Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.1.2012, 15:14   #1
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Post Sennheiser PXC450

Trebale su mi noise cancelling slušalice pa sam se dvoumio između ovih i Bose QuietComfort QC15. Posle čitanja recenzija po forumima i sličnim, odlučih se sa Sennheiser PXC450.

E sad ja sam njih pazario pre oko godinu dana (i više) i platio sam ih ravno 330 EUR. Sad vidim na amazon.de su 260.

Iskreno me mrzi sad da slikam sluške, pa evo nekih slika sa neta:





Same slušalice su izvrsnog kvaliteta, i po zvuku i po izradi. Napravljene su od kvalitetne plastike. U početku sam ih pazio i mazio, ali više ne, mada im izgleda to ne smeta. Ovo što ide preko glave (kako god se zvalo) je metalno, ali obloženo plastikom na koje ide "jastuče". Kroz to prolazi i kabal sa drugu slušalicu, tako da kabal is 3.5mm priključka ulazi samo u levu slušalicu (ne mrsi se toliko).

Na desnoj slušalici se nalaze 4 dugmeta, LE dioda, i prostor za jednu AAA bateriju. Dugmići su volume + i -, on/off dugme, i interesantna funkcija "talk through" (aktivira mikrofon i onda čujete "spoljni svet" kroz sluške). LED u raznim bojama označava u kom su modu slušalice (normal ili bypass, više o tome kasnije), i da li je baterija pri kraju.

Kao što rekoh na desnoj sluški je i prostor za bateriju. Baterija drži prilično dugo, bogami jedno 7-8 sati aktivnog slušanja, što je odličan rezultat. Retko kad slušate nešto 8 sati za redom tako da meni realno traje baterija i po mesec dana, jerbo se ona troši jedino kad je noise cancelling mod (poznatiji kao NoiseGard kod sennheiser-a) uključen.

Na levoj slušalici je normal / bypass prekidač. U normal modu slušalica aktivira NoiseGard protekciju i nemoguće je slušati muziku ako nemate bateriju i ne uključite same slušalice pritiskom na gorenavedeni on/off prekidač. Taj mod koristim uglavnom kad sam u avionu, vozu, busu ili sl. Bypass mod kao što pretpostavljate je zapravo normalni mod - ne morate imati bateriju, a slušalice će raditi.

Uz slušalice se dobija i jako fina "futrola" za njih (više liči na kutiju), jedan konverter iz 3.5mm u onaj veći, konverter za avion, kao i dve baterije.

Slušalice su jako udobne i za nošenje i za slušanje. Jastučići i sami zvučnici ni u jednom trenutku ne dodiruju uši tako da imate osećaj kao da vam lebde iznad glave

Mislim da nema potrebe svedočiti o kvalitetu zvuka koje reprodukuju. Ipak su to high-end Sennheiser slušalice. Zvuk je naravno fantastičan. Kao amater audiofil, svanulo mi je kad sam ih stavio prvi put umesto svojih starih Senn HD203. Bas nije prejak već odmeren, sve frekvencije su prisutne. Koliko god glasno slušao muziku čak i sa pred-pojačalom nema distorcije, nema trenutaka koji te teraju da se mrštiš i sl. Zaista fenomenalno. Sada, svi koji znaju bilo šta o Noise Cancelling slušalicama znaju da one ne mogu biti toliko glasne kao ove "normalne". I tu su u pravu - PXC450 nisu mnogo glasne, ali je kvalitet zvuka besprekoran, a meni je to bitnije.

Jedina (a bogami i poveća) mana slušalica je jedna koju sam nedavno otkrio. Naime, svaki put kad stavim slušalice činilo mi se kao da uvek postoji neki jako tih i jako visokotonski šum u pozadini koji je onako subtilno nervirao. Prvo sam mislio da sam lud, ali avaj: kada sam prvi put izvadio bateriju i stavio slušalice, zvuk je nestao. Moguće da je do baterije (mada čisto sumnjam) pošto sam uvek kupovao isti brend (doduše Duracell), ali pre mislim da je do slušalica.

Sve u svemu, topla preporuka svakome kome trebaju slušalice sa noise cancelling mogućnostima.
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku Deusdies na korisnoj poruci:
altec.gs (11.1.2012), doctor (2.2.2012), Game fever (12.1.2012), Gilmar (12.1.2012), Knez Lazar (30.4.2012), LoshMeeBre (12.1.2012)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Sennheiser ili... Sheeshmeesh Zvuk na računaru 10 30.4.2018 19:13
Sennheiser cx175 bubice, problem ? mgkilla Zvuk na računaru 4 1.3.2013 10:29
Veliki problem sa Transcend plejerom - Sennheiser sluške ne rade a druge rade kefalo Zvuk na računaru 7 3.2.2011 23:45
Sennheiser Mr Money Zvuk na računaru 1 26.1.2011 22:33
Sennheiser slušalice i zvučna karta hooanpablo ŠDK - Zvuk na računaru 4 12.2.2009 12:58


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com