Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.8.2017, 20:16   #141
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: (HD)TV za vašu konzolu?

Citat:
C64freak kaže: Pregled poruke
Sto se bre svi palite na taj u*rani 4K kad nema nista u 4K tj 99.9% je 1080p ,nit imate igre nit filmove nit tv kanale....
Streaming servisi (Netflix, Amazon itd.) itekako nude 4K sadržaj. YouTube, Vimeo i slični servisi isto imaju ogromnu količinu 4K materijala. Gomila filmova dolaze na fizičkim diskovima u UHD formatu. Dakle, sadržaja ima.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2017, 20:22   #142
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: (HD)TV za vašu konzolu?

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Streaming servisi (Netflix, Amazon itd.) itekako nude 4K sadržaj. YouTube, Vimeo i slični servisi isto imaju ogromnu količinu 4K materijala. Gomila filmova dolaze na fizičkim diskovima u UHD formatu. Dakle, sadržaja ima.
Taj Netflix i Amazon 4K je mnogo bitan pogotovu verzija u Srbiji koja ima manju kolekciju od moje , a tek YouTube msm stvarno mi je MUST da gledam review u 4K...
Filmova ima mizerija malo i to sto ima je moderno smece koje pogledas jedanput i nikad vise,kad pominjem 4K i video to se valjda zna na sta se odnosi a odnosi se na klasike bilo da je film il serija

Sent from my Samsung Galaxy J7 (2016) using Tapatalk
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2017, 21:05   #143
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: (HD)TV za vašu konzolu?

Citat:
C64freak kaže: Pregled poruke
Taj Netflix i Amazon 4K je mnogo bitan pogotovu verzija u Srbiji koja ima manju kolekciju od moje , a tek YouTube msm stvarno mi je MUST da gledam review u 4K...
Filmova ima mizerija malo i to sto ima je moderno smece koje pogledas jedanput i nikad vise,kad pominjem 4K i video to se valjda zna na sta se odnosi a odnosi se na klasike bilo da je film il serija
Srbija nije centar sveta pa da se tehnologija ograničava time šta je njoj bitno.

Od starijeg sadržaja koji je sniman u nižoj rezoluciji ne možeš da očekuješ 4K osim ako se ne uspcale-uju, čime bi ono "4K" poptuno izgubilo smisao.

Spisak 4K naslova samo na Netflixu.

Ukusi su različiti ali 4K sadržaja definitivno ima i biće ga sve više.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2017, 21:25   #144
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: (HD)TV za vašu konzolu?

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Srbija nije centar sveta pa da se tehnologija ograničava time šta je njoj bitno.

Od starijeg sadržaja koji je sniman u nižoj rezoluciji ne možeš da očekuješ 4K osim ako se ne uspcale-uju, čime bi ono "4K" poptuno izgubilo smisao.

Spisak 4K naslova samo na Netflixu.

Ukusi su različiti ali 4K sadržaja definitivno ima i biće ga sve više.
Srbija nije centar sveta to je ocigledno ali Srbija jeste drzava u kojoj nazalost zivimo i ako taj servis nema kvalitetan sadrzaj onda je problem jer sta mi vredi sta imaju za recimo americko trziste kad ja to ovde ne mogu da gledam?

Naravno da nema starijeg sadrzaja,poenta je da novog ima malo i to sto ima je uzas a za servise tipa YouTube i slicno mi je 1k ili 4k totalno nebitno jer je materijal takve prirode osim ako naravno ozbiljno gurnu YT tv sto bog te pitaj dal ce i kad ce biti



Sent from my Samsung Galaxy J7 (2016) using Tapatalk
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2017, 21:33   #145
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: (HD)TV za vašu konzolu?

Citat:
C64freak kaže: Pregled poruke
jer sta mi vredi sta imaju za recimo americko trziste kad ja to ovde ne mogu da gledam?
Ti se nisi žalio na dostupnost naslova nego na smisao 4K formata.

A što se dostupnosti tiče ne krivi Netflix već vlasnike prava i distributere zbog kojih je Netflix i počeo da radi soptvenu produkciju. Sve što je obeleženo kao "Netflix original" je dostupno u celom svetu i na bar pet-šest jezika.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2017, 21:35   #146
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: (HD)TV za vašu konzolu?

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Ti se nisi žalio na dostupnost naslova nego na smisao 4K formata.

A što se dostupnosti tiče ne krivi Netflix već vlasnike prava i distributere zbog kojih je Netflix i počeo da radi soptvenu produkciju. Sve što je obeleženo kao "Netflix original" je dostupno u celom svetu i na bar pet-šest jezika.
Naravno zalio sam se na dostupnost to se valjda podrazumeva

Kad budem usao u prodavnicu i video rafove pune UHD filmova ,kad mi online streaming servisi budu nudili boga oca UHD naslova uzecu 4K tv sutradan

Sent from my Samsung Galaxy J7 (2016) using Tapatalk
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2017, 10:22   #147
poeta
Član
 
Član od: 6.9.2015.
Poruke: 181
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 13 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: (HD)TV za vašu konzolu?

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
To usporavanje je input lag. Da li si aktivirao game mod? Ne znam kako to konkretno ide za LG jer koristim Samsung ali ga ima svaki TV i da bi bio najmanji mogući lag uvek treba da se uključi game mod koji isključuje dosta tog procesiranja.

U suštini to nema previše veze sa 4K, i moj FHD ima osetan input lag pa igram na monitoru uvek dok tri puta veći TV stoji isključen pored.
nisam našao game mod u opcijama, samo game za izbor prikaza slike, gde su one opcije cinema, standard, picture itd... ali mislim da se tu samo osvetljenje ekrana, kontrast i slični parametri razlikuju.

ono što sam primetio je da prilikom igranja last of us mp na ps3 na ovom 4k 55inča, pri žešćoj makljaži i sprintu kao da fps povremeno malo opadne u odnosu na moje iskustvo igranja na hd samsungu 40inča gde je letelo.

našao sam podatak da hdmi kabl koji je 1.4 standard ograničava 30pfs na 4k, nije to rešenje ali planiram da probam 2.0 hdmi kabl koji omogućava 60fps na 4k.
najsrećniji bih bio da mogu da isključim 4k upscaling i da tv prikazuje igru u hd rezoluciji, ne mogu da verujem da tu opciju nisu omogućili.

a probaću i preko onog av kabla koji originalno dolazi uz konzolu, da povežem tv da vidim kako će se ponašati mp.
poeta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2017, 17:24   #148
poeta
Član
 
Član od: 6.9.2015.
Poruke: 181
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 13 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: (HD)TV za vašu konzolu?

update:
nakon što sam podesio prikaz na game i pogasio sve fensi opcije koje sliku čine oštrijom dobio sam onu brzinu fps koju sam imao na ranijem hd 40 inča tv-u last of us multiplejeru. ( u ostalim igrama nisam primetio razliku u fps između dva tv-a)

dakle, 4k prikaz ozbiljno jede resurse i igre čini sporijim a kvalitet slike nije puno bolji.
rekao bih da je hd tv od oko 40 inča sasvim dovoljan za manje sobe i bolji izbor za gejming. na toj veličini ekrana pri normalnoj udaljenosti nećete primetiti neku razliku u oštrini između 4k i hd. čak je možda i 55 tv ok sa hd rezolucijom ako se ne sedi mnogo blizu, a i ne možeš da sediš mnogo blizu jer onda nećeš videti ceo ekran

ono što 4k pruža za sada su oni video snimci prirode na yt, gde deluje kao fotografija u visokoj rezoluciji, čak i kad se jako blizu priđe
poeta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2017, 19:21   #149
MitraljezaC
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.831
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 458 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: (HD)TV za vašu konzolu?

Ja sam sa Sony Braviom KDL 40WD655 super zadovoljan.

Izbacio monitor i zvucnike i PC i PS4 vezao na TV, sa sve mini linijom. Za mene pun pogodak.

Tv je smart ali jedino nije android pa ima manje funkcija i programa za download.Ali Youtube i Netflix je tu fabricki sto je i sasvim dovoljeno.

Sam se povezao sa PS4 pa tako PS4 mogu da saltam za TV daljincem i ima taj neki procesor za peglanje piksela i poboljsanje slike kao i automatski detektuje sta se gleda ili radi pa menja modove (do sada nije omasio ni jednom).
MitraljezaC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2017, 9:00   #150
poeta
Član
 
Član od: 6.9.2015.
Poruke: 181
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 13 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: (HD)TV za vašu konzolu?

ako si izbacio monitor, nameće se pitanje sa koje daljine od tv-a npr čitaš ovaj forum?
i ja se razmišljam da pređem na tv umesto monitora
poeta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2017, 9:41   #151
MitraljezaC
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.831
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 458 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: (HD)TV za vašu konzolu?

Sa daljine metar i po, dva blize moze na samo neke trenutke.

Obavezno bezicni mis i tastatura.
MitraljezaC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2017, 16:41   #152
poeta
Član
 
Član od: 6.9.2015.
Poruke: 181
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 13 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: (HD)TV za vašu konzolu?

hdr prikaz me više ne zeza, mp last of us 4k sa hdr radi glatko nakon najnovijeg update tv
ali sam update odradio preko usb.
vidim da je na tv bila verzija softvera 30.70, novu verziju tv nije nalazio sam, a na uk lg sajtu vidim postoji verzija 31 i nju sam skinem i instaliram.
čudi me da sam tv nije preko neta nalazio taj najnoviji update, nego je zadnje skinuo bio ovu 30.70.
tako da moja preporuka za vlasnike lg, posetite uk podršku vašeg modela tv-a i skinite sami najnoviji softver za bolje performanse
poeta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2017, 13:14   #153
djuras
Član
 
Član od: 16.8.2006.
Poruke: 255
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 65 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: (HD)TV za vašu konzolu?

razmisljao sam dugo da li da pljusnem 1k+ sada na pravi 10bit HDR...i ipak odlucio da sacekam neko vreme za to...a u medjuvremenu pazarim neki entry level 4k

dakle dajte neku preporuku za 49" 4k za 500-600e
preferiram LG
djuras je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2017, 22:00   #154
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: (HD)TV za vašu konzolu?

Xiamo, a pogotovo LeEco imaju neverovatno dobre televizore po 400-500 dolara. Kada sam bio u Nemackoj u gostima licno sam ih video i rado bi sebi uzeo jedan da imam para. Jedino je steta sto ih kod nas nema (barem ih ja nisam vidjao ni po prodavnicama, a ni po oglasima). Ali cu definitivno uzeti jedana za Xbox kada budem bio u prilici. Po meni mnogo vise nude od ovih zvucnijih imena.
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2017, 21:06   #155
besantesteras
Član
 
Član od: 24.1.2017.
Poruke: 50
Zahvalnice: 143
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: (HD)TV za vašu konzolu?

Citat:
C64freak kaže: Pregled poruke
Sto se bre svi palite na taj u*rani 4K kad nema nista u 4K tj 99.9% je 1080p ,nit imate igre nit filmove nit tv kanale....kupis 1080p tv i za 10-15 godina kad 4K (ako i tad) ces sve jedno morati da kupujes opet nov tv jer je sve nekvalitetno, nema vise stvari kao ranije Blaupunkt,Grunding koje jesu kostale ali su i trajale


Sent from my Samsung Galaxy Note 7 (2017) using Tapatalk
I ja bacih ogromne pare da bih imao 4K TV sa HDR-10 bitnim panelom, jelte.. pošto već imam PS4pro pa da sve to bude u full-u, uleteo u bespotreban dug a 'stari' TV mi je sasvim odlično šljakao i znam da je bio Boga Oca skup ali ga nisam ja plaćao nego moji (u pitanju je Samsung UE55F6400) , ali kupovinom LG 55SJ810V, osim svežije slike, bržeg odziva i boljih boja, posebno crne boje i nekih nijansi, mislim da sam bespotrebno bacio novac, osim ukoliko PS5 izađe do kraja sledeće godine, u šta čisto sumnjam, ali danas je sve moguće, jer bio to bilo totalno nefer prema svim kupcima PS4pro konzole, pre će biti da izbace poput XXX noviju i svežiju refresh generaciju PS4 konzole, kao middle gen konzolu. Plašim se da sam to uradio i kada sam pre mesec dana kupio PS VR set na kom sam zaigrao RESI7 ali su bile one nenormalne vrućine i ne može se u tim uslovima igrati VR. Malo toga o samom PSVR piše na našim forumima, barem ja ne nađoh i ako ima neka tema na forumu o PS VR može li neko, please link? Zadužih se puno i svi to hvale na YT i obećavaju nove igre i predefinisanje nekih starih hitova, poput Fallout 4, za sada je samo tu RESI7, Batman Arkam, Robinson Journey, Farpoint sa odličnim VR kontrolerom i urnebesnom cenom i nove Paranormal activity, Arizona zombie(tako nešto, gde mi je grafika u video tutorijalu i svim snimcima bljak a ošta kao puna eksluziva...skoro ... Ali ja strpljivo čekam da završim RESI7 koji je sasvim odličan i nemam nikakvih motion sick problema, i sem toga dobar je i za gledanje filmova u boljim formatima, jer staviš VR set na glavu i legneš, namestiš vidno polje i veličinu ekrana u željenom pravcu i 3D sluške, ugođaj je jedinstven ali da li je vredan 60K?
Izvinite na off topic-u ali nema teme o ovoj 'stvarčici' a ja kao novajlija nisam baš vičan otvaranju novih tema...
besantesteras je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku besantesteras na korisnoj poruci:
nameless1 (17.9.2017)
Stara 15.9.2017, 22:50   #156
poeta
Član
 
Član od: 6.9.2015.
Poruke: 181
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 13 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: (HD)TV za vašu konzolu?

da, i ja sam došao do zaključka da sam kupovinom 4k tv bacio pare, upecali smo se bezveze na marketinške fore. s tom razlikom što sam ja ostao bez tv-a jer sam stari dao majci nakon što se njen mali tv pokvario. pa rekoh, ajde ako kupujem neka bude 4k.

4k rezolucija i hdr su najveće prevare u istoriji gejminga, po mom skromnom mišljenju.
paradoksalno je što kada igram nba live 18, namerno obaram rezoluciju na 720p, kako bih dobio blur igrača jer mi tako izgleda kao tv prenos, a mislim i da je veći fps. u last of us mp takođe imam utisak da je fps malo veći kad oborim rezoluciju. kod ostalih igara nisam primetio razliku.

ne razumem u čemu je fora sa potenciranjem te 4k oštrine grafike ako već nema fotorealizma. naše oči postavljaju granicu, full hd je sasvim dovoljan. ali poenta je da se ovce šišaju.
poeta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku poeta na korisnoj poruci:
C64freak (8.6.2018), filpan (13.10.2018), nameless1 (17.9.2017)
Stara 17.9.2017, 20:31   #157
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: (HD)TV za vašu konzolu?

Tek da ne pričamo o tome da uz 4K na konzolama ide i 30fps-a, dok na pro-u često postoji opcija da se igra u full hd-u i 60 fps-a (npr. Nioh), što je daleko bolja opcija. Eto, meni je 60fps-a važnije od nekog kvazi 4K-a i HDR-a koji donosi input lag uz minimalno poboljšanje slike.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
C64freak (8.6.2018)
Stara 6.1.2018, 20:44   #158
Dule93
Novi član
 
Član od: 10.11.2012.
Poruke: 21
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: (HD)TV za vašu konzolu?

http://www.winwin.rs/televizor-tv-49...2-6824006.html

Kupio sam ovaj ali su mi boje na Soniju mnogo loše, sve je nekako zamućeno, boje nisu čiste, katastrofa. Probao sam sva podešavanja i ništa ne pomaže.

Jel ima neki bolji od ovog za iste ili malo više para? Uzeo bih u obzir i da odem do Mađarske ukoliko se isplati.
Dule93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2018, 21:48   #159
Miodrag Stankovic
Banned
 
Član od: 20.5.2018.
Lokacija: Beograd/Voždovac
Poruke: 142
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 25 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: (HD)TV za vašu konzolu?

Nadam se da je prava tema,ljudi,meni treba pomoć!
Već par nedelja razmišljam da li uzeti PS4 (jeftinije nego nova konfa),ali ajde reko prvo da se posavetujem ovde,da li mi je TV uopšte kompatibilan?
Ono što sam saznao jeste da je marke Toshiba iz 2012 i da ima dva HDMI ulaza.Jedan je iskorišćen za D3 box za gledanje TV-a a drugi je prazan.Naravno,razmišljam o "Slim" verziji jer nije 4K TV.Mada jeste HD (reko bih pošto ima HD kanale )
Ako bilo ko može da me uputi,da kaže da li je kompatibilan,da se ne zalećem.Pomislio sam da nije jer je iz 2012 a PS4 izašao 2013 ali svakako bolje da se posavetujem.
Hvala unapred.
Miodrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2018, 22:51   #160
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom (HD)TV za vašu konzolu?

Može naravno čim ima HDMI.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Miodrag Stankovic (13.10.2018)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
hdtv, konzola

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
HDTV i .mkv file McNAIR Video/TV softver 366 9.5.2018 15:09
HRT emituje eksperimentalno HDTV... a RTS...? oluja Video/TV softver 104 9.9.2009 20:32
HDTV kod nas oluja Video/TV softver 51 10.2.2009 22:44
Kvalitet slike na HDTV televizorima i povezivanje na kablovsku FilipZivkovic Video/TV softver 10 4.2.2008 23:14
Microsoft pravi portabl konzolu... chris Konzole 4 13.5.2007 20:50


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com