Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.9.2008, 14:20   #1
sasha015
Član
 
Član od: 5.7.2008.
Poruke: 43
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 14 puta na 6 poruka
Određen forumom Ne rade mis i tastatura

Desava se od skora...od promene napajanja i flesh biosa...kada upalim racunar,jednostavno mis i tastatura ne reaguju....kursor stoji na sredini(mis je bezicni usb-ms industrial),a na tastaturi(usb tastatura) ne svetli ona lampica(tastatura je genius ergomedia-usb)...Tastatura ne reaguje...Primetio sam da pri paljenju,na onom prvom ekranu koji se pojavi ne pise da je prepoznao tastaturu i mis,vec ispise samo 2 hard diska,pioner dvd.i nemam ona 2 "piskava"zvuka koja postoje kada sve radi kako treba.Pise samo usb "ok"..Onda ,kada podigne sistem,samo iscupam usb i utaknem ponovo i sve radi..ali kada iskljucim racunar,pa ga upalim posle 2-3 sata mis i tastatura ne reaguju(kao da nemaju napajanja)..Ugasim racunar...onda iskljucim napajanje na 5 sec pa ga upalim ponovo i ukljucim racunar i sve radi...

Malo sam konfuzno napisao,ali se nadam da ce te shvatiti problem

Poenta da ako ne iskljucim-ukljucim napajanje pre nego sto startujem racunar,on kao da ne prepozna usb.....4 USB sa zadnje strane-kamera,mis,tastatura ,stampac.
sasha015 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2008, 14:24   #2
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Me rade mis i tastatura

Probaj dok je uključen računar da izvadiš oba kabla pa sačekaš 10 sekundi i vratiš ih unutra.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2008, 14:29   #3
sasha015
Član
 
Član od: 5.7.2008.
Poruke: 43
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 14 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Ne rade mis i tastatura

Da,dok je ukljucen racunar,kada izvadim oba kabla i vratim ih onda sve normalno radi(sve je to praceno onim windows zvukom kada se ukljuci neki usb uredjaj).Ali cim ugasim racunar,posle npr.sat ne reaguje nista....Lakse mi je da pre paljenja racunara"odradim"ono sa paljenjem gasenjem napajanja,nego da svaki put vadim usb kablove...

Posto se stvarno ne razumem u "tu struju"oko maticne ploce,da li je to do napajanja cm extreme power....Sa starim frontier nije bilo tih problema....Probao sam i usb portove na prednjoj strani kucista i isto...ne mrda ni mis ni tastatura(nekad hoce tastatura ,ali mis nece nikad).
sasha015 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2008, 15:29   #4
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Ne rade mis i tastatura

ocigledno su pinovi osteceni pa retko kad dolazi do kontakta..mozda je vreme za kupovinu novog kompleta...ako se ne igras mozes kupiti i bezicni komplet
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2008, 18:26   #5
Ivan452
Veteran
 
Član od: 25.7.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 772
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 189 puta na 152 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ivan452
Određen forumom Re: Ne rade mis i tastatura

Pre nego sto se das u kupovinu novog misa i tastature, trebao bi da pokusas da u BIOSu aktiviras da ti radi tastatura i mis preko USB-a.

Jer ovako, ja nemam tu opciju na mojoj maticnoj, i svaki put kada hocu da udjem u BIOS moram da kacim staru tastaturu.
A cuo sam za tu opciju, pa se raspitaj oko toga malo. Moguce je da je zbog toga.
Ivan452 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2008, 20:44   #6
sasha015
Član
 
Član od: 5.7.2008.
Poruke: 43
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 14 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Ne rade mis i tastatura

"cackao"sam po biosu i svugde je usb enabled.....Nije tu problem do misha i tastatura jer oni rade savrseno....problem je do usb portova a sve je to nekako povezano sa napajanjem,ali bukvalno svih portova....Npr....nece ni kameru da mi prepozna pri normalnom paljenju....jednostavno je nema u device menageru....kao ni misha....nekad nema ni tastature...sve se to desava kada uobicajeno palim racunar,na dugmence...e kada ga palim "neubicajeno",tako sto prvo iskljucim napajanje,pa ponovo ukljucim napajanje,pa onda stisnem dugmence za paljenje racunara,onda sve savrseno radi......ma nosio bih ga u servis,ali da me ne zavrcu tamo,pa ako ima neko neku ideju,da se naoruzam znanjem...Da ne bude:"Decko crkli su ti usb,treba nova ploca..."

Sve je savrseno radilo do flesh biosa i promene napajanja....kada se stavlja napajanje novo koliko tih kablica treba povezati na plocu,da se tu ne gubi nesto u kontaktu....e da ...Windows vista sp1 je sveze instalirana,problem i dalje traje....
sasha015 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2008, 20:39   #7
PlayMaker
Novi član
 
Član od: 30.6.2008.
Poruke: 27
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Ne rade mis i tastatura

Citat:
Ivan452 kaže: Pregled poruke
Pre nego sto se das u kupovinu novog misa i tastature, trebao bi da pokusas da u BIOSu aktiviras da ti radi tastatura i mis preko USB-a.

Jer ovako, ja nemam tu opciju na mojoj maticnoj, i svaki put kada hocu da udjem u BIOS moram da kacim staru tastaturu.
A cuo sam za tu opciju, pa se raspitaj oko toga malo. Moguce je da je zbog toga.

Sta ce on ako mu bas tada ne radi tastatura kako ce da ude u BIOs

Promeni napajanje moj savet
PlayMaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Bežična tastatura + USB Receiver + USB to PS2... Maverick Ostale komponente 10 10.1.2009 20:37
Tastatura ne radi potpuno gogs Ostale komponente 4 30.5.2008 10:57
Wireless tastatura i mis za notebook Aljosa ŠDK - Ostale komponente 2 29.5.2008 16:02
Koja „daktilo/media/mikro“ (Logitech?) tastatura urke ŠDK - Osnovne komponente 1 23.5.2008 14:57
Tastatura i mis ne reaguju EclipsE Kvarovi 12 16.7.2006 22:50


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com