PDA

Prikaži potpunu verziju : Dnevnik gledanja filmova II


Strane : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65

Doomche
17.11.2011, 2:08
@Eddy - Ne znam gde sam istakao da je jedan film bolji od drugog, samo sam se osvrnuo na to da sam od Spidermana dobio tachno ono shto sam ochekivao od stripskog filma, dok sam Iron Man pogledao zahvaljujuci raznim preporukama, a dobio sam akciju na kashichicu, pomalo overused RD Jr-a i film koji ni po jednom drugom kriterijumu ne spada u toliko sjajne da se stalno svrstava u najbolja stripska ostvarenja. To je, naravno, samo moje mishljenje ;). Chak kad pogledam listu Marvelovih "gledljivih" filmova koje sam gore naveo, nijedan ne bih nazvao ni vrlo dobrim (recimo 7/10 ili bolje), osim mozhda Spider-man 2 iza koga stojim i X-Men 2.

Pored toga, ne znam ni po kojoj logici nerdy novinar Piter Parker sad treba da ima glas kao okostimljeni Bruce Wayne u TDK, pa nekome smeta shto ima tanak glas!?

@Iris - eto, i od mene preporuka za apsolutno svaki film u toj listi, chak cenim da bih par filmova odatle mogao i da stavim na listu 20 omiljenih filmova, a broj kvalitetnih stripskih animiranih serijala je ogroman. Samo da napomenem da se nikako ne dotichu nastavaka The Crow-a, jer su katastrofalni, bilo mi je zhao shto sam ih i pogledao...

Eddy
17.11.2011, 2:48
Ne treba da shvatis kao prozivanje. Vise sam hteo ukazati na cinjenicu da ti filmovi spadaju pod isti kalup, pa da mozda ne zaobidje IM jer je nekima od gledalaca dosadan. Narocito danas, kad u holivudu imaju kalup insert new hero, take plot from drawer #12, make movie.

Svi ti filmovi se mogu odgledati. Ja cak vise volim filmove koji nemaju veze sa stvarnoscu. Za takve stvari imam stvaran svet. Kad gledam neki film generalno bih zeleo videti nesto novo i nevidjeno.

Stim sto je meni Tobijas jako antipatican lik. A ovo za glas mi je bilo potrebno malo da shvatim. Ja imam obicaj, pokupljen iz Mucki, da vicem miki maus na neke stvari. Uopste mi nije na pamet pao glas TM-a. Jednostavno mi lik nije za glumu heroja.

A sto se tice US stripova, po meni je najgori problem sto serviraju deo prica na kasicicu, milion puta rebutuju i sto ameri svuda trpaju zombije (ovo zadnje nije striktno vezano za stripove). Ideju da niko i nista odjednim postane cova i mesija mogu da svarim. To je velika poenta stripova i akcionih filmova.

A u vezi 300 jednom su mi ocitali lekciju da omalovazavam jedan od najboljih istorijskih filmova...

Ali opet oftopikujem debelo. Nemam vremena da odgledam neki dobar film (ne samo da pustim da pici u pozadini) samo ih gomilam na hardu. Trenutno na premijeru cekaju 12 Angry Man (hocu da odgledam otkako sam cuo za film slusajuci Allen-a Carr-a), Brazil, Chinatown, The Thirteenth floor, Tropa De Elite, Avatar extended (video sam da ima scena gde je glavni lik na zemlji) za testiranje TV-a i jos neki.

Ovi malopre navedeni filmovi imaju dobre reference pa ako ih neko nije gledao, nek slobodno nabavlja.

EDIT: Kakvi su THX 1138 i The Man From Nowhere?

pedjosav
17.11.2011, 6:11
Ja ga znam iz svih navedenih filmova i serije i iz Rikošeta (http://www.imdb.com/title/tt0102789/) i Don Kihota (http://www.imdb.com/title/tt0181212/) Pogledajte samo sve te razlicite uloge! Džon Ligou je car!

Dodajem i da je glumio u ``Footloose`` http://www.imdb.com/character/ch0016792/
lik Reverand (velecasni) Shaw Moore.Lik propoveda protiv modernog plesa kao sataninog dela.
Glumeci u ``3rd Rock...`` http://www.imdb.com/title/tt0115082/ njegov lik (Dick) se u nekoj epizodi pravda (parafraziram):``Jos ce mi nakaciti da sam neki poludeli propovednik koji se protivi modernom plesu kao sataninom delu``.

Iris
17.11.2011, 11:14
EDIT: Kakvi su THX 1138 i The Man From Nowhere?

Interesantan. THX 1138 je prvi Lukasov film i scenario je krajnje intrigantan... vredi uporediti sa njegovim kasnijim ostvarenjima ;)

Drugi film nisam gledala, pa ne znam.

mp3lopov
17.11.2011, 13:28
EDIT: Kakvi su THX 1138 i The Man From Nowhere?

Dobar je i drugi.

Romantic
17.11.2011, 19:39
Evo filmovi koji stoje kod mene, a koje sam odgledao od septembra:

Ace Ventura oba filma, Dumb And Dumber i Lilar Liar (ako hocete da crknete od smeha :D)
Hancock i I Am Legend (oba filma su odlicna, ali puno bolji je drugi)
Salt (neocekivano dobra akcija)
Dorian Gray (ekstra film i dosta potresan)
X-men First Class (izuzetan, izuzetan i izuzetan)
Thor (odlican film, a pricali su svasta)
I Am Number Four (prijatno iznenadjenje i svakako dobar film)
The Crazies (jedan od boljih horora koji obavezno treba pogledati)
Sherlock Holmes (zanimljiv film, veoma)
The Mechanic (kratko i jasno - odlican film i zabava)
Hitman (ako ga odgledate, necete se pokajati)
The Curious Case of Benjamin Button (oduvao me koliko je dobro uredjeno, tuzan je film, predivan)
The Blind Side (odlican, emotivan, propustiti ovo bilo bi velika steta)
Batman Begins i The Dark Knight (2 nenormalno dobra filma i ne odgledati ih bio bi greh, kao da ste odbili seks sa Elishom Cuthbert ili Halle Berry, sto znaci morate ih odgledati :D)
V For Vendetta (dobar film)
Inception (jedan od najboljih akcionih filmova koje sam ikada gledao, nemoguce ga je propustiti, nemoguce)
Bridesmaids (kao muska verzija Hangover-a, ali daleko bolje)
The Change-Up (urnebesno, ako volite da se smejete ovo je jedan od tih filmova, bez obizra na tolike kritike)

Avatar, Terminator Salvation, Transformers 3 i Solomon Kane su filmovi koje sam ostavio, ali nisu zadovoljili moje kriterijume u dovoljnoj meri pa se nece odrzati dugo, jer bolji filmovi ce ih smeniti...Green Lantern je bio dobar za jedno gledanje i odmah je izbrisan sto vazi za jos neke filmove koji nisu vredni spomena...

Znam da bi se vecina zgrozila na I Am Number Four, Hitman, V for Vendetta, ali sta znam, mene su zadovoljili tako, da kazem da sam uzivao gledajuci ih. Ostale filmove sam vec opisao.

zvjer
17.11.2011, 19:43
Svidja mi se sto bas volis filmove, jer sve koji si odgledao su ti ili nenormalno dobri ili izuzetni.

Romantic
17.11.2011, 19:45
Svidja mi se sto bas volis filmove, jer sve koji si odgledao su ti ili nenormalno dobri ili izuzetni.Hvala, ako tako mislis...

uros@3D
17.11.2011, 19:52
Realno, blago tebi kad ti je svaki taj film dobar. :) Odgledao sam skoro sve sa te liste a pola sam vec zaboravio. Inception i X-Men First Class su na mene ostavili naj utisak.

Iris
17.11.2011, 20:15
Evo filmovi koji stoje kod mene, a koje sam odgledao od septembra:

Bez uvrede, ali gomila prideva kojima si navodno opisao filmove meni, a i mnogima drugima baš i ne pomažu. Šta to znači da su "oba filma odlična, ali je drugi puno bolji"? Na osnovu čega si doneo takav zaključak? Šta podrazumevaš pod "zanimljiv film, veoma"?! I kakvo je to poređenje "kao da ste odbili seks sa Elishom Cuthbert ili Halle Berry" :boodala:

Potrudite se malo, nemojte samo napisati spisak filmova koji su vam trenutno na hardu uz prigodno "evo, njih sam gledao, mnogo mi se sviđaju" i očekivati da je to dovoljno za ovu temu ili bilo koga od nas. Jer nije. Ako ništa drugo, zamisli da pišeš sastav o filmu koji si upravo gledao... :rolleyes:

zvjer
17.11.2011, 20:16
Romantik, mislio sam, je l ima neki film koji se tebi ne dopada, covece? :p

Romantic
17.11.2011, 20:35
Bez uvrede, ali gomila prideva kojima si navodno opisao filmove meni, a i mnogima drugima baš i ne pomažu. Šta to znači da su "oba filma odlična, ali je drugi puno bolji"? Na osnovu čega si doneo takav zaključak? Šta podrazumevaš pod "zanimljiv film, veoma"?! I kakvo je to poređenje "kao da ste odbili seks sa Elishom Cuthbert ili Halle Berry" :boodala: I Am Legend je vredan gledanja, ima dobru pricu, radnju, dosta je tuzan, narocito kada ubiju kuce, tada sam bas plakao i ono na kraju...bolji je od Hancock-a, tipicnog superherojskog filma..."zanimljiv film, veoma", znaci da mi se svideo, prvenstveno zbog humora, a cim nisam napisao da je dobar, odlican ili da ga preporucujem, znaci da mi se nije toliko svideo, koliko je ishvaljen zbog Roberta...a za seks znam da je glupo poredjenje, ali je dobar izbor zena...:D Ova filma o Batman-u se jednostavno NE SMEJU propustiti, ko nije odgledao, a vecina jeste. Eto, sorry jos jednom.Potrudite se malo, nemojte samo napisati spisak filmova koji su vam trenutno na hardu uz prigodno "evo, njih sam gledao, mnogo mi se sviđaju" i očekivati da je to dovoljno za ovu temu ili bilo koga od nas. Jer nije. Ako ništa drugo, zamisli da pišeš sastav o filmu koji si upravo gledao... :rolleyes:Izvinjavam se...ali nisam hteo da previse opisujem, jer bi se post oduzio, bilo bi previse, vec sam samo u par reci naveo, ali to su filmovi koje sam odgledao i koje bih drugima preporucio...inace ja uvek detaljno opisem sta mi se svidelo, ali ovo je ipak duga lista...:)

Zvjer, hahaha pa ja sam filmofil, ali gledam samo odredjene...neki su me filmovi razocarali, ali takvih je malo...gde god nije monotono, dobro je...eto razocarali su me Conan, Gulliver's travels, Green lantern...:)

Belfegor
17.11.2011, 21:58
I Am Legend je vredan gledanja, ima dobru pricu, radnju, dosta je tuzan, narocito kada ubiju kuce, tada sam bas plakao i ono na kraju...bolji je od Hancock-a, tipicnog superherojskog filma...

Daj brate, plakao si na film sa Will-om :to_care: koji si ti car, i to na zombi film:D:D:D jer mu ubiju kuce...voleo bih tvoj mozak na dva dana :kreza:

I da, odgovor na stariji post...kad ocenjujem filmove nisam uopste objektivan, cak previse sam subjektivan...ako mi se film svidi apsolutno me ne zanima ni ocena na imdb-u, ni na forumima....film mora da bude kompletan, osnov je dobra prica, dobri glumci (ne super poznati, nego oni koji znaju svoj posao), kasnije ide akcija, efekti, humor....

Npr Inception (http://www.imdb.com/title/tt1375666/) je po tebi najbolji akcioni film, nisam siguran koliko si ih pogledao...ocena na imdb-u ne znaci nista....sta si video u ovom filmu sto prethodno nisi :confused:

Usput, nadam se da si srecan jer izlazii ovo http://www.imdb.com/video/imdb/vi907189785

zvjer
17.11.2011, 22:48
Daj brate, plakao si na film sa Will-om :to_care: koji si ti car, i to na zombi film:D:D:D jer mu ubiju kuce...voleo bih tvoj mozak na dva dana :kreza:


Sta ce tebi mozak, da te zaboli glava..

Umesto sto vredjas coveka, bolje pogledaj neki film sa Will Smithom. Nije on glumio samo ljude koji znaju da se obuku u crno. Ova (http://www.imdb.com/title/tt0454921/) tri (http://www.imdb.com/title/tt0480249/) filma (http://www.imdb.com/title/tt0814314/) imaju momente koji objektivno mogu vecinu da rastuze. Od ta tri prvi je jedini kojeg ne gotivim jer mi je nerealan za istinitu pricu, ali znam da sam u manjini, sto je nebitno, svakako ne bih imao potrebu da nekog nazivam glupim jer mu se svidja taj film. Elem i mene je ta scena sa psom u I am legend rastuzila. I verujem svakog ko voli pse.

Belfegor
17.11.2011, 23:52
Zaboravio si Ali (http://www.imdb.com/title/tt0248667/)
ma kapiram ja sve...ni ne vredjam coveka, mislio sam...to sam mozgom...da mi svaki film koji odgledam bude wow :love::love::love:

Romantic
18.11.2011, 0:10
Pa lepo mi pise Romantic, takav sam...lako se rastuzim, a zivotinje obozavam...trazim neki film koji bi me nasmejao do suza poput Ace Ventura ili neki slican, znate neki? Ali da me stvarno drzi da se smejem, a ne neke glupe fore kao u Hangover-u...

P.S. Ne svidja mi se svaki film, vec sam naveo koji su me razocarali...tu bi spao i Iron man otprilike...i bezbroj sitnih, kao i Hangover...

Dreamfall
18.11.2011, 0:36
Dajte, bre, ljudi nisu Will-u ubili kuce u I am legend, nego je on sam ubio kuce da ono ne bi ubilo njega :kreza: Inace film je jako dobar...malo glup kraj, ali tako ti je to kad ti ponestane filmske trake/para :a_whistli

Eddy
18.11.2011, 0:50
^Znas da ima dva kraja?!

player1
18.11.2011, 10:04
Mnogo je bolji originalni "ne-bioskopski" kraj. Totalno menja poentu price, na bolje.

mentolbrebombona
18.11.2011, 10:31
Evo filmovi koji stoje kod mene, a koje sam odgledao od septembra:
Lilar Liar (ako hocete da crknete od smeha :D)
Da li si video sa snimanja filma onu scenu u liftu sa crnkom? Meni je to bilo najsmesnije, znaci :rofl:
Dorian Gray (ekstra film i dosta potresan)
Znam da smaram, jer sam to vec ovde jednom napisao, ali molim te procitaj knjigu. Ako Vam se film svideo, knjiga ce Vas oduvati, radnja, atmosfera, dijalozi, unutrasnje patnje i razmisljanja, prosto ne moze to film da docara bas kao u knjizi(ne kazem da film ne valja).
Batman Begins i The Dark Knight (2 nenormalno dobra filma i ne odgledati ih bio bi greh, kao da ste odbili seks sa Elishom Cuthbert ili Halle Berry, sto znaci morate ih odgledati :D)
Kao veliki fan, mogu samo da kazem da te razumem.
Inception (jedan od najboljih akcionih filmova koje sam ikada gledao, nemoguce ga je propustiti, nemoguce)
Zasto? Daj neki spoiler, nesto konkretnije.
Avatar, Terminator Salvation, Transformers 3 i Solomon Kane su filmovi koje sam ostavio, ali nisu zadovoljili moje kriterijume u dovoljnoj meri pa se nece odrzati dugo, jer bolji filmovi ce ih smeniti...
Ne bih se slozio za Salvation, al je to mozda i zbog toga sto sam od "malih nogu" bio zaludjen sa T1i2(trojka je glupos'), pa sam jedva cekao da izadje neki deo vredan pomenutih. Naravno, samo iznosim svoje misljenje.

Mislim da bi trebao vise paznje da posvetis "kvalitetu" nego "kvantitetu", ovde si naveo po mom misljenju i previse filmova, a premalo preporuka. Ja sam dosta ovih filmova gledao, al za neke koje nisam bi mi trebalo i nesto vise od "odlican film pogledaj", da bih ga ja zaista i pogledao(to moze da mi kaze neko koga znam dugo i druzimo se dugo itd. ako me razumes).
Nadam se ces ovo shvatiti prijateljski, jer mi je to i bila namera.

Dreamfall
18.11.2011, 11:32
^Znas da ima dva kraja?!

Nisam znao ja sam gledao onaj kad...
Will provali sta je lek, samoubije se sa HE granatom i povuce 40 zombija sa sobom :D , a kroz onaj otvor posalje onu zensku, koja posle nadje neku naseobinu ljudi u sred pustare :D

Kakav je drugi kraj?

zidan grobar
18.11.2011, 12:27
Kakav je drugi kraj?

http://www.youtube.com/watch?v=MhY2-D3Lwto

Kidja
18.11.2011, 12:44
Zasto svi pokusavaju da nametnu nekom svoje misljenje?
Decko je nabrojao 10-tak filmova a to sigurno nije "svaki" film.
Ukusi su razliciti , valjda ste to shvatili do sad...

zvjer
18.11.2011, 12:45
Nisam znao za dva kraja i bolje sto nisam znao. Bas je... za devojcice.

da je kuce prezivelo :p

Nash Knight
18.11.2011, 17:21
Procitajte knjigu "Ja sam legenda", neuporedivo je bolja od ovog tresh filma sa Vil Smitom. Starije ekranizacije (The last man on earth, Omega man) nisam gledao, mada sam skoro nabavio ovu drugu, ocekujem da su bolje. Inache knjiga je na sajmu bila smeshno jeftina, mislim 200 din, zato shto su na korici stavili poster iz filma sa Vil Smitom pa niko nije hteo da je kupi :kreza: To izdanje je iz Charobne Knjige, trebalo bi da ima josh negde da se kupi.

Miki1987
18.11.2011, 18:58
Знам да је Стивен Кинг доста критиковао Кјубрика због начина адаптације Исијавања на велико платно, тако да ме је увек копкало да прочитам књигу, међутим није је било на српском, до сада.
Напокон је стигао превод Исијавања (http://www.alnari.rs/20596ef4-1575-4cdf-9789-3221e3b63d00/ISIJAVANJE.aspx) у издању Алнарија.

Romantic
18.11.2011, 19:15
Procitajte knjigu "Ja sam legenda", neuporedivo je bolja od ovog tresh filma sa Vil Smitom. Starije ekranizacije (The last man on earth, Omega man) nisam gledao, mada sam skoro nabavio ovu drugu, ocekujem da su bolje. Inache knjiga je na sajmu bila smeshno jeftina, mislim 200 din, zato shto su na korici stavili poster iz filma sa Vil Smitom pa niko nije hteo da je kupi :kreza: To izdanje je iz Charobne Knjige, trebalo bi da ima josh negde da se kupi.Ne truj ljude svojom mrznjom prema tom lepom filmu i prema glavnom glumcu. Knjige su skoro uvek bolje i sta sa tim? Sad ces da pljujes i Gospodara prstenova, sta?! Ae bre...

Da li si video sa snimanja filma onu scenu u liftu sa crnkom? Meni je to bilo najsmesnije, znaci :rofl::D:DZnam da smaram, jer sam to vec ovde jednom napisao, ali molim te procitaj knjigu. Ako Vam se film svideo, knjiga ce Vas oduvati, radnja, atmosfera, dijalozi, unutrasnje patnje i razmisljanja, prosto ne moze to film da docara bas kao u knjizi(ne kazem da film ne valja).Cim ugrabim priliku procitacu Igru prestola i Dorijana Greja, te dve su mi prve knjige na listi.Ne bih se slozio za Salvation, al je to mozda i zbog toga sto sam od "malih nogu" bio zaludjen sa T1i2(trojka je glupos'), pa sam jedva cekao da izadje neki deo vredan pomenutih. Naravno, samo iznosim svoje misljenje.Bio je odlican, ali nisam se nadao bas tome...u svakom slucaju, nije od onih koje bih tek tako obrisao.Nadam se ces ovo shvatiti prijateljski, jer mi je to i bila namera.Naravno, pa nisi ti kao odredjeni sa ovog foruma.

Inception ti je savrsen film, to jednostavno moras videti. Radnja se vrti oko ulaska u podsvest ljudi i uzimanja informacija, usadjivanje odredjene ideje u podsvest mete. Tesko ga je objasniti, ali kada se odgleda ocara te prosto.

Highlander
18.11.2011, 21:14
Procitajte knjigu "Ja sam legenda", neuporedivo je bolja od ovog tresh filma sa Vil Smitom. Starije ekranizacije (The last man on earth, Omega man) nisam gledao, mada sam skoro nabavio ovu drugu, ocekujem da su bolje. Inache knjiga je na sajmu bila smeshno jeftina, mislim 200 din, zato shto su na korici stavili poster iz filma sa Vil Smitom pa niko nije hteo da je kupi :kreza: To izdanje je iz Charobne Knjige, trebalo bi da ima josh negde da se kupi.
Neka me neko ispravi ako grešim, ali mislim da to nije prava knjiga, već prepričan film. Viđao sam i ja takve knjižice od stotinak strana (Ja sam legenda, Ja sam broj četiri itd), koštaju malo, ali ne verujem da su to originali. ;)

Eddy
18.11.2011, 22:20
Neka me neko ispravi ako grešim, ali mislim da to nije prava knjiga, već prepričan film. Viđao sam i ja takve knjižice od stotinak strana (Ja sam legenda, Ja sam broj četiri itd), koštaju malo, ali ne verujem da su to originali. ;)

Ovo sam i ja mislio. Sad opet ne znam sta je istina, posto su u vecini slucajeva ti filmovi snimljeni po nekim knjigama.

Sad kad je NK pomenuo posmislio sam da mozda ipak nije knjiga pisana po filmu.

hate
18.11.2011, 23:36
Neka me neko ispravi ako grešim, ali mislim da to nije prava knjiga, već prepričan film. Viđao sam i ja takve knjižice od stotinak strana (Ja sam legenda, Ja sam broj četiri itd), koštaju malo, ali ne verujem da su to originali. ;)

Gršiš, Ričard Metison je napisao knjigu 1954 i imala je 160 stranica. Ovaj naš prevod ima 190. Knjiga se prilično razlikuje od filma i ima fenomenalan kraj.

Nash Knight
18.11.2011, 23:43
Neka me neko ispravi ako grešim, ali mislim da to nije prava knjiga, već prepričan film. Viđao sam i ja takve knjižice od stotinak strana (Ja sam legenda, Ja sam broj četiri itd), koštaju malo, ali ne verujem da su to originali. ;)

Nije, mada palo mi je to bilo na pamet, pa sam odmah proverio jos pre kupovine :) Original je 100%.

ZoNi
19.11.2011, 13:50
neuporedivo je bolja od ovog tresh filma sa Vil Smitom.
Film je odličan, a i Vil Smit je standardno dobar.

Aibo
20.11.2011, 1:37
Planet of the Apes (1968) (http://www.imdb.com/title/tt0063442/)

http://img403.imageshack.us/img403/6555/plnoftheapes.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/403/plnoftheapes.jpg/)

Evo, reših da obnovim gradivo pre nego što pogledam početke. Šta reći sem da je film odličan. Sa logičke tačke gledišta ima propusta itekako ali mislim da je to, kao i sama akcija, ovde zaista bilo u drugom planu. Sama poruka je jednako odlična danas kao i 68. godine, i to je ono zbog čega vredi pogledati ovaj film. Sad sam potpuno spreman da pogledam ovaj novi, verovatno će biti zanimljiv kontrast.

It's a Wonderful Life (1946) (http://www.imdb.com/title/tt0038650/)

http://img36.imageshack.us/img36/589/16431725.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/36/16431725.jpg/)

Simpatičan film koji dobro pokazuje kako život retko teče onako kako smo planirali. Može da se doživi kao drama sa tužnom pričom, kao romansa sa srećnom pričom, kao kritika kapitalističkog društva... Ustvari je miks svega pomenutog i to kako ćete ga doživeti verovatno najviše zavisi od vaših ličnih pogleda na svet kao i kako ste se osećali kada ste uzeli da ga pogledate. Ko voli stare filmove sa ovim nema greške - preporuka.

Film je inače remasterizovan i obojen.

Ice-Man
20.11.2011, 1:53
O Dorian Grayu...
...molim te procitaj knjigu. Ako Vam se film svideo, knjiga ce Vas oduvati, radnja, atmosfera, dijalozi, unutrasnje patnje i razmisljanja, prosto ne moze to film da docara bas kao u knjizi(ne kazem da film ne valja).

Gledao sam film i ne znam kako da opisem osim da kazem da mi je bio "prijatan za oci". :kreza: Stvar je u tome da su mi se dopali specijalni efekti, scenografija, pa i sama prica... Meni je problem sto mi se cini da je prica i suvise kompleksna da bi mogla da se isprica kako treba na filmu. Tj. imam osecaj da je knjiga, koju nisam procitao, mnogo bolja.

To ima nekakve veze sa mojim dozivljajem nekih drugih filmova i knjiga.
Da se ne ponavljam, a da vam pojasnim moj stav evo sta sam napisao u jednoj drugoj temi: Blade Runner (http://www.sk.rs/forum/showpost.php?p=1436849&postcount=65)

RUSuper
20.11.2011, 2:59
@Aibo
Ako si resio da obnovis gradivo za novi valjalo bi da odgledas svih 5 delova,a posebno 4. koji je ustvari posluzio kao inspiracija za "Rise of the planet of the apes"

Aibo
20.11.2011, 3:29
Gledao sam davno i neke od nastavaka, nemam pojma koje tačno, i koliko me sećanje služi bili su krš u odnosu na prvi. Možda se ipak i nakanim da pogledam sve redom ako me ne bude mrzelo.

bela lampa
20.11.2011, 4:17
Torrente 4 (http://www.imdb.com/title/tt1417108/)

http://twitchfilm.com/news/Torrente4Poster.jpg

Smesan, bolestan, primitivan, urnebesan - Torente:D Ko je pogledao predhodne delo ili bilo koji deo neka obavezno pogleda i ovaj deo.

player1
20.11.2011, 9:29
Gledao sam davno i neke od nastavaka, nemam pojma koje tačno, i koliko me sećanje služi bili su krš u odnosu na prvi. Možda se ipak i nakanim da pogledam sve redom ako me ne bude mrzelo.

Ako ne sve, onda bar 4. koji je *direktna* inspiracija za novi film.

Nestor
20.11.2011, 14:51
Cowboys & Aliens (2011) (http://www.imdb.com/title/tt0409847/) - Sam naziv filma me asocira na Snakes on a Plane (http://www.imdb.com/title/tt0417148/) Daniel Craig solidan, Harrison Ford mator (za ovakve stvari), Olivia Wilde zgodnjikava, i nepotrebno dugo traje a uz to ostanete uskraćeni za neka objašnjenja kao npr što su otimali ljude kad ih ne koriste ni u kakve svrhe.
Ocena 4/10

pharaon.92.bc
21.11.2011, 1:18
Upravo odgledao: Johnny English Reborn (http://www.imdb.com/title/tt1634122/)
http://amtmp3.com/wp-content/uploads/2011/08/Johnny-English-Reborn-movie-2011.jpg

Nije daleko od toga da je los film ali nisam bas odusevljen. Ima dosta smesnih scena i novih fora ali nista specijalno. Nisam se mozda odistinski dva puta nasmejao. Naravno film ima dosta nelogicnih stvari ali na to valjda ne treba obracati paznju jer se radi o akcionoj komediji.
Gledao sam i film u losoj rezoluciji pa je to mozda uticalo na ukupan utisak o filmu. Uostalom sta god ovde da napisem siguran sam da ce 90% ljudi odgledati film bas zbog Mr. Bin-a tj. Rowan Atkinson-a.:)

Film dobija preporuku i ocenu 7/10.

Romantic
21.11.2011, 21:46
Harry Potter and the Deathly Hallows part 1

http://ia.media-imdb.com/images/M/MV5BMTQ2OTE1Mjk0N15BMl5BanBnXkFtZTcwODE3MDAwNA@@._ V1._SY317_CR0,0,214,317_.jpg

http://www.imdb.com/title/tt0926084/

http://www.rottentomatoes.com/m/harry_potter_and_the_deathly_hallows_part_1/

Predivan film, ponovo svet magije, borbe, dijaloga, ali ovaj put one last time protiv odvratnog Voldemorta. Osecao sam se neverovatno, posle toliko vremena, neopisiv osecaj, sta reci, ali i tuzno, s obzirom da je ovo poslednji film o Hariju. Svi su filmovi odlicni, a ovaj je cini mi se lepo ispratio knjigu, nisam citao pa ne znam, vec po komentarima na netu i youtube-u vidim, a i film odaje takav utisak...u svakom slucaju, uzivao sam gledajuci ga.

Ocena 8/10.

Doomche
22.11.2011, 0:35
Zwartboek (Black Book) (http://www.imdb.com/title/tt0389557/)
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/3/3e/Official_poster_Black_Book.jpg/220px-Official_poster_Black_Book.jpg

Odmah da istaknem da review dolazi od nekoga koga su ratni filmovi svih vremenskih razdoblja uzhasno smorili, pa sam pocheo da gledam film zato shto mi je glavna glumica bila slatka :D.

Ukratko - kako se blizhi kraj WWII, jevrejska pevachica se infiltrira u holandski Gestapo, sa ulogom shpijuna za tamoshnji Pokret otpora.

Hteo sam da ubijem vreme, zavrshio sam sa odlichnom i nepredvidivom dramom punom akcije koja se ne osvrce na rat i bitke ni blizu onoliko koliko sam ochekivao. Gluma je na nivou, pricha je zaista intrigantna i film drzhi pazhnju celim svojim tokom. Surovo je realan, pa cete saznati i drugu stranu medalje "pobede" Pokreta otpora na kraju WWII. Visoka IMDB ocena je u ovom sluchaju potpuno zasluzhena, chak bih i stavio ovaj film u Top 250, da ova lista nije na momente totalno morbidna i debilna, pogotovo prema filmovima koji nisu na engleskom jeziku.

Od mene stizhe preporuka - 8.5/10

zvjer
22.11.2011, 3:33
Visoka IMDB ocena je u ovom sluchaju potpuno zasluzhena, chak bih i stavio ovaj film u Top 250, da ova lista nije na momente totalno morbidna i debilna, pogotovo prema filmovima koji nisu na engleskom jeziku.


Uh... ti bas mrzis imdb250 listu. Prizeljkujes da vise ne bude morbidna i debilna, kako bi ovaj film ugurao u nju... pa bi tako zahvaljujuci tebi opet postala morbidna i debilna :p

Doomche
22.11.2011, 3:39
Suit yourself, ja sam rekao svoje mishljenje o filmu, pa kako se kome svidi - njegov je izbor, bar ne bacam hejt unaokolo :p.

Inache, o listi ne moram reci nishta vishe od toga da je IMDB rekao da se rachunaju samo glasovi koje daju "regular voters", a pri tom nikad nisu rekli ko zapravo chini te "regularce", pa zbog chega neki filmovi koji su overall bolje ocenjeni imaju ukupno loshiji rejting, kao i zashto neki filmovi koji imaju sve kvalifikacije da udju na listu u stvari nisu na njoj (ovaj film nije jedan od takvih). Kvazi demokratija pri sabiranju ukupne ocene filma, a onda nedostatak te iste kvazi demokratije kada se rachuna Top 250 lista. The point is - what is the point?

zvjer
22.11.2011, 3:47
Inache, o listi ne moram reci nishta vishe od toga da je IMDB rekao da se rachunaju samo glasovi koje daju "regular voters", a pri tom nikad nisu rekli ko zapravo chini te "regularce", pa zbog chega neki filmovi koji su overall bolje ocenjeni imaju ukupno loshiji rejting, kao i zashto neki filmovi koji imaju sve kvalifikacije da udju na listu u stvari nisu na njoj (ovaj film nije jedan od takvih).

Da, taj sistem ocenjivanja intuitivno deluje zbrkano, ali nisi u pravu kad kazes da nisu detaljno opisali sistem glasanja. Sad kako sta - to cemo drugi put. U svakom slucaju zanimljiva tema.

Nisam hejter, ne mogu ja to biti, ja sam dobar covek :p Samo taj film me opako razocarao. Do pola dobar, onda krece potop. I mislim da si ga ti nehotice celog opisao - morbidan i debilan. Debilan jer je nerealan, morbidan jer se poziva na Holokaust, a sve to ne bi bilo tako strasno da nema onog "bazirano na istinitoj prici" kako bi se sto lakse doslo do gledalaca.

Doomche
22.11.2011, 4:04
Da, taj sistem ocenjivanja intuitivno deluje zbrkano, ali nisi u pravu kad kazes da nisu detaljno opisali sistem glasanja. Sad kako sta - to cemo drugi put. U svakom slucaju zanimljiva tema.
Pa i nema mnogo da se objashnjava. IMDB je izjavio da nece da objavi kriterijume za odredjivanje regularnih glasacha, kako ne bi doshlo do manipulacije glasanjem. Samim tim su sebi dali mogucnost da rade shta hoce sa listom, pa sad ko se koliko $ uklopi u nju i planira da zaradi na prodaji DVD/Blu-ray izdanja :).

Zanimljivost je to da je bash nekih mesec dana pred izlazak diskova Shawshank Redemption-a, taj film preuzeo prvo mesto od Godfathera II, koji je prilichno dugo bio na tom prvom mestu. U vreme izlaska diskova, na sajtovima gde su to reklamirati sam jednom primetio "the best movie of all time, according to IMDB", ili neshto u tom fazonu. Tad sam prvi put i primetio da neshto smrdi.

Shto se filma tiche, ima nekih nelogichnosti i zbrka u zadnjoj trecini filma, ali nisam bash toliko zamerio, u svakom sluchaju daleko od toga da sam bacio vreme gledajuci ga. Na primer:
Kada otkriju da je soba prislushkivana, Gestapovci pokushaju da okrenu Pokret otpora jedne protiv drugih tako shto prodaju prichu da je glavna junakinja u stvari izdajica koja radi za Gestapo, sve to preko mikrofona. Hvala bogu, ovima iz Otpora nikako nije ni palo na pamet da je to lazh, iako su znali da je Gestapo otkrio da je soba prislushkivana, vec su odmah hteli da je razapnu...
To da je baziran na istinitom dogadjaju nisam ni primetio, niti me zanima, niti to ikada i gledam i ukljuchujem u kriterijum.

A ako ti se ne svidja tematika, ti idi plachi uz Hurt Locker il' Shmizlinu listu :D.

player1
22.11.2011, 10:31
Kvazi demokratija pri sabiranju ukupne ocene filma, a onda nedostatak te iste kvazi demokratije kada se rachuna Top 250 lista. The point is - what is the point?

Izem ti "demokratiju", kada vidis rezultate glasanja pre nego sto glasas. I posle se cude ljudi sto ima toliko "nalupanih" desetki i keceva (naravno, razumem da nije moguce drugacije).

Verovatno zato i imaju taj sistem sa regulanrim glasacima i sta jos, da bi suzbili tu (kec/deset) pojavu, koja ni na koji nacin ne pomaze da dobijemo verniju ocenu filmova.

Iris
22.11.2011, 10:52
Kome smeta rejting sistem IMDB-ja uvek može da konsultuje i Rotten Tomatoes, i njihov Tomatometer (http://www.rottentomatoes.com/movie/browser.php?movietype=2).

That being said, možemo li se vratiti na temu?

zvjer
22.11.2011, 11:53
Pa i nema mnogo da se objashnjava. IMDB je izjavio da nece da objavi kriterijume za odredjivanje regularnih glasacha, kako ne bi doshlo do manipulacije glasanjem.

Aha. Nisam znao za to, a citao sam poodavno obrasce (http://en.wikipedia.org/wiki/Internet_Movie_Database#Ranking_.28IMDb_Top_250.29 ) na njihovom sajtu koji su mi delovali kao fino objasnjenje zasto neki filmovi sa visokim ocenama nisu u 250. Drago mi je sto pojedini nisu poput mene naseli na objasnjenje, pa su istrajali u svojoj sumnji, jer cu o listi misliti sve najgore dok je trenutno prvi film na listi na istoj.

To da je baziran na istinitom dogadjaju nisam ni primetio, niti me zanima, niti to ikada i gledam i ukljuchujem u kriterijum

Jbg, u ovom slucaju je tema previse osetljiva da bi se tek tako odbacila manipulacija koja postoji cisto da bi privukla gledaoce. A i bez toga, film koji opisuje jednu istorijsku epohu nije isti ako ima etiketu istinit - neistinit.

Rainman
22.11.2011, 17:02
Posle dugo neckanja, resio sam da pogledam film u zanru koji mi se inace ne dopada, a to su ti "stripski fimovi"... Ne podnosim Transformerse, Fantasticne cetvorke, Megamene, Spajderemene, Bananmene itd isl.

E sad ne znam da li je prvo nastao strip ili film (niti me zanima nesto preterano), ali upravo sam zavrsio gledanje:

Cowboys and Aliens http://www.imdb.com/title/tt0409847/

I moram da kazem da me je sasvim prijatno iznenadio. Da, Western Sci-Fi (!?)...
Najbitnija stvar u celoj prici je to sto se film ne prodaje za vise od onoga sto jeste. Zove se kratko i jasno "Kauboji i vanzemaljci" - i o tome se radi. Nista vise, nista manje.

Ne pretenduje na oskara, nema visokoumne govora, nema podsvesne poruke. Samo je "pure fun".

Craig je odlican, standardno, Olivia Wilde i Sam Rockwell takodje. Svi likovi su dopadljivi u sustini, cak je i onaj lik sto glumi sina Harisona Forda bio sjajno iritantan.

Sve u svemu, zabavio me jer verovatno nisam puno ocekivao od njega. Da cu ga upamtiti na duze staze - necu - jer nema neku umetnicku vrednost, ali od naziva Kauboji i vanzemaljci - nisam to ni ocekivao.

Ocena: Sedmica, cista ko suza. I naravno, preporuka za sve koje hoce da odmore mozak na 2 sata.

zone2403
23.11.2011, 18:08
^^
Istu stvar sam i ja rekao kad sam odgledao film, nije mnogo mozga potroseno na njega, ali je zabavan za jedno popodne :)

ZoNi
24.11.2011, 10:32
Da cu ga upamtiti na duze staze - necu - jer nema neku umetnicku vrednost
A filmovi koji imaju tzv. umetničku vrednost lako se pamte, jer obično maximalno smore? :D

Nash Knight
24.11.2011, 19:13
Filmovi koji imaju umetničku vrednost lako se pamte. Tachka.

Shadowfax
24.11.2011, 19:28
http://www.imdb.com/title/tt1385826/

Prijatno sam se iznenadio, ima od svega po malo. Meni je prica super, fan sam Philipa K. Dicka, mada nije u potpunosti dosledna pisanom izdanju ali ok je.
Emily Blunt prosto zraci :)

Rainman
24.11.2011, 21:57
Filmovi koji imaju umetničku vrednost lako se pamte. Tachka.

Verovatno je pokusao ili da bude duhovit ili da me isproziva... Ja nisam skapirao, zato nisam ni odgovorio :)

Romantic
24.11.2011, 21:59
Harry Potter and the Deathly Hallows part 2

http://data.whicdn.com/images/13207779/harry-potter-and-the-deathly-hallows-part-2-final-poster_large.jpg?1313034348

http://www.rottentomatoes.com/m/harry_potter_and_the_deathly_hallows_part_2/

http://www.imdb.com/title/tt1201607/

Iskreno, retko se vidja ovako bozanstven zavrsetak jednog serijala...zao mi je sto vise necu gledati svet Harija, ali sta da se radi...predivan film, tako uverljiva gluma, muzika koja prati svaku scenu, pa ona magija, pa prosto neverovatno. Svaka cast reziseru...prvi film sam gledao u bioskopu, poslednji na kompu i to je to. Priznajem da sam plakao u brojnim scenama...:( :(

Ocena 10/10.

Ne moraju da se pamte filmovi koji imaju umetnicku vrednost, vec kako koji film utice na svakoga pojedinacno. Na mene su uticali Dorian Gray (vecina bi rekla krs ili glupost...), ali i The Curious Case of Benjamin Button...dok su me najvise razocarali Transformersi, jer se previse gledalo na efekte, a likovi se zanemarivali...ali dobro, sve je ovo individualno misljenje...

Iris
24.11.2011, 23:41
Harry Potter and the Deathly Hallows part 2


Iskreno, retko se vidja ovako bozanstven zavrsetak jednog serijala...zao mi je sto vise necu gledati svet Harija, ali sta da se radi...predivan film, tako uverljiva gluma, muzika koja prati svaku scenu, pa ona magija, pa prosto neverovatno. Svaka cast reziseru...prvi film sam gledao u bioskopu, poslednji na kompu i to je to. Priznajem da sam plakao u brojnim scenama...:( :(

Ocena 10/10.

:eek:
Razočarao si me i kao čovek i kao komunista, a evo zašto (http://www.sk.rs/forum/showpost.php?p=1379667&postcount=109).

Sheldon Cooper
25.11.2011, 0:03
Мени једино онај први део био допадљив, док су били клинци.
Било је пар добрих фора и Радклифова очајна глума је још могла да е оправда тиме што је млад. Сада то већ иритира.

ZoNi
25.11.2011, 0:46
Our Idiot Brother (2011), http://www.imdb.com/title/tt1637706/

http://i.imgur.com/QoeXD.jpg

A comedy centered on an idealist who barges into the lives of his three sisters.

Simpatično, duhovito (pomalo i tužno), blesavo... Zabavno.

Rainman
25.11.2011, 11:36
Било је пар добрих фора и Радклифова очајна глума је још могла да е оправда тиме што је млад. Сада то већ иритира.

Ne znam, nisam gledao poslednja 2 filma, ali uopste ne smatram da je on los glumac iz onoga sto sam do sada video - cak naprotiv, mislim da su svi oni dosta ubedljivi u svojim ulogama. A Radklif se ni po cemu ne istice ni u pozitivnom ni u negativnom kontekstu.

Mozda je on tebi iritantan kao pojava, to mogu da razumem, ali ne vidim da je los glumac.

Nash Knight
25.11.2011, 18:04
Meni je kraj Harry Potter-a ostavio ovakav utisak

http://plus4chan.org/b/mtv/src/13075356633.jpg

Dal zbog haotichne rezije ili konfuzne ranje poslednje knjige ne znam (citao sam samo prva 4 dela), ali film mi je bio tako glup da sam samo cekao da se zavrsi.

Romantic
25.11.2011, 18:59
:eek: Razočarao si me i kao čovek i kao komunista, a evo zašto (http://www.sk.rs/forum/showpost.php?p=1379667&postcount=109).Kakav bre komunista :D ja sam utopista ako te bas zanima...

Znaci, ti si napisala ovo (http://www.sk.rs/forum/showpost.php?p=1448192&postcount=2920), ovo (http://www.sk.rs/forum/showpost.php?p=1448395&postcount=2925), a posebno ovo (http://www.sk.rs/forum/showpost.php?p=1358367&postcount=161) (ovo (http://www.sk.rs/forum/showpost.php?p=1448530&postcount=2933) je vec fenomen...)...znaci samo jedna rec, STRASNO. Ispluvala si Dzeksona, Spilberga i Lukasa na sva zvona...a najjace je kada pljujes po Titaniku nazivajuci ga brukom (kako kaze Nash Knight "kolosalno djubre"), ispravljas remek delo trilogiju Gospodara prstenova i ono sto moze samo da sokira, da pises kako je Howard Shore "los izbor kompozitora koji se uostalom nije ni snasao":facepalm :facepalm hahahaha, dok meni i dalje one predivne melodije Okruga, dolaska vilenjaka u Helmov ponor i ostale u glavi odzvanjaju, a onda Nash Knight napise da ovi reziseri iako su napravili vecinu klasika, da u poslednje vreme samo "srozavaju svoju reputaciju"...pa msm, kamo srece da je takvih koji ce moci da stvore dela priblizna njihovim...pa onda pises kako je Avatar "gomila plaventila" i da je bolje da je toga 70% manje, pa jeste izgleda da je bolje da nice svo vise filmova koji nemaju nista "plavo" poput Konana, Guliverovih putovanja i drugih, u kojima se ne za sta je sta...

Iskreno, kada mi neko tako pocne da pise protiv filmova koja su remek dela i kada pocne da ispravlja kako je ovo trebalo ovako, ono onako, da je "moglo bolje":facepalm, da je muzika bila osrednja ili nikakva, znaci samo da skocis sa najblizeg mosta...i zato mi je drago, sto si napisala da sam "te razocarao". Bre, ako bi uradila bolje filmove lepo odes u rezisere i radis...ovo je vec preterivanje...nisi valjda mislila da cu da pljujem po poslednjem filmu Harry Potter-a?? Taj film me odusevio, jedan od omiljenih likova mi je Severus Snape...ali znas ja VOLIM Gospodara prstenova, Hari Potera, Zvezdane ratove i jos neke legendarne serijale....da im zamerim mogu samo jedno - Sto ste tako dobro uradjeni, BRE??! Ni Bog ne bi mogao odgovoriti, vec bi mu bilo drago sto su se takvi ljudi rodili da stvore ono sto mali njih moze. Toliko. I nemoj molim te vise da me ispravljas zasto sam tako ocenio i sto tako mislim, jer jednostavno imam pravo da iznesem svoje misljenje i volim odredjene zanrove i ono najvaznije - ne planiram da se "ulizujem" nikome tako sto cu skoro uvek davati zahvalnice na Bog pitaj kakve postove moderatora ili admina, vec samo na one koji se meni svide niti cu ikoga da vredjam. Iskren sam do kraja, kao uvek. Eto, hvala.

A zasto me post iznad ne cudi? Hm mozda ovo (http://www.rottentomatoes.com/m/harry_potter_and_the_deathly_hallows_part_2/) zna odgovor...;)

Marti Misterija
25.11.2011, 20:17
Iskreno, kada mi neko tako pocne da pise protiv filmova koja su remek dela ...

Izgleda da ti malo vise mesas pojmove remek dela i blokbastera!!!

To sto je film gledalo x miliona ljudi i sto je zaradio y milijardi dolara/evra/whatever uopste ne mora da znaci (i najcesce i ne znaci) da je film remek delo - naprotiv!

Svrstati filmove o decaku carobnjaku u remek dela je po meni neumesna sala jer te limunadice od filmova su mozda (a i to je vec upitno) dobri za zabavu ali jednostavno nemaju nijednog valjanog elementa kojim bi se mogli svrstati u remek dela...

Belfegor
25.11.2011, 20:58
da se nadovezem...svrstati takve filmove u remek dela bi bilo isto kao kad bi rekao za one male ljubavne romana od 50din da su remek dela knjizevnosti :D

Romantic
25.11.2011, 21:46
Da, Titanik, trilogija Gospodara prstenova, Zvezdani ratovi su remek dela, sta nije jasno? Pa moze se reci i za Harija Potera, ali to vec zavisi...uostalom koga briga, filmovi su vrhunski, ako nisu (po vama) sta jeste? Ono sto moderatori kazu ili nesto drugo?

Iris
25.11.2011, 22:08
Ne znam zašto toliko potenciraš moderatore - svako može u temi da napiše validno i argumentovano mišljenje zašto mu se neki film (ne)sviđa i koliko je (ne)kvalitetan, to nema veze sa moderatorima. To što se potrefilo da veći broj korisnika foruma ima slično mišljenje - drugačije od tvog - o filmovima koje smatraš remek-delima nije ništa čudno ili neobično...

Uostalom pogledaj samo teme u Test Run podforumu, pa ćeš da vidiš šta znači razmena mišljenja :D

Rockstar
25.11.2011, 22:10
da, titanik, trilogija gospodara prstenova, zvezdani ratovi su remek dela, sta nije jasno? Pa moze se reci i za harija potera, ali to vec zavisi...uostalom koga briga, filmovi su vrhunski, ako nisu (po vama) sta jeste? Ono sto moderatori kazu ili nesto drugo?

Заборавио си Аватар да додаш.

Marti Misterija
25.11.2011, 22:21
Da, Titanik, trilogija Gospodara prstenova, Zvezdani ratovi su remek dela, sta nije jasno? Pa moze se reci i za Harija Potera, ali to vec zavisi...uostalom koga briga, filmovi su vrhunski, ako nisu (po vama) sta jeste? Ono sto moderatori kazu ili nesto drugo?

Sta tebi nije jasno u cinjenici da pored moderatora ima jos ljudi koji misle da je Titanik krs film (kritikujte me ali taj sam) koji je od jednog filma katastrofe u stvari napravio ljubić "love you 'till death do us apart", da je Harry Potter limunadica i to blaga i slicno i da to nema nikakve veze sa tim sto neko od moderatora misli isto?

Zar stvarno mislis da neko kaze tako nesto samo zato sto ima potrebu da se dodvorava nkom od moderatora a nikako zato sto stvarno igrom slucaja deli slicno misljenje?

Ne znam za druge ali niti sam ikada imao tu potrebu niti cu je imati ali sta da radim kad je situacija jednostavno takva da se misljenja o tim "remek delima" poklapaju ' mozda i zato sto ona to zapravo kad se malo bolje pogleda stvarno to i nisu!!!

zvjer
25.11.2011, 22:33
A sta znaci da je film remek delo? :confused:

zidan grobar
25.11.2011, 22:53
Da, Titanik, trilogija Gospodara prstenova, Zvezdani ratovi su remek dela, sta nije jasno? Pa moze se reci i za Harija Potera, ali to vec zavisi...uostalom koga briga, filmovi su vrhunski, ako nisu (po vama) sta jeste? Ono sto moderatori kazu ili nesto drugo?

Prvi film kojeg sam se setio, a da itekako vredi, je trilogija " Kum ".

http://www.imdb.com/title/tt0068646/
http://www.imdb.com/title/tt0071562/
http://www.imdb.com/title/tt0099674/

zvjer
25.11.2011, 22:56
Prvi film kojeg sam se setio, a da itekako vredi, je trilogija " Kum ".

http://www.imdb.com/title/tt0068646/
http://www.imdb.com/title/tt0071562/
http://www.imdb.com/title/tt0099674/

Vidis, cak ni reditelj tih filmova nema visoko misljenje (http://www.b92.net/kultura/vesti.php?nav_category=268&yyyy=2011&mm=11&dd=22&nav_id=559857) za bar dva :p

zidan grobar
25.11.2011, 23:11
Vidis, cak ni reditelj tih filmova nema visoko misljenje (http://www.b92.net/kultura/vesti.php?nav_category=268&yyyy=2011&mm=11&dd=22&nav_id=559857) za bar dva :p

Moze on sada da prica sta hoce. Sto se mene tice napravio je dva remek dela (prva dva dela) , treci deo je ipak dosta losiji od ostalih.

ZoNi
25.11.2011, 23:46
Humanoids from the Deep (1980), http://www.imdb.com/title/tt0080904/

http://i.imgur.com/RN5Lh.jpg

Scientific experiments backfire and produce horrific mutations: halfman, halffish which terrorize a small fishing village by killing the men and raping the women.

Hm... Iako baš volim "krš" filmove, ovaj je malo previše :) Užasna gluma, uvrnuta ideja, neubedljiva radnja, gomila golišavih glumica :D ... Mada, na kraju filma se vidi jedna scena koja je kasnije maznuta u jednom mnogo poznatijem filmu:
na kraju filma jednoj cici iz stomaka iskače monstrum, kao u Ejlijenu ;)

Ocena: 3/10

***
The Trip (2010), http://www.imdb.com/title/tt1740047/

http://i.imgur.com/gJDMr.jpg

Steve Coogan has been asked by The Observer to tour the country's finest restaurants, but after his girlfriend backs out on him he must take his best friend and source of eternal aggravation, Rob Brydon.

Uf... Čudna kombinacija dokumentarca i komedije, sa prelepim prizorima severne Engleske i/ili Škotske. Iako ovo ne spada u moj omiljeni tip filmova, preporučujem ga svima da pogledaju!

Ocena: 8/10

zidan grobar
25.11.2011, 23:53
Humanoids from the Deep (1980), http://www.imdb.com/title/tt0080904/

http://i.imgur.com/RN5Lh.jpg

Mada, na kraju filma se vidi jedna scena koja je kasnije maznuta u jednom mnogo poznatijem filmu:
na kraju filma jednoj cici iz stomaka iskače monstrum, kao u Ejlijenu ;)


Zar nije Alien izasao jednu godinu pre ovog ?

p.s. A da, moja greska, to je iz drugog dela.

Sheldon Cooper
26.11.2011, 0:16
Ne znam, nisam gledao poslednja 2 filma, ali uopste ne smatram da je on los glumac iz onoga sto sam do sada video - cak naprotiv, mislim da su svi oni dosta ubedljivi u svojim ulogama. A Radklif se ni po cemu ne istice ni u pozitivnom ni u negativnom kontekstu.

Mozda je on tebi iritantan kao pojava, to mogu da razumem, ali ne vidim da je los glumac.

Можда си у праву.
Нисам га гледао у неком другом филму, чекам да изађе The Woman in Black (http://www.imdb.com/title/tt1596365/), па да видим да ли сам погрешио или не .

Kidja
26.11.2011, 4:42
Sta tebi nije jasno u cinjenici da pored moderatora ima jos ljudi koji misle da je Titanik krs film (kritikujte me ali taj sam) koji je od jednog filma katastrofe u stvari napravio ljubić "love you 'till death do us apart", da je Harry Potter limunadica i to blaga i slicno i da to nema nikakve veze sa tim sto neko od moderatora misli isto?

Zar stvarno mislis da neko kaze tako nesto samo zato sto ima potrebu da se dodvorava nkom od moderatora a nikako zato sto stvarno igrom slucaja deli slicno misljenje?

Ne znam za druge ali niti sam ikada imao tu potrebu niti cu je imati ali sta da radim kad je situacija jednostavno takva da se misljenja o tim "remek delima" poklapaju ' mozda i zato sto ona to zapravo kad se malo bolje pogleda stvarno to i nisu!!!

Slazem se i Gone With The Wind je isto bezveze film , limunadica...
A samim tim je i blockbuster tako da nikako ga ne bi uvrstao u remek dela.:facepalm

Hich
26.11.2011, 16:43
Shutter Island (http://www.imdb.com/title/tt1130884)

8/10

Nakon dugo vremena pogledao sam jedan film od pocetka do kraja i moram reci da sam ovim filmom odusevljen. Da se odmah razumemo i da ne bude zabune, nisam neki filmofil. Mozda je neko provalio o cemu se radi nakon 20 min, ja nisam sve do 10 min pre kraja. Rezija je fantasticna. Scenario je odlicno napisan. Sad da predjem u spoiler...
Sama ideja filma im je dosta olaksala posao "zbunjivanja" gledaoca i odvojenja na pogresan trag. Ali i pored toga, resenje je apsolutno sve vreme pred ocima, u svakoj sceni u svakom detalju, a opet se ne vidi. Nemam puno iskustva sa filmovima ovog tipa, ali moram priznati da je pravo majstorstvo napraviti nesto ovakvo. Film te toliko uvede u pricu, toliko je dobro postovljen i izreziran, da sam ja i nakon sto je Kaprio otkrio istinu i dalje bio ubedjen da to nije sve i da se ipak nesto krupnije krije iza svega. Medjutim postoji i par mesta u filma koja su mozda nelogicna, namerno preuvelicana i kojima je cilj samo da te odvedu na totalno pogresan trag. Takva je npr. onaj razgovor sa Nojsom i ona zena u pecini. Sa druge strane, postoje scene, i to na samom pocetku filma koje tako jasno govore i o cemu se radi. Premotavao sam i obracao paznju na neke scene i detalje koje mi u prvi mah nisu privukle paznju. Na primer, razgovor Kapria sa zaposlenima i kad ispituje onog cuvara koji je "otisao do WCa" kad je Rejcel pobegla. U toj sceni se vidi kako su svi uplaseni pred Kapriem, ne kao pred nekim detektivom vec kao pred opasnim ludakom.

Posto mi je ovo bio prvi Skorsezeov film, hteo sam da vidim da li su mu i ostali filmovi tako "mracni" i "psiho-aktivni". Odgledao sam The Departed. Iznenadio sam se koliko se film i u vizuelnom i u svakom drugom smislu razlikuje od Shutter Island-a. Da ne duzim, sve u svemu film je dobar. Svidja mi se sto nema iracionalnog happy end-a, koji bi mozda ostavio gledaoca srecnog i veselog, vec se sve zavrsava krajnje realno i surovo. Nisu filmovi za opustenja, vec da imaju odredjenu filozofsku notu i ne ostavljaju gledaoca opstenog i zabavljenog nakon odjavne spice.

Gledao sam i The Prestige koji je toliko hvaljen da ga je testko izbeci. I ne bih mu dao ni 3/10. Taj Nolan je toliko precenjen. Film je po meni cist idiotluk. Uplitanje Tesle u citavu pricu i pravljenje masine za kloniranje koja radi tako sto raspaljuje "strujne munje", aj sto je nerealno, nego ne bi moglo u crtacu da prodje. Taj deo sa tim poslednjim trikom i tim kloniranjem i davljenjem je toliko nerealan i toliko bolesno uvelican samo kako bi ostavio neki utisak i dao podrsku citavoj poruci (da se covek davi petnaest puta) na mene je ostavio uzasan utisak. Sve je nekako vestacki uvelicano i usiljeno. Prica je na preskoke, prepuna nelogicnosti, nerealna u potpunosti. Amaterski.

Marti Misterija
26.11.2011, 17:00
Slazem se i Gone With The Wind je isto bezveze film , limunadica...
A samim tim je i blockbuster tako da nikako ga ne bi uvrstao u remek dela.:facepalm

Ajd' ako ti tako kazes - onda mora da jeste tako...

Ja licno u GWtW pored price o odnosu love you - hate you izmedju Scarlett i Rhett-a vidim pricu koja mi sasvim dovoljno govori o americkom gradjanskom ratu, kompleksan odnos izmedju likova, dobru glumu i jos mnogo toga dok u Titaniku vidim jednu pateticnu ljubavnu pricicu i jos tek ponesto sto se tice samog dogadaja uz iskreno govoreci nista posebno glumu glavnih aktera...

U svakom slucaju imas apsolutno pravo na svoje misljenje, da se slozis ili ne slozis sa bilo kim, ukljucujuci i moderatore - nekom je Titanik "vrh" film sto je sasvim OK, meni je krs... Cisto subjektivno misljenje o vrednosti nekog filma i ne bih da ulazim u dalju bespotrebnu diskusiju narocito o takvom filmu jer ne vodi nicemu - ja necu da promenim svoje misljenje o njemu a ne verujem ni da ce bilo koji sagovornik koji tvrdi suprotno.

U svakom slucaju, niko nije rekao da blokbaster ne moze biti istovremeno i remek delo (ja ne) vec samo da su to sasvim dva razlicita pojma koja mogu ali i ne moraju da iskljucuju jedno drugo, tako da najcesce (ne uvek) blokbaster koji zaradi milione nije ono sto smatraju remek delom umetnosti, a postoje i obratni slucajevi - procitaj malo bolje recenicu pre nego sto zbog svog nerazumevanja iste stavis facepalm, mada bih te ljubazno zamolio da se manes tih facepalm smajlija jer deluju krajnje glupo narocito uz onakvu poruku...

Kidja
26.11.2011, 17:33
Ajd' ako ti tako kazes - onda mora da jeste tako...

Ja licno u GWtW pored price o odnosu love you - hate you izmedju Scarlett i Rhett-a vidim pricu koja mi sasvim dovoljno govori o americkom gradjanskom ratu, kompleksan odnos izmedju likova, dobru glumu i jos mnogo toga dok u Titaniku vidim jednu pateticnu ljubavnu pricicu i jos tek ponesto sto se tice samog dogadaja uz iskreno govoreci nista posebno glumu glavnih aktera...

U svakom slucaju imas apsolutno pravo na svoje misljenje, da se slozis ili ne slozis sa bilo kim, ukljucujuci i moderatore - nekom je Titanik "vrh" film sto je sasvim OK, meni je krs... Cisto subjektivno misljenje o vrednosti nekog filma i ne bih da ulazim u dalju bespotrebnu diskusiju narocito o takvom filmu jer ne vodi nicemu - ja necu da promenim svoje misljenje o njemu a ne verujem ni da ce bilo koji sagovornik koji tvrdi suprotno.

U svakom slucaju, niko nije rekao da blokbaster ne moze biti istovremeno i remek delo (ja ne) vec samo da su to sasvim dva razlicita pojma koja mogu ali i ne moraju da iskljucuju jedno drugo, tako da najcesce (ne uvek) blokbaster koji zaradi milione nije ono sto smatraju remek delom umetnosti, a postoje i obratni slucajevi - procitaj malo bolje recenicu pre nego sto zbog svog nerazumevanja iste stavis facepalm, mada bih te ljubazno zamolio da se manes tih facepalm smajlija jer deluju krajnje glupo narocito uz onakvu poruku...

Zasto onda pljujes odredjene filmove i reditelje ako postujes druga misljenja?
Misljenja miliona?sa obzirom da su neki od tih filmova ovojili brdo nagrada sto od publike sto od pravih kriticara.
Jesu dva razlicita pojma ali kod ove gore navedenih filmova. vaze oba ta pojma.
Elem, zavrsio sam sa raspravom posto kao i obicno meni ce da se posalje upozorenje za spam iako ima 2 stranice spama pre mene.

Doomche
26.11.2011, 17:41
Zakljuchak - on mora da se slozhi sa mishljenjem tih miliona i da ne ispljuje film, da ne bi dobio etiketu nekoga ko ne poshtuje tudje mishljenje? Mozhe da ispljuje shta god hoce, ako mu se ne svidja, as simple as that.

Eto, ni meni Titanik nije remek-delo, a ni GP, a Star Wars epizode I i II su mi blockbustersko smece. Shta sad, ne poshtujem nechije mishljenje time shto sam rekao svoje?

Kidja
26.11.2011, 18:11
Zakljuchak - on mora da se slozhi sa mishljenjem tih miliona i da ne ispljuje film, da ne bi dobio etiketu nekoga ko ne poshtuje tudje mishljenje? Mozhe da ispljuje shta god hoce, ako mu se ne svidja, as simple as that.

Eto, ni meni Titanik nije remek-delo, a ni GP, a Star Wars epizode I i II su mi blockbustersko smece. Shta sad, ne poshtujem nechije mishljenje time shto sam rekao svoje?

Ne,naprotiv nisam to rekao.Prica je krenula tj pljuvanje kad ja je jedan korisnik rekao da su mu neki filmovi remek dela i ranije je par stranica unazad rekao za reditelje.
E posle toga je krenula opsta pljuvacina istih iako je samo iznosio svoje misljenje.
Nije problem kao sto opet napominjem, ok imas tvoje misljenje ali nemoj pokusavati da promenis moje.

Marti Misterija
26.11.2011, 18:18
Ne,naprotiv nisam to rekao.Prica je krenula tj pljuvanje kad ja je jedan korisnik rekao da su mu neki filmovi remek dela i ranije je par stranica unazad rekao za reditelje.
E posle toga je krenula opsta pljuvacina istih iako je samo iznosio svoje misljenje.

OK, on je izneo svoje misljenje, drugi su izneli svoje - suprotno misljenje i to je sasvim normalna stvar jer ne mogu svi da misle isto...

E sad, to sto su drugi pljuvali te filmove i rezisere - to je apsolutno razumljiva stvar ako o njima imaju izrazito lose misljenje, bitno je da niko nije vredjao i pljuvao njega zbog tog misljenja nazivajuci ga kojekakvim nazivima i slicno.

zvjer
26.11.2011, 18:32
Eto, ni meni Titanik nije remek-delo

Znaci remek delo je po vama subjektivna kategorija? To je skroz ok, samo onda ne razumem odakle silna potreba da se galami kada je Romantik rekao da mu je Hari Poter remek-delo? I da, vise ste galamili vi (mozda ne licno ti, nisam obracao paznju na nickove, ali ta grupica kojoj upadljivo smeta ono sto napise Romantik), nego sto je Romantik pomnozen sa brojem koliko vas ima u horu.

Marti Misterija
26.11.2011, 18:42
I da, vise ste galamili vi (mozda ne licno ti, zaboravio sam nickove, ali ta grupica kojoj upadljivo smeta ono sto napise Romantik), nego sto je Romantik pomnozen sa brojem koliko vas ima u horu.

Prvo, ovde niko ne galami, drugo svako pise za sebe a ne u horu i trece pre nego sto nesto napises nadji bilo kakav dokaz da ovde bilo kome upadljivo smeta ono sto napise Romantic.

Ja licno sam po prvi put reagovao na jedan njegov post (da se lako proveriti) tako da sam licno svakako daleko od toga da mi smetaju njegovi postovi a narocito upadljivo.

Nemoj mi reci da ti ovde nijednom nisi izneo neko licno svoje subjektivno misljenje po pitanju nekog filma koje se znatno razlikovalo od misljenja drugog/drugih, pa cak i ispljuvao isti a sad ti je odjednom zasmetalo sto je misljenje drugih drugacije od misljenja pojedinca, u ovom slucaju Romantika.

U svakom slucaju sve je to nebitno jer su sva misljenja ovde subjektivna ali se zasnivaju na sopstvenoj proceni i dozivljaju a ne na tome da li je neko od moderatora rekao da jeste tako a sto je doticni implicirao u jednom postu i sto je meni zaparalo usi vise od tvrdnje da je nesto remek delo ili nije.

zvjer
26.11.2011, 18:48
a sad ti je odjednom zasmetalo sto je misljenje drugih drugacije od misljenja pojedinca, u ovom slucaju Romantika.
Totalno nisi ukapirao sta sam hteo da kazem. Problem je sto se frljate terminima i pojmovima, a nedosledni ste u tom frljanju. Upadjivo je da ne znate sta podrazumevate pod pojmom remek-delo, ali zato se ponasate kao da je ta rec sveta, pa kad neko napise da mu je remek-delo Hari Poter odmah se nadjete vi tu sa svojim demantijima, kako to zapravo nije remek-delo. Ako je to subjektivna kategorija - onda ne mozete drugom da odredjujete sta je za njega remek-delo.

Marti Misterija
26.11.2011, 18:53
Ni ti nisi bas shvatio - niko njemu nije odredio da je njegovo misljenje pogresno vec je iskazano nase neslaganje sa tim misljenjem.

Kako god izgledala definicija remek dela, to se u najkracem najcesce i kod vecine smatra nekim delom od izuzetne ili bar jaaako velike vrednosti po svim ili gotovo svim parametrima po kojima bi se dalo ceniti.

Ako mislim da je neki film los (HP, Titanik...) i da ni po jednom parametru ne zasluzuje da se nadje u vrhu u toj kategoriji koja se ceni (gluma, rezija, sveukupni utisak etc.) naravno da cu da iskazem svoje neslaganje i svoje misljenje da taj film ne spada u red remek dela ma koliko to bila subjektivna kategorija.

Btw. pojam remek dela bi trebao da definise onaj ko je te filmove prvi i svrstao u tu grupu... Ali eto posto se mi frljamo tim terminima, voljan sam da, radi pravilnog koriscenja istog u buducnosti cujem pravu definiciju pojma remek-dela. :)

zvjer
26.11.2011, 19:00
Ni ti nisi bas shvatio - niko njemu nije odredio da je njegovo misljenje pogresno vec je iskazano nase neslaganje sa tim misljenjem.


Izrazili ste neslaganje sa njegovim misljenjem da je po njemu film remek-delo. Stvarno ste zanimljivi.

Doomche
26.11.2011, 19:11
mozda ne licno ti, nisam obracao paznju na nickove, ali ta grupica kojoj upadljivo smeta ono sto napise Romantik
Jok vala, oduvek se trudim da ne namecem svoje mishljenje u temama o umetnosti (u koje, jelte, spada i fllm/muzika na ovom forumu) jer je to potpuno besmisleno. Jedino shto sam ja izjavio, a da ima veze sa Romanticovim postovima je:
Shta da ti kazhem, odgledaj ako ti se svideo prvi deo. Nemamo isti kriterijum po pitanju 99% filmova, pa te ne mogu preciznije savetovati ;).
Samo mi se penje na neke organe tela (glavu i ramena, pobogu) to shto jedni prozivaju druge zato shto ne misle tachno, a drugi prozivaju ove prve zato shto ne misle isto kao i oni, jer je ochigledno jedino to tachno i tako u krug, dok ne dodje Iris i ne pochisti sve. :D

Iris
26.11.2011, 19:24
... otišli ste u filozofiju, a to jedino može da se nastavi ili preko ličnih poruka, ili u kafani, pa vi birajte :D

'Ajmo dalje sa temom. Ko šta gleda ovog vikenda?

zvjer
26.11.2011, 19:25
Ko šta gleda ovog vikenda?

Ako neko ima predlog za film slican ovom (http://www.imdb.com/title/tt0399146/) bio bih mu brdovito zahalan.

---

Ili preciznije, film sa glavnim junakom koji je hladnokrvan do besvesti?

vlad
26.11.2011, 20:14
Eto, ni meni Titanik nije remek-delo, a ni GP, a Star Wars epizode I i II su mi blockbustersko smece. Shta sad, ne poshtujem nechije mishljenje time shto sam rekao svoje?

Odlicno, iskreno i hrabro receno, samo time se ne treba hvaliti jer to vise ne podpada samo pod razlicitost ukusa, vec malo i dublje... bes, inat, kontriranje, elementarno nepoznavanje filma... izaberi sta ti odgovara :)

... otišli ste u filozofiju, a to jedino može da se nastavi ili preko ličnih poruka, ili u kafani, pa vi birajte :D

e pa nece moci, prvo (ne)svesno zakuvas a posle ti diskusije krive :D

Aibo
26.11.2011, 20:20
Southland Tales (2006) (http://www.imdb.com/title/tt0405336/)

http://img190.imageshack.us/img190/9969/southlandtalesy.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/190/southlandtalesy.jpg/)

Ovaj film sam pogledao zato što ga je napisao i režirao Richard Kelly, a njemu se sa režiserske i stilske strane divim do imbecilnosti. :) Međutim, ovaj film nije ni blizu njegovog remek dela (:D) Donnie Darko (http://www.imdb.com/title/tt0246578/). Ovo je jedna konfuzna, vrlo uvrnuta i ne baš tako zanimljiva priča. Iako ne mogu da ga preporučim, meni nikako nije žao što sam ga pogledao jer film na momente pokazuje taj vrhunski osećaj Kelija za stvaranje nadrealnih scena koje su meni bile pravi vizuelno-zvučni slatkiš. Ta autentičnost me prosto podseća na neke starije i hrabrije režisere poput Kubricka.

By the way, meni se svideo Titanic, ali ja ipak suviše lako padam na ljubavne priče pa to nije ni čudo. :D Pored toga, suviše gotivim Kameruna (moj omiljeni "popcorn režiser") da bih tražio mane filmu... Ipak je Terminator 2 najbolji akcioni SF svih vremena (stav koji uvek rado branim uz kriglu piva :kreza:). Zato nikada nisam ni opisao Avatara na ovom forumu iako sam ga pogledao u prvom biosopskom talasu, želeo sam da ga pohvalim a prosto nisam mogao. Jeste da u ljubavi nosimo ružičaste nočare, ali i tu postoje granice. Da pljujem nisam hteo u ime starih dana, onako džentlmenski. :)

Doomche
26.11.2011, 20:46
Odlicno, iskreno i hrabro receno, samo time se ne treba hvaliti jer to vise ne podpada samo pod razlicitost ukusa, vec malo i dublje... bes, inat, kontriranje, elementarno nepoznavanje filma... izaberi sta ti odgovara :)

Odgovara mi to da si samo potvrdio onu drugu rechenicu iz tog posta, koju nisi citirao ;). No, ajd' da se vratimo na temu, smorili smo.

hate
26.11.2011, 21:06
film sa glavnim junakom koji je hladnokrvan do besvesti?
There Will Be Blood (http://www.imdb.com/title/tt0469494/), film o američkom naftašu, njegovim počecima i usponu. Odlicna gluma, zanimljiva i atmosferična priča. Film sam gledao pre par godina i još uvek se živo sećam scena.
http://4.bp.blogspot.com/_Y5kCjJC6osQ/TUm-otwaLkI/AAAAAAAAIUk/4ikhr5Ml0P8/s1600/There%2Bwill%2Bbe%2Bblood%2B2.jpg

mentolbrebombona
28.11.2011, 11:30
A sto se tice US stripova, po meni je najgori problem sto serviraju deo prica na kasicicu, milion puta rebutuju i sto ameri svuda trpaju zombije (ovo zadnje nije striktno vezano za stripove). Ideju da niko i nista odjednim postane cova i mesija mogu da svarim. To je velika poenta stripova i akcionih filmova.
:tapsh: Jos samo neko da baci na fillm jednog od mojih omiljenih strip junaka Hogara Strašnog (http://www.politika.rs/magazin/hogar/hogar-514.gif):D Mada mozda i bolje, verovatno bih se samo razocarao.

Trenutno na premijeru cekaju 12 Angry Man, Chinatown, The Thirteenth floor.
Namestilo se bas da sam u skorije vreme gledao ove filmove. Moja preporuka tebi kao i drugima. Odlicna gluma i neka harizma i privlacnost koju ovi filmovi imaju, nosice te dok gledas. Svakako pogledaj.
Ima jedan vic koji ima veze sa sexanjem Kineza, a prica ga JNicholson u tom filmu(u stvari njemu ga je prethodno ispricao berberin) i mnogo je dobar.(meni nije bila stara fora, kao nekima).

To ima nekakve veze sa mojim dozivljajem nekih drugih filmova i knjiga.
Da se ne ponavljam, a da vam pojasnim moj stav evo sta sam napisao u jednoj drugoj temi: Blade Runner (http://www.sk.rs/forum/showpost.php?p=1436849&postcount=65)
Jeste, razumemo se, to je taj osecaj.
Recimo jos, procitao sam Hobita i Gospodar prstenova, ovaj drugi sam pogledao kao sto cu i ovaj prvi, ako ni zbog cega drugog onda zbog toga sto neizmerno cenim mastu jednog coveka koja moze sve ono da smisli i stavi na papir i kako bih ocenio pokusaj drugog coveka da to prikaze na platnu. Ko je ikad probao ista da napise(makar sastav u srednjoj) ili da nesto snimi, odglumi(makar glupi skec), zna o cemu govorim.
P.S. Naravno, ovde govorimo o filmovima pre svega i ne mozemo ih mesati sa romanima, jer je to sve jako nezahvalno, ali posto su pominjani GP osetio sam potrebu da nesto kazem i eto...film je dobar, knjige fantazija.

ZoNi
28.11.2011, 12:08
Jos samo niko da baci na fillm jednog od mojih omiljenih strip junaka Hogara Strasnog:D
postojao je plan:
Variety reported in 2003 that Abandon Pictures had acquired the film rights to the comic strip, and planned a live-action theatrical feature based on the character

Bilo bi to super :)

Nestor
28.11.2011, 16:38
Fright Night (2011) (http://www.imdb.com/title/tt1438176/) - E pa jedno prijatno iznenađenje i ako nisam gledao original reko bih da je ovo dobar rimejk a možda je i bolji od originala. Colin Farrell odličan negativac, jako dobro urađene suspense scene i pre svega nije dosadno i ako ima humora nije onaj klasično patetični već u manjim dozama i u pravom trenutku da ovo nebi izašlo iz horor žanra i prešlo u horor komediju.
Ocena 6.5/10

P.A.I.N
28.11.2011, 16:58
Kakav je film eragon jel valja sta?

mp3lopov
28.11.2011, 18:47
Lars and the real girlfriend (http://www.imdb.com/title/tt0805564/)

Prica o Larsu naizgled obicnom momku, koji zivi povuceno. Jednog dana desava se velika promena u njegovom zivotu i svi u malom mestu u kome zivi moraju da se nose sa tim. Jako simpatican film koji me je na momente nasmejao a takodje na momente je tuzan. Ryan Gosling sjajno odglumio. Preporuka.

Takodje jos jedan sjajan film koji sam gledao je Sideways (http://www.imdb.com/title/tt0375063/). Mislim da ga je vec neko ovde preporucivao. Prica o 2 ortaka i njihovom sedmodnevnom putovanju.

ZoNi
28.11.2011, 19:43
Ao, The Last Neanderthal (2010), http://www.imdb.com/title/tt1526578/
(originalno ime: Ao, le dernier Néandertal)

http://i.imgur.com/WbWrb.jpg

When his clan, including his wife and baby girl Néa, are massacred, Ao, a desperate Neandertal man, decides to leave the North country where he has been living for the South where he was born. His aim is to join his twin brother, from whom he was separated when he was nine. On his long and adventurous way home, he meets Aki, a Homo Sapiens woman...

Odličan film! Dobra gluma, dobre maske (hm, mala primedba: da li su se žene u to vreme zaista depilirale? ;) ), interesantna priča, tema koja se ipak ne koristi previše u filmovima. Sve u svemu: preporuka!

Ocena: 8/10

Iris
28.11.2011, 19:53
Kakav je film eragon jel valja sta?

Da li ti je bilo toliko tesko pretraziti temu (http://www.sk.rs/forum/showpost.php?p=1299526&postcount=1594)?

Nash Knight
29.11.2011, 14:02
Evo josh kraceg odgovora:
Losh. Ne. :)

dijego_
29.11.2011, 15:35
The Blood of Heroes (1989) (http://www.imdb.com/title/tt0094764/)

http://img818.imageshack.us/img818/4451/81283528.jpg

Secam se da smo ko klincarija pokusavali da imitiramo igru iz ovog filma :p Zanimljivo da sam otkrio da se sport - jugger, razvio i kao pravo takmicenje sirom sveta, doduse ne tako brutalno kao u filmu :D

Atmosfera dosta podseca na Mad Max 2, a u pitanju je takodje australijska produkcija. Scene na otvorenom su mi lepse odradjene od podzemnog grada i radnja je prilicno jednostavna, ali film je klasik zbog specificnog miksa "prljavog" i cinicnog prizvuka sa avanturom i sportom.

Romantic
29.11.2011, 22:51
American Pie (http://www.imdb.com/title/tt0163651/)

http://ia.media-imdb.com/images/M/MV5BMTY4MDU1MDM4OV5BMl5BanBnXkFtZTYwNTcxNTc5._V1._ SY317_.jpg

Sta reci, a nenasmejati se genijalnosti jednog kulta? :) Msm, posle toliko godina sam odgledao ovo i stvarno odusevljen sam, kao i prosli put. Jim je kralj, ali Stifler :D Stiflerova keva :to_care: ... ajde bre, msm... falilo mi je nesto na sta cu se dosta smejati, ali bas. Kris (Oz) mi je najbolji, jer po osobinama podseca na mene najvise...znate vi vec sta je Americka pita, to nije ono kada Jim legne na pitu :D vec kada uzivate u ovom super tinejdzerskom filmu...ali ono...posle Ace Ventura, ne mogu da se setim filma koji me moze nasmejati kao ovaj film (i naredna dva, a nadam se da ce i 4. deo biti dobar)...

Ocena 10/10.

American pie 2 (http://www.imdb.com/title/tt0252866/)

http://ia.media-imdb.com/images/M/MV5BMTc0Mzc1ODI0MV5BMl5BanBnXkFtZTYwMjA0ODc5._V1._ SY317_.jpg

E pa sad...msm odlican nastavak, Stifler najveci car od svih :D, totalna ludnica, humor na maksimumu...kao i uvek...super je, sta reci, 1. deo mi se vise svideo cini mi se, ali je 2. deo dostojan nastavak.

Ocena 9/10.

The Ruins (http://www.imdb.com/title/tt0963794/)

http://ia.media-imdb.com/images/M/MV5BMTcxNjc1NjkyOF5BMl5BanBnXkFtZTcwMzUwMjA2MQ@@._ V1._SY317_CR0,0,214,317_.jpg

Realno, ovaj film me najvise razocarao u zadnjih 100, 200 filmova koje sam odgledao za zadnja 2, 3 meseca...ne znam kako bih ga opisao, ali bih mogao reci da strasan nije sigurno. Ideja je dobra, ali nekako je delovalo siromasno. Ovo je nesto poput psiholoskog filma, a najveci plus je za uverljivu glumu i to je sve. Stvarno sam pokusao da nekako nadjem nacin da napisem nesto pozitivno, ali...stvarno, film je koji ne preporucujem, akcije nema, mozda malo vise napetosti (zavisi sad kako je ko dozivljava) sa onim biljkama, ali sve je to...interesantna je cinjenica da je film zaradio skoro 3 puta vise nego sto je ulozeno, ali eto. Psiholoski film, uverljiva gluma, malo napetosti...i to je to...mozete ga eventualno pogledati kada vam je bas dosadno...

S obzirom na sve cinjenice, a najvaznija je da pametno utrosimo vreme, narocito kada to trosimo na neki film, moja ocena je jako, jako niska... jer ipak je to sat i po zivota. ;)

Ocena 3,6/10.

Da se razumemo, nekome se moze i svideti i to dosta, jer svi smo mi individualni. Ja sam ovde samo iznosio svoje misljenje o utisku i kvalitetu filma.

pedjosav
30.11.2011, 17:04
Bury My Heart at Wounded Knee (http://www.imdb.com/title/tt0821638/)


Odlican film, preporuka...
O americkim Indijancima kroz zivot Charls Eastman Ohyesse koji je napisao i 10-ak knjiga o Indijancima.Odlicni su glumci (meni nepoznati) a narocito stari Schellenberg.

vlad
30.11.2011, 20:58
The Devils (http://www.imdb.com/title/tt0066993/) (1971) - Ken Russell

http://ia.media-imdb.com/images/M/MV5BOTY2NzE5OTAzNV5BMl5BanBnXkFtZTcwMTcwMTEyMQ@@._ V1._SY317_.jpg

"Ovaj film je zasnovan na istorijskim dogadjajima. Licnosti su postojale i dogadjaji su se odigrali"

Francuska, 17. vek, vreme Cardinal Richelieu iz pomalo "uvrnutog" ugla kako to radi samo Ken Rasel. Od istog rezisera preporuke i za filmove: Mahler (http://www.imdb.com/title/tt0071797/), Tommy (http://www.imdb.com/title/tt0073812/), Savage Messiah (http://www.imdb.com/title/tt0069225/), Altered States (http://www.imdb.com/title/tt0080360/)


8.5/10

Nestor
1.12.2011, 17:21
The Thing (2011) (http://www.imdb.com/title/tt0905372/) - Meni se dopaoovaj ne remake već prequel Carpenterovog originala The Thing (1982) (http://www.imdb.com/title/tt0084787/) ovde saznajemo šta se dogodilo Norveškoj ekspediciji koju je došao da istraži Kurt Russell u originalu. Reditelj nije pokušao da naprav neko čudo već solidan SCI FI Horror a meni je to bilo dovoljno. malo mi samo kraj nije bio najasniji a to je verovatno namerno i urađeno i ako deluje kao neka greška.
Ocena 6/10

HSVstoned
2.12.2011, 11:42
Blitz [2011]

http://www.imdb.com/title/tt1297919/

Pise vam sve u opisu, jedva sam se nakanio da odgledam ovaj film.
Ipak Jason Statham mi je jedan od gotivnijih calaca, ultimativnih j keve :dzavo:

Nista nisam ocekivao od filma a desilo se skroz suprotno, uopste mi nije bio dosadan. Nema preterivanja sa andrenalinsko-testosteronskim suficitom celavog madafakera :dzavo:
Izbor likova je odlican, stvarno ima par teskih faca, psihopata je poremecen :D maksimalno. Uopste kamera/fotografija zvuk/ost su ok.

Sad radnja nije nepredvidiva toliko ali sta sad..

Nema sta mnogo da se prica, preporuka a ja mogu film da castim sa 7/10.

Corwin
2.12.2011, 12:37
OBAVEZNO odgledajte Sumrak:Praskozorje
!
Sinoć smo ga gospođa i ja gledali u bioskopu; oboje smo se odvalili od smijeha.
Negdje sam pročitao da Kristen Stjuart želi da se odrekne slave i povuče iz svijeta glume, što je inicijativa koju treba po svaku cijenu spriječiti! Njena urnebesna gluma u ovom filmu još jednom potvrđuje da se radi o nesvakidašnjem talentu!

zvjer
2.12.2011, 14:04
FESTEN (http://www.imdb.com/title/tt0154420/)

http://www.albany.edu/writers-inst/graphics/festen.jpg

Danski revenge film. Porodica se skuplja da bi proslavila 60. rodjendan oca i glave porodice, ali proslava krece u drugom pravcu.. Dobar je film. Mislim nije lako identifikovati se sa bilo kim na ekranu, pa u pojedinim trenucima sve izgleda groteksno i kao da su likovi izasli iz filozofskih prica, a ne da su nase "komsije".. Zato je mozda malo tezi za pracenje pri kraju filma.

Iris
2.12.2011, 15:06
OBAVEZNO odgledajte Sumrak:Praskozorje
!
Sinoć smo ga gospođa i ja gledali u bioskopu; oboje smo se odvalili od smijeha.

Ja sam se tako lepo provela kad sam gledala Wanted (http://www.imdb.com/title/tt0493464/) :D

ZoNi
2.12.2011, 15:20
Hehe, meni Wanted dobar polu-SF film :) Kao neki strip.

EDIT: sad tek videh da i jeste rađen po nekom stripu :D

player1
2.12.2011, 22:17
Nista nisam ocekivao od filma a desilo se skroz suprotno, uopste mi nije bio dosadan. Nema preterivanja sa andrenalinsko-testosteronskim suficitom celavog madafakera :dzavo:

Jos se secam prve scene u filmu. :dzavo:

Nestor
2.12.2011, 22:36
Straw Dogs (2011) (http://www.imdb.com/title/tt0999913/) - Vrlo nepotreban i loš remake Straw Dogs (1971) (http://www.imdb.com/title/tt0067800/) sve deluje trapavo i ne vredi trošiti vreme.
Ocena 2/10

nexexcalibur
3.12.2011, 0:24
Your Highness...ludacka komedija, vredi odgledati, makar zbog Portmanove :opanachke

http://ia.media-imdb.com/images/M/MV5BMTY2MDgwODIyMV5BMl5BanBnXkFtZTcwODc1NDQ0NA@@._ V1._SY317_CR0,0,214,317_.jpg

Flamel
4.12.2011, 0:31
In time

http://www.imdb.com/title/tt1637688/

Odlicna ideja koja je uzasno realizovana plus sto je Timberlejk dodatno upropastio film.
Izgleda skroz niskobudzetno i jeftino.
Prica je mogla mnogo bogatije da se prikaze kao sto je

sam razvoj te genetike i kako su ljudi postali takvi sa vremenskim satovima, zatim prica o Will-ovom ocu je mogla da se uradi a ne samo da bude spomenuta na trenutke i jos dosta stvari koje su vezane za drustvo i odnose izmedju bogatih i siromasnih.

5/10

zvjer
4.12.2011, 12:37
Ako neko ima predlog za film slican ovom (http://www.imdb.com/title/tt0399146/) bio bih mu brdovito zahalan.

---

Ili preciznije, film sa glavnim junakom koji je hladnokrvan do besvesti?


There Will Be Blood (http://www.imdb.com/title/tt0469494/), film o američkom naftašu, njegovim počecima i usponu.


Skroz si me zeznuo sa ovim jer film ni glavni junak ne podsecaju na History of Violence. Trazio sam istripovanog hladnokrvnog lika kao sto je Vilijam Mani (http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcS5zHYRIBDY56tv0G65QHwRWTJGvKlZb c1-zkLUkxegQbV0t54ryai83fdHoQ), a ne realisticno ateisticko zlo. Al dobro, oprastam ti, dobar je film.

Ocelot
4.12.2011, 13:51
Film po celokupnoj atmosferi dosta podseća na History of Violence i No Country For Old Men. Možda ga nisi najbolje razumeo, ali nema veze,odgledao si odličan film.

zvjer
4.12.2011, 14:39
Film po celokupnoj atmosferi dosta podseća na History of Violence i No Country For Old Men.

Kako to podseca po "atmosferi" na History of Violence? http://www3.b92.net/ipb_images/style_emoticons/default/laugh.gif

Ocelot
4.12.2011, 15:01
Usporeno, smireno, gotovo bez muzike, onda naiđe neka scena gde sve jurne odjednom, pa onda opet smirivanje situacije. Znam na šta misliš, nisu isti žanr; nije to bitno, ne pričam o tome.

zvjer
4.12.2011, 15:10
Znam na šta misliš, nisu isti žanr; nije to bitno, ne pričam o tome.

Ne, ne znas na sta mislim. Jedino sto je slicno je ono sto je primetio hate, desavanje oko oca koji zna da se iskljuci na dugme i da deluje kao neemotivna sirovina, da ne kazem psihopata. Ali s jedne strane, tu je otac koji je prikazan kompleksno i realisticno kao sto je slucaj sa TWBB, koji nema granica u ophodjenju sa drugima, ali i sa sopstvenim detetom sto cini da ceo film bude uzasno depresivan. Dok u History of Violence, sve je istripovano, otac jasno pravi razliku izmedju dobra i zla, zlo je prikazano groteksno, pa je zato sve zabavno i funny.

Iskreno ne znam sta pricas. A nisam ni siguran da si filmove odgledao cele.

Ocelot
4.12.2011, 15:22
Pričam o tome da jedan nije film sa non stop akcijom a drugi romantična komedija. Ne pričam ti o radnji filma i psihologiji likova već baš o toj "atmosferi" što sam već napisao. Odgledaj ih još par puta, možda i primetiš.

zvjer
4.12.2011, 15:27
Ne pričam ti o radnji filma i psihologiji likova već baš o toj "atmosferi" što sam već napisao.

Ne znam sto se nerviras? History of Violence tesko da si gledao celog jer posle pola sata taj film je konstantno nabijen tenzijom do granice pucanja. Sa strane sto se atmosfera ne procenjuje po tome koliko se muzika cesto cuje u filmu http://www3.b92.net/ipb_images/style_emoticons/default/laugh.gif

Ocelot
4.12.2011, 15:35
Nema potrebe da se nerviram, tvoj je problem što gledaš samo pravo i shvataš sve bukvalno. Kao što rekoh, odgledaj ponovo, nekim čudom možda i povežeš te filmove.

Evo ti još neki
Appaloosa (http://www.imdb.com/title/tt0800308/)

Eastern Promises (http://www.imdb.com/title/tt0765443/)

Dva potpuno različita filma, a opet, slična.

hate
4.12.2011, 16:10
@zvjer
Evo pročitaj ponovo moju poruku (http://www.sk.rs/forum/showpost.php?p=1459053&postcount=3094) i videćeš da sam citirao samo deo tvoje poruke.
Možda je glavni lik realistično ateističko zlo ali je hladnokrvan do besvesti. Nisam te ja ništa zeznuo nego ti ne pratiš na času.

Nestor
4.12.2011, 16:14
Puncture (2011) (http://www.imdb.com/title/tt1582248/) - Kaže po istinitom događaju. Klasična priča mali protiv velikog samo što je ovde jedan od tih malih koji ide protiv velike korporacije opasan junkie ali ga to ne sprečava da bude dobar advokat, korupcija, zloba, nepravda itd. Nije loš malo me podsetio na Flash of Genius (2008) (http://www.imdb.com/title/tt1054588/)
Ocena 6.8/10 moja preporuka

zvjer
4.12.2011, 16:26
@zvjer
Evo pročitaj ponovo moju poruku (http://www.sk.rs/forum/showpost.php?p=1459053&postcount=3094) i videćeš da sam citirao samo deo tvoje poruke.
Možda je glavni lik realistično ateističko zlo ali je hladnokrvan do besvesti. Nisam te ja ništa zeznuo nego ti ne pratiš na času.

Mojne da se ljutis na mene, pazio sam na casu :(

Jedino sto je slicno je ono sto je primetio hate, desavanje oko oca koji zna da se iskljuci na dugme i da deluje kao neemotivna sirovina, da ne kazem psihopata.

Nestor
5.12.2011, 16:24
The Ides of March (2011) (http://www.imdb.com/title/tt1124035/) - Izgleda da je ovaj Đorđe Klunić bolji reditelj nego glumac. Posle Good Night, and Good Luck. (http://www.imdb.com/title/tt0433383/) Đole opet ubode. Vrlo dobar politički film i realno prikazuje ceo taj svet politike i tu nemislim samo isključivo na USA već se ovako manje više praktikuje svuda u svetu, film kreće lagano sporije reklo bi se normalo i onda krće da se razvija kao snežna grudva niz planinu koja na kraju naleti na neko selo. Odlična glumačka postava, jedina zamerka bila bi da je možda malo bolji scenario ovo bi bio instant classic.
Ocena 7.5/10 Preporuka

zvjer
5.12.2011, 21:37
Izgleda da je ovaj Đorđe Klunić bolji reditelj nego glumac.

Ovo ne bih znao, ali ima prvoklasan osecaj za izbor glumaca! Rajan Gosling, Filip Sejmur Hofman, Dzef Danijels.. samo po sebi dovoljno da ga postujem kao reditelja!

HSVstoned
6.12.2011, 16:36
Kad vec rece zasnovan na istinitom dogadjaju, sad se setih.

Pre neki dan sam uhvatio na HBO:

The Fourth Kind (2009) (http://www.imdb.com/title/tt1220198/)

http://ia.media-imdb.com/images/M/MV5BMTY2OTM0NDEyM15BMl5BanBnXkFtZTcwNTAzMDY4Mg@@._ V1._SY317_CR0,0,214,317_.jpg

Film je navodno baziran na nekim istinitim dogadjajima i likovi koji se pojavljuju navodno su stvarni s tim sto su u filmu predstavljeni laznim imenima.

Okarakterisao bih ga kao Isterivanje djavola u Alien varijanti. Ljudi misteriozno nestaju sirom zabiti Aljaske, imaju cudna prividjanja u toku sna, pocinju da lude itd. Glavni lik, psiholog, Ebi Tajler (Mila Jovovic, inace super je odigrala ulogu) pokusava da otkirije sta se desava i sama biva uvucena u nesto cemu se nije nadala.

Bilo je pravo osvezenje videti pristup Alien tematici bez klasicnog visokobudzetnog holivudskog ostvarenja koje ukljucuje razaranje Amerike, krv i eksplozije na sve strane i napokon, spasenje covecanstva od strane napucanog americkog madafakera.

Ima tu dozu misterije koja vas intrigira ceo film cak i malu dozu horora, inace nisam nesto plasljiv al' gledao sam film oko ponoci na pola oka i jedna scena me je bas strecnula.

Kraj filma mi se najvise svideo, jer vam je "dostavljeno" tacno onoliko informacija koliko vam treba da se malo zamislite.

Definitivno nije jedan od onih filmova koje odgledate i zaboravite na njih za pola sata, barem meni nije bio. Ne bih se slozio sa ocenom na imdb, mislim da je niska. Izdvojio sam cak i vremena da procitam neke od metacritic review-a i mislim da su potpuno idiotski jer je glavni komentar bio kao film kopira Vestica iz Blera fazon kamere sto nema veze s vezom kao i da film nije dovoljno strasan (iako je zanr filma triler).

Tako da, eto, od mene preporuka.

BTW Uvek me interesovalo kako to bas da se otmice uvek desavaju na americkom kontinetnu. :rolleyes:

Na osnovu procitanog posta bacio sam se na trazenje 720p :)
Dakle sinoc sam odgledao ovaj film, moram da priznam da je Uros malo preterao tako da sam malo smanjio zvuk da me ne presece nesto:dzavo: ali nije bilo potrebe. Znam od koje scene si se iscimao ali je totalno predvidiva, bar meni pa osim prirodne reakcije na iznenadan zvuk nista nije bilo problem :)

Uros je sve rekao o filmu, sto se mene tice ima preporuku jer stvarno nije neko napucano visokobudzetno sranye a i ima malo napetu atmosferu. I svidja mi se sto sam dobio odgovore u pravoj dozi, onoliko koliko treba, cisto da se ne pretera ili ne pokvari film. U verodostojnost price u sumnjam, mislim ne u osnove ali sigurno nije ni 50% tacno ;) Ipak ima malo filovanja.

Inace film me naterao na razmisljanje jer pokrece jednu vecitu temu.. I stvarno bih voleo kroz spoilere ili preko pp da polemisem s nekim :)

Jos sam skoro odgledao Zeitgeist gde je bila jedna zanimljiva teorija/tema za koju smatram da je ispravna.

Evo ide spoiler :

Odmah posle filma sam obnavljao gradivo iz istorije :D celo vece citao o sumerskoj civilizaciji i moje ubedjenje je da veliki broj odgovora o mnogim temama kriju stare civilizacije :dzavo: Da li su sa ove planete ili ne, ja verujem da nisu ili su bar delom povezane sa necim sto nije realno i ovozemaljski, mislim hriscanstvo je prekopirana stara religija stvorena za zaplasivanje i kontrolu ljudi, nema boljeg objasnjenja nego u Zeitgeistu, mada sam i pre toga znao za tu teoriju i verovao u nju. Smatram da je sve ovo sto se desava pod uticajem neke vise sile, svezde/sazvezdja, kosmosa. Da li je ta visa sila Bog, da li je dobra ili losa to ne znam. Svidelo mi se sto je ubacen sumerski jezik u film, kao i par recenica koja je izgovorila ona preplasena Abbey Tyler, prava.


Gluma, zvuk, kamera/fotografija su ok.

Ovaj film od mene ima 7/10.

Partybreaker
7.12.2011, 0:04
Yes Man (http://www.imdb.com/title/tt1068680/) [2008]

http://i.imgur.com/gKeZ7.jpg

Ideja mi se mnogo svidela, jedan od onih filmova kojima saznaš tu osnovnu caku priče i to te već kupi.

Naime, Jim Carrey, izuzetno pasivan lik nakon raskida sa curom, odlučuje da se aktivira socijalno i umesto odbijanja poziva drugara i, generalno, poziva na aktivnosti, na sve odgovara sa "yes". :) To ga, naravno, dovodi u niz situacija koje ne bi iskusio da je sedeo u kući za TV-om. Dosta doprinosi raznolikosti filma.

Da nije njanjavih elemenata pred kraj bio bi sjajan, ovako je samo odličan. :D

8/10


The Commitments (http://www.imdb.com/title/tt0101605/) [1991]

http://i.imgur.com/hQaDv.jpg

Lep prikaz kako nastaje (soul) bend, napreduje, doživljava svoj vrhunac i na kraju se raspada. Odlično razrađeni likovi, svako je autentična faca za sebe. Preporuka za ljubitelje mjuzkla sa drama i comedy elementima.

7.5/10

uros@3D
7.12.2011, 13:47
Dakle sinoc sam odgledao ovaj film, moram da priznam da je Uros malo preterao tako da sam malo smanjio zvuk da me ne presece nesto:dzavo: ali nije bilo potrebe. Znam od koje scene si se iscimao ali je totalno predvidiva, bar meni pa osim prirodne reakcije na iznenadan zvuk nista nije bilo problem :)

Pa nisam ni rekao da je film strasan, samo ta scena me je cimnula jer sam bio pospan, "na pola koplja" sto kazu ljudi. :D

jozvan_Kg
7.12.2011, 14:15
Odgledah prethodnih par dana nekoliko filmova, pa rekoh da iznesem svoje mišljenje.

Conan the Barbarian (http://www.imdb.com/title/tt0816462/)

http://www.parentsexpert.com/wp-content/uploads/2011/08/Conan-The-Barbarian-2011-Movie-Poster.jpg

Bio sam malo zabrinut kako će ispasti ovaj remake, sa obzirom na kultni status originalnog Conana. Iako originalni Conan nije imao neku ogromnu umetnicku vrednost, taj film je bio klasik za većinu gledaoca, sa nekim svojim šarmom i šmekom.

Ovaj novi Conan, sa druge strane, izgleda jeftino. Veoma jeftino. Neki efekti su urađeni lepo, a neki su, jednostavno, loši. A i nešto se ne sećam da je stari Conan bio onako krvav, u ovom filmu čoveka očešeš ramenom, ono krv. Malo su više preterali sa tim.

Gluma, muzika, priča...tanko. Akcija je korektna, ali i u pojedinim momentima se vidi da je razvučena veštački, čisto da se ispuni vreme na ekranu. Pojedine akcione scene su totalno nepotrebne, i čisto su tu radi demostracije Conanove umešnosti u dranju, stenjanju i mlataranju mačem.

Sve u svemu zanimljivo, ali ovo nema veze sa Conanom. Lična ocena 5,5/10.

pentraksil
8.12.2011, 4:31
Melancholia http://www.imdb.com/title/tt1527186/

http://svetfilma.rs/wp-content/uploads/melancholia-2011-1.jpg


Odlican film, ali jako depresivan i tezak. Za neke mozda i malo spor, ali sve to ide u prilog. Prepun simbolike, od mene preporuka, reci vise o ovom filmu samo kvari utisak. Ali opet napominjem, dosta tezak i depresivan film pa ko nema stomak za takve stvari, neka zaobidje.

caine
8.12.2011, 16:27
Poslednje sam gledao Source Code, koji me je dirnuo. Ceo film, cela radnja, u stvari je metafora... To je film o izborima (ne elections, nego choices). Zanimljiv je sve vreme jer prvo ne znaš šta se dešava, a posle ti je zanimljivo da vidiš kako drugačiji izbori donose drugačije rezultate. Preokret nije ništa posebno, što se filmu može zameriti, iako preokret i zaplet uopšte nisu toliko bitni koliko je bitna ta poruka - čak iako si napravio pogrešne izbore, uvek možeš da pokušaš da ih ispraviš! A možda u tome i uspeš... Veoma inspirativno. To je suština filma, i ako se to ne shvati, film onda nije ništa posebno dobro...

Lep prikaz kako nastaje (soul) bend, napreduje, doživljava svoj vrhunac i na kraju se raspada. Odlično razrađeni likovi, svako je autentična faca za sebe. Preporuka za ljubitelje mjuzkla sa drama i comedy elementima.

Film je ekstra za sve koje zanima tematika, posebno jer veliča vrednosti muzike (onaj govor matorog lika sa trubom na kraju). Veoma toplo. Šta god da ti se desi, uvek je tu muzika (i umetnost uopšte), nevidljivi prijatelj da ti pomogne :D Film je ljubavna pesma posvećena muzici! :D

pentraksil
9.12.2011, 4:05
50/50 http://www.imdb.com/title/tt1306980/
http://move.themaneater.com/media/2011/0929/pages/thumbs/50-50-movie-poster-550x817_jpg_300x300_q85.jpg


Jos jedan odlican film, simpaticna komedija, fino sam se nasmejao, bas uhvatila neka susa dobrih komedija, kad ono evo pljuska hehe, odlican izbor pesama (nema ih mnogo ali bas pogodise meni jedne od najomiljenijih tako da me je film jos vise odusevio)....svaka preporuka.

Rainman
9.12.2011, 8:52
A jel si nasao neki titl da valja - srpski, hrvatski, engleski (ima tema, al evo samo na brzaka odgovor ako moze)?

Film ocu odavno da pogledam, al me mrzi bar bez engleskog titla, a nasao sam nesto sto ne valja uopste.

Inace, po meni JGL je jedan od najboljih mladih glumaca - od "3rd rock from the sun" pa sve do "Inception" - mnogo mi je drago sto je postao to sto jeste sada.

Iris
9.12.2011, 10:54
Inace, po meni JGL je jedan od najboljih mladih glumaca - od "3rd rock from the sun" pa sve do "Inception" - mnogo mi je drago sto je postao to sto jeste sada.

Gledala sam jedan interesantan film u kome je glumio, pre nekog vremena - 500 days of summer (http://www.imdb.com/title/tt1022603/). Veoma dobro ostvarenje... iako mozda izgleda kao da je u pitanju jos jedna maloumna romanticna komedija, to svakako nije. Preporucujem za nastupajuci vikend...

Rainman
9.12.2011, 11:40
Apsolutno i od mene preporuka za 500 days of summer.

uros@3D
9.12.2011, 12:21
I od mene, uhvatio sam ga jednom na HBO, dobar film. :)

Rockstar
9.12.2011, 13:37
http://www.imdb.com/title/tt0370986/ Такође и овај, кад сте већ код њега. Филм који говори о траумама, како стварним, тако и оним.. још стварнијим. Није баш лаган, као и сви остали филмови овог контраверзног режисера.

Kidja
9.12.2011, 14:01
A jel si nasao neki titl da valja - srpski, hrvatski, engleski (ima tema, al evo samo na brzaka odgovor ako moze)?

Film ocu odavno da pogledam, al me mrzi bar bez engleskog titla, a nasao sam nesto sto ne valja uopste.

Inace, po meni JGL je jedan od najboljih mladih glumaca - od "3rd rock from the sun" pa sve do "Inception" - mnogo mi je drago sto je postao to sto jeste sada.

http://www.podnapisi.net/cyr/50-50-2011-titlovi-p1386147

Inace meni je film vise tuzan bio nego smesan.Stvar ukusa !

dijego_
9.12.2011, 16:47
Misery (1990) (http://www.imdb.com/title/tt0100157/)

http://db3.stb.s-msn.com/i/C9/A9EA70848DD8A7BE2A39E82678B6A.jpg


Jedan od onih filmova koji ne deluju narocito spektakularno, ali se gledaju u jednom dahu. Ostvarenje koje moze da stoji rame uz rame sa Shiningom i slicnima po efikasnoj radnji i "prigusenim" hororom, koji izbija pre svega iz fantasticne glume Kathy Bates. Posebno je interesantno kako je uspesno sproveden i humor gde sam se usred "strave" slatko ismejao na par mesta :D Cudi me da ga nisam gledao ranije, apsolutna preporuka

ekvi
9.12.2011, 18:38
Kada neko spomene ovaj film odmah osetim jezu koja mi prolazi kroz cukljeve...:paranoia:

bela lampa
10.12.2011, 0:44
Da se nadovezem na Joseph Gordon-Levitt, decko koji obecava, u narednim filmovima ce se tek pokazati. Takodje preporuka i od mene za (500) Days of Summer a prepotucio bi i film Brick (http://www.imdb.com/title/tt0393109/) koji mi se bas svideo - iznenadio me:)

r0nIn
10.12.2011, 17:02
Groundhog Day (http://www.imdb.com/title/tt0107048/)

http://www.dodaj.rs/f/G/do/1eNsomnz/tt0107048.jpg

Ne znam da li je neko ranije pominjao ovaj film?! Ali nema veze, vrijedi ponoviti. Odusevicete se, svi koji niste gledali. Vrhunska komedija, jedna od najboljih koje sam gledao, puna pozitivne energije, entuzijazma... Ovaj film nikako ne smijete propustiti da pogledate ;)

Nash Knight
11.12.2011, 2:25
Slazem se za Brick i za Mysterious Skin, oba filma su odlicna, ali 500 days of summer nisam uspeo da izdrzim vise od 10 minuta, i to u dva navrata. Toliko me nervira sve oko tog filma, od glavne glumice do premise (narochito kombinacija) da nikad nisam uspeo da ga odgledam do kraja.

vlad
11.12.2011, 4:52
Ironiya sudby, ili S lyogkim parom (1975) (http://www.imdb.com/title/tt0073179/)

http://ia.media-imdb.com/images/M/MV5BMTc3NDEzMjMzNF5BMl5BanBnXkFtZTcwOTQ2MTMyMQ@@._ V1._SY317_CR5,0,214,317_.jpg

Tradicionalno, popodnevno okupljanje nekoliko drugara na dan doceka Nove Godine, zbog previse alkohola, krece nepredvidjenim tokom.

"I've been told that this film is shown every New Year's Eve in Russia, and there is no doubt why. It is exquisitely romantic, appropriately funny and symbolizes the best of Russia. It's sentimentally touches a heart string in everyone and its seeming lack of reality only makes it more realistic. With a fantastic soundtrack and some beautiful poetry, you truly have not seen a good film until you have seen this. I could watch it again and again and....."

10/10

Yt4MjGo6AFA

Postoji i nastavak: Irony of Fate 2 (2007) (http://www.imdb.com/title/tt0987918/), ali ne preporucujem ga jer je puno slabiji.

gorann
11.12.2011, 22:46
postoji i nastavak: irony of fate 2 (2007) (http://www.imdb.com/title/tt0987918/), ali ne preporucujem ga jer je puno slabiji.

Одличан је и други део, слободно га погледајте :)

JohnnyNT
11.12.2011, 23:10
Unforgiven (http://www.imdb.com/title/tt0105695/) (1992)

http://ia.media-imdb.com/images/M/MV5BMTM2MjExNTEwMV5BMl5BanBnXkFtZTcwMzIyMDEyMQ@@._ V1._SY317_CR11,0,214,317_.jpg

Odavno mi ovaj vestern stoji na hardu i vrhu liste "Odgledati", ali tek sam se juče nakanio :D
Bilo je malo neobično videti Istvuda u ulozi prljavog, pokvarenog, smotanog, i u suštini zlog lika.Borbe, ubistva, nasilje i oružje uopšte nisu zabavni, čisti i časni iako ih mnogi predstavljaju tako "romantizovano".To je u stvari neka poruka koja se provlači kroz ceo film.Ali na kraju, u onoj napetoj situaciji i pucnjavi, Istvud me ipak podseća na lika iz čuvene trilogije (http://en.wikipedia.org/wiki/Dollars_Trilogy).

Sve u svemu, i pored nekih manjih nelogičnosti, Istvud je dokazao da mu režija ide od ruke skoro koliko i gluma (doduše ima i tu izuzetaka).

Definitivno 10/10, preporučujem i onima koji ne vole ovaj žanr.

zvjer
11.12.2011, 23:53
Gde me nadje, sinoc sam ga skinuo i opet obrnuo! Film koji definitivno spada u mojih top 5!

Rockstar
12.12.2011, 2:32
unforgiven (http://www.imdb.com/title/tt0105695/) (1992)

http://ia.media-imdb.com/images/m/mv5bmtm2mjexntewmv5bml5banbnxkftztcwmziymdeymq@@._ v1._sy317_cr11,0,214,317_.jpg

odavno mi ovaj vestern stoji na hardu i vrhu liste "odgledati", ali tek sam se juče nakanio :d
bilo je malo neobično videti istvuda u ulozi prljavog, pokvarenog, smotanog, i u suštini zlog lika.borbe, ubistva, nasilje i oružje uopšte nisu zabavni, čisti i časni iako ih mnogi predstavljaju tako "romantizovano".to je u stvari neka poruka koja se provlači kroz ceo film.ali na kraju, u onoj napetoj situaciji i pucnjavi, istvud me ipak podseća na lika iz čuvene trilogije (http://en.wikipedia.org/wiki/dollars_trilogy).

Sve u svemu, i pored nekih manjih nelogičnosti, istvud je dokazao da mu režija ide od ruke skoro koliko i gluma (doduše ima i tu izuzetaka).

Definitivno 10/10, preporučujem i onima koji ne vole ovaj žanr.

Хм, погледај га поново :) Шта мислиш, како је некадашњи чувени револвераш постао Швајнштајгер? :) Клинт Иствуд је и режисер и идеја филма је била да он постане последњи вестерн, да затвори читаву ту причу и једно поглавље кинематографије. Врло је романтизован такође, на један "прљав" начин (тек на крају се поново `вата флаше), све у свему, невероватан филм, али њих Иствуд има сијасет.

Iris
12.12.2011, 10:54
... све у свему, невероватан филм, али њих Иствуд има сијасет.

Vaistinu. Čovek je čak i bolji režiser nego što je glumac...

JohnnyNT
12.12.2011, 12:34
Хм, погледај га поново :) Шта мислиш, како је некадашњи чувени револвераш постао Швајнштајгер? :) Клинт Иствуд је и режисер и идеја филма је била да он постане последњи вестерн, да затвори читаву ту причу и једно поглавље кинематографије. Врло је романтизован такође, на један "прљав" начин (тек на крају се поново `вата флаше), све у свему, невероватан филм, али њих Иствуд има сијасет.

Da, uopšteno gledano i jeste romantizovan, ali gledano u odnosu na trilogiju koju sam pomenuo ovaj film i nije baš toliko "špagetast" :D

zvjer
12.12.2011, 15:07
A sta bi znacilo da je romantizovan? Da, jedino sto mi je sa tim filmom strange je lik Morgan Frimena. Crnac, kauboj, s juga Amerike... mozda bi izgledao za nijansu realisticnije da su ga bar jednom nazvali nigga ili bar pogledali tako. Sto je najzanimljivije to i ne upada u oci... valjda zato sto je film genijalan.

Nestor
12.12.2011, 16:06
Contagion (2011) (http://www.imdb.com/title/tt1598778/) - Šta znam nešto mi je bio poprilično dosadan i kao da je promašio metu. Film govori o mogućoj pandemiji virusa tipa svinjski grip ili ptičiji ali ništa novo nisam vieo od onog što sam gledao na Discovery Chanel i sličnim kanalima mada mi se sam kraj dopao.
Ocena 5/10 Baš ako nemate šta drugo ili vas interesuje tema.

Sheldon Cooper
12.12.2011, 18:31
The Dark Knight (http://www.imdb.com/title/tt0468569/)

http://ecx.images-amazon.com/images/I/51HvSXrrsZL._SX500_.jpg

Одавно сам гледао, али сам сада одлучио да га одгледам у 1080п, како доликује.
Одличан филм. За нијансу бољи од претходног дела, мада остаје питање да ли би било тако да
није Леџера који је феноменално одиграо улогу Џокера. Једноставно не видим како би неко
и на који начин то боље урадио. Истина, филм има и лоших тренутака, све време покушава да пошаље неку поруку, али не успева.
Ипак, нека укупна оцена би била 8.9/10.

Није ми јасно, зашто је правио фрку око оне соларне ствари коју је Бетмен користио на крају филма?

Eddy
12.12.2011, 18:45
Zbog zadiranja u privatnost i potencijalnog spijuniranja.

zvjer
13.12.2011, 0:25
Једноставно не видим како би неко
и на који начин то боље урадио.

Mene Ledzer u toj ulozi uzasno podseca na kolegu iz filma.

gM3ZQCxn0es

Rockstar
13.12.2011, 2:09
Melancholia http://www.imdb.com/title/tt1527186/

Odlican film, ali jako depresivan i tezak. Za neke mozda i malo spor, ali sve to ide u prilog. Prepun simbolike, od mene preporuka, reci vise o ovom filmu samo kvari utisak. Ali opet napominjem, dosta tezak i depresivan film pa ko nema stomak za takve stvari, neka zaobidje.

Одгледао сам га, пошто волим депресивне и тешке ствари :) Изгледа да је цео hype проузрокован изјавом режисера да разуме Хитлера, јер једино тако филм као целина може имати некакву "идеју".. Сјајна фотографија у тренуцима, али пречесто се јавља одрећен вид дезоријентације, и сваки заплет/расплет је више него очигледан, а самим тим и "порука" је помало лагана. Прво сам се изненадио са Кирстин, не бих јој дао више од 35, кад оно, она тек 29 :) Добра глума и све, али испод површине се и не крије Бог зна шта.. Мада, изгледа да је ово један од оних волим/мрзим филмова, судећи по коментарима..

caine
13.12.2011, 14:05
Geri Oldmen u Leonu je mnogo luđi i zlokobniji od Džokera. Geri Oldmen u Leonu je najsuroviji negativac ikad, a ne radi bog zna šta. Na neki način je realističan i zloba prosto curi iz njega.

HSVstoned
13.12.2011, 15:08
Ono sto je Kartmen u odnosu na Barta, e to je Geri u odnosu na Dzokera :dzavo: :to_care: Sinoc sam odgledao film, nemam reci, odusevljen sam.
A nije nemoguce da je toliko uverljiva gluma posledica koriscenja gudre.

Doomche
13.12.2011, 15:53
Geri Oldmen u Leonu je mnogo luđi i zlokobniji od Džokera.
Radi se o drugachijem tipu negativca, mislim da se ne mogu direktno porediti jer nekako ostavljaju drugachiji utisak. Dzoker je vishe psiholoshki negativac.
Geri Oldmen u Leonu je najsuroviji negativac ikad, a ne radi bog zna šta. Na neki način je realističan i zloba prosto curi iz njega.

Pfffffffft. Jedino ako je suroviji od ovog (http://www.imdb.com/character/ch0014683/) pogleda, a i zlobniji!
http://3.bp.blogspot.com/_0Sg01uo-_QI/TKE4AY_CumI/AAAAAAAAAFo/4uqKp4Q-CBM/s400/Ming.jpg
:to_care:

Eddy
13.12.2011, 16:00
LOL, FG!!! Jedini DVD koji sam kupio na (jel na?:icon_scra) trafici. Ne znam zasto al bas volim taj film.

HSVstoned
13.12.2011, 16:19
Dzoker je vishe psiholoshki negativac.

Nije ni Geri odmakao. Ja skoro veceg psihopatu nisam video, cak mi je dzoker sad malo i smesan..

caine
13.12.2011, 23:33
Radi se o drugachijem tipu negativca, mislim da se ne mogu direktno porediti jer nekako ostavljaju drugachiji utisak. Dzoker je vishe psiholoshki negativac.

OK, mada je i Geri "psihološki" negativac, s obzirom na to da je lud ko struja :D Džoker je zabavan za gledanje, zloban i kul na stripovski način; Geri je prava stvar :cool:

Doomche
13.12.2011, 23:38
Nisam se lepo "odrazio", uvideo sam to odmah, ali me mrzelo da ispravljam. Ne kazhem da je jedan bolji/loshiji, vec da su razlichiti. Dzoker svoje zlochine mnogo vishe postizhe na psiholoshkom nivou utichuci na svest i racionalizaciju zhrtava od Gerija, ako bash moram da preciziram. Davno smo zakljuchili da su obojica psihopate :D.

Al mislim da smo malo preterali, nema potrebe da razglabamo o tome na sledecih 5 stranica.

Nestor
14.12.2011, 16:44
A Good Old Fashioned Orgy (2011) (http://www.imdb.com/title/tt1231586/) - Komedija koja nema ni trunku humora, tu i tamo Jason Sudeikis kaže nešto smešno ali ni blizu da bi bilo dovoljno da izvuče ovaj film.
Ocena 1.5/10 Ni pod stavkom razno, užas

mp3lopov
14.12.2011, 17:22
Catch .44 (http://www.imdb.com/title/tt1886493/) i Salvation Boulevard (http://www.imdb.com/title/tt1251743/)

Dva filma koja su totalni promasaj. Iako imaju "solidnu" glumacku postavu oba su ocajna. Rekao bih da je B produkcija. Prvi je nekim ponavljanjem scena trebao da bude zanimljiv i napet a ispao je ocajan. Gluma Brus Vilis-a je katastrofalna. Drugi takodje ocajan, i gluma i radnja. Oba zaobici u sirokom luku.

Ali zato je The Fourth Kind (http://www.imdb.com/title/tt1220198/) bio OK. Kada se pojavio trejler mi je bio nezanimljiv ali je ipak vredan gledanja pogotovo ko voli ovu tematiku. Hvala na preporukama.

pedjosav
14.12.2011, 18:26
Sinoc i ja gledao ``catch 44``

slazem se da je film promasaj.
2 svima poznata glumca nisu dovoljna da izvuku film...
Pokusano je da sa (previse puta) ponavljanjem istih kadrova ucine valjda interesantnim, kao na kasicicu otkrivanje radnje ili pozadine radnje...
previse sam vec slova potrosio na ovaj film ...

nexexcalibur
15.12.2011, 2:17
Odgledao Drive (http://www.imdb.com/title/tt0780504/) upravo, i sta znam...nit smrdi nit mirise...mnogo su ga hvalili pa su mi i ocekivanja bila ogromna...

Spor film, hteli su nesto, ne znam da li su uspeli...sta znam, subjektivna ocena 5/10

Wolverine
15.12.2011, 2:40
Vaistinu. Čovek je čak i bolji režiser nego što je glumac...

Istvud kao glumac ima šmek i kuloću. :D
Kao režiser, skroz druga priča, u njegovim filmovima postoji neki tempo, onako, postepen. Niti su previše brzi niti su previše spori. Vrlo fino priča priče.

Belfegor
15.12.2011, 16:32
Back to the Future (http://www.imdb.com/title/tt0088763/)

Steta sto vise ne prave ovako dobre filmove, odgledao i uzivao.

Rainman
15.12.2011, 18:50
50/50

http://move.themaneater.com/media/2011/0929/pages/thumbs/50-50-movie-poster-550x817_jpg_300x300_q85.jpg

http://www.imdb.com/title/tt1306980/

Primetio sam da u poslednjih par godina sve vise volim filmove o obicnim stvarima, ljudima i dogadjajima... Mozda to ide sa godinama - sta znam... U zanru pise drama/komedija - mada je po meni mnogo vise ovo ozbiljan film, a humor je tu, samo je suptilno prikazan u zavisnosti od situacije. Nema nikakvih usiljenih fora.

Nisam imao pojma do samog kraja sta ce se desiti iako postoje samo dve moguce opcije.

Odlican film. Mozda najbolji ove godine koji sam odgledao.

9/10 za 50/50. I preporuka naravno.

HSVstoned
15.12.2011, 18:58
Stvarno odlican film. Neko je ovde napisao da je komedija i to jedna od boljih ove godine:to_care: ali ne, ovo je poprilicno ozbiljan, film drama sa malo fino uklopljene komedije.
Seth Rogen ocigledno voli da bude stoka:dzavo: Ali i to je odradjeno sa ukusom.
Gluma je ok, prica originalna. Sto se mene tice 8/10.

Nutsbre@ker
16.12.2011, 1:07
Samo što sam završio gledanje ovog... http://www.moviesonline.ca/movie-gallery/albums/userpics//poster_ButterFly-On-A-Wheel.jpg
Shatered (http://www.sk.rs/forum/Butterfly%20on%20a%20Wheel) ( originalni naziv je Butterly on a wheel)
Savršenstva od filma. Jednostavno film me je prosto oduvao radnjom zapletom, povodom svih dešavanja u filmu ( koji je danas tako čest :dzavo: ), kao i savršenim planom za osvetom. Šta da vam kažem kada...
Na kraju ispada mnogo bolja osoba, i mnogo je humaniji, i pošteniji nego glavni junak filma, na koga će se svi sažaliti jer je jel'te žrtva
Jedino što mi ne odgovara u vezi ovog filma je što ga nisam odgledao ranije, a mesecima mi već stoji na hardu. Moja ocena 15/10, i svaka preporuka za gledanje, 95 minuta koliko film traje će vam jednostavno proleteti.

pentraksil
16.12.2011, 1:32
Odlican film, jedan od retkih koji vas svojim zapletom iznenadi...ajde ljudi neki slican film preporucite.

zvjer
16.12.2011, 1:48
http://www.imdb.com/title/tt0498399/

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT6D7Ej38jUpzAUwECcPuAlrkuFQnxdz sbXpyZymUjefuDEkV-4kZfsBHfK

Film o porodici gde su otac i jedan sin policajci, a drugi sin blizak ljudima s one strane zakona.. Dobar film, sa odlicnim glumcima i nabijenom radnjom! Kad kazem nabijenom onda mislim na to da imam utisak da sam odgledao seriju, a ne film!

caine
16.12.2011, 1:51
Odlican film, jedan od retkih koji vas svojim zapletom iznenadi...ajde ljudi neki slican film preporucite.
The Lazarus Project - http://www.imdb.com/title/tt0464041/combined

mp3lopov
16.12.2011, 17:50
Samo što sam završio gledanje ovog... Shatered (http://www.sk.rs/forum/Butterfly%20on%20a%20Wheel) ( originalni naziv je Butterly on a wheel) savršenstva od filma. Jednostavno film me je prosto oduvao radnjom zapletom, povodom svih dešavanja u filmu ( koji je danas tako čest :dzavo: ), kao i savršenim planom za osvetom. Šta da vam kažem kada...
Na kraju ispada mnogo bolja osoba, i mnogo je humaniji, i pošteniji nego glavni junak filma, na koga će se svi sažaliti jer je jel'te žrtva
Jedino što mi ne odgovara u vezi ovog filma je što ga nisam odgledao ranije, a mesecima mi već stoji na hardu. Moja ocena 15/10, i svaka preporuka za gledanje, 95 minuta koliko film traje će vam jednostavno proleteti.

Kakav trip, tek sad sam skontao da je to ustvari Butterfly on a wheel i da sam ga vec gledao. :kreza: Pretera ga ti da je 15/10. Od mene 5/10 jer mi je na momente bio dosadan i Butler i Brosnan su me nervirali tokom celog filma.

HSVstoned
16.12.2011, 17:53
Znao sam da je preterao sa ocenom :kreza: i vise verujem u 5/10.

Nutsbre@ker
16.12.2011, 18:17
Mozda i jesam preterao sa ocenom ali to je stvar ukusa.... film i jeste pomalo spor, ali samo na pocetku posle ide sve brze i brze... ALi dobro svako ima pravo na misljenje. Sada kada sam se ohladio od utisaka dajem mu realnih 8.5/10. Posebno mi je bio interesantan Brosnan jer ga prvi put gledam kao uslovno receno poremecenog negativca, vise ga vezujem za pomalo detinjastog i blentavog Dzejms Bonda, Aferu Tomas Crown, i onaj idiotizam od mjuzikla Mamma mia.

mp3lopov
16.12.2011, 18:57
@ Nutsbre@ker

Npr. od te vrste fimova je mnogo bolji The Game (http://www.imdb.com/title/tt0119174/)

Nutsbre@ker
16.12.2011, 19:00
Hvala i cini mi se da sam ovo gledao daavno.....

vlad
16.12.2011, 19:23
vise ga vezujem za pomalo detinjastog i blentavog Dzejms Bonda, Aferu Tomas Crown, i onaj idiotizam od mjuzikla Mamma mia.

Ma OK je Brosnan i kao 007, jeste da je pokusao malo da kopira Rooger Moore, ali i takav je bolji od svih ostalih 007, ne racunajuci naravno pravog Bonda, Sean Connery :).
Kad vec pomenu Tomas-a Crown-a pogledaj, ako nisi, original The Thomas Crown Affair (http://www.imdb.com/title/tt0063688/), lepa muzika, a tu su Steve McQueen i Fay Dunaway, sasvim dovoljno za pristojan film.
http://ia.media-imdb.com/images/M/MV5BOTA5NzQ4NjE4NF5BMl5BanBnXkFtZTcwMjIzMzY3NA@@._ V1._SY317_.jpg

Iris
16.12.2011, 19:32
Ma OK je Brosnan i kao 007, jeste da je pokusao malo da kopira Rooger Moore, ali i takav je bolji od svih ostalih 007, ne racunajuci naravno pravog Bonda, Sean Connery :)

Interesantno, meni je upravo sir Roger Moore uvek bio "pravi" James Bond, sa klasicnim engleskim temperamentom i drzanjem...

U to ime, za predstojeci vikend preporucujem da pogledate ostvarenja For your eyes only (http://www.imdb.com/title/tt0082398/), Octopussy (http://www.imdb.com/title/tt0086034/) i A View to a Kill (http://www.imdb.com/title/tt0090264/) - malo obnavljanje gradiva ;)

kBSJdDLGrBA

Eddy
16.12.2011, 20:25
Zasto bas te?

Iris
16.12.2011, 21:56
U svima James Bonda glumi pomenuti mr. Moore, a subjektivno mislim da spadaju među interesantnija ostvarenja franšize... pa ko voli Bonda, a nije ih gledao ili želi da obnovi gradivo, ja ih preporučujem za gledanje.

pedjosav
16.12.2011, 22:17
Interesantno, meni je upravo sir Roger Moore uvek bio "pravi" James Bond, sa klasicnim engleskim temperamentom i drzanjem...

U to ime, za predstojeci vikend preporucujem da pogledate ostvarenja For your eyes only (http://www.imdb.com/title/tt0082398/), Octopussy (http://www.imdb.com/title/tt0086034/) i A View to a Kill (http://www.imdb.com/title/tt0090264/) - malo obnavljanje gradiva ;)

kBSJdDLGrBA

I ja smatram da je Moore bolji za ulogu 007, nekako je prefinjeniji sto je vazno za tajnog agenta, dok je Connery vise sirovina ...

Eddy
16.12.2011, 22:17
Bas sam hteo da krenem da gledam JB filmove. Ali nisam mogao da se odlucim da li da idem redom ili ne. Bas gledam For Your Eyes Only. Nesto se ne secam da sam gledao ovaj. To mi je cudno, da sam nekako propustio nek 007 film.

dijego_
16.12.2011, 22:20
Rise of the Planet of the Apes (2011) (http://www.imdb.com/title/tt1318514/)

Ne znam da li da kazem da sam razocaran ili iznenadjen iz jednog razloga - nisam ocekivao nista, ali kako je film odmicao stekao sam utisak da je bolji nego sto sam mislio, da bi onda ipak niz nelogicnosti i klishei koji iskachu pokvarili utisak, i sto je najvaznije - ono sto se pokazalo tokom minuta zavrsne spice je zapravo ono sto sam ocekivao da vidim u filmu. Film ne da mi deluje kao prva epizoda serijala, nego kao prolog za tu prvu epizodu, sto mi samo smrdi na jos vise "cedjenja" fransize.

Postapalica "nije lose, ali je moglo bolje" mi ovde zaista deluje prikladno 6/10

RUSuper
16.12.2011, 22:23
Film je radjen po 4 delu......kao remake dodje.

SaT|WarLord
16.12.2011, 23:10
rise of the planet of the apes (2011) (http://www.imdb.com/title/tt1318514/)

ne znam da li da kazem da sam razocaran ili iznenadjen iz jednog razloga - nisam ocekivao nista, ali kako je film odmicao stekao sam utisak da je bolji nego sto sam mislio, da bi onda ipak niz nelogicnosti i klishei koji iskachu pokvarili utisak, i sto je najvaznije - ono sto se pokazalo tokom minuta zavrsne spice je zapravo ono sto sam ocekivao da vidim u filmu. Film ne da mi deluje kao prva epizoda serijala, nego kao prolog za tu prvu epizodu, sto mi samo smrdi na jos vise "cedjenja" fransize.

Postapalica "nije lose, ali je moglo bolje" mi ovde zaista deluje prikladno 6/10Мени се заправо филм изузетно свидео. Након гледања овог филма, мајмуни су ми поред мачака постали омиљене животиње, а мржња према људском роду ми се потпуно учврстила на власти. 10/10

vlad
16.12.2011, 23:33
Interesantno, meni je upravo sir Roger Moore uvek bio "pravi" James Bond, sa klasicnim engleskim temperamentom i drzanjem...

A meni je Roger Moore najbolji kao Simon Tamplar (Svetac (http://www.imdb.com/title/tt0055701/)) u isto vreme kada je Sean Connery stvarao Bonda.
http://ia.media-imdb.com/images/M/MV5BMjEzOTUzMDIzOF5BMl5BanBnXkFtZTcwMzE2NDAzMQ@@._ V1._SY317_CR5,0,214,317_.jpg

Moore nije nista drugo uradio osim sto je sarm Simon-a Tamplar-a preneo u 007. Potpuno ista gluma, pa gledajuci njegovog Bonda stalno mi je Svetac tu negde prisutan. Daleko od toga da mi se Moore-ov Bond ne dopada, ali... ipak je jedan pravi 007 :)

Uzgred, i Sean Connery ima titulu "sir" kao i Roger Moore, ako je uopse bitno to naglasavati.

bela lampa
17.12.2011, 0:38
Lars and The Real Girl (http://www.imdb.com/title/tt0805564/)

http://images.moviepostershop.com/lars-and-the-real-girl-movie-poster-2007-1020406761.jpg

Prilicno neobican film, dosta me je iznenadio svojom radnjom, humorom, pogotovo samim krajem koji mi se svideo. Pogotovo mi se svideo Ryan Gosling koji je potpuno usao u lik Lars Lindstroma, svaka mu cast:tapsh:

pentraksil
17.12.2011, 1:06
Odlican film, moracu opet da odgledam...preporuka i od mene

ZoNi
17.12.2011, 2:30
idiotizam od mjuzikla Mamma mia.
Ne volim mjuzikle, ali ovo je odličan film! :)

Miki1987
17.12.2011, 3:01
Робер Де Ниро игра лика који је опседнут једном класичном америчком стенд-ап-комеди емисијом и учиниће све да се у њој појави и покаже свету да је он прави The King of Comedy (http://www.imdb.com/title/tt0085794/) !

http://img.movieberry.com/static/photos/20675/poster.jpg

Скорсезе, Де Ниро, шта вам више треба. Филм није стекао већу славу, сами нагађате зашто. Нема довољно акције и крви по плафонима. Мени је међу бољима које сам одгледао. Једноставно оставља неки утисак после гледања. Филм је као комедија и има доста делова који ће вас насмејати али велики део времена ће вам бити некако непријатно да га гледате. Цео тај однос Де Нира и студија којем жели да представи свој таленат, па и према самим мега-популарним водитељем мега-популарне емисије је понижавајући, а ту је и једна лудача за коју не знате шта ће да уради у селдећем кадру.

ZoNi
17.12.2011, 13:46
велики део времена ће вам бити некако непријатно да га гледате
Ok, da ga ne gledam onda :kreza:

Iris
17.12.2011, 13:49
Moore nije nista drugo uradio osim sto je sarm Simon-a Tamplar-a preneo u 007. Potpuno ista gluma, pa gledajuci njegovog Bonda stalno mi je Svetac tu negde prisutan. Daleko od toga da mi se Moore-ov Bond ne dopada, ali... ipak je jedan pravi 007 :)

Nisam gledala Simona Templara i stoga ne mogu da poredim, a pošto sam prvo gledala upravo filmove sa Murom kao Bondom, on mi se nametnuo kao "onaj pravi".
Iako veoma poštujem Konerija, kao Bond mi nekako nije bio upečatljiv (osim možda u come-backu Never say never again (http://www.imdb.com/title/tt0086006/); izgleda da su ga uloge u zrelijim godinama bolje definisale kao glumca).

Uzgred, i Sean Connery ima titulu "sir" kao i Roger Moore, ako je uopse bitno to naglasavati.

Hahaha, znam, boravila sam u Škotskoj baš u vreme kada mu je dodeljena titula... žestoko su ga ispljuvali zbog toga :D

Jedan zabavni intervju sa sir Mooreom (http://www.telegraph.co.uk/culture/film/8861567/Sir-Sean-Connery-I-cant-understand-him-says-Sir-Roger-Moore.html), i još par linkova (http://www.telegraph.co.uk/culture/film/starsandstories/3561124/Roger-Moore-Im-the-worst-Bond-apparently.html) pride (http://www.telegraph.co.uk/culture/books/non_fictionreviews/3561968/Review-Roger-Moore-My-Word-Is-My-Bond-by-Roger-Moore.html).

Miki1987
17.12.2011, 16:46
Ok, da ga ne gledam onda :kreza:

Не у том смислу :) То само говори колико су уверљиви глумци. Иначе, прочитао сам да је Де Ниро на снимању сцене када је тај главни популарни комичар требао да се наљути на Де Ниров лик, овај причао вицеве о јеврејима како би га разбеснео :kreza:
Погледај га слободно.

Nestor
17.12.2011, 16:55
Moneyball (2011) (http://www.imdb.com/title/tt1210166/) - Dobar, sioć mi je lego baš kako treba. Bred solidan ostatak ekipe taman po meri i jako interesantna priča o savremenom profesionalnom sportu i čoveku koji se u njega ne uklapa ali uspeva da postigne rezultate. Čak i ako ne volite bejzbol dajte šansu ovom filmu, ja sam prema tom sportu ravnodušan ali film mi se baš dopao.
Ocena 7.5/10 Preporuka

Горски_Штаб
18.12.2011, 5:33
Јел гледао неко нови HOSTEL III (http://www.imdb.com/title/tt1255916/)?
Просто се запитам чему служе овакви филмови? Инфицираност америчког ума насиљем је за дубље анализе, па су у новом наставку отишли и корак даље, углавном филм има 2-3 занимљиве форе у радњи па онда постаје предвидљив, оно што је једини + овог филма су девојке.Не знам ни што сам га гледао чисто зато што сам и прва 2, не дајем препоруку за ово осим ако неко се пали на такве ствари. оцена 4/10 .

Eddy
18.12.2011, 5:53
Hteo sam dugacak post, ali ipak cu samo kratko. Americki umovi, a odgledao si sva tri Hostel-a? A i ko da je neko odgledao Srpski film, pa je rekao ti srpski umovi inficirani...

pedjosav
18.12.2011, 8:51
Јел гледао неко нови HOSTEL III (http://www.imdb.com/title/tt1255916/)?
Просто се запитам чему служе овакви филмови? Инфицираност америчког ума насиљем је за дубље анализе, па су у новом наставку отишли и корак даље, углавном филм има 2-3 занимљиве форе у радњи па онда постаје предвидљив, оно што је једини + овог филма су девојке.Не знам ни што сам га гледао чисто зато што сам и прва 2, не дајем препоруку за ово осим ако неко се пали на такве ствари. оцена 4/10 .

Gledao sam 1.film, gadne su to stvari (da ne spoilujem) ali sam do kraja odgledao da vidim zasto...ostale necu da gledam iz istog razloga kao i srpski film.

Nesho
18.12.2011, 21:58
Evo nesto novo od Stephen Kinga "Bag of Bones".
http://www.imdb.com/title/tt1212452/

Marti Misterija
18.12.2011, 22:41
Jesi li gledao? Kakav je? Bilo kakvi utisci osim najave da je izasao!

Nesho
18.12.2011, 23:05
Knjiga je OK, film skinuo pre tri dana, nisam stigao pogledati.

Marti Misterija
18.12.2011, 23:14
Za knjigu znam, ali posto je tema "Dnevnik gledanja filmova" rekoh da nam kazes nesto vise o samom filmu...

Nash Knight
18.12.2011, 23:48
Knjiga je jako dobra, za film sad prvi put cujem da postoji, tako da, hvala, javljam utiske kad odgledam

pentraksil
19.12.2011, 0:17
Evo nesto novo od Stephen Kinga "Bag of Bones".
http://www.imdb.com/title/tt1212452/

Pa onako....Knjiga je uvek bolja naravno, ali ovo me nesto nije odusevilo. Previse se oslanja na horor elemente (kojih ni u knjizi nema bas mnogo) a zanemaruje likove koji zasluzuju mnogo vise paznje. Meni je potpuno bezveze toliko akcentovanje na komunikaciji izmedju Nunana i Dzo...preterali su, od zvonjave zvonceta do poruka na frizideru. U knjizi Majk je imao kontakt sa njom, ali u filmu oni samo sto ne sednu za sto i pricaju. Knjiga je imala neki mistican elemenat, ovde je sve to na izvolte. Film se vrti samo oko glavnog lika, a ostali nikako da dobiju sansu da ih bolje upoznate. Savrsen primer (ujedno i temeljac u knjizi) su Meti i Kajra. Mozda sve ukupno imaju 15 minuta pojavljivanja u oba dela filma (film je iz dva dela), a o Maksu i drugima da ne govorim. E sad izbor glumaca...Pirs mi nekako nije bas za ovu ulogu, dok sam citao knjigu Nunan me je jako podsecao na ovog glumca
http://www.imdb.com/name/nm0005221/ Pirs dosta odudara. Sto se tice ostalih, nije los izbor, devojcica se savrseno uklapa, ali dzabe kada se skoro i ne pojavljuje. Odgledajte cisto ako zelite da vidite ekranizaciju, ne ocekujte nista posebno ni prosecno. E sad ko nije citao knjigu mozda mu se film i dopadne. Nije najgora ekranizacija, nemojte misliti da sam onaj sto zanoveta kako nikada nije zadovoljan ekranizacijom, ali su stvari mogle mnogo bolje da se urade, samim tim dobili bi odlican film. Ovako je blagi promasaj.

ZoNi
19.12.2011, 0:38
Knjiga je uvek bolja naravno, ali ovo me nesto nije odusevilo
Ne znam što ljudi stalno porede knjigu i film - to su dve različite stvari, čak i kada je film rađen po knjizi.

Inače, uvek dajem prednost filmu :)

pentraksil
19.12.2011, 1:17
Pa sto onda raditi film po knjizi ako su dve potpuno razlicite stvari? Umetnost je umetnost, moze da se iskaze na vise nacina. Problem je u tome sto je film dosta lose uradjen a mogao je jednostavno da prati dogadjaje iz knjige i nikakvih problema ne bi bilo. Ne zato sto je to iz knjige ili zato sto su verni originalnom delu, vec zato sto su neke stvari odlicno napisane u knjizi, a na filmu (ima mnogo primera) ih ili zanemare ili potpuno iskasape. Svakako treba uporedjivati RADNJU iz filma i knjige, ali ne treba uporedjivati izmedju CITANJA knjige i GLEDANJA filma. Za mene je veci dozivljaj procitati dobru knjigu nego odgledati dobar film.

Miki1987
19.12.2011, 2:48
У праву си, а уз то ако се некоме свидела идеја и радња филма који је рађен по књизи, увек треба споменути да она постоји. Можда се неко заинтересује па прочита и књигу.

Kidja
19.12.2011, 2:53
Jesi li gledao? Kakav je? Bilo kakvi utisci osim najave da je izasao!

Neces se pokajati, sem ako nisi procitao knjigu :D
Uglavnom vredi pogledati a to sto su izbacili neke likove to je druga prica.

Горски_Штаб
19.12.2011, 6:23
hteo sam dugacak post, ali ipak cu samo kratko. Americki umovi, a odgledao si sva tri hostel-a? A i ko da je neko odgledao srpski film, pa je rekao ti srpski umovi inficirani...

Тачно навео сам и зашто, фин је осећај кад нагађаш шта може да буде следеће па се то остварује како трака лети. Српски филм нисам гледао јер је одвратнан и мислим да наш народ још није толико полудео да би тако нешто снимали наши редитељи. Срамота за нашу јадну кинематографију.Еј још ссу га назвали СРПСКИ !!!!! Па за ово би у нормалној држави ишли у затвор.

HSVstoned
19.12.2011, 10:32
Тачно навео сам и зашто, фин је осећај кад нагађаш шта може да буде следеће па се то остварује како трака лети. Српски филм нисам гледао јер је одвратнан и мислим да наш народ још није толико полудео да би тако нешто снимали наши редитељи. Срамота за нашу јадну кинематографију.Еј још ссу га назвали СРПСКИ !!!!! Па за ово би у нормалној држави ишли у затвор.

Kod tog filma je diskutabilno jedino to sto se zove srpski, delimicno diskutabilno, meni npr nije originalno. Ali itekako ima razloga da se zove srpski.
E sad ne bih da ti objasnjavam posto procenjujem da si neki obrazovac ili nesto slicno.

Mislis da nas nebeski narod nije toliko poludeo? E pa gresis, nas nebeski narod je itekako odlepio, nazalost. Sergej je prihvatio ulogu samo zato sto je devojka [npr drugarica njegove tadasnje devojke] ubijena u snuff-u [ako znas sta je ovo a sumnjam] u BG. Da, da. Verovatno se neki sexy biznismen, srbenda sa kajlom od 2kg i krstinom od pola metra, malo zaneo :rolleyes:
Dakle to je i kod nas prisutno, pored svih bolesti sa zapada stiglo nam je i to + imamo i mi nase napacene umove. Sta je sa Pahomijem, sa skoro uhapsenim popom pedofilom, evo nema mesec dana? Sa silnim manijacima po na tv sms chatu, fb, krstarici itd? Aj sad da te cujem :a_bleh: Realnost je jako surova.

Najlakse je biti srbenda pravoslavac i napadati sve zivo i ziveti u iluziji da je kod nas sve super i da smo sveti narod. Mi smo napacena stoka, kraj price.

Idi 5 min na krstaricu sa zenskim nickom od 10 god pa da te cujem posle da li srpski film nije realnost :rolleyes:

Da se razumemo, ja sam jedva odgledao taj film i ne zelim vise nikada da gledam ali on ima totalno drugaciju konotaciju, razglabano ovde o tome vise puta. Sam naziv takodje ima svoju svrhu koja bi i tebi cak odgovarala kao nacionalisti, film docarava nasu svakodnevnicu za koju su i drugi krivi.

Film kao film je solidno odradjen za nase uslove i to je svrha ove teme. A to sto je bolestan i gadan, to u neke druge stvari.

ZoNi
19.12.2011, 10:36
u snuff-u
Šta je to?

Inače, kul ono za "obrazovac" :aplauz:

Kidja
19.12.2011, 10:56
Šta je to?

"A snuff film is a motion picture (http://en.wikipedia.org/wiki/Motion_picture) genre that depicts the actual death or murder (http://en.wikipedia.org/wiki/Murder) of a person or people, without the aid of special effects (http://en.wikipedia.org/wiki/Special_effects), for the express purpose of distribution and entertainment or financial exploitation"

Izvor: Wikipedia (http://en.wikipedia.org/wiki/Snuff_film)

uros@3D
19.12.2011, 11:42
@HSVStoned - slazem se s tobom.

Koliko god da je film gadan, nazalost, ono sto prikazuje je nesto sto se i te kako desava oko nas samo preuvelicano.

Malo malo pa se desi da roditelji seksualno zlostavljaju dete, nekad cak i bebe. Da ne pricam o popovima pedofilima itd...

bokela
19.12.2011, 11:59
Bio sam dokon da sklopim na imdb-u listu filmova koje je skoro Blic objavio kao 100 filmova koje morate pogledati, pa može biti korisno nekome ko traži šta bi mogao da gleda ili da se podseti nekih.

Reših da postavim u ovoj temi, nisam hteo da otvaram novu zbog ovoga, nadam se da nije problem? ;)

Blic TOP 100 lista filmova (http://www.imdb.com/list/-FxB2OCYxWE/)

HSVstoned
19.12.2011, 11:59
Nazalost nije ono preuvelicano, mozda sto se tice same price ali i u nju ne sumnjam.. previse je bolestan ovaj svet danas.
Uostalom, evo vam i dokaz- akcija Armagedon, culi ste vec svi, od klosara i debelih zaludjenika do advokata, popova i direktora, vise desetina ljudi u Srbiji je uhapseno zbog gomilanja/razmene terabajta i terabajta decje pornografije. Bolesnika ima svuda, nebitna je religija a mi smo sve samo ne sveta zemlja, zao mi je onih koji tako misle. Pre nego sto mi neki nacionalista bilo sta odgovori da kazem da poticem iz jedne od najvecih cetnickih familija [vojvoda Dragutin Keserovic] na koje sam ponosan tako da mi nemojte pricati o partiotizmu srBstvu itd jer znam mnogo vise od vas i razmilsjam zdravo i svojim mozgom. Furati Air Max, kajle i znati trecinu lekcije o kosovskom boju- to je vase srpstvo itd, smesno:rolleyes:

Necu da sirim off, morao sam da odgovorim na onaj post a tacno znam sta sve moze da sledi iz rasprave tako da odustajem.

HSVstoned
19.12.2011, 12:10
Ovako na blic :D dobra je blic lista, gledao sam dosta filmova ali su mi neki i promakli.

Iris
19.12.2011, 14:24
Bio sam dokon da sklopim na imdb-u listu filmova koje je skoro Blic objavio kao 100 filmova koje morate pogledati, pa može biti korisno nekome ko traži šta bi mogao da gleda ili da se podseti nekih.

Budi ljubazan pa postavi link ka originalnom tekstu.

N3n0
19.12.2011, 14:44
Bio sam dokon da sklopim na imdb-u listu filmova koje je skoro Blic objavio kao 100 filmova koje morate pogledati, pa može biti korisno nekome ko traži šta bi mogao da gleda ili da se podseti nekih.

Reših da postavim u ovoj temi, nisam hteo da otvaram novu zbog ovoga, nadam se da nije problem? ;)

Blic TOP 100 lista filmova (http://www.imdb.com/list/-FxB2OCYxWE/)
Baš ti hvala bokela, znao sam za ovu Blicovu listu, a nisam kupio novine tog dana kada je izašla. Na njihovom sajtu nema liste pa se i ne može ostaviti link.

ZoNi
19.12.2011, 15:44
Bokela, hvala za listu! Imam i dalje "original" iz Blica, ali je ipak zgodnije imati ovako u elektronskom obliku. Nego, 103 filma? Jel tako beše i u Blicu (nije mi original pri ruci)?

bokela
19.12.2011, 16:12
Nije, ja pogrešio, dodao Pajtonovce još jedan film slučajno. Mislim da samo treba da ostane Žitije Brajanovo :) Ovo me posle mrzelo da jurim i brišem. Jer npr Bucket List je bio uvod u članak, ali se tek lista broji od Građanina Kejna, pa je to u startu jedan više. E sada ostaje samo jedan film viška, a ne znam tačno koji je :)

r0nIn
19.12.2011, 16:19
E vala im je lista... Po njihovom Hari Poter ispade bolji od Matriksa, Blo jednom u Americi, Let iznad kukavicjeg gnezda, Bladerunnera, Zvezdanih ratova, Kineske cetvrti... :boodala::facepalm

bokela
19.12.2011, 16:36
Možda sam to zaboravio da naglasim, nije to lista top 100 od 1. ka poslednjem mestu po kvalitetu, nego samo skup 100 filmova koje oni preporučuju, nije rang lista! Pozicija filma na listi nije rangirana!

p.s. našao sam šta je problem sa 102 - 103 filma. Ispravio sam listu, 1 film je moja greška, dok su oni imali jedan propust u tekstu jedan film (Double Jeopardy) nije bio numerisan pa su nastavili da broje listu od sledećeg. Plus je na početku članka naveden Bucket List koji nije numerisan, kao što sam već pisao.

Miki1987
19.12.2011, 17:37
Nazalost nije ono preuvelicano, mozda sto se tice same price ali i u nju ne sumnjam.. previse je bolestan ovaj svet danas.
Uostalom, evo vam i dokaz- akcija Armagedon, culi ste vec svi, od klosara i debelih zaludjenika do advokata, popova i direktora, vise desetina ljudi u Srbiji je uhapseno zbog gomilanja/razmene terabajta i terabajta decje pornografije. Bolesnika ima svuda, nebitna je religija a mi smo sve samo ne sveta zemlja, zao mi je onih koji tako misle. Pre nego sto mi neki nacionalista bilo sta odgovori da kazem da poticem iz jedne od najvecih cetnickih familija [vojvoda Dragutin Keserovic] na koje sam ponosan tako da mi nemojte pricati o partiotizmu srBstvu itd jer znam mnogo vise od vas i razmilsjam zdravo i svojim mozgom. Furati Air Max, kajle i znati trecinu lekcije o kosovskom boju- to je vase srpstvo itd, smesno:rolleyes:

Necu da sirim off, morao sam da odgovorim na onaj post a tacno znam sta sve moze da sledi iz rasprave tako da odustajem.


Филм је једноставно болестан, нема никакву поруку као што ти желиш да представиш, нити има везе са поповима и осталим стварима. Да се бави том табу темом можда би и личио на нешто. Филм је смеће једноставно и направљен је са једним циљем, а то је да изазове повраћање. По теби ће још да испадне да је ово српски Реквијем за снове :facepalm

vlad
19.12.2011, 21:45
Blic TOP 100 lista filmova (http://www.imdb.com/list/-FxB2OCYxWE/)
Hvala na trudu!

Bas me interesuje po cijem izboru su stavljeni filmovi La marge i Ghost :)
Prvi, polu pornic kakva je i vecina Borovcikovih filmova, a drugom mogu da pariraju jedino latino serije. Pa onda, dati prednost Stalkeru (koji je inace odlican) u odnosu na Rubljova ili Solarisa kad je Tarkovski u pitanju.

Generalno, ne volim te fazone 100, 501, 1001 filmova ili albuma ili knjiga... Vise bih boleo da je svako od gospode koji su pravili listu preporucio po 5-10 filmova koji za njih nesto znace (a ne opste poznate) i eventualno nam tako predstavio nesto novo.
Ovako, lista je bas za pocetnike, jer svako ko makar povremeno gleda filmove, ove je vec odgledao.

Iris
19.12.2011, 22:32
Vise bih boleo da je svako od gospode koji su pravili listu preporucio po 5-10 filmova koji za njih nesto znace (a ne opste poznate) i eventualno nam tako predstavio nesto novo.

Eh, kakvi predlagači, takva i lista; kakav dnevni list, takav i kriterijum :kreza:

Našli su nazovi režisere koji su aktivni svega poslednjih desetak godina, i koji su režirali novogodišnji program (:facepalm) i neke nesretne TV serije, zatim novinara koji se bavio muzičkim, a ne filmskim novinarstvom - a i time pre 40 godina - i foteljaša, jednog u nizu onih koji su srozali naš najveći filmski festival... Naravno da krajnji rezultat neće biti ništa posebno.

Marti Misterija
19.12.2011, 22:43
Original Sin, Last Tango in Paris, Eyes Wide Shut, La Marge... polako pocinjem da razumem koji je bio jedan od osnovnih kriterijuma kojim su se vodili sastavljaci liste... Dovoljno sam video da ne idem dalje od broja 22 jer se, iskreno receno plasim sta cu sve naci na listi do broja 100...:Freddy:

Belfegor
19.12.2011, 22:58
ispravno si postupio, ja sam isao do sto :n-cc2::n-cc2::n-cc2:

Mac4LiF
19.12.2011, 23:05
Citat:
HSVstoned kaže:
u snuff-u


Šta je to?

Inače, kul ono za "obrazovac" :aplauz:

8MM
http://www.imdb.com/title/tt0134273/

Ajd kad zelis da utvrdis znanje evo ti jos jedan film iste tematike ali sa mnogo(100%) manjom dozom od Srpskog filma.Naravno ni ovaj film ne ostavlja nikog ravnodusnim...srecom ni ameri ne znaju prikazati realnost kako je nama poslo za rukom.

Ps. S.Film je politicki korektan .A ono sto je jos interesantnije jeste da ga je osoba koja je gledala na IMDb-u stavila rame uz rame sa Sindlerovom listom. A gle chuda...S.Film vise ne postoji na IMDb.

HSVstoned
19.12.2011, 23:26
Eh, kakvi predlagači, takva i lista; kakav dnevni list, takav i kriterijum :kreza:

Našli su nazovi režisere koji su aktivni svega poslednjih desetak godina, i koji su režirali novogodišnji program (:facepalm) i neke nesretne TV serije, zatim novinara koji se bavio muzičkim, a ne filmskim novinarstvom - a i time pre 40 godina - i foteljaša, jednog u nizu onih koji su srozali naš najveći filmski festival... Naravno da krajnji rezultat neće biti ništa posebno.

Bas bih voleo da vidim Kurir top listu:rolleyes: :dzavo:

mada u pravu si..

Ninoslav
19.12.2011, 23:51
8MM
S.Film vise ne postoji na IMDb.

Odakle ti ta informacija? (http://www.imdb.com/title/tt1273235/)

Elem, Qrir je dovoljno zagadio domaću medijsku scenu novom, "specijalnom sekcijom" na sajtu, odavno su oni majstori filmske "umetnosti" i kritike :a_whistli

Dovoljno je naslove pročitati :tapsh::n-cc2:

Mac4LiF
20.12.2011, 1:12
^
hmmmmm bas cudno ukucavam sve moguce varijante i ne dolazim do filma.Jedino sto najblize ispadne je: serbian scars.

Nista ne kontam!

bokela
20.12.2011, 9:37
Vise bih boleo da je svako od gospode koji su pravili listu preporucio po 5-10 filmova koji za njih nesto znace (a ne opste poznate) i eventualno nam tako predstavio nesto novo.


Uradili su i to, zamisli :) U članku su izdvojeni delovi teksta - lični izbor 5 - 10 filmova. Nakaniću se i to da uradim, nego ovo za sada samo glavna lista.

Iris
20.12.2011, 10:56
Hajde da više ne spamujemo temu tuđim listama, nego da se držimo filmova koje sami gledamo, ok? Hvala.

Mac4LiF
20.12.2011, 15:26
Apollo 18
http://www.imdb.com/title/tt1772240/

Vrlo dopadljivi mali film.
Sniman u fazonu kvazi dokumentarca.
Tj. neke scene su pozamljene od NASAe iz stvarnih letova ka mesecu.
Sto cini ovo ostvarenje nesto malo vise stvarnijim.
Sa horor zanrom i nema neke stvarne veze , mada se kroz citav film oseca teznja ka istom.

U svakom slucaju topla preporuka za ljubitelje znanstvene fantastike kao i one koji vole da upotpune svoju kolekciju.

7/10

Romantic
20.12.2011, 16:23
Waiting for forever

http://www.stardusttrailers.com/gallery_film/Waiting_for_Forever%28040411192923%29waiting_for_f orever-movie-poster-thumb.jpg
Gledajuci trailer ovog filma na youtube-u mislio sam da nije nesto, ali me privukla prica...pa sam ga odgledao. Istina je da nema akcije, da nema specijalnih efekata i drugih stvari karakteristicnim za visokobudzetne filmove, ali zar to mora da cini film? Videli smo Konana, Gulivera, Transformerse i druge u koje je ulozeno previse, a i nisu bas bili nesto...ovaj film je skromnog budzeta, sa predivnom pricom, romantikom, emocijama koje vam izjedaju srce i prosto receno - plakao sam gledajuci ga...ali previse. Od filmova Titanic i Ghost ne secam se da mi je jedan film ovako stegao srce...verovatno sam se pronasao u glavnom karakteru filma...a i prica je slicna mojoj...pa zato...u svakom slucaju, preporucio bih film, ali ako imate bolji film u planu odgledajte...ljudi koji nisu ni suzu pustili dok su gledali Titanic, Ghost i ovaj film, za mene, to nisu ljudi, ne znam sta su i od cega su, jer cak i robot bi razumeo smisao suza (setite se scene iz Terminatora). Ovo me takodje vratilo u detinjstvo, sto je jos jedan plus...jer ako se ne setite sebe dok ste bili mali, tih predivnih trenutaka, osobu koju ste detinjasto voleli, takodje sta ste i gde ste...vreme mozda radi protiv nas, ali mi smo ti koji cemo vreme ispuniti srecom ili se bar potruditi. Ako volimo nekoga ko je daleko, ne mozemo biti srecni.

Mnogima se nece svideti, mnogi ce reci da je velika glupost, ali svi se razlikujemo. Nekima je i ljubav glupost, nazalost, pa je i to idnividualno. Kritika je puno na racun ovog filma, ali je vredniji od mnogih gde su ulozene desetine miliona.

Ocena 7/10.

zidan grobar
20.12.2011, 18:35
ljudi koji nisu ni suzu pustili dok su gledali Titanic, Ghost i ovaj film, za mene, to nisu ljudi, ne znam sta su i od cega su, jer cak i robot bi razumeo smisao suza (setite se scene iz Terminatora).

Ja sam plakao kada sam shvatio na kakvu glupost sam potrosio tri sata svog zivota.

mp3lopov
20.12.2011, 19:13
The Inbetweeners Movie (http://www.imdb.com/title/tt1716772/)

Verovatno najgori film ove godine. Poster me prevario. Mislio sam da je neka tinejdzerska komedija. Ja ne razumem kako nekome ovo moze da da bude smesno. :confused: Glup i nezanimljiv sa ocajnim glumcima i ocajnim forama. Jedva sam 40ak minuta izdrzao. 0/10

Mac4LiF
20.12.2011, 19:23
Iako nemam ama bas nikakvo misljenje po pitanju Tit-aNika,
slozio bih se sa Emoom! :tapsh:
Dali se samo sjecate kakvu je reakciju izazvala ova glazba u predposlednjem Sashinom ostvarenju (a la Bruno),u kome su jedni zagrljeni,drugi uplakani a treci razajareni?!!
Emotivnost uvijek pronalazi put do srca!:love:

Bruno 2009
http://www.imdb.com/title/tt0889583/
Smatram da ne vrijedi trositi bilo ista na opis i da smo svi upoznati sa kako ostvarenjima tako i likovima
koji je doticni britanac izmislio.

Jednom recju , za pogledati !!!
Takodje nezaobilazno je pogledati i poslusati komentar Sashe i rezisera...sta,kako,gdje i pod kojim uslovima-jednostavno neprocenjivo !!!

zvjer
20.12.2011, 20:11
The Inbetweeners Movie (http://www.imdb.com/title/tt1716772/)

Verovatno najgori film ove godine. Poster me prevario. Mislio sam da je neka tinejdzerska komedija. Ja ne razumem kako nekome ovo moze da da bude smesno. :confused: Glup i nezanimljiv sa ocajnim glumcima i ocajnim forama. Jedva sam 40ak minuta izdrzao. 0/10

Citao sam komentare za ovaj film i onima koji su pratili seriju uglavnom se svidja. Mozda je do toga!

Mac4LiF
20.12.2011, 20:38
Death and the Maiden (1994) :tapsh:
http://www.imdb.com/title/tt0109579/

A Must see a must have!
Ostvarenje koje po mom subjektivnom misljenju zasluzuje 10/10 !
Gluma na visokom americko-dramskom nivou.
Ben K. na oko krade "show" ali i dalje bez premca su ostali akteri filma.
Film rezirao Roman Polanski a (istinitu) pricu stavljaju u fiktivnu juznoamericku drzavu bez imena koja je tek izasla iz diktature.

zvjer
20.12.2011, 20:55
Takodje nezaobilazno je pogledati i poslusati komentar Sashe i rezisera...sta,kako,gdje i pod kojim uslovima-jednostavno neprocenjivo !!!

To su dodaci van filma? Gde se mogu naci? Btw meni je Bruno nesto najzabavnije sto sam gledao u zivotu!

Aibo
20.12.2011, 21:14
Never Let Me Go (2010) (http://www.imdb.com/title/tt1334260/)

http://img217.imageshack.us/img217/719/neverletmegok.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/217/neverletmegok.jpg/)

Film se na IMDB-u vodi kao drama i romansa, sa čim se potpuno slažem, ali bih kao treći label dodao i SF ili fiction. Radnja je smeštena u Englesku, 70-ih, 80-ih i 90-ih godina prošlog veka. Ono što na prvi pogled ima izgled i osećaj klasične drame se upravo tako i tretira. Fiction deo je više okvir koji se prihvata takav kakav je. Kako film odmiče, fiction deo polako uzima primat, ali film i dalje ostaje prvenstveno jedna dirljiva drama o prijateljstvu i ljubavi. Upravo ta odluka da se ne naglašava onaj deo priče koji ustvari najviše vrišti i odskače, da se on tretira kao normalan i prihvaćen, je ono što po mom mišljenju stvara najjači emocionalni naboj i tihu jezu duž kičme. Moram sada da pohvalim ovakav pristup, koji je do kraja filma učinio da se osećam kao da teško dišem i usporeno se krećem, šokiran moralnim hororom, pri čemu se taj osećaj stvarao postepeno i neprimetno. Od mene preporuka.

pentraksil
20.12.2011, 22:14
Slazem se u potpunosti, a drago mi je da na IMDB ne pise SF....tako sam ja dobio jos jedan :paranoia: momenat kada sam saznao o cemu se u stvari radi.