Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.10.2012, 22:21   #1
Garavi
Član
 
Član od: 30.11.2007.
Poruke: 384
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 30 puta na 26 poruka
Određen forumom Divlje kacenje na sbb - da li je moguce?

Prvo sam se ljutio na brata sto mi gusi net, a onda smo skapirali da se u toku dana desava da download ode na oko 2.5 umesto 10 mbps.
Posto imamo dva kompa, kablovima smo oboje prikljuceni preko wifi rutera. Mislio sam da se neko kaci na wifi (imamo sifru i ogranicili smo mac adrese), ali smo svaki komp posebno direktno prikljucivali na crnu kutiju i opet je ista brzina tj losa.

Zovem korisnicki i kazu mi da je u poslednje vreme ogroman upload protok sa moje strane, da je signal do nas super i da zbog toga oni ne mogu nista da rade i otkaci me operater malo neljubazno.
Pade mi na pamet da se nije neko divlje prikacio na nasu liniju. Zovem korisnicki i drugi operater mi rece da posaljem mail na support@sbb.rs i da ako oni ne mogu to da rese daljinski da ce verovatno da posalju nekog da vidi o cemu se radi.
Pitao sam dal je moguce da se neko divlje prikaci na net i ova mi rece da je moguce na televiziju, ali da nije sigurna da moze na internet jer nema ovu crnu kutiju. E sad je pitanje koliki je problem da se nadje tako nesto, ali dal bi se neko toliko cimao zbog toga. Aj nek mi krade kablovsku jer tv i nemam, ali zar jos mora i net.
Da dodam da sam u Beogradu na Karaburmi, zgrada.

Nikakav torent i sl nije nakaceno, proverio sam i procese. Brat kaze da u poslednje vreme nije nista skidao preko torenta, a i kada je skidao nije nista uploadovao da ne bi meni smetao.

Igram battlefield 3 pa je moguce da to dosta koristi upload. Mesecima sam ranije igrao, brat je gledao klipove, striming, skidao torente sa ogranicenim uploadom i meni to nije smetalo. Ali od kada je los download cim on nesto gleda odmah meni ode ping na cak 1500 ponekad umesto 40 koliki mi je prosek ka nemackim serverima.

Izvinjavam se zbog malo duzeg posta, al reko da pojasnim odjednom celu situaciju. Ako mi ovi is support-a ne izadju u susret preostaje mi samo da unajmim nekog koji se dobro razume u kablovsku da proveri kutiju u zgradi.
Garavi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2012, 22:34   #2
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Divlje kacenje na sbb - da li je moguce?

Nikako nemoj da treće lice čačka njihovu kutiju jer sutra ti možeš biti kriv za bilo kakvo loše funkcionisanje neta/TVa u zgradi.
Ukoliko ne budu rešili problem na terenu ili kako već zapreti da ćeš raskinuti ugovor.

Crna kutija je kablovski modem BTW.

Poslednja ispravka: Picard (11.10.2012 u 22:41)
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2012, 1:09   #3
Garavi
Član
 
Član od: 30.11.2007.
Poruke: 384
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 30 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Divlje kacenje na sbb - da li je moguce?

Hvala, onda necu nikog da angazujem da cacka po zgradi.
Evo sada je full brzina, oko 9.5, a danas i do pre sat dva je jedva dostizao 2.7.
U medjuvremenu nisam nista dirao. Ili je do opterecenja ili se neko prikljucio ako je to moguce. Ovo se ranije nije nikad desavalo, radio je kao sat sem sto je pre jedno 3 nedelje poceo da puca net pa ih brat zvao i resili su. Kazu bio neki kvar.
Garavi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2012, 2:45   #4
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Divlje kacenje na sbb - da li je moguce?

Teško da kačenje TV-a može da izazove tolko slabljenje signala. Kod mene je u kući nakačeno ~6 televizora i net radi normalno, a pošto taj koaksijalac može da izvuče više od 100 Mbit/s ne verujem ni da je neko ko se kači na internet jer na tvoju liniju ne može da utiče već samo da ima paralelno svoj protok.

Rekao bih da je jednostavno SBB nešto zahebao pa vidi sa njima svakako.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2012, 8:10   #5
trileletri
Član
 
Član od: 14.12.2011.
Poruke: 57
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Divlje kacenje na sbb - da li je moguce?

Proveri konektore kablova, proveri kablove. Promeni raspored vezivanja. Ja imam dva televizora i prikljucak za kablovski modem, pa sam u jednom trenutku delio net na 1 tv, 1 tv, 1 modem - medjutim dobijao sam losu sliku kada god bi uzeo da surfujem!

zatim sam podelio kabal na jednu gradnu ka modemu i jednu granu ka tv-ima, pa sam granu za tv jos jednom podelio na 2 kraka, i nema problema!

tako da... sve je bitno!
trileletri je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2012, 20:32   #6
Garavi
Član
 
Član od: 30.11.2007.
Poruke: 384
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 30 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Divlje kacenje na sbb - da li je moguce?

Hvala, poslao sam mail sbb podrsci kao sto mi rece njihov operater. Odgovorise da je prosledjeno i videce sta ce sa tim.

Primetio sam jednu pravilnost. Vec oko 6 popodne padne download skoro uvek na oko 3mbs (retko kad ode na oko 5), ping je uvek ok, upload uvek izvuce oko max. Lici na neko preopterecenje, valjda se tada svi nakace na net. Ali opet se to ranije nije desavalo, a u medjuvremenu nisam nista menjao, od kako su ga montirali pre dve godine.

Nadam se da mogu da rese, da ne bude da je to ocekivano, normalno i sl. jer mi stvarno smeta pogotovo kad jedan od nas nesto povuce onda se tesko i obicne stranice otvaraju, ping ode do 1500.

Poslednja ispravka: Garavi (19.10.2012 u 21:29)
Garavi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2012, 13:17   #7
Srki
Član
 
Član od: 15.3.2006.
Lokacija: > U drugoj dimenziji
Poruke: 409
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 72 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Divlje kacenje na sbb - da li je moguce?

Postoje 2 mogucnosti da su u pitanju ovde .
Prva je da je u pitanju preveliki broj ljudi na razvodnoj kutiji pa popodne kad je vecina online to jest kad su ljudi kuci da dolazi do zagusenja ( verovatnija varijanta problema ) .
Drugo da je neko klonirao tvoju mac adresu i kaci se bez problema i koristi tvoje resurse , ta prica je za malu decu kao ne moze ako nema modem hahha
Televizija i internet nemaju veze po tom pitanju jer za TV ti je dovoljan samo kabl do TV-a , a internet ti stize istim putem sa tom razlikom sto te ljudi u SBB-a vide preko MAC adrese od tvog modema to jest imas ili nemas net preko istog .
Nije tesko klonirati zapravo ko zna ne treba vise od 2 min .
Ali ipak je ovo manje verovatna varijanta tvog problema mada klinci iz kraja svasta rade iz dosade .
Srki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2012, 13:30   #8
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Divlje kacenje na sbb - da li je moguce?

Pod uslovom da je neko ubo MAC adresu njegovog modema, što je nemoguće, ili ju je znao od nekle, što znači ga da poznaje.

Osim toga, ne ide samo preko MAC adrese, pričali su u nekoj temi da ponekome radi kad odneseš modem kod komšije, al uglavnom ne.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2012, 20:04   #9
Srki
Član
 
Član od: 15.3.2006.
Lokacija: > U drugoj dimenziji
Poruke: 409
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 72 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Divlje kacenje na sbb - da li je moguce?

Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
Pod uslovom da je neko ubo MAC adresu njegovog modema, što je nemoguće, ili ju je znao od nekle, što znači ga da poznaje.

Osim toga, ne ide samo preko MAC adrese, pričali su u nekoj temi da ponekome radi kad odneseš modem kod komšije, al uglavnom ne.
Apsolutno se slazem sa tobom , samo sto ako je kradja u pitanju necu ja sigurno krasti nekome iz centra kod Tasa recimo nekome sa Novog Beograda , podrazumeva se da je neko iz komsiluka ( ne mozes da uskocis preko toliko cvorista ).
Opseg MAC adresa zavisi od njih u kolikom opsegu dozvole da rade , iz tog razloga na nekim cvoristima radi svuda a na nekim ne .
Srki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2012, 11:36   #10
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.726
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Divlje kacenje na sbb - da li je moguce?

Definitivno je problem do cvorista, ovo se desavalo i kod mene, moljakao sam ih na forumu, svakog dana kacio ocajne rezultate i konacno su mi se javili i rekli da ima shuma na cvoru i da je preopterecen...kao videce sa upravom da srede deljenje cvora...od tad mi radi fantasticno net
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2012, 19:03   #11
Garavi
Član
 
Član od: 30.11.2007.
Poruke: 384
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 30 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Divlje kacenje na sbb - da li je moguce?

Hvala svima. Evo vec par dana kako net lepo radi i uvece. Ranije bi oko 18h vec spustio brzinu na 3mbps, a sada lepo vuce do 9.8.
Nisam dobio nikakav odgovor na mail da su nesto radili, kapiram da to i ne salju. Verovatno da su ranije nesto zeznuli pa ispravili.
Garavi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
S.T.A.L.K.E.R. : Call of Pripyat lijenština Akcione igre 1928 30.12.2023 18:26
Pesma/e koja vas najviše dirne? Wolverine Opšta kultura 1131 5.9.2019 15:13
[Monitor] BenQ G2420HD Aibo Opisi, recenzije i testovi 31 6.4.2011 15:04
Prebacivanje danskog XP-a na engleski XP, da li je moguce i kako freeminder Operativni sistemi 6 19.9.2008 13:19
Halo 2 na PC-u i Win Vista Meho Krljic O igrama uopšte 4 18.4.2006 20:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com