Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.3.2012, 20:57   #121
Stefan 5
Starosedelac
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: Priboj
Poruke: 1.755
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 301 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: ZTE avail

Citat:
Lincoln kaže: Pregled poruke
Upravo taj,to je brazilski stock sa mreze Vivo,i iskreno mi se cini da je brzi od Winstona a i da je battery life bolji
moram da dodam da ovaj brazilski stock rom (mreza vivo) radi dooosta brze od vip-ovog,kao i da posle flesovanja slobodne interne memorije ima preko 120Mb,mnogo vise nego kod vip-a.
Takodje,rom prepoznaje model telefona kao ZTE V860 a ovo su njegove zvanicne specifikacije:
V860 Specifications
OS: Android Gingerbread CPU: MSM 7227-1, 600MHz
Internal Memory: 512 MB ROM + 256 MB RAM
Network: GSM/GPRS/EDGE /UMTS/HSDPA
Dimension: 116 mm × 62.5 mm × 12.5 mm
Screen: 3.5-inch TFT TP capacitive touchscreen, 320 × 480 pixels (HVGA)
Weight: About 116 g Battery: Lithium-Ion (1500 mAh)
Camera: 5 megapixels
A što se tiče ram-a sve je isto ili?Da li je jezik i dalje srpski ili?Da li ima nekih većih problema?
Stefan 5 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2012, 21:12   #122
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: ZTE avail

Citat:
Lincoln kaže: Pregled poruke
Jesi li flesovao?Kako ti se cini?
Iskreno,ja sam odusevljen trajanjem baterije na prvom mestu,kao i brzinom.
Fleshovacu ga nocas.Reci mi samo kako stoje stvari sa VPN.Jel mora rucno da se unose ili ostaju ne dirnuti kao na pro 100 winston.Vip ne prepoznaje fon posle fleshovanja,pa se porukom ne mogu obnoviti VPN podesavanja.Planirao sam da probam i one,two ali da pre toga sacuvam vpn ,vpn back up-om.Mozda mi to upali.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2012, 22:16   #123
Lincoln
Član
 
Član od: 22.2.2012.
Poruke: 95
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 22 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: ZTE avail

@stefan ram ostaje isti (definitivno ga ima 256Mb),sem sto je vise slobodno nego na vip stock rom-u,ja nisam primetio nijedan problem,drndam ga ceo dan,jezik odmah nakon flesovanja je portugalski jer je brazilski stock rom,ali mozes odmah da ga prebacis na engleski
@zajchik vpn ostaje isti,ne treba nista da se podesava,sve odmah radi.One.two nece da radi ni sa tako unetim ili sacuvanim podesavanjima sudeci po developeru,ali ipak probaj ako te ne mrzi pa da vidimo.
Moram jos jednom da ponovim da sam odusevljen trajanjem baterije,jutros pre flesovanja je bio na 100%,ceo dan ukljucen WiFi,radjen restore i skidane i instalirane aplikacije sa marketa,nekoliko poziva i sms/mms,trenutno je na 66% (12 sati rada)
Lincoln je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2012, 0:42   #124
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: ZTE avail

Flesnuo sam brazilca.Medjutim izgubio sam root privilegiu,i flesnuo mi standardni recovery.Jel mogu sada u standarbnu proceduru rootovanja?
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2012, 0:47   #125
Lincoln
Član
 
Član od: 22.2.2012.
Poruke: 95
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 22 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: ZTE avail

Mozes,ja sam to isto morao da uradim,ali moras prvo da flesnes cwm.

Poslednja ispravka: Lincoln (24.3.2012 u 0:58)
Lincoln je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Lincoln na korisnoj poruci:
zajchik (24.3.2012)
Stara 24.3.2012, 2:43   #126
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: ZTE avail

Razumeo.Jeste bolje optimizovan,cak mi vise ne tresti zvucnik koju god pesmu pustio.Jedino mi se cini da nije brzi od pro winstona.Izvgleda da nasi provajderi upropaste svahi telefon njihovim losim softverom.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2012, 7:14   #127
Stefan 5
Starosedelac
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: Priboj
Poruke: 1.755
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 301 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: ZTE avail

Citat:
zajchik kaže: Pregled poruke
Razumeo.Jeste bolje optimizovan,cak mi vise ne tresti zvucnik koju god pesmu pustio.Jedino mi se cini da nije brzi od pro winstona.Izvgleda da nasi provajderi upropaste svahi telefon njihovim losim softverom.
Misliš njihovi?
Stefan 5 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2012, 9:54   #128
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom

Ma nasi.Zavrsio root nocas i sve za sad radi.Interesantno ovaj rom ima vise preinstaliranih aplikacija nego vipov,a opet je malo brzi.Skinuo sam brdo i sad imam vise RAMA na raspolaganju

Sent from my ZTE V860 using Tapatalk
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2012, 12:21   #129
acikus
Novi član
 
Član od: 21.3.2012.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: ZTE avail

Zdravo svima, posto sam novi u android svetu moze li kompletno uputstvo
( korak po korak ) ili neki detaljni link sa slikama i sl. za proceduru promene postojeceg vipovog softvera na taj vas brazilski koji hvalite.

da li se uopste isplati menjati taj softver ?

da li radi slanje sms-ova, ima li srpski, nasa slova, da li je zaizta brzi da bi zasluzio zamenu postojeceg vipovog ???
acikus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2012, 12:31   #130
Lincoln
Član
 
Član od: 22.2.2012.
Poruke: 95
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 22 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: ZTE avail

Prvo sto moras da uradis je da flesujes Clockwork Mode i root-ujes telefon a detaljno uputstvo i linkove imas ovde http://forum.androidsrbija.com/viewt...p?f=228&t=2869
Kada to uradis, skines rom i kopiras ga u root sd kartice.
Ugasis telefon,upalis ga i kad zavibrira drzis menu i volume + nekoliko sekundi dok ne udje u Clockwork Recovery.On ce stajati naopako tako da nemoj da te zbuni.Uz pomoc volume + i - izaberes prvo "wipe data/factory reset" i potvrdis na taster Home.Zatim izaberes "wipe cache" i to potvrdis.
Nakon toga izaberes "install zip from sdcard" i nadjes rom na listi fajlova i ponovo potvrdis na Home.Posle toga ce se flesovati novi rom,sacekas da zavrsi i ides na "reboot system now" i to je to.
Sto se tice jezika,nema srpski za interfejs ali ima cirilicni srpski keyboard u opcijama.Sve radi besprekorno i automatski se podesava (sms/mms/3g)
Po meni,ovo traje 15ak minuta i isplati se jer je mnogo bolje nego Vip-ov stock rom.Nadamo se da ce se uskoro pojaviti custom romovi za ovaj fon koji ce sigurno biti brzi od stock romova.
Lincoln je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2012, 12:33   #131
Lincoln
Član
 
Član od: 22.2.2012.
Poruke: 95
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 22 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: ZTE avail

Citat:
zajchik kaže: Pregled poruke
Ma nasi.Zavrsio root nocas i sve za sad radi.Interesantno ovaj rom ima vise preinstaliranih aplikacija nego vipov,a opet je malo brzi.Skinuo sam brdo i sad imam vise RAMA na raspolaganju

Sent from my ZTE V860 using Tapatalk
ja sam poskidao sve bloatware aplikacije iz ovog roma,radi stabilno i brzi je od vipovog dosta,barem kod mene.Naravno, App2SD se podrazumeva Javi kako ti izgleda battery life.
Lincoln je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2012, 16:53   #132
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: ZTE avail

Poskidao sam sve i ja ,ali ne mogu da da napravim vise 60mb slobodnog RAM-a.Inace vratio sam sve aplikacije i sve super radi,pre toga naravno rootovao,a za bateriju cu za 2-3 dana dok ne obrnem jos neko punjenje.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2012, 16:59   #133
Lincoln
Član
 
Član od: 22.2.2012.
Poruke: 95
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 22 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: ZTE avail

Ja isto imam oko 60Mb slobodnog i to nakon instalacije svih aplikacija koje inace koristim,dok je na Vip-ovom romu u startu bilo oko 30ak a kasnije i manje.
EDIT: jedna zgodna aplikacija koja se dobro pokazala za optimizaciju fona https://play.google.com/store/apps/d...xlZ3VhcmQiXQ..
pa ko hoce neka proba

Poslednja ispravka: Lincoln (25.3.2012 u 0:25)
Lincoln je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2012, 16:55   #134
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: ZTE avail

Evo ovako:
-Sto se tice baterije isto mi je kao na vip-ovom romu nema neke preterane razlike 10-ak% u korist "brazilca",ali ovo je subjektivno jel zavisi od upotrebe koja nikad nije ista.U ostalom najveca mano svakog androida je baterija bilo da je to roamer ili sgs2.
-Brzina je isto u korist "brazilca",ali ovoga puta bar 20+ %. sto cini telefon dosta zivljim i po prvi put bez laga u bilo kom launcheru.
-RAM memorije ima isto koliko i na vipovom romu,ali je ovde veca kolicina slobodna.Krece se od 45 do 65mb dok je najvise sto sam mogao da izvucem o stock je 35-40mb.
-ROM isto
Opsti utisak je, da je ovaj Brazilski rom bolje optimizovan od stock roma,i da vredi potrositi jedan dan u fleshovanju istog.Takodje mislim da bi klokovanjem CPU-a dobili vrlo,vrlo solidan telefon.

Poslednja ispravka: zajchik (26.3.2012 u 17:07)
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2012, 17:04   #135
Lincoln
Član
 
Član od: 22.2.2012.
Poruke: 95
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 22 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: ZTE avail

Meni se iskreno cini da je baterija prilicno bolja na brazilcu nego na vipovom ali i to je mozda individualno.Sveopsti utisak ide u korist brazilca a to tek govori kako bi radio neki light custom rom (lisen svih nepotrebnih gluposti) i kad bi jos imao overklokabilni kernel gde bi nam bio kraj
P.S. kome za flesovanje roma treba jedan dan? Ja to zavrsavam za 15-20 min
Lincoln je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2012, 17:12   #136
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: ZTE avail

Mislio sam sa kompletnim podesavanjima i restorom apk-a.Ja to volim da picnem da detalja.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2012, 17:19   #137
Lincoln
Član
 
Član od: 22.2.2012.
Poruke: 95
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 22 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: ZTE avail

I to zavisi sta si sve imao na fonu pre flesovanja pa ume da potraje,ja trenutno nemam neki veliki broj aplikacija tako da restore ide brzo.
Lincoln je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2012, 8:17   #138
acikus
Novi član
 
Član od: 21.3.2012.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: ZTE avail

Zdravo,

ajde kad ste se vec zapricali jel mozete da dodate spisak aplikacija za preporuku koje vi koristite.

Planirao sam za vikend da se malo igram sa telefonom da ga nadogradim brazilcem pa da dodajem ostale aplikacije .....
acikus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2012, 9:01   #139
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom

Aplikacije koje treba instalirati zavisi od korisnika do korisnika.Kad je fon rootovan link2sd je obavezan, kao i titanium backup.Prva je za prebacivanje svih apka na sd, a druga za backup istih kako ne bi svaki put morao da skidas sa marketa. Recimo ja za vreme koristim fency widget, za filmove mx player, za muziku winamp, launcher7, ili go, kamera360, es filer,

Sent from my ZTE V860 using Tapatalk
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2012, 11:19   #140
Lincoln
Član
 
Član od: 22.2.2012.
Poruke: 95
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 22 puta na 21 poruka
Određen forumom

Sto se tice apk,ja ih prebacujem na sd direktno copy/paste i instaliram ih iz Astro Managera npr. Sto se tice ostalih aplikacija,sto kaze Zajchik,one zavise od korisnikovih potreba pa je nemoguce preporuciti neku siru listu.

Sent from my ZTE V860 using Tapatalk
Lincoln je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:00.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com