NET PLAY<>
042000<><>

10Six na Heat.net-u

Milion igrača

Heat.Net je jedan od lidera u mrežnom igranju. Među prvima su startovali, imaju veliki fond igara i često organizuju nagradne igre ili turnire. „Segin” tim je čak napravio nekoliko igara specijalno pisanih za Internet (SCUD). Kako smo bili svedoci poplave online-only igara prošlih meseci, niko nije očekivao da će „Heat” sedeti skrštenih ruku. Odgovor je došao u velikom stilu, promocijom igre 10Six u kojoj se istovremeno može naći milion igrača.

10Six je akciono strategijska igra, najviše slična Battlezone 1 i 2 ili Uprisingu. Suština se svodi na pribavljanje resursa (kopanje „Transium”), opremanje baze, naoružavanja i napada na protivnika. Ovu igru od sličnih odvajaju neke nijanse, a takođe i činjenica da igra neprekidno traje, bez obzira da li ste vi uključeni ili ne. To nameće nekoliko zanimljivh problema i dilema, kao na primer da li će vaš lepi mali kamp i dalje biti na mestu gde ste ga ostavili ili ćete zateći ruševine. Jedini način da se zaštitite jeste da pristupite ili formirate MDN (Mutual Defense Network – Mreža za uzajamnu pomoć). U teoriji, ako vas neko napadne, bilo ko od vaših MDN drugova priskočiće u pomoć.

Kada se uključite u igru biće vam predočena mogućnost da izaberete parcelu. U zavisnosti od toga koju ste korporaciju izabrali (ima ih četiri), pokušajte da se smestite negde pored glavnine njihovih polja. Kad završite zakonske formalnosti treba da sagradite komandni štab, poetično nazvan Nerve Center. Iz njega ćete kontrolisati gradnju i opremanje ostatka kampa. Da bi sprečili „lešinare” koji obično napadaju neiskusne ili nove igrače, majstori iz „Sege” implementirali su i Corporate Defense Network (Korporacijska mreža za pomoć), koji vas štiti sve dok se ne odvažite da napadnete drugog igrača. Tada bivate prepušteni sami sebi.

Uptrebljena tehnologija zove se Jitters. To su specijalno kodirana silikonska oruđa koja, koristeći Transium, sama sebe kreiraju. Jittersi mogu biti sve, od oruđa za kopanje do oružja masovnog uništenja. Pored krađe Transiuma, Jittersi treba da budu visko na vašoj listi prioriteta. „Heat” je uključio u igru nekoliko hiljada specifičnih Jittersa koji donose prednosti igraču koji ih ima. Takođe možete menjati, kupovati ili prodavati svoje Jitterse.

U 10Six je ugrađena mešavina između ICQ-a i mIRC-a, te je komunikacija sa drugim igračima moguća i poželjna. Na veliku žalost svih igrača koji već oštre miševe, za igranje se plaća pretplata. Samo je prvih sedam dana sve besplatno. Ako ste zainteresovani, sledeće adrese će vam koristiti:

ftp://ftp.heat.net/pub/heat.exe – softver za Heat.Net, obavezan.
http://www.heat.net/10sixchannel/10six_downloads.html – softver za 10Six.
http://www.heat.net/10sixchannel/10six_frontpage.html – objašnjenje igre i komandi, za novajlije.

Aleksandar AŠKOVIĆ

 
10Six na Heat.net-u
Šta mislite o ovom tekstu?
Home / Novi brojArhiva  •  Opisi igaraKorak po korakŠta dalje?NetgamesOpšte teme  •  Svet kompjutera
Svet kompjutera Copyright © 1984-2018. Politika a.d. • RedakcijaKontakt | Saradnja | Oglasi | Pretplata • Help • English
SKWeb 3.22
Opisi igara
Netgames
Opšte teme
Test Fun
Korak po korak
Šta dalje
Svet kompjutera



Naslovna stranaPrethodni brojeviOpšte informacijeKontaktOglašavanjePomoćInfo in English

Svet kompjutera