Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Konfiguracije
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Konfiguracije Saveti u vezi sa kupovinom konfiguracija

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.1.2019, 17:18   #1
Follow Freeman
Novi član
 
Član od: 16.1.2019.
Poruke: 7
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Nova konfiguracija sa monitorom za 90.000 (možda do 95k max) dinara

Pozdrav društvo,

Trebao bi mi novi komp, uključujući i monitor, za 90+ hiljada. Znam da deluje malo čudno i bezveze što cifra nije zaokružena na stotku, ali ovo mi je neki maksimum, a komp mi treba prilično hitno. Dosta dugo nisam pratio tokove i dešavanja pa sam zato odlučio da napravim nalog i pitam vas da mi odaberete komponente.

Kupovao bih u nekoj od domaćih radnji (na G, E ili W). Računar bih koristio za posao i igranje. Deo posla odrađujem od kuće, a to podrazumeva da mi u svakom trenutku (dok radim) mora biti otvoreno nekoliko Chrome prozora/profila, svaki sa gomilom tabova i spreadsheetova - plus još nekoliko drugih aplikacija koje rade u pozadini. Poenta priče je da sa trenutnom konfom iz 2010. više ne mogu ljudski ni da skrolujem stranice i svičujem tabove. A ne mogu ništa ni da igram

Da napomenem i da ću sadašnji komp pokliniti rodbini, pa prodaja i ulaganje tih para (kakve da su) u novi nije opcija, nažalost.

Kao što rekoh, nisam baš dugo pratio šta se dešava. Ništa ne bih overklokovao. Nisam posebno naklonjen ni jednom 'taboru' - za sve sam otvoren. Monitor, recimo neki 24" 1080p, ali nemam blage veze šta je kvalitetno i da li npr. vredi neki od ovih Gaming monitora što ih vidim u ponudi.

Što se tiče raspodele budžeta (koliki udeo da ode na kućište, a koliki na monitor), neka što više bude na strani kućišta -- naravno, u granicama razuma

Ukratko, izbalansirana i pouzdana mašina za posao i gaming koju ne bih dugo menjao bez preke potrebe.

Mislim da je to to. Sori ako sam malo smorio.

Hvala unapred, čekam vaše predloge!

Poslednja ispravka: Follow Freeman (17.1.2019 u 18:06)
Follow Freeman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gejmerska konfiguracija sa monitorom do 1000 evra Lucic Nemanja Šta da kupim? 9 2.4.2013 21:45
Konfiguracija do 35 000 dinara milosmilostivi Šta da kupim? 20 7.6.2012 13:11
Konfiguracija sa monitorom do 65000?!?!? Ljoshko Šta da kupim? 9 25.2.2010 16:21
90.000 sa monitorom nightflier ŠDK - Osnovne komponente 5 5.11.2009 16:30
intel konfiguracija do 36000 dinara dkdnt Šta da kupim? 5 22.8.2008 15:08


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com