Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.1.2007, 21:10   #1
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Padanje refresh rate-a (treptanje slike) na Philips 170S (TFT 17")!! HELP :(

Pre neki dan sam kupio monitor... I radi normalno jedno vreme (i po dva dana) i onda sam od sebe pocne blago da treperi!? Sam od sebe se i vrati u normalu, pa posle opet! Nekada moje cackanje po drajverima pomaze, a nekada ne! Sta moze da bude?! Ne verujem da je do monitora jer je nov, vec sumnjam na graficku (ili driver za nju)... Da li je moguce da mu pada refresh rate nekako? I da li to mogu nekako da resim?
Heeeelp
E da- graficka je Nvidia GeForce EN6600LE

Poslednja ispravka: polarnimeda (4.1.2007 u 21:40)
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2007, 7:33   #2
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Padanje refresh rate-a (treptanje slike) na Philips 170S (TFT 17")!! HELP :(

nema ti to nikakve veze sa refresh rate-om tft-a.
ako se dobro sjecam, kod nekih modela prisustvo magnetnih polja (npr. zvucnika) moze prouzrokovati treperenje, no u sustini ne bih znao sta je. takodje, ne vjerujem da je do graficke. de opisi malo detaljnije to treperenje, ali sve mi se cini da ces morati mijenjati monitor...

takodje, obrisi onu drugu (istu) temu sto si zapoceo!
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2007, 12:53   #3
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Padanje refresh rate-a (treptanje slike) na Philips 170S (TFT 17")!! HELP :(

Citat:
sasha vukelic kaže:
nema ti to nikakve veze sa refresh rate-om tft-a.
ako se dobro sjecam, kod nekih modela prisustvo magnetnih polja (npr. zvucnika) moze prouzrokovati treperenje, no u sustini ne bih znao sta je. takodje, ne vjerujem da je do graficke. de opisi malo detaljnije to treperenje, ali sve mi se cini da ces morati mijenjati monitor...

takodje, obrisi onu drugu (istu) temu sto si zapoceo!
Drugu temu sam obrisao ja

Dakle, i moj je savet da se prvo pokuša sa razmagnetisavanjem (degaus iz menija na monitoru), iznenađujuće je, ali nekad pomogne.

EDIT: Khm... ne videh da je TFT. E pa onda stvarno ne znam...

Poslednja ispravka: VojaM (5.1.2007 u 20:11)
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2007, 16:35   #4
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Padanje refresh rate-a (treptanje slike) na Philips 170S (TFT 17")!! HELP :(

Citat:
sasha vukelic kaže:
nema ti to nikakve veze sa refresh rate-om tft-a.
ako se dobro sjecam, kod nekih modela prisustvo magnetnih polja (npr. zvucnika) moze prouzrokovati treperenje, no u sustini ne bih znao sta je. takodje, ne vjerujem da je do graficke. de opisi malo detaljnije to treperenje, ali sve mi se cini da ces morati mijenjati monitor...

takodje, obrisi onu drugu (istu) temu sto si zapoceo!
Treperenje je identicno kao kada je refresh rate 60hz. Jedva vidljivo, ali postoji. Doduse, dok se sistem dize treperenje je jace nego opisano, a kada udjem u win (XP) ono nestaje! Zato i ne verujem da ima veze sa zvucnikom (koji drzim na nekih 20cm od monitora, a to je centralni zvucnik genius sw-hf 5.1 1200). Formatirao sam HDD i sada je vec 3. dan da sve radi OK, osim sto je jednom poceo blago da treperi nekih 10 sec. i prestao. Cudno se ponasa, a bio je testiran maltene 3 puna dana (inace nov novcat monitor) pre nego sto je dosao kod mene...
Jeste li sigurni da svaki monitor ima tu opciju degauss? I da li driver za monitor moze da mi znaci nesto? Pre formata sam ga imao ali nije pomogao...
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2007, 18:40   #5
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Padanje refresh rate-a (treptanje slike) na Philips 170S (TFT 17")!! HELP :(

pa ako je tft, ne bih rekao da ima
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2007, 21:56   #6
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Padanje refresh rate-a (treptanje slike) na Philips 170S (TFT 17")!! HELP :(

U poslednja tri dana trepereo je ukupno samo 15ak sekundi (iz 2x)... ne znam zasto! 5.1 zvucnik koji ne bi trebalo da smeta TFT-u je na 20cm od njega! Nadam se da ce sve biti OK... Ima garnciju 3 godine! Ne znam sta ga buni, ali nekako sumnjam na software ili graficku... Mada konkretno ne vidim u njima gresku.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2007, 22:10   #7
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Određen forumom Re: Padanje refresh rate-a (treptanje slike) na Philips 170S (TFT 17")!! HELP :(

S obzirom na to da ti je monitor jos uvek u garantnom roku, najbolje bi bilo da se zalis firmi kod koje si ga uzeo i da ti oni daju novi primerak. Ko zna, mozda i upali, nista te ne kosta da probas.
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2007, 22:14   #8
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Padanje refresh rate-a (treptanje slike) na Philips 170S (TFT 17")!! HELP :(

Ljudi, nista mi nije jasno!!? Kupio sam pre nekih 10-ak dana TFT monitor 17" (Philips 170S)... I on radi normalno neko vreme, dok mu se ne desi da pocne da TREPERI (kao da mu je refresh rate 50Hz)... Ja to nekada resim cackanjem po opcijama ili oko drajvera, a nekada cackanje ni nema efekat vec se sve vrati u normalu posle kraceg (uglavnom) ili duzeg vremena... Prethodni monitor koji sam imao nije pravio NIKAKVE proleme (CRT 15" Philips)!
E sad- ovaj novi , TFT monitor, radi POTPUNO NORMALNO na drugom kompu!?!?! WTF!!?
Da je problem do graficke ne bi valjda radio ni stari monitor, a upravo isprobavam i treci (Samsung 17" CRT) koji isto radi normalno. A do monitora ocigledno nije jer radi na drugom kompu!? Sve razmisljam- mozda postoji nesto u blizini sto mu smeta... Ali ne znam sta uopste moze da smeta monitoru? Da li mozda dovod struje moze da ima veze? Da li ima veze sto ga guram u razdelnik sa 5 utikaca? Da li mozda centralni zvucnik genius 5.1 sistema koji je na 20 cm od monitora i koji nije smetao starom monitoru dok je stajao na njemu. Pocinjem da se tripujem da to sto je kompjuterski sto delom metalan moze da ima veze... STA KOJI KU*AC?!

Graficka kartica mi je GeForce EN6600LE...

Malo sam se ponovio u ovom postu ali iz nekog razloga vec 3 dana ne mogu da otvorim novu temu (?!) a ovo je bio tekst predvidjen za nju.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2007, 0:03   #9
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Padanje refresh rate-a (treptanje slike) na Philips 170S (TFT 17")!! HELP :(

Na koji izlaz iz grafičke kačiš monitor vga ili dvi?

Zvučnik (magnet) ne može da smeta tft monotoru. Ne bi trebao ni stol.
JovanK je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2007, 0:42   #10
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Padanje refresh rate-a (treptanje slike) na Philips 170S (TFT 17")!! HELP :(

mijenjaj monitor... sta cekas... a kad vec mijenjas, mozes i neki crt da uzmes
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2007, 2:42   #11
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Padanje refresh rate-a (treptanje slike) na Philips 170S (TFT 17")!! HELP :(

Ulaz je analogni (nemam DVI)!
Mozda bih ga i zamenio za CRT 19'', ali ne mogu kada monitor raaaaaaaaaaadi! Na sestrinom kompu je sve savrseno! Kada bi to bio slucaj i kod mene, zaista ga ne bih ni menjao za CRT! Jesu boje bolje na CRT, ali sve ostalo je u korist TFTa. Odziv mi (dok je monitor radio normalno kod mene) ni jednog trenutka i ni u jednoj igri nije zasmetao (8ms)! A i na mom ogromnom stolu to devetnaestoincno CRT cudo ne znam gde bi stavio. Sada koristim sestrin 793DF- ne bunim se nesto...
Negde sam se jos raspitivao i sumnjaju na napon... Mada ja ne verujem... Probacu da odnesem svoj komp kod sestre i tamo isprobam monitor. Ako za****va- onda nema sta da bude nego graficka....
Da li bi service pack 2 mogao nesto da pomogne (ja imam SP1, kao i sestra doduse)?
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2007, 12:26   #12
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Padanje refresh rate-a (treptanje slike) na Philips 170S (TFT 17")!! HELP :(

Standardna procedura: pozajmi od nekog graficku, ako sve (ne)normalno radi znaces ko je krivac, i onda juri garancije. Zvucnici NE SMETAJU TFT-U. Meni stoji zvucnik tik pored monitora i nema problema. Najverovatnije je neki kvar.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2007, 13:35   #13
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Padanje refresh rate-a (treptanje slike) na Philips 170S (TFT 17")!! HELP :(

Citat:
polarnimeda kaže:
Jesu boje bolje na CRT, ali sve ostalo je u korist TFTa.
ne znam sta ti je to "sve", al ajd - ako je to tvoje misljenje...

gledao sam malo tog philips-a 170s na internetu i, bez uvrede, cini se da je sr*nje... najbolje bi bilo da ti odes do prodavnice gdje si ga kupio i zamjenis ga za neki bolji tft...

nemoj cekati, situacija se nece popraviti sama od sebe; cak ce se mozda pogorsati!
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2007, 16:58   #14
Ivan Jovanovic
Novi član
 
Član od: 19.11.2005.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 12
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Padanje refresh rate-a (treptanje slike) na Philips 170S (TFT 17")!! HELP :(

Ево да се ја умешам.
До стола, звучника и струје није сигурно. ЦРТови вуку више струје него ТФТови. Тако да утичница отпада.
Кажеш да користиш VGA излаз са графичке. Можда не ваља VGA2DVI адаптер. Ниси рекао на сестрином компу који си излаз користио.
Ivan Jovanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2007, 17:54   #15
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Padanje refresh rate-a (treptanje slike) na Philips 170S (TFT 17")!! HELP :(

Ne mogu da zamenim tek tako monitor- nece mi oni dati drugi! Mogu samo da mi daju isti ili poprave ovaj... Ali sve to otpada jer on radi kod sestre na kompu- znaci RADI...
Kada kazem da osim boja sve ide na stranu tft-a- mislim prvenstveno na prostor i (ne)stetnost za oci. U principu kada sve saberem mozda su mi tu negde, jer i boje mnogo znace...
Ulaz je kod sestre isti (analogni). A znam da konkretno ovaj model nije bog zna sta, ali za 150e ne moze mnogo bolje u TFT pravcu, a ja vise od toga nisam imao- a ne bih ni dao!
A nemam od koga da uzmem graficku i da ga probam jer niko koga znam nema PCI-E... Mozda i to sto je PCI-E ima veze?
Da li mislite da je- ako TFT ne bude radio kako treba u sestrinoj sobi a sa mojim kompom- sigurno u pitanju graficka? ne moze da bude ploca ili tako nesto?
TNX za sve odgovore- bas me nerivra kada nesto ne kontam.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2007, 18:39   #16
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Padanje refresh rate-a (treptanje slike) na Philips 170S (TFT 17")!! HELP :(

da se kladim... rekao bih da je do monitora... mislim, i sam kazes da ti slika treperi samo ponekad - mozda jednostavno nisi dovoljno dugo probavao kod sestre...?
a ne znam sto ne bi htjeli da zamjene monitor? pa kazes da tvoj stari monitor radi odlicno, a ovaj ne radi bas kako treba! hoces novi i gotova prica! zato sluzi garancija...

a, primjetio sam kod nas da, kad se kupuje nova roba, svi se ubise da nadju shto bolju garanciju, medjutim, kada treba iskoristiti tu garanciju, nikome se ne da ili se nesto boje i sl...

tvoje su pare - imas pravo da radis sta hoces!
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2007, 21:19   #17
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Padanje refresh rate-a (treptanje slike) na Philips 170S (TFT 17")!! HELP :(

Citat:
sasha vukelic kaže:
da se kladim... rekao bih da je do monitora... mislim, i sam kazes da ti slika treperi samo ponekad - mozda jednostavno nisi dovoljno dugo probavao kod sestre...?
a ne znam sto ne bi htjeli da zamjene monitor? pa kazes da tvoj stari monitor radi odlicno, a ovaj ne radi bas kako treba! hoces novi i gotova prica! zato sluzi garancija...

a, primjetio sam kod nas da, kad se kupuje nova roba, svi se ubise da nadju shto bolju garanciju, medjutim, kada treba iskoristiti tu garanciju, nikome se ne da ili se nesto boje i sl...

tvoje su pare - imas pravo da radis sta hoces!
Ali brate, monitor RADI! To me i ubija jer ne znam u cemu je prob! Znam da je kod mene ponekada trepereo sto mi je bio razlog da u pocetku sumnjam na njega, ali je i UVEK na 60Hz bilo blagog treperenja, na bilo kojoj rezoluciji. Kod sestre na svakoj rezoluciji i 60Hz uvek radi najnormalnije. Uostalom vec 7 dana kod nje radi najnormalnije, a kod mene nije uspevao ni 2 bez treperenja. Ja bih voleo da i kod nje pocne da treperi i da ga lepo nosim!
Ali nije tako. Kada bih ga odneo da trazim drugi samo bih cekao 2 meseca da mi ga vrate i da kazu da je sa njim sve OK... 3 god. je garancija, i ako pretposlednjeg dana budem siguran da je makar samo jedan pixel crkao- ici cu da trazim drugi!
Anyway- ako odnesem svoj komp kod sestre i on se opet tripuje... Da li onda u pitanju moze da bude samo moja graficka (ili mozda i ploca, napajanje i sl. dolazi u obzir)?
I da li je definitivno hardware... Da li bi mogao sevice pack 2 nesto da sredi? Neki Nvidia-in software mozda (mada ne znam koji)?
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2007, 3:11   #18
Ivan Jovanovic
Novi član
 
Član od: 19.11.2005.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 12
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Padanje refresh rate-a (treptanje slike) na Philips 170S (TFT 17")!! HELP :(

Citat:
polarnimeda kaže:
A nemam od koga da uzmem graficku i da ga probam jer niko koga znam nema PCI-E... Mozda i to sto je PCI-E ima veze?
Da li mislite da je- ako TFT ne bude radio kako treba u sestrinoj sobi a sa mojim kompom- sigurno u pitanju graficka? ne moze da bude ploca ili tako nesto?
Како је теби добро .
То што је PCI-E нема везе јер ја имам два TFTa. Један од 17" на AGP а други 19" на PCI-E. То што је PCI-E нема везе.
Ако не буде радио како треба у сестриној соби сигурно је графичка. Можда је примерак графич6#1082;е фелеричан или постоји некомпатибилност између графичке и монитора (еј бре, пази шта ја пишем - некомпатибилност између графичке и монитора ). Фора, CRT све сигнале "види" исправно, а када се конвертују на DVI да монитор ту нешто не "види" како треба.

А можда су гремлини у питању. Ко зна.
Ivan Jovanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2007, 3:28   #19
Night Hawk
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Poruke: 602
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 9 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Padanje refresh rate-a (treptanje slike) na Philips 170S (TFT 17")!! HELP :(

Pogledaj http://www.sk.co.yu/forum/showthread...ight=hocu+vise
Night Hawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2007, 4:38   #20
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Padanje refresh rate-a (treptanje slike) na Philips 170S (TFT 17")!! HELP :(

Znam da je ludost sto pominjem pci-e kao mogucu smetnju... Ali logicno objasnjenje mora da postoji. ispucao sam najlogicnije ideje (monitor, graficka), pa sam presao na manje logicna (napon, zvucnici), pa na jos manje logicna (ploca, kablovi, delom metalni sto)... Na kraju sam poceo bas da lupetaM!
Osecam se (i ponasam) kao Scully- a mozda ne bih trebao; mozda su stvarno samo Gremlini! Mamu im malu!!!
A kao sto rekoh TFT normalno "vidi" signale kod moje sestre (radi normalno). Mada, verovatno si ti mislio na to da signali koje moja graficka salje nisu savrseni?
@NightHawk
Ne znaci mi ta tema mnogo... Ja sam gurao na tom mom TFT monitoru najjacu frekvenciju koju on nudi (75Hz) i ona je ostajala u svakoj igri... (za Nvidia postoji official .reg file koji opcije za lock refresh rate-a i overclock-ovanje u forceware driverima cini vidljivim). Ali i sa max refresh rate-om monitor ponekada zatreperi na nekoliko sekundi ili cak minuta. Sam pocne i sam prestane... Nekada malo slabije, nekada malo "jace"...
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Halo 2 na PC-u i Win Vista Meho Krljic O igrama uopšte 4 18.4.2006 20:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com