Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.12.2012, 19:20   #261
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Hobit

Verovatno je Dzekson dobio zeleno svetlo za Gospodare kao potencijalno veci i "epskiji" projekat od Hobita. Pa kad su filmovi postigli uspeh, dolazi do "milkinga", u ovom slucaju Hobita. Verujem da bi neke 2000. Dzeksona terali iz kancelarije i nazivali ludakom da im je predlagao Hobita od tri dela po tri sata.
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2012, 19:32   #262
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.362
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Hobit

Citat:
Mali Princ 81 kaže: Pregled poruke
Hmmm onda je logično bilo da je P.DŽ. prvo snimio hobita jer je tako i kod tolkina, prvo je napisao knjigu hobit pa zatim lotr, a ne ovako da nas miksuje ( prequel )
Dzekson je isao na LOTR zbog popularnosti epske fantastike, bitaka i velicine celog epa. Jeste i Hobit epska fantastika ali je vise avantura i po velicini i desavanjima nije ni priblizna onoj iz LOTR knjiga. LOTR ima sve, masovne bitke, dosta likova, puno desavanja i mnogo razvijeniju pricu od Hobita (mislim naravno na knjige). Uz to LOTR je mnogo popularniji od Hobita tako da je i to jedan od razloga. Sa druge strane daans je popularno snimati filmove i onda umesto nastavka snimiti neki prequel . A koliko znam LOTR je vec imao zavrsen scenario i prava i sve sto uz to ide mnogo pre pocetka snimanja tako da je lakse bilo prvo poceti sa tim.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2012, 20:10   #263
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.668
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Nije ni cudo sto se nekima ne svidja toliko Hobbit kada misle da je epska fantastika...
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2012, 20:59   #264
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.726
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Citat:
Mali Princ 81 kaže: Pregled poruke
Ni ja se ne secam ovog? Odakle ti slika, koji je ovo deo ? Neko bliže objašnj ...
Extended verzija Fellowshipa
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2012, 21:35   #265
Mali Princ 81
Član
 
Član od: 14.10.2012.
Lokacija: Griechisch Weissenburg
Poruke: 414
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 52 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Hobit

E pa da, nisam gledao extended (
Spoiler za spojl:
ovo su ona tri skamenjena trola kuvara, ako se ne varam ? )

Poslednja ispravka: Mali Princ 81 (23.12.2012 u 20:04)
Mali Princ 81 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2012, 23:02   #266
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.726
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Citat:
Mali Princ 81 kaže: Pregled poruke
E pa da, nisam gledao extended ( ovo su ona tri skamenjena trola kuvara, ako se ne varam ? )
haha da, najkomicnija scena u filmu (stavi to u spojler, just in case)
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2012, 0:34   #267
xandar
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2011.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.210
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 124 puta na 99 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Citat:
Mali Princ 81 kaže: Pregled poruke
Hmmm onda je logično bilo da je P.DŽ. prvo snimio hobita jer je tako i kod tolkina, prvo je napisao knjigu hobit pa zatim lotr, a ne ovako da nas miksuje ( prequel )
Citat:
Peter Jackson and Fran Walsh originally expressed interest in filming The Hobbit in 1995, then envisaging it as part one of a trilogy (the other two would have been based on The Lord of the Rings).Frustration arose when Jackson's producer,Harvey Weinstein, discovered that Saul Zaents had production rights to The Hobbit, but that distribution rights still belonged to United artists (which had kept those rights, believing that filmmakers would prefer to adapt The Hobbit rather than The Lord of the Rings). The studio was on the market, so Weinstein's attempts to buy those rights were unsuccessful. Weinstein asked Jackson to press on with adapting The Lord of the Rings. Ultimately, The Lord of the Rings was produced by New Line Cinema, not the Weinsteins, and their rights to film The Hobbit were set to expire in 2010. In September 2006, MGM, now the owner of UA, expressed interest in teaming up with New Line and Jackson to make The Hobbit.
5 char
xandar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2012, 0:17   #268
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.362
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Hobit

Evo ja sad sa projekcije pa da javim utiske. Pre nego sto pocnem da kazem da sam procitao knjigu a i mnogo sto sta pored te jedne knjige, od gospodara pa do nekih spisa, dodataka itd. Nisam profesionalac sto se toga tice niti fanatik, niti mogu reci da znam sve u prste, ali volim Srednju zemlju i Tolkina i znam dosta o materiji.

Film je sasvim solidan cak bi se usudio reci da je i mnogo vise od solidnog. Fin odabir glumaca, dobro odradjene lokacije, fina hronologija dogadjaja itd. Po meni sasvim na mestu. Naravno da nije knjiga, suludo i nerealno je ocekivati tako nesto ali kao film radi posao i vise nego dobro. Da li ima nekih bezveznih scena? Ima. Da li ima nekih izmena? Ima. Da li je savrsen? Nije. Ali kao ostvarenje je i vise nego dobro, po meni sasvim fino prenosi atmosferu knjige a dodaje i nesto sto u Hobitu nema, a ubaceno je kako bi se verovatno povezala radnja sa originalnom triologijom i malo dublje objasnila desavanja koja prethode Gospodarima. Ali sve u svemu meni se film dopao, ima mana ali daleko od loseg ili proseka kakvim ga mnogi opisuju (i ovde na forumu a i po belom svetu, naravno sve je ovo licno misljenje). Moja preporuka je da se odgleda u bioskopu bez razmisljanja. Moze 3D ali i ne mora, 3D je po meni sasvim fino uklopljen i uopste ne skodi uzitku, ali nije presudno. Usao sam u salu sa nesto nizim ocekivanjima ali sam se na kraju iznenadio. Mada ipak treba imati u vidu da je ovo tek prvi deo i da niko ne zna sta moze da ispadne na kraju, ali je pocelo i vise nego solidno. Opet kazem da ovo nije knjiga i nemojte ocekivati dokumentarac o Hobitu i Srednjoj zemlji, neke stvari ce vam zasmetati i smatracete da je moglo drugacije, ali nista presudno da bi pokvarilo opsti utisak.Od mene preporuka.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Eddie (24.12.2012), simke85 (26.12.2012)
Stara 24.12.2012, 1:26   #269
Mali Princ 81
Član
 
Član od: 14.10.2012.
Lokacija: Griechisch Weissenburg
Poruke: 414
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 52 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Pentraksil, slažem se sa svakom tvojom reči. Uvek može da se nađe zamerka.
Možda je film malkice nedorečen, ali to je i normalno, ipak je ovo prvi deo. Više bitaka i još bolji užitak očekujemo u narednim delovima.
Još jednom svaka ti čast za recenziju filma. Kao da sam ja pisao.
Živeo !!!
Mali Princ 81 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2012, 1:50   #270
vozar.b
Starosedelac
 
Član od: 25.4.2011.
Lokacija: Kisač (21211) Srbija
Poruke: 1.771
Zahvalnice: 196
Zahvaljeno 430 puta na 407 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Odgledao i ja Hobite u 3D-u (Arena Cineplex).
Film je po meni odlican i za svaku preporuku.
Posto sam prvi put gledao 3D projekciju mogu samo reci da sam vise ocekivao (nekako mi je falilo tih efekata), tako da se moze slobodno gledati i 2D...
neka moja ocena bi bila 8.5/10
vozar.b je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2012, 2:00   #271
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Hobit

Hobit, jednina, mnogo ljudi ovo griješi. Gdje si ti vidio drugog u cijeloj družini?
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2012, 2:01   #272
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.362
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Hobit

Citat:
vozar.b kaže: Pregled poruke
Odgledao i ja Hobite u 3D-u (Arena Cineplex).
Film je po meni odlican i za svaku preporuku.
Posto sam prvi put gledao 3D projekciju mogu samo reci da sam vise ocekivao (nekako mi je falilo tih efekata), tako da se moze slobodno gledati i 2D...
neka moja ocena bi bila 8.5/10
3D nije bio potreban ovde, ali nije nista strasno sto je tu. Kod pejzaza se fino vidi i ima par scena koje su zaista super za 3D. Ali nije nista presudno. Problem kod Hobita u 3D-u je sto nije film koji je pravljen oko 3D efekata. Film ima svoju postavu, 3D je ubacen kao bonus tako da nisu isli na prisilno ubacivanje scena koje ce iskoristiti tu tehnologiju do maksimuma. Drago mi je zbog toga, ne bih voleo da se Hobit pretvori u 3D fest film (aka Avatar, Wrath of the Titans itd.)
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2012, 10:20   #273
JohnnyB
Član
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 213
Zahvalnice: 55
Zahvaljeno 40 puta na 34 poruka
Određen forumom

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
3D nije bio potreban ovde, ali nije nista strasno sto je tu. Kod pejzaza se fino vidi i ima par scena koje su zaista super za 3D. Ali nije nista presudno. Problem kod Hobita u 3D-u je sto nije film koji je pravljen oko 3D efekata. Film ima svoju postavu, 3D je ubacen kao bonus tako da nisu isli na prisilno ubacivanje scena koje ce iskoristiti tu tehnologiju do maksimuma. Drago mi je zbog toga, ne bih voleo da se Hobit pretvori u 3D fest film (aka Avatar, Wrath of the Titans itd.)
Mislim da bi trebalo da pogledaš PJ video blogove sa snimanja. Sve je podredjeno 3D, radio je i concept art u 3D...

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk 2
JohnnyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2012, 13:35   #274
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.362
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Hobit

Citat:
JohnnyB kaže: Pregled poruke
Mislim da bi trebalo da pogledaš PJ video blogove sa snimanja. Sve je podredjeno 3D, radio je i concept art u 3D...

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk 2
Gledao sam sve jos ranije, ali nije bas sve predodredjeno tim 3D efektima ako znas na sta mislim. Okolina i sve to izgleda odlicno ali nema takozvanih "paljevinskih" scena gde prsti na sve strane gde bi taj 3D mogao da se iskoristi do maksimuma kao npr. Avatar i slicni. Hobit je slicno kao Prometej gde se pejzazi najvise isticu i ima par scena gde se vidi 3D ali nista preterano i natrpano. U svakom slucaju mnogo bolje izgleda od vecine nasminkanih 3D filmova koji nisu ni snimljeni u 3D, ali se vidi (i opet drago mi je ) da se sve ne vrti oko toga. Film ima svoj tok i pricu a 3D je samo bonus. Uostalom ovo je tek prvi film, kasnije ko zna sta ce biti, po meni je 3D sasvim OK ali ne treba ocekivati Bog zna sta od njega, jer film nije tipicni akcioni gde se sve vrti oko tih efekata i gde bi ti efekti dosli do izrazaja (strecanje i ostalo).
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2012, 1:04   #275
DJ MIXYYY
Član
 
Član od: 29.8.2009.
Lokacija: Staljingrad, SSSR
Poruke: 486
Zahvalnice: 364
Zahvaljeno 56 puta na 39 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku DJ MIXYYY
Određen forumom Re: Hobit

Odgledah danas Hobita u 3D i po meni film je odlican, u rangu LoTR sto sam i ocekivao.
Ali gledajuci film shvatim koliko malo znam o Tolkinovom svetu, tj. srednjoj zemlji i celoj njenoj istoriji.
Tako da sam odlucio da uzmem i procitam knjigu Hobit a nakon nje i gospodar prstenova.
DJ MIXYYY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2012, 4:18   #276
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.362
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Hobit

Citat:
DJ MIXYYY kaže: Pregled poruke
Odgledah danas Hobita u 3D i po meni film je odlican, u rangu LoTR sto sam i ocekivao.
Ali gledajuci film shvatim koliko malo znam o Tolkinovom svetu, tj. srednjoj zemlji i celoj njenoj istoriji.
Tako da sam odlucio da uzmem i procitam knjigu Hobit a nakon nje i gospodar prstenova.
Procitaj, malo istrazuj po netu i prostudiraj one skripte i tekstove koji upotpunjuju istoriju sveta pa onda opet odgledaj. Primetices dosta detalja i sitnica koje nisu toliko ocigledne na prvi pogled
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2012, 12:06   #277
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Citat:
DJ MIXYYY kaže: Pregled poruke
Tako da sam odlucio da uzmem i procitam knjigu Hobit a nakon nje i gospodar prstenova.
Posle toga te čeka ovo

Samo se nadam da niko neće biti lud da pokuša da ih ekranizuje...
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2012, 14:02   #278
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Da dodam i ja svoje misljenje na gomilu Mislim da je film solidan, ali nije na nivou Gospodara, nisam odusevljen. Najveca mana je cisto subjektivna - posto sam citao knjigu, znao sam sta ce se desavati, pa mi nije bilo mnogo zanimljivo. Objektivna mana - neke scene su definitivno previse produzene, tu se slazem sa internetom. Takodje, mnogo mi smeta to sto Bilbo nije dovoljno razradjen. Ne pojavljuje se dovoljno, i iako nije potpuno jednodimenzionalan, ipak je kontura

S druge strane, film izgleda i zvuci odlicno, akcija je dobra, nije mlak jer postoje neki motivi koje prati, sporedni likovi su zabavni, a i prikazano je dosta zanimljivih dogadjaja (zahvaljujuci knjizi)... Ubedljivo najbolji deo - Golum
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2012, 15:08   #279
DJ MIXYYY
Član
 
Član od: 29.8.2009.
Lokacija: Staljingrad, SSSR
Poruke: 486
Zahvalnice: 364
Zahvaljeno 56 puta na 39 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku DJ MIXYYY
Određen forumom Re: Hobit

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Procitaj, malo istrazuj po netu i prostudiraj one skripte i tekstove koji upotpunjuju istoriju sveta pa onda opet odgledaj. Primetices dosta detalja i sitnica koje nisu toliko ocigledne na prvi pogled
Poslusacu te ali prvo da nadjem vremena da procitam knjige.

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Posle toga te čeka ovo

Samo se nadam da niko neće biti lud da pokuša da ih ekranizuje...
Veruj mi da bih rado odgledao svaki film napravljen po tim knjigama.
DJ MIXYYY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2012, 20:58   #280
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Samo se nadam da niko neće biti lud da pokuša da ih ekranizuje...
I ako se niko ne seti, licno cu se postarati da podsetim Pitera ili nekog odredjenog da to uradi. Jednostavno je - nikada dovoljno filmova Srednjeg sveta.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Romantic na korisnoj poruci:
ZoNi (31.12.2012)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:47.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com