Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.10.2011, 19:31   #101
anonymous
Novi član
 
Član od: 25.10.2011.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Alcatel OT-990,Telenor one-touch

Nemoj preterano da se nadaš da ti sutra uveče bude aktiviran broj. Ja sam podnela zahtev još 20. i još uvek nisam prebačena na njihovu mrežu, a trebalo je u petak da bude, pa su odložili iz nekih razloga za sutra. Videćemo šta će sada da smisle... Još ako je MTS u pitanju...
anonymous je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2011, 1:57   #102
singularity
Veteran
 
Član od: 20.6.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 775
Zahvalnice: 78
Zahvaljeno 104 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Alcatel OT-990,Telenor one-touch

Citat:
anonymous kaže: Pregled poruke
Nemoj preterano da se nadaš da ti sutra uveče bude aktiviran broj. Ja sam podnela zahtev još 20. i još uvek nisam prebačena na njihovu mrežu, a trebalo je u petak da bude, pa su odložili iz nekih razloga za sutra. Videćemo šta će sada da smisle... Još ako je MTS u pitanju...
Ja sam podneo zahtev jos pre 10 dana. A pre neki dan mi je stigla poruka da mi je zahtev odobre i da cu dobiti nov broj u noci izmedju 31 i 1. Valjda ce da ispostuju.
A inace presao sam sa MTS na telenor.

singularity je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2011, 2:29   #103
evanghelion
Veteran
 
Član od: 25.3.2006.
Lokacija: Bor
Poruke: 972
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 272 puta na 155 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku evanghelion
Određen forumom Re: Alcatel OT-990,Telenor one-touch

Mene su prebacili u roku od 10 dana, MTS je prekinuo signal Telenor ukljucio odmah, po telefon sam otisao sutra.
evanghelion je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2011, 4:03   #104
maridza
Novi član
 
Član od: 20.8.2011.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Alcatel OT-990,Telenor one-touch

Razmisljam da kupim ovaj telefon sa Prenesi i surfuj 500 paketom, cini mi se kao dobra ponuda.S obzirom da mi je ovo prvi android telefon, moram da vas pitam sta mu to dodje rutovanje i da li postoji mogucnost apgrejdovanja verzije 2.2 na 2.3 ili 4.0 Android OS-a?
maridza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2011, 10:10   #105
anonymous
Novi član
 
Član od: 25.10.2011.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Alcatel OT-990,Telenor one-touch

Da, i meni su ranije javili pa promenili datum. Ali noćas su me konačno posle 10 dana prebacili na Telenor i sutra idem po telefon.
anonymous je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2011, 11:43   #106
singularity
Veteran
 
Član od: 20.6.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 775
Zahvalnice: 78
Zahvaljeno 104 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Alcatel OT-990,Telenor one-touch

Citat:
maridza kaže: Pregled poruke
Razmisljam da kupim ovaj telefon sa Prenesi i surfuj 500 paketom, cini mi se kao dobra ponuda.S obzirom da mi je ovo prvi android telefon, moram da vas pitam sta mu to dodje rutovanje i da li postoji mogucnost apgrejdovanja verzije 2.2 na 2.3 ili 4.0 Android OS-a?
Rootovanje je dobijanje administratorskih privilegija, da bi mogao da menjas software koji sam dolazi sa telefonom, kao i onaj koji se instalira na samu memoriju telefona ne na memorijsku karticu.
Po defaultu nemas pristup tim podesavanjima, tako da moras da "rootujes" telefon da bi mogao sve da radis.
Ali na tvoju odgovornost. Mislim da time i gubis garanciju telefona.
singularity je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2011, 19:58   #107
singularity
Veteran
 
Član od: 20.6.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 775
Zahvalnice: 78
Zahvaljeno 104 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Alcatel OT-990,Telenor one-touch

Uzeo sam danas telefon. Da se ne ponavljam. Svi znamo kakav je, pisalo se o tome.
Ono sto me iznerviralo u startu je previse je osetljiva tastatura za unos texta, i jako tesko se cilja, tj. bas moras da stisnes slovo koje hoces veoma precizno, a ako ne pazis nekad upise 2-3 slova. Znaci eto to me malo iritira. Nisam jos stigao bas da se poigram sa njim. Ovo mi smeta jer imam nokia 5228 isto OT telefon, ali je tako lakse kucati. Nekad pomislim da telefon ima u sebi OCR program pa pretpostavi sta hocu da kucam.
Verovali ili ne na alcatelu sam kucao svoj nalog za gmail sigurno 15 minuta, a kod sifre ako pogresite...nista se ne vidi tako da sve mora ponovo.
Zaista iritirajuce.
singularity je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2011, 20:38   #108
evanghelion
Veteran
 
Član od: 25.3.2006.
Lokacija: Bor
Poruke: 972
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 272 puta na 155 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku evanghelion
Određen forumom Re: Alcatel OT-990,Telenor one-touch

Isključi srpsku tastaturu, slova č,š,đ,ć,ž samo smanjuju iovako malu tastaturu, ili skini sa marketa neku drugu tastaturu koja ce da ti više odgovara, plus potrebno je malo navikavanja...

Jel probao neko da poveća frekvenciju cpu?

Edit: Vidim da je neko na mobilnom svetu napisao da je ubacio originalni rom i da telefon brze radi.

Poslednja ispravka: evanghelion (31.10.2011 u 20:51)
evanghelion je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2011, 21:29   #109
GalaxyMini
Novi član
 
Član od: 19.8.2011.
Poruke: 11
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Talking Re: Alcatel OT-990,Telenor one-touch

E ljudi, ja sam danas uzeo telefon. Odlican je, isto je malo tastatura ono, ali moze da se podesi... Ima dobre aplikacije, u sebi vec ima 2 gb sd memorjske kartice, prvi mi je android i extra je.... evo ga sad na punjacu formiram mu bateriju....Kamera mu je xtra
GalaxyMini je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2011, 22:48   #110
singularity
Veteran
 
Član od: 20.6.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 775
Zahvalnice: 78
Zahvaljeno 104 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Alcatel OT-990,Telenor one-touch

Citat:
GalaxyMini kaže: Pregled poruke
E ljudi, ja sam danas uzeo telefon. Odlican je, isto je malo tastatura ono, ali moze da se podesi... Ima dobre aplikacije, u sebi vec ima 2 gb sd memorjske kartice, prvi mi je android i extra je.... evo ga sad na punjacu formiram mu bateriju....Kamera mu je xtra
Jel treba da su me formira baterija?

Meni je baterija puna, tako da nisam ga ni stavljao na punjac.

Ako moze savet u vezi baterije. KOliko moram da drzim na punjacu?
singularity je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2011, 23:36   #111
Mr.Simpson
Veteran
 
Član od: 7.11.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 822
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 189 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Alcatel OT-990,Telenor one-touch

Citat:
singularity kaže: Pregled poruke
Uzeo sam danas telefon. Da se ne ponavljam. Svi znamo kakav je, pisalo se o tome.
Ono sto me iznerviralo u startu je previse je osetljiva tastatura za unos texta, i jako tesko se cilja, tj. bas moras da stisnes slovo koje hoces veoma precizno, a ako ne pazis nekad upise 2-3 slova. Znaci eto to me malo iritira. Nisam jos stigao bas da se poigram sa njim. Ovo mi smeta jer imam nokia 5228 isto OT telefon, ali je tako lakse kucati. Nekad pomislim da telefon ima u sebi OCR program pa pretpostavi sta hocu da kucam.
Verovali ili ne na alcatelu sam kucao svoj nalog za gmail sigurno 15 minuta, a kod sifre ako pogresite...nista se ne vidi tako da sve mora ponovo.
Zaista iritirajuce.
Android. Izaberi tastaturu po zelji i instaliraj.

Citat:
evanghelion kaže: Pregled poruke
Vidim da je neko na mobilnom svetu napisao da je ubacio originalni rom i da telefon brze radi.
S obzirom da sam sestri kupio ovaj telefon, a pritom imam HD2, momentalno sam primetio da najveci lag stvara defaultni launcher. Savet: Zamenite ga.
To je prvo sto sam uradio.

Citat:
GalaxyMini kaže: Pregled poruke
evo ga sad na punjacu formiram mu bateriju...
Nije potrebno formirati bateriju. Mozda ce u prvih 2-3 nedelje (manje-vise) baterija trajati krace nego kasnije, ali posle tog perioda ce biti malo bolja autonomija.
Mr.Simpson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mr.Simpson na korisnoj poruci:
singularity (31.10.2011)
Stara 1.11.2011, 22:43   #112
singularity
Veteran
 
Član od: 20.6.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 775
Zahvalnice: 78
Zahvaljeno 104 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Alcatel OT-990,Telenor one-touch

Kako vam pusta .mkv fajlove? Ja skinuo 720p i nemogu da gledam. Secka mi, i kasni mi zvuk dosta.
Skinuo sam neki player sa marketa sa podrskom za mkv i avi, mislim da se zove robotplayer.
Medjutim cak i obican .avi koji sam prebacio bas se muci da reprodukuje. Kasni zvuk dosta.
Vidim i da se muci sa codecima, menja kvalitet slike stalno.
singularity je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2011, 7:43   #113
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Alcatel OT-990,Telenor one-touch

probao sam 720p cisto da vidim sta ce se desiti i naravno da ne moze da se gleda...ne vidim ni poentu gledanja 720p filma na ovakvom ekranu
sto se tice nekog obicnog formata to sam fino pustio,mada nisam probao film vec neki klip od par minuta
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2011, 8:27   #114
singularity
Veteran
 
Član od: 20.6.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 775
Zahvalnice: 78
Zahvaljeno 104 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Alcatel OT-990,Telenor one-touch

Citat:
talenat kaže: Pregled poruke
probao sam 720p cisto da vidim sta ce se desiti i naravno da ne moze da se gleda...ne vidim ni poentu gledanja 720p filma na ovakvom ekranu
sto se tice nekog obicnog formata to sam fino pustio,mada nisam probao film vec neki klip od par minuta
Jeste glupo pustati, nego je meni sve na kompu u toj rezoluciji, nemam nijedan .avi fajl. Pa sam prvo to probao posto mi je bilo pri ruci. Izgleda da cu morati da skidam avi za njega.
singularity je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2011, 14:19   #115
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Alcatel OT-990,Telenor one-touch

uvek mozes da konvertujes
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2011, 23:31   #116
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Alcatel OT-990,Telenor one-touch

evo sada sam isprobao reprodukciju videa malo bolje
mobo player verzija 1.2.6 koja vec...720p fajlovi definitivno ne mogu da se gledaju normalno.avi fajl,700mb,rezolucije 640x340 moguce ,mrzi me da opet gledam,radi savrseno,i po meni je ovo ok za neki put i sl,ako se odvojim od laptopa.opet,3,5 incha je suvise malo meni,ali ko voli slobodno.
zanimljivo da su i flv fajlovi izgleda no go.rade,ali usporeno na mobo playeru,a na rock playeru ima masa artifakta,mada rade tecnije
isprobacu kasnije i flash player za telefone koji ga ne podrzavaju po defu,mada je to po meni jos jedna beskorisna stvar

ajde jos malo da popunim temu
sada imam telefon vec neko vreme i mogu da kazem neke realne utiske.rekao sam da za 2000 ne ocekujem cuda,i da ocekujem da telefon ima manu,jer bi inace verovatno bio radioaktivan.na momente,telefon me je odusevio,i ne mogu da kazem da me je preterano razocarao.cinjenica jeste da je kupovina ovog telefona(makar za mene bila,jer nisam imao gde da procitam neko posteno misljenje) kupovina macke u dzaku.ukoliko znate sta radite i malo se potrudite telefon postaje fina igracka.na momente cete morati da igrate kako telefon odredjuje,i tu ne mozete nista.za sada najveci nedostatci su ne psotojanje pravih drajvera i nekog softvera za sinhronizaciju,sto se uz malo truda moze resiti.za sada nedostatak ikakvog custom roma jos nije strasan,ali primetan je.pre svega,mala interna memorija,oko 100mb za aplikacije zna fino da smori.cak i ako prebacujete bas sve na sd karticu,opet ce se brzo popuniti,i opet moram da iskoristim izraz,smarati.slusalice uz telefon su kriminal,ali opet,ja sam kupio za 800 dinara odlicne sluske koje me savrseno zadovoljavaju.jos jedna mana,da tako kazem,je "bag" sa baterijom.koliko vidim,retko ko moze da je napuni do 100%,tj punjenje kao da zakaze na 95.medjutim cim se iskljuci punjac fon pokazuje 100%,a sama baterija traje kao i na svim drugim androidima,tako da ovde nema neke realne zamerke.
video sam jos par problema sa netom,mms-om,prisutnih odmah pri paljenju uredjaja koji se resavaju hard resetom,tako da je moj savet da pre ozbiljnog koriscenje uradite isti.

s vedre strane telefon se lako rutuje,cime je situacija dosta bolja po pitanju mnogih stvati tehnicke prirode.widget locker,player pro,tj muzicki i video player po vasem ukusu daju telefonu mogucnost fine mmedia reprodukcije.
sam ekran je po meni odlican sto se tice dodira,i pristojan sto se tice boje i prikaza.zvucnik odlican,mada opet realno,nije da cu ga previse koristiti.bar necu propustati pozive.sto se tice snage telefona,hardver mozda deluje jako zaostalo,ali dovoljan je za sve osim za igranje najnovijih igara,koje izgledaju kao igre od pre 3-4 godine za komp.jos jednom da kazem,ko voli...
meni su zezancije tipam cut the rope,dragon fly bolji izbor,a radi i asphalt 5 da se pohvalim,jelte.kvalitet zvuka dobar,kamera dovoljna za par fotki sa drustvom,par video snimaka,tu su aplikacije za fast burst,time lapse...ima mesta za igranje.i hvala bogu,android sistem,koji ce vam uslisiti svaku zelju za nekom stvari koja vam se bas cini potrebnom,a u stvari vam ne treba
za 2000,ovaj telefon vredi svake pare,i dosta vise po meni.poredeci sa galaxy mini-jem,ovaj telefon je po meni mnogo,mnogo bolji.necu da obrazlazem zasto.opet od ace-a je gori,ali ni blizu razlike od 13000 u telenor paketu.razlika je u kameri,mozda boljem ekranu,opet sigurno ne losijoj podrsci.tu je optimus one,koji je opet skuplji,a jedino sto ima bolje je zajednica i podrska.ima jos telefona,ali da ne nabrajam sada....
za 2000 u 1000 mesecno,telefon je savrsen.za svakog casual usera,odlican,ukoliko je sprema da se malo potrudi da ga unapredi softverom.
ako se vodimo onom koliko para toliko muzike,ovaj telefon jeste dobra kupovina.da li se isplati dodati pare za nesto vise(isto),nije na meni da sudim
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2011, 0:16   #117
Mr.Simpson
Veteran
 
Član od: 7.11.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 822
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 189 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Alcatel OT-990,Telenor one-touch

Citat:
talenat kaže: Pregled poruke
...za sada najveci nedostatci su ne psotojanje pravih drajvera i nekog softvera za sinhronizaciju,sto se uz malo truda moze resiti...
Drajveri? Softver za sinhronizaciju? Cemu to sluzi?
Mr.Simpson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2011, 7:56   #118
singularity
Veteran
 
Član od: 20.6.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 775
Zahvalnice: 78
Zahvaljeno 104 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Alcatel OT-990,Telenor one-touch

Generalno telefon imam par dana, u principu sam zadovoljan. Instalirao sam dosta softvera,

- AVC za citanje stripova u .cbr formatu,
- andless player, koji podrzava citanje cue lista za ape i flac formate odlican software,
- IGO sa navigacijom, dosta dobar programcic.
- Mercury MSN program za chat preko msn
- PowerAmp odlican player koji podrzava jako puno formata, mp3/wma/ape/flac/wav itd. takodje cita cue liste, ima odlicne skinove
- Rock Player Lite za gledaje avi fajlova. Probao sam ga prebacio par serija i filmova, Radi ko podmazan.

Nemam zakucavanja, sve radi relativno dobro. Baterija mi jedva izdrzi do uvece, ali dobro normalno je to...ceo dan se igram sa njim. Nova igracka, dok ne izgustiram.
U principu samo se instalira dobar softver, i telefon se preporodi.
Mnogo je osetljiv pri kucanju, moram samo da se naviknem na tastaturu.
Kao sto gore talenat kaze dosta dobar telefon s obzirom da dolazi uz paket od 1000 din i da kosta 2000 dinara.
S obzirom da je ovo moj prvi android telefon, veoma sam zadovoljan.
singularity je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2011, 10:00   #119
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Alcatel OT-990,Telenor one-touch

Citat:
Mr.Simpson kaže: Pregled poruke
Drajveri? Softver za sinhronizaciju? Cemu to sluzi?
ja sam se potrudio da navedem neke mane i nedostatke generalno,jer neko ce reci da mu ovo fali.pre svega za root su ipak potrebni ti kakvi takvi drajveri,ali kada je neko otkrio koji su problema nema,sa ove strane.
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku talenat na korisnoj poruci:
Mr.Simpson (3.11.2011)
Stara 3.11.2011, 23:08   #120
gorgilije
Starosedelac
 
Član od: 13.2.2008.
Poruke: 2.645
Zahvalnice: 965
Zahvaljeno 1.026 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Alcatel OT-990,Telenor one-touch

Jedno pitanje:
Kupio sam ovaj telefon 4 oktobra,dakle pre tacno mesec dana,uz onaj paket prenesi i surfuj 150.Prilikom kupovine sam odmah platio prvu ratu 590 dinara.Evo sad je istekao mesec dana ali meni ne stize nikakav racun,a rekli su mi da ce mi stici.Dal da cutim i pravim se lud ili da im se javim....Kako i kada vama stize taj mesecni racun?
gorgilije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Mobilni telefon] Alcatel 800 OT Tribe todos Opisi, recenzije i testovi 113 9.9.2012 10:37
HTC Touch HD- zamjena touch screen-a darkom Aparati i oprema 3 15.8.2011 11:41
pomoc oko touch pada Filip90 Prenosni računari 4 21.2.2010 21:15
Touch screen telefoni vs. Classic tastatura telefoni vs. Touch screen+tastatura telefoni dile Aparati i oprema 36 17.2.2010 15:02
iPod Touch masteri ŠDK - Foto i audio/video 7 29.8.2009 18:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com