Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre

Mrežne igre Multi-player igre

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.4.2020, 12:43   #21
OgnjenM
Član
 
Član od: 16.1.2010.
Lokacija: https://www.ognjenmarceta.com/
Poruke: 271
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 51 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Valorant by Riot Games

Pomaze, ali ne rijesava problem. Kao i kernel, kao i hardware ban. Sve se to moze zaobici.

Postoji cheat koji se zove Hydra to je ML takodje. Kolega koji je radio samnom u prethodnoj fiirmi inace ML inzenjer mi je pokazao ovaj cheat. Moze se koristiti za bilo koji FPS. Tako da svaki lonac ima svoj poklopac, ili ti reverse engineering


U finalu, koju posluku porati
OgnjenM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2020, 18:43   #22
darkowozzd
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2013.
Poruke: 2.579
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 236 puta na 193 poruka
Određen forumom Re: Valorant by Riot Games

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Meni je čudno da se i dan danas igra CSGO i slično smeće pored svih ostalih MP igara na tržištu... Čak i Overwatch meni koji ga ne igram kao MP igra ima više smisla od CS-a. Kako je ta igra opstala a Unreal i Quake izumrli nikad mi neće biti jasno. CS je vreme odavno trebalo da pregazi - Siege je bio evolucija CS-a koja je trebalo da se desi odavno. Čak i ovaj Valorant deluje 3x zanimljivije od CSGO u jednom klipu od 3 minuta.
overwatch propada sve vise i vise jer bukvalno zavisis od svog tima, nista skoro ne mozes da uradis solo bez ultija.

CS je popularan zato sto je Čist i lak za razumeti. raw skill, nije popunjen raznoraznim mehanikama , healovima, turretima , skillshotovima i slicno. Udjes , pucas, dominiras ili budeš izdominiran.

jedan od razloga zasto su unreal and quake izumrli je zato sto je bio absolutni free for all, najbolji pro je mogao da ide protiv nekog ko prvi put igra FPS igru. Jednostavno je nemoguce uci u igru, i ostali su samo bolji igraci da igraju, i onda i oni presli na druge igre. (naravno ima jos razloga al ovo je jedan od glavnih)

CS je osnova taktickih shootera, r6 je izasao, i bio igran, i jos uvek je igran, ali razlozi zasto nije neverovatno popularan je opet komplikovanost, + cena ... igra ima razlicite likove, i mehanike koje se ne svode samo na "postavi bombu i ubi neprijatelje" , a cinjenica da nije free to play ili 5-10$ smeta popularnosti u siroj masi.
isto tako i za overwatch, pogledaj koliko igraca ima Paladins na steamu? garantujem ti da bar pola igra samo zato sto je free to play.
klinci i Džabalebaroši bez para (kao ja ) neverovatno doprinose popularnosti igre.
darkowozzd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2020, 19:36   #23
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Valorant by Riot Games

Za mene jedini sistem koji ima smisla je zaposliti ljude, kao što su moderatori na forumu.

Jedan na nekoliko servera. A ako se uključi najosnovniji automatizovani sistem, ili prijavljivanje od strane igrača + analiza automatizovana, može i 1 moderator na 50 servera. Jer bilo ko, ko i najmanje razume igru može da uđe u partiju, i posle 2-3 minuta gledanja kroz oči onoga za koga se sumlja da je čiter vidi da li je ili ne.

Tačno, oni koji koriste neke minimalističke čiteve koji nisu očigledni ne bi bili otkriveni, a možda i uopšte, ali relano, zbog takvih niko nije napustio partiju. Ovi što imaju wallhack se "provale" i bez gledanja kroz njihove oči, oni što pucaju iz baze i pobiju ceo protivnički tim to nema potrebe ni komentarisati, ban posle 3 sekunde.

Oni sa drugim vrstama čitova... to je već ređe i manje i pravi problem. Svaki server/partija bi bio očišćen posle samo par minuta a ne kao sada kad čiteri igraju satima i samo idu od servera do servera u upropaste svaku partiju.

Ja bih lično radio to i free.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2020, 22:27   #24
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Valorant by Riot Games

Na EU serverima u poslednje dve nedelje sam bar 10x naleteo na istog lika sa aimbotom. Redovno te ubije kroz pod, kroz soft zid, kroz bilo sta sto je moguce wallbangovati. Klipovan je milion puta i poslat Ubisoft supportu. I dalje nije banovan.

Danas sam banovan ja na 24H jer sam 2x u nizu napustio meceve gde sam imao aimlockera u protivnickom timu, ne znajuci da su uveli eskalirajuce sankcije.

Raspalim hakerima od srca zelim sve najgore. I zabole me sto je “samo igra”. Sto se mene tice, moze sve da ih pregazi autobus.

Valorant sa OHK mehanikom ce takodje biti raj za *****.


Sent from my iPhone using Tapatalk
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2020, 23:37   #25
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Valorant by Riot Games

Valorant Beginners Tips, Tricks and Secrets

https://www.youtube.com/watch?v=qoyJfudrOl4
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2020, 0:14   #26
darkowozzd
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2013.
Poruke: 2.579
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 236 puta na 193 poruka
Određen forumom Re: Valorant by Riot Games

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
Za mene jedini sistem koji ima smisla je zaposliti ljude, kao što su moderatori na forumu.

Jedan na nekoliko servera. A ako se uključi najosnovniji automatizovani sistem, ili prijavljivanje od strane igrača + analiza automatizovana, može i 1 moderator na 50 servera. Jer bilo ko, ko i najmanje razume igru može da uđe u partiju, i posle 2-3 minuta gledanja kroz oči onoga za koga se sumlja da je čiter vidi da li je ili ne.

Tačno, oni koji koriste neke minimalističke čiteve koji nisu očigledni ne bi bili otkriveni, a možda i uopšte, ali relano, zbog takvih niko nije napustio partiju. Ovi što imaju wallhack se "provale" i bez gledanja kroz njihove oči, oni što pucaju iz baze i pobiju ceo protivnički tim to nema potrebe ni komentarisati, ban posle 3 sekunde.

Oni sa drugim vrstama čitova... to je već ređe i manje i pravi problem. Svaki server/partija bi bio očišćen posle samo par minuta a ne kao sada kad čiteri igraju satima i samo idu od servera do servera u upropaste svaku partiju.

Ja bih lično radio to i free.
to ne pomaze odmah.
ne znam dal si video ovaj njihov anticheat u efektu, ali ako detektuje hakera, odmah bude banovan, igra terminisana, i igraci vraceni u lobby
darkowozzd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2020, 11:47   #27
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.613
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Valorant by Riot Games

Ne radi tako anticheat uopšte, to je zapravo bio manuelni ban od strane Riot developera.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2020, 13:59   #28
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Valorant by Riot Games

Manuelno ne pomaze ni 1%. R6 je sinoć imao 160k aktivnih igraca. Neka je samo pola od toga u mecu, to je 8 hiljada meceva. Ko ce to finansirati i nadgledati. A od toga, svodi se na slobodnu procjenu da li je neko cheater ili ne. Ni jedan studio to nece uraditi.

Kada engine ne bude imao slobodni pristup necemu sto je hitbox i hitreg, onda ce mo imati efektivnu zastitu. A da ne kazem da sami od sebe developeri dizajniraju nesto sto je aimbot (za konzole) i wallhack (kao killcam) pa hakerima samo ostaje da ih iskoriste. Za Frostbite engine ti je potrebna samo java skripta koju ni jedan anti-cheat ne moze detektovati.
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2020, 10:21   #29
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Valorant by Riot Games

Neka bude slobodna procena a svako ima pravo žalbe. Bolje banovaih 1000 i 950 čitera a 50 koji nisu, nego 1000 čitera i jedan banovan.

A kao što sam napisao, očigledne čitove koji mnogo utiču na kvalitet igre kao što je wallhack, mass kill, instant kill, kill from base i slično prosečan igrač može da vidi i da banuje takve čitere.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2020, 11:02   #30
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.613
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Valorant by Riot Games

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
Neka bude slobodna procena a svako ima pravo žalbe. Bolje banovaih 1000 i 950 čitera a 50 koji nisu, nego 1000 čitera i jedan banovan.
Sa ovim nikako ne mogu da se složim. Sistem mora biti takav da ne sme biti banovan nijedan legitiman korisnik. Ko to posle da dokazuje da je banovan nelegitimno sa gomilom komentara kako mu je krivo što je uhvaćen itd. Mislim da je CS:GO napravio grešku kao što će i ova igra usvajanjem F2P modela. Niska cena od 15-20$ će odvratiti mnoge od varanja u samom početku, klince koji nemaju lovu naročito. Uložili su nešto u igru i ne bi hteli da to izgube. Nije neka cifra jer se za čitove daje i mnogo više, ali mislim da bi opet imala značajnu ulogu.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2020, 13:42   #31
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Valorant by Riot Games

Dobro.

To je moj pristup, za mene bi tako bilo bolje, makar i ja bio taj koji nije čiter a jeste banovan, uvek postoji revizija.

Radije bih kupio igru koja "gotovo" da nema čitere i po treći put, nego igrao svake godine, i plaćao, igre pune čitera.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2020, 14:02   #32
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Valorant by Riot Games

Banovanje legit igraca bi bila epska PR katastrofa za svaku kompaniju. EA ne smije banovati čitere koji su ociti i ima dokaz da varaju jer na Origin acc imaju druge igre. A jedini nacin da se čiter prijavi u BF5 jeste prijava Origin profila.

BattlEye je znao banovati po milion steam profila mjesecno u PUBG. Ali ni jedan čiter nije ostao bez igre jer kinezi nisu igrali na glavnom profilu vec na šerovanom koji bude banovan.

Razlog zasto toliko ima efikasnih cheatova jeste sto su hakeri uvijek korak ispred. Izdavacima je da se igra prodaje i da je popularna. Reaguju samo kada su primorani. Activision je banovao oko 50 hiljada cheatera sto je vjerujem kap u moru Warzone koja je jako popularna.
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2020, 15:33   #33
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Valorant by Riot Games

Nisam jos igrao ali interesantno je da se zale ljudi da ima dosta chitera s obzirom da koriste Vanguard zastitu koja se butuje sa windows-om s obzirom da je hukovana za kernel.

Zbog toga i necu da instaliram igru.Bukvalno kao da ste im dali kljuceve od kuce ili stana. Nesto najgore sto se desilo gejmerskoj industriji jeste Transcend
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2020, 16:01   #34
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Valorant by Riot Games

Samo je pitanje vremena kada ce Kinezi biti vlasnici vecine gaming industrije. Doslovno je uslov da je Tencent (EDIT ) vlasnik dijela kolaca kada se ulazi na kinesko tržište.

Ali kada Kinezi natjeraju gigante Disnay i NBA da im se klanja, video igrice su vic. Pogledaj sta su uradili svijetu sa Tik Tok: https://www.youtube.com/watch?v=I_fyz5rOwFc

Poslednja ispravka: jonathan (15.4.2020 u 16:42)
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2020, 16:37   #35
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.613
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Valorant by Riot Games

Kakav bre Transcend, Tencent je u pitanju, na Transcendovom SSD mi je sistem instaliran.
Ništa oni ne mogu da ti urade ako ti to nećeš, misliš da Google i Facebook ne skupljaju ništa od podataka? Niko publishere ne tera da ulaze na kinesko tržište, ali pošto vole lovu znaju na šta moraju da pristanu, tako je već duži period. Ili imaj principe ili pune džepove.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2020, 16:49   #36
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Valorant by Riot Games

Haha permutovao ali da Tencent.
Pa nije bas tako lako kako ti kazes.
Naravno mozes da odlucis da ne igras te naslove ali onda moras da igras samo indy igre.
Bukvalno su u vlasnistvu ili suvlasnistvu svih vec kompanija.
Riot je npr 100% njihov.
Mada bukvalno svaki popularniji naslov koji se igra sada je njihov.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2020, 17:47   #37
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Valorant by Riot Games

Da, oni su 40% vlasnici Epic-a. Malim dijelom vlasnici Blizarda ali svi znamo da oni igraju kako kina svira, skoro 90% vlasnici Path of Exile developera, jednim dijelom Ubisofta, dijelom Paradoxa, itd. Ima jos dosta kompanija kojih se ne mogu sjetiti.

EDIT: Evo ima ovdje lista par kompanija: https://en.wikipedia.org/wiki/Tencent
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2020, 19:07   #38
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.613
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Valorant by Riot Games

@Kidja
Nisam mislio na igre, nego na TikTok. Dok oni nisu većinski vlasnici velikih publishera/developera ne bih brinuo uopšte jer ne mogu da utiču na najvažnije odluke, tu su jednostavno da naprave lovu. Za naslove gde jesu mogu da biram da ih ne igram, mada zašto bih to uradio, kakve oni to važne podatke mogu da imaju o meni ako igram na PC platformi? Mobilne aplikacije su drugo, ali tu i ne igram igre niti koristim njihove aplikacije.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2020, 8:36   #39
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Valorant by Riot Games

Polako. Pokupovace sve
Vidim i da su Discord kupili. Sve sto je u trendu to kupe
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2020, 21:38   #40
0gold
Starosedelac
 
Član od: 16.4.2010.
Poruke: 1.295
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 163 puta na 128 poruka
Određen forumom Re: Valorant by Riot Games

Pošto se dosta spominje čitovanje, da pitam kako to sve zapravo radi

Uvek sam mislio da je dovoljno zabraniti da se bilo šta računa na klijentu (igri) nego samo server da može to da radi. I to je to. Jer ne mogu da hakuju server. Ovako se hakuje šta se dešava na klijentu pa te hakovane podatke šalju na server koji ovaj prihvata.
Samo što je jako skupo sve računati na serveru, treba ti tipa 10-100x više servera, lakše je dopustiti da se koristi klijent za računanje.

Ima li ovo smisla?
0gold je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Burnout Paradise: The Ultimate Box Densetsu Simulacije vožnje 436 14.3.2018 21:31
Nintendo Classic Mini - NES Coming on November 11th (30 NES games) vetar. Konzole 118 26.6.2017 18:38
Olympic Games: London 2012 Devilish Soldier Sportske simulacije 49 24.7.2016 23:40
Prepoznajte igre ;) Carnex O igrama uopšte 33 19.1.2011 13:35
World Cyber Games 2008 hacker_aca O igrama uopšte 54 24.1.2009 20:20


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com