Forum Sveta kompjutera  

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.10.2008, 14:46   #101
Ninoslav
Veteran

Član od: 1.11.2005.
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 233 puta na 117 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko AIM-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko Yahooa korisniku Ninoslav Slanje poruke preko Skypea korisniku Ninoslav
Određen forumom Re: Apple iPhone

Citat:
dzambo kaže: Pregled poruke
kolko je do sada izaslo modela iPhone ne racunajuci one verzije u kojima je razlika samo memorija?
Dva modela:

iPhone 2G sa 4, 8GB memorije
iPhone 3G sa 8, 16GB memorije
Ninoslav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ninoslav na korisnoj poruci:
dzambo (17.10.2008)
Stara 17.10.2008, 15:38   #102
genius
Deo inventara foruma

Član od: 28.11.2005.
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka

I jos jednom da napomenem iPhone kao i svaki drugi fon ima GPRS potpuno normalno i moze da ide na net i kada nema wifi okolo...

Tako da komentar tipa sta raditi ako nema wifi je smesan... mnogi telefoni ni nemaju wifi pa se niko ne zali.

Ako neko nema msn... pa jel to iPhone kriv sto taj nema msn pa ces da mu posaljes sms...

ili jos najludje, najvise volis da pozoves nekog... pa pozovi... iPhone moze i to
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2008, 2:38   #103
*evolution*
Novi član

Član od: 30.9.2008.
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka

Evo da se i ja pridruzim thread-u. Imam iphone 8gb. Mnogo vise sam zadovoljan nego sto nisam. Sve sto mi padne na pamet da iphone nema, nadje se na net-u. Uspeo sam da ga ubijem prvog dana kada sam ga uzeo. Instalirao sam nesto dok je baterija bila skoro prazna. Zakucao i ni da mrdne, samo crne i bele linije po ekranu. Medjutim, malo vremena na net-u i problem resen, 2.1 radi kao lud. App za telefoniranje hoce da zaglupi kad se instalira "kate". Ali raduje me to sto bilo koji problem na njemu moze da se resi za cirka 15 min.
Iz iskustva znam da ljudi koji nemaju kintu za nesto dobro ili lepo, cesto to i kude (bolje je ovo, bolje je ono - a nemaju kinte ni za ovo ni za ono). S druge strane tu su i likovi kojima je dusevna hrana flame + hate (socijalni zivot nula, pa se prazne na net-u). Jedno je razmena misljenja a nesto sasvim drugo je omalovazavanje, pljuvanje... u cilju... pojma nemam cega...
Ako se meni ne svidja opel ili skoda, ne znaci da su losi, ocajni ili sta vec.
Elem, rado bih podelio misljenja sa poznavaocima iphone-a, jer iskreno receno nemam vremena za trazenje par aplikacija (nesto da me opomene na propustene pozive i sms, korekcija sms-a, mms i neka dobra igra tipa solitaire - imao sam je na staroj verziji), pa bi svaki savet (link) bio vise nego dobrodosao. Jedina mana s moje strane je ta sto mi je klizav dok ga lepo ne uzmem jbg.
*evolution* je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2008, 4:29   #104
Stojadin
Starosedelac

Član od: 3.3.2007.
Zahvalnice: 747
Zahvaljeno 779 puta na 353 poruka

A ovo je pros,eravanje tipa ja imam a ti nemas .Jel tako?
Stojadin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Stojadin na korisnoj poruci:
Covenant (18.10.2008)
Stara 18.10.2008, 10:20   #105
genius
Deo inventara foruma

On je to doduse rekao na fin nacin

Ja sam bio vise za varijantu "ja imam a ti ne, crkni od muke"

Salim se... nije to hteo da kaze, nego ga nervira kad neko prica bezveze o necemu sto nema. Ja ga na primer imam pa mogu da kazem da je bas bezveze sto na primer nema blic... mada mi ne treba blic stvarno, ali kapiras sta hocu da kazem. Iskreno eto, mnogo, mnogo mi smeta sto u safari nema mogucnost da se ubaci flash plugin i onda mi neki sajtove ne izgledaju bas kako treba (naravno samo oni koji se bas mnogo oslanjaju na flash - sto i nije tako mnogo sajtova ali me to opasno nervira).
Stara 18.10.2008, 11:07   #106
*evolution*
Novi član

Citat:
Stojadin kaže: Pregled poruke
A ovo je pros,eravanje tipa ja imam a ti nemas .Jel tako?
Ma nije, nisi me razumeo - pogotovu sto je u ovom trenutku pristupacniji nego pre par meseci ili 1 godine.
Nemojte u postovima traziti najgore i hvatati se za sitnicu.
Cydia i fake acc na App store donose dosta dobrih stvari... uz sam installer.
@ genius
Blic manje vise, ne smeta mi kamera uopste ovakva kakva je.
Naravno da mi smeta komentar od strane ljudi koji ga nisu uzivo ni videli, a tek koristili...
Skroz u redu je reci - imao, probao, ne svidja mi se ili cuo sam ovo i ono, ali komentari tipa *****e, krs, da nema jabuku... a da i ne probas...
Stara 18.10.2008, 15:20   #107
illidan
Starosedelac

Član od: 28.10.2005.
Zahvaljeno 350 puta na 253 poruka

Citat:
genius kaže: Pregled poruke
I jos jednom da napomenem iPhone kao i svaki drugi fon ima GPRS potpuno normalno i moze da ide na net i kada nema wifi okolo...

Tako da komentar tipa sta raditi ako nema wifi je smesan... mnogi telefoni ni nemaju wifi pa se niko ne zali.

Ako neko nema msn... pa jel to iPhone kriv sto taj nema msn pa ces da mu posaljes sms...

ili jos najludje, najvise volis da pozoves nekog... pa pozovi... iPhone moze i to
ti si rekao da koristis wifi zato sto je besplatno (jeli to razlog?)
ti si rekao da koristis msn jer ti je jeftinije (jeli to razlog?)
ja kazem da je meni bolje da nekog nazovem jer mi je to jos jeftinije, a ne moram da brinem da li imam wifi hotspot i da li onaj ko mi je u tom trenutku potreban ima msn, nisam rekao da iPhone ne moze to.
Citat:
Patton kaže: Pregled poruke
Posto vi koji ne volite iPhone cepidlacite, hajde da vam se ja pridruzim. Genius je rekao u svakom vecem gradu. Ovo gde mi zivimo, gde huligani izadju i polupaju net u parku, nije grad, vec jedna najobicnija shtala sa gomilu stoke.
nisam ja rekao da ne volim iPhone, imao sam ga u rukama, cackao i ok je software brz je i sve ide glatko, sto sad imam na symbianu sa nokijom e71, ali iPhone je po meni vise igracka nego ozbiljan telefon. fancy stvarcica za pokazivanje... jbga u Srbiji se na to ljudi pale, a i to da unistavaju po parkovima tudju opremu...
illidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2008, 15:50   #108
Covenant
Deo inventara foruma

Član od: 4.11.2005.
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 735 puta na 486 poruka

Citat:
illidan kaže: Pregled poruke
...ali iPhone je po meni vise igracka nego ozbiljan telefon. fancy stvarcica za pokazivanje... jbga u Srbiji se na to ljudi pale, a i to da unistavaju po parkovima tudju opremu...
Citati po Vuku
A pogledati i post http://www.sk.rs/forum/showpost.php?...64&postcount=2 posle koga ne bi trebalo nista vise da se doda
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2008, 16:18   #109
sharlo_03
Veteran

Član od: 16.5.2007.
Zahvalnice: 289
Zahvaljeno 118 puta na 58 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku sharlo_03

70% tih stvari koje je Jonathan napisao je reseno aplikacijama koje su naknadno napravljene.
sharlo_03 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2008, 16:41   #110
Marko93
Deo inventara foruma

Član od: 7.12.2005.
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka

Citat:
sharlo_03 kaže: Pregled poruke
70% tih stvari koje je Jonathan napisao je reseno aplikacijama koje su naknadno napravljene.
...ili je ispravljeno novom verzijom iPhone-a (3G).

Nego ovi ljudi ovde kazu da su otkljucali iPhone 3G pomocu neke univerzalne SIM kartice, pa ajde neka neko ko zna objasni sta je to. http://www.iphone-srbija.com/prodaja...e-prodaja.html
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2008, 21:21   #111
Covenant
Deo inventara foruma

Član od: 4.11.2005.
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 735 puta na 486 poruka

Citat:
sharlo_03 kaže: Pregled poruke
I za koje moras da hakujes telefon umesto da radi out-of-the-box
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2008, 22:41   #112
genius
Deo inventara foruma

Jao kako je to strasno... kliknes tri put misem i hakovo si fon a nije hakovan out of the box... daj ne ponasaj se ko malo dete molim te
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku genius na korisnoj poruci:
brutal1s (28.7.2009), sharlo_03 (19.10.2008)
Stara 19.10.2008, 0:24   #113
Ninoslav
Veteran

Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko AIM-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko Yahooa korisniku Ninoslav Slanje poruke preko Skypea korisniku Ninoslav

Citat:
Marko93 kaže: Pregled poruke
...ili je ispravljeno novom verzijom iPhone-a (3G).

Nego ovi ljudi ovde kazu da su otkljucali iPhone 3G pomocu neke univerzalne SIM kartice, pa ajde neka neko ko zna objasni sta je to. http://www.iphone-srbija.com/prodaja...e-prodaja.html
U-SIM je hardversko "hakovanje" SIM kartice, tj. telefona. Sluzi da "prevari" signal i onda mozes da koristis iPhone 3G i na drugim mrezama a ne samo na At&T.

Rizicno je, ali radi.

Rizici su (od najverovatnijih do manje verovatnih)

- provale te pa ti ugase broj
- sprzis SIM karticu
- spalih iPhone 3G

U nacelu, koliko sam cuo, U-SIM traje nekih 4-5 meseci max, a onda ti rikne SIM... Sto i nije problem, jer zamena kosta oko 200 din, ako je broj prijavljen na tvoje ime.

iPhone 3G je odlican, ali treba sacekati sa kupovinom dok ne softverski provale zastitu.

Neki kazu do kraja tekuce godine

Btw, nemam iPhone, da ne bude zabune, imam iTouch 1st gen, koji je isto kao iPhone kad se osakati za telefoniranje, kameru i sms poruke... OS, apps i sve ostalo je isto... Drzim ga na 2.1 firmware + jailbreak sa winpwn
Stara 20.10.2008, 9:51   #114
Patton
Deo inventara foruma

Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 899 puta na 491 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton

Vrlo bitna stvar oko tog mukotrpnog procesa "hakovanja"

Kad se neko odluci da kupi neki smartphone, podrazumeva se da hoce telefon sa OS-om kako bi instalirao aplikacije cackao okolo unaokolo i sta ti ja znam. Po meni kupiti bilo koji smartphone i nikada ga ne kaciti na komp ili koristiti ga out of the box je besmisleno. Masa tih telefona dolazi sa (za neke stvari) neupotrebljivim softverom, masa tih telefona su krsevi najstrasniji ako im se ne instalira neki 3rd party softver.

Znaci ako neko hoce da otvori kutiju izvadi telefon, ubaci karticu i da mu sve odmah radi, neka se odluzi za neki ne-pametan telefon.

EDIT:
Voleo bih da cujem od vlasnika iPhone-a koje aplikacije sve koriste i cemu sluze... jos kad bi pali neki screenshotovi
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2008, 10:03   #115
alesandro
Veteran

Član od: 31.1.2007.
Zahvalnice: 438
Zahvaljeno 587 puta na 232 poruka

Pa dobro kada su ovi de*ili iz Swisscom-a odbacili pre-paid model (519 franaka)? Sada MORA ugovor. A taman sam nasao zenu koja bi mi a donela za 3 nedelje.
alesandro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2008, 13:32   #116
genius
Deo inventara foruma

Citat:
Patton kaže: Pregled poruke
EDIT:
Voleo bih da cujem od vlasnika iPhone-a koje aplikacije sve koriste i cemu sluze... jos kad bi pali neki screenshotovi
OK... ja sam ga juce restorovao da bi odblokirao ono sto mi pukla aplikaicija za telefoniranje. Iznenadilo me je da sam uspeo da ga flesujem i posle iz bekapa vratim imenik, sms poruke i sva podesavanja... tako da iako je flesovan izgleda isto kao pre Samo su mi nestale aplikacije instalirane kroz Cydia i Installer dok su one iz iTunes takodje se instalirale nazad.

Spremicu spisak mojih aplikacija i screenove ovih dana....
Stara 20.10.2008, 15:13   #117
Ninoslav
Veteran

ajd ti genius okaci prvi, a ja cu za vikend, da ne bi se dupliralo
Stara 20.10.2008, 19:51   #118
Partybreaker
@zanatskopivo

Član od: 13.10.2007.
Zahvalnice: 1.534
Zahvaljeno 2.193 puta na 1.437 poruka

Ako se ne varam Ninoslave, ti si meni vec ispisao aplikacije koje koristis na iPod Touch-u ovde. A spisak za iPhone moze samo da bude veci...
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2008, 0:38   #119
*evolution*
Novi član

CallerID fix, docs, kb autoCorrection, kate, rip dev, mobile enhancer (u installer-u) i bossprefs, bzip2, modmyi, notifier, searcher, smsnotify, tonefxs, volume boost (cydia).
Imam jailbreak-ovan 2.1 (pwn). Imam ono sto me zanima, opomenu na propustene pozive i primljene sms poruke. Problem zvuka sam resio sa volume boost i necete verovati - prekackom. Naime, treba vam sto tanja igla (mala prekacka) i sa njom izbusite rupe dole na zvucnicima (neke po default-u nisu izbusene a neke se zapuse od prasine). Ne pravite nove, samo busite postojece. Slobodno gurajte, nema sta da se zezne. Zvuk mi je jaci sigurno za 50% ako ne i vise. Neverovatno, ali fercera extra.
Jos nisam resio problem mms-a kako valja. Nemam vremena da lutam mnogo po forumima. Namestio sam i svoje melodije za ringtone, tek to je prosto.

Zanima me ovaj SolFree (ili bilo koji solitaire), ako neko moze da mi kaze gde da ga nadjem za ovaj moj 2.1 - thx.

Poslednja ispravka: *evolution* (21.10.2008 u 0:47)
Stara 21.10.2008, 9:55   #120
Patton
Deo inventara foruma

Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 899 puta na 491 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton

Sad sam gledao malo filmice o mom velikom favoritu na mobilnoj sceni - Androidu. Mogu vam reci da sam se mnogo razocarao. Kao sto sam rekao u nekim drugim temama, pratim Android od kako je izasao prvi SDK za programiranje. Tada sam se igrao sa emulatorom, gledao funkcije i user interface. Taj interface je bio vrlo prost, bez mnogo animacija, transition efekata... itd, ali je bio jako eye candy i simpatican. Juce sam sam skinuo najnoviji SDK (1.0 official), startovao emulator i imao sta da vidim. Totalna kopija iPhone-a (koji je izasao u medjuvremenu jelte). Ali to nije sve. Ocigledno Androidu fali malo cpu power-a da bi to renderovao kako treba, uverite se i sami ovde.

Drugo, Google je "izmislio" novi nacin preuzimanja aplikacija; putem Google store-a (ili kako se vec zove ta nesreca); naravno bleda kopija Apple Store-a. Jos jedan veliki nedostatak, telefon nema multi touch podrsku. Jadno! Jedino sto mi je bilo simpaticno nacin otkljucavanja telefona. Ali sada se postavlja pitanje, dal je i to njihova ideja?

Nebitno sada za Android, hocu samo da kazem, ako je iPhone toliko los, komercijala, fancy - shmency, ovo ono, zasto ga kog djavola svi kopiraju onda? Odnosno ne UI iPhone-a, vec iPod Touch-a koji je izasao pre samog iPhone-a.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ipod Nano 2 gen alesandro Foto i audio/video 69 19.2.2008 16:18
Apple Safari 3 Public Beta for Windows WU TANG CLAN Aplikativni softver 24 29.6.2007 16:51
Apple iPod Nano Sale2322 Foto i audio/video 3 22.5.2007 14:35
Apple рекламе Miloš Zanimljive Web lokacije 0 4.7.2006 9:53

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:02.