Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Komunikacioni uređaji i umrežavanje

ŠDK - Komunikacioni uređaji i umrežavanje Saveti u vezi sa kupovinom modema, mrežne opreme…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.12.2008, 22:15   #1
sasha015
Član
 
Član od: 5.7.2008.
Poruke: 43
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 14 puta na 6 poruka
Određen forumom Adsl i wireles kombinacije

Ovako....Prvo,ako sam promasio podforum,premestajte slobodno....
Drugo,problem...
Samo da napomenem da sam totalni laik sto se tice mreza i umrezavanja i zato cu samo izloziti problem,bez ikakvih mojih ideja...Bolje da ne lupam...

Ovako...koristim adsl telekomov 768/64 u stanu,stambena zgrada je u pitanju.Treba da se preselim u drugi stan,dosta sam ziveo sa roditeljima,pa sam danas otisao u telekom da podnesen zahtev za preseljaj adsl na drugi telefonski broj,ali sam se neprijatno iznenadio jer mi rekose da na tom broju ne postoji mogucnost za Adsl(iako su zgrade fizicki udaljene jedno 70 metara).Nemogucnost za adsl ne postoji jer je moj broj u novoj zgradi vezan za neki uredjaj(ne znam strucan naziv),i taj uredjaj ne dozvoljava adsl ni iptv,naravno....Nisu svi brojevi u toj novoj zgradi vezani sa taj uredjaj,vec samo nekoliko koji su dobijeni naknadno....sutra treba da idem u Telekom da molim nekog da mene raskace sa tog uredjaja a nakace nekog drugog iz zgrade ko ima slabiji saobracaj i ne koristi adsl....posto mi to deluje tako komplikovano dolazimo do mog pitanja,ako ova varijanta sa telekomom odpadne...

Izmedju starog i novog stana imam opticku vidljivost...oba su na 4 spratu,udaljena vazdusnom linijom ne vise od 70m....Konkretno koji uredjaji su mi potrebni da posaljem bezicnim putem adsl iz starog stana u novi i da taj signal prihvatim....mozi i neki link firme sa konkretnim uredjajem i cenom...

Drugar bi mi to sve povezao i umrezio da radi....moje je samo da kupim
sasha015 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2009, 2:06   #2
iMiske
Novi član
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 19
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku iMiske Slanje poruke preko Skypea korisniku iMiske
Određen forumom Re: Adsl i wireles kombinacije

Ovako...
Uređaj je PCM i to ti je kao dvojnička linija, samo digitalno.
Veza... Pa wireless na obe strane sa usmerenim antenama. Na kompu kartica, na ADSL AccessPoint.
Preporuke nemam. Možda da pitaš druga, jer on povezuje, pa valjda zna sa čime mu je najlakše...

Znam da nije neki odgovor
iMiske je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Umrežavanje 2 računara preko wireless rutera i ADSL rutera Sale013 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 25 24.2.2011 0:57
ADSL router ili ADSL modem? Mocko Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 15.9.2008 14:30
Telekomova "Besplatni ADSL" prevara bujo Internet usluge 19 13.2.2008 0:43
Pomoc oko povezivanja asus wireless rutera na adsl ruter bojjanm Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 26.11.2007 23:49
Wireless ADSL router Freeman88 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 15 12.7.2007 10:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:08.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com