Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Simulacije vožnje

Simulacije vožnje Auto-moto + simulacije letenja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.5.2020, 14:15   #1
SK HQ
SK HQ
 
Avatar korisnika SK HQ
 
Član od: 6.4.2018.
Poruke: 106
Zahvalnice: 55
Zahvaljeno 120 puta na 56 poruka
Cool Trkač sam, tim se dičim (1) – RaceRoom Racing Experience

Kao što smo najavili u štampanom izdanju, započinjemo seriju tekstova o simulacijama vožnje pod nazivom „Trkač sam, tim se dičim!”, autora Vladimira Pisodorova. Tema ove prve analize je RaceRoom Racing Experience, koja je, prema oceni autora, najpotcenjeniji naslov koji se na tržištu pojavio u prethodnih deset godina. Kome nije do čitanja, neka ne bere brigu, tu je i propratni video sa našeg YouTube kanala.
SK HQ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SK HQ na korisnoj poruci:
mvasic (1.5.2020)
Stara 1.5.2020, 15:48   #2
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Trkač sam, tim se dičim (1) – RaceRoom Racing Experience

Sve to isto ima i Dirt Rally 2, uz simulaciju oštećenja na putu, licencirane modele auta, izmjenjive vremenske (ne)prilike, dinamičnije okruženje + nije preskup a postoji narodna verzija koja ne košta ništa

Ova "igra" kaska iza konkurencije, zato i prolazi nezapaženo. Stavio sam riječ "igra" pod navodnike jer ovaj softver je negdje između igre i simulatora, po pročitanom članku vidim da se nalazi negdje "ni tamo ni 'vamo". Komercijalni namjenski simulatori su preskupi, njihova dostupnost je ograničena, a ako je zadatak ovog simulatora da zabavi masu, onda treba imati na umu da igrači trkačkih simulacija ne praštaju zastarjelu grafiku, svi bi htjeli tuning i spojlere a'la Need for Speed. Za mene je dan-danas Gran Turismo ćaća svim sličnim igrama
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2020, 17:45   #3
wario
Veteran
 
Član od: 17.4.2009.
Poruke: 652
Zahvalnice: 123
Zahvaljeno 28 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Trkač sam, tim se dičim (1) – RaceRoom Racing Experience

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Sve to isto ima i Dirt Rally 2,
dirt rally je reli a ovde su oficijalne serije turing sampionata WTCR i DTM.
wario je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2020, 20:00   #4
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Trkač sam, tim se dičim (1) – RaceRoom Racing Experience

Bila je nekad i Toca Touring Car Championship pa propala
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2020, 20:44   #5
Roronoa Zoro
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Mihajlovac City
Poruke: 2.489
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 241 puta na 181 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Roronoa Zoro
Određen forumom Re: Trkač sam, tim se dičim (1) – RaceRoom Racing Experience

nije propala već je nastao GRID od nje, ali Toca 3 je vrhunska igra
Roronoa Zoro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2020, 0:48   #6
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Trkač sam, tim se dičim (1) – RaceRoom Racing Experience

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Za mene je dan-danas Gran Turismo ćaća svim sličnim igrama
Onda nikada nisi igrao LFS, rFactor i Assetto Corsu. Za njih, sve ostale igre su igre, a ne simulatori. iRacing iskreno nikada nisam probao, kada budem imao para probacu i njega. Meni najvise odgovara LFS, imam taj neki osecaj povezanosti sa autom, kao i samog auta i staze. Grafika u pravim simulatorima nije bitna, cak sta vise ne bitna je. Ko hoce grafiku i budzenje (citaj "Arkadu") u stilu Fast & Furious ima NFS, Project Cars i slicne igre.
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2020, 9:04   #7
wario
Veteran
 
Član od: 17.4.2009.
Poruke: 652
Zahvalnice: 123
Zahvaljeno 28 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Trkač sam, tim se dičim (1) – RaceRoom Racing Experience

Citat:
MasterChief2 kaže: Pregled poruke
Onda nikada nisi igrao LFS, rFactor i Assetto Corsu. Za njih, sve ostale igre su igre, a ne simulatori. iRacing iskreno nikada nisam probao, kada budem imao para probacu i njega. Meni najvise odgovara LFS, imam taj neki osecaj povezanosti sa autom, kao i samog auta i staze. Grafika u pravim simulatorima nije bitna, cak sta vise ne bitna je. Ko hoce grafiku i budzenje (citaj "Arkadu") u stilu Fast & Furious ima NFS, Project Cars i slicne igre.
pa ne moze sad ni neka skrnava biti.
wario je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2020, 10:30   #8
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Trkač sam, tim se dičim (1) – RaceRoom Racing Experience

Pa niko nije rekao da igrica moze da izgleda kao Gran Turismo 1, ali bolja grafika od one u LFS-u ne treba.
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2020, 10:45   #9
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Trkač sam, tim se dičim (1) – RaceRoom Racing Experience

Citat:
MasterChief2 kaže: Pregled poruke
Onda nikada nisi igrao LFS, rFactor i Assetto Corsu.

Prve dvije nisam, ali Assetto Corsu jesam, i nije me ničim pretjerano oduševila, osim izborom auta. I o Project Cars imam isto mišljenje.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2020, 11:55   #10
wario
Veteran
 
Član od: 17.4.2009.
Poruke: 652
Zahvalnice: 123
Zahvaljeno 28 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Trkač sam, tim se dičim (1) – RaceRoom Racing Experience

evo vam reci profesionalnih vozaca


Citat:
Norris explains why real-world drivers prefer iRacing to F1 2019

F1 2019 is ‘too much like an arcade game’ which is why real-world drivers prefer rival titles such as iRacing, according to Lando Norris.

Speaking to viewers on social media yesterday, Norris compared F1 2019 with iRacing and other popular motorsport games. He said the official F1 licence and popular PlayStation series Gran Turismo are “too much like arcade games.
“You don’t drive them anything like you do a real car,” Norris explained.

“iRacing is more like a simulation programme so you have better feedback through the wheel, it feels more realistic, basically. It’s more like a simulator in terms of how it feels through the wheel, the set-up changes and stuff.

“Whereas F1, Gran Turismo – especially Gran Turismo, Gran Turismo is terrible, it feels nothing like a car, you just slide everywhere. It’s rubbish because of that, that’s why no one does it.”

Norris, a prolific simracer, is one of just six F1 drivers who entered the official Virtual Grand Prix series which was launched this year. However technical problems thwarted his effort to compete in both events, and during the latter he removed the game from his system.
He did so after broadcasting a conversation with Max Verstappen, who criticised the official F1 game series, and has not joined the Virtual Grands Prix.

The game’s handling is “why Max doesn’t play”, said Norris, “because it’s nothing like an actual car. Whereas iRacing is a little bit like an actual car.”

“Would I recommend F1 games to serious racers?” he added, “No, iRacing or rFactor.” However Norris is due to return to F1 2019 to take part in the Race for the World series to raise money for the pandemic relief effort today.

Sage Karam, who won the first round of IndyCar’s iRacing Challenge, has over a decade’s experience with the game and has seen how much it has progressed in that time.

“I’ve been on iRacing since 2007 like when it was in beta mode,” he said yesterday. “So I’ve been a part of it for a long time.
“It’s just kind of always been the one I feel like when you go talk about major sim programs, it’s always the top one people talk about. I have all the other ones, but I’ve probably done like 10 laps on rFactor 2 and five laps on Assetto Corsa or whatever – I don’t even know what it’s called.

“I’ve just been a part of iRacing for a while, and it’s cool to see the progression of it, just from even a few years back when you’d have world championship races that iRacing had put together and everybody would be running those.

“Now the amount of money that’s coming into sim racing, you look at the NASCAR world championship series presented by Coca-Cola, it’s a $300,000 prize pool, which is like pretty incredible for sim racers. Porsche just put together a $250,000 or $200,000 prize pool for their championship, so the money is starting to get pretty huge in sim racing. People are starting to make a living, more so than honestly a lot of real race car drivers are getting paid. It’s pretty insane, the top guys.”
wario je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2020, 15:14   #11
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.349
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.980 puta na 7.029 poruka
Određen forumom Re: Trkač sam, tim se dičim (1) – RaceRoom Racing Experience

Sve što radi Codemasters je čista arkada...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2020, 17:23   #12
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Trkač sam, tim se dičim (1) – RaceRoom Racing Experience

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Prve dvije nisam, ali Assetto Corsu jesam, i nije me ničim pretjerano oduševila, osim izborom auta. I o Project Cars imam isto mišljenje.
Probao si bas na pravom volanu, sa menjacem i kvacilom? Project Cars je isto nesto izmedju arkade i simulacije, nije to prava simulacija.

Poslednja ispravka: MasterChief2 (2.5.2020 u 17:47)
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2020, 22:22   #13
Kova27
Banned
 
Član od: 20.9.2007.
Poruke: 174
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 38 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: Trkač sam, tim se dičim (1) – RaceRoom Racing Experience

race room racing experience sam probao svega 2-3 puta tako da nemam neka iskustva, čini mi se da me odbila cena, a da kupujem deo po deo nisam hteo iako volim i TCR i DTM...
Ostale igre sam redovno kupovao.



PCars2 imam i proveo sam više sati u podešavanju FFB nego vozeći i tu se sve završava, probao razne već urađene settingse i ne ide, isti slučaj dosta igrača ima po stranim grupama.


Assetto Corsa po meni najkompletnija, iako je mnogi ne doživljavaju tako, al u kombinaciji sa SOL i CSP meni odlična, sa najviše modova..


i na kraju
Assetto Corsa Competizione, za onog ko voli GT3 automobile, po meni što se tiče same vožnje najbolji osećaj i doživljaj, grafički takođe iako ne mogu da je kvalitetno poteram u 4800x1080...


Od arkada tu je Forza Horizon 4 za zabavu i ranije TDU 2


Iracing nisam probao, imaju tu neku zajednicu ozbiljnih trkača koliko vidim po FB grupama, kao sekta su
Isto važi i za rfactor 2



Prepar godina,vozilo se dok je bilo aktuelno Race07 sa svojim varijantama tipa GTR Evolution, rFactor...
Kova27 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2020, 22:27   #14
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Trkač sam, tim se dičim (1) – RaceRoom Racing Experience

Citat:
MasterChief2 kaže: Pregled poruke
Probao si bas na pravom volanu, sa menjacem i kvacilom? Project Cars je isto nesto izmedju arkade i simulacije, nije to prava simulacija.

Nikad ništa nisam igrao sa volanom i kvačilom jer za pare koje daš na to smeće možeš kupiti polovnog Golfa dvicu i imati potpuno VR 3D iskustvo
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci:
MasterChief2 (3.5.2020)
Stara 2.5.2020, 22:58   #15
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Trkač sam, tim se dičim (1) – RaceRoom Racing Experience

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Nikad ništa nisam igrao sa volanom i kvačilom jer za pare koje daš na to smeće možeš kupiti polovnog Golfa dvicu i imati potpuno VR 3D iskustvo
I sa tim golfom od 30 ljeta mozes samo glavu da izgubis ako probas nesto ekstremnije od odlaska nedeljom do crkve

Nego, ima li ko savet za ffb volan koji se moze kupiti kod nas, nov? Ja imam logitech formula force ex, 14 godina star, i dalje radi odlicno. Ali voleo bih neki da ima 900 stepeni rotacije, lepo bi bilo i kvacilo. Po onome sto sam video, logitech g29 je jedino da iole valja (i to je maksimalna cena do koje bih isao i to bas ako mora), a iskreno malo sam razocaran kvalitetom logitech periferija u poslednjih nekoliko godina, pa me muci malo da dam toliku kintu na nesto sto bi me izdalo cim istekne garancija.

Ako je bitno, nisam ultra zahtevan igrac, moj nivo realisticnosti je negde oko dirt rally, a donji prag je nfs shift (on mi je odlicno legao, dok GTR 2 mi je bio previse naporan za ucenje, jer kad sam ga probao nisam bas imao vremena za duzi trening, mada sam posle nekoliko sati uspevao da isteram krug za neko pristojno vreme... mozda bih sad imao vise volje da se posvetim realisticnijim simulacijama).
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2020, 0:14   #16
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Trkač sam, tim se dičim (1) – RaceRoom Racing Experience

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Nikad ništa nisam igrao sa volanom i kvačilom jer za pare koje daš na to smeće možeš kupiti polovnog Golfa dvicu i imati potpuno VR 3D iskustvo
Hahahhah, ti mora da si iz Bosne Onda nemas pravo glasa

Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
I sa tim golfom od 30 ljeta mozes samo glavu da izgubis ako probas nesto ekstremnije od odlaska nedeljom do crkve

Nego, ima li ko savet za ffb volan koji se moze kupiti kod nas, nov? Ja imam logitech formula force ex, 14 godina star, i dalje radi odlicno. Ali voleo bih neki da ima 900 stepeni rotacije, lepo bi bilo i kvacilo. Po onome sto sam video, logitech g29 je jedino da iole valja (i to je maksimalna cena do koje bih isao i to bas ako mora), a iskreno malo sam razocaran kvalitetom logitech periferija u poslednjih nekoliko godina, pa me muci malo da dam toliku kintu na nesto sto bi me izdalo cim istekne garancija.

Ako je bitno, nisam ultra zahtevan igrac, moj nivo realisticnosti je negde oko dirt rally, a donji prag je nfs shift (on mi je odlicno legao, dok GTR 2 mi je bio previse naporan za ucenje, jer kad sam ga probao nisam bas imao vremena za duzi trening, mada sam posle nekoliko sati uspevao da isteram krug za neko pristojno vreme... mozda bih sad imao vise volje da se posvetim realisticnijim simulacijama).
Pa novo, a da valja sa sve kvacilom i menjacem tesko da ces naci ispod 400e. Ja imam Thrustmaster T150 volan (1080 stepeni), T3PA papucice i Logitech Shifter (onaj najjeftiniji, vise mu dodje kao igracka nego menjac, al moze posluziti). Volan sam kupio nov na pijaci za 50e. Na kutiji je pisalo kako je to roba sa reklamacije, ali ja i posle godinu dana koliko ga drndam i koristim nisam skontao sta na njemu tacno ne valja pa je odstranjen. Papucice sam isto kupio nove na pijaci kod istog lika za 40e, isto oznaceno kao roba sa felerom i sa njima takodje nemam problema. Jedina "mana" je sto papucica od gasa skripi (verovatno bi par kapi ulja resilo taj problem). Menjac sam uzeo nov u prodavnici za 60e i preko Arduina ga povezao sa racunarom i upario sa Thrustmaster volanom. Zajedno me je to troje izaslo 150e i prezadovoljan sam. Najvise igram ETS i ATS i to je prava uzivancija na tri monitora i sa kompletnim volanom igrati. Potrebno je malo vremena provesti i namestiti FFB kako treba, meni je u tome pomogao drugar koji je profesionalni vozac kamiona

Poslednja ispravka: MasterChief2 (3.5.2020 u 0:28)
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2020, 0:38   #17
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Trkač sam, tim se dičim (1) – RaceRoom Racing Experience

Citat:
MasterChief2 kaže: Pregled poruke
Hahahhah, ti mora da si iz Bosne Onda nemas pravo glasa

Al' imam golfa a vi ćerate virtuelne volane
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2020, 3:37   #18
tiho86
Veteran
 
Član od: 21.8.2007.
Lokacija: NEO-TOKYO
Poruke: 588
Zahvalnice: 354
Zahvaljeno 224 puta na 135 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku tiho86
Određen forumom Re: Trkač sam, tim se dičim (1) – RaceRoom Racing Experience

Sto se tice simulacija,rFactor je broj jedan za open wheels racing,sto se tice relija zna se RBR.Da budem iskren nisam probao Iracing..ali iz nekih snimaka moze da se zakljuci da se vozilo pomalo neprirodne krece..
Neki F1 timovi koriste rFactor Pro
tiho86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2020, 17:47   #19
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Trkač sam, tim se dičim (1) – RaceRoom Racing Experience

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Nikad ništa nisam igrao sa volanom i kvačilom jer za pare koje daš na to smeće možeš kupiti polovnog Golfa dvicu i imati potpuno VR 3D iskustvo
Na cemu si igrao?
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2020, 15:58   #20
Lesa91
Član
 
Član od: 30.8.2012.
Poruke: 36
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Trkač sam, tim se dičim (1) – RaceRoom Racing Experience

Sticajem okolnosti (manjkom vremena za igranje), ovo je jedina trkacka "simulacija" koju sad vozim. Probao sam je prvi put kad je bila beta u razvoju 2013 i nije mi se svidelo a nije tada ni pruzala nista osim voznje krugova sam na stazi.

U medjuvremenu posao (ceo dan pred kompom) je poceo da utice da mi se ne gleda u ekran i uvece. Tako da sam presao na igre mozda 2-3 puta nedeljno:
- F1 (moram negde da vidim Ferari da pobedjuje )
- ETS2/ATS, super opustanje i uzivanje
- od pre par nedelja Forza Horizon 4 (opustajuca voznja u cemu god)

Pre 2 godine sam ponovo uzeo RRRE da probam i odusevio se. Ono sto mi je najbitnije: treba mi sve ukupno 2min da pokrenem igru, izaberem koliko hocu razlicitih vrsta vozila na stazi, svoj auto i stazu, i to je to. Sto se izbora vozila i staza tice, ne ludujuem da mi se vozi sve na svetu. Vozim sto volim, krenuo sa onim sto je bilo besplatno, i sad imam manje od pola dostupnih staza/vozila ali mi i to previse i uzivam.

Glavna stvar, su 2 stvari: multi (treba naci dobro drustvo, jer bez toga ima kao i svuda onih "lakih na okidacu"), AI najbolji od onog sto sam igrao (tera te da napredujes, moze se voziti na ivici po par krivina uz bok bez problema).

E sad, poredjenje... Probao sam AC, rFactor, Automobilistu, nisam "profesionalac" da primetim ne znam kakve sitnice. Svaka ima svoje prednosti i mane. Auto radi ono sto ocekujem od njega. Sto se tice "alata", pre 2 godine sam presao na G29, nemam zamerke, nije vrh vrhova ali je dovoljno za entuzijastu da se ponekad zabavi.

Srecno trkanje i voznja svima
Lesa91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
World of Tanks BigBadVuk Mrežne igre 32062 7.10.2023 16:34
RaceRoom Racing Experience Љуша Simulacije vožnje 9 13.2.2013 11:36


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com