Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.2.2010, 12:30   #41
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: HTC Tattoo

da li ima neko ko je uzeo ovaj fon preko vip-a u varijanti za 1din ili makar 10000din sa 325 ili 900 paketom. Zanima me da li neko uspe da potrosi preko onog 325 paketa sa regularnim koriscenjem.
sta imam sve od troskova prilikom uzimanja telefona i paketa?
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2010, 13:08   #42
mciggzy
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 11160 Myryewo Reputacija: ■■■■■■■■□
Poruke: 1.515
Zahvalnice: 605
Zahvaljeno 2.479 puta na 595 poruka
Određen forumom Re: HTC Tattoo

Citat:
nikola87 kaže: Pregled poruke
da li ima neko ko je uzeo ovaj fon preko vip-a u varijanti za 1din ili makar 10000din sa 325 ili 900 paketom. Zanima me da li neko uspe da potrosi preko onog 325 paketa sa regularnim koriscenjem.
sta imam sve od troskova prilikom uzimanja telefona i paketa?
Ja imam 350 paket sa 350MB, nije vise taj aktivan.
Ne koristim takve telefone koji su non stop ulogovani vec n95 8GB, od toga ikariam najvise uzima protoka. Rekord mi je 180 mesecno, tako da mislim kad bih uzeo neki takav socnet telefon, sad kad mi istekne ugovor, duplirao bih paket. 1000 din vise (24000 za 2god, ali ne platim npr HTC tih 10k).

Nego, privlace me touchscreen fonovi, pa me zanima da li mi predlazete prelazak sa sadasnjeg na tattoo npr... skupio bih mozda i za iPhone, ali mi se daje i za xBox ))
Ono sto me odvraca je sto je ovde kamera vrhunska, ne koristim vise ni aparat.... ali touch... uh ))
mciggzy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2010, 5:44   #43
sir ljove
Član
 
Član od: 21.12.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 259
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 15 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: HTC Tattoo

ja od nove godine planiram da uzmem tattoo, cekam sad kraj februara da mi istekne ugovor sa ovim nasim(jedini srpski operater) dzukelama pa da uzmem ovu gotivnu spravicu.
zanima me kakva su vam iskustva sa gps-om, cuo sam da je trenutno za tatto najbolje koristiti nDrive softver. jel ima neko, i kakva su iskustva ?

Citat:
mciggzy kaže: Pregled poruke
Ja imam 350 paket sa 350MB, nije vise taj aktivan.
kako nije aktivan ja zvao juce, rekli mi da moze sa 350 paketom za 10k din ?
sir ljove je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2010, 10:42   #44
mciggzy
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 11160 Myryewo Reputacija: ■■■■■■■■□
Poruke: 1.515
Zahvalnice: 605
Zahvaljeno 2.479 puta na 595 poruka
Određen forumom Re: HTC Tattoo

Zar to sada nije 325 paket, video sam na vipmobile?

Hteo sam da raskinem sadasnji ugovor (jos 6 meseci traje), i to sam pitao da im dam sve pare koje im pripadaju po ugovoru odjednom a da potpisem 900 paket odmah, medjutim, tad abi mi iskljucili broj i ne bih mogao na isti :/
Znaci, nista od tattoo-a... ne znam da li da menjam n95 8gb, ali je stara preko godinu dana, ne bi moglo ni 200 da se dobije.
mciggzy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2010, 17:43   #45
sir ljove
Član
 
Član od: 21.12.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 259
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 15 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: HTC Tattoo

pa da da 325, mislimo na isto... nego ja sam mislio da si rekao da ne moze vise da se uzima sa tim paketom. ja evo sa nestrpljenjem iscekujem kraj meseca da kazem zbogom te*ekomu i eto meni tattoo-a
sir ljove je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2010, 18:31   #46
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: HTC Tattoo

Citat:
sir ljove kaže: Pregled poruke
zanima me kakva su vam iskustva sa gps-om, cuo sam da je trenutno za tatto najbolje koristiti nDrive softver. jel ima neko, i kakva su iskustva ?
Interni GPS je jako loš, odnosno veoma teško zaključava satelite. Imam NDrive i nisam uspeo da ga isprobam u praksi, jer se više puta desilo da ceo put sa posla do kuće on ne uspe da zaključa dovoljan broj satelita kako bi dao položaj (nađe geog. širinu i dužinu, nadmorsku visinu, izračunava brzinu kretanja, ali ne daje ni 2D ni 3D lokaciju), iako se telefon nalazi uz šoferšajbnu. Mape za NDrive je radio Contrast (autori Plan Plusa), pa bi trebalo da su dovoljno dobre. Međutim, iz tuđih iskustava čujem da NDrive nije baš najsrećniji sa navigacijom, odnosno daje veoma loše rute (ponekad i duplo duže). Ja sam to (kada je telefon jednom uspeo da nađe satelite) i doživeo.

Rešenje za loš GPS bi bila upotreba eksternog modula (koji imam), ali koji ne može da se poveže sa telefonom zato što bluetooth konekcija služi samo za komunikaciju sa slušalicama. Možda u 2.0 verziji softvera ili kada bude moguće da se rutuje telefon.
Chivan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2010, 19:53   #47
sir ljove
Član
 
Član od: 21.12.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 259
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 15 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: HTC Tattoo

ja sam citao na mobile-review kao da je GPS cip jako dobar, al izgleda da nije a za nDrive sam cuo da ima par ljudi sa losim iskustvima pa zato i pitam, takodje sam procitao da ce se uskoro pojaviti 2-3 GPS softvera za ovu platformu, medji kojima je cak i fantasticni NavNGo iGO8 ali ne drzite me za rec. ali opet dzaba kada kazes da je jako los prijem, ali opet da li je recimo moguce da ce se nadogradnjom androida unormaliti GPS signal ?
sir ljove je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2010, 20:10   #48
banesr
Član
 
Član od: 13.2.2006.
Poruke: 179
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 12 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: HTC Tattoo

U mom slucaju GPS sasvim dobro radi. Koristio sam ga kada sam iz Zrenjanina isao za Beograd na VMA. Sve je bilo OK, osim sto me je vodio kroz kruzni tok na Slaviji, pa sam taj pakao ipak zaobisao. Kada se skrene sa iscrtanog puta, mapa moze da se updateuje, pa nastavljate tu gde ste stali. Sto se mene tice, Google Maps pokazuje taman toliko da moze covek da se snadje i da ode tamo gde je i namerio.
banesr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2010, 20:16   #49
sir ljove
Član
 
Član od: 21.12.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 259
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 15 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: HTC Tattoo

a koji si sofver koristio to kad te je vozao preko slavije ? a GPS ti radi sasvim dobro, nemas problema kao Chivan ?
sir ljove je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2010, 20:36   #50
banesr
Član
 
Član od: 13.2.2006.
Poruke: 179
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 12 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: HTC Tattoo

Koristio sam njegov software. Ukljucim GPS, pokrenem Google Maps, i ukucam adresu na koju zelim da odem. Meni je Tattoo 24/7 na internetu, posto vec imam 325 MB mesecno za dz., sto uzgred ne mogu da potrosim, a telefon ima A-GPS, odnosno Assisted GPS, tako da se on potpomaze internet konekcijama (bilo Mobile ili Wi-Fi) prilikom navodjenja.
banesr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2010, 1:16   #51
PedjaBagy
Novi član
 
Član od: 30.12.2008.
Poruke: 28
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: HTC Tattoo

Da li postoji office koji radi na ovom telefonu, ili neki citac office dokumenata.
PedjaBagy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2010, 2:32   #52
veseliburek
Starosedelac
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: BG
Poruke: 2.049
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 717 puta na 386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku veseliburek Slanje poruke preko Skypea korisniku veseliburek
Određen forumom Re: HTC Tattoo

Citat:
Chivan kaže: Pregled poruke
Interni GPS je jako loš, odnosno veoma teško zaključava satelite. Imam NDrive i nisam uspeo da ga isprobam u praksi, jer se više puta desilo da ceo put sa posla do kuće on ne uspe da zaključa dovoljan broj satelita kako bi dao položaj (nađe geog. širinu i dužinu, nadmorsku visinu, izračunava brzinu kretanja, ali ne daje ni 2D ni 3D lokaciju), iako se telefon nalazi uz šoferšajbnu. Mape za NDrive je radio Contrast (autori Plan Plusa), pa bi trebalo da su dovoljno dobre. Međutim, iz tuđih iskustava čujem da NDrive nije baš najsrećniji sa navigacijom, odnosno daje veoma loše rute (ponekad i duplo duže). Ja sam to (kada je telefon jednom uspeo da nađe satelite) i doživeo.

Rešenje za loš GPS bi bila upotreba eksternog modula (koji imam), ali koji ne može da se poveže sa telefonom zato što bluetooth konekcija služi samo za komunikaciju sa slušalicama. Možda u 2.0 verziji softvera ili kada bude moguće da se rutuje telefon.
Instaliraj program GPS Status, meni tako dosta brzo nadje satelite...
veseliburek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2010, 11:01   #53
taXicity
Član
 
Član od: 25.8.2007.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 415
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 63 puta na 40 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku taXicity Slanje poruke preko Skypea korisniku taXicity
Određen forumom Re: HTC Tattoo

Sinoc sam uzeo tattoo u i prezadovoljan sam. Isprobao sam gps (google maps + gps aktiviran) i nisam imao nikakvih problema, cak me i zacudila preciznost (isao sam lokalnim putem u okolini Leskovca). Al dobro, nemam ga dovoljno dugo da bih mogo da dajem sud. Pitanje: koji browser koristite?
taXicity je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2010, 11:43   #54
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: HTC Tattoo

Citat:
PedjaBagy kaže: Pregled poruke
Da li postoji office koji radi na ovom telefonu, ili neki citac office dokumenata.
Da, postoji više programa sa tom namenom. Mogu biti samo čitači, a mogu biti i editori (znači da možeš i da kreiraš nove dokumente), kao što je Documents to Go.
Chivan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2010, 18:39   #55
mio8drag
Novi član
 
Član od: 5.2.2010.
Poruke: 8
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: HTC Tattoo

Da li netko moze da mi kaze kakav je kvalitet ako se gleda video ili film kad se konvertuje za tattoo, pitam zbog relativno male rezolucije i broja boja?
Voleo bih da vidim i neki snimak kako to izgleda ako neko ima volje da to uradi pa stavi na you tube. btw ja nisam uspeo da nadjem to tamo ako uopste ima.
Hvala unapred
mio8drag je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2010, 3:30   #56
Maksim Gorki
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 161
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: HTC Tattoo

Pozdrav svima...

Posle duzeg ubedjivanja, moja devojka je uzela tattoo..
E sada tu je zackoljica... Posto ga je uzela kod V*p-a, odmah je dobila dodatnu masku, i naravno uzela je pink boje. Odmah su je i namontirali. Kada smo stigli gajbi, i kada sam hteo da skinem zadnji deo maske ( da ubacim memorijsku karticu), nije imalo nikakve sanse. Jel moze samo mali info, da li se skida onaj veci deo zadnje strane maske ili manji prvo?
Koji program za navigaciju preporucujete?
Da li potreban neki odredjeni program kako bi automatski rotirao displej?
Sta preporucuje od softvera?

Hvala svima i pozz
Maksim Gorki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2010, 12:49   #57
mciggzy
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 11160 Myryewo Reputacija: ■■■■■■■■□
Poruke: 1.515
Zahvalnice: 605
Zahvaljeno 2.479 puta na 595 poruka
Određen forumom Re: HTC Tattoo

Ja cak mislim da u uputstvu imas redosled skidanja za promenu maske, na srpskom.
Nego, da li se moze puniti preko kompa, tj samo pomocu kabla i USB-a?
mciggzy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2010, 13:16   #58
veseliburek
Starosedelac
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: BG
Poruke: 2.049
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 717 puta na 386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku veseliburek Slanje poruke preko Skypea korisniku veseliburek
Određen forumom Re: HTC Tattoo

Moze da se puni preko kompa.

Ekran se sam rotira i prvo se skida veci deo maske (moras bas muski da ga gurnes na gore, kasnije se razradi pa ide glatko.
Za navigaciju nabavi nDrive.
veseliburek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2010, 17:08   #59
mciggzy
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 11160 Myryewo Reputacija: ■■■■■■■■□
Poruke: 1.515
Zahvalnice: 605
Zahvaljeno 2.479 puta na 595 poruka
Određen forumom Re: HTC Tattoo

uzeo sam ga uz paket 900 i extra je. Nikad vise symbian kad dodjem kuci cu detaljnije
mciggzy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2010, 16:06   #60
mciggzy
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 11160 Myryewo Reputacija: ■■■■■■■■□
Poruke: 1.515
Zahvalnice: 605
Zahvaljeno 2.479 puta na 595 poruka
Određen forumom Re: HTC Tattoo

Evo ovako:

Prezadovoljan sam telefonom. Pre njega sam imao sve Nokije (3310, 3650, n73 i n95 8gb) i negde pre ovih smartfonova neki samsung... Znaci, Symbian je do sada bio moj najbolji drug...tako da se osecam kao da sam ga izdao... Ali Android je nesto sto u potpunosti odgovara bas mojim potrebama - stalno online...

Ekran je slican mom prethodnom telefonu, pa iako su touchscreenovi obicno vecih dimenzija, meni to ne smeta. Drugar me zove debeloprsti odavno, a opet veoma lako manipulisem svim i svacime...na telefonu :P

Lepo sam uredio sve ekrane do detalja sa aplikacijama koje su mi neophodne, i osecam se kao kada sredim svoju sobu Zvuk jos nisam isprobao jer sam tek sinoc skinuo Pandu PC Suite za Android, i prebacio tek par pesmica. Dobio sam 2GB karticu u paketu i ne znam kada da je prosirim... Bice mi uskoro mala zbog mjuze, a pitam se gde sve instalacije idu, znao sam kako se bira na Symbianu...

Market je mnogo fina stvar da mogu u svakom trenutku da dodjem do aplikacija... Bas sam sad isprobao Shazam za prepoznavanje pesama, u sred prostora gde ljudi jos i pricaju i uspeo je Voleo bih da i vi navedete neke korisne aplikacije Btw, ako je nema na marketu, nego je preko PCja skinem, jel imaopcija preko PC suita da s einstalira? ili je snimim negde, pa kako je onda nadjem? Treba mi malko vremena da se naviknem

Baterija je nekako izdrzala 24h, jeeeedva bukvalno...ali je skoro sve bilo poukljucivano. Kod kuce imam WiFi...a vani sam ukljucio mrezu...
Skinuo mi je 18MB za to vreme, bas sam ga maltretirao, jos i gledao neki video...tako da je paket 900 idealan.

Default browser nekako sporije otvara od moje bivse Opere...i deluje da stranice vise oduzimaju protoka... Koji pretrazivac vi koristite?

Super je sto mi ne trebaju recnici vec je sada tu uvek google translator online Google maps mi je brljao, moracu neku navigaciju da podesim. Par puta je omasio za 300m, a jednom za 3Kg gde sam...

Naravno, poruke su ekstra odradjene, po kontaktu grupisane u vidu chat-a. Google chat ekstra funkcionise. Ekstra je prikaz dolazecih poruka, chat poruka, mailova, u gornjem baru koji se spusta.

Da li postoji i neka app za FB koja bi slicno osvezavala statuse?
Koji program koristite za MSN (cini mi se da vec nesto slicno postoji na njemu, ali ne i za Skype)

Kamera je prosecna, i to je ono cega sam se najteze odrekao, sad moram da nosim aparat.

Uglavnom, prezadovoljan sam do sada, ukoliko nadjem nesto zanimljivo, podelicu sa vama
mciggzy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kako uraditi root na HTC Tattoo sir ljove Aparati i oprema 35 15.9.2010 12:46
HTC Tattoo vs Nokia 5530 mio8drag Aparati i oprema 4 19.2.2010 13:12
wifi HTC Tattoo internet Valentin Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 26.1.2010 15:34
HTC Tattoo & Android blackwood91 Programi za mobilne telefone 1 23.1.2010 17:41
HTC Tattoo dzena Aparati i oprema 7 11.12.2009 2:26


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com