Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.5.2010, 14:08   #1
RarMan
Banned
 
Član od: 14.2.2010.
Lokacija: SRBIJA BRE!
Poruke: 196
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 13 puta na 8 poruka
Određen forumom Problem sa XP SP3

Evo da vam izlozim moj kvar,zapravo pogledao sam ovaj video:

http://www.youtube.com/watch?v=fejcbcZjx7o&feature=fvst

I sve je bilo fensiii,uzivao sam u windows 7,dok mi se dan nakon gasenja kompa,windows pretvorio u windows 97 smorio sam se nista nisam mogao da pokrenem,Igrao sam jednu jedinu igricu,i bilo mi je strasno dosando, (nisam imao poristup internetu),nisam nista mogao da inastaliram,i ja sam ga ugasio i nisam ga palio jedno 5-6 dana...I taklo ja ga upalim a tastarura ne radi.....
Pa sam se smorio u kupio novi komp,i sada mi nekako sine ideja da popravim stari komp,jer sta mu fali mogu da ga stavim u lokal,ili negde gde mi je potreban komp,e pa moze li neko da mi kaze sta da radim...Uh da zaboravio sam da napomenem da mi tastartura radi na novom kompu...Sta da radim?
RarMan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2010, 14:19   #2
kuršlus
Član
 
Član od: 21.10.2008.
Poruke: 123
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 14 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Problem sa XP SP3

Za početak proveri napon baterije na maderbordu, ili zameni je pa probaj da uključiš računar ponovo.
kuršlus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2010, 14:31   #3
RarMan
Banned
 
Član od: 14.2.2010.
Lokacija: SRBIJA BRE!
Poruke: 196
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 13 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Problem sa XP SP3

Sry koje baterij?
RarMan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2010, 20:26   #4
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Problem sa XP SP3

BIOS baterije Zameni je za početak
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2010, 21:06   #5
RarMan
Banned
 
Član od: 14.2.2010.
Lokacija: SRBIJA BRE!
Poruke: 196
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 13 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Problem sa XP SP3

Doktore,zao mi je ali kako da je zamenim?
RarMan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2010, 21:09   #6
RarMan
Banned
 
Član od: 14.2.2010.
Lokacija: SRBIJA BRE!
Poruke: 196
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 13 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Problem sa XP SP3

AAAAAA,znam na sta mislis sry,ali gde da nadjem novu bateriju??? (Ako mislimo na isto (to je ono okruglo?) )
RarMan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2010, 21:19   #7
FiresnakE
Veteran
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 502
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 80 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku FiresnakE
Određen forumom Re: Problem sa XP SP3

Imas u Tempu, kod casovnicara, kod prodavas mobilnih telefona, u bilo kojoj prodavnici kompjuterske opreme, maltene i na trafikama (malo boljim), obicna dugmetasta baterija od 3V.

Mada ja uopste nisam razumeo tvoj problem, osim za tastaturu, aj malo pojasni onaj prvi komp, pre kupovine novog, ako ti je na njemu radila sedmica.
FiresnakE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2010, 21:20   #8
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Problem sa XP SP3

CR 2032 je valjda baterija koju tražiš... Pogledaj šta piše na toj što imaš, da bi bio siguran kad kupuješ
Ako to ne pomogne, na toj mašini reinstaliraj Windows čoveče
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2010, 21:26   #9
FiresnakE
Veteran
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 502
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 80 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku FiresnakE
Određen forumom Re: Problem sa XP SP3

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
CR 2032 je valjda baterija koju tražiš...
Jeste doctore, jer sam ja bas skoro menjao moju, i htedoh da mu napisem al nikako da se setim kako ide oznaka, u pm.
FiresnakE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2010, 21:51   #10
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Problem sa XP SP3

Ja vremenom, posle 31431 (approximately ) promenjenih baterija sam upamtio brojku hteo to ili ne
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2010, 23:03   #11
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Problem sa XP SP3

@ RarMan

Alo, prijatelju, ovde neki više vole da slušaju svoj glas i da ćaskaju umesto da te upute na najlogičniji put rešenja tvog problema.

Moraš biti sistematičan. Prvo treba da raščistiš pitanje da li je u pitanju softver ili hardver. Kao prvo, stavi neku drugu tastaturu pa vidi da li će da proradi. I obrnuto, stavi tu što ne radi na neki drugi računar pa vidi šta će se desiti.

Kao drugo, ako je W7 jedno vreme dobro radio, opet mogu biti dve stvari. Ili si preterivao i instalirao sve i svašta (ili nisi, ali ti se u međuvremenu uvalio virus, ili je, čak, Windows uvatio da skida sve moguće apdejte koje je našao, a ima ih ravno 32), ili je pak taj računar već bio "pri kraju" i konačan otkaz samo se ubrzao.

Dakle, prvo vidi da li ti se kakvi apdejti i dalje skidaju. Najbolje da automatske apdejte, kada je Windows 7 u pitanju u startu namestiš tako da te računar pita da li i šta da skida, a ne da nešto vuče, a da nemaš pojma šta. Drugo, ako nisi siguran za viruse, skini neki virus kiler, recimo Aviru ili Avast, nije mnogo bitno, samo da vidiš da li će krenuti da pište ko Damjanov zelenko - onda je sve jasno.

Na samom kraju, ali zaista na samom kraju, ostaje ti da reinstaliraš sistem (eventualno sa nekog drugog instalacionog diska) pa da vidiš da li će to išta pomoći.

Inače, imaj u vidu to da hard diskovi pred otkazom (naročito ako su oni najuobičajeniji Maxtori od 80 GB koje su nekada svuda stavljali) mogu strašno da se uspore i da prosto ne može da se radi na kompjuteru jer je sve ubitačno sporo (liči na tvoj slučaj).
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
shrafko (18.5.2010)
Stara 19.5.2010, 17:30   #12
RarMan
Banned
 
Član od: 14.2.2010.
Lokacija: SRBIJA BRE!
Poruke: 196
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 13 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Problem sa XP SP3

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
@ RarMan

Alo, prijatelju, ovde neki više vole da slušaju svoj glas i da ćaskaju umesto da te upute na najlogičniji put rešenja tvog problema.

Moraš biti sistematičan. Prvo treba da raščistiš pitanje da li je u pitanju softver ili hardver. Kao prvo, stavi neku drugu tastaturu pa vidi da li će da proradi. I obrnuto, stavi tu što ne radi na neki drugi računar pa vidi šta će se desiti.

Kao drugo, ako je W7 jedno vreme dobro radio, opet mogu biti dve stvari. Ili si preterivao i instalirao sve i svašta (ili nisi, ali ti se u međuvremenu uvalio virus, ili je, čak, Windows uvatio da skida sve moguće apdejte koje je našao, a ima ih ravno 32), ili je pak taj računar već bio "pri kraju" i konačan otkaz samo se ubrzao.

Dakle, prvo vidi da li ti se kakvi apdejti i dalje skidaju. Najbolje da automatske apdejte, kada je Windows 7 u pitanju u startu namestiš tako da te računar pita da li i šta da skida, a ne da nešto vuče, a da nemaš pojma šta. Drugo, ako nisi siguran za viruse, skini neki virus kiler, recimo Aviru ili Avast, nije mnogo bitno, samo da vidiš da li će krenuti da pište ko Damjanov zelenko - onda je sve jasno.

Na samom kraju, ali zaista na samom kraju, ostaje ti da reinstaliraš sistem (eventualno sa nekog drugog instalacionog diska) pa da vidiš da li će to išta pomoći.

Inače, imaj u vidu to da hard diskovi pred otkazom (naročito ako su oni najuobičajeniji Maxtori od 80 GB koje su nekada svuda stavljali) mogu strašno da se uspore i da prosto ne može da se radi na kompjuteru jer je sve ubitačno sporo (liči na tvoj slučaj).
To nije W7 to je obmana!To je samo promena teme,i promena ikonica! Bas sam bio glup sto sam to uradio je**o me windows 7!
I kako da ukljucim komputer kada ne radi tastatura,a pokusao sam da nesto uradim pa bez tsatature ne mogu da ga upalim!A na drugom kompu fennomenalno radi,a i druga tastura radi perfektno na obakompa,sta sada da uradim?

Poslednja ispravka: RarMan (19.5.2010 u 17:36) Razlog: Dopuna
RarMan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2010, 20:12   #13
RarMan
Banned
 
Član od: 14.2.2010.
Lokacija: SRBIJA BRE!
Poruke: 196
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 13 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Problem sa XP SP3

Jel mozda moguce da je u pitanju prasina,jer sam ga detaljno otvorio i nasao kilogram prasine i sve sam ocistio ali sam se pitao da li je mozda do toga samo da se ne bih cimao da sve opet razmontiram,pa montiram,pa opet razmontiram,i ponovo montiram....
RarMan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2010, 22:14   #14
FiresnakE
Veteran
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 502
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 80 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku FiresnakE
Određen forumom Re: Problem sa XP SP3

Moze biti da je i do prasine, odnesi makinu na najblizu pumpu, i tamo izduvaj sve sto budes mogao sa kompresorom, mislim na onaj za duvanje guma na kolima.

Sto se tice paljenja makine, mozes da probas da ga prevaris, pa da ubodes dva misa ukoliko je ti je sve na PS/2, ja sam tako prevario par makina pa su proradile.
Jes, da onda ne mozes da udjes u BIOS, al ce da se proradi
FiresnakE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Nokia e71 i problem sa USB konekcijom PsyDuck Aparati i oprema 5 1.12.2010 15:17
WBR-3408 11g Wireless Broaband Router- Problem sa umrežavanjem Hich Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 19.2.2010 9:42
Problem sa obaranjem sistema Tintoreti Kvarovi 2 5.1.2009 0:48
Problem sa podešavanjima TV i monitora bacacar Grafika 2 3.1.2009 13:06
Problem sa 3DSM 8 - problem sa konjem M.A.G.E 3D radovi 7 29.12.2008 11:27


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com