Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Ostale komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Ostale komponente Kućišta, napajanja, periferije, štampači, skeneri, tastature, miševi, džojstici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.2.2007, 1:14   #1
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Problem sa stampacem HP3940

Odem kod ortaka da odstampam neku sliku na njegovom inkjet-u HP 3940,zadam mu da stampa, kad on samo uvuce papir i izbaci ga a da pri tom nista ne odstampa, ponovim ja to isto i sa tekstom i opet isto, pritom sve normalno pokaze ikonica printjobs u sys tray-u, preostalo mastilo, i ponasa se kao da je vec odstampao, nije pomogla reinstalacija drajvera i resetovanje svega na default, cak i kada udem u podesavanja drajvera i kad mu zadam da stampa probnu stranicu, cak i na Clean Cartrigies uvuce papir i izbaci ga, jedino sto je uspeo da odstampa i to samo u prvoj fazi je bilo nesto za kalibraciju stampaca (opcija Align Cartrigies). Kertridzi nisu zapekli proveravao sam ih. Sta li moglo da bude problem stvarno nemam ideju, Nadam se da je neko na ovom forumu imao
slicno iskustvo sa ovakvim stampacem.
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2007, 3:34   #2
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Problem sa stampacem HP3940

samo malo.. izbrisi drivere na nulu pa sve nanovo reinstaliraj i kad bude kraj instalacije on pita dali da uradi print test i vidi sta ce se desit..
..a drugo, pre printanja kad ti izbacio onaj dialog gde ima stimanje kvaliteta boje itd. mora pisat broj problema - issues.. pa vidi sta pise..

inace ako si sve to proverio stvarno ne znam staje.. imam HP deskjet 3650 preko 2 god i nista mi se slicno nije desilo..
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2007, 3:58   #3
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Problem sa stampacem HP3940

Ja imam 3550, takodje nista slicno... Kada si stampao kalibraciju, treba da ima linijica u boji po marginama formata; jel' bilo u boji? Nisam siguran kako izgleda stampac, ali ako je kao moj (poput kutije za hleb) otvori poklopac i drzi prstom prekidac (onda ce da "misli" da je zatvoren) i pocni stampu pa vidi da li se glava krece i da li vuce po papiru. Ako da, onda je do kertridza a ako se uopste ne krece, probaj da odstampas svoje ime iz Notepad-a. Ako se glava ni tada ne pomera, onda je, da kazem verovatno, u pitanju traka koja je pomera ili cak sama glava i onda se isplati kupiti drugi stampac pre nego popravljati (ako nije pod garancijom)... Nadam se da ce biti od pomoci
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2007, 11:22   #4
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Problem sa stampacem HP3940

Citat:
glitch kaže:
Ja imam 3550, takodje nista slicno... Kada si stampao kalibraciju, treba da ima linijica u boji po marginama formata; jel' bilo u boji? Nisam siguran kako izgleda stampac, ali ako je kao moj (poput kutije za hleb) otvori poklopac i drzi prstom prekidac (onda ce da "misli" da je zatvoren) i pocni stampu pa vidi da li se glava krece i da li vuce po papiru. Ako da, onda je do kertridza a ako se uopste ne krece, probaj da odstampas svoje ime iz Notepad-a. Ako se glava ni tada ne pomera, onda je, da kazem verovatno, u pitanju traka koja je pomera ili cak sama glava i onda se isplati kupiti drugi stampac pre nego popravljati (ako nije pod garancijom)... Nadam se da ce biti od pomoci
Nece ni tako, chisto odbija da stampa bilo sta osim kalibracije i to samo prvi korak ostale nece takodje, samo uvuce papir glava se uopste ne pomera i izbaci papir. E samo kada odem u Control Panel/Printers and Faxes i tu udjem u propertis i kad mu odatle zadam print test page, tada mi prijavi gresku tipa "Failed to print test page, would you like to run troubleshooter" a nema nikakav error code, a u Troubleshooter-u nema nista konkretno bas za tako neshto.
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Šta za 500-550 € Axel Freeman Šta da kupim? 102 2.10.2008 2:22
Smeshan problem sa Winamp-om Predrag Stankovic Aplikativni softver 5 25.1.2007 14:01
Problem sa OpenGL-om Milos Darmanovic Grafika 3 15.1.2007 0:07
Problem sa zvukom u Premieru 6.0 psmokvic Video/TV softver 2 9.12.2006 22:11


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com