Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Programi za mobilne telefone
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Programi za mobilne telefone Operativni sistemi i programi za mobilne telefone

Pregled rezultata glasanja: Da li vam vaše android aplikacije usporavaju telefon/tablet?
DA 39 52,00%
NE 29 38,67%
Nisam siguran/na 7 9,33%
Glasova: 75. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.12.2014, 21:07   #121
klarez
Član
 
Član od: 23.3.2013.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 63
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Da li vam vaše android aplikacije usporavaju telefon/tablet

Imam Lenovo a680( 1gb ram,quad core procesor) kupio sam ga u avgustu radi kao sat .Ima 4gb svoje memorije od toga za sistem 2 i nesto gb .Medjutim usled instaliranja aplikacija ta memorija se popunila iako sam ja sve sto je moglo prebacio na memorijsku karticu i sada i ako imam npr 140 mb slobodno ne dozvoljava mi update nekih aplikacija .Napise nedovoljno memorije.pretpostavljam da se kao i na racunaru dosta memorije zauzme od ostataka sa neta i repova deinstaliranih programa ( ili gresim) postoji li neki program koji brise djubre sa racunara kao npr cc cleaner za windows .Cleaner koji je dosao sa telefonom brise tj oslobadja ram memoriju ali meni je po onome sto pise zauzeta memorija telefona.je li to uopste resenje mog problema -brisanje zauzete memorije tj djubreta ili je nesto drugo u pitanju?
"there is insufficient space on the device" pise kad pokusavam da update neki program
klarez je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2014, 21:45   #122
mp3lopov
Starosedelac
 
Član od: 29.6.2009.
Lokacija: RS
Poruke: 1.307
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 378 puta na 288 poruka
Određen forumom Re: Da li vam vaše android aplikacije usporavaju telefon/tablet

Imas na Google Play milion aplikacija. Samo kucaj cleaner i instaliraj nesto. Npr. Clean master. Obrisace nesto ali obrisi i aplikacije koje ne koristis.
mp3lopov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2014, 12:29   #123
LIMAN
Veteran
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 727
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 170 puta na 149 poruka
Određen forumom Re: Da li vam vaše android aplikacije usporavaju telefon/tablet

Nemoj cleaner master ni slučajno,to je najveće djubre.SD Maid je jedini program za koji znam da je siguran,da radi šta je obećano i da nema reklama.
Ako ti treba još prostora,za sve aplikacije koje ne koristiš tj.koje ti ne trebaju a ne mogu da se uninstaliraju treba da onemogucis automatski update (gornji desni ugao u play store) i da uninstaliraš sve njihove updateove (može preko play store ili preko pregleda aplikacija).
Ako koristiš chrome skloni sve updateove i predaji na operu mini,tako ćeš uštedeti bar 100 mb prostora.
Naravno možeš i rootovati telefon i ukloniti sve nepotrebne preinstalirane aplikacije,ali onda gubis garanciju.

Poslednja ispravka: LIMAN (20.12.2014 u 12:39)
LIMAN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2014, 13:54   #124
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Da li vam vaše android aplikacije usporavaju telefon/tablet

Zasto je Clean Master dubre? Mislim da nisi u pravu.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2014, 15:27   #125
LIMAN
Veteran
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 727
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 170 puta na 149 poruka
Određen forumom Re: Da li vam vaše android aplikacije usporavaju telefon/tablet

Djubre je zato što obećava gomilu stvari koje ne može da obavi: device cooler,game boost,cpu boost,antivirus-koji nema već moraš da skines drugu app,zahteva gomilu permisija za bog te pita šta,ima gomilu reklama i stalno ti traži da nešto novo instaliraš i na kraju interfejs mu je loš tako da se manje iskusnim korisnicima dešavalo da obriši podatke sa sd kartice.
Isprobaj SD Maid,ovaj app je mnogo bolji i jednostavniji za korišćenje.
LIMAN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2014, 10:09   #126
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Da li vam vaše android aplikacije usporavaju telefon/tablet

I ne samo to. Izuzetno je diskutabilan posao koji ona radi. Pokazuje u kešu apk-a jako mnogo MB, kada očistim keš odem u skciju setings/apk, i u apk-ma koje najčešće koristim, a rade na netu, kao sto je opera, chrom, tt, njihov keš je i dalje uredno na svom mestu, i tu ostaje dok ga ja ručno ne obrišem. To sam slučajno provalio kada sam zadnji put instalirao jer sam otanjio sa prosrotom. Nasla mi je djubre od fantastičnih 350mb, a kada sam obrisao, tog mesta nigde na vidiku.

@Limeni, apsolutno te podržavam u tvrdnji da je clean master djubre napucano svim i svačim, što je samo šarena laža sa užasno agresivnom reklamom.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2014, 15:13   #127
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Da li vam vaše android aplikacije usporavaju telefon/tablet

Za "održavanje" mogu da preporučim All-in-one toolbox. Može da očisti keš i pobije aplikacije ako telefon zaglupi i ima fine ugrađene alate kao što su file manager, batch installer i uninstaller, SD cleaner, startup manager, i hrpu dodatnih pluginova (barcode skener, flashlight itd).
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2014, 17:48   #128
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Da li vam vaše android aplikacije usporavaju telefon/tablet

Citat:
zajchik kaže: Pregled poruke
Nasla mi je djubre od fantastičnih 350mb, a kada sam obrisao, tog mesta nigde na vidiku.
Zato što u to spada i RAM, nije sve cache.
Od posljednjih nekoliko verzija je tako.

Ja inače ne koristim takve aplikacije nego ručno čistim keš.
Svaki čisti Android ima tu opciju - odete na Settings -> Storage, tapnete na Cached data i onda Clear cached data -> Ok.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2014, 14:39   #129
Filip89x
Starosedelac
 
Član od: 12.2.2012.
Lokacija: Berlin (D), Beograd (RS)
Poruke: 1.927
Zahvalnice: 2.834
Zahvaljeno 1.055 puta na 582 poruka
Cool Re: Da li vam vaše android aplikacije usporavaju telefon/tablet

Ovako... Motorla xt910 razr. Adro 4.1.2 poslednji oficijalni...
Pitanje oko procesa u telefonu.
Instalirao sam CamOnRoad app.... Zasto mi ta aplikacija stalnooo radiiii u pozadiniii i kad je ugasim uvek se upaliiii????? 20mb rama vuce!!! Zastooo??

Kako da je ugasim trajno, odnosno da radi samo kad ja hocu da snimam i koristim je!!! Na symbianu to je appstop aplikacija time gasim sveeee.... Ovde je na Addroidu ukinem preko Ccleanera i eto je posle 5 min opet se upali u procesima... Kako najlakse da je se otarasim,a da je ne obrisem???
Samo da ne mora da rutujem i fleshujem... plz


EDIT:
Reshio sam sa FORCE STOP u Apps. Za sada se ne pali.

Poslednja ispravka: Filip89x (28.12.2014 u 15:37)
Filip89x je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pravljenje android aplikacije petsrdjan Programi za mobilne telefone 6 9.11.2016 12:50
[Android] Android aplikacije sa AdMob-ovima goranmd Programi za mobilne telefone 0 5.1.2013 14:44
potrebne android aplikacije Vladimiros Programi za mobilne telefone 3 31.7.2012 21:45
Android aplikacije za filmove,serije i tv cimston Programi za mobilne telefone 1 17.4.2011 22:22
[Android] Android aplikacije jonathan Programi za mobilne telefone 1 26.7.2010 13:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:47.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com