Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.5.2020, 15:11   #161
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Citat:
Fabriek kaže: Pregled poruke
Kako nije mrdnula priča o Templarima, Asasinima, prvoj civ. još od dvojke?
Ljudi, jeste li vi igrali uopšte sve AC igre?Može se eventualno reći da priča o svemu tome nije u kasnijim naslovima toliko dobra, ali da nije mrdnula, neće biti.

Mnogo se paušalnih stvari iznosi bez problema, a onaj ko je duboko u priči zaista to ne može da čita.

Kao da odigrate i odmah sve zaboravite, ili samo protrčite kroz igre. Stvarno ne razumem.
Greska u kucanju, hteo sam da napisem trojka.


Ja se apsolutno slazem sa tobom za ove novije AC-ove, nisam ja taj koji smatra da ovo vise nema vise apsolutno nikakve veze sa AC-om, Templarima, Prvom civilizacijom.
Samo zelim da kazem da ako (po nekima) ovi noviji nemaju vise nikakve veze sa AC-om onda tek ovi stariji nemaju posle te trojke. Jer ako se preteruje onda neka se preteruje realno za sve AC delove, ako tako gledamo sve je skoro pa filler od trojke.

Odyssey nisam igrao sve i DLC-ove cekam na popustu, tako da nisam siguran za celokupnu pricu u njoj.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2020, 16:13   #162
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Origins i Odyssey nisu vise AC igre iz vise razloga. Od toga da je parkour prakticno stavljen u drugi plan, do toga da je hand to hand borba stavljena u prvi plan. Osim toga nema vise one misterije i intrige kao i teorija zavjere kao prije smao zato sto vise nije fokus na prici nego na open world sandbox-u. Mislim imas Cezara i Kleopatru u igri i nista zanimljivo ne uradis sa njima. Isto je i Odyssey samo sto povrh svega nemas ni hidden blade. Izbacilli su i social stealth. Generalno ili su izbacili ili izmjenili sve sto je cinilo AC jedinstvenim osim istorijskih lokacija. Sada je to jos jedna akciona avantura sa RPG elementima.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
Leonida (10.5.2020)
Stara 10.5.2020, 19:52   #163
Fabriek
Veteran
 
Član od: 30.9.2011.
Lokacija: Srbija
Poruke: 841
Zahvalnice: 418
Zahvaljeno 257 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

A realno, šta da urade sa Kleopatrom i Cezarom drugo, do onog što već jesu?

Seti se kad su Konora iz trojke na silu gurali da se vidi sa svakom iole relevantnom ličnosti toga doba i da učestvuje u svakom istorijskom dogadjaju. Pa je tako učestvovao i u "Bostonskoj čajanki" i proglašenju deklaracije o nezavisnosti npr. I to onako sve u odeždi Asasina i poluindijanskog porekla. Pa su fanovi Ubisoft dočekali na nož.

Što i ima logike, Asasin je tu da deluje iz senke i u zaveri, a ne da sprovodi politiku i rukovodi velikim dogadjajima lično.

E sad, kad je Ubi čuvenu francusku revoluciju iskoristio kao drugu krajnost i samo kao kulisu, a u prvi plan stavio ljubavnu priču, opet je dočekan na nož.

Slažem se, @dex, kad si rekao da su u Odiseji Olimpijadu iskoristili krajnje bedno i nemaštovito, takvi argumenti imaju smisla. Ali seti se da su i u Odiseji Kasandru/Aleksiosa tresnuli da se vide sa Sokratom, Perikleom, Pitagorom, Platonom, Hipokratom, Herodotom i još bezbroj poznatih ličnosti toga doba i to direktno da direktnije nije moglo.

Obožavam da diskutujem o ovoj franšizi, ali zaista koliko ima suvislih, toliko ima i nesuvislih primedbi, ipak su to samo igre, i ipak je to samo Ubi.
Fabriek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2020, 20:24   #164
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Poenta Conora i jest da je bio izmanipulisan. Mlad i zelen kakv je bio iskusio je sto bi se reklo nepravdu sa obe strane. Realno bolje bi mu bilo da je otisao sa Hatham-om. Tu je Ubisoft poceo da pokazuje da nije sve crno ili bijelo u odnosu Assassina i Templara nego da ipak ima nijansi sive.

Istina je da u Odyssey sreces mongo vise likova ali nikako ne mogu da se slozim da su sve iskoristili najbolje. Sokrat je realno najbolje iskoristen. Herodot visi na tvom brodu i to je manje vise sve dok nisu izbacili Lost Tales of Greece questline za njega, Hipokrat je ok, Pitagoru necu ni da komentarisem to je sto bi se reklo bilo malo "on the nose". Ali sve u svemu mnogo bolje iskoristeni lokovi nego u Origins-u. Ali dzaba sve to kada nema tu neke misterije i teorija zavjere kao prije, nema nekog obrta u prici, iznenadjenja i slicno.

U AC1 sve ispovjesti meta ti sklapaju pricu i na kraju kada dodje finalni obrt za Al Mulaim-a povezes sve te ispovjesti. Ili kada skontas u AC2 ko je Spaniard zapravo i ko ce da postane. AC Brotherhoos Makijaveli obrt. Revelations isto tako ima dosta misterije i obrta. I tako dalje na kraju igre se sve kockice fino sloze. Toga nema u Origins i Odyssey jer su price manje fise stright forward. A misterija oko oba kulta znaci malo jer nema so bi se reklo gradjenja price oko njih nego kada dodjes do finalne mete imas osjecaj da je to jos samo jedan NPC. Otisli su previse siroko a nemaju kapacited sto se pisanja scenaija tice ta sve to poprate pa dobijemo sta dobijemo.

Jednostavno igre su izgubile taj neki AC osjecaj. Mozda ako se nekad vrate u modernije doba i modernije gradove a ne ogromne mape sa copy/paste sadrzajem mozda se vrati i taj AC osjecaj.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2020, 20:45   #165
Fabriek
Veteran
 
Član od: 30.9.2011.
Lokacija: Srbija
Poruke: 841
Zahvalnice: 418
Zahvaljeno 257 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

E tu se potpuno slažemo, ali još sam pre x godina pisao koliko mi fali ta mističnost, zakulisne radnje i delovanje iz senke, uz veliku dozu misterije i wow efekat na kraju, kao nekad.

Nove igre jesu u tom smislu isprazne, ali meni nisu nezabavne za igranje, nekako sam se prilagodio i pomirio.

Ako se uželim atmosferičnosti, uvek su tu čak četiri-pet takvih igara u serijalu, koje su što se kaže dobro ostarile. I tu su da ostanu.

I sami znamo da će Darbi to da podigne na viši nivo, u smislu priče, nego u Odiseji što je bilo, ali je veliko pitanje koliko su mu bile odrešene ruke.
Ja lično, Darbiju nikada nisam oprostio što je uništio tkz modern day i to baš ON i sveo ga na onu mizeriju. Jer je modern day za mene esencijalni lepak koji sve drži na okupu da se ne raspadne.
Ubiju, što je onako jezivo ubio glavnog antagonistu serijala. Da ne pišem sad, to mi je mučno.

Stvarno ne znam šta očekivati od nove igre. Činjenica je da mnoge stvari kriju i da ih već sad prate silne kontroverze, što u smislu konstrukcije igre, imena ptotagonista, grafike, što suludih marketinških poteza.
Fabriek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2020, 21:01   #166
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.537
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Šta mene nervira...

Za početak, nikada nisam želeo da AC postane neki singleplayer RPG sa laganim MMO motivima i prstohvatom looter igara.

Mapa od par stotina hektara, "milijarde" kvestova, levelovanje karaktera.... To meni nikada nije trebalo, daj dobru priču, daj neki dobar twist, ukratko story driven akcionu avanturu. Neću bre AC sa trocifrenim brojem sati za kompletiranje....

Da, trebalo je poraditi na borbama, ali ne praviti neki "izopač" Dark Souls igara, nego nešto približno combatu iz Unity-ja, samo mnogo bolje.

A ovaj Odyssey... Ja ga nikad nisam završio, prvi, ali nažalost ne i poslednji AC (ako nastave ovako, a hoće verovatno) koji nisam odigrao 100%...

Šta znam, meni je ovo opšta papazjanija, sve moguće mehanike ikada korištene u AC serijalu, doduše dosta pojednostavljene, "skarabudžene" u jednu igru kako bi pokrili ono "za nekoga sve, za svakog ponešto" pristup.

Origins I Odiseja nisu loše igre, nisu po mojoj meri, ipak to je stvar ukusa, ali ne mogu da se otmem utisku da nema nikakve potrebe za onim AC u njihovom imenu.
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Atwa013 na korisnoj poruci:
bokela (10.5.2020), evil_geko (19.5.2020), Krilce (11.5.2020), Leonida (10.5.2020)
Stara 10.5.2020, 21:23   #167
Fabriek
Veteran
 
Član od: 30.9.2011.
Lokacija: Srbija
Poruke: 841
Zahvalnice: 418
Zahvaljeno 257 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

I to je tačno @Atwa, ali da dodam samo još nešto što se tiče Odiseje, pošto čitam da je mnogi nisu završili.

Najzanimljiviji delovi te igre kriju se zapravo u DLCevima, što ona dva velika, glavna, što u nečem što se zove, izgubljene priče Grčke.

U tim DLCevima, se pored nekih zanimljivih rešenja, nažalost kriju i neke nepodudarnosti sa dotad utvrdjenim činjenicama u serijalu.
To je minus i tu su se sudarile neke stvari koje probijaju jedna drugu u serijalu, jer su po sopstvenom priznanju developeri u radjenju Odiseje koristili vikipediju da se informišu o dotadašnjoj priči.

Tako da, moj je topao savet ko je odustao od Odiseje, da da šansu DLCevima, naročito izgubljenim pričama, jer su stvarno dobre, a ako zažmure na jedno oko, naći će dosta zabave i u ostalim.
Fabriek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2020, 18:07   #168
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Iiii Jesper Kyd is back

dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
Fabriek (11.5.2020), pentraksil (11.5.2020), Vladimirus86 (11.5.2020), zerb (12.5.2020)
Stara 11.5.2020, 19:55   #169
Fabriek
Veteran
 
Član od: 30.9.2011.
Lokacija: Srbija
Poruke: 841
Zahvalnice: 418
Zahvaljeno 257 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Fantastično, šok i veverica, @dex, kakva su tvoja očekivanja za novu igru?Ima li hajpa?
Fabriek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2020, 20:25   #170
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Eh, vjerujem u tim ali nista od Day 1 kupovine za mene. Mislim da cu uveliko da igram CP2077 tada i druge RTX igre iz backloga jer planiram da uzmem GPU iz serije 3000 do tada XD
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
Fabriek (11.5.2020)
Stara 11.5.2020, 20:51   #171
Fabriek
Veteran
 
Član od: 30.9.2011.
Lokacija: Srbija
Poruke: 841
Zahvalnice: 418
Zahvaljeno 257 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Isti slucaj, sacekacu, nije mi nigde zapelo, ali moram priznati ponovo da me je bas udario hajp, a odmorio sam bio taman od AC dobrih par godina.

Ocekujem svasta.
Fabriek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2020, 21:07   #172
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Svašta ćeš definitivno da dobiješ.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2020, 21:08   #173
Fabriek
Veteran
 
Član od: 30.9.2011.
Lokacija: Srbija
Poruke: 841
Zahvalnice: 418
Zahvaljeno 257 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Hahaha, to sigurno.
Fabriek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2020, 23:24   #174
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Isto vazi i za mene sto se tice cekanja, ove godine dosta igara na listi kod mene

CP2077, Bloodlines 2, Horizon Zero Dawn uskoro, Dying Light 2 i Elden Ring (mada za ove dve igre stvarno nisam siguran da ce biti ove godine), Psychonauts 2...Godina prepuna (potencijalno) odlicnih igara, za novi AC nisam bas toliko zagrejan.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2020, 23:55   #175
Fabriek
Veteran
 
Član od: 30.9.2011.
Lokacija: Srbija
Poruke: 841
Zahvalnice: 418
Zahvaljeno 257 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Realno šta to ima da se igra osim Assassin's Creed-a, a da valja ove godine?

Na prste jedne ruke i to pod znakom pitanja. Da se ne lažemo.
Svi mrze Ubi. Ali Ubi rastura i beleži smo pozitivne bilanse.
Fabriek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2020, 5:46   #176
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

The Division 2 I Breakpoint kazu suprotno. Zbog te dve igre Ubisoft je prakticno napravio pauzu od godinu dana.

I naravno da ima sta da se igre, pa Sony izbacuje 2 igre za redom kojece se vjerovatno boriti za GotY.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2020, 10:44   #177
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

"Svi mrze ubi. Ali ubisoft rastura i belezi samo pozitivne bilanse"...idi bre morao sam dva puta da proverim da ovo nije napisao Dex


Da toliko pozitivne bilanse imaju da im 2019 bila katastrofa, FC New Dawn kojeg se vise niko ni ne seca, Division 2 koji je dobio solidne ocene ali opet prilicno podbacio i Breakpoint koji je verovatno najgora igra koju je Ubisoft ikad napravio...sve te igre su toliko bile pozitivne da su Francuzi pomerili sve igre za bukvalno godinu dana (kao sto rece Dex) i ko zna koliko su ljudi oterali iz onog editorijal tima...Ubisoft vec godinama pravi *****a i konacno ih je sustiglo prosle godine
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2020, 12:15   #178
Fabriek
Veteran
 
Član od: 30.9.2011.
Lokacija: Srbija
Poruke: 841
Zahvalnice: 418
Zahvaljeno 257 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Haha. Nemam pojma kako niste osetili sarkazam u poslednjem postu?
Fabriek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2020, 12:18   #179
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Najveci problem kod Ubija je taj editorijal / screening / kako se vec zove deo, koji su korporativni / marketing ljudi. Sve igre mora njih da prodju i oni su ti koji sonose odluke o sta prolazi sta ne, sad je doslo iz ****** u glavu da to nema smisla i da steti igrama pa ce se videti pomak na bolje. RS: Siege je jedina igra koja je izdata u proteklih X godina da je nije dotakao taj editorijal i realno je nesto najkvalitetnije sto su izbacili u tih istih X godina.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2020, 13:07   #180
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Editoriajl tim i dalje postoji, ista osoba koja je vodial taj editorijal tim je tu. Razlika je sad u tome sto nece sve fransize prolaziti kroz jedan editorijal nego ce svaka fransiza da ima svoj. I na celu svih tih editoijal timova ce biti ista osoba koja je i do sada bila. Kako ce to sve uticati na igre to tek treba da vidimo, jer ovo sve sada sto izlazi je i dalje proslo kroz editorijal po starom principu.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Assassin's Creed: Syndicate mare037 Akcione igre 635 27.11.2023 17:49
Assassin's Creed: Origins Emix Akcione igre 555 11.5.2023 8:07
Assassin's Creed Rogue dex3108 Akcione igre 158 16.1.2018 13:20
Assassin's Creed Rebellion Dantheus Igre za mobilne telefone 0 27.6.2017 22:40
Assassin's Creed: Revelations DylaN Akcione igre 1076 28.12.2012 17:38


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com