Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Simulacije vožnje

Simulacije vožnje Auto-moto + simulacije letenja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.2.2019, 18:24   #21
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.455
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: DiRT Rally 2.0

I ja probao i posle 10min obrisao. Kontrola auta je uzasna. Ne znam za prosli Dirt Rally, poslednji koji sam igrao je Dirt 3, to je bio strasan reli.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
Leonida (28.2.2019)
Stara 2.3.2019, 21:40   #22
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: DiRT Rally 2.0

Instalirao sam sinoć DR2.
Pošto sam vrlo malo prije ovog dijela imao instlairan kec, mogu da kažem da je razlika i napredak evidentan.
Automobili konačno imaju realniji osjećaj težine, upravljanje je odlično kao što je bilo i u prvom dijelu.
Nekima FFB ne radi kako treba, i to je issue koji je već poznat, kod mene na Thrustmasteru f430 odlično radi. Razlika između podloga kada se prelazi sa recimo blata na asfalt je vrlo fino uočljiva, zatim kada jedan točak naleti na grublju podlogu a drugi na laganiju podlogu takođe se fino oslikava i na volanu.

Zasad, po meni, mnogo bolji od prvog dijela i dosta realniji. Narčito mi se svidjelo to što su poradili na težini vozila i osjećaju kompletne skalamerije. U prvom DR sam imao utisak da vozim pokretnu kantu sa realnim upravljanjem volana. Sada je taj dio znatno ispoliran.
Thumbs up za Codemasters.
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2019, 2:01   #23
Љуша
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.397
Zahvalnice: 643
Zahvaljeno 1.057 puta na 827 poruka
Određen forumom Re: DiRT Rally 2.0

Мени осећај реализма више даје кад ставим на hard tyres, traction и stability off. Мада и медијум није лоше. Soft tyres ми више вуче на аркаду. Али чак и тада је добро одрађено. Некад кад ми досаде "тешке" гуме, пребацим на медијум, па софт. И тако у круг. Допада ми се. Не ради ми игра баш најбоље на low 720p. Тешко може да ради глатко на 60 фрејмова. Нарочито по киши. А шејдере не могу баш на low, баш изгледа грозно. Штета што су избацили medium и very low опцију за шејдере. Овде на low изгледа ко у Дирту 4 и Дирту 1 на very low шејдери. А у Дирту кецу је графика и даље добра са лоу шејдерима. Овде је катастрофа.
Љуша je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2019, 18:05   #24
Љуша
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.397
Zahvalnice: 643
Zahvaljeno 1.057 puta na 827 poruka
Određen forumom Re: DiRT Rally 2.0

Стиже Монте Карло

-------
Љуша je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2019, 23:25   #25
Љуша
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.397
Zahvalnice: 643
Zahvaljeno 1.057 puta na 827 poruka
Određen forumom Re: DiRT Rally 2.0

Play Dirt rally 2.0 with motion simulator


Љуша je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2020, 14:24   #26
ogisha
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 994
Zahvalnice: 313
Zahvaljeno 298 puta na 196 poruka
Određen forumom Re: DiRT Rally 2.0

Konačno dostupno GOTY izdanje.
Content list
ogisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2020, 21:25   #27
Zli Zoe
Član
 
Član od: 29.7.2015.
Poruke: 331
Zahvalnice: 106
Zahvaljeno 133 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: DiRT Rally 2.0

Uhvatilo me nesto u ovoj izolaciji pa mi se dize prasina na racunaru ovih dana. Mislio sam da uzmem neku igru iz ovog serijala. Da napomenem da je poslednje sto sam vozio onaj stari Colin McRae na kecu i tu i tamo F1, sad ne mogu iz glave da se setim koje sezone/godine.

Sto se tice ovoga, njuskao sam po internetu ali nista mi nije mnogo jasnije. Prvi i drugi Dirt su mi vec too old. E sad, koliko sam shvatio Dirt 3 je arkada a vec sledeci Dirt Rally je simulacija. Nekako sam mislio da izaberem nesto od ove dve, najvise zbog cene, a potom i mog neiskustva. Ali ako neko ko je vec duboko u serijalu misli da treba da uzmem cetvorku ili odmah ovaj Rally 2.0, nije problem. Dakle, sta mi je kao pocetniku najbolje? Ja sam vise za klasicne reli staze, bez nekih moto lokacija ako se razumemo ili nekih drugacijih varijacija i ponuda.
Zli Zoe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2020, 21:36   #28
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: DiRT Rally 2.0

Šta god da uzmeš (ključ za Dirt Rally košta 1-2e tako da bih odatle krenuo na tvom mestu) spremi se na mnogo sati loše vožnje dok se naučiš da korektno upravljaš vozilom, u početku ćeš garantovano biti očajan i radovaćeš se kad uopšte uspeš da doteraš auto do kraja trake bez da ga unakaziš. Ja i dan danas kad se uželim relija "na brzaka" upalim CMR 2.0 čisto da izvozim malo. Dirt Rally generalno zahteva da mu se posveti vreme a neki dobar gamepad sa, naravno, analogom je praktično obavezan.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
Zli Zoe (25.3.2020)
Stara 25.3.2020, 21:48   #29
Zli Zoe
Član
 
Član od: 29.7.2015.
Poruke: 331
Zahvalnice: 106
Zahvaljeno 133 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: DiRT Rally 2.0

Tako negde i razmisljam. Da ne bacam pare ako cu posle par trka da oteram sve u *****. Hvala.
Zli Zoe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2020, 23:43   #30
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: DiRT Rally 2.0

Dirt Rally 1.0 i 2.0 nisu simulacije vec klasicne ''simkade'' sa prihvatljivom fizikom ali i dalje se oseca taj ''kartonski'' trip koji prati sve Dirtove. Ipak, u kombinaciji sa dobrim stazama, medju kojima ima i dugih i tehnicki veoma zahtevnih staza, ovi reliji su preteski za nove generacije, otuda i kuknjava po netu i svrstavanje u ovih naslova u prave simulacije, sto jednostavno nije tacno. Uz to Ai je prilicno agresivan, vremena koja postizu su iznenadjujuce dobra cak i na nekim ''medium/normal'' tezinama pa je i to razlog zasto mnogi misle da je igra preteska. Ovo vazi i za Grid Autosport i Dirt 4.

U svakom slucaju i dalje ne postoje bolje, kompletnije rally igre od Dirt 1/Dirt 2 (Dirt 4 ima dobar ''sim'' mod fizike ali su staze ipak malo losije). Fizika je taman toliko zabavna da u kombinaciji sa zahtevnim stazama pruza dobro ''simcade'' iskustvo. Grafika je odlicna (ne i sjajna), sto vazi i za zvuk. Mehanicka i ostala bitna ostecenja vozila nisu dobro odradili, sve to vuce na arkadu. Mada kapiram da su i to realnije odradili da bi imali jos losiju prodaju.

Svi oni koji imaju iskustva sa reli igrama, posebno sa CMR, nece imati vecih problema sa navikavanjem na fiziku i staze, potrebno je svega par sati vezbe da bi se uslo u fazon, vec posle nekoliko dana mogu da se jure i rekordi. Naravno, staze su zahtevne pa su greske itekako moguce, ni sama fizika nije bas naivna pa ko je navikao na Asphalt/NFS i sl. igre moze da ima velikih problema sa ovim relijima.

Najveci problem ovih naslova je to sto retko ko hoce da vozi sampionate i da se takmici protiv Ai, MP je buducnost vecine igara a Codemasters nikako da osmisli neki zarazan Dirt MP. U Dirt 3 je bilo uzasnih problema sa serverima, staze su kratke a fizika previse arkadna, MP lose zamisljen. Sada je malo bolja situacija ali i dalje je to daleko od multiplejer ''zaraze'' koja bi privukla veci broj igraca. Mada, i da implementiraju neki sjajan MP pitanje je koliko bi igraca imali na serverima, za vecinu ovo su preteske igre, zalosno.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2020, 13:27   #31
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: DiRT Rally 2.0

Igra treba i da se prodaje. Jako je tesko igrati 1 i 2 sa gamepadom. Ovo je ipak za volana i ako se slazem da nije 100% simulacija. Ali ko bi igrao da je prava simulacija.

Boljih Rally igara nema ali je bilo par staza u Assetto Corrsi sa rally modom i bile su zabavne.

https://www.youtube.com/watch?v=r_9xEFJquqM

Steta sto Kunos nije prosirio igru u tom pravcu. Bilo je i ovako dobrih custom staza samo da je bilo rally auta:

https://www.youtube.com/watch?v=MU3SgVLWNlg
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2020, 13:36   #32
wario
Veteran
 
Član od: 17.4.2009.
Poruke: 652
Zahvalnice: 123
Zahvaljeno 28 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: DiRT Rally 2.0

Citat:
jonathan kaže: Pregled poruke
Igra treba i da se prodaje. Jako je tesko igrati 1 i 2 sa gamepadom. Ovo je ipak za volana i ako se slazem da nije 100% simulacija. Ali ko bi igrao da je prava simulacija.
ja igram na tastaturi i nije mi tesko. na gamepadu bi mi bilo teze. a prava simulacija koja se moze igrati samo sa volanom je iRacing i to igraju pravi profesionalni vozaci trka.
wario je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2020, 14:04   #33
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: DiRT Rally 2.0

Problem koji iRacing ima, iskljucivo za pro racing vozace, jeste sto staze nisu laserski skenirane. Nisu precizne. A sve se one mogu igrati sa gamepadom samo ces biti jel.. 3-4 sekunde po krugu iza onih sa volanom.
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2020, 14:15   #34
ogisha
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 994
Zahvalnice: 313
Zahvaljeno 298 puta na 196 poruka
Određen forumom Re: DiRT Rally 2.0

Mislim da ljudi preteravaju kad pričaju da je preteško igrati na džojstiku. Možda jeste preteško osobama koje nikada pre toga nisu igrale rejsing igre ali ukoliko ste igrali i prethodne Codemasters-ove igre, neće biti velikih problema navići se.
ogisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2020, 15:28   #35
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: DiRT Rally 2.0

Upravo, ova igra je pravljena za gamepad i tastaturu i uopste nije preteska, samo treba nekoliko sati ili dana da se udje u fazon, da se malo nauce staze i to je to. A instant igraci danas nisu u stanju da se potrude malo, u modi su brainless, brze, instant igre za decu.

Citat:
Igra treba i da se prodaje. Jako je tesko igrati 1 i 2 sa gamepadom. Ovo je ipak za volana i ako se slazem da nije 100% simulacija. Ali ko bi igrao da je prava simulacija.

Boljih Rally igara nema ali je bilo par staza u Assetto Corrsi sa rally modom i bile su zabavne.
Treba da se prodaje, zato su je i osakatili za jos realniju fiziku i realnija ostecenja automobila, jer bi 95% igraca batalilo igru jer im je ionako preteska.

Ovi Dirtovi nisu za volan, moze da se vozi naravno ali vecina okorelih sim-racing ''volandzija'' ne podnosi Dirt upravljanje/fiziku preko volana, jednostavno im smeta ''simkadni'' osecaj i FFB (pogledati sta kazu upravo Assetto Corsa ili RBR fanovi o Dirtovima). AC sam ''igrao'' preko misa, upravo te modovane rally staze, sa odgovarajucim automobilima, i ta fizika je 2-3 klase iznad Dirt Rally-a.

Ali dobro, Dirt Rally 1 i 2 ostaju najbolje igre u tom zanru, ok simkade i to je to. Ono sto fali je dobar i zarazan MP mod.

Poslednja ispravka: HSVstoned (26.3.2020 u 15:37)
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2020, 15:36   #36
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: DiRT Rally 2.0

Samo treba izdvojiti Rally verzije DIRT-a od prethodnih jer mislim da su dosta bolje i zabavnije. Prethodni naslovi u poredjenju su za mobitela.
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku jonathan na korisnoj poruci:
Markius (26.3.2020)
Stara 26.3.2020, 19:09   #37
wario
Veteran
 
Član od: 17.4.2009.
Poruke: 652
Zahvalnice: 123
Zahvaljeno 28 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: DiRT Rally 2.0

Citat:
jonathan kaže: Pregled poruke
Problem koji iRacing ima, iskljucivo za pro racing vozace, jeste sto staze nisu laserski skenirane. Nisu precizne.
izvini ali iRacing je jedina prava simulacija. ja ne znam dal si ti pogledo spisak profesionalnih vozaca koji imaju nalog na iRacingu. ni jedna druga "simulacija" to nema. a Nascar ima zvanicnu "e" ligu preko iRacinga to sve govori. i sad kad je sport stao svi vozaci voze tamo a prenosi trka idu na FOX-u.
wario je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2020, 21:39   #38
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: DiRT Rally 2.0

Popularnost ne znaci nista. iRacing ima najbolju podrsku dok je sve ostalo, pogotovo prva AC, naprosto komedija kakav online support imaju. Pogotovo ACC gdje je Kunos uletio da uzme pare i da limitira maksimalno jednu igru samo sa Blancpain GT serijalom. Dok iRacing ima "beskonacno" sadrzaja i iRacing ima preko deset godina podrsku. Eventi na iRacingu su sjajini. Nesto sto docarava najbolje utrkivanje i takmicenje.

Naravno da svaki gamer koji voli simulacije ima iRacing acc. Igra je cijelu vjecnost prisutna. Ali si isto tako zaboravio spomenuti da svi ti pro vozaci imaju acc na Grand Turismu. Ne samo to. Ja sam vecu podrsku pro vozaca vidio za pCars nego za AC. A mislim da nema potrebe ulaziti u raspravu sta je pCars ili GT pored AC, iRacing, LFS i drugih simulacija.

Da ne idemo previse u offtopic. Mislim da je AC totalno neiskoristen potencijal. Kunos je najbolji tim sto se simulacija tice sa tehničke strane. Ali im fali dio tima koji zapravo zna sve to sastaviti u video igru. Da ne idem u detalje ali bahati odgovori tokom razvoja ACC su odvratni bili (bio sam early access backer from day one). Uopste ne razumiju gaming svijet. Single player utrke u ACC i one "misije" su kao prvoaprilska šala. S toga, da, slazem se da je iRacing najkompletnija simulacija na tržistu i odatle odgovor na tvoje pitanje, zasto svaki racing ljubitelj ima iRacing acc.

Meni je zao, mozda je i nostalgija u pitanju, sto LFS nije nikada prerasla u nesto naprednije i popularnije. Isto vazi i za rFactor 2. KAda podju komentari kako su ljudi ocarani sa pCars 1/2, želudac mi se okrene.
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2020, 0:54   #39
wario
Veteran
 
Član od: 17.4.2009.
Poruke: 652
Zahvalnice: 123
Zahvaljeno 28 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: DiRT Rally 2.0

Citat:
jonathan kaže: Pregled poruke
Ali si isto tako zaboravio spomenuti da svi ti pro vozaci imaju acc na Grand Turismu. Ne samo to. Ja sam vecu podrsku pro vozaca vidio za pCars nego za AC. A mislim da nema potrebe ulaziti u raspravu sta je pCars ili GT pored AC, iRacing, LFS i drugih simulacija.
ja ne znam stvarno to ali evo ti primer. sad kad su svi motorsportovi stali pogodi sta svi ti pro vozaci igraju? Pa iRacing. kreno eNascar, u subotu krece eIndy, a Max Verstapen (ako znas ko je on) je vec odigro dozens trka F3 i GTE u iRacing. kao i mnogi drugi pro vozaci. jos ni jednog nisam video da je odigro taj GT kako kazes. Max je samo jednom odigro rF2. svi su sada na iRacingu.

e da jos da dodam odvezena je i eIMSA a krece i eSupercars serija obe preko platforme iRacing.

Poslednja ispravka: wario (27.3.2020 u 1:19)
wario je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2020, 1:38   #40
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: DiRT Rally 2.0

Ma slazem se, kako sam rekao, iRacing je najkompletnija simulacija. To je institucija kada se poredi sa drugim naslovima.

A Sony ima onaj program gdje se igraci sa GT prebacuju u real life racing pa je u toj kampanji ucestvovalo i dosta pro vozaca.

Jedina mana za mene licno jeste sto iRacing kosta. Placa se masno i nista ne posjedujem. Ocekivao sam da ih Kunos pritisne ali Kunos nije dorastao.

E da, neki dan naletim na iRacing NASCAR koji je streaman na FOX Sports. Imali su 1mil gledalaca sto je cool.
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
DiRT 4 Stenmark Simulacije vožnje 55 20.6.2020 16:28
DiRT Rally dex3108 Simulacije vožnje 56 29.8.2019 21:21
Dirt 3 star-duster Simulacije vožnje 1043 12.11.2016 23:58
Sébastien Loeb Rally Evo tiho86 Simulacije vožnje 22 22.1.2016 15:14
Colin McRae DiRT 2 White Ripper Simulacije vožnje 751 5.3.2012 23:44


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com