Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Nosači podataka
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Nosači podataka Hard diskovi, optički uređaji (CD/DVD), flash diskovi, floppy...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.2.2009, 19:25   #1
Bbandit
Član
 
Član od: 11.2.2009.
Poruke: 31
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Angry Dvd-rw problem

Ovako obicno netrazim savete ako ikako mogu sam da dokucim gde je problem, a u vecini slaucajeva to me i zabavlja. Osim kad za taj problem potrosim tri dana, formatiram komp sa preko 200+Gb raznih fajlova sto privatnih sto vezanih za posao.(dobro sreca je da imam backup u firmi tako da to i nepredstavlja neki problem)
Ajde da nedavim problem je sledeci:
Imao sa stari rezac koji me je nadziveo sve moje masine tako da je pre neki dan ispustio dusu reko OK i odem kupim novi rezac iste firme i skoro pa isti model samo novije proizvodnje i drugacije oznake SONY-NEC AD-7200 S DVD-RW. Epa problem tu i nastaje povezem ja to sve lepo upalim racunar win. prepozna uredjaj lepo ga instalira ja krenem nesto da radim reko ajd da narezem nesto, kad ono rezanjac traje vecno. Nista restatujem komp kad win. nece da se podigne lampica od hdd stalno gori,reset ponovo racunar radi neko vreme pa opet zakove i stane , reset digne se sistem radi ali kao da je spektrum a ne AMD ATHLOM 4400+, 2GB RAM-A NAPAJANJE MS-INDUSTRIAL 550W,PLOCA MSI K9N NEO V3... Iskopcam kablove od DVD-a i racunar radi ko SINGERICA(to je valjda sivaca masina hehe).
Ljudi ajde ako neko zna sta je ako ima ikakvu ideju daj recite nagadjate bilo sta stvarno postajem ocajan jer neznam gde je zapelo.
P.S.
Rezac je nov kupio sam ga pre tri dana
Bbandit je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2009, 19:34   #2
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Dvd-rw problem

Hm, pada mi na pamet par problema:

1) Napajanje - moguce da je DVDRW "kap koja je prelila chashu" pa tu sistem zakiva. Probaj sa drugim napajanjem ili da izmenjash konektore za DVDRW...

2) SATA kontroler na plochi - probaj da izmenjash mesta kako god mozhesh, a moguce i da je sam kontroler falichan pa baguje pri primanju vishe od jednog uredjaja.

3) Sama matichna plocha - ovde je problem jasan - nosi u servis ako je pod garancijom.

4) PIO mod u BIOS-u - ako je rezach u PIO umesto DMA modu, zbog toga bi rezao sporo, ali to verovatno nije sluchaj jer ne bi uzrokovao pad sistema i sl.

5) Losh SATA kabal na DVDRW - znam, ovo jeste ovako glupo, ali probaj sa drugim kablom... who knows.

Eto, to mi pada na pamet, probaj pa javi
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2009, 19:43   #3
Bbandit
Član
 
Član od: 11.2.2009.
Poruke: 31
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Dvd-rw problem

Citat:
DooMchE kaže: Pregled poruke
Hm, pada mi na pamet par problema:

1) Napajanje - moguce da je DVDRW "kap koja je prelila chashu" pa tu sistem zakiva. Probaj sa drugim napajanjem ili da izmenjash konektore za DVDRW...

2) SATA kontroler na plochi - probaj da izmenjash mesta kako god mozhesh, a moguce i da je sam kontroler falichan pa baguje pri primanju vishe od jednog uredjaja.

3) Sama matichna plocha - ovde je problem jasan - nosi u servis ako je pod garancijom.

4) PIO mod u BIOS-u - ako je rezach u PIO umesto DMA modu, zbog toga bi rezao sporo, ali to verovatno nije sluchaj jer ne bi uzrokovao pad sistema i sl.

5) Losh SATA kabal na DVDRW - znam, ovo jeste ovako glupo, ali probaj sa drugim kablom... who knows.

Eto, to mi pada na pamet, probaj pa javi
1 Do napajanja nije jer sigurno znam da ima dovoljno pa cak i vise nego sto treba jer racunar ima samo ono neophodno baz ikakvih dzidza midza.
2 Kontrolere sam izmenjao odmah uzeo sam nove kad sam kupovao DVD i menjao im mesta X puta.
3 Ploca iskreno se nadam da nije jer sve ostalo radi ko podmazano
4 PIO mod odoh sad da proverim pa javljam.
5 uzeo sam nove ali sam probao da vratim i stare ali nista.
Bbandit je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2009, 19:48   #4
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Dvd-rw problem

Ne mora da znachi da nije do napajanja, prvo shto to napajanje sigurno nema realnih 550W, mozhda ~400 ima, drugo shto se ne gleda samo realna snaga nego je mozhda u pitanju i ispravnost napajanja, mozhe ono ispravno da radi i na 300W potroshnje a da pochne da se pregreva na 330W pa da to pravi problem. Najlakshe cesh to otkriti ako pozajmish od nekog i probash...
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2009, 19:54   #5
Bbandit
Član
 
Član od: 11.2.2009.
Poruke: 31
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Dvd-rw problem

Evo sad sam ponovo prikacio DVD i win. se je podigao bez problema mada mi lampica od hard diska nanstop treperi (pali se gasi pa 5 puta u sekundi manje vise) evo probacu nesto da narezem pa javljam kako se ponasa, a ovo za napajanje ima jedno od 400W pa cu kasnije i njega da probam jer je i ono maltene novo(6 meseci staro)
Bbandit je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2009, 20:01   #6
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Dvd-rw problem

Probaj, ali kad vec pomenu to treperenje, to mi sve vishe lichi na SATA kontroler, vidjao sam taj problem i ranije ali je retko ko uspeo da ga reshi, uglavnom promenom SATA mesta...
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2009, 20:03   #7
Bbandit
Član
 
Član od: 11.2.2009.
Poruke: 31
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Angry Re: Dvd-rw problem

Citat:
Bbandit kaže: Pregled poruke
Evo sad sam ponovo prikacio DVD i win. se je podigao bez problema mada mi lampica od hard diska nanstop treperi (pali se gasi pa 5 puta u sekundi manje vise) evo probacu nesto da narezem pa javljam kako se ponasa, a ovo za napajanje ima jedno od 400W pa cu kasnije i njega da probam jer je i ono maltene novo(6 meseci staro)
Op cvrc malo sutra ma nece cim sam ubacio disk u dvd racunar samo zakuca lampica od hdd samo gori i nemogu nista da uradim osim hard-reset.
Bbandit je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2009, 20:05   #8
Bbandit
Član
 
Član od: 11.2.2009.
Poruke: 31
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Dvd-rw problem

Citat:
DooMchE kaže: Pregled poruke
Probaj, ali kad vec pomenu to treperenje, to mi sve vishe lichi na SATA kontroler, vidjao sam taj problem i ranije ali je retko ko uspeo da ga reshi, uglavnom promenom SATA mesta...
Kako mislis RETKO KO USPEO DA GA RESI
Bbandit je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2009, 20:07   #9
Bbandit
Član
 
Član od: 11.2.2009.
Poruke: 31
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Dvd-rw problem

I da samo da napomenem da mi je ploca malo toplija nego sto ja mislim da bi trebal
Bbandit je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2009, 20:16   #10
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Dvd-rw problem

Pa mislim, to treperenje je dosta njih prijavilo, ali nije pucao windows zbog toga, chini mi se da je jedan dechko prijavio da mu seckaju filmovi, i nismo utvrdili shta treba da uradi. Kolika je temperatura ploche ?
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2009, 20:36   #11
Bbandit
Član
 
Član od: 11.2.2009.
Poruke: 31
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Dvd-rw problem

Citat:
DooMchE kaže: Pregled poruke
Pa mislim, to treperenje je dosta njih prijavilo, ali nije pucao windows zbog toga, chini mi se da je jedan dechko prijavio da mu seckaju filmovi, i nismo utvrdili shta treba da uradi. Kolika je temperatura ploche ?
oko 70 stepeni
Bbandit je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2009, 20:38   #12
Bbandit
Član
 
Član od: 11.2.2009.
Poruke: 31
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Dvd-rw problem

Evo sad sam izmenjao sata kablove ponovo i njhova mesta stim da ovog puta nisam prikljucio DVD i jedva sam uspeo da podignem win. sto mi se ranije nije desavalo jednostavno nesto koci racunar da radi kako treba
Bbandit je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2009, 20:46   #13
Bbandit
Član
 
Član od: 11.2.2009.
Poruke: 31
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Dvd-rw problem

evo slike iz biosa koje opcije postoje za hdd pa mi recite molim vas koju bi trewbao izabrati
Bbandit je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2009, 21:50   #14
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Dvd-rw problem

Ne znam da li je moguće, ali ako si izmenjao kablove, nisi prikačio DVD i sve ti radi loše, to bi moglo da znači da ti jedno mesto na kontroleru ne valja.

Možeš eventualno da probaš da kupiš SATA kontroler na kartici (ako je DVD u SATA varijanti, a jeste, ako sam dobro shvatio) pa da na tu karticu povežeš DVD. Ako ništa drugo, trebalo bi da ti reši problem, ako je pretpostavka o neispravnom kanalu kontrolera tačna.

A pre nego što sve ovo zamešateljstvo preduzmeš, proveri da li ti je taj jedan SATA kabl možda neispravan ili loše utaknut u ploču. Zvuči glupo, ali može i to da bude problem.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2009, 21:50   #15
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Dvd-rw problem

Hm, pricham napamet ali kod mene rade 2x DVDRW u UDMA4, dok je HDD u UDMA5... pa probaj...

Inache, 70 stepeni za matichnu plochu je... bash mnogo
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2009, 22:06   #16
Bbandit
Član
 
Član od: 11.2.2009.
Poruke: 31
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Dvd-rw problem

Ovako pre jedno 20-tak minuta sam u biosu sva podesavanja vratio na fabricka i evo sad racunar radi DVD reze normalno mada ima usporenja kad bilo koji program pokrenem i lampica od hard diska nonstop se pali gasi.
Btw kad pokrenem neku igru prim. GTA 4 racunar radi savrseno ***** li ga ljudi sta je.
Bbandit je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2009, 22:16   #17
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Dvd-rw problem

Hm, ko zna shta se tu desilo. Uglavnom, ako ti potpuno normalno radi, dobra vest je da verovatno nije hardverski problem (mada je ta plocha i dalje ekstremno vruca...). Javi ako opet bude problema, pozdrav
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2009, 22:21   #18
Bbandit
Član
 
Član od: 11.2.2009.
Poruke: 31
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Thumbs up Re: Dvd-rw problem

Citat:
DooMchE kaže: Pregled poruke
Hm, ko zna shta se tu desilo. Uglavnom, ako ti potpuno normalno radi, dobra vest je da verovatno nije hardverski problem (mada je ta plocha i dalje ekstremno vruca...). Javi ako opet bude problema, pozdrav
Evo jos uvek nema problema ako bude neke promene jaljam HVALA svima u svakom slucaju
Bbandit je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa novim kompom! Slavke Kvarovi 9 11.1.2008 18:17
Problem sa WiFi-om... matke Kvarovi 1 11.1.2008 14:51
Veliki problem sa RAM memorijom leka Kvarovi 10 27.7.2006 10:17
problem sa ramom i klokom procesora mad_skillz Kvarovi 1 18.7.2006 10:50


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com