Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim?
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Šta da kupim? Saveti oko kupovine novog ili nadogradnje starog računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.6.2014, 21:30   #1
Dusan.
Član
 
Član od: 10.2.2013.
Lokacija: Aleksinac
Poruke: 86
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Potreban savet vezan za nadogradnju

Pozdrav, imam drugu masinu koja je stara jedno 7-8 godina, pa sam resio da je ponovim. Tokom celog radnog veka jedino je menjan hard disk od 500gb sata2 za 500gb sata3
Dakle u pitanju je sledeca konfiguracija:
Napajanje: Codegen 400w (sa jednim 120mm fan-om)
Maticna: Asus P5LD2-X/1333
Procesor: Intel 2160 1.8 GHz
Ram: 1GB ddr2
Graficka: XFX 8400 GS
Kuciste: Neko obicno, ima mesto sa strane za jedan 80mm fan ispred kao i pozadi gde i ima jedan fan.

Maticna ima jedan blago podignut kondenzator iznad memorijskih slotova, ali ne bi trebalo da pravi problem.


Razmotrio sam OC procesora, ali izgleda da nije moguc (u BIOS-u ne mogu da mrdam FSB).

E sad, kompjuter je relativno pregazilo vreme pa mi treba savet za upgrade i da li je on uopste isplativ. Ja sam razmisljao o kombinaciji da ubacim 2x2gb ddr2, ali pitanje je da li je to isplativo, posto mislim da sama vrednost konfiguracije nije veca od 70e, a ram bi me iskostao sigurno 40e.


Bio bih zahvalan za savet, pozdrav.

Poslednja ispravka: Dusan. (17.6.2014 u 22:03)
Dusan. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2014, 21:33   #2
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Potreban savet vezan za nadogradnju

pa da može da se nadogradi ali sve je to pomalo rizično da ulažeš. možeš grafičku neku jaču i noviju da ubaciš čak i neku jeftiniju bio bi mnogo bolje nego sa tom 8400GS.. i polako skupljaš pare i tražiš kupca za tu staru da izvučeš još neki din da uložiš u novu
još ako je PCI express 1 onda mogu da budu i problemi sa novijim ati grafičkim karticama ali možda može da se popravi flashovanjem biosa...

memoriju ako možeš da nađeš negde jeftinu polovno realno baš malo 1GB bar još jedan da dodaš za 1000 din ili tako nešto da nađeš skupe su nove ali je i velika ponuda polovnih pa možeš da nađeš..

Poslednja ispravka: water wizard (17.6.2014 u 21:40)
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2014, 21:59   #3
Dusan.
Član
 
Član od: 10.2.2013.
Lokacija: Aleksinac
Poruke: 86
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Potreban savet vezan za nadogradnju

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
pa da može da se nadogradi ali sve je to pomalo rizično da ulažeš. možeš grafičku neku jaču i noviju da ubaciš čak i neku jeftiniju bio bi mnogo bolje nego sa tom 8400GS.. i polako skupljaš pare i tražiš kupca za tu staru da izvučeš još neki din da uložiš u novu
još ako je PCI express 1 onda mogu da budu i problemi sa novijim ati grafičkim karticama ali možda može da se popravi flashovanjem biosa...

memoriju ako možeš da nađeš negde jeftinu polovno realno baš malo 1GB bar još jedan da dodaš za 1000 din ili tako nešto da nađeš skupe su nove ali je i velika ponuda polovnih pa možeš da nađeš..
Pa razmisljao sam, da prodajem sigurno necu posto ima ko da je koristi, eventualno bih malo da je ubrzam, mozda da prodam taj modul od 1GB i uzmem 2GB, videcu Inace konfa se cuje ko helikopter, da'l sto graficka ima metalan FAN koji je podmazan pa je resen, il sto kuciste ima 80mm fan koji ima molex izlaz, ili sto napajanje ima 120mm fan sa gril-om koji pravi buku... Videcemo kad nadjem vreme radim mu generalnu i menjam obicne srafove gumenima Hvala ipak
Dusan. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Potreban savet oko kupovine monitora weljko94 Grafika 3 17.6.2013 16:35
Potreban savet LesaTebra Ostale komponente 3 27.1.2013 14:37
Kupujem sluske, potreban savet nexexcalibur ŠDK - Zvuk na računaru 6 26.1.2013 17:30
Hitno potreban savet u vezi napajanja! makiem Ostale komponente 0 24.10.2012 19:02
Hitno potreban savet u vezi kupovine Sale V Šta da kupim? 23 15.11.2011 14:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:47.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com