Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Grafika
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Grafika Saveti u vezi sa kupovinom video karti i monitora

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.3.2015, 5:51   #1
srb1n
Novi član
 
Član od: 1.3.2015.
Poruke: 22
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Konsultacije oko graficke karte

Pozdrav svima,registrovao sam se na ovaj forum samo zbog ovog mog posta jer ja stvarno nisam u ovom IT svetu, i zato sam dosao ovde da se konsultujem sa vama koji imate dobro iskustvo,ja stvarno ne znam nista oko grafickih kartica a stvar je sledeca.
Igrice zapravo ne igram uopste, medjutim skinuo sam sad ovaj najnoviji nba 2k15 i igrica mi radi skroz korektno u par navrata mi zasecka ali igram je na 1680 i high detalji svi.Takodje skinuo sam da probam NFS rivals koji radi bez ijednog seckanja sve dok ne pocnem recimo da driftujem tada krene da secka i to mi kvari kompletni filing za igranje.
Ovake mizerne stvari me nerviraju pa sam bas zbog toga dosao na ideju da promenim graficku kartu jer danas sutra cu opet tako skinuti da probam neku igru i razocaracu se jer ce mi seckati u nekim kljucnim momentima...
E sad me zanima vase misljenje da li da se odlucim na kupovinu nove graficke ili da zanemarim? I ako bih se odlucio na novu grafu trebaju mi preporuke slobodno sto kvalitetnije.Ako bih uzimao sada hteo bih neku varijantu da budem miran bar 3 god jer ne mogu da se maltretiram sa tim stvarima koji koliko vidim izvlace puno para.
Kupovna moc mi uopste nije visoka ali mogu da dodjem do tog nekog zeljenog modela za neko vreme i ono sto sam ja gledao i sto mi se svidelo a to je model R9 280x 3gig.Sta mislite o njoj i takodje mi vi predlozitre neke modele sa kojim bi mogao te 3 god da budem miran.

a moja konf je:
proc AMD Phenom x4 965BE
neka maticna gigagbyte od 70e
mem 4gig ddr5
graficka HD 6850 msi
napajanje LC Power 600wati

Procesor bi otkljucao da znam ,kazu mi da mogu jos jedno jezgro da imam

Predlozi,misljenja,saveti ,izvolite zbog toga sam i dosao ovde
srb1n je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2015, 12:17   #2
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Konsultacije oko graficke karte

Seckanje ne mora da bude samo zbog graficke.Ram memorija,losa optimizacija i mnostvo bagova su i najcesci bagovi zbog kojih neka igra pravi takve probleme.

r9 280x je brutalno jaka graficka.Nema tu sta mnogo da se prica.Praktikuj kada instaliras igre da odmah namestis i najnovije zakrpe za optimizaciju i peglanje bagova...
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2015, 12:41   #3
Johnny-24
Starosedelac
 
Član od: 30.6.2012.
Lokacija: Ćuprija
Poruke: 1.676
Zahvalnice: 324
Zahvaljeno 197 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Konsultacije oko graficke karte

Sajko je u pravu, ali ako hoces tu graficku R9 280X onda obavezno moras da menjas i napajanje jer taj LC od 600W nema sanse da drzi stabilno tu konfiguraciju sa R9 280X. Koliko ja znam taj tvoj procesor ne moze da se otkljuca vec nego 960T, mada mozda i gresim. I nebi bilo lose da malo overklokujes CPU kad kupis graficku. Mada bi mogao i da pogledas R9 270X isto odlicna graficka kartica, a jeftinija..
Johnny-24 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2015, 13:21   #4
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Konsultacije oko graficke karte

U principu taj procesor ako se ne klokuje dobro je usko grlo i za 270x ,a kamoli za 280x,ali svakako bi bio zadovoljan.Obe kartice su odlicne,gejmerske...280x je poveci potrosac,ali ne znatno veci od 270x .
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2015, 13:25   #5
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: Konsultacije oko graficke karte

Kazes da si igrao na 1680x1050, ako je to native rezolucija tvog monitora, nema potrebe da uzimas R9 280x. Mozes da uzmes slabiju graficku a za ostatak novca dokupis jos 4GB RAM-a, promenis napajanje, uzmes bolje hladjenje za procesor...
R9 280X je overkill za 1680x1050, dovoljna je R9 270x, ali ako zelis da se obezbedis na duzi period mozda i nije lose uzeti overkill graficku. Ako imas 1080p monitor, onda je 280x odlican izbor.
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2015, 13:33   #6
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: Konsultacije oko graficke karte

Citat:
SAJEVAC kaže: Pregled poruke
U principu taj procesor ako se ne klokuje dobro je usko grlo i za 270x ,a kamoli za 280x,ali svakako bi bio zadovoljan.Obe kartice su odlicne,gejmerske...280x je poveci potrosac,ali ne znatno veci od 270x .
Delimicno si u pravu za 280X, ali Phenom x4 965 bi se odlicno slagao sa 270x, u mnogim igrama bi mogao da isprati i 280X ako se dobro klokne. Sto se tice potrosnje, nije bas mala razlika, ako se ne varam 280x vuce oko 250W, dok 270x negde oko 170-180W.
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2015, 13:51   #7
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Konsultacije oko graficke karte

Citat:
Lex987 kaže: Pregled poruke
Delimicno si u pravu za 280X, ali Phenom x4 965 bi se odlicno slagao sa 270x, u mnogim igrama bi mogao da isprati i 280X ako se dobro klokne. Sto se tice potrosnje, nije bas mala razlika, ako se ne varam 280x vuce oko 250W, dok 270x negde oko 170-180W.
Moja greska,negde sam procitao da r9 280x u max tdp uzima oko 190 w .
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2015, 14:05   #8
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: Konsultacije oko graficke karte

Citat:
SAJEVAC kaže: Pregled poruke
Moja greska,negde sam procitao da r9 280x u max tdp uzima oko 190 w .
Verovatno si pomesao sa R9 285, nista strasno, desava se.
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2015, 15:01   #9
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Konsultacije oko graficke karte

Citat:
Lex987 kaže: Pregled poruke
Verovatno si pomesao sa R9 285, nista strasno, desava se.
Moguce..Obicno kad izadju nove komponente uzmem,prelistam podatke i drzim ih u glavi.Desi se nekad da pomesam neke kartice ili pogresim...Toliko grafa,toliko podataka,procesora i svega..
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2015, 17:04   #10
srb1n
Novi član
 
Član od: 1.3.2015.
Poruke: 22
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Konsultacije oko graficke karte

Eto sta znaci vise misljenja a ja sam cak i mislio da je 280x onako osrednja klasa graficke pa sam vec razmisljao i o 290 posto vidim da je to zadnja iz te serije!
E sada oko cene da se malo pozabavimo,posto sam citao ovde neke predhodne postove i video sam da se nesto prica da su sada komponente mnogo skupe kod nas,sta mi preporucujete da je kupujem sada ili da sacekam pa ne znam koliko je potrebno? Isto me zanima da li da kupujem cak polovne ili iskljucivo novu? Mislim ja sam nesto bio protiv polovnjaka i sve sto sam uzeo je bilo novo, mada kad pomislim da se ove kartice na svake 2 god menjaju onda i nije lose mozda uzeti polovnjake.
Zapravo gde je kupiti? Neke preporuke,ili da upalim i listam IT svet pa da nadjem gde je najjeftinija?
Takodje me interesuje koju marku graficke da uzmem?Ja imam MSI i znam da je ona najjslabija od tih cuda ili mozda gresim?
Monitor mi je Syncmaster 2243w 22 inca i od kad sam kupio samo mi stoji na 1680x1050 rez ,i mislim da ne moze vise od toga.
srb1n je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2015, 17:11   #11
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Konsultacije oko graficke karte

Citat:
srb1n kaže: Pregled poruke
Eto sta znaci vise misljenja a ja sam cak i mislio da je 280x onako osrednja klasa graficke pa sam vec razmisljao i o 290 posto vidim da je to zadnja iz te serije!
E sada oko cene da se malo pozabavimo,posto sam citao ovde neke predhodne postove i video sam da se nesto prica da su sada komponente mnogo skupe kod nas,sta mi preporucujete da je kupujem sada ili da sacekam pa ne znam koliko je potrebno? Isto me zanima da li da kupujem cak polovne ili iskljucivo novu? Mislim ja sam nesto bio protiv polovnjaka i sve sto sam uzeo je bilo novo, mada kad pomislim da se ove kartice na svake 2 god menjaju onda i nije lose mozda uzeti polovnjake.
Zapravo gde je kupiti? Neke preporuke,ili da upalim i listam IT svet pa da nadjem gde je najjeftinija?
Takodje me interesuje koju marku graficke da uzmem?Ja imam MSI i znam da je ona najjslabija od tih cuda ili mozda gresim?
Monitor mi je Syncmaster 2243w 22 inca i od kad sam kupio samo mi stoji na 1680x1050 rez ,i mislim da ne moze vise od toga.
Mislim da nije isplativo uzeti novu,ako moze da se nadje polovna sa garancijom.
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2015, 18:39   #12
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: Konsultacije oko graficke karte

Citat:
srb1n kaže: Pregled poruke
Monitor mi je Syncmaster 2243w 22 inca i od kad sam kupio samo mi stoji na 1680x1050 rez ,i mislim da ne moze vise od toga.
Ako ne planiras promenu monitora, ovako nesto bi ti odgovaralo:

http://www.kupujemprodajem.com/MSI-G...5837-oglas.htm

http://www.kupujemprodajem.com/-DzAB...1766-oglas.htm

Ne bi cak morao ni da menjas napajanje (ako nije mnogo staro). Obavezno dokupi jos 4GB RAM-a.
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2015, 22:14   #13
srb1n
Novi član
 
Član od: 1.3.2015.
Poruke: 22
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Konsultacije oko graficke karte

Pre svega hvala na predlozima ali mi se iskreno ne svidja ta gtx 960 kartica,deluje mi dosta slabasna u odnosu na 280.Inace izbor je pao na R9 290x jer mi se jako svidela a i tek sam sada provalio njene sposbnosti

jedino sada neki predlog u vezi napajanja koje bi bilo najjeftnijie a da bi moglo da mi izdrzi ovu graficku.4giga rama cu da ubacim vec sada,a procesor ne smem da klkoujem jer ja to ne znam i to je zeznut proces i ne zelim da sprzim celu masinu

i sta znaci izraz "rudarila graficka" ?!
srb1n je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2015, 23:18   #14
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: Konsultacije oko graficke karte

Prvo, cim cujes da je rudarila, precrtaj. Drugo, za tu rezoluciju tebi ne treba takva graficka, bacas pare. Trece, posto ne znas da klokujes, taj procesor nece moci da isprati tako snaznu graficku (mada i uz overklok nema sanse da prati 290x). GTX 960 uopste nije slaba graficka, na toj rezoluciji sve igre ima da lete na ultra podesavanjima.
Ako bas zelis AMD, R9 280x je maksimum sto ima smisla uzimati za 1680x1050 (overkill trenutno, ali eto zbog sigurnosti u narednih par godina). Sto se tice napajanja za R9 280x, Thermaltake Smart SPS-630M je proverena opcija (za GTX 960 ne bi morao da menjas napajanje, dovoljan je LC Power 600W).
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2015, 1:30   #15
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Konsultacije oko graficke karte

Staviti r9 290x na taj procesor je 1 tragedija,a pod dva ako se ne salis ne znam kako ovo da shvatim.


Kazes da igre zapravo i ne igras,a hoces da uzmes r9 290x graficku karticu koju i retko ko ima na ovom forumu pa da je i najveci gejmer...Malo si izgubio osecaj..Ta graficka je toliko jaka da je za nju smesna i 1920x1080 rezolucija koji god naslov da je u pitanju,a jos smesnije je staviti je na taj cpu.Cak moze se reci da je to tragedija.Da imas neki i5 (jak i5),ssd ,8 gb rama,da igras igre svakodnevno na visokim rezolucijama,multi player pa da covek razume potrebu za 290x,ovako veruj mi,bacen novac.I 280x brutalno jaka kartica,270x je isto van standarda za prosecnog gejmerai malo ko je,ako ne racunas forumase i gejmere koji nesto znaju o grafickim karticama.Cak se i 265x kod standardnih konfiguraciaj retko vidja i onaj ko je ima ,a da se neko dobro razume rekao bi,ala imas grafu zver...Veruj mi i 260x je izuzetno upotrebljiva i jaka graficka kartica...Osvrni se oko sebe,a da nisi na forumu medju ljubiteljima hardvera i pogledaj koliko je ljudi ima tj ima tako jaku graficku karticu.Veruj mi da si dosao samo godinu dana ranije na forum ja bi ti rekao i da je r 7750 poprilicno dobra graficka kartica 1680x1050 rezoluciju,a da za 1920x1080 je r 7770 best bay ...Hej covece prizovi se svesti .Graficka kartica sa 512 bit .To ako nemas i7 ne treba ni da prodjes pored nje...

Poslednja ispravka: SAJEVAC (3.3.2015 u 1:44)
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2015, 2:08   #16
srb1n
Novi član
 
Član od: 1.3.2015.
Poruke: 22
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Konsultacije oko graficke karte

Aha pa hvala vam momci ali kao sto rekoh bas se ne razumem u te graficke mislio sam da je ovo dosta jednostavnije medjutim milion caka ima koje moraju da se poklope, znam za napajanje da je problem za neke kartice ali procesor nikad cuo! Mislio sam da imam dobar procesor mislim tako su mi rekli , pa sad ne znam.Inace da bas i ne igram igrice ali sam se zalepio za 290x jer vidim da je dosta skupa a sve sto je skupo to je kvalitetno, pa sam se vodio time
inace hvala za predlozeno napajanje to cu uzeti. samo me zanima da li ce ono moci da isprati kasnije ako se desi i neke jace kartice bas tipa 290? (Jer opet planiram ali ovo su samo planovi znaci otom potom, da uzmem televizor 82cm umesto monitora,ali ovo je vec posebno pitanje koje cu takodje postaviti kasnije kad razresim misteriju oko graficke i pitanje da li ce sve to moci ovako kako sam ja zamislio)

Ali opet ako kazete da je 280x brutalno jaka onda cu vas poslusati u tom pogledu i uzeti 280x,(teska srca jer sam se zapalio za 290!) A Takodje cu poslusati "sajevca" koji mi je predlozio polovnu sa garancijom ako uspem da nadjem.

takodje kako da znam da nije graficka rudarila ,mislim nece mi svaku prodavac reci istinu

Poslednja ispravka: srb1n (3.3.2015 u 3:19)
srb1n je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2015, 13:13   #17
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Konsultacije oko graficke karte

Citat:
srb1n kaže: Pregled poruke
Aha pa hvala vam momci ali kao sto rekoh bas se ne razumem u te graficke mislio sam da je ovo dosta jednostavnije medjutim milion caka ima koje moraju da se poklope, znam za napajanje da je problem za neke kartice ali procesor nikad cuo! Mislio sam da imam dobar procesor mislim tako su mi rekli , pa sad ne znam.Inace da bas i ne igram igrice ali sam se zalepio za 290x jer vidim da je dosta skupa a sve sto je skupo to je kvalitetno, pa sam se vodio time
inace hvala za predlozeno napajanje to cu uzeti. samo me zanima da li ce ono moci da isprati kasnije ako se desi i neke jace kartice bas tipa 290? (Jer opet planiram ali ovo su samo planovi znaci otom potom, da uzmem televizor 82cm umesto monitora,ali ovo je vec posebno pitanje koje cu takodje postaviti kasnije kad razresim misteriju oko graficke i pitanje da li ce sve to moci ovako kako sam ja zamislio)

Ali opet ako kazete da je 280x brutalno jaka onda cu vas poslusati u tom pogledu i uzeti 280x,(teska srca jer sam se zapalio za 290!) A Takodje cu poslusati "sajevca" koji mi je predlozio polovnu sa garancijom ako uspem da nadjem.

takodje kako da znam da nije graficka rudarila ,mislim nece mi svaku prodavac reci istinu
Nije tvoj procesor slab,odlican je,super je,samo je 290x graficka van svakog proseka i standarda.I 270 x je brutalno jaka kao i 280x ...Obe kartice su ekstra .Sto se rudarenja tice i nije to nista tako strasno.Ima tu malo i lazi...Kartica i kad radi na maksimalnom opterecenju to za nju nije problem jer je napravljena da radi tako...U svakom slucaju bitno je da imas fiskalni racun i garanciju i briga te...
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2015, 13:23   #18
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: Konsultacije oko graficke karte

Citat:
SAJEVAC kaže: Pregled poruke
Kartica i kad radi na maksimalnom opterecenju to za nju nije problem jer je napravljena da radi tako...U svakom slucaju bitno je da imas fiskalni racun i garanciju i briga te...
Naravno da nije problem ako povremeno radi na maksimumu, ali ima primera gde su joj vadili dusu par godina, pa postoji rizik da ce kartica poceti da brljavi. Ako kupis karticu sa recimo 2 godine garancije, onda te ostalo ne zanima, tu se slazemo. Radeon bez garancije je rizicna kupovina, ali mozda voli da se kocka .
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2015, 13:35   #19
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Konsultacije oko graficke karte

Citat:
Lex987 kaže: Pregled poruke
Naravno da nije problem ako povremeno radi na maksimumu, ali ima primera gde su joj vadili dusu par godina, pa postoji rizik da ce kartica poceti da brljavi. Ako kupis karticu sa recimo 2 godine garancije, onda te ostalo ne zanima, tu se slazemo. Radeon bez garancije je rizicna kupovina, ali mozda voli da se kocka .

Pa dobro nisam ni mislio na kartice koje su radile godinama na maksimum opterecenja.Ali sta da je radila i par meseci...To za nju nije nista.Mada to ne moze nikad da se zna.Jedino ako uzmes sa garancijom podjes odmah od toga da je od samog starta cim je kupljena pa do trenutka kada si je kupio rudarila i ne razmisljas mnogo.Jedino se ne mogu sloziti sa tobom da je amd manje kvalitetan od nvidie..To dodje na isto,zavisi od primera do primera.
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2015, 14:31   #20
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: Konsultacije oko graficke karte

Citat:
SAJEVAC kaže: Pregled poruke
Pa dobro nisam ni mislio na kartice koje su radile godinama na maksimum opterecenja.Ali sta da je radila i par meseci...To za nju nije nista.Mada to ne moze nikad da se zna.Jedino ako uzmes sa garancijom podjes odmah od toga da je od samog starta cim je kupljena pa do trenutka kada si je kupio rudarila i ne razmisljas mnogo.Jedino se ne mogu sloziti sa tobom da je amd manje kvalitetan od nvidie..To dodje na isto,zavisi od primera do primera.
Nismo se razumeli, nije AMD manje kvalitetan, ali se AMD karte masovno koriste za rudarenje, to je poenta. Slazemo se 100%, ako ima garanciju 2 godine, moze slobodno da uzme.
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pomoc oko kupovine graficke karte stratF ŠDK - Grafika 12 6.7.2014 0:56
Simuliranje slabije graficke karte player1 Grafika 9 5.1.2010 1:35
Dileme oko Graficke karte boki64 Grafika 1 6.12.2009 1:03
Procena ove graficke karte Anonizma Šta da kupim? 2 19.11.2009 16:47
Graficke karte i nedoumice... pRoskiLLz Grafika 5 16.7.2006 16:57


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com