Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.1.2015, 8:34   #41
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Који тел. да одаберем?

Srećno sa Symbianom. Najgorim sistemom za touch telefone napravljenim =)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2015, 12:25   #42
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.294
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Који тел. да одаберем?

Da moze sada da se kupi Symbian telefon sa aktuelnim hardverom (naravno i sa malo osvezenim mogucnostima), uzeo bih ga bez razmisljanja. Taj njegov sistem za ekran osetljiv na dodir je i logicniji i funkcionalniji i kompleksniji od Android-ovog. Android je proslavilo sarenilo i fensi izgled, ne funkcionalnost. Takodje, to je i poslednji OS koji je pravljen za telefone, a ne telefoni za njega. Na Android-u se odmah vidi da mu svrha nije telefoniranje, vec mu je telefoniranje dodatna mogucnost.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku toxic na korisnoj poruci:
darac_kv (23.1.2015)
Stara 22.1.2015, 17:07   #43
alexandar87
Član
 
Član od: 12.2.2010.
Lokacija: Kurtina čuka
Poruke: 330
Zahvalnice: 108
Zahvaljeno 46 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Који тел. да одаберем?

Samo ti instaliraj Symbian Belle i uzivaj, vrsice ti posao sasvim korektno.
alexandar87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2015, 19:23   #44
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Који тел. да одаберем?

Citat:
toxic kaže: Pregled poruke
Na Android-u se odmah vidi da mu svrha nije telefoniranje, vec mu je telefoniranje dodatna mogucnost.
Sooo? Današnji telefoni i nisu sprave koje primarno služe za telefoniranje već generalno za komunikaciju. Sve dok sa dva dodira može da se dođe do aplikacije za telefoniranje i imenika nema potrebe izdvajati nešto takvo kao negativnu osobinu. Ništa mi nije lakše da telefoniram sa starim telefonima od ovih novih, šta više, nezgrapnije je.

A ljudi koji slave Symbian u 2015. mi generalno nisu jasni, ništa lično
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2015, 19:28   #45
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.294
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Који тел. да одаберем?

Nekome je u stvari bitno da telefon bude telefon sa svim funkcijama telefona, a ne igracka koja moze da posluzi u te namene.

I niko ovde ne slavi Symbian ili bilo sta slicno, mislim da sam bio jasan da Symbian takav, kakav je ne moze bas sada udobno da se koristi. S druge strane, ima vas puno koji jedan polovican sistem poput Androida slave i uvrede se cim neko kaze da i nije nesto.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2015, 16:34   #46
nikola1ns
Član
 
Član od: 16.12.2008.
Poruke: 96
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Који тел. да одаберем?

Toxic,apsolutno tacno. Ni ja nisam odusevljen sa "fensi" sarenim igrackama koje usput sluze i kao telefon,vec bih hteo telefon sa dobrim funkcijama istog,eventualno i sa potencijalno korisnim dodacima i mogucnostima koje ce ga unaprediti tako da bude jos bolji i korisniji telefon. Sad,to za operativni sistem je (mozda) tacno,ali cinjenica da je to sistem ZA telefone ga,ipak,cini jos uvek relevatnim u svakom smislu. Mada,ne bih rekao da je "zaostao" ,kakvi su bili komentari,vec samo nije osvezen vise monopolistickih trzisnih tendencija ostalih,a ne zato sto je los ili zaostao sam po sebi.
Alexandar87-ima vec Belle Refresh,mislim da je to poslednje izdanje,zadnji update za njega.
Inace,sam fon je sasvim odlican,touch screen stvarno osetljiv,sistem funkcionalan,sve kako treba,baterija u stand-by rezimu cetiri dana (sa koriscenjem bice dva,to je jasno,ali iako ne znam mogucnosti svih ostalih "modernih" mobilnih,od kojih sam za mnoge od njih cuo ne bas tako dobre utiske-ovo je vrlo dobro).
Ne znam sve cake,za net mi stalno javlja connection failed,mada je jasno da za neke od tih aplikacija treba wi fi,a za neke ili za sve,podesavanje parametara (da li da to nazovem personalizovanje),ali na net nisam nesto bas ni ranije isao,a tv ne verujem da cu gledati preko fona. Sam net radi,to vidim jer su mondo,pretraga i youtube u redu,-u pocetku sam mislio da nece,ali zaboravio sam da nemam krede -pa zbog toga kazem da je potencijalan "problem" u necemu drugom. Nisam jos nista menjao,dodavao i cackao na njemu (sem sto sam neke stvari obrisao da ne prave nepotrebnu guzvu),a za sve ovo ostalo cu videti kad ga budem povezao na net i instalirao suite. Nisam jos skinuo stari jer sam imao toliko troskova na razne strane u zadnje vreme da nisam jos popravio stari "oprani" fon,za koji sam mislio da ga opravim,prenesem podatke i druge stvari na komp i onda prodam sto pre.
Ne znam da li ce dva Nokia Suite-a moci da se "podnose" na istom kompu,da li ce se preklapati u radu ili smetati u prepoznavanju,a mozda ce i novi suite za N8 biti dobar i za N82 -to ne znam,ali ako je tako odmah cu instalirati novi suite za ovaj fon,tako da ga mogu jos vise poboljsati za funkcionisanje,jos bolje personalizovati.
nikola1ns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2015, 18:21   #47
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: Који тел. да одаберем?

Da ne otvaram novu temu, imal' ko LG L Fino? Utisci?
Mozda bih uzeo u MTS-u, jer mi istece ugovor.
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2015, 12:25   #48
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Који тел. да одаберем?

Uzeo moj drugar pre jedno 2 meseca i jako je zadovoljan, kaže sve lepo radi, nema bagova... Ako on laže mene i ja lažem tebe. Ja samo mogu da kažem da ima ok ekran.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Skenderevo (5.2.2015)
Stara 5.2.2015, 13:11   #49
LIMAN
Veteran
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 727
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 170 puta na 149 poruka
Određen forumom Re: Који тел. да одаберем?

Malo su mu isprane boje na ekranu,nista strasno.Cini mi se da nema led notifikaciju.Potencijalan problem je malo ROM-a,samo 1,5 giga u kombinaciji sa kitkatom,zeznuto za prebacivanje na sd karticu.Ne racunaj da ces na njemu moci da igras jace igrice,ako ih igras.
Sve u svemu pristojan telefon za male pare.
LIMAN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LIMAN na korisnoj poruci:
Skenderevo (6.2.2015)
Stara 5.2.2015, 15:37   #50
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Одг: Re: Који тел. да одаберем?

Citat:
Skenderevo kaže: Pregled poruke
Da ne otvaram novu temu, imal' ko LG L Fino? Utisci?
Mozda bih uzeo u MTS-u, jer mi istece ugovor.
A jesi pogledao alcatel c7? Malo veći ekran, za toliko viša rezolucija. 720p snimanje, isto 4gb rom, ali dostupno 1.9 za apk, radi prebacivanje na sd, ima led notifikaciju. Jedino kvalitet izrade ne mogu da uporedim jer nisam se sretao sa pomenutim lg-em. Naravno sve ovo ako ti ne smeta mtk soc, i nikakva tj na turskom "ič" custom, a i dev podrška. Doduše pojavilo se na netu da c7 ima update na KK, ali je to najava za najverovatnije c7 u F verziji koji tek izlazi, a verovatno će biti portovan i na sadašnje modele.

Inače to je jedini segment u kojem me je ovaj telefon razočarao, sve ostalo je top.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zajchik na korisnoj poruci:
Skenderevo (6.2.2015)
Stara 5.2.2015, 21:26   #51
njupadzija
Član
 
Član od: 9.6.2013.
Poruke: 64
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Који тел. да одаберем?

Има ли неко овај телефон, какви су вам утисци?

Alcatel OneTouch Idol 2 mini






П.С. Моје препоруке за Алкател Ц7...

Poslednja ispravka: njupadzija (5.2.2015 u 22:00)
njupadzija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2015, 22:26   #52
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Који тел. да одаберем?

↑ Baci pogled u ovoj temi.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mare037 na korisnoj poruci:
njupadzija (5.2.2015)
Stara 6.2.2015, 0:36   #53
LIMAN
Veteran
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 727
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 170 puta na 149 poruka
Određen forumom Re: Који тел. да одаберем?

Ja danas pogledao Fino i idol mini 2,oba su prilično dobra,šteta samo što prikaz boja na ekranu nije malo bolji,jači.Inače sama rezolucija je sasvim ok.Pored stojao galaxy core 2,nisam nikad video veće *****e od ekrana,kao da je od najjeftinije plastike,boje katastrofa,odsjaj....ma da ne pišem dalje.Prosto ne verujem da su izbacili takvo djubre u prodaju.
LIMAN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2015, 3:41   #54
karakondzula1
Banned
 
Član od: 12.2.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 67
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Yahooa korisniku karakondzula1 Slanje poruke preko Skypea korisniku karakondzula1
Određen forumom Re: Који тел. да одаберем?

Vidi jel ima u paketu lg l70 fantastican fon, best buy u svojoj klasi, koristim ga par dana, odisevljen sam
karakondzula1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2015, 9:38   #55
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Одг: Који тел. да одаберем?

U mts-u ima samo l80, osetno skuplji od pomenutih telefona. Nego vidim da imaju zte blade L koji ima potpono isti hardver, a i cenu kao i c7. Jedino sto je kockastiji pa se nekome vise doimi tako nešto. O zte-u ne treba trošiti reči, provereno dobar, i sem grand modela nisu imali veći promašaj, bar od modela koje imaju nasi operateri.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2015, 14:40   #56
PhoneTech
Novi član
 
Član od: 25.1.2015.
Lokacija: Aranđelovac
Poruke: 10
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Одг: Који тел. да одаберем?

Citat:
zajchik kaže: Pregled poruke
U mts-u ima samo l80, osetno skuplji od pomenutih telefona. Nego vidim da imaju zte blade L koji ima potpono isti hardver, a i cenu kao i c7. Jedino sto je kockastiji pa se nekome vise doimi tako nešto. O zte-u ne treba trošiti reči, provereno dobar, i sem grand modela nisu imali veći promašaj, bar od modela koje imaju nasi operateri.
Ja ne znam da li nisu imali promasa, svi oni koji su bili kod nas su bili izuztno sr*** telefoni
PhoneTech je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2015, 15:07   #57
darac_kv
Veteran
 
Član od: 5.3.2007.
Poruke: 506
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 134 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Који тел. да одаберем?

Svaki ZTE koji nije valjao kod nas bio je u 90% slucajeva iz Telenora.
darac_kv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2015, 17:26   #58
Lanikor
Starosedelac
 
Član od: 14.2.2008.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 241 puta na 200 poruka
Određen forumom Re: Који тел. да одаберем?

ZTE Blade G je bio djubre, ZTE Blade Q je fenomenalan telefon.
Lanikor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Lanikor na korisnoj poruci:
zajchik (7.2.2015)
Stara 7.2.2015, 18:40   #59
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Одг: Re: Одг: Који тел. да одаберем?

Citat:
PhoneTech kaže: Pregled poruke
Ja ne znam da li nisu imali promasa, svi oni koji su bili kod nas su bili izuztno sr*** telefoni
Nisi me razumeo druze. Zte nije kriv što su naši operateri pijani, pa ne zele da jeftinim i provereno dobrim zte telefonima uguše prodaju skupljih brendova, već nam uvaljuju samo jeftine nemoćne zte telefone. Oni su proveren brend i stojim iza toga jer koristim jedan (zte roamer) tri godine, a jos uvek ima blade 1 korisnika koji je definitivno neunistiv trlefon.

Kao sto rekoh grand, i donekle blade G koji je spomrnuo @lanikor su imali hardverskog problema, ostalo je bilo vrlo dobro .
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2015, 19:16   #60
Eagle_
Novi član
 
Član od: 21.2.2012.
Poruke: 14
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Који тел. да одаберем?

Hteo bih da uzmem polovan Samsung Ativ S ali gubim strpljenje jer je mala ponuda. Da li moze neko da mi preporuci telefon slicnih performansi a koji je cesci u prodaji. Monitor da bude od 4-4.7 inca, kamera, brzina telefeona kad surfujem netom ili kad otvaram pdf, word da bude slicno kao kod ATIV S. Dao bih do 110e za polovni telefon koji ce biti dobar za naredne dve godine. Sto kazu da bude dobar odnos cene i kvaliteta , naravno android da bude iako je ATIV S windows.
Eagle_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Omiljeni cRPG Eni Role-Play 268 3.11.2021 13:18
Dragon Age 2 Vulee Role-Play 3206 30.6.2019 22:49
Blitzkrieg madsrdjan Strateške igre 252 31.8.2016 17:25
Koji opis igre vam se najvise dopao u broju 7/11? Nenad Vasovic Tekstovi u SK 18 9.8.2011 20:54
Треба ли Србији ћирилични интернет домен VojaM Javne rasprave 1267 5.1.2011 14:18


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com