Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.8.2020, 11:44   #201
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.726
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

Citat:
Shonkas kaže: Pregled poruke
U ovoj igri nema sta da trazi onaj sa GRAFOM koja ima 2GB i ende.. Namestio sam nekako da bude blizu 30FPS, ali nije to to...Grafika sa onakvim teksturama, pa los na LOW na se igra... No!
https://www.reddit.com/r/lowendgaming/
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2020, 12:04   #202
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

Zato mi predlazes ovaj LINK?
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2020, 12:56   #203
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.726
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

Zato sto si zreo za clanstvo tamo
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nexexcalibur na korisnoj poruci:
Shonkas (30.8.2020)
Stara 30.8.2020, 13:01   #204
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.884
Zahvalnice: 460
Zahvaljeno 495 puta na 344 poruka
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

2GB na karti ?
Sta je ovo, 2012 ?
DBrave je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2020, 13:11   #205
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
Zato sto si zreo za clanstvo tamo
Haha, nazalost imas pravo.. No uskoro mi spremaj novu veb adresu sa onima na vrhu, jer ja menjam svakih 5-6 god KOMP...Ovaj put kasnim zbog korone i novog auta... Ali hvala nema potrebe, doktorirao sam da izvucem maksimum iz laptopa...Kao i jedan clan ovde, stelujem grafiku i satima nekad...

Citat:
DBrave kaže: Pregled poruke
2GB na karti ?
Sta je ovo, 2012 ?
DBrave...nije 2012, vec mnogo razloga...Gore sam pomenuo 3, a ima ih mnogo - sve do cekanja nove generacije serije koja kuca na vrata (3XXX)

Inace meni ova karta i sam laptop iz 2014 su odradili odlican posao, samo sam ga ocistio od prasine pre par meseci...sve ostalo...nije stucnuo..
Jos ja ne patim za 60 FPS 4k rezolucijama (pa ni FHD)...I najvaznije kad kupim nov KOMP ukljucim neku novu igru,pa padnem sa stolice kad vidim razliku izmedju dve generacije kompjutera
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2020, 13:19   #206
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.884
Zahvalnice: 460
Zahvaljeno 495 puta na 344 poruka
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

Ma sve ok, ali sta se kog vraga cudis da ti ne radi Horizon
Kako si to uopste zamislio da pokrenes. Bilo mi je bas smesno.

Skupljaj ti parice pa neki Ryzen 3000/4000 CPU i neka grafa od 300e i uzivancija
DBrave je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2020, 14:30   #207
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

Citat:
DBrave kaže: Pregled poruke
Ma sve ok, ali sta se kog vraga cudis da ti ne radi Horizon
Kako si to uopste zamislio da pokrenes. Bilo mi je bas smesno.
Cuj kako pokrenuo....Ne da sam pokrenuo, nego je namestio na 25 - 30FPS sto je sasvim igrivo, ali sve na LOW detalje...to je bedak za ovakvu grafiku. Cak nemam nikakve poznate probleme sa igrom...No nemam nameru da igram na LOW - pa ce sacekati novi DESKTOP u folderu sa RDR2, Death Stranding etc. Npr i ovaj CONTROL (koji je zahtevan) sto je izasao 'ispeglani', sad mi radi na HD sve na MED (30FPS) . Izgleda odlicno!
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2020, 17:30   #208
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

Izasao 1.03 update, mnogi su odusevljeni koliko bolje radi! Meni je falilo malo da budem zadovoljan sa setovanjima- mozda sam ovo cekao. Ili da sacekam 1.04 pa da odigram i sa GRAF. od 2GB vram

DBrave kaze da mu smesno 2Gb, ali ta karta je cepala i AC:O i AC odisey...i mnoge zahtevne je svarila... Zasto je ova tako posebna (osim sto je port) - i da ne moze da se kvalitetno igra ako se optimizuje kako treba!
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2020, 20:17   #209
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.884
Zahvalnice: 460
Zahvaljeno 495 puta na 344 poruka
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

Da, malo po malo je doteruju.
Ako nastave ovako dovesce je na sasvim pristojan nivo, kao sto je svojevremeno ispeglan i Arkham Knight.

Ja cu da sacekam jos koji patch pre nego sto je odigram sa mojom RX480, taman da zavrsim Quantum Break i posle njega Resident Evil 2 remake.

I da Shonkase, batali to mucenje i uzmi krshten PC
DBrave je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2020, 20:37   #210
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

Citat:
DBrave kaže: Pregled poruke

I da Shonkase, batali to mucenje i uzmi krshten PC
Istinu zboris brate, ali mali kvar na kolima se pretvorio u 500e (sa registrac.).. ode vise od pola kućišta...No to je karma, hoce da cekam 3060... Ovako bih sa 1660 super...cekao 3xxx..Tako da ima sta da se predje dok ne odletim u svemir sa novim KOMPom (kakav ce to prelaz biti ).. Upravo igram 'Control' koji mi iz nekog razloga radi ,kazem, duplo bolje nego kad je izasao....Pored nje do novembra...ima tosta toga...Pa cak sad ponovo igram NFS HP i odusevljen (kao prvi put), mislis da se u onakvoj atmosferi i brzini primeti da fali neka barica, ili lepse drvo... No!
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Shonkas na korisnoj poruci:
Mocko (31.8.2020)
Stara 1.9.2020, 9:18   #211
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

Pa kupi sa integrušom pa dio po dio, i sačekaj pa ubodi karticu onda. Bez kartice, možeš vrlo povoljno da prođeš zasad, pa posle i da se da koja para više za grafičku lakše se podnese finansijski.
Otvori temu kad budeš riješio, da diskutujemo i zajedno se veselimo.
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2020, 10:54   #212
Roronoa Zoro
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Mihajlovac City
Poruke: 2.491
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 241 puta na 181 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Roronoa Zoro
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

Citat:
DBrave kaže: Pregled poruke
Da, malo po malo je doteruju.
Ako nastave ovako dovesce je na sasvim pristojan nivo, kao sto je svojevremeno ispeglan i Arkham Knight.
za jedno dve godine biće ovo igrivo ako prate AK optimizaciju i ispravke, a koliko sam razumeo port rade ti isti amateri
Roronoa Zoro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2020, 21:11   #213
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

Instalirao sam konačno i ja HZD. Odigrao sam nekih 4-5 sati do sada.
Nisam znao šta da očekujem od igre, ali sve u svemu prijatno sam iznenađen i zadovoljan ovom igrom.

Ne znam za ostale, ali ova igra je nekakav neobičan spoj ranijih naslova koje sam igrao, kao što su reboot Tomb Raider, tu i tamo pomalo assassins creed, ali i Gothic 3 kombinovan sa Elex-om.
Igrajući, došla mi je na pamet jedna vrlo neobična misao: ovako bi možda trebao nekako da izgleda neki budući Pirnha bytes naslov.

Što se tiče performansi, ima iznenadnog trzanja dosta, preset je original, ali ne žalim se, dobro je da smo dobili ovu igru kako god na PC.

I da, Sony je uspio da me još više ubijedi u odluku da kupim PS5 kada bude dostupan.
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2020, 22:05   #214
Geralt
Član
 
Član od: 5.5.2010.
Poruke: 371
Zahvalnice: 168
Zahvaljeno 191 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

Meni na GTX 1660/ryzen 1600 igra radi više nego solidno u 1080p. Sve skoro na high. Oko 50 FPS. Nisam primetio neke padove u frejmretovima. Prva verzija jeste znala da secka i uspori do neigrivosti, ali nakon patčeva, igra lepo radi.

Grafika nije ništa spektakularno, ali dizajn sveta je dobar. Posebno oblasti pod snegom. Za sada sam zadovoljan. Dobra igra, solidan i zabavan gameplay.

Sve u svemo, nisu bačene pare. Nadam se da će Sony solidno zaraditi i da ćemo uskoro videti još PS eskluziva na PC-ju.
Geralt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2020, 15:27   #215
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

Citat:
White Ripper kaže: Pregled poruke

I da, Sony je uspio da me još više ubijedi u odluku da kupim PS5 kada bude dostupan.
Vidis, to im je bas dobra taktika. Ekskluzive ciji ce nastavci sigurno izaci u prvoj godini next gen konzole (PS5) dobijaju PC verzije kao "mamci" da se sto vise ljudi upeca i pozeli, kao i ti, da kupi PS5. Mudro nema sta.
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2020, 18:44   #216
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.884
Zahvalnice: 460
Zahvaljeno 495 puta na 344 poruka
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

Izasli su patchevi 1.04 i 1.05
Izgleda sve bolje i bolje, ali ima jos da se radi
DBrave je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2020, 22:55   #217
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

Završio sam glavnu priču, i kako sam više igrao HZD to mi je bolje igra legla.

Ne pamtim kada sam odigrao ovako kvalitetan naslov, priča koja toliko uvodi igrača u svijet i zakonitosti na kojem počiva alternativna realnost. Osjećaj suočavanja sa nečim mnogo većim, nisam osjetio još od igranja Mass Effect serijala. Kako se priča odvija, moglo bi se opisati na osnovu onog mima sa mozgom koji sjaji pomalo na prvoj slici, dok na poslednjoj glava isijava.
Na ovo mislim https://imgflip.com/i/29lx0f


Igra samo tako kombinuje mehaniku i atmosferu mnogih naslova koje sam igrao u svojoj igračkoj karijeri, ali opet ne mogu reći da sam igrao išta slično kao HZD, ipak ima nešto svoje, unikatno.

S vremena na vrijeme preovlađuje osjećaj Tomb Raidera, nekada Elexa i Gothic serijala, nekada AC igara, Mass Effecta i tako dalje, a opet je "breed of its own".

Vrlo rado ću nastaviti da igram i ostale kvestove kao i DLC Frozen Wilds.

Ovo je što se mene tiče, obavezna lektira sa svakog igrača, dragulj igračke industrije, dragulj za PC koji je izašao ove godine. I da, ako budete igrali obavezno na hard, normal je zaista prelak.
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2020, 23:15   #218
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

Frozen Wilds je strava DLC, ima tako dobru atmosferu! Iskreno ne sećam se priče ali ono što znam je da iako sam igrao tokom jednog užarenog leta, ti predeli su umeli da mi protresu kosti mrazom
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Cracked But Whole na korisnoj poruci:
Markius (18.9.2020)
Stara 17.9.2020, 23:19   #219
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

Citat:
White Ripper kaže: Pregled poruke
Završio sam glavnu priču, i kako sam više igrao HZD to mi je bolje igra legla.

Ne pamtim kada sam odigrao ovako kvalitetan naslov, priča koja toliko uvodi igrača u svijet i zakonitosti na kojem počiva alternativna realnost. Osjećaj suočavanja sa nečim mnogo većim, nisam osjetio još od igranja Mass Effect serijala. Kako se priča odvija, moglo bi se opisati na osnovu onog mima sa mozgom koji sjaji pomalo na prvoj slici, dok na poslednjoj glava isijava.
Na ovo mislim https://imgflip.com/i/29lx0f


Igra samo tako kombinuje mehaniku i atmosferu mnogih naslova koje sam igrao u svojoj igračkoj karijeri, ali opet ne mogu reći da sam igrao išta slično kao HZD, ipak ima nešto svoje, unikatno.

S vremena na vrijeme preovlađuje osjećaj Tomb Raidera, nekada Elexa i Gothic serijala, nekada AC igara, Mass Effecta i tako dalje, a opet je "breed of its own".

Vrlo rado ću nastaviti da igram i ostale kvestove kao i DLC Frozen Wilds.

Ovo je što se mene tiče, obavezna lektira sa svakog igrača, dragulj igračke industrije, dragulj za PC koji je izašao ove godine. I da, ako budete igrali obavezno na hard, normal je zaista prelak.
Zato sam je ostavio za neki bolji KOMP, jer sve na minimim + 25 - 30 FPS ne da me nije uvlacilo u atmosferu - vec u frustraciju i oci me bolele od takve grafike...
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2020, 0:09   #220
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Horizon Zero Dawn

Citat:
Shonkas kaže: Pregled poruke
Zato sam je ostavio za neki bolji KOMP, jer sve na minimim + 25 - 30 FPS ne da me nije uvlacilo u atmosferu - vec u frustraciju i oci me bolele od takve grafike...
Ja uopšte nisam bio zagrijan za ovu igru čak ni kada je bila najavljena za PC, nešto sam gledao recenzije davno za PS4 i mislio kako je ovo japanski bućkuriš,neka đevojka ide i gađa neke mašine lukom i strijelom...

Onda sam vidio da je izašla za PC i nabavio. Krenuo da igram ne znajući apsolutno ništa o igri, ni šta je u pitanju ni kako, nisam čak ni pratio recenzije.

Onda se igra odmotavala dio po dio i odjednom počinješ da hvataš konce i misliš da si provalio sve, a onda slijedi nekoliko poslednjih kvestova gdje ti igra pravi takav spin, potvrđuje teorije, ali i prodaje u potpunosti neočekivane trikove, i grana priču u potpuno neočekivanog pravcu. To je momenat kada sam ostao spaljen i zadimljen ispred računara, koliko je to maestralno izvedeno. Čak se na momente igra poigrava tako emocijama, naročito još ako si roditelj, nemoguće je da ne osjetiš sav jad postojanja i tragediju života.

Neću da ti spojlujem ništa od priče, a čuvaj se i da nešto slučajno ne nađeš na YT, koliko vidim naslovi su bukvalno spojleri. Nabavljaj PC ili PS čim prije i kreni da igraš ovu fascinaciju od igre.

Ne bih pravio neku dublju paralelu, ali moram pomenuti RDR2 koji je takođe vrlo duboke teme odradio na unikatan način. Kod HZD, ide se takođe na pitanja egzistencije i postojanja, ali na neki "univerzumski" način. To je tip igara i priča koje volim, naročito kada se odradi svojstveno, sa promatranjem raznih tema na drugačiji način i sa drugačijih tačaka gledišta.

Mogu na kraju reći da je ovo upravo tip igara kojih nedostaje PC platformi, zbog nedostatka ovakvih naslova odnosno onakvih igara koje gura Sony kao ekskluzive, PC umire kao platforma, a ja već dugo vremena kuvam da pređem na Play station, što će sa velikom sigurošću, navjerovatnije i biti.
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku White Ripper na korisnoj poruci:
Bryan Fury (26.9.2020), Relja (29.9.2020)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Horizon: Zero Dawn Vladimirus86 Konzole 102 26.12.2020 21:50
Wing Commander Saga: The Darkest Dawn Jacob Simulacije vožnje 0 23.10.2012 2:43
Dawn of War III Isko Strateške igre 1 18.6.2011 15:53
Stellar Dawn DylaN MMORPG igre 0 15.7.2010 0:05
Dark Horizon DeCoy Simulacije vožnje 8 6.10.2008 22:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com