Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.8.2009, 1:34   #1
Parkman
Član
 
Član od: 26.12.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 418
Zahvalnice: 74
Zahvaljeno 63 puta na 57 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Parkman Slanje poruke preko Skypea korisniku Parkman
Određen forumom HG 510 za HG 520?

Unapred se izvinjavam ako postavljam pitanje koje je već bilo na forumu ali pretragom nisam uspeo da nađem ništa.

Naime, posedujem ruter HG 510 Telekoma Srbije i hteo bih kod njih da isti zamenim za HG 520 zbog WiFi podrške. U korisničkom servisu a i u Internet podršci su mi rekli da može samo ako je pokvaren a nekima su samo zamenili bez pitanja i to je to. Na stranu što se dobijaju različite informacije iz korisničkog servisa i Internet podrške.

Moje pitanje bi se odnosilo na to kako da uspem da zamenim ovaj ruter kod Telekoma (osim da ga nasilnički pokvarim i prijavim kao neispravan) i da, ako je nekome uspela zamena HG 510 za HG 520, podeli iskustvo sa nama.
Parkman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2009, 3:14   #2
Evil_crack
Član
 
Član od: 16.3.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 213
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 37 puta na 23 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Evil_crack
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Ja sam bezuspesno pokusao da ga zamenim, medjutim moze samo na jedan nacin. Da raskines ugovor, pa da ga posle minut opet napravis. Ali samo pod uslovom ga je isteklo godinu dana (ili dve) od potpisivanja ugovora. Ukoliko zelis da raskines ugovor pre roka, placas sad ne znam tacno koliko hiljada. To mi je sve rekla jedna vrlo neljubazna teta u telekomu.... Predlozila mi je takodje da kupim nesto sto ubodem u kompjuter da imam bezicni internet
Evil_crack je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2009, 3:34   #3
cvrlebg
Novi član
 
Član od: 18.8.2009.
Poruke: 13
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Telekom ADSL

a sta kazes na slucajnom prosipanju vode po ruteru?
cvrlebg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2009, 13:40   #4
Parkman
Član
 
Član od: 26.12.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 418
Zahvalnice: 74
Zahvaljeno 63 puta na 57 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Parkman Slanje poruke preko Skypea korisniku Parkman
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Lako ću ga ja pokvariti ali rekoh da pokušam na pošten način. I nemam nameru da ponovo sklapam ugovor i da me ucenjuju na još godinu dana a ovaj sadašnji ističe krajem septembra.
Parkman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2009, 13:51   #5
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: HG 510 za HG 520?

I meni će ovo biti jednogodišnje iskustvo jer ne želim da me niko ucenjuje za moje pare. 3200/192, a plaćam 4096/256, i tako već četvrti mesec. Bruka. Ne diraj ništa već istrpi torturu Televonja i pređi kasnije na neki drugi način da koristiš net.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2009, 13:57   #6
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: HG 510 za HG 520?

Nažalost, adsl i kabl su jedine opcije za normalan net kod nas. Na wireless ni ne pomišljaj pored adsla ili bilo čega drugog što je povezano preko kabla. Možda jedino WiMAX, ali dok se on ustali kod nas i dok se rasprostranjenost poveća, ko zna koliko će proći...
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2009, 23:50   #7
Ripper
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Novi BG
Poruke: 72
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ripper
Smile Re: HG 510 za HG 520?

isti slučaj...istekao mi je ugovor od godinu dana... imam Huawei MT882...a neće da mi daju HG520s ! (osim ako se pokvari mt882...stoka ! )

A kakva je to fora sa raskidanjem i novim sklapanjem ugovora na licu mesta ? Jel može to ? Nije mi problem da se obavežem još godinu dana ako ću dobiti HG520s, ali zar samim raskidom ugovora ne gubim ADSL port ? Zar ne postoji mogućnost da se zeznem i time sam sebe stavim na listu čekanja ?
Mada...s obzirom da nemam tehničkih uslova za IPTV zbog matorog DSLAMa...možda bi bilo lepo da me ukače na neki drugi DSLAM...tj drugi port
Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2009, 3:51   #8
Evil_crack
Član
 
Član od: 16.3.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 213
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 37 puta na 23 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Evil_crack
Određen forumom Re: HG 510 za HG 520?

Citat:
Ripper kaže: Pregled poruke
isti slučaj...istekao mi je ugovor od godinu dana... imam Huawei MT882...a neće da mi daju HG520s ! (osim ako se pokvari mt882...stoka ! )

A kakva je to fora sa raskidanjem i novim sklapanjem ugovora na licu mesta ? Jel može to ? Nije mi problem da se obavežem još godinu dana ako ću dobiti HG520s, ali zar samim raskidom ugovora ne gubim ADSL port ? Zar ne postoji mogućnost da se zeznem i time sam sebe stavim na listu čekanja ?
Mada...s obzirom da nemam tehničkih uslova za IPTV zbog matorog DSLAMa...možda bi bilo lepo da me ukače na neki drugi DSLAM...tj drugi port
Mozes da raskines i sklopis ugovor odmah, ali kao sto si zakljucio gubis port. Zato je meni ta zena u telekomu rekla ovako: Kod nas u ns se na adsl prikljucuje ponedeljkom i petkom. Dodji u cetvrtak raskini i sastavi ugovor i u ponedeljak imas ponovo adsl, ili, ako budes imao srece vec sutra. E sad jel to ona nesto pobrkala jer u članu 14 ugovora se kaze da se nakon isteka roka ugovor otkazuje otkaznim rokom od 30 dana od dana dostavljanja pismenog obavestenja o otkazu ugovora Bolje da nisam citao ugovor, sad ni meni nista nije jasno Sutra idem u telekom pa javljam...
Evil_crack je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2009, 14:55   #9
Ripper
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Novi BG
Poruke: 72
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ripper
Određen forumom Re: HG 510 za HG 520?

Ajde baš javni da znamo...i bilo bi lepo da se javi neko sa BG iskustvom...koji su dani tu u pitanju
Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com