Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Web razvoj > Web dizajn

Web dizajn Saveti u vezi dizajna sajtova

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.5.2015, 17:09   #1
Renche
Starosedelac
 
Član od: 30.12.2007.
Lokacija: Šid
Poruke: 1.582
Zahvalnice: 486
Zahvaljeno 473 puta na 241 poruka
Određen forumom SEO usluge

Pozdrav,

Napravio sam sajt, ali slaba je posecenost jer se sajt ne pojavljuje prilikom pretrage u google i ostalim pretrazivacima.
E sad me interesuje kako da obezbedim da se sajt pojavljuje na prvoj stranici u google-u. Covek je travar pa bi bilo pozeljno da bude medju prvih 10 prilikom pretrage.
Kome da se obratim i da li ikako mogu sam to da uradim.

Hvala.
Renche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2015, 17:58   #2
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: SEO usluge

Probaj prvo sam da čačkaš, ima po netu hiljade tutorijala o SEO tehnikama. Za početak, prijavi sajt Googleu putem Webmaster Toolsa, uploaduj sitemap.xml i proveri da nije slučajno indeksiranje zabranjeno u robots.txt fajlu. Takođe, moje neko zapažanje je da će Google brže indeksirati ako mu "ručno" zadaješ stranice u odeljku Crawl -> Fetch as Google. Tu dodaš samo URL koji želiš da povuče i ideš na fetch (nemoj na fetch and render, duže traje, a nema nikakve koristi za SEO).

Što se tiče izmena u kodu, dodaj obavezno meta description i title tag, imaj po jedan <h1> na svakoj stranici koji će sadržati neku ključnu reč, probaj da napraviš SEO friendly URL-ove ako do sad nisi...

Poslednja stavka je socnet strana cele priče, a to je neki G+/FB/TW profil i vidi ako možeš negde da "izreklamiraš" sajt da bi ti poslužio kao backlink.

Ja sam ti vrlo okvirno naveo neke smernice. Cela priča je ipak kompleksnija (Google npr. od skora bolje rangira mobile-friendly sajtove), pa nije ni čudo što postoje firme koje se bave isključivo pružanjem SEO usluga. Pošto si već napravio sajt, kontam da se baviš u manjoj ili većoj meri ovim, pa ti predlažem da ipak pokušaš sam da postigneš bolju poziciju na pretraživačima, pa, ako baš ne ide, da tražiš pomoć profesionalaca.

Samo još jedna stvar - Google ne reaguje instant na sve tvoje promene, pa je potrebno dosta strpljenja (dana, nedelja) da bi se popeo na vrh rezultata pretrage. Tako da nemoj da se deprimiraš, čačkaj, istražuj i postići ćeš nekakav rezultat.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Partybreaker na korisnoj poruci:
Renche (10.5.2015)
Stara 10.5.2015, 18:02   #3
Renche
Starosedelac
 
Član od: 30.12.2007.
Lokacija: Šid
Poruke: 1.582
Zahvalnice: 486
Zahvaljeno 473 puta na 241 poruka
Određen forumom Re: SEO usluge

Veoma dobro objasnjeno, hvala. Pokusacu sve sto si napisao.
Javim rezultate.

Pozdrav
Renche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2015, 22:48   #4
Darko Mikic
Novi član
 
Član od: 15.6.2015.
Lokacija: Beograd
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: SEO usluge

Potrudi se da imaš zanimljiv, kvalitetan i unikatan sadržaj na sajtu, probaj da ga šeruješ po društvenim mržama i ako možeš postavi negde koji link, ali se trudi da ga postaviš na mestu koje ima neke veze sa tvojim sajtom.
Darko Mikic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2015, 21:35   #5
sasamarkovic
Novi član
 
Član od: 5.8.2015.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: SEO usluge

mozes da pocnes tako sto ces uporediti svoj sajt sa konkurencijom videti kako oni pisu svoje tekstove ili on page optimizacija , onda sledi pisanje istih , doterivanje svog izgleda da bude brz i na kraju pravljenje off page optimizacije ii back linking
sasamarkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
GitHub Student Developer Pack - besplatni alati i usluge za učenike i studente Geomaster Programiranje 7 9.10.2014 18:08
Koliko naplatiti servisiranje i slične usluge? doctor Brbljaonica 105 24.10.2011 0:58
Koliko naplaćujete svoje usluge Predrag Stankovic Brbljaonica 69 13.3.2009 21:16
Da li postoji pružanje usluge skidanja fajlova? Quercusmaster Internet usluge 5 21.2.2008 21:40
Preduzece za internet usluge Hakuna Matata Internet usluge 0 12.1.2006 2:14


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:00.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com