Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Zanimljive Web lokacije

Zanimljive Web lokacije Lokacije na Mreži koje su vredne pažnje

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.9.2007, 15:35   #81
Bryan Fury
Deo inventara foruma

Član od: 2.12.2005.
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 1.413 puta na 977 poruka
Određen forumom Re: Zemlja bez ljudi!

Naravno da važe zakoni fizike, to sve što si pomenuo je već pomoću odgovarajućih zakona već i objašnjeno i dokazano. Pogledaj:

http://en.wikipedia.org/wiki/General_relativity
http://en.wikipedia.org/wiki/Special_relativity
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2007, 20:19   #82
rudar
Veteran

Član od: 5.1.2006.
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 244 puta na 87 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku rudar
Talking Re: Zemlja bez ljudi!

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
To možda, ali npr. donošenje neke odluke ne mora da bude uvek isto i ne vidim kako to zavisi od prirodnih zakona. Danas ću možda da odem kući u četiri, a možda i u pola pet u nekom drugom slučaju.
Ja mislim da su to sve hemijske reakcije i da su misli projizvod istih.. Dakle pretpostavljam da cje za jedno 100god (od-okativnom metodom ) chovjek mocji ispitujucji nechiji mozak da pogodi shta cje uraditi sledecje. Ali u proricanje ne vjerujem ... Nostrodamus i ti likovi, oni jesu po meni veoma zanimljivi ali mi je teshko da povjerujem u to... Mada, nisam chitao nego samo slushao priche o tim "prorochanstvima"
Citat:
Master Neo kaže: Pregled poruke
Ljudi, pre nego sto postavite bilo kakve teoreme i pretpostavke, morate znati da u kosmosu ne vaze prirodni zakoni fizike. Postoje gravitacione sile koje su toliko jake da usisavaju i svetlost(black holes), postoje i pulsari, pomocu kojih, po nekima je moguce doci na krajeve svemira u trenutku, ali nikad ne znas gde ces izaci. Postoje eksplozije koje su nama nezamislive, kao sto su retke Supernove, ili jos redje, ali mnogo vece Hypernove... Mogao bih o ovome do sutra da pricam, ali nema poente, ionako smo se vec dosta udaljili od teme, tako da, drzite se naslova teme, i ne pisite o kosmosu i desavanjima u njemu

Malkice si se zbrkao ... Vaze zakoni fizike (oni svudje vaze kao takav termin), ali ne vaze zakoni fizike koji vladaju na Zemlji, tj koji su nama poznati... Znam za crne rupe, one su mi NEVJEROVATNO interesantne ... Prosto se bojim da cju zbog kosmosa i deshavanja u njemu budem neki Astrolog, astronom (ili kako se vecj kaze) koji zbog plate u CG ili SRB necje smjeti da se zeni ... ALi ovaj forum me josh nije upoznao u potpunosti .. Na kraju osmog (tj, sad u maju) uchimo o svjetlosti malo shire nego na pochetku. Tek cjete da vidite kako se sa nichim ne slazem (ni sam sa sobom) .....
rudar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2007, 20:27   #83
Bryan Fury
Deo inventara foruma

Dajte bre... zar treba neko ko nikad nije imao više od trojke iz fizike (i to jedva ) da objašnjava da zakoni fizike važe svuda, na Zemlji ili van nje.
Stara 7.9.2007, 20:44   #84
rudar
Veteran

Citat:
Dajte bre... zar treba neko ko nikad nije imao više od trojke iz fizike (i to jedva ) da objašnjava da zakoni fizike važe svuda, na Zemlji ili van nje.
Ako je ovo bio odgovor na moj post onda ga nisi dobro prochitao . Mislim kada zbog moderatora treba sebe da citiram...
Citat:
rudar kaže: Pregled poruke
Vaze zakoni fizike (oni svudje vaze kao takav termin), ali ne vaze zakoni fizike koji vladaju na Zemlji, tj koji su nama poznati...
Stara 7.9.2007, 21:09   #85
MilanSM
Član

Član od: 1.12.2005.
Zahvalnice: 352
Zahvaljeno 155 puta na 93 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku MilanSM

Kakva tema!!!

Master Neo je dao svoju teoriju postanka života koja me je odmah podsetila na epizodu South Park-a sa Džotra Voltom i Tom Kruzom. Tema epizode je bila naukologija (slobodan prevod ).

Još par ljudi je došlo na sličnu ideju. Recimo gosn Weikath kao i Hansen.

A ovu drugu teoriju sam video i nedavno u SK-u u okviru opisa programa za skidanje tekstova pesama. Baš sam bio prijatno iznenadjen.
MilanSM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2007, 21:35   #86
player1
V.I.P. Test Play

Član od: 5.4.2006.
Zahvalnice: 4.026
Zahvaljeno 3.920 puta na 2.543 poruka

Citat:
Tacnije je reci da aproksimacije zakona fizike koje vaze na zemlji u nekim uslovima u kosmosu vise nisu dobre i trebaju detaljnije verzije tih zakona da se koriste.

Na primer njutnova fizika je sasvim OK na zemlji, ali ako objekat ide brzinom bliskoj svetlosti vise ne moze da se primeni, nego treba detaljniji metod.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2007, 22:57   #87
Master Neo
Deo inventara foruma

Član od: 30.11.2005.
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka

U pravu ste, malo sam se zbunio. Vaze zakoni fizike, ali malo drugacije nego ovde kod nas... Nesto sam citao, koliko se secam dobro, a neka me neko ispravi ako gresim, da ukoliko osoba putuje brzinom svetlosti (~300 000km/h, mada je to gotovo nemoguce, ali 'ajde), da osoba uopste ne stari, i da ukoliko recimo putuje 15 godina, i posle toga se vrati na zemlju, da ce ostati potpuno isti, a ovi na zemlji 15 godina stariji, naravno. Cini mi se, ali nisam siguran, da je bas Ajnstajn pisao o ovome... Cak radili su eksperimente da ukoliko se putuje velikim brzinama, da se usporava vreme. Dokazano je da je to tacno. U B52 avion su ubacili atomski casovnik, a isti takav ostavili na zemlji, ukljucili su ih u isto vreme, i pustili avion valjda 12h da leti, kad je sleteo, casovnik u avionu je kasnio nekoliko hiljaditih delova sekunde, a kako, to niko ne zna...
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2007, 23:04   #88
Bryan Fury
Deo inventara foruma

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Tacnije je reci da aproksimacije zakona fizike koje vaze na zemlji u nekim uslovima u kosmosu vise nisu dobre i trebaju detaljnije verzije tih zakona da se koriste.

Na primer njutnova fizika je sasvim OK na zemlji, ali ako objekat ide brzinom bliskoj svetlosti vise ne moze da se primeni, nego treba detaljniji metod.
Zato postoje Ajnštajnove teorije relativiteta, ima i link malo gore.
Stara 7.9.2007, 23:24   #89
A M G
Deo inventara foruma

Član od: 9.7.2006.
Zahvalnice: 3.535
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Arrow Re: Zemlja bez ljudi!

Citat:
U pravu ste, malo sam se zbunio. Vaze zakoni fizike, ali malo drugacije nego ovde kod nas... Nesto sam citao, koliko se secam dobro, a neka me neko ispravi ako gresim, da ukoliko osoba putuje brzinom svetlosti (~300 000km/h, mada je to gotovo nemoguce, ali 'ajde), da osoba uopste ne stari, i da ukoliko recimo putuje 15 godina, i posle toga se vrati na zemlju, da ce ostati potpuno isti, a ovi na zemlji 15 godina stariji, naravno. Cini mi se, ali nisam siguran, da je bas Ajnstajn pisao o ovome... Cak radili su eksperimente da ukoliko se putuje velikim brzinama, da se usporava vreme. Dokazano je da je to tacno. U B52 avion su ubacili atomski casovnik, a isti takav ostavili na zemlji, ukljucili su ih u isto vreme, i pustili avion valjda 12h da leti, kad je sleteo, casovnik u avionu je kasnio nekoliko hiljaditih delova sekunde, a kako, to niko ne zna...
Bas smo u 4. razredu gimnazije iz fizike radili nesto sto se zove paradoks (ili bese efekat_ ) blizanaca. Profesorka nam je govorila da ako se rode blizanci recimo 2000. godine i jedan od njih ubaci u svemirski brod i posalje na put dug 50 godina a drugi za to vreme ostane na Zemlji, ovaj sto ce se vratiti iz svemira 2050. godine biti poput nekog mladica. TO je zbog drugacijeg proticanja vremena "tamo negde".
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2007, 23:27   #90
rudar
Veteran

Citat:
Nesto sam citao, koliko se secam dobro, a neka me neko ispravi ako gresim, da ukoliko osoba putuje brzinom svetlosti (~300 000km/h, mada je to gotovo nemoguce, ali 'ajde), da osoba uopste ne stari, i da ukoliko recimo putuje 15 godina, i posle toga se vrati na zemlju, da ce ostati potpuno isti, a ovi na zemlji 15 godina stariji, naravno. :
Mislim da nije u pitanju brzina svjetlosti nego brzina 1G (9.81 m/s). Dakle mislim da chovjek moze da se krecje tom brzinom , ali ne konstantno... I mislim da nije u pitanju zaustavljanje starenja nego usporavanje... Nisam siguran da li to vazi na zemlji ili samo u svemiru ali nije ni bitno.. Imam jednu extra knjigu i sjutra cju da vam skeniram jednu tabelu (ako je nadjem).. Ne mogu sad, muka mi da trazim

P.S. Moderatori, jesmo skrenuli sa teme ali MOLIM VAS nemojte je zakljuchavati jer je, poslije teme Programming challeng, tema koju najvishe volim
Stara 7.9.2007, 23:54   #91
Bryan Fury
Deo inventara foruma

Hehe... 9,81 m/s to je nekih 35Km/h - toliko ide prosečan biciklista bez problema. 'Ajd' još jednom razmotri tu svoju teoriju?
Stara 7.9.2007, 23:56   #92
Master Neo
Deo inventara foruma

Nemoj mesati brzinu i ubrzanje. Dakle G je oznaka za zemljinu gravitacionu silu, koja iznosi kao sto si rekao 9,81 m/s, A covek moze da podnese 10/11 G pre nego sto se desi blackout iliti gubitak svesti zbog nedostatka kiseonika u mozgu. Ako bi covek izmislio neki brod koji bi mogao putovati brzinom pribliznom svetlosnoj, ko zna kako bi to izgledalo, mada da putuje vecom brzinom od svetlosne, to je tesko, jer onda ne bi mogao ni da upravlja, niti da zna gde putuje, jer ni ne vidi fotone, niti bilo sta drugo, jer je brzi od svetlosti
Stara 8.9.2007, 0:03   #93
Bryan Fury
Deo inventara foruma

Čak i da putuje brzinom svetlosti ne bi daleko stigao, budući da su iole bliži objekti u svemiru nekih 20-ak i više svetlosnih godina daleko, a oni dalji mnogo više. Tako da bi trebalo nešto mnogo efektnije.
Stara 8.9.2007, 0:08   #94
A M G
Deo inventara foruma

Član od: 9.7.2006.
Zahvalnice: 3.535
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Arrow Re: Zemlja bez ljudi!

Citat:
rudar kaže: Pregled poruke
Mislim da nije u pitanju brzina svjetlosti nego brzina 1G (9.81 m/s). Dakle mislim da chovjek moze da se krecje tom brzinom , ali ne konstantno... I mislim da nije u pitanju zaustavljanje starenja nego usporavanje... Nisam siguran da li to vazi na zemlji ili samo u svemiru ali nije ni bitno.. Imam jednu extra knjigu i sjutra cju da vam skeniram jednu tabelu (ako je nadjem).. Ne mogu sad, muka mi da trazim

P.S. Moderatori, jesmo skrenuli sa teme ali MOLIM VAS nemojte je zakljuchavati jer je, poslije teme Programming challeng, tema koju najvishe volim
G=9.81 m/s2
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku A M G na korisnoj poruci:
rudar (8.9.2007)
Stara 8.9.2007, 0:19   #95
player1
V.I.P. Test Play

Član od: 5.4.2006.
Zahvalnice: 4.026
Zahvaljeno 3.920 puta na 2.543 poruka

Citat:
Zato postoje Ajnštajnove teorije relativiteta, ima i link malo gore.
A ni one ne vaze u nekim uslovima pa treba kvantna mehanika.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2007, 0:43   #96
Master Neo
Deo inventara foruma

Citat:
Čak i da putuje brzinom svetlosti ne bi daleko stigao, budući da su iole bliži objekti u svemiru nekih 20-ak i više svetlosnih godina daleko, a oni dalji mnogo više. Tako da bi trebalo nešto mnogo efektnije.
Da ali sta ako otkriju vodu na Mesecu i Marsu? Onda bi se putovanja daleko skratila, i sve bi se brze odvijalo.

@BF, sto se tice najblizih objekata netacna je tvrdnja da su oni 20 LY-a udaljene. Zasto? Pa iz prostog razloga sto se svaki dan otkrivaju nove planete i zvezde, pa samim tim ne mozemo se osloniti na tvrdnju da ne postoje objekti koji su blizu nama. Imam i dokaze da potkrepim ovu tvrdnju. Prvi je Pluton. Do skora nije ni smatran da planetom a onda su ga naucnici otkrili, ali on stalno menja svoj status, zbog cestih promena putanja, i trenutno je izgubio status planete u nasem solarnom sistemu, posto je otisao na svoju dugu putanju izvan solarnog sistema. Drugi dokaz je Eris, najnovija planeta koju su naucnici otkrili:
http://www.gps.caltech.edu/~mbrown/planetlila/
Mogu da pricam do sutra o ovome, ako vas ne smara. BF netacna ti je i tvrdnja da su najblizi objekti 20 LY. Pogledaj ovu listu:
http://www.astro.wisc.edu/~dolan/con...a/nearest.html
A svakim danom se otkrivaju novi objekti, tako da, nikad ne znamo na sta cemo sutra nabasati u svemiru...
Stara 8.9.2007, 0:50   #97
Bryan Fury
Deo inventara foruma

Rekao sam "iole blizi", ne najblizi. Voda na Mesecu... to malo teze. Na Marsu mozda i bude nesto. Nemoguce je sasvim da ce se otkriti neka nepoznata zvezda blizu, iz prostog razloga sto se takve zvezde lako mogu videti i golim okom, a kamoli teleskopom, tj. videli bi je vec do sada.
Sto se tice planeta van suncevog sistema mozda, ali trenutno je problem i na Mars otici.
Stara 8.9.2007, 1:07   #98
Master Neo
Deo inventara foruma

Citat:
Rekao sam "iole blizi", ne najblizi. Voda na Mesecu... to malo teze. Na Marsu mozda i bude nesto. Nemoguce je sasvim da ce se otkriti neka nepoznata zvezda blizu, iz prostog razloga sto se takve zvezde lako mogu videti i golim okom, a kamoli teleskopom, tj. videli bi je vec do sada.
Sto se tice planeta van suncevog sistema mozda, ali trenutno je problem i na Mars otici.
Postoje neki dokazi da na vecim dubinama meseca postoji voda u cvrstom stanju, tj. led.
Znas li ti koliko je nebo? Znas li ti koliko galaksija postoji? 100 000 000 000 galaksija postoji, a u svakoj od njih 100 000 000 000 zvezda. Znaci u nasoj galaksiji postoji sto milijardi zvezda, a mislis da je covek u stanju da u roku od par desetina godina sve pronadje? Molim te, bar od tebe ocekujem da razmisljas racionalno...
Pa jeste problem otici na Mars, ali polako bre, mladi smo mi izvidjaci za svemir, nismo jos ni iz Suncevog sistema izasli, ali jednog dana...
Stara 8.9.2007, 1:17   #99
Bryan Fury
Deo inventara foruma

Poenta je u onom blizu (sam si rekao). Rekoh da je nemoguce da ce da se pojavi neka zvezda koja je blizu, a koja nije poznata, zato sto su sve u krugu xx do xxx svetlosnih godina poznate odavno.
Stara 8.9.2007, 14:03   #100
MilanSM
Član

Član od: 1.12.2005.
Zahvalnice: 352
Zahvaljeno 155 puta na 93 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku MilanSM

@ MasterNeo

Cifra koju su spomenuo kao brzinu svetlosti je tačna (približno), samo su u pitanju km/s a ne km/h.

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Svetlosti sa Zemlje na Mesec stigne za 1.2 sekunde.gif
Viđeno:	20 puta
Veličina:	20,7 KB
ID:	11455
MilanSM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Testirajte, se ljudi !! [RHY] Kvizovi 26 1.9.2012 13:52
Avetinjski Grad i Zemlja Vukova Shlaymara Zanimljive Web lokacije 13 29.11.2009 20:48
Ljudi treba mi savet, imam 2 problema!!! (HD, DVD-RW problematični) Alex82 Kvarovi 10 6.11.2009 19:39
Altec ljudi Monk Psycho Kvarovi 7 16.4.2006 2:52

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:44.