Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Zaštita
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Zaštita Virusi, anti-virus programi, firewall...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.7.2007, 17:17   #1
Jenkiduduldu
Član
 
Član od: 9.4.2007.
Lokacija: Somwhere, over the rainbow...
Poruke: 337
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 19 puta na 14 poruka
Određen forumom AVG ANtivirus & Anti-Spyware Updates

Da li je moguce, i kako, downloadovati Update-ove za ove programe (kuci imam oba instalirana), i kasnije ih preneti na drugi racunar? Znam da AVG Antivirus ima opciju update from Folder. Da li bi neko mogao detaljno objasniti? Hvala.
Jenkiduduldu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2007, 19:31   #2
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: AVG ANtivirus & Anti-Spyware Updates

AVG se apdejtuje tako što ga pokreneš, klikneš desni klik na njegovu ikonu u treju (donji desni ugao ekrana, na taskbaru) i izabereš opciju "Check for Updates" (podrazumeva se da si "onlajn").
Dobićeš prozor u kome piše "AVG Update File Download" i program će se spojiti sa serverom u Českoj i odatle preuzeti informacije o najnovijim apdejt fajlovima. Dobićeš listu mogućih dodataka, obično dve grupe: Priority update i Recommended update. Obavezno izaberi "Priority update" - to su ti najnovije definicije virusa i dopune AVGovih sistemskih fajlova i program će to skinuti sa neta [zavisno od toga koliko je prošlo od zadnjeg skidanja definicija, velićina onog što treba skinuti se kreće od stotinak Kb do par MB (ako nisi skidao ništa nekoliko nedelja)].
Kad završi skidanje potrebnih fajlova, AVG će automatski pokrenuti postupak osvežavanja, pojaviće se prozor u kome možeš da pratiš koje komponente su ažurirane, i, kada sve bude gotovo, iskočiće novi prozor koji će te obavestiti da je sve dobro prošlo. Taj zadnji prozor automatski nestaje posle 30 sek, ako ne pritisneš prethodno OK.
To je to.
Ovo je postupak ako definicije virusa skidaš sa Interneta. U slučaju da ih imaš na hard disku (ili ih tamo prebaciš sa nekog CDa), onda otvoriš tzv. AVG Control Center i klikneš na Update Manager. U donjem desnom uglu prozora klikni na dugme Properties i vidi da li ti je polje ispred teksta Do not ask for the update source čekirano. Ako jeste, obriši štriklir iz polja i onda će te AVG kada pokreneš postupak za update pitati odakle hoćeš da uzmeš definicije. Kod mene je podešeno na Internet, a ti izaberi opciju Folder, pa lepo nađi (kao u Windows Exploreru) gde su ti smeštene definicije virusa na drajvu/gde si ih smestio ako si ih skinuo sa neta ili odnekud drugde prekopirao. Kad AVGu pokažeš gde su, postupak se nastavlja (pretpostavljam, nisam to radio) kao i kad apdejtuješ sa neta.

Uf. Najbolje probaj sam, pa ako ti nešto ne bude jasno - piši.

P.S. AVGov Anti-Spyware (je l' se tako piše?) nemam, ali je postupak sigurno analogan, da ne kažem isti.

Poslednja ispravka: zoran845 (14.7.2007 u 20:08)
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
nikola87 (6.9.2007), pneco (24.3.2012)
Stara 15.7.2007, 4:16   #3
Jenkiduduldu
Član
 
Član od: 9.4.2007.
Lokacija: Somwhere, over the rainbow...
Poruke: 337
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 19 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: AVG ANtivirus & Anti-Spyware Updates

Zorance hvala na izlisnom odgovoru, ali to nije onaj koji sam trazio.
Naime, nije mi problem da update-ujem AVG (to znam uradio sam to jedno 1000 puta u proteklih par meseci) vec kako da skinem najnoviji 'virus database update', i onda ga prenesem u obliku fajla na drugi racunar i tamo uploadujem iz folder-a. A sto se Spyware-a tice nije isti, on cak i ne nudi opcije odakle skidati (internet ili folder), vec se automatski konektuje na server. Hvala u svakom slucaju.
Jenkiduduldu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2007, 10:43   #4
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: AVG ANtivirus & Anti-Spyware Updates

1. Kako skinuti virusne definicije za AVG (kao fajlove) sa Interneta

Možda je najbolje da odeš na AVGov sajt i pogledaš ovo. Sad sam tek video da Grisoft ima poseban sajt za besplatnu verziju programa (Free Edition), i on je ovde. Najnovije definicije skini sa ove strane.
Dalje ne znam, ali evo ti mog saveta: kad skineš definicije, "naredi" AVGu da traži Folder sa njima onako kako sam ti već opisao - dalje će verovatno znati sam program.

Naglasio sam da ja ovako "ručno" definicije virusa nisam skidao.

2. Kako naterati AVG da ne ide na Internet po update, nego da traži fajl sa definicijama virusa u folderu koji sam odrediš

Nisi pažljivo čitao šta sam napisao.

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Ovo je postupak ako definicije virusa skidaš sa Interneta. U slučaju da ih imaš na hard disku (ili ih tamo prebaciš sa nekog CDa), onda otvoriš tzv. AVG Control Center i klikneš na Update Manager. U donjem desnom uglu prozora klikni na dugme Properties i vidi da li ti je polje ispred teksta Do not ask for the update source čekirano. Ako jeste, obriši štriklir iz polja i onda će te AVG kada pokreneš postupak za update pitati odakle hoćeš da uzmeš definicije. Kod mene je podešeno na Internet, a ti izaberi opciju Folder, pa lepo nađi (kao u Windows Exploreru) gde su ti smeštene definicije virusa na drajvu/gde si ih smestio ako si ih skinuo sa neta ili odnekud drugde prekopirao. Kad AVGu pokažeš gde su, postupak se nastavlja (pretpostavljam, nisam to radio) kao i kad apdejtuješ sa neta.
Nadam se da sam sada bio malo korisniji. Izvini što sam ti detaljno opisao apdejt sa Neta, koji ti nije trebao. Poslužiće nekom drugom u svakom slučaju.

Poslednja ispravka: zoran845 (15.7.2007 u 11:15)
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2007, 15:43   #5
Jenkiduduldu
Član
 
Član od: 9.4.2007.
Lokacija: Somwhere, over the rainbow...
Poruke: 337
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 19 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: AVG ANtivirus & Anti-Spyware Updates

Nema problema. Hvala.
Jenkiduduldu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2007, 10:46   #6
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: AVG ANtivirus & Anti-Spyware Updates

A da li postoji mogucnost da definicije koje sam instalirao na jedan komp, izvucem iz njega(kopiram ili sta god) i da ih stavim na flash memoriju i da ih prenesem na drudi komp.
Ovo pitam jer mi je jedan komp na kablovskom a drugi na dial up pa me mrzi da stalno onoliko dugo cekam.

Isto me zanima i za program Spybot
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2007, 11:15   #7
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: AVG ANtivirus & Anti-Spyware Updates

Mogućnost postoji, ali ja to nisam probao. Vidi one linkove koje sam ranije dao u postu #4 i malo eksperimentiši. Kad skineš fajl sa definicijama (kažem da nisam to radio, pa ne znam kog je formata, verovatno neki .zip), prebaci ga na fleš memoriju, sa fleša u drugi PC, negde na hard, i postupi po ovome:

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
U slučaju da ih imaš na hard disku (ili ih tamo prebaciš sa nekog CDa), onda otvoriš tzv. AVG Control Center i klikneš na Update Manager. U donjem desnom uglu prozora klikni na dugme Properties i vidi da li ti je polje ispred teksta Do not ask for the update source čekirano. Ako jeste, obriši štriklir iz polja i onda će te AVG kada pokreneš postupak za update pitati odakle hoćeš da uzmeš definicije. Kod mene je podešeno na Internet, a ti izaberi opciju Folder, pa lepo nađi (kao u Windows Exploreru) gde su ti smeštene definicije virusa na drajvu/gde si ih smestio ako si ih skinuo sa neta ili odnekud drugde prekopirao. Kad AVGu pokažeš gde su, postupak se nastavlja (pretpostavljam, nisam to radio) kao i kad apdejtuješ sa neta.
Javi kako je ispalo, valjaće drugima.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2007, 11:24   #8
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: AVG ANtivirus & Anti-Spyware Updates

ne ,ne nisi me razumeo..necu ja da skidam taj fajl sa interneta nego npr ja downloudujem sa neta definicije(na standardni nacin), e sad one se valjda negde sejvuju u c:\program files\ AVG. Mene zanima gde se nalazi na hdd-u taj fajl sa definicijama(naravno ako postoji) i da li ja mogu da ga prekopiram na fles memoriju i samo iskopiram na drugi komp u isti taj folder.
Ili da li mogu da uzmem te definicije sa mog kompa i onda ih sa flesa updejtujem na drugi komp.

nadam se da je sad malo jasnije, mada je i dalje konfuzno..
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2007, 11:38   #9
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: AVG ANtivirus & Anti-Spyware Updates

Citat:
nikola87 kaže: Pregled poruke
Mene zanima gde se nalazi na hdd-u taj fajl sa definicijama(naravno ako postoji) i da li ja mogu da ga prekopiram na fles memoriju i samo iskopiram na drugi komp u isti taj folder.
Problem je u tome što kad AVG "apdejtuješ" sa Interneta (automatski), on skine šta mu treba, smesti to u neki privremeni folder, uradi šta i kako treba, a onda ono što je sam preuzeo sa neta OBRIŠE, tako da nećeš naći fajl koji ti treba da bi nove definicije preneo na drugi kompjuter.

Možeš 1) da skineš "ručno" definicije sa neta preko bržeg kompa, pa da ih onda (isto ručno) kako sam malopre rekao instaliraš na oba, ili 2) da na bržem apdejt radiš automatski (kako AVG, valjda ne bez razloga) preporučuje, a da potom skineš taj neki .zip za drugi komp, prebaciš ga fleškom i tamo uradiš ručni apdejt.

Još jednom se izvinjavam što pišem napamet, ali ja bih tako nekako uradio.

Ako AVG ipak ostavlja neki fajl koji sam skida sa neta pri apdejtu, jedini način da ga nađeš (koji mi pada na pamet) je da nekako zabeležiš stanje u folderu (gde si ga instalirao) pre i posle automatskog apdejta, pa ako se kao razlika javlja neki fajl - to je ono što (možda, ali sumnjam) može da ti posluži i što treba da preneseš na drugi komp i uradiš ručni apdejt.

Poslednja ispravka: zoran845 (6.9.2007 u 11:46)
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
nikola87 (6.9.2007)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kaspersky Anti virus potrebno objasnjenje? Captain Jack Sparrow Zaštita 6 26.6.2007 12:00
System volume information... Ili samo kuca za spyware i viruse?! polarnimeda Operativni sistemi 3 23.12.2006 0:17
Preci na drugi antivirus ili ne...??? A M G Zaštita 16 17.8.2006 0:32
Spyware Infection! phoenix[illusion] Kvarovi 9 27.2.2006 13:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com