PDA

Prikaži potpunu verziju : Dnevnik gledanja filmova II


Strane : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65

dex3108
29.8.2010, 19:05
Ima da raid-uje GSP, ko i svaki penzos :D

Ti to iz iskustva kazes :D

Dreamfall
29.8.2010, 19:47
Bez uvrede ali ako ne znas imenovati Mickey Rourke-a nego samo znas da je glumio zlocu u IM2 onda je i logicno da ti se film ne dopada. Kako ces ti da trcis sa 64 godine koliko ima Stalone, a ne znam da li si gledao pripreme koje je radio za film tako da nemoj da pricas gluposti o njihovoj fizickoj spremnosti kada su za svoje godine u odlicnoj kondiciji :D

1)Dovoljno mi je da znam da je glumio zlocu u IM2 ;)

2) Necu da trcim na filmu sa 64 god kao on i necu da visim u teretani kao on i necu da se punim botoksom kao on jer u 64 god necu da pravim budalu od sebe kao on :D

3)Kako film moze da odusevi kada cak ni akcione scene ne valjaju, cak se ni Jet Li nije potrudio oko svog kung fu dela :kreza: ( odgledaj Danny the dog, gde je Jet Li odglumio za 10 )

4)Pogledaj film Yip man, oba dela, i bice ti lako da razumes zasto Holivud napusta ovakve tipove filmova kao sto je Expendables tako da jadan Stalone mora sam da rezira nesto gde bi mogao da glumi :facepalm Jednostavno ljudi danas zele kvalitetnije filmove kao sto je npr Yip man ;)

dex3108
29.8.2010, 20:26
4)Pogledaj film Yip man, oba dela, i bice ti lako da razumes zasto Holivud napusta ovakve tipove filmova kao sto je Expendables tako da jadan Stalone mora sam da rezira nesto gde bi mogao da glumi :facepalm Jednostavno ljudi danas zele kvalitetnije filmove kao sto je npr Yip man ;)


Nikad cuo za taj film ali sam cuo za Ip Man :D Tako da vidim koliko si odusevljen flimom kada mu ni ime ne znas :D

Yip Man je glumica :D

icemama
29.8.2010, 20:32
^^http://www.imdb.com/images/b.gif
Ip man (2008) aka "Yip Man" - Hong Kong (original title)
:facepalm

Beagle
29.8.2010, 20:33
Tacnije, Brus Lijev ucitelj se zvao Yip-Man, ali je film prekrsten verovatno zbog zapadanjaka koji ne bi citali njegovo ime kao Jip-Man vec Vajp-Man.

Iz istog razloga se Sony ne zove Soni (Sonaj), kako se firma u pocetku zvala.

Ne treba uporedjivati holivudsku oldskul tabacinu sa Jip Manom... sa vremenskog aspekta, Jip Manu je pre konkurent "Zmajevo gnezdo" ;)

RUSuper
29.8.2010, 20:40
Po meni Ip Man nema konkurenta :kreza:

pentraksil
29.8.2010, 21:12
Prvo me je odusevio Wall-e, pa me je razocarao Up. Onda sam oprezno krenuo sa gledanjem najnovijeg Pixarovog filma. Toy Story 3 http://www.imdb.com/title/tt0435761/.

Jako mi se dopao, opet onaj stari dobri Toy Story. Gluma odlicna, prica i humor opet na visokom nivou. Svaka preporuka.

Dreamfall
29.8.2010, 21:17
Kada bi se svi filmovi bavili nekim bitnim aspektima covekovog zivota, a ne divljackim unistavanjem(mada ima vrlo retkih OK filmova ovog zanra :kreza: )...ljudi bi bili mnogo duhovno i intelektualno bogatiji, ali :(

Kako to izgleda kad se snimi film za pamcenje, a ne film za pare:
fRmcmhoQdH4&e

Supreme.50
29.8.2010, 22:11
Ja nisam gledao ni jedan, uvek imam nesto prece da skinem.. nego recite mi sta je ovo (http://www.imdb.com/title/tt1641638/)?

RUSuper
29.8.2010, 22:29
Ah taj film nema veze sa Ip Man 1 i 2.Donnie Yen ne glumi,a ujedno radnja je smestena pre Ip man 1 i 2 odnosno kad je on bio klinac(moje godiste mozda 17-18 godina) Sammo Hung (http://www.imdb.com/name/nm0005033/) glumi i u ovom filmu kao sto je glumeo i u dvojci(ili ga bar samo ima u traileru posto tog podatka nema na imdb-u ) Inace sumnjam da ce film biti dobar kao Ip man 1 i 2.Donnie Yen je izjavio da je previse filmova o Ip manu u izradnji zbog velike popularnosti "Ip man" prvog dela pa je to jedan od razloga zasto nece glumiti u trecem delu filma(koji naravno nema veze sa Legend is born-Ip man),a drugi razlog je da bi mu trebalo previse vremena da obuci makar najjednostavnijim Kung-fu potezima onog lika sto treba da glumi Bruce Lee-a.

mp3lopov
30.8.2010, 1:08
Ja sam samo gledao Ip Man i film je stvarno dobar, ali ne moze se porediti sa The Expendables jer to su skroz dve razlicite vrste filma.

"Ljubav i drugi zlocini"

Iskreno film me smorio. Ocekivao sam mnogo vise. Kada je film izasao toliko se pricalo o njemu da sam ja mislio da je film jedan od boljih srpskih filmova. Anica dobra je fenomenalna, Vuk Kostic jako smara. Najveci plus filma je pesma koja se provlaci kroz ceo film. 5/10

Supreme.50
30.8.2010, 13:30
Je l' gledao neko Prince of Persia? Zanima me koliko ima krvi i eksplicitnih scena, uzimajuci u obzir da je Diznijev? Ili dajte neke scene borbe, imam ga ali ne bih da pretrazujem mnogo zato sto treba da ga gledam tek za koji dan...

Neuro
30.8.2010, 14:48
Je l' gledao neko Prince of Persia? Zanima me koliko ima krvi i eksplicitnih scena, uzimajuci u obzir da je Diznijev? Ili dajte neke scene borbe, imam ga ali ne bih da pretrazujem mnogo zato sto treba da ga gledam tek za koji dan...

Zabavan je. Diznijev pečat je obećavao gomilu keša i specijalnih efekata, ali nažalost i drastično ublažavanje eksplicitnih scena. Sve u svemu, može da se gleda - vratolomne akcije zdušno potpomognute CGI-jem, kao i Alfred Molina koji je briljirao u ulozi prevaranta/trgovca/muljatora (pandan sitnog kriminalca u današnje vreme), su highlighti filma zaslužni za prelaznu ocenu. IMHO, naravno. ;)

Maladikt
30.8.2010, 15:05
Od akcionih scena ima nešto borbe i skakanja po zidovima. Nema krvi, ubijanja i sličnih stvari. Dobro, ima jedno ubistvo ako se dobro sećam, ali ništa krvavo i spektakularno.

Predrag Stankovic
30.8.2010, 15:15
Ninja Assassin (2009) (http://www.imdb.com/title/tt1186367/)

http://www.daemonsmovies.com/wp-content/uploads/2009/08/ninja-assassin-337x500.jpg

KdZa8E7pQAQ

Trained since childhood to be a lethal killer, Raizo has since turned his back on the Ozunu clan that raised him and now seeks revenge for their heartless murders. Teaming up with Europol investigator Mika, Raizo steadily butchers his enemies while inching ever closer to the long-awaited bloody reunion with his former master. Written by The Massie Twins (http://www.imdb.com/search/title?plot_author=The%20Massie%20Twins&view=simple&sort=alpha)
When several people are killed in a peculiar manner, a Europol agent suspects that it could be the work of Ninja assassins. Her superiors warn her that she's entering dangerous territory. But she investigates nonetheless and it leads her to another dead agent who was also investigating the same thing. When she is marked for death, she is saved by another Ninja, whom she learns has gone renegade.

Ovo mi promaklo da ga do sad nisam odgledao, jedan od najkrvavijih filmova snimljen u poslednje vreme naravno sa dosta preterivanja

RUSuper
31.8.2010, 0:13
Upravo odgledah waterboy (http://www.imdb.com/title/tt0120484/fullcredits) i mogu reci da komedije kao ova se vise ne prave.Tako jednostavno a tako smesno,cak i za nekoga ko ne zna sta je ragbi(mada film bas i nema veze sa tim) ovo ce biti smesno.Nikakve nove "fore" jednostavno je smesno bez glupiranja kakva su u danasnjim komedijama.Obozavam Adam Sandlera i svaki njegov film je dobar na neki svoj nacin,ali nisam ocekivao da se toliko smejem jednoj prosecnoj komediji. 8/10

Beagle
31.8.2010, 0:15
Ovo mi promaklo da ga do sad nisam odgledao, jedan od najkrvavijih filmova snimljen u poslednje vreme naravno sa dosta preterivanja

I jedan od najlosijih. Suvise amerikanizovano.

Stanisa
31.8.2010, 3:33
Prvo me je odusevio Wall-e, pa me je razocarao Up. Onda sam oprezno krenuo sa gledanjem najnovijeg Pixarovog filma. Toy Story 3 http://www.imdb.com/title/tt0435761/.


Razocarao te UP? Pa taj film je sjajan i sigurno kvalitetan isto koliko i Wall-e, cak za tu vrstu filma i kompletniji, grafika sjajna puna boja za opustanje,likovi smesni, dosta humora, simpaticna prica, dok wall-e ima jednu dozu ozbiljnosti, emocije i pricu koja te drzi !!!
Oprezno kreces sa gledanjem filmova koji su za opustanje i smeh!
U svakom slucaju kod takvih filmova je jedino bitno da skines Bluray, pustis film i cekas da te vizuelno zadivi i nasmeje, veoooma opusteno :)

Predrag Stankovic
31.8.2010, 10:20
I jedan od najlosijih. Suvise amerikanizovano.
Ma i previše

pentraksil
31.8.2010, 12:47
Razocarao te UP? Pa taj film je sjajan i sigurno kvalitetan isto koliko i Wall-e, cak za tu vrstu filma i kompletniji, grafika sjajna puna boja za opustanje,likovi smesni, dosta humora, simpaticna prica, dok wall-e ima jednu dozu ozbiljnosti, emocije i pricu koja te drzi !!!
Oprezno kreces sa gledanjem filmova koji su za opustanje i smeh!
U svakom slucaju kod takvih filmova je jedino bitno da skines Bluray, pustis film i cekas da te vizuelno zadivi i nasmeje, veoooma opusteno :)


Da, tako sam krenuo i sa gledanjem UP-a. Ocekivao sam humor, nisam dobio (sto ne mora da znaci da je lose). Prva scena-maestralno odradjena. Ali kako su stvari odmicale, nekako je sve to pretumbano i zbrzano. Fina pricica, ali nekako smuckana. Mada ja sam se nekako navukao na 10000 recenzija koje su film dizale u nebesa, pa sam ocekivao Boga. Nije los film, dobar je, ali ne onoliko koliko su ga hvalili. Wall-e je i dalje, po meni, najbolji Pixarov.

bela lampa
31.8.2010, 18:35
Blow (http://www.imdb.com/title/tt0221027/)

http://s3.postimage.org/e2BdJ-d1d031f8.jpg (http://www.postimage.org/)

Film je biografski rec je o George Jung (Johnny Depp) Americkom dileru kokaina. Radnja filma pokazuje njegove pocetke iz sredine `60-ih, prosirivanje posla, poslovanje sa Pablo Eskobarom, ,hapsenja i upoznavalje sa njegovom zenom(koju glumu Penelope Cruz :D ). Pored price o njegovim poslovma u filmu se prikazije i njegov stanje sa roditeljima (oca glumi Ray Liotta), njihov odnos i odrastaje u ranom periodu detinjstva i kasnije. Inace film je i vremensi obiman, jer prati njegov period od sredine `60-ih pa sve do pocetks `90-ih.
Svaka preporuka, jer je lepo odradjen a i njegov zivot je dosta detaljno prikazan, plus odlicna gluma Johnny Deppa.

Dreamfall
31.8.2010, 22:26
Centurion (http://www.imdb.com/title/tt1020558/)

http://1.bp.blogspot.com/_WhMHkKCJw5E/TA8JjspdzdI/AAAAAAAAAHI/pNJzFqVtEOg/s1600/Centurion+Movie+New+Poster.jpg

Jako dobar film,podseca malo na film King Arthur (http://www.imdb.com/title/tt0349683/) sa Clive Oven-om i bavi se slicnom tematikom,moji utisak 8/10, svaka preporuka ;) Radnja filma za znatizeljne u spojleru :rolleyes:

Inace film govori o ocajnickom pohodu 9-e cete rimske vojske na sever Britanije gde ih zaustavlja tamosnji narod Pikti.Posto je skoro cela 9-a ceta ubijena u zasedi,a njen general zarobljen,preostali preziveli centurioni resavaju da spasu generala,medjutim stvari krecu po zlu i jedan centurion nenadano ubija sina kralja Pikta,kao osvetu kralj salje svoje najbolje vojnike koje predvodi Etain ( Olga Kirilenko :love: ) da ulovi odgovorne i donese mu njihove glave :eek: Inace film je pun krvavih scena borbe i realisticnih prikaza ishoda susreta naostrenog seciva sa ljudskim tkivom :a_whistli

Iris
1.9.2010, 0:19
Inace film govori o ocajnickom pohodu 9-e cete rimske vojske na sever Britanije gde ih zaustavlja tamosnji narod Pikti.Posto je skoro cela 9-a ceta ubijena u zasedi,a njen general zarobljen,preostali preziveli centurioni resavaju da spasu generala,medjutim stvari krecu po zlu i jedan centurion nenadano ubija sina kralja Pikta,kao osvetu kralj salje svoje najbolje vojnike koje predvodi Etain ( Olga Kirilenko :love: ) da ulovi odgovorne i donese mu njihove glave :eek: Inace film je pun krvavih scena borbe i realisticnih prikaza ishoda susreta naostrenog seciva sa ljudskim tkivom :a_whistli

"Tamosnji narod Pikti" su zapravo Kelti, odnosno keltska plemena koje su Rimljani, zbog cinjenice da su farbali telo i kosu zvali Piktima. Naseljavali su sever i severoistok Britanije, gde se danas nalaze Highlands, i Rimljani ih nikada nisu osvojili. Takodje, obicaj Kelta da vrednuje glave je poznat, Kelti su smatrali da se u glavi nalazi dusa coveka, kao i sama zivotna energija, i dicili su se brojem skinutih glava vise nego bilo cime drugim.

pentraksil
1.9.2010, 12:53
Centurion (http://www.imdb.com/title/tt1020558/)



Jako dobar film,podseca malo na film King Arthur (http://www.imdb.com/title/tt0349683/) sa Clive Oven-om i bavi se slicnom tematikom,moji utisak 8/10, svaka preporuka ;) Radnja filma za znatizeljne u spojleru :rolleyes:

Inace film govori o ocajnickom pohodu 9-e cete rimske vojske na sever Britanije gde ih zaustavlja tamosnji narod Pikti.Posto je skoro cela 9-a ceta ubijena u zasedi,a njen general zarobljen,preostali preziveli centurioni resavaju da spasu generala,medjutim stvari krecu po zlu i jedan centurion nenadano ubija sina kralja Pikta,kao osvetu kralj salje svoje najbolje vojnike koje predvodi Etain ( Olga Kirilenko :love: ) da ulovi odgovorne i donese mu njihove glave :eek: Inace film je pun krvavih scena borbe i realisticnih prikaza ishoda susreta naostrenog seciva sa ljudskim tkivom :a_whistli


MIslim da Centurion moze jedino po atmosferi (koliko-toliko) da se poredi Sa Arturom, jer je Artur vise SF nego sto je istorijski film.

mp3lopov
1.9.2010, 12:56
Jel gledao neko Robin Hood? Valja li?

Dimo
1.9.2010, 13:10
"Tamosnji narod Pikti" su zapravo Kelti, odnosno keltska plemena koje su Rimljani, zbog cinjenice da su farbali telo i kosu zvali Piktima. Naseljavali su sever i severoistok Britanije, gde se danas nalaze Highlands, i Rimljani ih nikada nisu osvojili. Takodje, obicaj Kelta da vrednuje glave je poznat, Kelti su smatrali da se u glavi nalazi dusa coveka, kao i sama zivotna energija, i dicili su se brojem skinutih glava vise nego bilo cime drugim.
Treba reći i da su ih se Rimljani bojali k'o crnog mraka, upravo zbog njihove tajnovitosti i varvarstva (što je Rimu, kao civilizovanoj i daleko naprednijoj sredini, ulivalo strah u kosti), a najviše zbog činjenice da su predstavljali neprelaznu branu osvajanju čitave Britanije. Trebalo je nekoliko desetina godina i više vojnih pohoda da bi ostrvo konačno palo u cjelosti pod rimsku imperiju. Ako se uzme u obzir inferiornost Kelta u pogledu tehnike i brojnosti, to je činjenica za poštovanje.

Uprkos asimilaciji na kraju, po mom skromnom mišljenju, Rimljani su ostavili najmanje traga u Britaniji u poređenju sa svim ostalim djelovima imperije. Da li zbog daljine, specifične klime na koju kontinentalci nisu navikli ili kasnog osvajanja ostrva, a ranog gubljenja stvarne kontrole, uglavnom, Britanija danas ima daleko manje relikata rimske vladavine od npr. Francuske ili Njemačke.

Iris
1.9.2010, 16:05
Znam da je :offtopic:, ali dodaću nekoliko činjenica, kako bi još bolje mogli da uživate u ovom i sličnim kvazi-istorijskim filmovima, gde se mnoge odlike, različitosti i kvaliteti tzv. "varvarskih" naroda pojednostavljuju i upropaštavaju radi jeftinih i praznih scenarija...

Treba reći i da su ih se Rimljani bojali k'o crnog mraka, upravo zbog njihove tajnovitosti i varvarstva (što je Rimu, kao civilizovanoj i daleko naprednijoj sredini, ulivalo strah u kosti)

Rim nije bio niti civilizovanija i naprednija celina, niti su Kelti bili varvari (koliko god Rimljani tako želeli da ih vide), samo im se načini života i socijalni ciljevi nisu poklapali. Rimljani su se bojali njihove sirove snage i energije, kao i različitosti, jer se svi bojimo nepoznatog.
Trebalo je nekoliko desetina godina i više vojnih pohoda da bi ostrvo konačno palo u cjelosti pod rimsku imperiju

Britanija nikada nije u celosti potpala pod rimsku vlast, Rim je slabo napredovao preko Hadrijanovog zida, a preko zida Antonija Pija nije uopšte. Keltska plemena u Velsu su takođe uspela da se odupru osvajačima.

Ako se uzme u obzir inferiornost Kelta u pogledu tehnike i brojnosti, to je činjenica za poštovanje.

Kelti nisu bili niti manje brojni, ni tehnički inferiorni (naprotiv, mačevi i štitovi su im bili daleko kvalitetniji), ali ih je plemenska surevnjivost, razjedinjenost i robovanje religioznim i društvenim običajima ostavila ranjivim, što je daleko organizovaniji i vojno disciplinovaniji Rim jednostavno iskoristio.
Uglavnom, Britanija danas ima daleko manje relikata rimske vladavine od npr. Francuske ili Njemačke.

Zapravo ih ima dosta, nego nisu opšte poznati niti grandiozni. Britanija je Rimljanima služila za ono za šta Amerikancima danas služi Majami - za vile, letnjikovce, odmor; zemlja je mahom data penzionisanim vojnicima i centurionima, manje značajnim ličnostima u hijerarhiji Rima koji su tamo živeli i prilično se asimilirali u okruženje, budući da su živeli daleko od Rima i njegovog uticaja. U najznačajnije ostavštine Rimskog carstva u Britaniji spadaju gradovi - London, Jork i Mančester.

uros@3D
1.9.2010, 16:18
Odgledah upravo "The Expendables"

http://loyalkng.com/wp-content/uploads/2010/06/expendables_poster1.jpg

Posto je film relativno svez, stavicu komentar u spolier da ne stvorim neke predrasude. :)


Klasicno americko napucavanje sa top class bad boy glumcima. Akcije i testosterona do plafona kao i opaski na racun starosti glavnih glumaca. :D

Meni se svideo! ;) Preporuka.

Tornado
1.9.2010, 19:33
Odgledah upravo "The Expendables"

ja ga sinoc odgledao i nije mi se nesto svideo.. po meni nema dovoljno akcije, a prica je mnooogo suplja.. to akcije sto ima nije lose, 2 scene su mi se vrlo svidele, i nekoliko smesnih scena, i to je to. nit smrdi nit mirise.

i malo sam popizdeo kad je miki rurk krenuo o srbima.. i onda se nasmejao kad je spomenuo sljivovicu :rofl:

Dreamfall
1.9.2010, 22:22
Jel gledao neko Robin Hood? Valja li?

Dobar je film,preporuka ;) pogle' spojler za radnju ;)

Robin Hud je predstavljen kao archer( strelac ) u Ricardovoj vojsci prilikom njegovog povratka iz krstaskog rata,medjutim u jednog bitci kralj Richi gine i svom elitnom odredu vojnika daje za zadatak da vrate krunu u London,ta grupica elite upada u zasedu medjutim Robin i kompanjoni koji su zapucali kuci nalete na ljude koji su postavili zasedu i srede ih ;) glavni zloca se jelte izvuce i pobegne. Robin se vraca u London vraca krunu kraljici a kako bi ispunio obecanje dato jednom od elitnih vitezova na samrti,nosi njegov mac ocu u neko selo. Tamo je Robin upoznao Marion i usput spasio Engleze od invazije Francuza i umalo je uspeo da izdestvuje edikt od kralja da ce narodu dati veca prava,umesto toga kralj ga je proglasio prognanim :facepalm

uros@3D
1.9.2010, 22:29
ja ga sinoc odgledao i nije mi se nesto svideo.. po meni nema dovoljno akcije, a prica je mnooogo suplja.. to akcije sto ima nije lose, 2 scene su mi se vrlo svidele, i nekoliko smesnih scena, i to je to. nit smrdi nit mirise.

i malo sam popizdeo kad je miki rurk krenuo o srbima.. i onda se nasmejao kad je spomenuo sljivovicu :rofl:

Ma meni je skroz simpa sto su ih sve met'li u jedan film. Da su neki levi glumci u pitanju, film bi bio sr*nje na kvadrat.

BTW Miki je rekao "Serbian bad boys" :D

mp3lopov
1.9.2010, 22:42
http://www.moviepostershop.com/friday-movie-poster-1010268352.jpg

Definitivno jedna od najboljih komedija svih vremena. Iako sam ga gledao po ko zna koji put pokidao sam se od smeha. Chris Tucker je odglumio za desetku, Ice Cube takodje odlican. Steta sto nastavci nisu bili na nivou prvog dela. Svaka preporuka 10/10

Srlandand
2.9.2010, 0:37
Upravo odgledah Inception u Takvudu. Opisao bih ga kao Matrix ove decenije, ali ipak ne tako revolucionaran, mada je blizu. Moracu barem jos jednom da ga pogledam. Sve preporuke naravno, mada nije bas za cetvrto mesto na imdb top listi. :)

Inace, mnogo me iritiraju nrdovi na internetu koji od svega prave neku zagonetku. Kraj filma je ocigledan, ono vise nije san, nije u limbu vec je u pravom svetu. Ne mogu da verujem da neko to ne kapira.

Neuro
2.9.2010, 3:28
Jel gledao neko Robin Hood? Valja li?

Paaa... Zavisi šta očekuješ :). Evo kritike (http://www.popboks.com/tekst.php?ID=8054) koja se u potpunosti poklapa sa mojim viđenjem filma. Enivej, mož' da se gleda...

Maladikt
2.9.2010, 10:25
Kraj filma je ocigledan, ono vise nije san, nije u limbu vec je u pravom svetu. Ne mogu da verujem da neko to ne kapira.

Zapravo, nije tako očigledan. :p

Film se prekida pre nego što čigra prestane da se vrti, što znači da ne znaš da li je film prekinut pre nego što je imala priliku da padne, ili zato što se neće nikada ni zaustaviti. Po meni je u pitanju ovo drugo. Glavni lik se samo vratio za jedan stepen više u svojim snovima (ko zna koliko duboko je zabrazdio kada je išao na dole sa ženom) i još uvek sanja. To bi onda značilo i da se njegova žena nije ubila, već da se samo vratila u stvarni svet (zašto bi misao koju joj je usadio funkcionisala i u stvarnom svetu, osim ako još uvek ne sanja, samo na nešto višem nivou nego pre), gde je on zapravo u komi (mada verovatno ne dugo, jer vreme teče mnogo sporije na nižim nivoima svesti). To što ga je u to ubeđivala u snu je njegova podsvest kojoj on nije hteo da poveruje itd. Mislim da me ovo ne čini nerdom, jer ne mislim da je u pitanju misterija, već mi je mišljenje potpuno drugačije od tvog. :D

Srlandand
2.9.2010, 11:45
Haha, ma, nrdovima smatram one likove sto ne razmisljaju tako, a i zapravo se loze na te rasprave. Istina je da autori namerno nisu hteli da prekinu poslednju scenu, samo da bi smo se mi zapitali da li je on u limbu, stvarnosti, ili je sve vreme u limbu, ali, ipak mislim da je u realnosti, jer komu nigde ne mozes da dokazes, a cinjenica koja podvrgava teoriju o realnosti su njegova deca. U snovima, Filipa ima 3 godine, nosi roze haljinu sa rukavima i nekim crnim cipelicama, dok Dzejms nosi kariranu narandzasto braon majicu i sandale. Star je 20 meseci.
Na kraju filma, Filipa nosi roze haljinu bez rukava i belu majicu sa rukavima, dok Dzejms nosi i dalje karirano, ali vise nije u sandalama vec u belim patikama. Ona ima 5, a on 3 godine. Ovo za odecu sam pokupio ovde (http://www.imdb.com/title/tt1375666/board/nest/169622155), ja nisam bas sve to po'vatao.

Maladikt
2.9.2010, 15:30
LOL to već nisam primetio. :) Ipak mi se više sviđa "moj" kraj jer nisam fan hepiedova. Tripoznije je ovako. :)

Dimso
2.9.2010, 18:54
ONG BAK 3

http://anuttaro.com/wp-content/uploads/2010/02/Ong_Bak_33.jpg

Daleko najgori film iz serijala treba ga siroko zaobici. Ocekujes borbeni film ono citav film samo plesu, plesu i smaraju. Jedino sta vredi pogledati je drugi deo.

Nestor
2.9.2010, 20:46
Upravo odgledah Inception u Takvudu. Opisao bih ga kao Matrix ove decenije, ali ipak ne tako revolucionaran, mada je blizu. Moracu barem jos jednom da ga pogledam. Sve preporuke naravno, mada nije bas za cetvrto mesto na imdb top listi. :)

Inace, mnogo me iritiraju nrdovi na internetu koji od svega prave neku zagonetku. Kraj filma je ocigledan, ono vise nije san, nije u limbu vec je u pravom svetu. Ne mogu da verujem da neko to ne kapira.

Christopher Nolan je najprecenjeniji reditelj jos od Kventina Tarantina, takodje svi njegovi filmovi su precenjeni i to debelo. Da se razumemo ne kazem da je sve to sr**nje samo da to nije nista fenomenalno vec prosecno u najboljem slucaju.

choi
2.9.2010, 20:56
Pa ja imam dosta drugaciji utisak.
Meni su Memento (http://www.imdb.com/title/tt0209144/) i The Prestige (http://www.imdb.com/title/tt0482571/) dva izuzetna filma (daleko iznad proseka).

Sad moguce da imam skolonost ka filmovima o madjionicarima, pa mi je drugi omiljeni film iz 2006 godine The Illusionist (http://www.imdb.com/title/tt0443543/) - jeste da nema veze sa Nolanom, ali mi se tesko odluciti izmedju ovog i "The Prestige" koji mi je vise zanimljiv.

Supreme.50
2.9.2010, 21:24
Potpisujem :). Sva tri su jedni od boljih koje sam ikada gledao, verovatno u prvih 20 ili barem 50, ali mi se Prestige mnogo vise svideo od Iluzioniste.

The Dark Knight mi se nesto i nije mnogo svideo, verovatno zbog sveukupnog hype-a koji je pratio film. Odnosno svideo mi se, ali znatno manje nego koliko je hvaljen. Izvukla ga je gluma.

Nash Knight
2.9.2010, 22:14
SVE shto je Nolan napravio do sad (Following, Memento, Insomnia, Batman Begins, Batman Dark Knight, Prestige (Inception nisam gledao pa necu da komentarisem)) je u najgoru ruku dobro, a u najbolju fantasticno. Ne znam dal je bash najbolji reziser, to je tesko odrediti (+razlika u ukusima) ali da je dobar, dobar je!

Srlandand
3.9.2010, 15:31
Najboljeg rezisera je nemoguce odrediti :)

The Expendables. Konacno odgledao, i razocarao se u neku ruku.
Dobre strane: Stvarno razbijacka ekipa, sirova akcija, pracenja scenama u kojima se vidi odsecanje udova ili raznosenje istih, tu i tamo ima dobrog humora ili scena koje bude nostalgiju.

Lose strane: Film je prekratak. 90 minuta je davno prevazidjena duzina trajanja ovakvog filma. Prica je na nivou dz prodaksn filmova 80ih, skoro bez ikakvih preokreta ili uzbudjenja sto se radnje tice, puna "rupa" i nelogicnosti.

Ovom filmu nedostaje jos 20 minuta akcije, i barem deset minuta posvecivanja likovima. Po dva i po minuta za Dzet Lija, crnca, onog belca koga se bas i ne secam mnogo od ranije i Dolf Lundrgena, i bio bih srecan, jer ovako cak nije ni na nivou filmova po cijem je uzoru radjen.

Valjda ce drugi deo biti bolji.

Boondock Saint
3.9.2010, 15:54
Ne znam, mene Nolan opasno nervira jer su svi njegovi filmovi na prvu loptu sjajni a što više razmišljaš o njima kasnije, nalaziš sve više i više mana.Ne mogu da mu poreknem ono što je uradio za Batmana-a(posle katastrofe zvane George Clooney) ali sa strane Batman fana, moglo je i mnogo bolje i nije moralo da se prilagodjava modernom gledaocu toliko.A što se tiče Inceptiona..... ne znam jednostavno mnogo je izhypovan po forumima od strane bubuljičavih petneastogodišnjaka koji sebe smatraju nekakvim elitistima a i predhodna iskustva su me naučila da u Nolanovom slučaju hype smatram lošim znakom jer se obično kasnije razočaram, što se i ovde desilo.Na kraju krajeva Nolan pravi solidne filmove ali zaboravlja najvažniju stvar, kada praviš film pravi ga da bude zabavan a ne samo materijal za razmšljanje.Zato ja odgovorno stojim iza svoje tvrdnje da su The Expendables najbolji film ove godine jer odavno (možda čak od Terminatora trojke) nisam bio ovako zabavljen.(naravno ni u kom slučaju ne poredim ova dva filma).A dvojka će sigurno biti bolja jer će Brus Willis da igra glavnog neprijatelja...:nov_guita

PS. Što se tiče Ong Bak trojke jeste najlošiji film u serijalu ali kao što sam pročitao negde na netu: "Ono što je za Tony Jaa loše, za ostale martial artiste je sjajno." Tako da ako ga gledate izdvojte 3 sata i odgledajte dvojku i trojku zajedno ( kao što je i bila namera ali su ga presekli) i utisak će biti mnogo bolji jer priča ima prirodan tok, gde je lik Tiena u dvojci opak i okrutan(tako da su i borbe spektakularnije) a u trojci posle "oporavka" postaje nekakav ekvivalent azijskog martial arts Isusa.

Iris
3.9.2010, 21:01
Na kraju krajeva Nolan pravi solidne filmove ali zaboravlja najvažniju stvar, kada praviš film pravi ga da bude zabavan a ne samo materijal za razmšljanje... Zato ja odgovorno stojim iza svoje tvrdnje da su The Expendables najbolji film ove godine jer odavno nisam bio ovako zabavljen

Ne traže svi zabavu, neki od nas žele upravo da razmišljaju :ciao:
Zbog toga odgovorno tvrdim da će film The Expendables verovatno biti najgori film ove godine (za mene) - da hoću "Planet Hollywood" otišla bi u taj bezvezni restoran, a ne u bioskop.

Boondock Saint
3.9.2010, 23:18
E pa tu se razlikujemo,jer vidiš ja sam odrastao na filmovima Stalloneta,Arnolda, Dolpha i Van Damma i iako mi je ukus za filmove napredovao tokom godina, nikad nisam zaboravio taj eskapizam tokom kojeg smo svi (tada) formirali ličnosti gledajući heroje i upijajući taj mentalitet da je uvek dobro ustati protiv zla(i da svestan sam da rizikujem da me proglase lakrdijašem što nalazim subtext u ovakvim filmovima), naravno da je u pitanju šuplja zabava, štaviše bila je i osamdesetih šuplja zabava.A eto danas većina nas smatra te filmove kultnim klasicima:dedica:.A i u današnjem post-Matrix doba u kojem vladaju pretty-boys-cgi-infused-toned-down-4-teens likovi kojima ne bih dao ni da glume zlog vuka u predstavi o tri praseta a kamo li neku drugu akcionu rolu, povratak ljudi koji su definisali žanr i koji su privatno vrlo slični svojim on-screen pandanima(većina njih), za mene je ostvarenje sna.I na kraju, stvarno ne bih hteo da shvatiš ovo na pogrešan način, ali ne mogu da očekujem da devojka shvati zašto je meni i toni mojih ortaka ovaj film, film godine.

Supreme.50
4.9.2010, 0:09
Ne traže svi zabavu, neki od nas žele upravo da razmišljaju :ciao:
Zbog toga odgovorno tvrdim da će film The Expendables verovatno biti najgori film ove godine (za mene) - da hoću "Planet Hollywood" otišla bi u taj bezvezni restoran, a ne u bioskop.
Sa prvim redom se slazem. U drugom preterujes...
Ne razumem kako nekome Avatar, a ove godine Expenables, moze da bude NAJGORI film godine :confused:. Pa je l' vi gledate 3 filma godisnje ili sta? A pre mesec dana je bio The Last Airbender, pre toga Death at a Funeral, pre toga Twilight... ajde odlucite se, ne moze svakog meseca da izlazi najgori film godine.

Kada ste gledali Pokahontas, prica vam je bila dobra, u Avataru toliko ne valja da ni odlicni efekti i odlicna gluma ne mogu da ga izvuku? Sto se tice 3d tu nemam komentara, pricam o filmu, tehnologiju necu da pominjem, ali licno mi se ne svidja.

Kada ste gledali The A-Team i The Losers, prica vam je bila dobra, ali Expendables sa pricom u istom rangu je najgori film godine? Kako to, da nema mozda losije glumce ili sta je u pitanju?

Vi kada ocenjujete filmove ili imaju ocenu 100 ili 0... to sam bas primetio. Nekima u ovoj temi film ne moze da bude solidan, nego ili je najbolji ili je najgori.

Sheridan
4.9.2010, 0:35
1.The Expendables mi se ne svidja.
2.Ali ti ne razumes kako mainstream, mora da se mrzi pod svaku cenu, kako sve sto je underground pa makar bilo i ***** mora da se poseti, jer pobogu ja sam asocijalna artisticna individua i pre svega cenim estetiku, ideju, i hrabrost da se pokusa, da se predstavi lepota trenutka koja ce da me impresionira i natera me da se zamislim (to sto gleda u fleku nema veze). Mainstream fenseraj koji prati i kojem se svidja sta je trendi (ovu rec zabranit) treba naterat milom ili siloma upotrebljava svoju glavu, ali ovu nakaradnost koja se stvorila kao suprotnost i omogucila da umesto umetnosti redovno gledamo idiotluke treba isto zabraniti. Gledacu filmove koji se meni svidjaju i popljuvacu omiljenog rezisera ako napravi nesto lose. Slusacu muziku koja mi odgovara bez obzira na zanr i nacin nastanka, od Carmine Burane do Granda (mada Grand jos nije izdao nesto sto zelim da slusam). Radicu kako mislim da treba, a ne kako mi kazu. Samo razmisljate kako ce te se deliti i svadjat, iako ste naravno open-minded, a ustvari ste obicna velika deca.
3. Lep citat na temu: Believe nothing, no matter where you read it or who has said it, not even if I have said it, unless it agrees with your own reason and your own common sense.
Buddha

Dreamfall
4.9.2010, 0:52
Ne traže svi zabavu, neki od nas žele upravo da razmišljaju :ciao:
Zbog toga odgovorno tvrdim da će film The Expendables verovatno biti najgori film ove godine (za mene) - da hoću "Planet Hollywood" otišla bi u taj bezvezni restoran, a ne u bioskop.

Nemoj tako,ako snime i krenu da prikazuju nastavak...kec nece imati sanse da bude najgori film godine :D

Nego...ko je rekao da su Stalone i drugovi glumci :confused: oni ne glume vec samo izgovaraju tekst i odrade ponekad neku akcionu scenu,dok sa druge strane Sean Connery( James Bond ), Keanu Reeves (Matrix,Sweet Novembre ),John Preston ( Batman,Equilibrium ) ,Mel Gibson ( Brave Hearth,Patriot ) Heath Ledger ( Joker u Batman Dark Night, to mu je inace najimpresivnija uloga, steta sto je umro sa 28 god :( ) Ian McKellen ( LOTR, X-men ) Nicolas Cage (Next,Sorceress's apprentice... ) i mnogi drugi vama predstavljaju gore glumce od Stalonea :facepalm

tiho86
4.9.2010, 1:08
Christopher Nolan je najprecenjeniji reditelj jos od Kventina Tarantina, takodje svi njegovi filmovi su precenjeni i to debelo. Da se razumemo ne kazem da je sve to sr**nje samo da to nije nista fenomenalno vec prosecno u najboljem slucaju.
:aplauz:
Ja mislim da Nolan pravi filmove za tinejdzere,pravi one da se grubo izrazim "paljevinske" filmove.Ja na primer sa DK uopste nisam odusevljen,to je film o kom se toliko i toliko pricalo a ne zasluzuje ni 20% od toga.Ja sam primetio jednu stvar iz moje okoline,da na primer DK vole osobe starosti do nekih 20 g,a sto su stariji gledaoci situacija je suprotna.

Boondock Saint
4.9.2010, 1:14
Hmmm.....u pravu si, možda smo otišli predaleko, ali internet je na sreću ili nažalost mesto gde svako zastupa svoje stavove. Ako želiš da se igraš ispred zgrade moraš da trpiš i starce...:D
Da se manemo tema gde nema dogovora evo jednog filma koji eto nije NAJBOLJI ove godine ali za mene je definitvo DRUGI najbolji:rolleyes::

Solomon Kane
www.imdb.com/title/tt0970452/ (http://www.imdb.com/title/tt0970452/)

http://moviesmedia.ign.com/movies/image/article/949/949342/solomon-kane-teaser-poster_1233286313_640w.jpg

Naime radi se o ekranizaciji Roberta E. Howardovog (kreator Konana za vas što preskačete lektiru) istoimenog lovca na demone.Koji je inače bio velika inspiracija za Vampire Hunter D-ja, seriju knjiga u Japanu (a kasnije i dva sjajna anime filma), i za film Van Helsing iz 2004-te, štaviše kad pogledate film, shvatiće te da mu Van Helsing dodje big budget-no soul-dumbed-down Holivudska varijanta istog lika.
Priča prati Solomona Kejna, opakog i krvožednog pirata koji se u jednoj pljački susreće sa Grim Reaperom koji je došao po njegovu zlu dušu, Solomon nekako izvlači živu glavu i odlazi u manastir da okaja grehe( i gde se zakunuo da neće više ubijati) gde provodi godinu dana.Monasi ga posle šalju u "beli svet" da nadje "svoj put".A u isto vreme veliko zlo se nadvija nad puritanskom Engleskom.....Da ne bih spojlovao sjajnu priču reći ću samo da je u pitanju origin priča Solomona Kanea.I da planiraju još dva dela.
James Purefoy (http://www.google.com/url?q=http://www.imdb.com/name/nm0700856/&sa=X&ei=mHeBTL3uJsSBswbUg52oBw&ved=0CCIQggkoADAA&usg=AFQjCNFOwR8W7eAjfbXIOhdTNsAGuabHpQ) je sjajno odigrao ulogu jer se njegov lik menja od prvog do bukvalno zadnjeg minuta filma.Takodje poeni idu i režiseru jer je stvorio takav mračan i oblačan svet gde nema heroja i očiglednog svetla na kraju tunela.Sjajna priča o iskupljenju jednog veoma interesantnog lika.Za ovakav film sam bio siguran da nije potekao iz Holivuda(koji je već imao svoju šansu sa Van Helsingom, koji je pre bio miks Betmena i Indijane Džonsa nego ozbiljan lik), i proverivši na netu saznao sam da nije.Najtoplija preporuka za sve fanove Howarda, one koji planiraju to da postanu i ljude koji su back in the day smatrali da je Van Helsing mogao da bude mnogo, mnogo bolji....

caine
4.9.2010, 2:20
Edge of Darkness (http://www.imdb.com/title/tt1226273/)

Čist prosek. Očekivao sam neki osvetnički badass film kao što je Payback (ili Taken), ali je ovo nezanimljiv conspiracy triler. Sem lika Mela Gibsona, nema maltene ničeg što je interesantno. Radnja je previše suvoparna i predvidiva. Mogli su mnogo ozbiljnije da napadnu Ameriku (neću ništa da odajem), mada nebitno pošto su ionako verovatno sve izmislili.
Keanu Reeves (Matrix,Sweet Novembre )
Gde baš nađe Kijanua, poznatijeg kao Robotsko Lice :) Glumac nesposoban da pokaže bilo kakvu emociju.
nikad nisam zaboravio taj eskapizam tokom kojeg smo svi (tada) formirali ličnosti gledajući heroje i upijajući taj mentalitet da je uvek dobro ustati protiv zla(i da svestan sam da rizikujem da me proglase lakrdijašem što nalazim subtext u ovakvim filmovima)
Ja sam više naučio od Švarcenegera nego od roditelja. :)

Dreamfall
4.9.2010, 2:41
Gde baš nađe Kijanua, poznatijeg kao Robotsko lice :) Glumac nesposoban da pokaže bilo kakvu emociju.

Pa hteo sam da dodam jos Roberta De Nira,Al Pacina, Toma Kruza ( samo zbog uloge u Poslednjem samuraju ) ali mrzelo me da kucam :rolleyes: , a i ucini mi se da cak iako Kjanu ne glumi bas u top klasi njegova hladna ,,alien'' pojava ostavlja bolji bad ass utisak nego kad vidis gorilu Staloneta od sto kila napumpanog steroidima a ne moze ni da potrci :D

Vulee
4.9.2010, 9:45
Nemoj tako,ako snime i krenu da prikazuju nastavak...kec nece imati sanse da bude najgori film godine :D

Nego...ko je rekao da su Stalone i drugovi glumci :confused: oni ne glume vec samo izgovaraju tekst i odrade ponekad neku akcionu scenu,dok sa druge strane Sean Connery( James Bond ), Keanu Reeves (Matrix,Sweet Novembre ),John Preston ( Batman,Equilibrium ) ,Mel Gibson ( Brave Hearth,Patriot ) Heath Ledger ( Joker u Batman Dark Night, to mu je inace najimpresivnija uloga, steta sto je umro sa 28 god :( ) Ian McKellen ( LOTR, X-men ) Nicolas Cage (Next,Sorceress's apprentice... ) i mnogi drugi vama predstavljaju gore glumce od Stalonea :facepalm
Hoćeš reći Christian Bale, John Preston je glavni lik filma "Equilibrium". :)

Vulee
4.9.2010, 11:16
Vulee, omašio si opet :D
Bejl je glavni u EQ i B.
http://thefaust.files.wordpress.com/2008/05/264298christian-bale-posters.jpg

Christian Bale

http://www.equilibriumfans.com/EquilibriumStill0126-ClericJohnPreston%28ChristianBale%29.jpg

Cleric John Preston

Ne vređaj moje znanje Equilibriuma, obožavam taj film. :D

Sheridan
4.9.2010, 12:15
Equilibrium je odlican film, imam samo jednu sitnu zamerku, mnogo su preterali sa onom putanjom metaka i sposobnosti klerika da dodzuju, ali dobro to je minorna stvar, a kontam da se mnogi loze bas na to.

Vulee
4.9.2010, 12:21
Equilibrium je odlican film, imam samo jednu sitnu zamerku, mnogo su preterali sa onom putanjom metaka i sposobnosti klerika da dodzuju, ali dobro to je minorna stvar, a kontam da se mnogi loze bas na to.
Me included, gun kata rules. :D
Šteta što film nije bio uspešan, toliko potencijala za neki prequel...

Supreme.50
4.9.2010, 12:50
:aplauz:
Ja mislim da Nolan pravi filmove za tinejdzere,pravi one da se grubo izrazim "paljevinske" filmove.Ja na primer sa DK uopste nisam odusevljen,to je film o kom se toliko i toliko pricalo a ne zasluzuje ni 20% od toga.Ja sam primetio jednu stvar iz moje okoline,da na primer DK vole osobe starosti do nekih 20 g,a sto su stariji gledaoci situacija je suprotna.
Sasvim suprotno...
Kako su Prestige, Insomnia i Memento paljevinski filmovi? DK naravno da je film za mladje, posto je film baziran na stripu, pa ga moj cale sigurno nece gledati, isto kao sto nece gledati ni X-men, Spiderman-a, pa ni cak one ozbiljnije kao sto je Watchmen. Neki filmovi su jednostavno pravljeni da ciljaju odredjenu publiku, a ako jedan takav film postoji, sigurno nisu SVI filmovi istog rezisera automatski srozani na istu publiku. Ne znam kako si ti ovo zakljucio..

Nemoj tako,ako snime i krenu da prikazuju nastavak...kec nece imati sanse da bude najgori film godine :D

Nego...ko je rekao da su Stalone i drugovi glumci :confused: oni ne glume vec samo izgovaraju tekst i odrade ponekad neku akcionu scenu,dok sa druge strane Sean Connery( James Bond ), Keanu Reeves (Matrix,Sweet Novembre ),John Preston ( Batman,Equilibrium ) ,Mel Gibson ( Brave Hearth,Patriot ) Heath Ledger ( Joker u Batman Dark Night, to mu je inace najimpresivnija uloga, steta sto je umro sa 28 god :( ) Ian McKellen ( LOTR, X-men ) Nicolas Cage (Next,Sorceress's apprentice... ) i mnogi drugi vama predstavljaju gore glumce od Stalonea :facepalm

Oprastam ti za ovaj post pod pretpostavkom da si slucajno izostavio DiCapria :D. Znam da nisi mogao sve da ih nabrojis, ali on bi morao biti na listi koja ti prva padne na pamet, ako ne i prvi ;).
Svako ima svoje misljenje, evo meni je Stallone bolji od Reeves-a, ali sigurno ga niko ne moze ismevati za trcanje posto ima 65 godina i patio je od paralize polovine pola tela.

Boondock Saint
4.9.2010, 13:02
Nego...ko je rekao da su Stalone i drugovi glumci :confused: oni ne glume vec samo izgovaraju tekst i odrade ponekad neku akcionu scenu,dok sa druge strane.... Keanu Reeves (Matrix,Sweet Novembre )... i mnogi drugi vama predstavljaju gore glumce od Stalonea :facepalm

Ko prvo niko nije rekao da su akcioni heroji glumci, oni su ono što jesu, heroji. Oni se više cene zbog njihovih fizičkih dostignuća, i moralnih poruka a ne glumačkih umeća, naravno neko može da kaže:Šta oni traže na filmu onda?
PRIKAZUJU AKCIJU JER ONI TO RADE NAJBOLJE......"odrade ponekad neku akcionu scenu"......Jesi li uopšte gledao neki akcioni film u životu ili si se pre 5god probudio iz hibernacije u kojoj si proveo predhodnih 30god i pao na teme gledavši današnje šuplje "blockbustere"?Naravno i The Expendables je šupalj film ali se gledajući ga ne osećaš prevarenim jer si gledao likove koji POZIRAJU kao heroji, ovde bar dobijaš original a ne toned-down kopije.

I molim te ne pominji Kijanu Rivsa-Surfer Dude morona koji je single-handedly uništio akcioni žanr dokazavši Holivudu da i mršavi lepotani mogu da budu akcione zvezde samo ako in daš crne naočare i dovoljno CGI-ja da se i Džems Kamerun postidi.....

Ocelot
4.9.2010, 13:21
Prilično ste zašli u off. Vratite se na temu.

Dreamfall
4.9.2010, 13:31
Dozivotno cu da mesam Prestona i Balea,mnogo mi ljudi lice :D

On topic

The Sorcerer's Apprentice/ (http://www.imdb.com/title/tt0963966/)

http://www.renantech.com/wp-content/uploads/2010/07/sorcerer-apprentice.jpg

Preporuka za film,ekstra zabava za jedno popodne a mozda pozelite da ga pogledate jos jedared ;) Nikolas Cage na svom nivou,kraj malo glup ali sta de se radi.Specijalni efekti poprilicno dobri,pojavljuju se cak i zmajevi :rolleyes: ocena 7/10

player1
4.9.2010, 13:40
Equilibrium je odlican film, imam samo jednu sitnu zamerku, mnogo su preterali sa onom putanjom metaka i sposobnosti klerika da dodzuju, ali dobro to je minorna stvar, a kontam da se mnogi loze bas na to.

Ti borbeni delovi su najlosiji deo filma. Uopste kvare atmosferu necega sto je trebalo da bude orvelovska drama.

I naravno, sam kraj je naivan.

Iris
4.9.2010, 14:15
Ne razumem kako nekome Avatar, a ove godine Expenables, moze da bude NAJGORI film godine :confused:... 'ajde odlucite se, ne moze svakog meseca da izlazi najgori film godine.

Zašto ne? Ovogodišnja ponuda je takva da kad taman pomisliš da si video najgori film godine, sledećeg meseca se pojavi još gori! Izuzetak za mene do sad su samo How to train your dragon (http://www.imdb.com/title/tt0892769/) i niskobudžetni Flipped (http://www.imdb.com/title/tt0817177/), bar kad je američka kinematografija u pitanju...

Flipped je najnovije ostvarenje režisera Roba Reinera, zaslužnog za filmove The Bucket List, Ghosts of Mississippi, A Few Good Men, Stand by me... U pitanju je pitka priča o odrastanju krajem pedesetih i početkom šezdesetih godina prošlog veka u Americi, vrlo lepo i nepretenciozno ostvarenje praktično zagušeno velikim i bučnim letnjim blokbasterima. Ništa ekstravagantno, ali sa lepom porukom, preporučujem ljubiteljima filma koji ovih dana traže nešto drugačije od superheroja, akcionih heroja, crtanih heroja i čarobnjaka.

http://i766.photobucket.com/albums/xx302/ajithrockscc/Trailers/Flipped-2010.jpg

Zemunelo
4.9.2010, 15:00
Solomon Kane,

nekome drugi najbolji film godine a meni licno nesto najgore sto sam pogledao ikada tj krenuo da gledam i na kraju odustao.

Veoma retko se meni desi da prekinem film mozda mogu na prste jedne ruke da ih nabrojim, cak sam skoro uvek uporan da odgledam film i kad vidim da je glupost,

ali ovaj film nema nikakvu pricu tj toliko je prazna i klisirana da je to strasno,
nema nikakvu glumu,
sve sto ima je klanje i seckanje u krupnim planovima (sto meni nije toliko smetalo kod filmova gde bar ima neke price,glume...).

Znam da nije lepo davati komentar ako se film ne pogleda ali ja sam uspeo da odgledam pola tako da mogu da ostavim komentar.

I nikome ga ne bih preporucio osim onima koji vole da gledaju
probijanje ljudskih lobanja,
odsecanje glava i ostalih udova,
zabijanje maceva u telo uz litre krvi
i sve to u krupnom planu a bez ikakve price da to isprati,
uz ocajne dijaloge,
bez bar ok glume da donekle nadoknadi gubljenje vremena na takve gluposti.

Jedino donekle ima poneki lep efekat ali i to se gubi jer je film suvise mracan a to je klasika kod onih koji ne mogu da naprave kvalitet pa se kriju u mraku.

Ni pod razno.

ps. Moj utisak naravno, nekome je potpuno drugacije :)

Constantine
4.9.2010, 15:54
Eto odgledah i ja Expendables :kreza: Inace moram da kazem da sam se sad logovao na forum posle 2 god. roaming-a po istom kao guest i to samo iz jednog razloga...morao sam da iskazem svoje zaprepascenje ovim The Expendables (http://www.imdb.com/title/tt1320253/) sta hocu da kazem? Kako je neko ovom smecu od filma dao vecu ocenu od 2? :confused: :eek: film koji sam ja odgledao slajdujuci slajder plejera u nadi da ce se nesto desiti,ali neee :n-cc2: Mislim da je velika uvreda za Rourka i Jet Lija da se pojave u ovakvom ostvarenju,mislim da je ogromna uvreda da se ovako nesto i snimi,bila bi uvreda da je ovako nesto i snimljeno pre 30 god. a ne sad kada je takav tip filmova odbrojao svoje dane :paranoia: Ovakav tip prevare moze da proguta samo neko ili izuzetno nostalgican,ili izuzetno plitkouman :nov_mad2: BTW zahvaljujem se Iris na tome sto skoro uvek postavlja preporuke kvalitetnih filmova...samo tako nastavi :n_klanja: Toliko od mene vidimo se za par godina :ciao:

Boondock Saint
4.9.2010, 17:04
Solomon Kane,

nekome drugi najbolji film godine a meni licno nesto najgore sto sam pogledao ikada tj krenuo da gledam i na kraju odustao.

Veoma retko se meni desi da prekinem film mozda mogu na prste jedne ruke da ih nabrojim, cak sam skoro uvek uporan da odgledam film i kad vidim da je glupost,

ali ovaj film nema nikakvu pricu tj toliko je prazna i klisirana da je to strasno,
nema nikakvu glumu,
sve sto ima je klanje i seckanje u krupnim planovima (sto meni nije toliko smetalo kod filmova gde bar ima neke price,glume...).

Znam da nije lepo davati komentar ako se film ne pogleda ali ja sam uspeo da odgledam pola tako da mogu da ostavim komentar.

I nikome ga ne bih preporucio osim onima koji vole da gledaju
probijanje ljudskih lobanja,
odsecanje glava i ostalih udova,
zabijanje maceva u telo uz litre krvi
i sve to u krupnom planu a bez ikakve price da to isprati,
uz ocajne dijaloge,
bez bar ok glume da donekle nadoknadi gubljenje vremena na takve gluposti.

Jedino donekle ima poneki lep efekat ali i to se gubi jer je film suvise mracan a to je klasika kod onih koji ne mogu da naprave kvalitet pa se kriju u mraku.

Ni pod razno.

ps. Moj utisak naravno, nekome je potpuno drugacije :)

Mislim da si promašio poentu filma, jer je baš priča u prvom planu u ovom filmu a ne akcija(koje i nema baš toliko).U stvari ne toliko priča koliko turobna atmosfera i evolucija samog lika Solomona Kejna(ako nisi odgledao do kraja ne možeš ni da znaš).Ne znam, meni film deluje kao izuzetno delo ljubavi prema source-materjalu.A to da kažeš da nema nikakvu glumu, mislim da definitivno nisi u pravu, mislim ako je neko dobio poene u ovom filmu onda je to James Purrefoy koji je meastralno odigrao ulogu(mislim šta očekivati od nekog koji je bio u seriji "RIM"), evo na Rotten Tomatoes-u film je dobio ozbiljno dobre kritike.
http://www.rottentomatoes.com/m/solomon_kane/

Vulee
4.9.2010, 17:16
Mislim da si promašio poentu filma, jer je baš priča u prvom planu u ovom filmu a ne akcija(koje i nema baš toliko).U stvari ne toliko priča koliko turobna atmosfera i evolucija samog lika Solomona Kejna(ako nisi odgledao do kraja ne možeš ni da znaš).Ne znam, meni film deluje kao izuzetno delo ljubavi prema source-materjalu.A to da kažeš da nema nikakvu glumu, mislim da definitivno nisi u pravu, mislim ako je neko dobio poene u ovom filmu onda je to James Purrefoy koji je meastralno odigrao ulogu(mislim šta očekivati od nekog koji je bio u seriji "RIM"), evo na Rotten Tomatoes-u film je dobio ozbiljno dobre kritike.
http://www.rottentomatoes.com/m/solomon_kane/
Apsolutno se slažem, maestralno je prava reč za njegovu glumu.
Poslednja bitka je bila malo over the top, ali nemam zamerki.
Jedva čekam nastavak.

Srlandand
4.9.2010, 20:28
http://www.ifilmdb.com/Video/Seven_Samurai/Seven_Samurai_poster.jpg

Sedam Samuraja (http://www.imdb.com/title/tt0047478/)

Jedan od najkultnijih filmova ikada. Iz sredine 50ih i traje preko tri sata, ali ovo remek delo je obavezna literatura svakog filmofila.

Boondock Saint
4.9.2010, 21:09
Salt

http://www.imdb.com/title/tt0944835/

Evo konačno ga odgledah i utisci su pomešani.Ako ga posmatramo kroz prizmu modernog akcionog filma, nije loše.Jeste da ima rupa i nelogičnosti u scenariju ali nije loš.U stvari ceo film se ože opisati kao "nije loš".....Ali nije ništa posebno.Naime najveći problem filma je što ne zna šta hoće da bude, nije ni punokrvna akcija a nije ni inteligentan špijunski film.Ima isuviše akcije za špijunski film a premalo za akcioni.Tako da se ne bi složio sa nekih par predhodnih komentara da je "opaka akcija" i ne znam šta ne.Takodje teško se možete povezati sa likom Evelyn Salt(nekima ovo nije važno dok gledaju film, ali meni jeste), jer je pola filma njoj važno da nadje muža, a nas jednostavno film ne zainteresuje da uopšte marimo za njenog muža, a u drugoj polovini nemamo pojma šta ona radi.Ovo prvo je greška režisera a drugo scenariste.Što me je malo razočarolo jer je scenarista Kurt Wimmer, režiser Equilibrium-a i Ultravioleta-a.Sve u svemu što se tiče skorašnjih modernih špijunskih akcionih filmova definitivno bolje od Quantum of Solace-a(koji je bio užasan) ali ne i od Taken (http://www.imdb.com/title/tt0936501/)-a (koga stavljam u top 10 listu najboljih akcija u predhodnoj deceniji).Najkraće rečeno akciono orjentisana verzija Bourne filmova samo sa Angelinom Jolie.

Maladikt
4.9.2010, 21:59
Odgledao sam juče The Hangover i da budem iskren uopšte mi nije jasno što se diže tolika fama oko tog filma. Istina, ja nisam neki ljubitelj komedija i namerno nisam počeo da gledam film sa bilo kakvim očekivanjima da se ne bih posle nešto razočarao, ali mi ni malo nije jasno zašto ga svi dižu u nebesa kao neku najbolju komediju ikada. Par zanimljivih fora, ali ništa što bi me zaista nasmejalo. Kraj je bio zanimljiv, to priznajem. Ostalo - prosek. Opet kažem, po meni, a ja nisam neki ljubitelj komedija.

Inače, stalno zaboravim da pitam nešto jer nisam redovno posećivao prethodnu temu pa nisam siguran. Jel to postoji neko pravilo da pri postovanju mora da se okači link/sličica iz filma ili svi to rade, a to nije neophodno? Čisto da znam, pošto do sada nisam stavljao nikakve linkove i slično. :D

Mario Pavićević
4.9.2010, 22:11
Inače, stalno zaboravim da pitam nešto jer nisam redovno posećivao prethodnu temu pa nisam siguran. Jel to postoji neko pravilo da pri postovanju mora da se okači link/sličica iz filma ili svi to rade, a to nije neophodno? Čisto da znam, pošto do sada nisam stavljao nikakve linkove i slično. :D
To je jedno od onih nepisanih pravila;)

Boondock Saint
5.9.2010, 0:56
Give em' hell Malone
http://www.imdb.com/title/tt1258137/
http://static.letsbuyit.com/filer/images/uk/products/original/219/9/give-em-hell-malone-dvd-2009-21909612.jpeg

Hehe, Thomas Jane (http://www.imdb.com/name/nm0005048/) je posle svoje uloge u The Punisher-u dobio legiju fanova koji bi platili suvim zlatom da ga vide u novoj badass ulozi.Može da se kaže da je on Michael Maddsen ove generacije.E sad pošto je Jane ozbiljan glumac, on pored svojih običnih filmova s'vremena na na vreme baci kosku svojim fanovima i uradi neki film gde je super-kul opaki momak.Posle Punishera, uradio je sjajni (i veoma podcenjeni) Mutant Chronicles a sad se povezao sa režiserom Russell Mulcahy (http://www.imdb.com/name/nm0611683/)-em (režiser kultnog Highlandera), da napravi neku vrstu modernog tribute filma onim detektivskim filmovima (opciono sa Hemfri Bogartom) iz pedesetih, sa sve naracijom glavnog lika i džez muzikom u pozadini.
Priča prati Malouna, mega-opakog privatnog detektiva, koji pronalazi misterioznu torbu, koje svi žele da se dočepaju, a Maloun jedini zna šta je unutra, on to naziva "smislom ljubavi" ali do kraja filma saznajemo šta je stvarno bilo u njoj.Stvari se dodatno zakomplikuju kada, u Malounov život ulazi prelepa dama u nevolji Evelin, i misteriozni bogataš šalje tri ubice na Malouna, Bouldera(Ving Rhames (http://www.imdb.com/name/nm0000609/)),Malounovog starog prijatelja, Matchstika(Doug Hutchison (http://www.imdb.com/name/nm0006535/)), sadističkog piromana, i Mauler(Chris Yen (http://www.imdb.com/name/nm1564437/)), kineskinju sa kompleksom Lolite.....A to je samo prvih 10min filma.
Film prati sve postulate koji su definsali "noar" žanr pre svih onih godina, mračan grad okupan neonskim znakovima, prelepu i miserioznu damu, komplikovan slučaj, opaki detektiv koji ne pušta viski iz ruke, sjajna kola.A tu je i pod-priča koja se provlači kroz ceo film, a to je kako je umrla Malounova porodica?(jer svaki lik ima svoju verziju) i da li je Maloun stvarno izvadio srce čoveku koji mu je ubio porodicu kao što se po gradu priča?
Sve u svemu, film koji se možda neće svideti svima.Ali svako ko traži detektivski film sa esencijom coola, neće se prevariti.

Belfegor
5.9.2010, 11:53
Ne traže svi zabavu, neki od nas žele upravo da razmišljaju :ciao:
Zbog toga odgovorno tvrdim da će film The Expendables verovatno biti najgori film ove godine (za mene) - da hoću "Planet Hollywood" otišla bi u taj bezvezni restoran, a ne u bioskop.

NEKI je glavni problem...neki je manjina...a filmovi kao ovaj upravo prikazuju nemoc hollywood-a da napravi kvalitetan film...nego, da krknemo gomilu akcionih heroja pa niko nece ni pratiti sta se u filmu desava...i sto je najgore, kod vecine ce to i proci jer je "neki" upravo problem a filmska umetnost polako tone sve vise i vise (svaka casta na nekim animiranim ostvarenjima) a jednog dana ce doci i apokalipsa...a posle ovako ocajnickog poteza, veoma brzo :nov_explo

Belfegor
5.9.2010, 12:03
cini mi se da sam se ogranicio samo na ovu temu na forumu....

http://www.imdb.com/title/tt1020558/

upravo sam preporuku za film pokupio u ovoj temi...ali zasluzuje jos jednu

CENTURION

zaista zanimljiv film, interesantna glumacka postava, skroz ok prica i naravno manje - vise predvidljiv kraj...sve u svemu 8.5/10 od mene...pa pogledajte:ciao:

Mali Mrav
5.9.2010, 12:17
...uradio je sjajni (i veoma podcenjeni) Mutant Chronicles...

Mora da se salis, ovo je jedan od najgorih filmova koje sam pogledao u zivotu! Zao mi je sto sam ga davno gledao pa se ne secam svih gluposti ali su mi ostali u secanju izuzetno retardirani dijalozi, i secam se da sam sa drugom nasao 100 rupa u prici, bukvalno smo se valjali od smeha koliko je los film. Ne zelim da ulazim u diskusiju s tobom, komentarisao sam samo zato sto mi je ovo bio jedan od onih "lolwut?" momenata

Iris
5.9.2010, 14:03
Inače, stalno zaboravim da pitam nešto jer nisam redovno posećivao prethodnu temu pa nisam siguran. Jel to postoji neko pravilo da pri postovanju mora da se okači link/sličica iz filma ili svi to rade, a to nije neophodno? Čisto da znam, pošto do sada nisam stavljao nikakve linkove i slično. :D

Postoji pravilo da se obavezno stavi link ka filmu i kratak opis, kako bi uopste znali o cemu se radi. Slika je pozeljna, radi vizuelnog utiska i neke predstave o samom filmu...

Boondock Saint
5.9.2010, 14:26
Mora da se salis, ovo je jedan od najgorih filmova koje sam pogledao u zivotu! Zao mi je sto sam ga davno gledao pa se ne secam svih gluposti ali su mi ostali u secanju izuzetno retardirani dijalozi, i secam se da sam sa drugom nasao 100 rupa u prici, bukvalno smo se valjali od smeha koliko je los film. Ne zelim da ulazim u diskusiju s tobom, komentarisao sam samo zato sto mi je ovo bio jedan od onih "lolwut?" momenata

Ma ok je, svako svome.Samo bih hteo da kažem da je film i zamišljen kao campy-slasher niskobidžetni film.Sa namernim lošijim specijanim efektima i neprijateljima kao iz Moćnih Rendžera.To ti je nešto keo Evil Dead filmovi.Toliko loše da je u stvari dobro.

Maladikt
5.9.2010, 16:41
Postoji pravilo da se obavezno stavi link ka filmu i kratak opis, kako bi uopste znali o cemu se radi. Slika je pozeljna, radi vizuelnog utiska i neke predstave o samom filmu...

Onda ne bi bilo loše to dodati u prvi post u temi.

RUSuper
5.9.2010, 17:09
To se zna i bez toga :)

Maladikt
5.9.2010, 17:19
Erm, očgledno se ne zna. :D

Iris
5.9.2010, 18:04
Greška moderatora :o Pošto je godinama postojala istovetna tema, koja u sličnom obliku postoji i na drugim forumima smatrali smo da se podrazumevaju pravila postovanja i da ih nema potrebe ponavljati...

Ketchua
5.9.2010, 19:56
Može da se kaže da je on Michael Maddsen ove generacije.

S tim što je on zapravo (u najboljem slučaju) Majkl Medsen za siromašne. :D

Dreamfall
5.9.2010, 23:05
Tek sad odgledah ceo film
Sin city (http://www.imdb.com/title/tt0401792/fullcredits#cast)

http://tf.org/images/covers/SinCity.jpg

Ne znam zasto, ali film me je odusevio :n_klanja: Ima nesto u njemu sto mi nije dalo da odlepim oci od monitora sve dok nisu krenuli credits na kraju filma...film sam, znaci, pogledao u jednom dahu, a po zavrsetku istog sam proveo 5-10 min razmisljajuci o svemu sto sam pogledao... 9.5/10 od mene apsolutna preporuka ;)

Beagle
5.9.2010, 23:39
A tek strip da vidis... Frenk Miler je majstor noar stripova.

Boondock Saint
6.9.2010, 17:12
Batman: Under the Red Hood
http://www.imdb.com/title/tt1569923/


Već nekoliko godina unazad, Dc Comics i Marvel, kao dve najveće kuće stripa u SAD-u, izbacuju, animirane filmove, bazirane na svojim herojima.Naravno DC je imao veliku prednost počevši da se ozbiljno bavi animacijom još pre više od 15god. sa Batman:The Animated Series, serijom koja je pomerila granice zapadnjačke animacije.DC Animacija je u međuvremenu, kao i svoji fanovi, odrasla.Tako da sada samo izbacuju filmove a ne serije, jer zamisao o "crtaćima" za odrasle ne bi dobro prošla kod mainstream publike.U zadnjih par godina, izbacili suSuperman/Doomsday (http://www.imdb.com/title/tt0934706/) (adaptaciju Death and Return of Superman arke);The Batman vs Dracula: The Animated Movie (http://www.imdb.com/title/tt0472219/);Green Lantern: First Flight (http://www.imdb.com/title/tt1384590/); Wonder Woman (http://www.imdb.com/title/tt1186373/);Justice League: The New Frontier (http://www.imdb.com/title/tt0902272/) ;Justice League: Crisis on Two Earths (http://www.imdb.com/title/tt1494772/) i Superman/Batman: Public Enemies (http://www.imdb.com/title/tt1398941/).A sada je posle pauze od 5god na red došao i Betmen.Sa možda najboljim filmom o njemu ikada(uključujući i live-action The Dark Knight)
"Under the Red Hood" uzima nešto noviji materjal iz Betmenove istorije(u stripovskom kanonu desilo se pre par godina), tako da će tradicionalisti koji nisu pratili novije priče biti malo zbunjeni nekim detaljima ali film se svojski potrudio da objasni svima priču.Radnja se nadovezuje na jedan od najvažnijih događaja iz Betmenove istorije a to je "Death in the Family" arka iz kraja osamdesetih, kada je Džoker ubio Džejsona Toda, drugog Robina,(prvi je Dik Grejson koji je postao Nightwing).Taj događaj je ostavio velikog traga na Betmenu.Kao njegov najveći neuspeh.Radnja priče polazi od dolaska misterioznog Red Hood-a u Gotam, koji preuzima kontrolu nad kriminalnim podzemljem, i počinje sistematsku eliminaciju, ostalih koji nisu pod njegovim komandom, uključujući i organizaciju Black Mask-a, najvećeg kriminalnog bossa u Gotamu.
Ovo je samo osnova jednoj od najboljih priča o Betmanu koja postavlja vrlo komplikovana pitanja:Kako se boriti protiv nekog koji zna sve tvoje poteze, nekog za čiju si ti smrt kriv? Neko ko radi isto što i ti, nekog ko to možda radi bolje od tebe? Ali da li je tvoj ili njegov način ispravan? Pravo remek-delo.Takodje glasovan gluma je sjajna, nijeKevin Conroy (http://www.imdb.com/name/nm0175834/) nivo ali sjajna.
Razlog zašto dajem prednost "Under the Red Hood"-u nad "The Dark Knight"-u, je jer momci iz DC-ja znaju svoje likove,oni su ih stvorili i ne moraju da ih(kao Nolan) adaptiraju za modernog gledaoca sa nekom svojom vizijom.I svako ko bude posle gledanja ovoga smatrao da je gledao još jedan "crtać" zaslužuje da ga Dolph Lundgren pukne shotgunom natrag u šezdesete.....(morao sam da citiram The Expendablese:a_bleh:)

nexexcalibur
6.9.2010, 20:47
odgledao Iron Man 2...

zaista, ocekivam sam vrhunski film, to sam i dobio...posebno me scena nakon credits-a odusevila...ko je odgledao zna o cemu pricam...

dakle ko nije, obavezno da odgleda Iron Man i Iron Man 2...

sad cekamo The Avengers :D


@Boondock Saint mogao sam da odgledam film, ali me nekako mrzelo, s obzirom da Vs Dracula nije bio dobar film...ali sad cu svakako odgledati Under The Red Hood

Beagle
7.9.2010, 0:21
Odgledah i ja "The Expendables".

Film je bas ono sto sam ocekivao, old-scool prangijanje sa ogormnim bodycount-om i dosta eksplozija. Lame prica se podrazumeva :). Iznenadila me je prisustvo ogormne kolicine krvi, tkiva i delova tela koji su leteli na sve strane (ipak atipicno za starije filmove). Glumci su bili OK, Stalone je bas ispao izlizan, ali sta i ocekivati od coveka starog 60tak godina. Za razliku od njega, Arni je ispao bas smeker :D

U principu OK film za generaciju koja je odrasla na Terminatoru, Rambu i Univerzalnom vojniku.

anded zombi leš!
7.9.2010, 0:38
Clash of the Titans (http://www.imdb.com/title/tt0800320/)! Nisam pratio temu, ali pretpostavljam da je ova abominacija i ovde dobila ono što zaslužuje. Pominjani "Mutant Chronicles" je blaženstvo treša, naivnosti i ljubavi u poređenju sa ovim go*netom! Mene je prosto bilo sramota dok sam ga gledao. :D
Film ima sve što i bilo koji holivudski blokbaster slične tematike, ali je sve to strpano na tako sterilan, bezdušan način. Užas.
Lagano, najogavniji film koji sam odgledao.

Frequently Asked Questions About Time Travel (http://www.imdb.com/title/tt0910554/): Ovaj film mi je na hardu čučao mesecima, pošto sma se konačno naterao da ga odgledam ostao sam gotovo oduševljen. OK, film nije posebno originalan, ali je, pre svega, dobro napisan. Ako neko slučajno nije pogledao - preporuka (mada sumnjam da je promakao filmofilima sa ove teme :)).

Kick-Ass (http://www.imdb.com/title/tt1250777/): Večeras sam ga odgledao. Meni se dopao. Ponajviše liči na "Zombieland" (tunjav glavni lik, koji često zvuči kao tinejdž verzija keri bredšo... i uopšte, humor je sličan), samo umesto zombija ovde imamo super heroje i desetogodišnju devojčicu koja ubija sve redom <3. Ok za pogledati u društvu.

The Dead Girl (http://www.imdb.com/title/tt0783238/): Volim ovakve filmove. Više priča koje se vrte oko jednog događaja. Najvažniji ženski lik je odlično osmišljen, napisan i odglumljen.

Lesbian Vampire Killers (http://www.imdb.com/title/tt1020885/): Čisto da ne prođe bez malo vrhunskog treša. :D Naslov sve govori.

Boondock Saint
7.9.2010, 1:35
Clash of the Titans (http://www.imdb.com/title/tt0800320/)! Nisam pratio temu, ali pretpostavljam da je ova abominacija i ovde dobila ono što zaslužuje. Pominjani "Mutant Chronicles" je blaženstvo treša, naivnosti i ljubavi u poređenju sa ovim go*netom! Mene je prosto bilo sramota dok sam ga gledao. :D
Film ima sve što i bilo koji holivudski blokbaster slične tematike, ali je sve to strpano na tako sterilan, bezdušan način. Užas.
Lagano, najogavniji film koji sam odgledao.
Kick-Ass (http://www.imdb.com/title/tt1250777/): Večeras sam ga odgledao. Meni se dopao. Ponajviše liči na "Zombieland" (tunjav glavni lik, koji često zvuči kao tinejdž verzija keri bredšo... i uopšte, humor je sličan), samo umesto zombija ovde imamo super heroje i desetogodišnju devojčicu koja ubija sve redom <3. Ok za pogledati u društvu.
100% se slažem sa tobom, Clash je jedanod najgorih filmova koji sam gledao u zadnje vreme, kao da su pravili neki demo za video igre a ne film, ajde mogu i da progutam lošu priču ako su likovi zanimljivi, ali šta reći o likovima kad je onaj Persejov "master" bio najkuliji.:n-cc2:

Kick-Ass - APSOLUTNA PREPRUKA:n_klanja:
sad cekamo The Avengers :D
@Boondock Saint mogao sam da odgledam film, ali me nekako mrzelo, s obzirom da Vs Dracula nije bio dobar film...ali sad cu svakako odgledati Under The Red Hood
Ma zeznuo sam se što ga stavih, on i nije delo DC-jevace već onih luzera iza serije "The Batman" (http://www.imdb.com/title/tt0398417/)
Odgledaj (ako već nisi) Batman: Mask of the Phantasm (http://www.imdb.com/rg/tt-recs/link/title/tt0106364/) i Batman Beyond: Return of the Joker (http://www.imdb.com/title/tt0233298/) oni se prilično visoko kotiraju međ Betman fanovima.

rellik
7.9.2010, 10:11
zaista, ocekivam sam vrhunski film, to sam i dobio...posebno me scena nakon credits-a odusevila...ko je odgledao zna o cemu pricam...



Pih, sad sam morao da skidam opet film, posto nikad ne gledam kredits i sad jos moram da cekam sledeci deo, sta mi uradi :aplauz:

Dreamfall
7.9.2010, 11:04
Clash of the Titans (http://www.imdb.com/title/tt0800320/)! Nisam pratio temu, ali pretpostavljam da je ova abominacija i ovde dobila ono što zaslužuje. Pominjani "Mutant Chronicles" je blaženstvo treša, naivnosti i ljubavi u poređenju sa ovim go*netom! Mene je prosto bilo sramota dok sam ga gledao. :D
Film ima sve što i bilo koji holivudski blokbaster slične tematike, ali je sve to strpano na tako sterilan, bezdušan način. Užas.
Lagano, najogavniji film koji sam odgledao.

Sta reci o filmu kada je Kraken odglumio najbolje :rofl: Cak je i glavni lik odglumio bolju ulogu u Avataru nego ovde :kreza: a od glavne junakinje su napravili duha... u Princu od Persije nisam mogao da je prepoznam :)

Next (http://www.imdb.com/title/tt0435705/)

http://0.tqn.com/d/movies/1/0/K/4/P/nextposter.jpg

Dobar film sa prepoznatljivom Cage magijom :D Pojavljuje se i Sergej Trifunovic :Freddy:

Nicolas Cage je covek koji vidi buducnost par sekundi unapred...medjutim jednom mu se desi da sanja da ce u jednom restoranu da sretne jednu devojku (Jessica Biel ) za koju oseca da je posebna.U sred cele price pojavljuje se FBI kome je prorok Cage neophodan da pronadje bombu koju postavljaju teroristi negde u gradu...ali Cage se ne da,bezi od policije zajedno sa Biel...kraj je veoma interesantan i neocekivan

Nash Knight
7.9.2010, 14:33
Film je meh, dobra ideja koja je mogla mnogo bolje da se obradi. A shta je Nicholas Cage-u, pocheo je sve neke tresheve da glumi, i to loshe, ja znam da je u frci s parama ali majku mu..

Inace, vrhunac filma (http://www.youtube.com/watch?v=MJeddNARBg8) :)

Tornado
7.9.2010, 21:53
Stranger Than Fiction (http://www.imdb.com/title/tt0420223/) (2006)

http://witneyman.files.wordpress.com/2007/10/strangerthanfiction1.jpg

"An IRS auditor suddenly finds himself the subject of narration only he can hear: narration that begins to affect his entire life, from his work, to his love-interest, to his death."

vrlo interesantna/jedinstvena prica. ne znam zasto nikad ranije nisam cuo za ovaj film ali je genijalan.

bela lampa
8.9.2010, 4:22
The Assassination of Richard Nixon (http://www.imdb.com/title/tt0364961/)

http://s3.postimage.org/Odbti-248c3b90.jpg (http://www.postimage.org/)
Odlican film, realan, zanimljivo ispricana prica, i jos jedna odlicna gluma Sean Penn-a. Koji god sam film gledao sa njim uvek odradi posao kako treba, tj odglumi tu licnost a ne sebe, to ga cini odlicnim glumcem i uvek cu gledati njegove filmove:)

Dimso
9.9.2010, 13:06
FROZEN

http://www.imdb.com/title/tt1323045/

http://4.bp.blogspot.com/_38S3GvMLsqg/SzAtGoIDnVI/AAAAAAAAAJo/KjtJ363Z_Hg/s400/frozen+movie.jpg

Film o troje prijatelja zarobljenim i zaboravljenim na zicari. Pomalo naivan, ocekivan kraj ali sve u svemu zanimljiv i za preporuku. Traje oko sat i po sto je i taman za ovakvu temu.

bela lampa
10.9.2010, 2:38
Stranger Than Fiction (http://www.imdb.com/title/tt0420223/) (2006)

http://witneyman.files.wordpress.com/2007/10/strangerthanfiction1.jpg

"An IRS auditor suddenly finds himself the subject of narration only he can hear: narration that begins to affect his entire life, from his work, to his love-interest, to his death."

vrlo interesantna/jedinstvena prica. ne znam zasto nikad ranije nisam cuo za ovaj film ali je genijalan.
Hvala ti puno na filmu:D
Ne znam zasto ali sam se zainteresovao za film i verovao sam da ce mi se svideti. Evo malopre sam ga pogledao i film je fantastican, potpuno jedinstvena radnja, specifican humor, ni jednog minuta mi nije bilo dosadno, ili da sam mogao da predpostavim sta ce sa desiti, ima par scena koje su mi se svidele, iznenadile me - cista desetka.
Samo ne razumem (isto kao ti:)) kako nisam cuo ili nekako saznao za ovaj film, kazem jos jednom film je zanimljiv, neobican, odlicno odradjen, i snimljen 2006:eek: , valjda takve stvari treba da cine naki film da bude popularan, da se bar spominje. Nego se pridodaje paznja nekim filmovima koji se snime za jedno prepodne a radnja je ista kao i u destetine filmova u proteklih 20 godina.
Al....... ja sam ga pogledao, tako da sam u prednosti:D:a_bleh:

Auror
10.9.2010, 17:51
Ovaj film sam gledao ranije, ali kad kazem gledao mislim samo prvo 15 minuta. :D
Nesto mi je bio smoran. Ali danas sam ga odgledao kako treba i mislim da je odlican film.

Ne znam jeste li primjetili da reziser ili ko je vec "krivac" tome, prikazuje profesora koji glavnom liku postavlja pitanja prvo izuvenih cipela, zatim bosih nogu. A onda kasnije u filmu i glavnu pisateljicu kako sjedi i pise takodje bosih nogu.

U cemu je fora :confused: :D

bela lampa
10.9.2010, 18:58
To sam i ja primetio, ali nisam nisam se pitao sto. Zato sto mi se to nekako uklapalo uz film, posto i u filmu ima par neobicnih situacija.

pentraksil
10.9.2010, 22:50
Ovaj film sam gledao ranije, ali kad kazem gledao mislim samo prvo 15 minuta. :D
Nesto mi je bio smoran. Ali danas sam ga odgledao kako treba i mislim da je odlican film.

Ne znam jeste li primjetili da reziser ili ko je vec "krivac" tome, prikazuje profesora koji glavnom liku postavlja pitanja prvo izuvenih cipela, zatim bosih nogu. A onda kasnije u filmu i glavnu pisateljicu kako sjedi i pise takodje bosih nogu.

U cemu je fora :confused: :D

Mozda je to zastitni znak rezisera...Kao npr Hickok koji se pojavljivao u svakom svom filmu.

Aibo
12.9.2010, 1:06
The Expendables (http://www.imdb.com/title/tt1320253/)

http://img191.imageshack.us/img191/6737/theexpandables.th.png (http://img191.imageshack.us/i/theexpandables.png/)

Očekivao sam mnogo od ovog filma, imao je potencijala da postane odličnaa zabava i izvor novih corny line-ova i nerealnih scena koje će se prepričavati uz pivo. Ipak, film mi se uopšte nije svideo. Ima par dobrih fora koje se odnose na karijere glumaca i to bi bilo to. Sve ostalo je ispod proseka i nekako tanko. Po mom mišljenju nema ni govora o poređenju ovog filma sa klasicima kao što su Rambo, Die Hard i sl. Deluje mi kao neki ispodprosečni akcioni film iz osamdesetih, izgubljen u moru sličnih i zaboravljen od većine nakon par godina. Lično ga ne bih ocenio ni upola manjom ocenom od one koju poseduje na IMDB-u.

Kick-Ass (http://www.imdb.com/title/tt1250777/)

http://img691.imageshack.us/img691/3360/kickass.th.png (http://img691.imageshack.us/i/kickass.png/)

Mogu reći da me je ovaj film prijatno iznenadio. Mislim da je kompletna ideja prilično zanimljiva i krajnje zabavno obrađena. Film me je nasmejao više nego bilo koja komedija u poslednjih par godina. A kao vrhunac filma bih istakao likove koje tumače Chloe Moretz i Nicolas Cage. U potpunosti se slažem sa svima koji su kroz temu hvalili ovaj film, kao i sa visokom ocenom na IMDB-u.

Robin Hood (http://www.imdb.com/title/tt0955308/)

http://img832.imageshack.us/img832/1379/robinhoodu.th.png (http://img832.imageshack.us/i/robinhoodu.png/)

Zanimljivo je da se film bavi delom Robin Hudovog života koji se dešava pre njegovog odmetanja u Šervudsku šumu i to mi je bilo osvežavajuće. Sam film je klasičan film visoke produkcije, dobro odglumljen i snimljen. Sastoji se od prilično lepo izbalansiranog miksa akcije, romanse i humora. Dakle ništa spektakularno ali na nivou onoga što očekujem od jednog ovakvog filma. Ako vam se svideo Gladiator, verovatno će vam se svideti i ovaj film. Od mene preporuka.

Prince of Persia: The Sands of Time (http://www.imdb.com/title/tt0473075/)

http://img819.imageshack.us/img819/9443/princeh.th.png (http://img819.imageshack.us/i/princeh.png/)

Ako bih trebao da dočaram kakav je ovo film uporedio bih ga sa Mumijom ali bih rekao da nije na tom nivou zabave. Recimo da je sličan Piratima sa Kariba samo bez sjajnog Johny Depp-a i njegovog šarma. U principu, ovo je jedna prosečna i zabavna avanturica, pa ko voli.
Sa aspekta ekranizacije igre, rekao bih da je sasvim korektno odrađeno, mnogo bolje od Tomb Raider-a npr.

Ohanzee
13.9.2010, 3:28
The Red Riding trilogy- 1 (http://www.imdb.com/title/tt1259574/), 2 (http://www.imdb.com/title/tt1260581/), 3 (http://www.imdb.com/title/tt1259573/)

U pitanju je ciklus od tri britanska noir filma zasnovana na delima pisca David Peace-a koja su pak zasnovana na stvarnim dogadjajima.
Moj opis nije najsrecniji priznajem ali su filmovi zaista za svaku preporuku.
Da ne bih ja sad raspredao price o samom filmu, radnji te glumi procitajte ovo (http://www.popboks.com/tekst.php?ID=8181) za blize i podrobnije informacije.
Kao sto rekoh, ako zelite da skrenete pogled od svog testosterona koji Sly i ekipa strcaju ka vama onda je ovo prava stvar za vas.
DISCLAIMER! Nemam nista protiv pomenutog coveka niti njegovog filma, naprotiv cak, samo ga korisitim kao efektan primer.:)

Boondock Saint
13.9.2010, 13:41
The Expendables (http://www.imdb.com/title/tt1320253/)

http://img191.imageshack.us/img191/6737/theexpandables.th.png (http://img191.imageshack.us/i/theexpandables.png/)

Očekivao sam mnogo od ovog filma, imao je potencijala da postane odličnaa zabava i izvor novih corny line-ova i nerealnih scena koje će se prepričavati uz pivo. Ipak, film mi se uopšte nije svideo. Ima par dobrih fora koje se odnose na karijere glumaca i to bi bilo to. Sve ostalo je ispod proseka i nekako tanko. Po mom mišljenju nema ni govora o poređenju ovog filma sa klasicima kao što su Rambo, Die Hard i sl. Deluje mi kao neki ispodprosečni akcioni film iz osamdesetih, izgubljen u moru sličnih i zaboravljen od većine nakon par godina. Lično ga ne bih ocenio ni upola manjom ocenom od one koju poseduje na IMDB-u.


Pa ne znam baš da nema one-linere, jeste da ih ima manje nego u 80' ali evo ja i ortaci smo već pokupili od Dolpha:"Life's a joke sh*tface!" i "If you don't want this shotgun shootin' you back into the sixties, shut your gum chewing trap and show some respect!":tapsh: i od Teri Crewsa "Remember that sh*it on Christmas!"(taj posebno):nov_guita a što se tiče akcije scena borbe izmedju Dolpha i Jet Lija je sama vredna karte. Jeste da su mu zadnji filmovi sjajni ali odavno nisam video Dolpha da showcaseuje karate.( u Universal Soldieru trojci on i Van Dam su samo bacali jedan drugog kroz zidove i zgrade, ništa veština:mad:)

PS:Meni(koji sam odrastao na pomenutim klacima) je film zakon i jedva čekam nastavak:a_bleh:

BrutaLiS
13.9.2010, 14:18
Max Payne

Akcija / Kriminalisticki / Drama

Trajanje: 103 minuta

IMDB (http://www.imdb.com/title/tt0467197/)
Wikipedia (http://en.wikipedia.org/wiki/Max_Payne_%28film%29)
YT Trailer (http://www.youtube.com/watch?v=Q2jAEoBz6RY)

http://www.iwatchstuff.com/2008/08/21/max-payne-poster-sorrow-1.jpg

Vise se ni ne secam price iz Max Payne 2 igre koju sam odigrao pre 5-6 godina, ali ovaj film je definitivno ne prati. Odgledao sam ga jer mi je ostao na HDDu u HD formatu, pa reko ajd odgledacu ga iako je uzasno iskritikovan na svim mestima.
Sta znam, nisam neki strastveni filmofil tako da nemogu da ocenjujem filmove najobjektivnije i najstrucnije, ali od mene ocena 7/10.
Za one koji ne znaju, Payne je pandur kome ubijaju zenu i dete, tada mu sve pada u vodu i skroz se menja, postaje zatvoren i cudan za okolinu i kolege sa posla. Od tada svaki dan svrlja po razlicitim dosijeima i trazi tragove ne bi li nasao lika koji mu je unistio zivot.
Prica realno i nije neka, a efekti su prilicno nerealni sto moze da pokvari utisak, ali kad se nema sta raditi preporucujem ga za potrositi na njega ovih 100tinjak minuta.

Sass Drake
13.9.2010, 14:26
Star Trek X: Nemesis (http://www.imdb.com/title/tt0253754/)

Iako sam po komentarima mislio da će film biti loš, ipak se isplatilo čekati četrnaest dana da skinem DVD9 verziju (seeders 0(0)). Film mi se svidio, a Tom Hardy je, po mom mišljenju odlično odglumio pretora Šinzona. Ono što mi se ne sviđa je veliki akcenat na borbu između Scimitar-a i Enterpise-a E. Jedina stvar koja mi nije ostala jasna je ta da se Enterprise-E nije potpuno raspao, ako ne računamo prednji dio koji je otpao pri sudaru sa Scimitar-om. :a_whistli Sada ga neće moći „scenarijski uništiti” kao što je bio slučaj sa Enterpise D.
Poznata glumačka ekipa je dobro obavila svoj posao.

pentraksil
13.9.2010, 15:11
Vise se ni ne secam price iz Max Payne 2 igre koju sam odigrao pre 5-6 godina, ali ovaj film je definitivno ne prati.




Pa film ne bi ni trebalo da prati drugi, vec prvi deo igre.

Maladikt
13.9.2010, 16:19
A ne prati ni njega. :D

BrutaLiS
13.9.2010, 19:03
Uf gadan trip. :o Skroz sam skrenuo s puta :D Prvo deo nisam ni odigrao bice da je zato.

Nikola95
13.9.2010, 20:06
Jim Bravura crnac... Kome ovakve stvari padaju na pamet?

Boondock Saint
13.9.2010, 20:52
Prince of Persia: The Sands of Time
http://www.imdb.com/title/tt0473075/


Konačno nadjoh vremena da ga odgledam, a sad eto žalim što nisam pre.Kao fan Sands of Time trilogije, ja sam više nego zadovoljan ovom obradom.A dobri filmovi po video igrama su izuzetno retki. Stvarno se vidi da su hteli da ispoštuju fanove, a opet da ispričaju svoju priču.Što je sasvim OK, jer je scenario pisan od strane Džordana Meknera, tvorca Prince of Persia igara.Očigledno je da je Mekner hteo da ispriča malo drukčiju verziju Sands of Time igre.
Neke stvari su promenjene ali, priča je generalno slična.Ono što je verovatno najvažnije fanovima je da li ima akrobacija i koliko? IMA IH I TO PUNO.Takodje ima puno referenci na igre, od odeće likova, preko rečenica, do dogadjaja.Film defintivno može da posluži kao primer kako treba praviti filmove po video igrama.Doduše Mekner je imao puno sreće da je naišao na kombo režiser/producent koji ga nije ometao nekim svojim "vizijama".(kao što se desilo Hitmanu, kada je Fox bukvalno UZEO film od režisera, koji je stvarno imao poštovanja prema source-materjalu, i dodao sa nekim novim režiserom onu debilnu scenu borbe noževima, koja je prevagnula inače sjajno izbalansiranost akcije i stealtha, i iznervirala tolike fanove)
Sve u svemu, vanserijski sjajna obrada i u mojoj listi, deli treće mesto sa Hitmanom(Unrated Edition naravno) kao najbolji film po igrama posle Mortal Kombat keca i Street Fighter 2 The animated Movie.

Maladikt
13.9.2010, 22:02
Što se tiče kostima, zanimljivo je da Princ nosi odeću karakterističnu za Warrior Within, a ne za Sands of Time (po kojem je film i rađen). :D

uros@3D
13.9.2010, 22:04
Prince of Persia: The Sands of Time
http://www.imdb.com/title/tt0473075/


Konačno nadjoh vremena da ga odgledam, a sad eto žalim što nisam pre.Kao fan Sands of Time trilogije, ja sam više nego zadovoljan ovom obradom.A dobri filmovi po video igrama su izuzetno retki. Stvarno se vidi da su hteli da ispoštuju fanove, a opet da ispričaju svoju priču.Što je sasvim OK, jer je scenario pisan od strane Džordana Meknera, tvorca Prince of Persia igara.Očigledno je da je Mekner hteo da ispriča malo drukčiju verziju Sands of Time igre.
Neke stvari su promenjene ali, priča je generalno slična.Ono što je verovatno najvažnije fanovima je da li ima akrobacija i koliko? IMA IH I TO PUNO.Takodje ima puno referenci na igre, od odeće likova, preko rečenica, do dogadjaja.Film defintivno može da posluži kao primer kako treba praviti filmove po video igrama.Doduše Mekner je imao puno sreće da je naišao na kombo režiser/producent koji ga nije ometao nekim svojim "vizijama".(kao što se desilo Hitmanu, kada je Fox bukvalno UZEO film od režisera, koji je stvarno imao poštovanja prema source-materjalu, i dodao sa nekim novim režiserom onu debilnu scenu borbe noževima, koja je prevagnula inače sjajno izbalansiranost akcije i stealtha, i iznervirala tolike fanove)
Sve u svemu, vanserijski sjajna obrada i u mojoj listi, deli treće mesto sa Hitmanom(Unrated Edition naravno) kao najbolji film po igrama posle Mortal Kombat keca i Street Fighter 2 The animated Movie.

Upravo sam hteo da napisem i ja svoj komentar u vezi PoP-a ali nema nista vise da dodam na ovo iznad mog posta. Film je super, jos sam ga gledao u 720p i na dobrom ozvucenju i stvarno sam zadovoljan. :)

BTW Mnogo mi se dopao dizajn noza u filmu. Neprekidno sam prizeljkivao da upadne u krupan kadar. :D

Boondock Saint
13.9.2010, 23:39
Pa na wikipediji kažu da su film pravili da sadrži elemente sve tri igre, pa tako ima i one coruptovane ruke (svi znamo šta je to);).
Inače jeste li primetili sve one aluzije na Ameriku kroz društvo i vladavinu Persije, meni je bilo baš očigledno......?

Predrag Stankovic
14.9.2010, 14:56
http://blogs.coventrytelegraph.net/thegeekfiles/Resident%20Evil%20Afterlife%20poster.jpg (http://www.imdb.com/title/tt1220634/)

Upravo odgledao, i pomalo se razočarao,veoma malo akcije, prethodni su bili bolji

Boondock Saint
14.9.2010, 16:03
Metal Gear Solid Philantropy
Part 1: The Overnight Nation
Trajanje: 1h
http://www.imdb.com/title/tt1543283/
Oficijani sajt za skidanje:http://www.mgs-philanthropy.net/

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:0QA38Smw8_I9sM:http://gameinformer.com/cfs-file.ashx/__key/CommunityServer.Discussions.Components.Files/12/4466.locandina.jpg&t=1
Ok, sećate se kad je pre nekog vremena SK izbacio tekst o Hunt for Golum fan film-u? FIlm je definitvno vanserijski fan film, što i ruku na srce nije mnogo teško jer je većina fan filmova bezveze.U najčešćem slučaju je to zbog nedostatka ozbiljnosti da se napravi ozbiljan film a i na kraju zbog novca.(Ja to znam jer sam gledao tone Star Wars fan filmova koji i kada pokušaju da budu ozbiljni ispadnu smešni)
Ovde je u pitanju fan film, da, ali fan film koji hladno može da se takmiči sa "ozbiljnim" filmovima iz koji stoje veliki filmski studiji.Naravno specijani efekti nisu, i ne mogu da budu na nivou, šta znam Transformersa, ali recimo da su na nivou Stargate serija.
Nivo produkcionih vrednosti je ovde ZAPANJUJUĆI: priča, gluma, glasovna gluma,(ta dva su odvojena a i rećiću zašto) akcija......Zaista ne znam odakle im pare za ovako nešto.KADA JE SAM FILM BESPLATAN!!!Sama ideja da se okupi tim ljudi sa ljubavlju prema nečemu sa željom da ili urade sjajan posao il nikakav(zato se i čeka ovako dugo na Part 2) me uverava da ima nade za ljudski rod.
Glavni kolovodja je Đakomo Talamini, koji je ujedno i pisac, režiser i glumi Snejka, ali ono što me je zadivilo je da je on, došao na sjajnu ideju, kako da napravi film još boljim i time ujedno odbacio svoj ego, jer je u post-produkciji sinhronizovao/dubbovao sebe i sve glumce u filmu sa ljudima čiji je engleski sjajan i čiji glas opasno liči na video-game pandane,(nije Dejvid Hajter ali je opasno blizu).
Priča prati Snejka koji odlazi jednu od bivših sovjetskih republika da pronadje senatora Bišopa koga će odvesti u SAD i raskrinkati njega i njegovu podršku ArmsTech kompaniji koja tajno pravi Metal Gearove.On angažuje Pjera, rookie snajperistu, koji je i gejmer u slobodno vreme, i Elizabet, misterioznu pripadnicu Delta tima, koju zovu "Disgrace" jer su svi njeni oficiri do sada umrli...Neću da otkrivam dalju priču, jer u maniru MGS-a imamo, oružane oršaje sa tonama vojinika ,misteriozne kultove, obrte u priči, bivše FOXHOUND članove, zavere, i DA, OKRŠAJE SA METAL GEAROVIMA.
Nažalost, nije mnogo toga za sada objašnjeno u priči jer je ovo samo prvi deo od planirane trilogije.
Ako sebe smatate fanom MGS igara, dugujete sebi da vidite ovaj film, koji je generalno bolji od većine Holivudskih adaptacija igara.AKo je sam HIDEO KOJIMA :n_klanja:rekao da je dobar onda šta mi ostali ima da pričamo....

PS. Ostanite do kraja credits-a jer ima mega smešnih gegova.:D

acaf
16.9.2010, 13:23
Evo upravo odgledah Inception... Svaki frejm me je drzao prikucanog za monitor. Jednostavno ne moze da se opise recima koliko je film awesome, mora da se pogleda. A Nolan me definitivno uverio da mu nema ravnog :)

Aibo
16.9.2010, 17:54
Iron Man 2 (http://www.imdb.com/title/tt1228705/)

http://img833.imageshack.us/img833/889/ironman2d.th.png (http://img833.imageshack.us/i/ironman2d.png/)

Još jedan dan, još jedan film iz kalupa. Ako ne volite superherojske filmove i njihove jeftine fore preskočite i ovaj. Ipak, ako niste zakrvljeni protivnik plitkih blockbuster-a, a uz to još volite AC\DC :nov_guita i Scarlett Johansson (http://www.imdb.com/name/nm0424060/) :busted:, ovo i nije tako loša zabava.

Beagle
16.9.2010, 17:58
Koliko mi je prvi deo bio zanimljiv, toliko je ovaj dosadan. Nista specijalno.

Inace, Scarlett je :love:

Nash Knight
16.9.2010, 19:26
Zanimljivo meni je bas suprotno, prvi deo mi je bio smor (origin priche mi nisu toliko zanimljive, a i citao sam milion stripova na tu foru), plitka pricha sa prevelikim akcentom na americhki "patriotizam" i no-name negativac kog sam odmah zaboravio, dok mi je drugi bash full blooded akcioni superherojski film, stalno akcija, eksplozije, fore&fazoni, pomenuti AC/DC i Miki Rurk kao jako upechatljiv i gotivan negativac. Naravno, ovo nije Watchmen, nema tu neke dubine ili naruchitosti, ali mi je bash savrshen letnji akcioni blockbuster.

Dimso
16.9.2010, 21:35
dva filma koja sam pogledao u zadnje vreme

http://www.screenhead.com/wp-content/uploads/2010/06/200px-Splice-poster.jpg

SPLICE (2009)
Prica o dvoje mladih naucnika koji kloniraju zivo bice mesajuci dnk coveka i zivotinje. Ali kako se bice razvija ne ide sve kako je zamisljeno... Dobar sci-fi film.
http://www.imdb.com/title/tt1017460/


http://torontoafterdark.com/2010/media/site_images/cache/bdeath1-425x319.jpg

BLACK DEATH (2010)
Srednji vek, engleska, vreme kuge koja se siri citavom zemljom osim u jednom selu u nekoj mocvari. biskup salje nekoliko ljudi da proveri selo jer se sumnjaju da ima vestica i nekromansera. Film ima iznenadjujuci i dobar kraj, nesto sto nisam ocekivao. I za ovaj se moze reci dobar:D
http://www.imdb.com/title/tt1181791/

RUSuper
17.9.2010, 0:44
Evo upravo odgledah Inception... Svaki frejm me je drzao prikucanog za monitor. Jednostavno ne moze da se opise recima koliko je film awesome, mora da se pogleda. A Nolan me definitivno uverio da mu nema ravnog :)

Divim se sebi sto nisam izvrsio samoubijstvo nakon gledanja filma.Jednostavno......mozda sanjam :opanachke
Inace film je mnogo dobar,najbolji ove godine koji sam video uz kick ass i Ip man 2. Prica uopste nije prezvakana kao u vecini novih hollywood filmova,kraj je perfektan do perfekcije,gluma je odlicna.Sve je na visokom nivou.Odusevljen sam filmom zaista.Ceo film mi je bio prosecan dok stvari nisu pocele da se razjasnjuju,tada je sve postalo previse dobro. 10/10 neka moja ocena.

Belfegor
17.9.2010, 16:29
Upravo odgledao, i pomalo se razočarao,veoma malo akcije, prethodni su bili bolji

kako malo akcije...jedva da je 1/5 filma bez akcije...a ona je odradjena vrhunski, mada sve po malo nedoroceno, ali :ciao:

Aleksandar Tobdzic
17.9.2010, 16:55
Da li je neko gledao Predators 2010 i kakvi su mu utisci?

pharaon.92.bc
17.9.2010, 21:51
Odgledah u bioskopu:
A nightmare on Elm street.

http://blogpipiatbingi.com/wp-content/uploads/2010/05/Watch-A-Nightmare-on-Elm-Street-2010-Online-Stream.jpg

Ako imate manje od 13 godina mozda i ne budete mogli da zaspite posle ovog filma.Ali ako ste odgledali vise kvalitetnih horor filmova u zivotu ovo ce biti smejurija.:D
Mislim prica je ocajna.Jedino sto ovaj film cini hororom jeste zvuk i iznenadno pojavljivanje jezivih scena koje vas mozda i budu strecnule.Ostalo je lose. :/
Nisam preterano odusevljen,ali sta znam,mozete ga pogledati ali ne ocukujte jezu kao posle pravog horor filma.:ciao:
Moja ocena-6/10

Auror
18.9.2010, 1:45
http://www.slashershouse.com/wp-content/uploads/2010/07/Universal-Soldier-Regeneration-Andrei-Pitbull-Arlovski-590x247.jpg

http://brianorndorf.typepad.com/.a/6a00e54ee7b64288330120a7d2e6db970b-800wi

Universal Soldier Regeneration (http://www.imdb.com/title/tt1288403/)

Mislim da je film uspjesnije ostvarenje od mnogo hvaljenog The Expendables (koji mi se takodje svidja :D ali jednostavno, manje).

Nema nepotrebnog preseravanja vec samo dobra akcija.
Andrei Arlovski je dobio dobru ulogu, a Van Dam je u boljoj formi nego Stalone. :p

edit: zasto se sad ne vidi slika, sinoc se vidjela normalno?

Nash Knight
18.9.2010, 11:10
Odgledah u bioskopu:
A nightmare on Elm street.



Ako imate manje od 13 godina mozda i ne budete mogli da zaspite posle ovog filma.Ali ako ste odgledali vise kvalitetnih horor filmova u zivotu ovo ce biti smejurija.
Mislim prica je ocajna.Jedino sto ovaj film cini hororom jeste zvuk i iznenadno pojavljivanje jezivih scena koje vas mozda i budu strecnule.Ostalo je lose. :/
Nisam preterano odusevljen,ali sta znam,mozete ga pogledati ali ne ocukujte jezu kao posle pravog horor filma.
Moja ocena-6/10

Jel si ti gledao originalni serijal? Nekako sam stekao utisak da nisi zbog ovog "Mislim prica je ocajna.", jer kolko sam ja skapirao prisha je ista kao u originalu, ili su uspeli i to da promene/pokvare??
Mene interesuju utisci o novom Nightmare on elm Street ali nekog ko je gledao originalne delove, jel vredi da se odgleda, anyone??? :Freddy:

Beagle
18.9.2010, 12:21
Van Dam je u boljoj formi nego Stalone. :p


Normalno da je u boljoj formi, kad je od njega mladji 14 godina :to_care:

Boondock Saint
18.9.2010, 13:27
Normalno da je u boljoj formi, kad je od njega mladji 14 godina :to_care:

A tek u kakvoj je Dolph Lundgren formi:n_klanja:, on kako stari izgleda sve kulije,....a i opet je ukrao film od Van Dama kao i prvi deo,.......borba izmendju njih dvojce.....EPIC:aplauz:,
A i Dolphovi zadnji filmovi su mega sjajni jer ih on sam režira, preporučujem

The Mechanik (http://www.imdb.com/title/tt0435696/) : sjajan revenge film u stilu 70'
Missionary Man (http://www.imdb.com/title/tt0926110/) : moderan rimejk/tribjut Pale Ridera
Command Performance (http://www.imdb.com/title/tt1210801/) : visoko budžetni Die Hard na rok koncertu, how cool does it gets!
Icarus (http://www.imdb.com/title/tt1261862/) : Dolphov Bourne film ali u old-school maniru...

Beagle
18.9.2010, 13:35
The Mechanik (http://www.imdb.com/title/tt0435696/) : sjajan revenge film u stilu 70'

Gledao sam ovo, nije los film. Dolf namrsteni i ruski krimosi, sta vise coveku treba :)

pharaon.92.bc
18.9.2010, 17:03
Jel si ti gledao originalni serijal? Nekako sam stekao utisak da nisi zbog ovog "Mislim prica je ocajna.", jer kolko sam ja skapirao prisha je ista kao u originalu, ili su uspeli i to da promene/pokvare??
Mene interesuju utisci o novom Nightmare on elm Street ali nekog ko je gledao originalne delove, jel vredi da se odgleda, anyone??? :Freddy:
Nazalost nisam odgedao original serijal ali sam cuo da postoji i da je ovaj film radjen po njemu.
A sto se tice price,ja sam skontao sledece:
U vrticu je radio jedan bastovan koji je mnogo voleo decu a i deca cu volela njega,medjutim on ih je odvodio u neku "pecinu" (tj prostoriju u podrumu skole u kojoj je on inace ziveo) i tamo ih je na neki nacin mucio.Ovoj glavnoj likusi je izgrebao ledja i tako to...kada su roditelji saznali za to oterali su lika u neku zgradu na periferiji grada i tamo ga spalili zivog.Roditelji te dece su se potrudili da deca zaboorave taj dogadjaj i tog lika koji se zvao Fredi.Medjutim ti likovi(deca koja su zajedno bila u vrticu) sadaa imaju 18 god. i sanjaju isti san tj tog Fredija u njemu i tako ginu dok spavaju.Kao da je napravljena neka veza izmedju jave i sna.Ako zaspis on te ubije u snu,a ti zapravo i umres u stvarnom zivotu.Od svih likova na kraju ostaje Fredijeva "miljenica" i jos jedan lik.Zajedno planiraju kako da ubiju tog lika i dolaze do zakljucka da ako ga drzis u snu i onda se probudis da ces i njega izvuci iz sna.To i urade i onda ga ubiju i spale obdaniste ii vatrogasci kazu kako nisu nasli nikako telo u zgradi.Onda ta fredijeva miljenica dolazi kuci sa kevom i Fredi izbija iz ogledala i ubija joj majku,sto znaci da on zapravo i dalje postoji.:)

bela lampa
18.9.2010, 17:18
Mary and Max (http://www.imdb.com/title/tt0978762/)

http://s4.postimage.org/bbOH9-8b71db93.jpg (http://www.postimage.org/)
Vrlo simpaticana, zanimljiva i smesna radnja filma, mada ja licno volim animirane filmove na ovaj nacin tako da mi je bio potpun ugodjaj :)
Svaka preporuka :D

Tornado
18.9.2010, 18:38
Mary and Max (http://www.imdb.com/title/tt0978762/)


Vrlo simpaticana, zanimljiva i smesna radnja filma, mada ja licno volim animirane filmove na ovaj nacin tako da mi je bio potpun ugodjaj :)
Svaka preporuka :D

gledao sam ga, mada davnoo.. film ima nekako morbidnu/mracnu atmosferu, sto moze da prija, ali i ne mora da znaci.. sve u svemu jedan vrlo lep i dirljiv animirani film, koji nije dosao iz pixara ;D

+1 preporuka ali ja sam siguran da se nece svakome svideti :)

mp3lopov
18.9.2010, 20:01
http://www.moviepostershop.com/the-other-guys-movie-poster-1010548868.jpg

The Other Guys (http://www.imdb.com/title/tt1386588/)

Jedan od najgorih filmova koje sam gledao ove godine. Uspeo sam da izdrzim nekih 30-40 minuta i prekinuo. Fore su toliko glupe da je to strasno. Gluma ocajna. Ne preporucujem nikome. 1/10

Auror
19.9.2010, 1:44
ahahhaha a ne zezaj, odlicna za*****cija od filma. :D mozda jednostavno ne kapiras ovakvu vrstu humora. :p

acaf
19.9.2010, 17:52
Will Ferrell dual wielding desert eagles? Kako to moze da bude lose?

Belfegor
19.9.2010, 20:20
meni je licno film bas legao...:boxing:


a sto se tice The Mechanik...pa ko trazi akciju, dobice je...sa sto manje inteligentne konverzacije:aplauz::aplauz::aplauz: tj mnogo prostih recenica

a tog novog univerzalnog vojnika moram probati da odgedam:ciao:

Nash Knight
20.9.2010, 0:08
Death at a funeral (http://www.imdb.com/title/tt0795368/)

http://www.thecinemasource.com/moviesdb/images/death_at_a_funeral.jpg

Mogu samo da (po)kazem :aplauz: Odlicna (crna) komedija, bas me je lepo nasmejala. Doduse nije u nivou A film with me in it (http://www.imdb.com/title/tt1139319/), iako je bolje ocenjena na imdbu-u, ali to se dalo ochekivati. Sad nabavljam americhki rimejk, cuo sam da je mnogo loshiji ali nema veze, zanima me, a i duplo loshija komedija od ove mora i dalje da bude smeshna!

mp3lopov
20.9.2010, 0:47
Ne nabavljaj, jer uopste nije smesna. Ja sam prvo gledao americku pa tek onda englesku.

Upravo odgledao Robin Hood (http://www.imdb.com/title/tt0955308/) i mogu reci da sam zadovoljan. Iako traje vise od 2 sata uopste me nije smorio. Russell Crowe je sjajno odigrao Robin-a. Preporuka. 8/10

Iris
20.9.2010, 14:39
Kako smo dosli do toga da Australijanac glumi Saksonsog jomena, i da nam se to jos i svidja... no offence...

Posto jos nemam Net na novoj gajbi, odgledala sam tokom vikenda nekoliko filmova, od kojih je najbolji utisak na mene ostavio Pay it forward (http://www.imdb.com/title/tt0223897/). Bez obzira na sitne propuste, ova drama je interesantna, inspirativna i prati ideju koju u poslednje vreme nismo cesto vidjali na velikom ekranu nema hepi end, sto je takodje retkost videti u americkim filmovima ovih dana

Kevin Spacey i klinac iz filma The Sixth Sense u glavnim ulogama.
http://a69.g.akamai.net/n/69/10688/v1/img5.allocine.fr/acmedia/rsz/434/x/x/x/medias/nmedia/00/00/00/85/69197223_ph3.jpg

Beagle
21.9.2010, 0:59
Repo Men
http://www.filmofilia.com/wp-content/uploads/2010/01/Repo-Men-Photo.jpg

Radnja filma je smeštena u bližu budućnost, u kojoj je moguće kupiti veštačke organe na odloženo plaćanje. Ako kasnite sa izmirenjem svojih obaveza prema banci, tu je iskusna grupa zelenaša (Repo Men), čij je posao da te organe zapleni i vrati.

Zaplet je totalno očekivan i otrcan (jedan od zelenaša i sam postaje zavisan od veštačkog organa, pa započinje borbu protiv sistema), ali zato je kraj potpuno neočekivan (no, to vam neću reći :)).

Za muziku se postarao Marco Beltrami koji je odradio posao za sve pare! Kroz film se provlači trip-hop, alternativni rok, džez, R&B (pravi, ne ono što nam MTV prodaje pod tim imenom), ali i par steampunk melodija.

Glumačka ekipa je bila na nivou zadatka. Džad Lou me je prijatno iznenadio, pošto ja njega vidim više kao glumca za romantične komedije (i pored "Neprijatelja pred vratima"). Forest Vitaker, na nivou.

Sve u svemu, dobar i zanimljiv film.

EDIT:
Morao sam da izdvojim jednu pesmu odličnog soundtrack-a: Feeling good u izvođenju Michael Buble-a.
ZSK9kkM7GL4
Iris, nadam se da ne smeta :)

Nash Knight
21.9.2010, 12:12
Naravno ne treba meshati Repo Men (http://www.imdb.com/title/tt1053424/) sa ovim Repo Man (http://www.imdb.com/title/tt0087995/)-om, sem slicnog naziva ova dva filma nemaju nikakve zajednicke tacke

Maladikt
21.9.2010, 12:32
http://www.screenhead.com/wp-content/uploads/2010/06/200px-Splice-poster.jpg

SPLICE (2009)
Prica o dvoje mladih naucnika koji kloniraju zivo bice mesajuci dnk coveka i zivotinje. Ali kako se bice razvija ne ide sve kako je zamisljeno... Dobar sci-fi film.
http://www.imdb.com/title/tt1017460/

Odgledao nakon što sam video ovu preporuku. Prilično morbidan film. Zanimljiv, iako predvidiv kraj.

Dimso
21.9.2010, 22:04
Odgledao nakon što sam video ovu preporuku. Prilično morbidan film. Zanimljiv, iako predvidiv kraj.

Znam na koje scene mislis, i u pravu si prilicno morbidne.
Da nije bilo jedne od tih scena ne bi ni onakav kraj bio.

Maladikt
22.9.2010, 8:49
http://www.slashfilm.com/wp/wp-content/images/legion_1.jpg

Legion (http://www.imdb.com/title/tt1038686/)

Mislio sam da će mi se film svideti jer me uvek interesuju stvari na temu anđela, đavola, mitologije i slično (ne nužno tim redosledom :p), ali pretpostavka je majka svih zaje*a. :D Priča je šuplja, naivna i nerazrađena. Film traje svega sat i po, što je premalo da bi se ispričalo išta smisleno. Nedostaje mu makar još sat vremena, mada je i tada pitanje na šta bi ličio.

Likovi su takođe prazni. Gomila ljudi je nabacana na jedno mesto, pri čemu je najdublje povezivanje sa likom monolog matorog crnca o tome kako mu je tata pričao da na kraju svakog dana treba da bude ponosan na sebe. Jadno. Pol Betani (glumi arhanđela Mihaila) sve vreme priča kao da ima upalu pluća. Potpuno bezizražajan i neupečatljiv, a trebalo bi da nosi celu radnju.

Anđeli su prikazani kao Božija vojska u crnim gej-sado-mazo uniformama. Navodno su besmrtni i svemoćni, a ne mogu da ubiju 5-6 običnih ljudi zabarikadiranih u montažnoj kućici? A i Bog isto. Stvorio čovečanstvo, predstavlja oličenje Moći, Znanja i Mudrosti, a pravi fejl za fejlom. Smotan neki Bog, ako mene neko pita. :rolleyes:

kapetance
22.9.2010, 10:32
Naravno ne treba meshati Repo Men (http://www.imdb.com/title/tt1053424/) sa ovim Repo Man (http://www.imdb.com/title/tt0087995/)-om, sem slicnog naziva ova dva filma nemaju nikakve zajednicke tacke

Setih se da imam slican film, pa ga odgledah ponovo.

Repo! The Genetic Opera (http://www.imdb.com/title/tt0963194/)
Radnja ista, samo sto je u pitanju rock mjuzikl. Pa ko voli... :qliranje:

mp3lopov
23.9.2010, 0:34
http://www.fcs.rs/vesti/honeymoons%20foto.jpg

IMDb (http://www.imdb.com/title/tt1275723/)

Konacno odgledah i prvi film u srpsko-albanskoj koprodukciji. (Nadam se i poslednji) Totalno razocarenje. Paskaljevic 26 godina nije uspeo da napravi dobar film. Nije mi jasno zasto se toliko frke digne oko nekog domaceg filma kad izadje, kad su velika vecina totalni promasaji. Radnja je ocajna, pojedine scene glupe, puno klisea. Ne znam koju su kameru koristili ali u pojedinim scenama sam imao utisak kao da gledam "kucni video". Kraj je posebna prica. Sve u svemu jako lose. 3/10

dijego_
23.9.2010, 21:40
U mini crtanom maratonu odgledao sam Ratatouille i Tarzana.

Ratatouille (2007) (http://www.imdb.com/title/tt0382932/)

Crtani mozda i nije na nivou Diznijevih klasika ali je svakako jedan od boljih koji mozete pronaci u poslednjih par godina. Autori su uspeli da u jednostavnu ali i originalnu pricu ubace negativce i duh iz klasika pa cak iako je tematika kulinarstvo a ne fantazija, vitezovi i princeze. Jos jedna neobicna strana crtaca je sto zapravo imamo dva glavna lika - pacova Remija koji se od ostalih razlikuje svojom pasijom za kuvanjem i ne zaziranjem od ljudi, i mladog i nespretnog kuvara Renea.

Remi za idola ima kuvara kojeg redovno gleda na TV-u kada se usunja u dnevnu sobu bakice sa sela gde zivi sa svojom kolonijom, a uskoro saznaje da je stari kuvar preminuo nakon sto je restoran izgubio jednu zvezdicu usled lose kritike zastrasujuceg Antona Egoa u glumi maestralnog Pitera O'Tula.

Ubrzo, starica otkriva pacove u kuci i pod paljbom sacmare Remi i kompanija beze niz kanalizaciju gde se Remi izdvaja i gubi od ostalih. Nakon lutanja, izlazi na povrsinu da bi video da je, ni manje ni vise nego u Parizu i to kod restorana njegovog omiljenog kuvara. Ulazi unutra zadivljen kuhinjskim charima kada pristize i Rene da bi radio kao potrcko u kuhinji. Skiner - sef kuhinje i preslikani inspektor Drejfus iz "Inspektor Kluzoa" se nada da ce preuzeti posao i upravljanje restoranom.

Ako volite kulinarstvo kao i grad svetlosti, ovaj crtani ce sigurno da vam legne, iako su to samo zacini u jednoj zapravo jednostavnoj prici koju smo vidjali mnogo puta gde autsajder stasava u borbi, pa sa jos malo neizbezne romantike prelivene preko svega toga.

http://moviesmobile.net/thumbs/410.jpg


Tarzan (1999) (http://www.imdb.com/title/tt0120855/)

Iako je Dizni cesto kroz svoje crtace menjao i oblikovao originalne price, Tarzan je uocljivo "Diznifikovana" verzija price o coveku-majmunu iako je radnja sasvim efektna i ne odstupa mnogo od osnovnih crta zapleta i likova. Ovaj crtani ce se posebno svideti ljubiteljima crtaca iz "Diznijeve renesanse" (http://en.wikipedia.org/wiki/Disney_Renaissance) poput Kralja Lavova ili Herkulesa a i generalno ga smatraju poslednjim izdankom u ovom Diznijevom nizu.

Prema tome, ocekujte muzicke deonice gde mali Tarzan skace po flori i fauni, negativca koji kad se pojavi ima na celu napisano "Glavni Negativac u Filmu" i tandem komicnih sporednih likova koji "spashavaju dan". Iako je Dzejn u pocetku iritantna poput Kejt Vinslet u Titaniku ubrzo i uz sjajnu glumu Mini Drajver postaje nosilac filma iako shou ipak kradu njen otac i Tarzanov gorilski otac.

I pored mnogih stereotipa i malo suzene price, film tece glatko i ako ste ljubitelj istih sat i nesto koliko traje ce proleteti brzo k'o Tarzan preko drveta.

http://www.hdmania.org/uploads/20080314_215631_Tarzan_1999.jpg

Tornado
24.9.2010, 3:17
Take Him To The Greek(2010) (http://www.imdb.com/title/tt1226229/)
http://static.reelmovienews.com/images/gallery/get-him-to-the-greek-international-poster_366x520.jpg

dakle prica o rok zvezdi koja vise nije ono sto je nekada bila(snima nove(retardirane) pesme, drogira se itd..) i liku koji zeli da tog rokera promovise i ponovo ucini popularnim itd itdd.. imdb link je tu^^ D:

elem, dosta crne komedije(tj. smesne scene pod uticajem raznih opojnih sredstava itd), a sve u svemu kul i osvezavajuc novi film..


Hole In One(2010) (http://www.imdb.com/title/tt1263800/)

http://dvd.easycinema.com/easy/images/products/2/150362-large.jpg

gledao pet minuta i ugasio.
jos jedna povracka od college/teenage komedija. a cudi me sto nije uzeo ime american pie 8.. izgleda da se i amerima smucilo..
jos jedna stvar, ili je snimak koji sam gledao toliko los, ali cini mi se kao da su film snimali nekom kamericom od 100 evra..


Machete(2010) (http://www.imdb.com/title/tt0985694/)

http://static.reelmovienews.com/images/gallery/machete-machete-poster_327x479.jpg


ne znam... stevu signala i tu druzinu ne volim preterano. ovaj glavni glumac mi je ogavan i prijao mi je samo kad sam gledao banderasa kako ga kasapi u desperadosu.. silni "poznati" glumci a prica mi je skroz shlj.. mada ko zna. ja nisam imao zivaca da ga gledam vise od 20 minuta, mozda neko uspe da odgleda pa nek postuje kako mu se svidi xD

btw. mnoooogo mnogo mnogo krvi i svacega..

rellik
24.9.2010, 10:51
Znaci isti slucaj, hole in one odustao nakon nekih 5-10 minuta. Izgleda da su snimali sa fotoaparatom. A machete ? Meni nikako nije jasno kako su tako nesto mogli da dignu toliko u nebesa. Mozda ima neki umetniciki pogled na film ? Odgledah do kraja i nemas sta da vidis, samo jos krvi itd. I ta krv se vidi da je pola odradjeno kompjuterski i to lose :kreza:

jozvan_Kg
24.9.2010, 12:11
^Jbg ne vole svi i ne znaju ko je Robert Rodrigez i njegov stil u filmskoj produkciji. Lično ja bih pre odgledao dva osrednja filma od Roberta Rodrigeza nego deset novih A produkcije.

Beagle
24.9.2010, 12:46
Jel slicno koncipiran kao Planet Terror?

Tornado
24.9.2010, 13:50
^Jbg ne vole svi i ne znaju ko je Robert Rodrigez i njegov stil u filmskoj produkciji. Lično ja bih pre odgledao dva osrednja filma od Roberta Rodrigeza nego deset novih A produkcije.

ne ne cekaj, 3 dela desperadosa(mada gotivim samo drugi i treci mada..), four rooms, od sumraka do svitanja, sin siti?

ja te filmove obozavam, za razliku od ovog shita..

Nash Knight
24.9.2010, 14:23
Machete je kolko sam skapirao po traileru vishe za one koji vole kobajagi trash filmove tipa Kill Bill i Grindhouse. To je omaz klishe filmovima iz 70ih i 80ih, ne treba da bude nista dubokoumno ili umetnichki nego chisto zabavno i po malo smeshno. Ja nabavljam upravo, nadam se dobroj zabavi

Aibo
24.9.2010, 17:15
Cemetery Junction (2010) (http://www.imdb.com/title/tt1196204/)

http://img835.imageshack.us/img835/6935/cemetaryjunction.th.png (http://img835.imageshack.us/i/cemetaryjunction.png/)

Fenomenalan engleski film tople atmosfere i zanimljive priče. Film se odvija u engleskom gradiću, 70-ih godina, a u centru radnje su trojica mladih prijatelja. Film je mix drama-komedija, pri čemu je komedija odrađena sa ukusom. Režija, gluma, muzika... sve je vrlo dobro i krajnje osvežavajuće posle dužeg gledanja američkih "zvezda". Topla preporuka.

By the way, ako neko ima preporuku za neki engleski film, bio bih zavalan.

Ohanzee
24.9.2010, 19:01
Vec neko vreme nameravam da odgledam taj film tako da je tvoja preporuka i vise nego dobrodosla.
Sto se tice engleskih filmova mozes pogledati ovo (http://www.sk.rs/forum/showpost.php?p=1144694&postcount=351).

mp3lopov
24.9.2010, 20:39
@ Aibo

This Is England (http://www.imdb.com/title/tt0480025/)

ili ako si sportski tip

Green Street Hooligans (http://www.imdb.com/title/tt0385002/)

Beagle
24.9.2010, 21:03
Od toliko dobrih Brit filmova, ti nadje GSH sa anemicnim Ilajdzom Vudom :D

Preporucujem ovaj film: Human Traffic (http://www.imdb.com/title/tt0188674/). Prica o mladima, klabingu i nekim ruznim navikama. Naravno, zacinjeno britanskim humorom :)

Od filmova koje vredi pogledati (i koji mi padaju na pamet) tu su: Lock, Stock and two smoking barrels, Snatch, Rocknrolla, Trainspotting, Italian Job (sa Majkl Kejnom u glavnoj ulozi, ne rimejk), Most na reci Kvaj

Od onih "sportskih", preporucujem Football factory, Mean Machine i Cass.

Maladikt
24.9.2010, 22:15
Kick Ass (http://www.imdb.com/title/tt1250777/)

Gospode Bože, ne mogu da verujem. :D Prvo sam mislio da sam pogrešio film. Čitao sam da je u pitanju neka teška tabačina, a kad sam ga pustio negde na trećini da proverim da li uopšte radi pre nego što "dođe na red" imam šta i da vidim. Geek u zelenom spandeksu. Reko', zeznuo si se kao niko, skinuo si neku komediju koja se zove isto kao ono što si hteo. Ali, 'ajde, nema veze i krenem da gledam nakon par dana i... whooosh! :D

Mnogo brutalno, možda i previše za moj ukus. Kod one scene pri kraju mi se bukvalno smučilo koliko su ih odrali od batina. Pretpostavljam jer su likovi iako fol superheroji ipak prikazani kao sasvim obični, ranjivi ljudi, što i jesu (na stranu polumatriksoliki skokovi, okreti i udarci :p). Mala razbija. :D A ni film nije loš. :p

mp3lopov
24.9.2010, 22:54
Get Him To The Greek je teski smor. Ne zna se ko je iritantniji Diddy ili onaj sto glumi rok zvezdu.

Auror
25.9.2010, 1:51
Kad ste vec kod britanskih filmova, preporucicu vam film u kojem i nema bas britanskih glumaca(barem ne u glavnim ulogama), film koji nije radjen u Britaniji (vec u Holivudu). U stvari jedino je radnja smjestena u Londonu. :D

Ali ako ste spremni da zazmurite na ove, recimo, male sitnice :D, odgledajte

http://www.imdb.com/title/tt0434409/ V for Vendetta
http://i233.photobucket.com/albums/ee173/minalynne/V%20for%20Vendetta/hugo-weaving-V-for-Vendetta.jpg

Film je iz 2006. godine a ja sam ga eto tek prije neki dan odgledao, i mogu da kazem da je mnogo dobar.

c6Q0dfrbr10

pentraksil
25.9.2010, 2:59
Kad ste vec kod britanskih filmova, preporucicu vam film u kojem i nema bas britanskih glumaca(barem ne u glavnim ulogama), film koji nije radjen u Britaniji (vec u Holivudu). U stvari jedino je radnja smjestena u Londonu. :D



Meni je jedina zamerka filmu (nista ozbiljno, zamerku nikako nisu mogli da zaobidju)


To sto znamo od pocetka lik maskiranog osvetnika :to_care:.....



Ali je film stvarno za svaku pohvalu.

Nestor
25.9.2010, 3:26
Cemetery Junction (2010) (http://www.imdb.com/title/tt1196204/)

http://img835.imageshack.us/img835/6935/cemetaryjunction.th.png (http://img835.imageshack.us/i/cemetaryjunction.png/)

Fenomenalan engleski film tople atmosfere i zanimljive priče. Film se odvija u engleskom gradiću, 70-ih godina, a u centru radnje su trojica mladih prijatelja. Film je mix drama-komedija, pri čemu je komedija odrađena sa ukusom. Režija, gluma, muzika... sve je vrlo dobro i krajnje osvežavajuće posle dužeg gledanja američkih "zvezda". Topla preporuka.

By the way, ako neko ima preporuku za neki engleski film, bio bih zavalan.

preporuku za neki engleski film (http://www.imdb.com/title/tt1131729/)

Aibo
25.9.2010, 3:31
^^ The Boat That Rocked (http://www.imdb.com/title/tt1131729/) je definitivno jedan od boljih filmova koje sam odgledao u zadnje vreme. Svaka preporuka, takođe. :aplauz:

Nash Knight
25.9.2010, 13:33
V for Vendetta je obicna amerikanizacija i retardacija inache fantastichnog stripa Alana Moore-a. Kad sam ga odgledao nisam mogao da verujem koliko su unistili strip i nije mi bilo jasno zasto se svima svidja film, ali onda sam se setio da vecina ljudi jelte nije procitala strip. Dakle ako mislite da je film dobar, procitajte strip!

iMa_NeKo_PljUgU
25.9.2010, 13:40
http://www.imdb.com/title/tt0485947/
http://img816.imageshack.us/img816/842/mrnobody.th.jpg (http://img816.imageshack.us/i/mrnobody.jpg/)
Već sam preporučio ovaj film u starom „Dnevniku“, ali pošto mi je trenutno omiljen film, a pritom ga još niko nije spomenuo u ovoj temi, smatram da zaslužuje barem par reči. Mešavinom naučne fantastike, romanse i drame, ovaj film vas uvlači u svoj univerzum od početka do kraja. Moram da pohvalim glumačku postavu, koju čine Jared Leto (Osrasli Nemo, kao i Nemo od 117 godina), Toby Regbo (Nemo kao tinejdžer), Sarah Polley, Diane Kruger itd... Nelinearna priča, kroz koju se provlače razne ideje, kao i naučne hipoteze i teorije (teorija struna, efekat leptira, veliki sažetak, entropija, sujeverje), kao i vizuelni aspekt filma su za svaku pohvalu.
10/10



Walk Hard: The Dewey Cox Story (http://www.imdb.com/title/tt0841046/)
http://img820.imageshack.us/img820/4034/walkhardxlg.th.jpg (http://img820.imageshack.us/i/walkhardxlg.jpg/)
Ovaj film je neka mešavina komedije-parodije-drame-biografije, i polako je dobio kultni status među gledaocima. Ceo film se vrti oko Dewey Cox-a (John C. Reilly) , muzičara poteklog iz Alabame, koji je u suštini parodija Johnny Cash-a i ostalih slavnih rock-country muzičara.
Iskreno, meni je ovaj film genijalan. Gledao sam ga par puta i svaki put mi je sve više i više urnebesan.
P.S. Umalo da zaboravim, film ima odličan soundtrack!
BIbBbI2T1sc
7.5/10



Exit Through the Gift Shop (http://www.imdb.com/title/tt1587707/)
http://img3.imageshack.us/img3/2029/exitthroughthegiftshop.th.jpg (http://img3.imageshack.us/i/exitthroughthegiftshop.jpg/)
Pogledao sam ovaj film zahvaljujući Iris i njenom postu (http://www.sk.rs/forum/showpost.php?p=1030493&postcount=266) u temi „Coming soon“.
Ovaj film nije ono što se čini na prvi pogled. Neću ništa da otkrivam, ali u svakom slučaju pogledajte ga nije loša stvar. Dobra kritika našeg društva.
8/10



City Island (http://www.imdb.com/title/tt1174730/)
http://img815.imageshack.us/img815/9620/cityislandposter.th.jpg (http://img815.imageshack.us/i/cityislandposter.jpg/)
Komedija-Drama sa Andy Garci-om u glavnoj ulozi. Ne znam šta da kažem, osim da može da se pogleda (i to ne samo da bi ste ubili popodne), ok je je i kao drama i kao komedija.
7.5/10

Auror
25.9.2010, 13:53
Pisao sam u prosloj temi o filmu

Bronson (http://www.imdb.com/title/tt1172570/)
http://web.orange.co.uk/images/ice/film/bronson.jpg

E to je pravi engleski film, i jedan od boljih koje sam gledao u zadnje vrijeme. Svaka preporuka.

pentraksil
25.9.2010, 21:28
V for Vendetta je obicna amerikanizacija i retardacija inache fantastichnog stripa Alana Moore-a. Kad sam ga odgledao nisam mogao da verujem koliko su unistili strip i nije mi bilo jasno zasto se svima svidja film, ali onda sam se setio da vecina ljudi jelte nije procitala strip. Dakle ako mislite da je film dobar, procitajte strip!


Strip je uvek bolji, ali film kao ostvarenje je na jako visokom nivou. Moglo je to bolje, ali i ovo sto jeste je odlicno...

Nash Knight
26.9.2010, 2:08
Strip je uvek bolji, ali film kao ostvarenje je na jako visokom nivou. Moglo je to bolje, ali i ovo sto jeste je odlicno...

Veruj mi, kad prochitash strip promenices mishljenje.

Machete je kolko sam skapirao po traileru vishe za one koji vole kobajagi trash filmove tipa Kill Bill i Grindhouse. To je omaz klishe filmovima iz 70ih i 80ih, ne treba da bude nista dubokoumno ili umetnichki nego chisto zabavno i po malo smeshno. Ja nabavljam upravo, nadam se dobroj zabavi

Odgledao, potvrdio :)

Doomche
26.9.2010, 2:26
Ajd' kad ste vec pocheli sa britanskim filmovima, da se oglasim i ja, poshto sam u skorijoj istoriji pogledao jedan dobar:

Harry Brown (http://www.imdb.com/title/tt1289406/)

http://www.shockya.com/news/wp-content/uploads/harry_brown_movie_poster.jpg

Pricha je klasichna, ukratko - Kejnovog prijatelja ubijaju huligani i on krece u osvetu. Usput je i udovac i bivshi marinac, pekar, lekar, apotekar i tako to.

Iako generalno ne volim filmove koji se bave tematikom "surove stvarnosti", tipa rasizma, nasilja, bolesti zavisnosti i slichnih prezhvakanih tema i smatram da su Crash ili Requiem for a Dream totalno prosechni filmovi u najbolju ruku, ovaj film mi je izuzetno legao.

Film je lishen cenzure, a svidelo mi se i to shto je lishen poznatog klishea "mocne policije". Uopshteno, smatram ga vrlo realistichnim. Takodje sam zapazio da, iako je film veoma mrachan, apsolutno svaka scena je perfektno osvetljena, shto je svakako plus.

Glumachka postava je prilichno dobro odradila zadatak, sem Emily Mortimer koja mi je standardno iritantna, hladna i odbojna, ali to je vec subjektivna stvar. Michael Caine istupa i zadaje domaci zadatak bilo kome ko ima nameru da glumi penzionera. Chak sam se iznenadio i koliko jedan reper Plan B (http://www.imdb.com/name/nm2304008/) mozhe uverljivo da odglumi adolescenta koji zaista ima psihichkih problema i ne shvata znachaj necheg losheg shto uradi i deluje adekvatno hladno prema istom. On je takodje radio i soundtrack, koji je jako dobar.

Sve u svemu, mislim da bi se film svideo jako shirokom auditorijumu. Preporuka.

P.S. Na one Beaglove filmove bih dodao i neshto noviji The Bank Job (http://www.imdb.com/title/tt0200465/). Samo cu reci da ovo nije klasichna akcija glavnog glumca, niti je klasichna pljachka banke koju gledate na svakih X dana na RTV Pink ;)

Master_Touch
26.9.2010, 3:55
MALENA (http://www.imdb.com/title/tt0213847/)

Film je jako zanimljiv i preporucujem da se odgleda. Film je prilicno statican i bavi se jednom zanimljivom temom o decaku u pubertetu koji je oterecen Monica Bellucci, njenim telom, samom njenom pojavom i sexom. Film je pun fantazija, ima i erotskih scena gde se vidi gola Monika...


Midnight Run (1988) (http://www.imdb.com/title/tt0095631/)

Vrlo kvalitetan film! Snimljen je 1988. godine. Pun kvalitetnog i originalnog, prirodnog, klasicnog humora i dobre akcije.

Pitanje: Da li moze da se radi recenzija porno filmova?

Auror
26.9.2010, 13:32
P.S. Na one Beaglove filmove bih dodao i neshto noviji The Bank Job (http://www.imdb.com/title/tt0200465/). Samo cu reci da ovo nije klasichna akcija glavnog glumca, niti je klasichna pljachka banke koju gledate na svakih X dana na RTV Pink ;)

+1 za The Bank Job :D

nexexcalibur
26.9.2010, 20:39
odgledao Predators...svidja mi se sto je deo kanona...

moja ocena 7,5/10...highlight filma definitivno:

http://www.imfdb.org/images/b/b4/AA12FullAutoShotGun.jpg <3 :n_klanja:

http://www.imfdb.org/images/c/cd/Predators09a.jpg

kvare_cg
26.9.2010, 20:47
Moja ocjena za Predators je 8. Da su produzili film za pola sata samo, i to vrijeme posvetili razradi likova, posebno Fisburna, Brodija, i onoga Jakuze, ocjena bi sigurno isla na vise

Iris
26.9.2010, 21:24
Pitanje: Da li moze da se radi recenzija porno filmova?

Ukratko - ne.

Master_Touch
26.9.2010, 22:05
Ukratko - ne.

:( Iris a ja se bas ponadao. A da ve pitam, gospodjice gospodjo Iris, zasto ne kada su i to filmovi. Recenzija bi bila krajnje ozbiljna i konkretna. U pitanju su klasici, posto naduvene lutke - ne. :confused: A neki film koji je vecinom erotskog sadrzaja ali ima pricu. Tipa Young people fucking?

miša topola
26.9.2010, 22:38
Kakva bre recenzija kada je svaki "+18" film isti kao i drugi iz tog "žanra"? Ne znam šta tu ima da se opisuje?
Iako nema toga u pravilniku, a trebalo bi da se postavi, pornografija je zabranjena na svakom ozbiljnom forumu pa i ovde.

Leonida
26.9.2010, 22:45
Sad sam upravo odgledao film Memento ... sta reci ... steta sto se ovakvi filmovi vise ne prave ! Gluma , originalna prica ... dugo se nisam udubio u neki film ovako ... Definitivno jedan od najboljih , ako ne i najbolji film koji sam do sada odgledao .


http://www.youtube.com/watch?v=UFWAE1CffbY&feature=related

http://www.metacritic.com/movie/memento

Moja ocena : 10 / 10

dex3108
26.9.2010, 22:54
Whatever Works (http://www.imdb.com/title/tt1178663/)


Iako sam ga gledao prije godinu dana ostao mi je u finom sjecanju i preporucio bih ga svima :D Bila je preporuka u prosloj temi ali ovde ga jos niko nije spomenuo. Glavni lik je Boris bivsi profesor koji totalno drugacije vidi svijet oko sebe i stalno je mrzovoljan. jedne veceri nalazi djevojku kod svog stana i pusta je da prenoci. Ostatak je komedija ziva necu vam otkrivati detalje :D Od mene preporuka i ocjena 8/10

Master_Touch
27.9.2010, 0:06
Kakva bre recenzija kada je svaki "+18" film isti kao i drugi iz tog "žanra"? Ne znam šta tu ima da se opisuje?
Iako nema toga u pravilniku, a trebalo bi da se postavi, pornografija je zabranjena na svakom ozbiljnom forumu pa i ovde.

Miso to nije pornografija to su erotski filmovi. Kad pogledas skoro svaki film ima erotsku scenu...

Stepski Vuk
27.9.2010, 0:09
Miso to nije pornografija to su erotski filmovi. Kad pogledas skoro svaki film ima erotsku scenu...
Koja je uglavnom tu da bi popunila rupe u scenariju ;)

Master_Touch
27.9.2010, 0:21
Klasici i dobri erotski filmovi imaju radnju. Koja je jako zanimljiva...;). A i ako se toliko budite a tacno da ne pise u pravilniku onda cu se zadrzati na samo, tj. zadovoljiti filmovima koji imaju erotske scene. Tipa niske strasti...

Doomche
27.9.2010, 1:15
Klasici i dobri erotski filmovi imaju radnju. Koja je jako zanimljiva...;)

...i na koju se uvek ekstremno fokusiramo u dotichnima :)

chetvrti sharlov akrobata
27.9.2010, 1:21
http://www.imdb.com/title/tt1181791/

DakleM, Black Death 2010.

Ne bih da sad nasiroko brbocem i analiziram , zelim samo da vas zamolim da odgledate ovaj sjajan film i jedan od retkih gde se pojavljuju vitezovi, monasi, pacovi a sve to zajedno koketira sa mitologijom i ostavlja bez daha nacinom na koji je uradjen i pristupom celoj toj zavrzlami od pre par vekova, gde na svu srecu nema cosavih degenerika i geekova koji spasavaju svet i usput vode zdrav zivot sto je nazalost uobicajena pojava na velikom platnu.


http://www.uploadpix.org/thumb.php?url=http://i1.ambrybox.com/080810/1281294161139.jpeg

Srlandand
27.9.2010, 11:23
Kakva bre recenzija kada je svaki "+18" film isti kao i drugi iz tog "žanra"? Ne znam šta tu ima da se opisuje?
Iako nema toga u pravilniku, a trebalo bi da se postavi, pornografija je zabranjena na svakom ozbiljnom forumu pa i ovde.

To nisu pornici, vec ljubavni filmovi o muskarcu i zeni... i jos jednoj zeni. :D

Nego, Adventureland (http://www.imdb.com/title/tt1091722/).

Preporuka za ovaj film, stvarno mi se mnogo dopao. Svidja mi se sto likovi nisu izvestaceni i jednodimenzionalni, kao ni odnosi medju njima, niko nije skroz pozitivan ni skroz negativan lik, jednostavno su normalni ljudi. Muzika je sjajna, film je zabavan, ma, jos jednom, preporuka!

Rkoma
27.9.2010, 15:55
The Ugly Truth (http://www.imdb.com/title/tt1142988/) (2009)
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:6or1E5wzkRoTsM:http://www.wildaboutmovies.com/images_7/UglyTruth.jpg&t=1
Vrsta filma gde znas kraj a da nisi ni poceo da ga gledas...
Ali opet je nekako zanimljiv...
6/10

Mario Pavićević
28.9.2010, 7:13
[URL]

DakleM, Black Death 2010.

Ne bih da sad nasiroko brbocem i analiziram , zelim samo da vas zamolim da odgledate ovaj sjajan film i jedan od retkih gde se pojavljuju vitezovi, monasi, pacovi a sve to zajedno koketira sa mitologijom i ostavlja bez daha nacinom na koji je uradjen i pristupom celoj toj zavrzlami od pre par vekova, gde na svu srecu nema cosavih degenerika i geekova koji spasavaju svet i usput vode zdrav zivot sto je nazalost uobicajena pojava na velikom platnu.

Pa imas mladog monaha umesto geeka tako da ti dodje na isto. Licno sam ocekivao vise od ovog filma, desavanja nema dovoljno, nema nekih napetih scena, pri kraju filma kada svi sede za onim stolom bi trebalo sa zebnjom da iscekuje sta ce se dogoditi umesto ovoga, monah i njegove dileme su mi prilicno lose odradjene i sveukupan utisak je da je ideja mogla biti dosta bolje iskoriscena.

acaf
28.9.2010, 10:45
Od Black Death sam ocekivao medieval zombije i Sona Bina koji umire dok brani mladog monaha od potonjih. Ok je film, ideja je bila da pokaze kako su zene bez veze stradale, samo ne treba da se gleda sa pogresnim ocekivanjima.

A za Ugly Truth plakat... Zasto na svakom *&^*^*&* posteru u skorije vreme moraju da pisu prezimena glumaca boldovana i skoro iste velicine kao ime filma.

player1
28.9.2010, 11:12
A za Ugly Truth plakat... Zasto na svakom *&^*^*&* posteru u skorije vreme moraju da pisu prezimena glumaca boldovana i skoro iste velicine kao ime filma.

Licno, uopste ne gotivim postere sa belom pozadinom, jer to znaci da isti ne govore ama bas nista o filmu, sem ko glumi u njemu.

A uz to, 90% njih lice ko jaje jajetu, samo drugi glumci.

chetvrti sharlov akrobata
28.9.2010, 11:56
Od Black Death sam ocekivao medieval zombije i Sona Bina koji umire dok brani mladog monaha od potonjih. Ok je film, ideja je bila da pokaze kako su zene bez veze stradale, samo ne treba da se gleda sa pogresnim ocekivanjima.To sto si ocekivao na svu srecu nema u filmu. Niti je ideja bila da pokaze zene koje stradaju bezveze. Son Bin i ostali namudjeni ratnici na kraju se nadju u kavezu i to zato sto su malomozgusi, sto je poprilicno retko videti na filmu. Svi ratnici su obicno ne samo dobre tabadzije vec poseduju intelekt na kojem bi i sam Tesla skidao kapu. Ovde toga nema i to je ono sto je najbolje u filmu. Sam monah, kao glumac i kao lik je meni poprilicno antipatican ali nesto mora da se proguta, ali daleko od toga da je on kao lik "kradljivac munje" i kojekakve kojestarije". Savrsenog filma nema, pogotovu danas.
Licno me sve podsetilo na divlju hordu, iako se ne bih usudio da ih vrednujem po kvalitetu, ali to da ogromni bicepsi i lepo iskovani macevi na kraju nemaju bas neku svrhu, jer je ono sto im se suprotstavlja daleko izvan njihovih domasaja - kuga i manupulacija uma. Svet vitestva i hrabrosti koji polako izumire i koji postaje paradoks sam sebi (monah u zadnjim sekvencama filma).

Nash Knight
28.9.2010, 12:06
Ukratko Marcho, svidja ti se shto film nema (holivudski) srecan kraj :). OK, pogledacu

acaf
28.9.2010, 13:14
Anchorman: The legend of Ron Burgundy

Ako volite nerealne komedije u kojima se glumci keze, ova je ta :)
U filmu se pojavljuju skoro svi komedijasi (fale Sendler, Dzim Keri i Kris Rok). Uglavnom, film prati ustaljenu formu uloga u kojima glumi Vil Ferel, ima sve na pocetku, onda izgubi to, pa povrati slavu i cast, tralalala... Sve u svemu, vredi pogledati

http://img6.imageshack.us/img6/3933/38137896.png

Aibo
29.9.2010, 1:41
Predators (2010) (http://www.imdb.com/title/tt1424381/)

http://img137.imageshack.us/img137/5869/predatorsz.th.png (http://img137.imageshack.us/i/predatorsz.png/)

Film mi se nije svideo iz više razloga. Ne sviđa mi se uvod i način na koji su ljudi dospeli u situaciju u kojoj su. Glavni lik mi je bezveze i nekako je veštački frajer (što ne znam kako im je pošlo za rukom pošto inače volim Brody-ja). Radnja ima jedan jedini zanimljiv turn, a to je kada se pojavi Laurence Fishburne. Za kraj, moj lični utisak je da film nije baš potpuno loš, može da prekrati vreme, a to je ujedno i ono najlepše što mogu da kažem o njemu.

Beagle
29.9.2010, 1:59
^
Posle AvP parodije, ovaj film je osvezenje...

Aibo
29.9.2010, 12:48
Naravno. Pogotovo AvP 2 koji je lošiji od nekog bledog teenage hororčića :facepalm.

nameless1
29.9.2010, 14:33
Tri 'novija' filma koji su mi ostali u secanju:

Into the wild (sjajan soundtrack)- http://www.imdb.com/title/tt0758758/.

Lost City (ne obazirajte se na prosecnu ocenu)-http://www.imdb.com/title/tt0343996/.

There will be blood- http://www.imdb.com/title/tt0469494/.

P.S. I, naravno, nezaobilazni film sa najboljim soundtrackom ikada- http://www.imdb.com/title/tt0083658/.

kvare_cg
29.9.2010, 16:28
Predators (2010) (http://www.imdb.com/title/tt1424381/)

http://img137.imageshack.us/img137/5869/predatorsz.th.png (http://img137.imageshack.us/i/predatorsz.png/)

Film mi se nije svideo iz više razloga. Ne sviđa mi se uvod i način na koji su ljudi dospeli u situaciju u kojoj su. Glavni lik mi je bezveze i nekako je veštački frajer (što ne znam kako im je pošlo za rukom pošto inače volim Brody-ja). Radnja ima jedan jedini zanimljiv turn, a to je kada se pojavi Laurence Fishburne. Za kraj, moj lični utisak je da film nije baš potpuno loš, može da prekrati vreme, a to je ujedno i ono najlepše što mogu da kažem o njemu.

Mislim da si preostar malo, al dobro. Za mene je film dobar, vrlo dobar. Jos bi bolji bio, kao sto sam vec naglasio, da su posvetili vise paznje razradi likova, posebno Brodija, Fisburna i onoga Jakuze, pa cak i onoga sto gluzmi doktora onoga, i na konto toga produzili film. I u pravu si za uvod, trebalo je desetak minuta uvoda u sve ono. Mislim da drugi dio ne gine, pa se nadam da ce u njemu posvetit vise paznje likovima.

Inace je, kao sto neko rece, pravo osvjezenje posle AvP serijala :)

Belfegor
29.9.2010, 19:53
http://www.imdb.com/title/tt0985694/

Machete

svaka preporuka, sve sto sam ocekivao, video sam...svaka scena je film u filmu, postoji vise koje sam zapamtio i prepricaova kasnije, a to mi se skoro nije desilo. o odabiru glumaca....ma glupo je i pricati, pocetak filma...totalni klise koji mi se neverovatno svideo, a kraj :to_care:.
scena sa trimerom:aplauz:
a u nekim momentima :eek:
i na kraju:boxing:
roberte, neka si im rekao :dedica:

Nestor
30.9.2010, 17:56
^^ The Boat That Rocked (http://www.imdb.com/title/tt1131729/) je definitivno jedan od boljih filmova koje sam odgledao u zadnje vreme. Svaka preporuka, takođe. :aplauz:

The Damned United. Ako nevolis fudbal film ce ti se svideti, ako volis fudbal dopasce ti se jos vise, Murinjo pre Murinja :)

Srlandand
30.9.2010, 23:13
This is England (http://www.imdb.com/title/tt0480025/)

Jedan od boljih, ako ne i najbolji film koji sam odgledao u poslednje vreme. Niko ne zna da odglumi kao Englezi. Sjajan film, dosta realan, i iako nije mnogo dug, i cini se da nekim likovima nije posveceno dovoljno paznje, kad razmislite, zapravo lako shvatite reakcije i ponasanje svakog od njih. Sve preporuke, a takodje bih preporucio post Adams5905-a (http://www.imdb.com/title/tt0480025/board/nest/166584636) u jednoj od tema o filmu.

Sad videh da je izasla i serija This is England 86, 4 epizode, desava se tri godine kasnije, i sve su isti likovi i glumci. Ovo se sledece sk... gleda. :D

dex3108
1.10.2010, 12:00
Prije neki dan sam po 4. put odgledao Catch Me if You Can (http://www.imdb.com/title/tt0264464/) i zaista odlican film, mogu ga gledati jos i nece mi dosaditi svakako preporuka za one koj nisu odgledali ako ima takvih :D A danas cu da gledam The Pianist (http://www.imdb.com/title/tt0253474/) po 6. put takodje odlican film i preporuka za svakog ko ga nije odgledao :D

Catch Me if You Can 9/10
The Pianist 10/10


P.S. IMDb je promjenio izgled :D

Covenant
1.10.2010, 12:16
Odgledao tek pre koji dan I Am Legend i shvatio da je isti zapravo rimejk mnogo boljeg starog filma koji se zove...

The Omega Man (http://www.imdb.com/title/tt0067525/)

http://img2.timeinc.net/ew/dynamic/imgs/070118/omega_l.jpg
http://davidszondy.com/future/Dystopias/The%20Omega%20Man.jpg


Odlicno ostvarenje, skoro pa klasik, jos pride glavnu rolu tumaci sjajni i sada pokojni Charlton Heston :)

Stepski Vuk
1.10.2010, 15:36
Odgledao tek pre koji dan I Am Legend i shvatio da je isti zapravo rimejk mnogo boljeg starog filma koji se zove...

The Omega Man...
Nije u pitanju rimejk. Oba ova filma snimljena su po knjizi I Am Legend Richarda Mathesona. Ako krenemo tako, onda je i The Omega Man rimejk prvog filma koji je snimljen po ovoj knjizi: The Last Man on Earth (http://www.imdb.com/title/tt0058700/) iz 1964. sa Vincent Price-om u glavnoj ulozi :dedica:

Nash Knight
1.10.2010, 17:08
Odgledah Inception (http://www.imdb.com/title/tt1375666/) juce u bioskopu. Film je jako dobar, ali ne najbolji koji sam ikad gledao, chak ne ni najbolji Nolanov film. Nekako mi ne lezi DiKaprio u glavnoj ulozi, mislim korektno je odglumio ali bolje da su uzeli nekog drugog glumca. I ne svidja mi se to shto je Nolan ostavio malo previshe mesta za interpretaciju filma. I njegovi raniji filmovi su bili komplikovani ali su uvek imali jedno jedino objashnjenje i radnju koja se lako razume ako se pazljivo prati. Za Inceptio sam morao da procitam 3 interpretacije da bi na kraju dosao do opsteg zakljucka "shvati ovako ili onako, kako hoces". Ipak, preporucujem film, ali vise preporucujem Imaginarium of Dr. Parnassus (http://www.imdb.com/title/tt1054606/) koji je na slicnu foru ali je po mom misljenju sa nijansu bolji.

Dimo
1.10.2010, 17:09
Prije neki dan sam po 4. put odgledao Catch Me if You Can (http://www.imdb.com/title/tt0264464/) i zaista odlican film, mogu ga gledati jos i nece mi dosaditi svakako preporuka za one koj nisu odgledali ako ima takvih :D
Catch Me if You Can je odličan film, gledao sam ga dva puta. To je prije svega priča o životu, ljubavi i porodici. Umijeće prevare je samo agens koji sve povezuje.

Bio sam prilično skeptičan kad sam vidio da Leonardo di Kaprio igra glavnu ulogu, ali pokazao je tad, a i kasnije da nije obična zvjezdica ljepuškastog lica. A za Kristofera Vokena komentar nije potreban.

sharlo_03
5.10.2010, 0:55
Evo ovako. Ovih danas sam gledao horror filmove.
Prvo sam odgledao session 9 (http://www.imdb.com/title/tt0261983/), prvenstveno zbog visokih ocena. Mozda ja pogresno shvatam koncept horror filma, ali ovo mi je jako tanko. Atmosfera mozda jeste malo jeziva, ali to je to.
Par dana kasnije, odgledao sam The Mist (http://www.imdb.com/title/tt0884328/), nadajuci se filmu koji ce mi ubrzati puls, uplasiti me, ili tako nesto. Opet nista. Bilo je par scena koje su me malo uplasile, ali ovako nista. Za kraj filma sam citao review-ove gde su ljudi rekli da je "movie ending pretty f*cked up", pa sam na kraju i skontao kako ce biti, sto me je iznenadilo.
E sad, ja bih vas pitao da mi preporucite neki horror snimljen izmedju 2000-2010, a da ima dosta strasnih scena (znaci da mi iskacu stvari na ekran i tako to :D).
Meni je Thir13en Ghosts (http://www.imdb.com/title/tt0245674/) jos uvek jedan od najstrasnijih horror filmova koje sam gledao, a gledao sam ga pre jedno 7 godina, kad sam imao oko 11-12 godina. :D

Aibo
5.10.2010, 3:10
How to Train Your Dragon (http://www.imdb.com/title/tt0892769/)

http://img714.imageshack.us/img714/4293/howtotrainyourdragon201g.th.jpg (http://img714.imageshack.us/i/howtotrainyourdragon201g.jpg/)

Odličan animirani film, zanimljiv i zabavan. Ubedljivo najviše od svega mi se sviđa "glavni" zmaj, njegova animacija, pokreti, izgled...fenomenalno! :tapsh: Pored toga, kompletan crtani je veseo, maštovit i šaren... pravi odmor za mozak. Apsolutna preporuka za svakoga.

P.S. Roditelji, pazite, psi, mace i papagaji neće tako lako oduševiti decu posle ovog crtaća. :)

nexexcalibur
5.10.2010, 14:22
stoji mi 720p na hardu...@aibo


odgledao jutros The Last Airbender...i imam osecaj kao da sam odgledao epizodu neke serije...(nisam gledao originalni crtani) ali kapiram da je malo duzi film, bio bi u rangu sa epskim filmovima kao sto su LOTR i Matrix...

Nash Knight
5.10.2010, 15:20
Expendables (http://www.imdb.com/title/tt1320253/)

Odgledao sam konachno film i, paa ne svidja mi se ich. Mislim jeste cool videti sve akcione heroje na jednom mestu i odgledati tipicnhni 80s style akcioni film, pogotovo poshto tipichnih akcija nema vishe, ali film nishta ne valja. Radnja je shuplja i glupa, i za razliku od Machetea koji je vishe kao parodija i zabavan i smeshan u svojoj preteranosti ovaj je samo bezveze. Gluma je ochajna chak i po standardima tresh filmova osamdesetih, i imao sam osecaj da je film nekako zbrzan i kratak, da su ubacili jos oko pola sata za razradu radnje i upoznavanje sa likovima bio bi za klasu bolji. I svi su mnoooogo matori, ajd za vecinu sam znao al kad je Dzet Li stigao onoliko da ostari?!

Dimso
7.10.2010, 11:05
E sad, ja bih vas pitao da mi preporucite neki horror snimljen izmedju 2000-2010, a da ima dosta strasnih scena (znaci da mi iskacu stvari na ekran i tako to :D).

u zadnjih nekoliko godina sam pogledo dosta horora i ima gomila bezveznih tako da su mi dosadili i sad ih retko gledam.Oni koji su ostavili utisak na mene a mislim da bi ti odgovarali,pa imaju i moju preporuku:

http://www.imdb.com/title/tt1029234/ martyrs 2008
http://www.imdb.com/title/tt1020530/ eden lake 2008
http://www.imdb.com/title/tt0450278/ hostel 2005 (ima i drugi deo)
http://www.imdb.com/title/tt0435625/ the descent 2005 (ima i drugi deo, nesto losiji)
http://www.imdb.com/title/tt0844708/ the last house on the left 2009
http://www.imdb.com/title/tt0454841/ the hills have eyes 2006 (drugi deo nesto losiji)

Aibo
7.10.2010, 14:41
A Guide To Recognizing Your Saints (http://www.imdb.com/title/tt0473488/)

http://img215.imageshack.us/img215/2931/aguidetorecognizingyourr.jpg (http://img215.imageshack.us/i/aguidetorecognizingyourr.jpg/)

Na film sam naleteo slučajno, pregledavajući spisak filmova koje je snimio Robert Downey Jr. (http://www.imdb.com/name/nm0000375/). Po mom mišljenju, ovo je odlična i dirljiva drama. Gluma i režija su na visokom nivou, a sama atmosfera i muzička podloga na još višem. Svaka preporuka!

P.S. Mogu samo da kažem da je prava šteta što za ovakav film mora da se kopa po IMDB-u dok nam na nos nabijaju stotine šupljih blockbuster-a na svakom koraku.

mp3lopov
8.10.2010, 0:09
+ 1 za Cementery Junction (http://www.imdb.com/title/tt1196204/) Gotivan film.


Upravo odgledao

IMDb (http://www.imdb.com/title/tt1288639/)

http://www.glassrbije.org/info/images/stories/Galerija/Belgrade_Beer_Fest_2008/djavolja_varos.jpg

Definitivno jedan od "najludjih" srpskih filmova. Mnogo prica koje se preplicu. Mnogo psovanja, vulgarnosti, eksplicitnih scena... Par scena koje su jako mocne i kidao sam se od smeha. Lazar Ristovski kralj nad kraljevima.

http://3.bp.blogspot.com/_0gwYVDiBIsw/S0Ckx--lW7I/AAAAAAAACUU/wFC4pC1l61U/s400/UnrequitedPoster1.jpg

IMDb (http://www.imdb.com/title/tt1450140/)

Ocekivao mnogo vise od ovog filma ali na kraju jedva prosek. Trebalo je da bude horor/triler/drama a nije nista od toga. Previse predvidiv film. Takodje nedostaje napetosti.

Nash Knight
8.10.2010, 14:24
Death at a funeral 2010 (http://www.imdb.com/title/tt1321509/) (Americhki)

:eek: Znachi chuo sam da je losh, ali da je ovako losh i dalje ne mogu da verujem. Zadrzite se na originalnoj britanskoj verziji i zaobidjite ovo u najshirem luku.


Predators (http://www.imdb.com/title/tt1424381/)

Solidna pricha, generalno dobra gluma, i pokushaj old-school feela potpuno upropashceni prechestim korishcenjem specijalnih efekata koji plus nisu bas ni dobro ispali i izgledaju kao iz neke video igre. Npr kad prvi put ugledaju vanzemaljsko nebo, umesto da izgleda strano i realno izgleda kao wallpaper skinut sa stoners-space.com. I ne svidja mi se shto prechesto prikazuju Predatore jasno i na svetlu shto je unishtilo sav horor i suspence. Na kraju ovaj film i nije bolji od prvog AvP-a. Prvi i narucito drugi Predator (obozavam taj film) su i dalje najbolji.

Aibo
9.10.2010, 1:00
The Mist (http://www.imdb.com/title/tt0884328/)

http://img253.imageshack.us/img253/3245/themist20071688f.th.jpg (http://img253.imageshack.us/i/themist20071688f.jpg/)

Ovaj film mi je dugo stajao na hard-u. Ne znam zašto ali sam ga label-ovao kao trash horor za prekraćivanje vremena. Večeras sam ga pogledao i krajnje se prijatno iznenadio. Film je odličan! Poseduje sve što treba da poseduje kvalitetan horor: kvalitetnu režiju, glumu i neopterećenost specijalnim efektima. Što je najvažnije, poseduje pravu napetost i osećaj realnog ljudskog ponašanja u datim situacijama. Najbolji horor koji sam odgledao u dugom nizu godina. Svaka preporuka!

nexexcalibur
9.10.2010, 12:30
odgledao Grown Ups (http://www.imdb.com/title/tt1375670/)...

pocetak obecavajuci, ali je film ipak lose ispao...glumacka ekipa neocekivao poznata za ovakav tip filma, steta sto to nije bolje iskorisceno... 5/10

Skols
9.10.2010, 13:53
Sinoc poceo da gledam Machete (http://www.imdb.com/title/tt0985694/) i posle pola sata izbrisao.
Zali Boze vremena izgubljenog na skidanje,iako je glumacka ekipa obecavala.

Belfegor
9.10.2010, 16:05
http://www.imdb.com/title/tt1424381/

Predators
Upravo odgedao...u sustini dobio sam sto sam i ocekivao, najvise mi se svidja kako su okarakterisani likovi, veoma lepo odradjene karakterne osobine svakog, dobra gluma, dobra ekipa, takodje moralne dileme (bar onih koji su ih imali)...u sustini film me nekako podseca na Valhala rising...a akcija, efekti...sve mi je nekako, u drugom plano...suma sumarum, svaka preporuka:ciao:

Rkoma
9.10.2010, 16:56
@Aibo Frank Darabont = The Shawshank Redemption (1994) (http://www.imdb.com/title/tt0111161/) , The Green Mile (1999). (http://www.imdb.com/title/tt0120689/)
@Skols Robert Rodriguez ili ga kapiras ili ne :)

pentraksil
10.10.2010, 3:15
Pirahna 3D http://www.imdb.com/title/tt0464154/

Film toliko tupav, da je smesan. Toliko nebuloznih stvari u filmu da me je zabavio. Mozak na otavu. Zlatno doba tres produkcije. Preporuka :D.

mp3lopov
11.10.2010, 10:55
@ pentraksil

Kakva bre preporuka? Meni doslo da placem od muke! Nisam uspeo da docekam kraj filma. 0/10 Zaobici u sirokom luku.

Nikola Milosavljevic
11.10.2010, 13:09
^^Potpuno se slažem oko Pirane. Film je vanserijski loš. Mrtva trka sa Transformersima 2. Zaobići žestoko, ako ne želite da vas boli mozak od tolikog naleta vređanja inteligencije!!!

wega
11.10.2010, 13:41
^^Potpuno se slažem oko Pirane. Film je vanserijski loš. Mrtva trka sa Transformersima 2. Zaobići žestoko, ako ne želite da vas boli mozak od tolikog naleta vređanja inteligencije!!!

Ja ne znam sta vi ocekujete od filma Pirana 3D. Film je omaz filmovima B produkcije osamdesetih godina. I kao takav je ispunio sva ocekivanja. Litri krvi i tone golotinje umiksovani sa dobro uradjenim efektima (maskama) i povrsnim likovima (koji su vise tu da budu hrana za ribe). Ovo nije film za razmisljanje, niti ijednog jedinog trenutka pretenduje da to bude. Ovo je film za zabavu, za jednu voznju, za gledanje sa mozgom podesenim na hibernate.
Alexandre Aja svaka ti cast! Jedva cekamo nastavak.:tapsh:

miša topola
11.10.2010, 14:43
Jedino što je dobro u filmu Pirana 3D jesu one devojke :dzavo:

pentraksil
11.10.2010, 14:52
@ pentraksil

Kakva bre preporuka? Meni doslo da placem od muke! Nisam uspeo da docekam kraj filma. 0/10 Zaobici u sirokom luku.

Pa preporuka jer je film toliko los da je smesan...iskidao sam se koliko tupavih situacija i scena ima. A i stvarno, sta ste ocekivali od filma koji se zove Pirahna 3D ^^. Da ne bude zabune, film je kriminalno los, ali treba odgledati kako bi poverovali.

Beagle
11.10.2010, 15:27
Hvala na "preporuci", verovacemo ti na rec :)

Dimso
11.10.2010, 20:20
http://www.imdb.com/title/tt0066565/

White Sun of the Desert

Slucajno sam naisao na ovaj film i prilicno je dobar. Prica ukratko: radi se o vojniku crvrene armije koji prolazi svoju avanturu kroz neku pustinju u aziji.

http://ia.media-imdb.com/images/M/MV5BMTc2OTY1NTM5M15BMl5BanBnXkFtZTcwOTk3NDQyMQ@@._ V1._SY314_CR3,0,214,314_.jpg

Thaedass
11.10.2010, 20:22
Cudi me da jos niko nije preporucio Get him to the Greek :rolleyes:

Pogledajte,dobra i pitka komedija :opanachke (dobar 5.1 sistem pozeljan (200+W :D))

36815

mp3lopov
11.10.2010, 21:03
@ Thaedass

U rangu sa Piranom, takodje nisam docekao kraj. ;) (Ne mogu da se odlucim ko je iritantniji onaj Britanac ili P Diddy)

Stepski Vuk
12.10.2010, 1:13
Upravo sam pogledao argentinski film El secreto de sus ojos (http://www.imdb.com/title/tt1305806/), dobitnika Oskara za najbolji strani film 2009.
Malo krimi-trilera, malo komedije, malo romantike, sve to smešano na pravi način uz sjajnu glumu i režiju. Tople preporuke:aplauz:
36819



Nažalost, tamni oblak holivudskog rimejka počeo je da se nadvija i nad ovim ostvarenjem :(

Iris
14.10.2010, 17:13
Cudi me da jos niko nije preporucio Get him to the Greek :rolleyes:

Bilo je komentara za taj film (http://www.sk.rs/forum/showpost.php?p=1153102&postcount=408) u temi, doduse ne bas pohvalnih.

dacajak
14.10.2010, 19:27
Moze li neko da napravi review filmova The Last Airbender i film Jonah Hex? Avatar seriju sam odgledao celu sve 4 knjige (tako ih oni nazivaju- sezone), pa mi je ovaj film "must see", a film trailer Jonah Hex sam odgledao na YT i svidelo mi se sta sam video. Zanimiljiv mi je s obzirom da nikad nisam cuo za tog western junaka, ako uopste postoji.

Srlandand
14.10.2010, 20:19
Bilo je vec nekoliko revijua The Last Airbender-a, koliko sam cuo- ocaj je zivi.

chetvrti sharlov akrobata
14.10.2010, 21:50
Jonah Hex 2010

http://www.imdb.com/images/b.gif
http://www.imdb.com/title/tt1075747/


http://www.prlog.org/10746619-download-jonah-hex-movie.jpg

Jonah Hex, vredi isto onoliko koliko i iskoriscen toalet papir. Naravno, moglo je to mnogo bolje, ali je trebalo odstupiti od nekih ustaljenih normi i u dramaturskom i u rediteljskom smuislu...pa i u glumackom - Malkovich, kad su u pitanju ekranizacije stripova. Degutantan je pre svega izbor muzike - prste na sve strane neki bezvezni rifovi i uspesno razbijaju ionako vestacku (kao babin kuk) atmosferu filma.
Nego, dobro unapred znam da ce vecini ljudi ovde da se svidi s obzirom da je za ono smejuriju od filma zvanog "Solomon Kane" bilo two thumbs up, tako ja ne bi da zvalavim previse.
Znam samo da sam po ko zna koji put navijao za lose momke u filmu, da konacno sprovedu svoj "podli" plan do kraja i naj..u se majke americkoj vladi al...

mp3lopov
14.10.2010, 22:10
+ 1 Za How to train your dragon (http://www.imdb.com/title/tt0892769/) Jedan od boljih filmova ove godine. Svaka preporuka.

Borislav Vuckovic
15.10.2010, 1:43
Ed Wood (1994) film Tim Burton-a.
Odlicna glumacka ekipa koju predvodi Johnny Depp u ulozi najgoreg holivudskog rezisera svih vremana Edward D. Wood Jr. (1924–1978).
Fantastican film!

http://www.imdb.com/title/tt0109707/

Posle gledanja Burton-ovog filma morao sam da pogledam nekoliko filmova koje je rezirao Edward Wood. Neverovatno sta se sve snimalo pedesetih godina :)

http://www.imdb.com/name/nm0000248/

Jamiroquai
15.10.2010, 3:09
http://static.omdb.si/posters/active/438945.jpg

Odgledah malopre ''The Traveler'', šta znam...očekivao sam više kada sam video da glumi Val Kilmer. U prvih 20 minuta filma sam već znao kako će se završiti...:mad:

Zaobići u širokom luku...

nexexcalibur
16.10.2010, 21:03
odgledao Toy Story 3 u 1080p rezoluciji...stvarno je sjajan film i lepo zavrsena trilogija...svaka preporuka...

How To Train Your Dragon u 720p rez...u katerogiji sam filmom iznad, film ima sve, od uvoda,zapleta do kulminacije i kraja... (al sam lupio sad)


naravno, CGI filmovi samo u 720p+ rezoluciji...

Srlandand
17.10.2010, 13:52
Hot Tub Time Machine (http://www.imdb.com/title/tt1231587/)

Na momente veoma zabavan film, iako ima stvari koje mi se nisu dopale kako je kraj resen npr, preporuka ipak.

Aibo
17.10.2010, 23:01
Four Lions (http://www.imdb.com/title/tt1341167/)

http://img823.imageshack.us/img823/289/fourlions2009935f.jpg (http://img823.imageshack.us/i/fourlions2009935f.jpg/)

Ovo je pomalo bizarna komedija (u manjoj meri drama) koja prati grupicu džihadista odraslih u Britaniji. Da bi odbranili svoju ideologiju oni su spremni na sve, pa i na samoubilački teroristički čin. Način na koji oni sve to sprovode u plan i kako se ponašaju u određenim situacijama je osnova komedije u filmu (koji je zaista smešan). Sve u ovom filmu je odrađeno kvalitetnije i sa više stila nego u 99% komedija koje sam gledao. Dakle, ako vam je ovakav tip komedije prihvatljiv i muka vam je od jeftinih fora sa Chris Rock-om, Martin Lawrence-om, Adam Sandler-om... a odgledali biste nešto zaista smešno, potpuno preporučujem ovaj film.

Ocelot
18.10.2010, 0:02
Još jedan glas za Four Lions. Komedija koja, za razliku od 99% drugih, nasmeje gledaoca. Kretenski likovi sa kretenskim idejama u kretenskim situacijama.

Great_Sun_Jester
19.10.2010, 10:39
Jos jedan glas za Black Death. (http://en.wikipedia.org/wiki/Black_Death_%28film%29)

Utripovana i dobro ispricana srednjevekovna anti-bajka + Sean Bean koji perfectly delivers, as usual. Covek toliko dobro izgleda u tim scale-mail oklopima (od Boromira pa naovamo) pa da se ja pitam trebalo bi da ih nosi u svakom filmu :D

Don't miss it :cool:

Ocelot
19.10.2010, 10:52
Vrlo lep i tragičan kraj glavnog protagoniste (monah) dosta podiže ocenu ovom ionako sjajnom filmu. Pomaže mu i to što nije visokobudžetno ostvarenje, pa nisu svu pažnju posvetili efektima.

VojaM
19.10.2010, 12:34
U nedelju odgledah "Inception" (glupo preveden kao "Početak" umesto "Usađivanje" - kad se prevode naslovi ipak treba odmaći dalje od prve odrednice u rečniku...). Ok film i tako to, kao što je svuda već pisano.

Nego, nešto mi tu ne da mira. Gotovo 100% sam siguran da sam sve ono što je u filmu čitao u vidu neke SF priče ili novele, samo da me ubijete nemam pojma gde i kako se to zvalo. Da li u nekoj Polarisovoj SF antologiji ili u nekom "Monolitu" ili...

Ako neko može da se seti, mnogo bi me zadužio kad bi mi rekao nešto više o tome.

Iris
19.10.2010, 13:05
Mnogi koji su gledali film povlače paralele između Inception-a i legendarne cyber-punk novele Neuromancer (http://en.wikipedia.org/wiki/Neuromancer), možda si na nju mislio?

U tom svetlu, možda će ti biti interesantna ova tema: http://www.nolanfans.com/forums/viewtopic.php?f=34&start=0&t=2916

Rkoma
19.10.2010, 13:52
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:Fhqfb91rhnXTaM:http://www.impawards.com/1987/posters/wall_street.jpg&t=1
Wall Street (http://www.imdb.com/title/tt0094291/) (1987)
Zanimljiv film o usponu i padu jednog brokera sa wall street-a.
http://reason.com/assets/mc/psuderman/2010_04/wallstreet460.jpg
Preporuci bih ovaj film.Da se prekrati vreme cekanja Inception-a i
Social Network-a :)
A uskoro i izlazi i drugi deo ovog filma,koji preti da bude dobar. :)

Rkoma
19.10.2010, 14:06
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:wRPOtFt5MLRlaM:http://img511.imageshack.us/img511/4954/bscap0004tg0.jpg&t=1
http://www.popboks.com/img/vesti/sheeshanje.jpg
Skinning (2010) (http://www.imdb.com/title/tt1129437/)

Film je odlican.Izasao je taman kada treba :)
pred ove haose u beogradu i djenovi...
Objasnjava kako neke stvari funkcionisu ;)

Vulee
19.10.2010, 14:37
Skinning (2010) (http://www.imdb.com/title/tt1129437/)

Film je odlican.Izasao je taman kada treba :)
pred ove haose u beogradu i djenovi...
Objasnjava kako neke stvari funkcionisu ;)
Pojasni, da li vredi gledati film, ili je obična budalaština namenjena stvaranju novih idola za moju već posrnulu generaciju?

caine
19.10.2010, 14:38
Jos jedan glas za Black Death. (http://en.wikipedia.org/wiki/Black_Death_%28film%29)

Utripovana i dobro ispricana srednjevekovna anti-bajka
Ja baš mislim da nije dobro ispričana, veći deo filma čekaš da se nešto desi, a kad se konačno desi, onda odma' ide kraj! Fali mu tridesetak minuta.

Ali sviđa mi se atmosfera i to što film nije glup, ima neku poentu.

Rkoma
19.10.2010, 18:46
Pojasni, da li vredi gledati film, ili je obična budalaština namenjena stvaranju novih idola za moju već posrnulu generaciju?Ne,ne svakako vredi pogledati film.Ima i par dobrih fora na koje sam se bas ismejao...

dex3108
19.10.2010, 23:23
Upravo odgledah film RED (http://www.imdb.com/title/tt1245526/) i pravo je osvjezenje od novijih filmova sto sam odgledao :D Prica je tu i tamo i ima par obrta zanimljivih, glumacka postava je dobra i odlican je za ubiti jedno popodne/vece :D Preporuka za svakoga, a od mene ocjena 8 :D

>>ScReAmEr>>
20.10.2010, 0:28
Bas cu da pogledam Red...primetio sam da ga reklamiraju na steamu dok sam igrao cs danas :D

mp3lopov
20.10.2010, 0:43
Odgledao Four Lions (da nije bilo one preporuke i onih zahvalnica verovatno nikad ne bih) i odusevljen sam. Mozda nije najbolji film godine ali je svakako najludji. Kidao sam se od smeha. Steta sto veliki broj ljudi nikada nece odgledati ovaj film, jer vecina voli blokbastere.