i Dota kartica (TF2 set izadje oko 2.7e), naravno ako vec planiras da skupljas to :)

Typhoon
15.6.2013, 18:51
Ali cekaj ja ovde kad udjem u Badges nemam sektor sa praznim poljima za kartice TF2, ako kupim kartice za TF2 hoce li se pojaviti ovde sektor za TF2 kartice kao na slici da mogu da ih kraftujem, izracunao sam ako ih kupim izacice mi za sve kartice 2.25 eura.

http://i.imgur.com/VkDK9Wq.png

M.C.
15.6.2013, 19:03
Moraš da kupiš nešto iz TF2 shopa, kartice se ne računaju.

Typhoon
15.6.2013, 19:19
Moraš da kupiš nešto iz TF2 shopa, kartice se ne računaju.

Racunaju se, sad sam ih pokupovao sve za 1.90 eura i kraftovao dobio bedz, pozadinu, emotion i -50 OFF kupon na Limbo i dostigao Level 8. :)

Typhoon
15.6.2013, 23:41
Imam jedno pitanje, da li mogu da skupljam i da kraftujem kartice za igre koje ne posedujem? Hvala.

DeCoy
15.6.2013, 23:48
Možeš da ih kupuješ i preprodaješ, ali da napraviš značku ne možeš.

Typhoon
16.6.2013, 19:26
Prodadoh ja neke pozadine i smajlice i zaradih sve ukupno nekih 15 eura, poslednja dva smajlica sam prodao jedan za 5 eura : p2cube: i drugi isti taj za 4.83 eura, dobro sam prosao povratih sav novac koji sam davao za kartice. Ostalo mi jos 4 smajlica sto nisam prodao tu bi trebalo ukupno da padne jos 2.5 eura. :)

DeCoy
18.6.2013, 19:36
Nova tura karata:

Serious Sam 3 BFE
Anodyne
Super Meat Boy
Blocks That Matter
Brutal Legend

Flash Royale za mene - imam sve ove igre :to_care:

M.C.
19.6.2013, 4:05
http://steamcommunity.com/groups/tradingcards#announcements/detail/1837748658627226301

Malo pre obaveštenja izlazi mi notifikacija da imam novi item u inventaru. U čudu odem da pogledam kad ono booster pack. Skočio i level zbog novog bedža. Lep update u svakom slučaju. :)

DeCoy
19.6.2013, 8:13
Zanimljivo i ja sad vidim da sam dobio Trine 2 booster pack, samo ne znam šta sa njim, vidim da može da se otpakuje za tri karte, a i da se proda ovako đuture. Inače dobih 4 levela na ovu novu značku :)

3LANCER
19.6.2013, 10:44
Iz bustera moze da ispadne i foil :)
Inace ih dele random, bitno je samo da ste ispucali sve dropove za neku igru i kvalifikovani ste da dobijete buster. Cak ne morate vise ni da igrate igru, samo da bar jednom nedeljno dodjete online na Steam.

DeCoy
19.6.2013, 10:49
Zato je i kocka da li prodati ceo booster ili ga otvoriti i prodavati kartu po kartu. Cena je normalno veća ako se prodaje ceo paket.

Mr.Eco
19.6.2013, 10:57
Dobio prvu Foil kartu, koliko god spustim cenu neko uvek spusti ispod :boxing:

DeCoy
20.6.2013, 20:27
Nove karte:

Guns of Icarus Online
Jagged Alliance - Back in Action
Zombie Driver HD
Offspring Fling!
Magicka

4/5 za mene (3 tačnije, imam običan Zombie Driver).

Typhoon
20.6.2013, 20:31
Al ces ti da se naprodajes kartica. Kad ce vise ove karte za Tomb Raider, Hitman Absolution, Awesomenauts i td. :(

flamingos
20.6.2013, 20:48
A gde zuris bato bre,najbolje ti godine? Samo strpljivo do tada uzivamo maksimalno,ovo cak malo i podseca na detinjstvo i razmenu slicica fudbalera i popunjavanje paninijevih albuma :).

DeCoy
20.6.2013, 20:52
AAA igre će teško dobiti trading cards. Mahom će ih dobijati indie naslovi.

Typhoon
20.6.2013, 21:08
Sad smo testirali sa Flamingosom, mogu da se kraftuju karte i za igru koju ne posedujes. :)

Jel zna neko kako se dobija Booster Pack 3 kartice?

flamingos
20.6.2013, 21:58
Sama pada sa nebesa :D,kad imas 4 kartice,i valjda odredjneo vreme provedeno u igri,kazem mozda.

DeCoy
20.6.2013, 22:02
Misliš da se kraftuju značke...

Booster Pack ti pada otprilike jednom nedeljno za random igru u kojoj si već pokupio sve dropove. Koliko često će boosteri da padaju odrediće Valve po tome koliki je promet kartama na marketu.

3LANCER
21.6.2013, 14:41
Trading cards uz sredu izlaze iz bete kada ce biti dodate nove igre.
Hintuje se "veliki event"
http://steamcommunity.com/groups/tradingcards/discussions/1/864971287474769598/

P.A.I.N
23.6.2013, 3:22
U cemu je fora sa ovim,upao sam u betu cim je pocela skoro jos nemam karticu.Nisam dobio uopste a dotu igram najmanje 3 sata dnevno?

TearDrop
23.6.2013, 3:30
U cemu je fora sa ovim,upao sam u betu cim je pocela skoro jos nemam karticu.Nisam dobio uopste a dotu igram najmanje 3 sata dnevno?
Moras imati premium da bi ti padale kartice(kao kod TF2).Tamo su premium dobijali svi koji su kupili bilo sta iz store-a, il ko kupi orange box.Isto je i za dotu.Ako nisi kupio nista pre pocetka bete, moras spucati bar 9$ da bi ti padale kartice.

P.A.I.N
23.6.2013, 15:43
Au neka hvala za 9 dolara mogu kupim igricu na popustu vrh,a ne neki glupi item u doti.Hvala na odgovoru.

M.C.
26.6.2013, 20:27
http://steamcommunity.com/groups/tradingcards#announcements/detail/1819734886266652122

Binding of Isaac
Company of Heroes 2
GRID 2
Warframe
Crusader Kings II
Penny Arcade's On the Rain-Slick Precipice of Darkness 4
Psychonauts

dex3108
26.6.2013, 20:30
As a way of saying thanks, we've given everyone in the beta a Trading Card Beta Tester badge and a special "Trading Card" emoticon. If you crafted a badge at any point during the beta, you'll receive a "Foil Trading Card" emoticon too.

Ignis
26.6.2013, 21:24
Izaslo iz bete, ocekujemo pad cene kartice tako da spremite se da jurite bedzeve :)

Budimir_Trajkovic
26.6.2013, 21:53
http://i.imgur.com/JJlH4YS.jpg

Baš popularna igra... :D

dex3108
26.6.2013, 22:13
Mene je taman malo podsjetilo zasto sam batalio Isaka XD Usput ko nema I The Magician Isaac karticu neka se javi mjenjao bih za neku drugu Isaac karticu.

Typhoon
26.6.2013, 22:20
Svi igraju Isaka. xD

http://i.imgur.com/EU39Syd.png

DeCoy
26.6.2013, 22:21
Izaslo iz bete, ocekujemo pad cene kartice tako da spremite se da jurite bedzeve :)

Realno cene su i sada sasvim niske. Koga su zanimale karte on se u zadnjih mesec dana već sigurno ubacio u betu i skupljao/prodavao ih.

EDIT: Štaviše, cene karata su skočile, za Isaaca su sve preko 0.3 eura a gotovo svako ima igru.

Typhoon
26.6.2013, 22:34
Za Grid 2 su mnogo skupe krecu se oko 1 euro. Ali i ja mislim da ce uskoro karte dosta pojeftiniti, ma da za neke igre su i sad jeftine.

DeCoy
26.6.2013, 22:43
Normalno da su za GRID2 i CoH2 skupe kad su to nove igre koje dosta koštaju i nema ih mnogo ljudi, manja je ponuda pa je veća i cena.

Ima bag na marketu, ne vide se karte koje postavite... dok oni to poprave pašće cene karata :(

P.A.I.N
27.6.2013, 0:38
Ja sam dobio neku kartu ne vidim koja je i ne mogu da je prodam zato sto nisam kupio igricu na steamu u zadnjih 30 dana :P

Ignis
27.6.2013, 0:51
Imam 5 Psychonauts kartica, trebaju mi Portal 2 i Half-life 2 kartice.
Menjam jednu za dve :)

[H]
Psychonauts
1x Velvitopia Villians
1x Figments
2x Crispin Whytehead
1x Milk Man

[W]
Portal 2
1x GlaDOS
1x The Lab

Half-life 2
1x City 17 Metrocop
1x Trouble Underground
1x Alyx Vance
1x Gordon & Alyx
1x Respite
1x Bring the fight to them

Navali narode :)

Edit: Otisle sve kartice :)

DeCoy
27.6.2013, 0:51
@PAIN

Nisi dobio kartu nego emoticon, dobili su ga svi koji su učestvovali u beti. A moći ćeš da ga prodaš za 30 dana, nije da ćeš se opariti, vredi sad manje od 5 eurocenti.

Emix
27.6.2013, 0:57
Jesam li jedini kome je ovo jako nezanimljivo i glupavo?
Mislim nisam bas ni pratio pa ne znam o cemu se tacno radi ali cemu ove "komplikacije"?

DeCoy
27.6.2013, 1:02
Pa da se uzmu pare. čuj čemu to :D Valve dobija 10% od svake transakcije na marketu. Ako igra ima 8 karata tebi padnu 4 za dž. Ako hoćeš tier5 značku treba da nabaviš (čitaj kupiš) još 36 kartica :) Meni fino, uzeo sam preko 30 eura od karata i par TF2 itema.

M.C.
27.6.2013, 1:04
Because why not? :) Dosta njih voli da skuplja ovo, samim tim ljudi više kupuju igre koje imaju kartice, što znači veća zarada za developere i Valve. Ko neće da skuplja može da ih proda i time kupi neke igre kad je rasprodaja.

zvucnjak
28.6.2013, 12:50
EDIT:
[H]
Magicka - 2x Lightning
Psychonouts - Crispin Whytehead, Sheegor

[W]
Magicka - Earth, Fire, Cold, Arcane, Shield, Water,
ili
L4D2 - Jockey, Smoker, Tank, Witch

simke85
28.6.2013, 14:14
Meni fino, uzeo sam preko 30 eura od karata i par TF2 itema.

Kako si uspeo toliko mnogo da zaradiš? Koliko si to igara koje dropuju kartice igrao?

Mr.Eco
28.6.2013, 14:50
On zaradio a ja potrošio toliko a možda i više :D

DeCoy
28.6.2013, 14:51
HalfLife 2
Team Fortress 2
Borderlands 2
Cubemen 2
Faerie Solitaire
Left 4 Dead 2
Faster Than Light
ARES
Trine 2
Anodyne
Super Meat Boy
Block That Matters
Serious Sam 3
Brutal Legend
Offspring Fling
Magicka
Guns of Icarus Online
Psychonauts
Binding of Isaac

Nekih 40% igara koje imaju karte za sada.

+ još 5-6 eura od TF 2 itema koje sam imao u inventaru, uglavnom kape koje sam dobijao uz neke igre. I karte su na početku bile dosta skuplje. Evo npr. Borderlands 2 karte sam prodavao po 0.8-1 eura.

Priča se da će navodno od Steam levela jednog dana zavisiti i dodatni popusti na igre iz Steam kataloga.

simke85
28.6.2013, 16:37
Ma bas me briga sa Steam level, ipak je to pre svega navlakusa za dokone ljude koji su spremni za bacanje para samo da bi se zbog neceg potpuno nevaznog osecali bolji od drugih. Steam koristim da bih igrao kvalitetne igre i bar minimalno (jer sam nazalost u takvoj mogucnosti) podrzao developere i izdavace igara koje volim. Sakupicu mozda kartice za bedz za Half-Life 2 da imam bar jedan, ostalo sve prodajem kad ima ljudi koji su zaludni da na to bacaju pare. Samo me zao, gledajuci sadasnje cene i koliko sam do sada zaradio, sto necu uspeti da zaradim ni trecinu kao DeCoy. :(

JzmA
28.6.2013, 17:00
Jel imaju ove karte ikakvu svrhu osim da dam pare da ih gledam u inventaru i da im tepam ''my precious'' kao da su prstenovi?

Typhoon
28.6.2013, 17:27
Jel imaju ove karte ikakvu svrhu osim da dam pare da ih gledam u inventaru i da im tepam ''my precious'' kao da su prstenovi?

Nemaju nikakvu svrhu osim sto mozes da ih craftujes i pretvoris u znacku i tako ti se poveca Steam Level dobijes neku pozadinu za profil i to je to, u sustini je to bacanje para, ja sam ih skupljao, skupio nekoliko bedzeva i zadvoljio se, sad mi vise nije zanimljivo kao sto rekoh bacanje para, jedino ako hoces da ti profil ima neku lepu pozadinu onda ti je najbolje da kupis neku pozadinu za nekoliko centi i to je to.

JzmA
28.6.2013, 18:31
Znači Steam je zvanično pored igara počeo da prodaje i maglu.

simke85
28.6.2013, 18:47
To je krenulo davno, jos od sesira za Team Fortress 2, ali ne osudjujem ih, dok ima ovaca za sisanje neka ih sisaju a plus i mi mozemo zaraditi nesto od njih. Njihov odnos prema obicnim (po meni i normalnim) igracima se i dalje nije promenio, dok god ostane tako nemam zasto da ih osudjujem.

DeCoy
28.6.2013, 19:34
Likovi koji prave community iteme za TF2 zarade oko 500k $ godišnje, pa ti vidi da li je to magla ili ne. Takođe je još pre dve godine Valve angažovao grčkog ekonomskog teoretičara Janisa Varufakisa da se bavi razvojem tržišta virtualnih predmeta.

Plus što je kolekcionarstvo jak ljudski poriv.

M.C.
28.6.2013, 19:36
Tu cifru zaradi samo par njih, mada verujem da i ostali lepo žive od toga. Naravno, sve zavisi koliko je item popularan.

DeCoy
28.6.2013, 19:40
Pa dobro, i mislio sam na par najpopularnijih, bilo bi nerealno da svako ko se time bavi namakne toliko love.

JzmA
29.6.2013, 0:06
Likovi koji prave community iteme za TF2 zarade oko 500k $ godišnje, pa ti vidi da li je to magla ili ne.

Nisam rekao da se na magli dobro ne zaradi, naprotiv.

DeCoy
29.6.2013, 10:10
I ETS2 će dobiti karte

http://blog.scssoft.com/2013/06/ets2-steam-trading-cards.html

Typhoon
29.6.2013, 10:29
I ETS2 će dobiti karte

http://blog.scssoft.com/2013/06/ets2-steam-trading-cards.html

Sjajna vest odmah cu da kupim neke pozadine za ETS2. :alealeee:

DeCoy
3.7.2013, 23:05
Nove karte dobili:

- Alan Wake
- Gun Monkeys
- Gratuitous Space Battles
- War of the Roses: Kingmaker
- Skulls of the Shogun

M.C.
3.7.2013, 23:48
Endless Space takođe.

perablenta
4.7.2013, 0:17
Ja sad proveo malo vremena gledajuci ovaj ceo sistem. Prodao sam pre neki dan karte iz HL2 i BL2 sve ukupno 2.33 evra.

I sad razmisljao da kupim neki jeftin kompet karata da napravim nesto od toga, ali onda ukapiram da su karte ustvari najskuplje a sve sto se od njih pravi ima manju vrednos nego pojedinacne karte.

Jel gresim ili se ne isplati(samo na finansiski aspekt mislim) praviti nesto od kompleta karata?

DeCoy
4.7.2013, 0:38
Može da te ukaki neki rare emoticon, mada su i oni sad dosta pojeftinili.

Typhoon
4.7.2013, 0:48
Sve zavisi, u sustini bacanje para, ja sam dobio dva retka rare emoticona za Portal 2 i prodao sam ih jedan 5 eura, a drugi 4.20 eura, ove ostale sam prodavao po 1 euro tu negde i neke pozadine sam isto dobro prodao sve ukupno od rare emoticona i pozadina zaradio sam nekih 15 eura, a ukupno potrosio skoro 20 eura na kartice, tako da ti je to cista kocka sto kaze DeCoy mozda te ukaki tako neki redak rare emoticon ili neka retka pozadina. Ako ti bedzevi nisu neophodni bolje kupi neku pozadinu za profil pa da ti profil lepo izgleda, inace ovo za kartice treba sam da procenis da li ti se isplati da ih kraftujes u bedzeve. :)

perablenta
4.7.2013, 1:08
Ma ko ih sisa, necu se kockam. Prodavacu kartice kako mi dolaze, jos par igara da tako uradim i sakupice se za neku igru ili DLC na rasprodaji.

uros@3D
4.7.2013, 9:24
Ja takodje prodajem sve sto mi naidje.

Upravo sad skidam A.Wake-a samo da uzmem karte i prodam. Fali mi jos jedan badge da doguram do 10og levela mada kontam da cu to uzeti sad za SS 2013.

Koliko sam ukapirao na 10-om otljucavas mogucnost za customizaciju profila.

DeCoy
4.7.2013, 9:32
Dobijaš samo jedan showcase. Po jedan na svakih 10 levela.

dex3108
4.7.2013, 9:49
Blago vama XD Ja imam OCD i moram skupiti sve kartice XD Do duse hvala clanu slobo sto mi pomaze da ih skupim :D

DeCoy
4.7.2013, 10:00
^^
Pa i ja skupljam... ali eurocente ;)

DeCoy
5.7.2013, 22:46
Op,op,op... pade HL2 booster pack iz vedra neba.

Izgleda da ih pala čitava serija jer je cena sa 4.5 pala na 1.3 eura u roku od par sati...

BUGI
5.7.2013, 22:50
Op,op,op... pade HL2 booster pack iz vedra neba.

Izgleda da ih pala čitava serija jer je cena sa 4.5 pala na 1.3 eura u roku od par sati...

da,svi su u isto vreme dobili booster packove.evo i ja za brutal legend

Typhoon
5.7.2013, 22:54
da,svi su u isto vreme dobili booster packove.evo i ja za brutal legend

Ja nsta nisam dobio. Jel ti boster packovi dolaze sami od sebe kad se logujete ili dok igrate igru?

dex3108
5.7.2013, 22:54
Kod mene opet nista -.-

DeCoy
5.7.2013, 22:58
Ma nisam ni bio u igri, pisao ovde na forumu, kad ono - you have new item in your inventory.

Mr.Eco
5.7.2013, 23:10
Magicka booster pao kod mene :D

3LANCER
6.7.2013, 0:01
BL2 buster :)

dex3108
6.7.2013, 10:15
Docekah i ja HL2 Booster.

Typhoon
6.7.2013, 10:55
Blago vama. :(

Typhoon
6.7.2013, 12:01
Op op, eto meni CS:GO Booster Pack. :alealeee:

Edit: U roku od 10 sekundi prodadoh za ga za 1.30 eura. :alealeee:

uros@3D
6.7.2013, 12:39
Au bre, jel to samo za igre koje imate?

Imam 4 igre koje podrzavaju trading cards, ne dobih nista xD

Da nema mozda veze sa levelom?

Typhoon
6.7.2013, 12:45
Au bre, jel to samo za igre koje imate?

Imam 4 igre koje podrzavaju trading cards, ne dobih nista xD

Da nema mozda veze sa levelom?

Ima veze sa Levelom. :) Koji si Level?

Once eligible, your Steam Level increases your rate of receiving a booster pack drop:
Level 10: +20% increase in your drop rate
Level 20: +40% increase in your drop rate
Level 30: +60% increase in your drop rate
Level 40: +80% increase in your drop rate
Level 50: +100% increase in your drop rate (i.e. the rate has doubled)
Etc.

Pordadoh ja jos neke kartice sve ukupno danas 3.80 eura. :dzavo:

uros@3D
6.7.2013, 13:09
9-ti xD

Fali mi jos malo za 10ti, nego ja sve karte sto dobijem odmah na Market. Imacu dobrih 5-6 evrica do summer sale-a od tih karata.

Typhoon
6.7.2013, 13:10
9-ti xD

Fali mi jos malo za 10ti, nego ja sve karte sto dobijem odmah na Market. Imacu dobrih 5-6 evrica do summer sale-a od tih karata.

Eee, ja sam 16-ti jos malo pa da doguram 20-ti. xD

DeCoy
6.7.2013, 15:32
Ako misliš na F2P igre u njima moraš da trošiš pare da bi dobio dropove. Npr. Dota 2, TF2, Warframe...

ZlajoX
6.7.2013, 18:26
Dobio i ja CS:GO Booster Pack, a 9. sam lvl.

Edit: i u rekordnom vremenu sakupio ostale 2, i eto drugog bedza :D i sada 10. lvl taman dobio onaj "dodatni edit" za profil.

uros@3D
6.7.2013, 18:50
Pih, mogao bi Valve da se otvori i za mene nesrecnog :D

BUGI
6.7.2013, 19:58
trejdujem 2x salvadora i gaige za emoticone i backgrounds

dex3108
6.7.2013, 20:01
Trazim karticu Retro Meat iz Super MEat Boy kolekcije,

Nudim Alyx, Trouble Underground ili Respite iz HL2 kolekcije.

uros@3D
8.7.2013, 10:05
Koja svota novca mora da se potrosi u TF2 da bi se aktivirao card drop? I da li se neki (startup) pack-ovi na popustu racunaju?

DeCoy
8.7.2013, 10:23
~9$ da bi dobio jedan drop. Ne isplati se. Isto je i za Dotu.

MitraljezaC
9.7.2013, 0:42
Booster se dobija random bez obzira da li sam igrao igru ili ne i pada u inventori?

Typhoon
9.7.2013, 0:44
Booster se dobija random bez obzira da li sam igrao igru ili ne i pada u inventori?

Da. Dobija se jednom nedeljno mada zavisi i koji si Level.

DeCoy
9.7.2013, 0:54
Ne dobija se jednom nedeljno. Dobija se random kad Valve proceni da fali karata na marketu.

MitraljezaC
9.7.2013, 0:58
Ne dobija se jednom nedeljno. Dobija se random kad Valve proceni da fali karata na marketu.

Odlicno.To znaci da ne moram one vile da igram vise.Mnogo su dosadne.Hvala.

Takodje za prodaju karata mora da se poseduje neka igra koja je preko Steam-a kupljena?Bilo koja sa bilo kojom cenom?

Typhoon
9.7.2013, 1:02
Odlicno.To znaci da ne moram one vile da igram vise.Mnogo su dosadne.Hvala.

Takodje za prodaju karata mora da se poseduje neka igra koja je preko Steam-a kupljena?Bilo koja sa bilo kojom cenom?

Da moras da imas kupljenu neku igru.

DeCoy oni svake nedelje dropuju boost karte e sad tebi zavisi od levela u procentima kolike su ti sanse da dobijes, recimo ako si level 100 dobijas sigurno po jedan drop svake nedelje.

Evo jos jednom za sve.
Once eligible, your Steam Level increases your rate of receiving a booster pack drop:
Level 10: +20% increase in your drop rate
Level 20: +40% increase in your drop rate
Level 30: +60% increase in your drop rate
Level 40: +80% increase in your drop rate
Level 50: +100% increase in your drop rate (i.e. the rate has doubled)
Etc.

flamingos
9.7.2013, 1:10
Odlicno.To znaci da ne moram one vile da igram vise.Mnogo su dosadne.Hvala.

Takodje za prodaju karata mora da se poseduje neka igra koja je preko Steam-a kupljena?Bilo koja sa bilo kojom cenom?

Pisace ti na marketu ako ti je sivkasta opcija sell,datum kad ces moci da ga koristis za prodaju inventara.

Roy7
9.7.2013, 3:49
Ja sam dobio BOI Booster pack, do sada sam skupio skoro 10e od prodaje kartica. Taman ce da posluzi sad za steam summer sale :alealeee:

MitraljezaC
9.7.2013, 21:56
Ove Foil kartice vrede mnogo vise nego obicne jel tako?A koliko tacno vise?

Pao mi L4D2 Spitter (Foil) pa me zanima kojoj ceni mogu da se nadam :D

DeCoy
9.7.2013, 21:57
http://steamcommunity.com/market/listings/753/Spitter%20%28Foil%29

Najjeftinije su oko 1.1 eura.

MitraljezaC
9.7.2013, 22:23
http://steamcommunity.com/market/listings/753/Spitter%20%28Foil%29

Najjeftinije su oko 1.1 eura.

Hvala ti.Pasce to jos dok meni aktiviraju mogucnost prodaje.Sutra cu igru da kupim i cekacu mesec dana.

dex3108
10.7.2013, 19:36
Na misticnim karticama se pojavio avioncic XD

uros@3D
11.7.2013, 0:45
Nova podrska za trading cards:


Dungeons of Dredmor
DARK
The Night of the Rabbit
McPixel
Drunken Robot Pornography
Ion Assault

DeCoy
11.7.2013, 0:46
Karte u noćnom terminu :D

- Dungeons of Dredmor
- DARK
- The Night of the Rabbit
- McPixel
- Drunken Robot Pornography
- Ion Assault

Nije fer, ti si c/p, ja sam kucao :p

Oh well, biće idlovanja ujutro, još koji eurocent pred rasprodaju...

zvucnjak
11.7.2013, 0:49
Baš htedoh da kažem, izbaciše gomilu igrica nikad čuo, i isključili komentare i diskusije u grupi da ih ne bi pljuvali :boxing:

DeCoy
11.7.2013, 1:05
Pazi, ove karte su odličan način za indie developere da još malo nabudže prodaju svojih igara. Iskreno draže mi je da karte idu uz naslove od 10 eura, nego uz AAA igre od 50. Čisto da se ovi alavi ne okoriste još malo.

A Steam je izgleda malo puk`o, spremaju se za sutra u 19:00 :D

M.C.
11.7.2013, 1:11
Baš htedoh da kažem, izbaciše gomilu igrica nikad čuo, i isključili komentare i diskusije u grupi da ih ne bi pljuvali :boxing:
Pa uglavnom se izbacuju za indie igre uz poneki novi AAA naslov. Nisam upoznat sa 2 poslednje sa spiska, ali ostali naslovi su veoma dobri (ne računam DARK).

Renner
11.7.2013, 1:12
Eto zgrabih za siću HL Complete, i sad uvalih nekom 4 karte iz HL2. Trenutni balans mi je 3,64 EUR od prodaje karata. Najvrijednija mi je bila Foil karta iz Brutal Legenda koju prodadoh za 1,32... Fazon je samo malo nižu cjenu ponuditi od one koja je trenutno najniža, i odmah karta plane, dok si trepnuo. Super, ima se za onaj DLC iz Space Marine-a koji mi je neophodan da sakupim sve ačivmente. Možda ugrabim i Rome Total War Gold za euro, promače mi prošli put. Još kad bi i System Shock 2 bio na popustu, ili Oddworld HD edition...

Roy7
11.7.2013, 1:37
Dungeons of Dredmor

to sam kupio kad je bila neka smesna cena ali nikad nisam ni igrao
taman sad :D

DeCoy
11.7.2013, 10:19
Fazon je samo malo nižu cjenu ponuditi od one koja je trenutno najniža, i odmah karta plane, dok si trepnuo.

TY Captain Obvious :rolleyes:

DeCoy
11.7.2013, 20:17
Nove karte danas:


- Bioshock Infinite
- Hotline Miami
- Scribblenauts Unlimited
- Defiance
- Toki Tori 2
- Mars:War Logs

wolf88
11.7.2013, 20:41
Haha, kako me ispalise, prvobitno je i Bastion bio na toj listi^. Ja skinuo i idlovao sat vremena, kad ajde da proverim sta se desava posto nijedna karta nije pala. Imam sta i da vidim, nema ga vise na listi :D
Ipak 0/6 za mene, a ne 1/7.

DeCoy
11.7.2013, 20:44
Čini mi se da će sad svaki dan karte da ubacuju, bar po ovome što danas vidimo. Masa igara na daily popustu je dobila karte.

wolf88
11.7.2013, 20:55
^Slazem se da je to logican sled dogadjanja.

Typhoon
11.7.2013, 22:41
Izgleda da ima opet onaj bug, sve sto postavim na market nista se ne vidi.

DeCoy
12.7.2013, 1:24
Haha, ala ovo baguje sad mi se Stellar Impact pojavio na listi igara koje dropuju karte. Vrv će ga ubaciti za koji dan :)

Eni
12.7.2013, 1:46
Haha, ala ovo baguje sad mi se Stellar Impact pojavio na listi igara koje dropuju karte. Vrv će ga ubaciti za koji dan :)

Ja već prodao jednu kartu. :to_care:

DeCoy
12.7.2013, 1:59
Dodali i Skyrim :D

Typhoon
12.7.2013, 2:09
Prodadoh ja kartice i za Bioshock Infinite. :D

Typhoon
12.7.2013, 3:03
Dodat Euro Truck Simulator 2.

DeCoy
12.7.2013, 3:04
I Cities XL. Kako koja igra dođe na popust dobije kartice :)

I Bastion...

DeCoy
12.7.2013, 11:05
Civ V i FM 2013 dobili kartice...

BUGI
12.7.2013, 11:18
nije normalno kolko su igara odjednom dodali :love:

zvucnjak
12.7.2013, 11:51
Auu koliko su naglo pale cene ovim Getaway kartama, kad sam zadnji put gledao bile preko 1 EUR, sad oko 0.30-0.40 :(

GrimReaper
12.7.2013, 12:31
Jel se ovde važi i za ove Summer Sale kartice? Imam Prison Architect i Football Manager duple, trejd za bilo šta drugo.

Renner
12.7.2013, 13:47
Ja evo obavih treće glasanje i iskoči Torchlight II kartica. Konačno pročitah uslove, sad se malo Steam stabilizovao. Vidim neki spominjete Football Manager. Ako ima neko viška ključ, ja imam za Darksiders, ili se već nekako možemo dogovoriti. Ja to ne igram ni u snu, želio sam pokloniti mom prijatelju koji samo to i igra, a narodna verzija ne funkcioniše kako Bog zapovjeda. Uz to, otišao je sa strane da radi, pa sam želio da aktivira tako svoj acc kako bih ga mogao dodati za prijatelja.

BUGI
12.7.2013, 14:43
Jel se ovde važi i za ove Summer Sale kartice? Imam Prison Architect i Football Manager duple, trejd za bilo šta drugo.

imam kartice iz nekih drugih igara ili si samo zainteresovan za taj set?

ZlajoX
12.7.2013, 16:44
imam kartice iz nekih drugih igara ili si samo zainteresovan za taj set?

+1
Imam i ja iz nekih igara isto kartice, pa ako si zainteresovan @GrimReaper (i ostali) za zamenu za te za summer sale kartice.

perablenta
12.7.2013, 16:45
Imam jednu kartu Bizmarka viska.

Trade za neku drugu kartu za Civ5 osim(Elizabete i Science)

GrimReaper
12.7.2013, 18:18
Samo za druge kartice iz Summer Sale seta.

Eni
12.7.2013, 18:58
Nove karte:

* Saints Row the 3rd
* Walking Dead
* Chivalry medieval Warfare

Renner
12.7.2013, 19:15
Nove karte:

* Saints Row the 3rd
...
O, jeeee, baš ga sad igram.

DeCoy
13.7.2013, 3:03
Sleeping Dogs dodat... (kao i Surgeon Simulator 2013 i Anomaly 2).

ZlajoX
13.7.2013, 10:03
Da li ovu jednu karticu za summer sale sa Larom Kroft, mogu dobiti igrajuci je?

Red Dragon
13.7.2013, 11:18
Covece, covek prosto ne zna da li da prodaje ove karticu za sicu i namakne koji euro ili da ih zadrzi craftuje iz za*****cije.

zvucnjak
13.7.2013, 11:33
Ja ne znam da li da ih prodajem ili da čuvam za kasnije, da ne nestanu kad se završi Sale... Steam se ne izjašnjava, neki kažu onako, neki ovako...
http://forums.steampowered.com/forums/showthread.php?t=3148943

perablenta
13.7.2013, 11:39
Ja sam prodao prvih par komada, a sad cu da vidim da li mogu da ih nakupim 10 da napravim bedz.

Ako ne budem uspeo do 22gog onda cu ih sve prodati.

Typhoon
13.7.2013, 11:42
Sada su oko 20 centi, poslednjeg dana ce im nenormalno pasti cena, ja cu da ih skupljam do poslednjeg dana od glasanja i kupovine i poslednjeg dana ako mi zafali neka kupici pa da kraftujem. Inace uzeh Super Meat Boy za 3.49 eura i prodadoh kartice za 75 centi, tako da mi se igra uhvatila jeftinije.

Red Dragon
13.7.2013, 14:02
Samo jedno pitanje, ako smo vec neku igru presli pre nego sto su dosle kartice, moramo ponovo ispocetka da bismo ih dobili?

Тормунд
13.7.2013, 14:02
samo jedno pitanje, ako smo vec neku igru presli pre nego sto su dosle kartice, moramo ponovo ispocetka da bismo ih dobili?

Довољно је да будеш afk у игри да би добио картице.

Schwabsteiger
13.7.2013, 14:32
Gmod dobio karte isto :D

Typhoon
13.7.2013, 14:35
Ovo vise odmice kontroli igre masovno dobijaju karte. :D

TearDrop
13.7.2013, 14:40
[H] Alan Wake-Taken 2X,Pat
[W] Bastion-Shrine,Wilds
Saints Row3-The Herald of the Walking Apocalypse,Oleg Kirrlov the Brute,Zimos
Bioshock Inf-Elizabeth,Handyman,Motorized Patriot

Ako imate neku od ovih dodajte me na steam il mi posaljite PM pa cemo se dogovoriti...

DeCoy
13.7.2013, 14:59
Gmod dobio karte isto :D

I Farming Simulator 2013 i Tropico 4...

zdravkelja
13.7.2013, 15:22
Jel se ove summer karte dobijaju samo tokom summer salea? Koliko ima logike da se zadrze i onda prodaju za vecu cenu kad sale zavrsi? :D
Mene ne zanima to skupljanje, dobar mi je profil i ovakav kakav jeste, samo ih prodajem :)
Inace ne mogu da verujem da ljudi daju pare, 5 evra sam skupio samo od tih karata, sad cu Fez da kupim :D

ZlajoX
13.7.2013, 15:26
Trazim: Hartman, Rose, Sarah iz Alan Wake seta.

Nudim:
HL: G-man
Saints Row 3: Oleg Kirrlov the Brutale, Pierce Washington, The boss of the Saints
Serious Sam 3: Hhnum, Sandwhale x2
The Binding of Isaac: The Lovers, The Charaiot x2

EDIT: Skupljen A.W. set :)

BUGI
13.7.2013, 16:29
Trazim: Hartman, Rose, Sarah iz Alan Wake seta.

Nudim:
HL: G-man
Saints Row 3: Oleg Kirrlov the Brutale, Pierce Washington, The boss of the Saints
Serious Sam 3: Hhnum, Sandwhale x2
The Binding of Isaac: The Lovers, The Charaiot x2

EDIT: Skupljen A.W. set :)

sredjeno je ovo :to_care: :a_bleh:

dex3108
13.7.2013, 16:36
Imam Half Life 2 Alyx karticu, trazim Don't Starve, Magicka, Psyhonaut, Alan Wake, Saints Row 3, L4D2, Sleeping Dogs, Trine 2, Walking Dead ili Bioshock kartice XD

Typhoon
13.7.2013, 19:01
Dobili karte Tomb Raider i Hitman Absolution. :alealeee:

dex3108
13.7.2013, 19:03
i Witcher 2 ;) Imam ih sve :D

DeCoy
13.7.2013, 19:03
+ Witcher 2
+ Resident Evil 6
+ Stardrive
+ Sniper Elite: Nazi Zombie Army

;)

Typhoon
13.7.2013, 19:13
Takodje i MARS. ;)

DeCoy
13.7.2013, 20:11
Mars: War Logs je dobio kartice još prekjuče, samo su sad zvanično objavili na grupi.

Typhoon
13.7.2013, 21:07
Naglo je pala cena Tomb Raider i Hitman kartica, Tomb Raider kartice se krecu oko 20 centi, a Hitman oko 15 centi. Ne isplati se prodavati ih bolje da ih skupljam.

sloba
13.7.2013, 21:33
I Garry's mod dobio kartice.

Žexonije
13.7.2013, 21:43
Samo jedno pitanje, konkretno u vezi Sleeping Dogsa, kako da dobijem te kartice. Udjem u profile>badges i tamo mi pokazuje te kartice, i pise play game, udjem, malo odigram, ali nista ne dobijam...

Typhoon
13.7.2013, 21:45
Samo jedno pitanje, konkretno u vezi Sleeping Dogsa, kako da dobijem te kartice. Udjem u profile>badges i tamo mi pokazuje te kartice, i pise play game, udjem, malo odigram, ali nista ne dobijam...

Moras malo duze da igras minimum 2 sata. Ustvari nemoras da igras samo ukljuci igru i minimiziraj je i kartice ce same doci. :)

Žexonije
13.7.2013, 22:08
A zaboravih pitati jos ovo, ako igra jednom dobije karte, da li one ostaju stalno, pa ih mozes bilo kad pokupiti, ili posle odredjenog vremena prodju pa ih zamene nove. Ili kad dodju nove samo se nadovezu na ove pa mozes i njih pokupiti. Nisam pratio temu od pocetka.

M.C.
13.7.2013, 22:22
Ostaju za stalno, nema žurbe. ;)

perablenta
13.7.2013, 22:27
Udjoh u Tropico 4, reko samo pola sata da uzmem kartice... ostado 4 sata :)

Good game!

Tako da imam : Ambassador Crane, General Rodriguez, Lord Chuffney, Marco Moreno. Menjam po dva komada za Summer Sale kartice.(imam vec Reus, Prison, Kerbal)

Schwabsteiger
13.7.2013, 22:50
Nudim:
-Movie Maker (Gmod)
-Earth Elemental (Magicka)
-Finale (Portal 2)
-Agatha Archer (Chivalry:MW)

Trazim:
-Oleg (Saints Row 3)
i sledece Gmod karte:
-Face Posing
-Invasion
-Physgun
-Thrusters
-Trouble In Terroist Town

Pa ko hoce nek' me doda na steam-u.

Typhoon
14.7.2013, 11:04
Imam:
Prison Architect

Trazim:
Football Manager 2013
Reus
Skyrim

zvucnjak
14.7.2013, 11:12
Izjasnili su se povodom Summer karata, neće nestati, moći će i dalje da se kupuju i craftuju bedževi, samo što neće biti novih dropova.

Znači, štekanje i čekanje rasta cena :dedica:

DeCoy
14.7.2013, 12:08
Samo ostaje pitanje da li će biti onih koji će biti spremni da plate cenu za te karte, jer svi kojima je ovo bitno i spremni su da plate, su već nabacili level 5 značku. Evo gledam, uzeo sam igru koja je dobila karte pre nešto više od mesec dana (Go Home Dinosaurs) i ponuda karata nije velika, recimo 50-ak ponuda po komadu. Ali je i potražnja jako, jako niska. Možda se proda jedna karta po satu i to uglavnom od neke budale koja stavi 30% nižu cenu od trenutno najniže. Meni stoji najniža cena već čitav dan na marketu i nije se prodala.

zvucnjak
14.7.2013, 13:21
Uvek će biti novih članova (broj Steam korisnika se brzo povećava), ljudi koji su na letnjim odmorima za vreme Saleta, itd...

A naravno i onih što imaju para k'o blata. Ja sam recimo prodao jedan booster pack za oko 1.30 € , koji ima 3 karte za igru čije su pojedinačne karte ispod 0.20. Gde je tu logika? :icon_scra

Tako da se ne bojim previše, samo treba strpljenja i naravno da se ne bude previše pohlepan. Sad su Getaway karte ispod 0.20. Čak i da se budu prodavale po 0.50-0.60 posle leta, meni opet dobro :)

DeCoy
14.7.2013, 14:28
Ja sam recimo prodao jedan booster pack za oko 1.30 € , koji ima 3 karte za igru čije su pojedinačne karte ispod 0.20. Gde je tu logika? :icon_scra


Logika je što taj što je kupio verovatno ima visok Steam level, pa se nada nekom Foil dropu kad raspakuje booster ;)

zvucnjak
14.7.2013, 14:31
Samo nek se oni nadaju :Freddy:

Renner
14.7.2013, 14:57
Iskovah System Shock 2 badge, i isplatilo se. Kupio dve karte koje su mi falile za neki 40-ak centi sveukupno, a nakon toga sam dobio booster pack koji sam prodao za 1,33 EUR. Nije se odmah bio pojavio, doduše.

BUGI
14.7.2013, 15:35
Samo nek se oni nadaju :Freddy:

ja bl 2 booster prodo za 2 jura

zvucnjak
14.7.2013, 16:12
Jel ima neko da je dobio level 5 u toku rasprodaje da je pre toga glasao?
Moj brat je glasao 6 puta pre nego što je dobio lvl 5, piše da je zaradio 2 karte, ali ih nije dobio. :(

uros@3D
14.7.2013, 17:58
SUMMER SALE KARTE

Imam:

Football Manager 2013
Reus

Trazim:

Bioshock Infinite
Chivlary
Prison Architect
Skyrim
Torchlight 2

Steam ID: woky91

Ignis
15.7.2013, 13:37
Jel ima neko da je dobio level 5 u toku rasprodaje da je pre toga glasao?
Moj brat je glasao 6 puta pre nego što je dobio lvl 5, piše da je zaradio 2 karte, ali ih nije dobio. :(
Mhm, provereno se dobijaju retroaktivno. Mozda da napise ticket supportu? Ili da saceka malo.

wolf88
15.7.2013, 14:35
[H]
Prison Architect
Torchlight II

[W]
Chivalry: Medieval Warfare
Kerbal Space Program

http://steamcommunity.com/id/wolfsrb/

zvucnjak
15.7.2013, 16:03
Mhm, provereno se dobijaju retroaktivno. Mozda da napise ticket supportu? Ili da saceka malo.

Aha, skontali smo, ne dobijaju se kad se dodje do lvl 5, nego kad se sledeci put glasa nakon levelovanja.

Red Dragon
15.7.2013, 19:32
Da li se meni cini, ali ako ste u nekoj igri i pri tom afk, velika je verovatnoca da dobijete kopiju kartice koju vec posedujete?

M.C.
15.7.2013, 19:34
Ne, totalno je random.

Red Dragon
15.7.2013, 20:08
Ne, totalno je random.
Izem ti ja taj random kad dobijem 3 iste karte.
:kreza:

M.C.
15.7.2013, 20:12
Dobio sam i ja po 3 iste, zato i jeste random. :D

perablenta
15.7.2013, 20:22
HAhaha ja sam danas dobio 3 iste Attack karte u Shogun 2 i jos sam aktivno igrao nije mi bila igra samo upaljena u pozadini. Kako sam se samo smorio... al dobro 0.45e nije za bacanje.

Red Dragon
15.7.2013, 20:28
Znaci dobio sam asset, emoticon i Tomb Raider foil... jesam ja sada kao glavni baja na forumu? I sta ja da radim sa ovim?:D:D

DeCoy
15.7.2013, 20:52
Za ove obične karte više mi se ni ne isplati da idle-ujem u igrama, daj bre manje od 10 centi po kartici. Upropastiše koncept prodaje karata sa ovolikim igrama odjednom :mad:

uros@3D
15.7.2013, 21:05
Vala bas... Summer Sale je unistio vrednosti karata. Pogledajte samo grafikone.

Pre rasprodaje si mogao za 4 karte da dobijes 1e bez problema, za neke igre cak i vise, sad to osta samo u lepom secanju.

Sta mislite, da li ce cene krenuti malo na gore kada se zavrsi SS i prodje euforija?

Typhoon
15.7.2013, 21:10
Nema to ti je karte su u proseku pale na po 10-15 centi skoro za sve igre vise se ne isplati prodavati ih ja sam ranije od par kartice umeo da zaradjujem evro i vise sad nista, a i cena pozadina i emotiona je pala skroz, znam kad sam par smajlica za portal 2 prodao po 5 eura sad su ti isti smajlci oko 50 centi, a i da kraftujem vise necu jer sam dostigao level 20 tako da me vise ne zanima da jurim level. Uglavnom na trzistu kartica je nastao potupuni haos sada se kartice prodaju bagatela.

dex3108
15.7.2013, 21:11
Kome smetaju kartice moze slobodno da ih ostavi kod mene XD necu se ljutiti XD

Red Dragon
15.7.2013, 21:13
Ma sta bre u stvari i dobijam ovim levelovanjem? Da li se dobija nesto toliko vredno cimanja sa karticama?

Typhoon
15.7.2013, 21:15
Ma sta bre u stvari i dobijam ovim levelovanjem? Da li se dobija nesto toliko vredno cimanja sa karticama?

Ne dobija se nista u principu to samo pokazuje koliko si novca ulozio u svoj steam nalog, kazu da ce jednog dana zavisiti od levela koliki ces popust dobiti na igrama, ali to samo kazu. Vidim likovi su ulozili po 2000 eura u nalog i dostigli level 99 al videcemo dal ce se to nekom isplatiti.

DeCoy
15.7.2013, 21:26
Level 99 se materijalno nikome neće isplatiti nikada.