Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Zvuk na računaru

Zvuk na računaru Zvučne karte, zvučnici, slušalice...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.10.2006, 12:13   #1
Marko
Član
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Ecka
Poruke: 337
Zahvalnice: 447
Zahvaljeno 61 puta na 43 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko
Određen forumom Koja zvucna i zvucnici

Hteo bih da kupim zvucnu kartu od oko 50 eura i neke 5.1 zvucnike od oko 100 eura. Molim vas za neke predloge ili sugestije jer sam totalni laik za te stvari.
Hvala
Marko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2006, 13:18   #2
deksi10
Član
 
Član od: 8.4.2006.
Poruke: 489
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 38 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: Koja zvucna i zvucnici

Za zvucnu ti u tom cenovnom rangu jedino mogu preporucim Audigy 2 Value, ona ti je oko 45 evra. E sad za 5.1 sistem je diskutabilno, video sam da ima onaj novi Genius SW-HF 5.1 5000 za 102 evra ali ga nisam cuo kako zvuci, ali neki kazu da je bolji od starog Genius Home Theatre 3600. U tom cenovnom rangu imas jos Logitech x-530, oni su oko 80 evra.
deksi10 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2006, 19:54   #3
Marko
Član
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Ecka
Poruke: 337
Zahvalnice: 447
Zahvaljeno 61 puta na 43 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko
Određen forumom Re: Koja zvucna i zvucnici

Hvala, pogledacu im karakteristike.
Marko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2006, 20:23   #4
Marko
Član
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Ecka
Poruke: 337
Zahvalnice: 447
Zahvaljeno 61 puta na 43 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko
Određen forumom Re: Koja zvucna i zvucnici

Sta mislite o ovim zvucnicima:
Genius SW-HF 5_1 5000
Creative Inspire T5900
Jazz Speakers J9906

Koji bi se bolje slagao sa Audigy 2 Value.
Ne znam da li neka firma ima prednost zbog kvaliteta?
Takodje, cuo sam da je dobra firma altec lansing ali nisam nasao zvucnike 5.1.
Sta mislite?
Marko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2006, 21:19   #5
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Koja zvucna i zvucnici

Bogami ja se secam onih ranijih jazz zvucnika, bili su mnooogo dobri, imali postolja... Ima ih jos u prodaji, a ako su nastavili istim stopama ljudi iz jazz-a onda bi trebali i ovi novi da budu ok! od ta tri modela mislim da bi se oko prvog mesta borili jazz i genius, mada nisam cuo nista od tih modela, bar ne jos. Mladi su Na tu zvucnu bi nalegao najbolje onaj komplet koji je najbolji A altec jeste bez premca! Trebali bi uskoro da se pojave altec fx 5051 (5,1), bice bolji od tih navedenih sigurno ali i skuplji. A mogao bi da pogledas i logitech jer alteca 5,1 za te pare nema. npr. logitech x620 ili x530, i creative t7900.

Inace izbor ti se sveo na najisplativije 5,1 sisteme za te pare (po meni), i ako bih ja birao izmedju ta tri dvoumio bih se izmedju jazz-a i genuisa, znam da ne bih mogao da se oslucim dok ih ne pogledam i ne odslusam nesto na njima, a to bih i tebe posavetovao.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2006, 13:26   #6
Marko
Član
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Ecka
Poruke: 337
Zahvalnice: 447
Zahvaljeno 61 puta na 43 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko
Određen forumom Re: Koja zvucna i zvucnici

Skinuo sam sa zvanicnog sajta alteca:

The FX5051 is the first 5.1 system to provide USB plug-and-play connectivity, giving new meaning to ease-of-use. These features and more offer purposeful design with award-winning Altec Lansing sound that is perfect for today’s more contemporary digital living spaces.

FX5051 Specifications

USB 5.1 connectivity…true plug and play (see below for requirements)
Unique isobaric subwoofer uses dual 6.5” woofers to produce big bass in compact enclosure
5.1 channels of audio with any audio source
Two-way satellites – each with 40mm midrange driver and 18mm tweeter – for full range frequencies
Digital hardwired controller for stand-by, master, center, surround, bass and treble controls all at your fingertips
Wireless remote for stand-by, master volume, bass and treble and center controls
Weighted cast metal stands
Wall mountable satellites
Conveniently located auxiliary input (MP3/CD) and HP jack
Built in cable management

Treba da budu u prodaji vec od rane jeseni, znaci samo sto nisu. Sta mislite, valjda ce biti dobri?
Jos nesto: cudi me ono da ce moci da se poveze sa usb-om!! Mislim, oce li ostati i ono "normalno" preko graficke?

Nazalost ne pise nista o ceni.
Marko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2006, 16:26   #7
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Koja zvucna i zvucnici

Mozda ce se napajati samo preko usb-a, mislim da je zvucna neizbezna. A bice osetno skuplji od ovih gore navedenih. Da ne nagadjamo...
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2006, 17:09   #8
_I_V_I_C_A_
Novi član
 
Član od: 4.10.2006.
Lokacija: mirno_mesto_za_odmor
Poruke: 15
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Koja zvucna i zvucnici

Alo ljudi ima li smisla kupiti 5.1 zvucnike ako je zvucna integrisana,mislio sam da uzmem altec 4100 i da radi u stereo modu i u isto vreme lepo izgleda kad okacim 4 satelita na coskove.Ili da kupim ovu value zvucnu + 5.1 neke zvucnike...Ali u tom slucaju necu proci ispod 150 eura,a ako uzmem samo altec 4100 ne treba mi zvucna,zadovoljan cu sigurno biti posto mi ne treba preterano jak zvuk.Ima li neko altec lansing 4100,na sajtovima sa testovima ih hvale,ali bih voleo da cujem nekog ko ih ima vec,kakvi su?
_I_V_I_C_A_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2006, 16:03   #9
Mare[Bg]
Član
 
Član od: 11.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 356
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 22 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Koja zvucna i zvucnici

Citat:
_I_V_I_C_A_ kaže:
Alo ljudi ima li smisla kupiti 5.1 zvucnike ako je zvucna integrisana,mislio sam da uzmem altec 4100 i da radi u stereo modu i u isto vreme lepo izgleda kad okacim 4 satelita na coskove.Ili da kupim ovu value zvucnu + 5.1 neke zvucnike...Ali u tom slucaju necu proci ispod 150 eura,a ako uzmem samo altec 4100 ne treba mi zvucna,zadovoljan cu sigurno biti posto mi ne treba preterano jak zvuk.Ima li neko altec lansing 4100,na sajtovima sa testovima ih hvale,ali bih voleo da cujem nekog ko ih ima vec,kakvi su?
Cuo sam ih u jednoj prodavnici racunara i zvucali su sasvim dobro (bolje nego moji xwave quintet 5.1). Nisu preterano jaki, ali za sobu osrednje velicine su sasvim dovoljno jaki. Ne mogu nista vise da ti kazem, zato sto sam ih cuo na samo 3 minuta, ali da sam na tvom mestu sigurno bih uzeo njih.
Mare[Bg] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2006, 8:35   #10
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Koja zvucna i zvucnici

Citat:
_I_V_I_C_A_ kaže:
Alo ljudi ima li smisla kupiti 5.1 zvucnike ako je zvucna integrisana,mislio sam da uzmem altec 4100 i da radi u stereo modu i u isto vreme lepo izgleda kad okacim 4 satelita na coskove.Ili da kupim ovu value zvucnu + 5.1 neke zvucnike...Ali u tom slucaju necu proci ispod 150 eura,a ako uzmem samo altec 4100 ne treba mi zvucna,zadovoljan cu sigurno biti posto mi ne treba preterano jak zvuk.Ima li neko altec lansing 4100,na sajtovima sa testovima ih hvale,ali bih voleo da cujem nekog ko ih ima vec,kakvi su?
Ivice, nema smisla kupovati 5.1 bilo koji system i kaciti na integrusu. Integrusa jedva da moze da izgura 70-75db a o fekventnom rasponu ne vredi ni pisati. Obavezno uzmi makar creative Live 7.1 (jeftinija od Audigy 2 value ) i imaju da ti propevaju ushi.
Takodje moj subjektivni stav je da se ne forsiraju ovi krsevi od Genius-a i Jazz zvucnih systema. Slusao sam ih vise puta i ton im je neizbalansiran ( nekad prejak bass ili slabiji visoki spektar tonova ). Ja bi se licno odlucio za Altec 5100 a moze i neki Creative system. Kod Altec 4100 nedostaje prednji zvucnik sto moze da bude velika mana pri gledanju filmova.
Nije dzaba narodna koliko para toliko i muzike. Samo uzeti jedan Altec 4100 i gurati ga na integrusi nema smisla.
Pozdrav drustvu!
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2006, 18:38   #11
mniz
Veteran
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: ub
Poruke: 587
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 61 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mniz Slanje poruke preko Yahooa korisniku mniz
Određen forumom Re: Koja zvucna i zvucnici

sad u zadnje vreme poceli da mi krce zvucnici pa sam odlucio da kupim neke 5.1 ili 7.1 zvucnike.evo mog spiska pa mi vi recite koje da izbacim a koje da stavim u uzi izbor.
Creative Inspire T7900 u cemu je razlika izmedju t7900 i t7700?
creative Inspire 6700
genius SW-HF5.1 2500 Home Theater
kme SO-7106
Logitech X-530
Jazz Speakers J9906
p.s jel mora da se kupi zvucna ako kupujes 5.1 zvucnike?
mniz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2006, 10:55   #12
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Koja zvucna i zvucnici

Citat:
mniz kaže:
sad u zadnje vreme poceli da mi krce zvucnici pa sam odlucio da kupim neke 5.1 ili 7.1 zvucnike.evo mog spiska pa mi vi recite koje da izbacim a koje da stavim u uzi izbor.
Creative Inspire T7900 u cemu je razlika izmedju t7900 i t7700?
creative Inspire 6700
genius SW-HF5.1 2500 Home Theater
kme SO-7106
Logitech X-530
Jazz Speakers J9906
p.s jel mora da se kupi zvucna ako kupujes 5.1 zvucnike?
Bez razmisljanja da sam na tvom mestu uzeo bih Creative Inspire T 7700. Razlika izmedju njih i T7900 je kozmetickke prirode i stvarcica koje tesko da ces bas da ih upotrebljavas.

Kao alternativu dolaze u obzir i Creative Inspire 6700 i Logitech X - 530 u zavisnosti od tvog afiniteta odnosno sta ti se vise svidja. U svakom slucaju koje god uzmes neces pogresiti.

O Geniusu i Jazzu nema potrebe govoriti. To su samo drugorazredni igraci koji vataju na snagu.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2006, 11:22   #13
mniz
Veteran
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: ub
Poruke: 587
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 61 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mniz Slanje poruke preko Yahooa korisniku mniz
Određen forumom Re: Koja zvucna i zvucnici

Citat:
AstraLogos kaže:
Bez razmisljanja da sam na tvom mestu uzeo bih Creative Inspire T 7700. Razlika izmedju njih i T7900 je kozmetickke prirode i stvarcica koje tesko da ces bas da ih upotrebljavas.

Kao alternativu dolaze u obzir i Creative Inspire 6700 i Logitech X - 530 u zavisnosti od tvog afiniteta odnosno sta ti se vise svidja. U svakom slucaju koje god uzmes neces pogresiti.

O Geniusu i Jazzu nema potrebe govoriti. To su samo drugorazredni igraci koji vataju na snagu.
cito sam negde na netu da T 7700 nesto zezaju nece da im radi 2 zvicnika il je to bilo za T7900
meni se ovi mnogo svidjaju Creative Inspire 6700 ili T5900 koji nisam ni naveo pre ali isto mi se bas svidjaju
mniz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2006, 13:13   #14
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Koja zvucna i zvucnici

Citat:
AstraLogos kaže:
Jazz-To su samo drugorazredni igraci koji vataju na snagu.
Pa sto mi napljuva zvucnike?
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2006, 14:04   #15
Mrka Kapa
Starosedelac
 
Član od: 28.11.2006.
Poruke: 1.322
Zahvalnice: 375
Zahvaljeno 973 puta na 387 poruka
Smile Re: Koja zvucna i zvucnici

Mislim da vredi pogledati i Altec Lansing zvucnike:
151 IE 5.1 sistem je oko 55e 42W a ima i dosta dobrih 2.1 sistema do 100e.
Garancija je 12 meseci, bar na zvucnoke koje ja imam.
Mrka Kapa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2006, 15:27   #16
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Koja zvucna i zvucnici

Citat:
Mario Pavicevic kaže:
Pa sto mi napljuva zvucnike?
Ma ne bih ja druze ali cinjenice govore upravo tako. Kada sam davno cuo jednu MEGA hi-fi liniju mislio sam ludak baca pare bez veze. Kad sam sam kupio osrednju liniju nikako nisam mogao da dobijem zvuk koji sam cuo na MEGI. Tek kad cujes dobar zvuk tesko ti se usi privikavjau na losije od toga.
Ma prokletstvo je to.
Izvini ali stvarno nisam imao nameru da ikoga ispljujem.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2006, 16:03   #17
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Koja zvucna i zvucnici

Citat:
AstraLogos kaže:
Ma ne bih ja druze ali cinjenice govore upravo tako. Kada sam davno cuo jednu MEGA hi-fi liniju mislio sam ludak baca pare bez veze. Kad sam sam kupio osrednju liniju nikako nisam mogao da dobijem zvuk koji sam cuo na MEGI. Tek kad cujes dobar zvuk tesko ti se usi privikavjau na losije od toga.
Ma prokletstvo je to.
Izvini ali stvarno nisam imao nameru da ikoga ispljujem.
Ne prcicamo o HI-FI tehnici ali recimo JAZZ 9940 itekako moze da se poredi sa Altecom sto se tice kvaliteta zvuka ili sam ja gluv A sto se tice prokletstva nista mi ne pricaj...kad odem kod ortaka pa sviram njegovu ultra mega gitaru pa se vrnem kuci na moju yamahu od 200evra ista stvar vazi i za monitor ili bilo sta slicno ali treba znati sta coveka zadovoljava jer nazalost nemamo svi para za neki JBL ili slicno...da ne pominjem vraziju mp3 muziku...svu cu da je obrisem!
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2006, 12:54   #18
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Koja zvucna i zvucnici

Citat:
Mario Pavicevic kaže:
Ne prcicamo o HI-FI tehnici ali recimo JAZZ 9940 itekako moze da se poredi sa Altecom sto se tice kvaliteta zvuka ili sam ja gluv A sto se tice prokletstva nista mi ne pricaj...kad odem kod ortaka pa sviram njegovu ultra mega gitaru pa se vrnem kuci na moju yamahu od 200evra ista stvar vazi i za monitor ili bilo sta slicno ali treba znati sta coveka zadovoljava jer nazalost nemamo svi para za neki JBL ili slicno...da ne pominjem vraziju mp3 muziku...svu cu da je obrisem!
Znam da ne pricamo o HI FI -u vec sam samo dao plastican primer dobrog zvuka i da se ne moze suditi o nekom zvuku ako se nema debelo iskustvo u ovoj oblasti.
Kazem lepo da sam imao prilike da poslusam dosta PC zvucnih systema i Jazz i Altec ne mogu se uporediti nikako. Ovo je moje subjektivno misljenje na koje imam pravo.
Upostalom Altec lansing je ozvucio najvece bioskope sveta, pa Sidnejsku operu i da ne nabrajam vishe. Gde je tu jedan ubogi Jazz.
Imam bas u familiji Jazz 9940 i ne svidja mi se definisanost visokih tonova. Takodje ima rupu u srednjetonskom opsegu kad se odsrafi. Tada subb brunda ko lud. Neizbalansiranost je propust proizvodjaca ili nekvalitetno odradjenog pojacivaca ili skretnice za zvucnike. Jedino je dobro sto mu je snaga propisno debela.

@mniz obavezno uz system koji hoces da kupis uzmi zvucnu karticu recimo Audigy 2 Value sto ce taman lepo da pase sa tvojim novim zvucnim kompletom.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2006, 14:14   #19
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Koja zvucna i zvucnici

Citat:
AstraLogos kaže:
Znam da ne pricamo o HI FI -u vec sam samo dao plastican primer dobrog zvuka i da se ne moze suditi o nekom zvuku ako se nema debelo iskustvo u ovoj oblasti.
Kazem lepo da sam imao prilike da poslusam dosta PC zvucnih systema i Jazz i Altec ne mogu se uporediti nikako. Ovo je moje subjektivno misljenje na koje imam pravo.
Upostalom Altec lansing je ozvucio najvece bioskope sveta, pa Sidnejsku operu i da ne nabrajam vishe. Gde je tu jedan ubogi Jazz.
Imam bas u familiji Jazz 9940 i ne svidja mi se definisanost visokih tonova. Takodje ima rupu u srednjetonskom opsegu kad se odsrafi. Tada subb brunda ko lud. Neizbalansiranost je propust proizvodjaca ili nekvalitetno odradjenog pojacivaca ili skretnice za zvucnike. Jedino je dobro sto mu je snaga propisno debela.

@mniz obavezno uz system koji hoces da kupis uzmi zvucnu karticu recimo Audigy 2 Value sto ce taman lepo da pase sa tvojim novim zvucnim kompletom.
Pa to se moze reci i za tvoj atp3.Licno imam utisak da su neki niski tonovi umesto na bas prebaceni na one zvucnike na satelitima(one u postolju usmerene na dole) pa bas nije dovoljno izrazen i cesto je preslab.Sama forma da zvuk na ATP3 sa tih zvucnika ide na dole obavezuje te na dobru podlogu tipa sto ili slicno a i ako slucajno ukljucis neki A3d efekat u igri dobijes potpuno prostorno nedefinisan zvuk.A sto se tice prejakog basa imas lepo potenciometar pa ga smanjis

Poslednja ispravka: Mario Pavićević (30.11.2006 u 14:33)
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2006, 15:33   #20
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Koja zvucna i zvucnici

Citat:
Mario Pavicevic kaže:
Pa to se moze reci i za tvoj atp3.Licno imam utisak da su neki niski tonovi umesto na bas prebaceni na one zvucnike na satelitima(one u postolju usmerene na dole) pa bas nije dovoljno izrazen i cesto je preslab.Sama forma da zvuk na ATP3 sa tih zvucnika ide na dole obavezuje te na dobru podlogu tipa sto ili slicno a i ako slucajno ukljucis neki A3d efekat u igri dobijes potpuno prostorno nedefinisan zvuk.A sto se tice prejakog basa imas lepo potenciometar pa ga smanjis
Kako god bilo ATP3 ima srednjotonce sto vecina 2.1 systema nema. Ako se postave pravilno kao sto sam ih ja postavio, srednji su upravo ono najbolje na ATP3. Mana im je kada se odsrafe da se visoki pojacaju ( pocinju da dominiraju ) ali tu je kako i sam kazes potenciometar.
Uostalom to je najprodavaniji model u istoriji PC zvucnih systema i tesko da ce ih bilo ko dostici uz sve mane koje imaju.
A merilo uspesnosti nekog zvucnog systema je broj prodatih jedinica. Mozemo mi imati svojih subjektivnih misljenja i pricati sta hocemo, ali cifre govore svoje. Altec je u akustici svetski BREND i ima svoje pozicionirano mesto. Ostalima je domaci zadatak da se izbore za svoje mesto i poziciju u hierarhiji koja je sto se tice konkurencije nemilosrdna.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
AGP grafika upotrebljiva za novije igre ?? Knele ŠDK - Grafika 259 5.3.2008 9:16
Maticna koja ima AGP slot ,podrzava SATA 300 i na kojoj mogu koristiti P4 1.7 celeron Dane87 ŠDK - Osnovne komponente 6 22.8.2006 20:58
koja zvucna ??? do 3000din ??? HELP!!!! user928 ŠDK - Zvuk na računaru 8 23.6.2006 0:21
Koja je bolja zvucna? Reloader ŠDK - Zvuk na računaru 3 10.1.2006 22:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com