Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Zanimljive Web lokacije

Zanimljive Web lokacije Lokacije na Mreži koje su vredne pažnje

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.9.2007, 20:45   #41
dark mesiah
Član
 
Član od: 11.12.2006.
Lokacija: Heaven and Hell
Poruke: 157
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 126 puta na 45 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku dark mesiah
Određen forumom Re: Zemlja bez ljudi!

Ma sve su to gluposti, najavljivali su "kraj sveta" 1999,2000,2007 a sad 2012. Po mom mishljenju sve je to propaganda da se ljudi uplashe i pomisle da ce kraj sveta pa ce poceti da troshe pare a kad troshe pare drzava dobija porez...dalje nemoram da vam pricam

Ono za pomeranje polova ce se kad tad desiti, ali sve sto ce se desiti je to da ce se zemlja okrenuti i evropa ili sev. amerika ce da dodje na sadasnje mesto severnog pola, to je sve, ali to se nece desiti u sledecih 100god sigurno.

Onaj deo za "prorocanstva" ne bih da komentarisem.
dark mesiah je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2007, 20:46   #42
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Zemlja bez ljudi!

niti ce biti trenutno...
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2007, 21:22   #43
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Arrow Re: Zemlja bez ljudi!

Citat:
che daboli guz kaže: Pregled poruke
Samo za vasu informaciju prije par mjeseci imali smo "bliski susret trece vrste"sa asteroidom velicine fudbalskog igralista koji je prosao blizu zemlje(preneto sa televizije (discovery)).Razlog zasto ga nisu mogli uociti na vrijeme je ,zato sto je dosao iz pravca sunca .Pa sateliti koji osmatraju "okolinu" su bili "zaslepljeni"(koji su u sustini malobrojni).A i kad bi uocili na vrijeme sumnjam da bi ista javili javnosti.Mene ipak samo ovo zanima zasto su 2 usa filma sa istom tematikom izasli skoro u isto vrijeme .Da budem veci baksuz radi se o Armagedon i Deep Impact(he he)?
I ja sam gledao istu emisiju na Discovery-ju u kojoj su govorili o tom asteroidu. Tacno je da je otkriven tek kada nam je bio u neposrednoj blizini i kada je prosisao pored nas. Isto tako je tacan podatak i da mali broj satelita "osluskuje" svemir u potrazi za mogucim pretnjama nasoj planeti, kazu nema se para. Negde sam procitao podatak da NASA dobija tek oko 10% novca potrebnog za izgradnju tzv. "sistema za rano upozoravanje" koji bi na vreme otkrio potencijalnu pretnju. Jedino mi nije jasno sta i kada je rano otkriju, da nece mozda da pomaknu Zemlju sa putanje potencijalnog ubice?
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2007, 21:49   #44
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Zemlja bez ljudi!

Jok, ima da lansiraju shatl sa posadom i ima da slete na asteroid i da izbuse rupu i ubace nuklearku i da ga onda raznesu... Pngadjate li odakle je ovo?
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2007, 22:04   #45
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Zemlja bez ljudi!

Ahahahahahaha! Bravo. Momentalno se ozarim uvek kada se samo setim provedenih trenutaka uz Armagedon, tako ganutljivo-retardastu glumu, kliše scenario i najtrulastiju priču u znamenitoj istoriji trulastih filmskih priča. Ma bre, I want my 150 minutes of life back.
Magneto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2007, 0:00   #46
Pelagijska Argosija
Veteran
 
Član od: 3.8.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 656
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 291 puta na 150 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pelagijska Argosija
Određen forumom Re: Zemlja bez ljudi!

Citat:
Magneto kaže: Pregled poruke
Ahahahahahaha! Bravo. Momentalno se ozarim uvek kada se samo setim provedenih trenutaka uz Armagedon, tako ganutljivo-retardastu glumu, kliše scenario i najtrulastiju priču u znamenitoj istoriji trulastih filmskih priča. Ma bre, I want my 150 minutes of life back.
Sta tek reci za Deep Impact?
Pelagijska Argosija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2007, 0:08   #47
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Zemlja bez ljudi!

Citat:
Pelagijska Argosija kaže: Pregled poruke
Sta tek reci za Deep Impact?
Mnogo manje gluposti u odnosu na Armagedon.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2007, 1:15   #48
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Zemlja bez ljudi!

Naprotiv, meni je Armageddon sasvim ok film. U odnosu na svakakve gluposti i retardirane filmove, on je jos i dobar...
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2007, 1:42   #49
daemon
Novi član
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zemlja bez ljudi!

Moja je ideja da posalju dva satla, jedan levo drugi desno od asteroida i da su satlovi spojeni izuzetno snaznom gumom. Asteroid onda uleti u gumu i biva ispaljen nazad odakle je dosao ... I zar Newton nije predvideo da ce kraj sveta biti 2060? Nostradamus valjda 3000 i neke...Nisu valjda svi u pravu...
daemon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2007, 2:09   #50
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Zemlja bez ljudi!

Ma svi oni lupaju gluposti o tome, i samo nagadjaju... Nikad se ne zna kad ce biti kraj. Mozda Rusi i Ameri zarate pa lansiraju 5k nuklearki medjusobno, i eto ti kraj, a to moze i sutra da bude. Mozda u laboratorijskim uslovima kreiraju virus koji ubija za 24h a ne stignu antidote tako brzo da naprave, i eto ga opet kraj... Ima hiljadu scenarija kraja sveta, i mozemo samo da nagadjamo, a to je bzvz.
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2007, 2:13   #51
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Zemlja bez ljudi!

Ma 2012 izbija treci svetski zbog resursa na severnom polu.

Poslednja ispravka: Nicolas (6.9.2007 u 2:31)
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2007, 11:07   #52
IYIARKO
Član
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 114
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 10 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Zemlja bez ljudi!

Citat:
A M G kaže: Pregled poruke
Zanimljiva teorija. Ko ce ga znati sta je tu prava istina. Jedino mi nije jasno zasto bi odabrali nasu planetu kada je ona nekada davno bila prilicno negostoljubivo mesto, zasto bi uopste poslali nesto ovde kada se znalo da su sanse za prezivljavanje gotovo ravne nuli uzimajuci u obzir uslove koji su tada vladali na Zemlji?
Sa tom teorijom ja bi dodao da smo sa marsa... ali gde su podatci i sve :S
Mozda je to samo ipak iluzija
IYIARKO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2007, 11:24   #53
iMa_NeKo_PljUgU
Veteran
 
Član od: 18.4.2006.
Lokacija: $question = ( to() ) ? be() : !be();
Poruke: 858
Zahvalnice: 922
Zahvaljeno 620 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku iMa_NeKo_PljUgU Slanje poruke preko Skypea korisniku iMa_NeKo_PljUgU
Određen forumom Re: Zemlja bez ljudi!

1.Neznam za vas, ali meni se chini da je veoma ostvariv scenario iz terminatora, ili pak matrixa (ogranichavam se na mashine, ne na matrix kao virtualnu realnost)...
2. Armagedonski udar nekog meteora, asteorida, komete... Why not... Dogadjalo se pre, dogadja se i sad (mislim na one manjih razmera koje neutralishe nasha atmosfera)...
3. Antihrist itd. ateista sam pa me ovo nedotiche
4. Nuklerana katastofa... Nije mi bash uverljivo.. Koliko god amerikanci bili glupi, chisto sumnjam da bi sve unishtili... Oni teze kontroli svega, a ako nas sve za*ebu... Nece moci da vladaju
5. A ono sto ce sigurno da se dogodi... Nasha draga zvezda ima da nas spali... A poshto smo mi, ljudska bica, tezili uvek ka "napretku" nacicemo do tad nachin da se spakujemo i zbrishemo u neki drugi kraj galaksije

Mogao o bih do sutra da pishem...
iMa_NeKo_PljUgU je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2007, 12:31   #54
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Zemlja bez ljudi!

Citat:
daemon kaže:
I zar Newton nije predvideo da ce kraj sveta biti 2060? Nostradamus valjda 3000 i neke...Nisu valjda svi u pravu...
Nostradamus je izmućkao sve što je predvideo. Svoje vizije je pisao pola na francuskom pola na latinskom. Još je neke zezancije radio da bi se zaštitio od spaljivanja na lomaču ili šta sve ne da mu urade kada se desi nešto što je on rekao. Kažu da su proročanstva tačna ali ipak ne mogu da provale koje su godine u pitanju. Znači da može da bude danas, sutra, za godinu - dve...

BTW, čitao sam u toj knjizi (skup više poznatih proroka) da će Albanci da osvoje skoro čitavu Evropu do 2020. i da će onda neki francuski princ ili šta je već (koji će se zvati Aleksandar ) da sve spasi i da ih protera do Azije. Ako se dobro sećam već su Albanci osvojili Balkan i deo Italije... Što je i donekle tačno.

Ček... U vezi čega je ova tema beše?
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2007, 12:45   #55
Kaiser Soze
Član
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: 524570
Poruke: 496
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 31 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Kaiser Soze
Određen forumom Re: Zemlja bez ljudi!

Citat:
iMa_NeKo_PljUgU kaže: Pregled poruke
3. Antihrist itd. ateista sam pa me ovo nedotiche
Hahahhahaha!

To je isto kao da si napisao.

Pljacka. Ja nisam kriminalac, sto da mene neko pljacka.

Da se covek zapita.

Mislim, ako dodje antihirst, i desi se sta se desi. Kako si ti zakljucio da ces ostati pod staklenim zvonom?
Kaiser Soze je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2007, 14:00   #56
iMa_NeKo_PljUgU
Veteran
 
Član od: 18.4.2006.
Lokacija: $question = ( to() ) ? be() : !be();
Poruke: 858
Zahvalnice: 922
Zahvaljeno 620 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku iMa_NeKo_PljUgU Slanje poruke preko Skypea korisniku iMa_NeKo_PljUgU
Određen forumom Re: Zemlja bez ljudi!

Citat:
Kaiser Soze kaže: Pregled poruke
Hahahhahaha!

To je isto kao da si napisao.

Pljacka. Ja nisam kriminalac, sto da mene neko pljacka.

Da se covek zapita.

Mislim, ako dodje antihirst, i desi se sta se desi. Kako si ti zakljucio da ces ostati pod staklenim zvonom?
Ne kazem ja da sam imun na antihrista (iako unosim dovoljno vitamina C)... Vec da neverujem u nikakav smak sveta koji ukljucuje religiju.... Drugim recima posto neverujem da ce se tako nesto dogoditi, zasto bi se opterecivao dotichnim sluchajem
P.S. Zasto bi se opterecivao bilo kojim...
iMa_NeKo_PljUgU je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2007, 15:10   #57
SavaMinic
Novi član
 
Član od: 22.12.2006.
Lokacija: https://sava.ninja
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Zemlja bez ljudi!

Ja sve to ovako vidim:




Ja mislim da se ciklus ponavljao beskonacno puta u proslosti, i ponavljace se beskonacno puta u buducnosti. Sve sto se desava sada (i kucanje ove poruke, i poraz kosarkasa itd. ) se desavalo u prethodnim ciklusima, a desavace se i u buducim ciklusima. Sve je odredjeno, tako da ustvari nema KRAJA, vec je to ustvari NOVI POCETAK.
Znaci, za****te kraj sveta,apokalipsu, antihrista i ostale gluposti. Uzivajte u zivotu, a ako vec bude kraja sveta, onda ce to sigurno biti trenutno da necemo ni primetiti.
SavaMinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2007, 15:15   #58
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Zemlja bez ljudi!

Kakav je to "novi početak" ako je sve isto kao pre? Čuo sam dosta puta tu teoriju, ali mi je lično potpuno besmislena. Čak i da postoje ti ciklusi, zbog čega bi bilo sve isto u sledećem ciklusu, a ne potpuno drugačije?
Na primer, u sledećem ciklusu Zvezda umulja jedan gol Rendžersu i prođemo na penale.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2007, 15:46   #59
SavaMinic
Novi član
 
Član od: 22.12.2006.
Lokacija: https://sava.ninja
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Zemlja bez ljudi!

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Kakav je to "novi početak" ako je sve isto kao pre? Čuo sam dosta puta tu teoriju, ali mi je lično potpuno besmislena. Čak i da postoje ti ciklusi, zbog čega bi bilo sve isto u sledećem ciklusu, a ne potpuno drugačije?
Na primer, u sledećem ciklusu Zvezda umulja jedan gol Rendžersu i prođemo na penale.
Po mom misljenju, ciklusi su jednaki jer se sve desava po zakonima fizike, hemije itd (tj. zakonima prirode). Npr. kad se sudare molekul hlora i molekul natrijuma, uvek nastane NaCl. Pa recimo u pocetku, trenutak pre velikog praska, kada je ceo svemir smanjen na najmanju mogucu velicinu imamo istu kolicinu materije i energije kao i kod maksimuma. Razlika je jedino u rasporedu materije i energije.
I u tom pocetnom trenutku desi se prva reakcija izmedju dve cestice, pa onda druga, treca itd. To dovodi do formiranja atoma, molekula itd. ISTE sile koje su delovale u prethodnom ciklusu, deluju i u ovom, i nastaju ISTE cestice. Sve pocinje ispocetka.
Jer da se ne desava sve identicno, onda ni sam ciklus ne bi trajao isto vremena, pa ne bi ni bio ciklus, vec samo prava linija. Ne bi bilo ciklicnih ponavljanja, pa bi i ova teorija bila apsurdna.
Naravno, ovo je samo obicno razmisljanje, ili filozofiranje, jer je prakticno nedokazivo.
SavaMinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2007, 15:48   #60
Pelagijska Argosija
Veteran
 
Član od: 3.8.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 656
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 291 puta na 150 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pelagijska Argosija
Određen forumom Re: Zemlja bez ljudi!

Mi u stvari ne znamo ni da li se u svakom ciklusu uvek sve ponavljalo, kao sto ne znamo ni da li postoje takvi ciklusi...
Povodom ovih prica o smaku sveta i ciklusima koji se ponavljaju, setio sam se jednog dela Zila Verna u kome na Zemlju pada asteroid u tacnim vremenskim razmacima (svakih par hiljada godina), ali to niko ne zna vec jedan covek razvija teoriju o tome... Jel zna neko o kom delu je rec?
Pelagijska Argosija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Testirajte, se ljudi !! [RHY] Kvizovi 26 1.9.2012 13:52
Avetinjski Grad i Zemlja Vukova Shlaymara Zanimljive Web lokacije 13 29.11.2009 20:48
Ljudi treba mi savet, imam 2 problema!!! (HD, DVD-RW problematični) Alex82 Kvarovi 10 6.11.2009 19:39
Altec ljudi Monk Psycho Kvarovi 7 16.4.2006 2:52


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:43.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com