PHONE ZONE<>
022012<><>

Fallen Realms

Lutanje po tamnicama, pećinama i sličnim lokacijama je jedan od ključnih elemenata RPG žanra, a igre koje se mnogo oslanjaju na pomenuto lutanje imaju nadimak dungeon crawlers. Zajedničko za njih je – da bi bile odigrane do kraja, zahtevaju veliku količinu vremena raspoređenog u više dugotrajnih sesija, pa stoga nisu preterano zanimljive igračima koji se igraju na dinamičnijim platformama kakve su Faceboook i mobilni uređaji. Vremena se menjaju, pa i takve igre dobijaju svoju publiku, i to kako na društvenim mrežama tako i na Androidu ili iOS-u. Najbolji i najnoviji primer je SEGA-in Fallen Realms, koji je dungeon crawler u punom smislu te reči, ali je vrlo mudro prilagođen igranju na mahove.

Igru krasi impozantan broj lokacija koje se mogu posetiti, od podzemnih utvrda, preko razrušenih hramova, pa sve do prašuma. Igrač će im pristupati preko gradića koji služi kao baza, a u kojem je moguće preuzeti questove, pokupiti nagrade za uspešno izvršene misije, opremiti lika boljom opremom, pogledati prethodne uspehe i tako dalje.

Misije se izvode iz prvog lica, na način vrlo sličan onom iz legendarnih RPG igara kao što je, recimo, Dungeon Master. Svaka lokacija ima određeni broj polja koja je potrebno preći (likovi mogu da se kreću samo unapred, nema skretanja) da bi se stiglo do njenog kraja, a na svakom od njih postoji šansa da sretnete protivnika. Oni, u najboljoj tradiciji žanra, mogu biti sve što vam padne na pamet – od preraslih šišmiša do zmajeva. Raznolikost i dizajn su za svaku pohvalu, ali ostaje žal za tim što se po tamnicama ne može lutati u pravom smislu te reči. S druge strane, time se igraču koji nema mnogo vremena za igru olakšava da dovoljno brzo završi quest i vrati se svojim redovnim obavezama.

Borba je potezna i traje sve dok igrač ili protivnik ne ostanu bez hit poena. U svakom potezu moguće je koristiti obične napade, specijalne moći (koji zahtevaju spell poene), razne predmete (napitke za lečenje, na primer) ili se samo braniti. Srećom, glavni lik ne mora da ide u borbu sam, već ga mogu pratiti plaćenici, što olakšava posao.

Pored HP i SP, postoji i Brave (hrabrost), što zapravo predstavlja akcione poene. Igrač na svakom iskustvenom nivou na raspolaganju ima određeni broj akcionih poena, koji se troše svakim potezom. Kada se potroše, igrač može ili da ih dokupi, ili da sačeka desetak minuta da se dopune. Ovaj sistem je preuzet iz mnogih Facebook igara i odlično funkcioniše u ovoj igri.

Fallen Realms ima još jednog keca u rukavu, a to je igra za više igrača. Tokom igre bićete non-stop povezani na glavni server, sa kojeg se vuku misije, lokacije i na koji se snima pozicija, što vam daje mogućnost da, umesto sa dva plaćenika, misiju odigrate sa dva prijatelja. To ima i dve loše strane – morate stalno biti povezani na Internet (obratite pažnju na protok ako vam je ograničen, a niste na wirelessu) i igra ima običaj da pomalo zalaguje. S druge strane, igranje sa društvom i pristup dnevnim questovima koje developeri revnosno izbacuju, prema našem mišljenju, vrede više od ovih problema.

Kada se na sve doda i izbor od šest likova (muška i ženska verzija tri klase – warrior, mage i rogue) sa različitim skillovima, jasno je da je Fallen Realms zaista dobra i zabavna RPG igra, koja je skoro savršeno prilagođena mobilnoj platformi.

Luka ZLATIĆ

 
Fallen Realms
Šta mislite o ovom tekstu?
ChuChu Rocket
Grabatron
Inertia: Escape Velocity
Paper Zombie
Epic Astro Story
Tiny Tower

Platforma:
Android
Veličina:
12 MB
Cena:
besplatan
Adresa:
http://fallenrealms .sega .com

Softver testiramo na tabletu Samsung Galaxy Tab 7500 iz standardne ponude Telenora
Home / Novi brojArhiva  •  Opisi igaraKorak po korakŠta dalje?NetgamesOpšte teme  •  Svet kompjutera
Svet kompjutera Copyright © 1984-2018. Politika a.d. • RedakcijaKontakt | Saradnja | Oglasi | Pretplata • Help • English
SKWeb 3.22
Opisi igara
Netgames
Opšte teme
Test Fun
Korak po korak
Šta dalje
Svet kompjutera



Naslovna stranaPrethodni brojeviOpšte informacijeKontaktOglašavanjePomoćInfo in English

Svet kompjutera