Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.3.2018, 5:38   #4781
Prowler
Član
 
Član od: 15.9.2007.
Poruke: 90
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
C64freak kaže: Pregled poruke
Logic shop su losi i krajnje neporofesionalni takodje telefoni su im skidani sa mreza i iskreno, moj ti je savet da skupis vise para pa makar cekao i par meseci i kupis telefon u krstenoj radnji gde ces dobiti garanciju 2-3 godine sa pecatom i koja ce telefon nositi u ovlasceni servis ukoliko bude potrebe.

Kako znas i umes izbegavaj te male dundjerse radnje a pogotovu MobTrend koji su tek dno dna u svakom smislu te reci
OK, onda cu da ih izbegavam. Mozda najbolje da sacekam da na oficijalnom srpskom Xiaomi sajtu bude na lageru? Doduse malo brzam jer jos nemam para ionako

Iskreno, nisam nikada kupio telefon van Telenora, zadnja 4 telefona sam tamo kupio i sve sam ih menjao kada mi je istekao dvogodisnji ugovor i nikada nisam morao da ih nosim na popravku, valjda sam imao srece po tom pitanju.
Prowler je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2018, 9:22   #4782
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
Prowler kaže: Pregled poruke
OK, onda cu da ih izbegavam. Mozda najbolje da sacekam da na oficijalnom srpskom Xiaomi sajtu bude na lageru? Doduse malo brzam jer jos nemam para ionako

Iskreno, nisam nikada kupio telefon van Telenora, zadnja 4 telefona sam tamo kupio i sve sam ih menjao kada mi je istekao dvogodisnji ugovor i nikada nisam morao da ih nosim na popravku, valjda sam imao srece po tom pitanju.
Veruj ti meni bolje cekaj pa makar i pola godine bez telefona al kad kupis kupio si nego da kao recimo moj drug nedavno kupis u recimo MobTrend_u telefon koji je skidan sa mreze koji je rutovan koji Samsungov servis nije hteo da prizna garanciju bas zbog toga a kad je MobTrend servisirao telefon posle intervencije inspekcije ostao mu je doduse popravljen telefon ali krajnje neprofesionalno sa poklopcem baterije od drugog modela i kao sto sam rekao rutovan,kraden sa arapske mreze...i da bez fiskalnog racuna...
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku C64freak na korisnoj poruci:
Prowler (5.3.2018)
Stara 5.3.2018, 11:43   #4783
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Ja dodao još malo para i poručio Xiaomi Redmi 4x 32gb 3gb black - cena sa popustom mu je bila 139$ što je oko 113e, mislim da za te pare ne postoji bolji telefon
Ne volim da dajem puno para za mobilni i nisam neki zahtevni korisnik (igre na telefonu i kamera me ne zanimaju, bitno mi je samo da sve radi glatko i da je baterija solidna), ali s obzirom da telefone menjam tek kada moram bolje da ima više memorije i octa core
Valjda neće i ovaj doći faličan kao i Oukitel koji sam reklamirao, a ostaje i da se vidi hoće li me odrapiti za carinu jer prošli put nisu
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2018, 21:13   #4784
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Kod naših preprodavaca na KP je 155e, daju godinu dana garancije... Ne znam koliko se isplati za tu razliku uzimati iz Kine.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2018, 16:04   #4785
djoksna
Novi član
 
Član od: 5.3.2018.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Ja koristim kineske telefone poslednjih par godina i imam samo reči hvale. Trenutno imam MI A1 i telefon je baš baš super, za te pare.

imao sam i iPhone-ove i Samsunge i ostale popularne brendove, ali nema šanse da više plaćam telefone, samo zbog brenda i imena...

Poslednja ispravka: Aibo (7.3.2018 u 16:38) Razlog: Uklonjen link, pročitati pravila foruma
djoksna je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2018, 1:05   #4786
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Jel ovo normalno? Uputanju je nov telefon 3600 je baterija ,tripuje me to sto je izgubio vise od 30% u toku nocu znaci idle pa sad ne znam dal treba da jos koji dan prodje dok mu se baterija kalibrise il sta vec

C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2018, 2:02   #4787
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Proveri redom sve te procese šta ga je najviše držalo budnim (keep awake, GPS usage, itd)
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2018, 3:00   #4788
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Pa nisam nista koristio, bio je u idle od sinoc nesto oko ponoci jer sam zaboravio da ga ponesem kad sam ujutro kretao a inace lokacija je ugasena + telefon je bio na silent rezimu.Inace primetio sam da mu baterija pokazuje procente sa greskom npr nekad se ugasi kad je na 5% bukvalno minut posto je pao na 5% telefon se sam ugasi dok za period preko noci znaci samo idle nijedan jedini poziv niti ista a njemu padne baterija 35-40% pa sad gledam dal ga vratim i zamenim posto je telefon star svega 8-9 dana
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2018, 9:45   #4789
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Koji si telefon uzeo?
Nije normalno - to što si napisao se dešava kada baterija dosta oslabi i kada je stara već nekoliko godina pa spadne 20% preko noći čak i kada je uključen airplane mode
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2018, 9:52   #4790
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Ma uzeh prosle nedelje J7 2017 i to sto se desava sa baterijom me uzasno iritira jer je ovo prvi telefon koji tako brzo trosi bateriju u idle a kao sto sam rekao nit je bio na mobilnom internetu nit je lokacija bila upaljena nit ista osim Vibera da je instalirano cak sam ugasio i always on display pa opet 35-40% baterije ode za 7-8 sati u idle...
Pre ovog telefona sam imao J7 2016 (koji je zavrsio kod burazera) kod njega je za to isto vreme ispod 10% islo za idle preko noci + sto sam na njemu imao i brdo igara
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2018, 14:32   #4791
supressor
Veteran
 
Član od: 30.8.2006.
Poruke: 1.014
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 87 puta na 75 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Probaj da kalibrišeš bateriju za početak.
supressor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2018, 16:31   #4792
acaf
Veteran
 
Član od: 2.9.2007.
Poruke: 739
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 241 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

@c64freak samsung je poznat po brdu preinstaliranih aplikacija i ostalog smeca tako da mozda nesto odatle crpi bateriju. Ili ti je baterija falicna, posto se sve proizvode u Kini bez imalo kontrole kvaliteta. Ako ti je u garanciji, reklamiraj, bolje da budes par dana bez telefona nego da trosis zivce bzvz (govorim ti iz iskustva).
acaf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku acaf na korisnoj poruci:
C64freak (9.3.2018)
Stara 8.3.2018, 18:22   #4793
svarogog
Član
 
Član od: 12.12.2011.
Poruke: 319
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 72 puta na 58 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Ako mozes da vratis vrati ja sam sa Le Eco s3x626 imao isti problem i probao brdo stvari jednostavno imao sam neke wakelock aplikacije i sve sto ti razni programi kazu je koje su ali ne nude pomoc oko istih. Promenio rom i posle toga nisam imao problema(sem sto sam ga brikovao dok sam instalirao TWRP pa mi mesec dana nije radio).
svarogog je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku svarogog na korisnoj poruci:
C64freak (9.3.2018)
Stara 9.3.2018, 0:33   #4794
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
svarogog kaže: Pregled poruke
Ako mozes da vratis vrati ja sam sa Le Eco s3x626 imao isti problem i probao brdo stvari jednostavno imao sam neke wakelock aplikacije i sve sto ti razni programi kazu je koje su ali ne nude pomoc oko istih. Promenio rom i posle toga nisam imao problema(sem sto sam ga brikovao dok sam instalirao TWRP pa mi mesec dana nije radio).
Kod LeEco modela je problem sa Android OS. Konkretno, tri servisa vezana za bateriju ja mislim prave problem. Meni telefon znaju da drze budnim po 8h i 50% baterije mi se istrosi preko noci. Problem sam resio tako sto sam namestio da se telefon gasi u 23:00, a pali u 06:00. Primetio sam da ukoliko telefon gasim u rasponu nekom ne dolazi do tog problema.

Skoro pa svi LeEco telefoni imaju taj problem. Verovatno je to neki BUG u njihovom EUI sistemu, ne verujem da je neka hardverska greska. Kod vecine telefona problem se resava instalacijom drugog ROM-a. Kod mog telefona je problem sto nema neki izbor ROM-ova, a na svim ostalim imam isti problem.
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2018, 4:44   #4795
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Vratio sam ga danas i rekose mi da sacekam par dana dok vide dal ce servis da im odobri zamenu (nadam se da hoce lol)
Sto se preinstaliranih aplikacija tice J7 stvarno nema mnogo ima google paket koji koristim i shitcrosoft koji sam odmah uninstalirao tj ostavio sam iste aplikacije koje sam imao i na 2016 verziji kome baterija nije isla ispod 7-8% u toku noci
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2018, 11:54   #4796
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Obzirom na to da znam mnogo ljudi koji imaju J7 i niko nema ovakav problem pametno je što si ga reklamirao.
Ako ti ga kojim slučajem ne zamene rokni mu factory reset, nakon FR ugasi Googleov Backup u settingsima, GPS, disableuj sve suvišne Google i Samsung aplikacije i ne instaliraj ništa od 3rd party aplikacija.
Onda tako koristi telefon jedno dan-dva da vidiš šta se dešava, pa onda uključi GPS pa dan kasnije kreni da instaliraš aplikacije. Ako i bez svega toga bude padao nivo baterije sam od sebe onda je hardver/baterija 100%.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
C64freak (10.3.2018)
Stara 10.3.2018, 3:36   #4797
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Jesam ovaj screenshot sto sam postovao je posle fabrickog resetovanja i bez aplikacija instaliranih znaci klot, sa aplikacijama koje inace koristim + igra il dve nije mogao da izdrzi od jutra do veceri.
Pazi trebalo bi da uvaze reklamaciju i odobre zamenu obzirom da sam ga vratio posle 7-8 dana a mislim da sam zakon kaze da u prvih 6 meseci kupac moze traziti zamenu uredjaja (naravno ukoliko nije ostecen itd sto ovaj nije) od prvog dana bumper maska i zastitno staklo
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2018, 10:48   #4798
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Ja sam se igrao sa Xiaomi A1 i Mi 6 prije neki dan jer planiram da uzimam novi telefon uskoro. Zaista fini telefoni, narocito Mi 6. Jedino stvarno kamere nikako da pogode. Dobre su za dnevne fotografije ali nocne zaista imaju mnogo suma. Takodje nedostatak modova za video snimke je po meni mali nedostatak. A1 ima prednost stock Androida ali specifikacije su vec malo zastarjele. Ali ima headphone jack.

Kada se podvuce crta zaista nisu losi telefoni i stvarno razmisljam o kupovini Mi 6 ali imao sam tu nesrecu da koristim Galaxy S8 pa je sad malo teze odluciti se za bilo sta drugo (ljubav na prvi pogled XD).

Huawei takodje ima par dobrih modela. Ali primjetio sam da i kinezi polako dizu cijene telefona.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2018, 17:21   #4799
supressor
Veteran
 
Član od: 30.8.2006.
Poruke: 1.014
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 87 puta na 75 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Na žalost za jedan s8 može da se kupi koliko, 4 MiA1...

Nema sumnje da su samsungovi flagship telefoni odlični.

Problem sa noćnim snimcima na MiA1 je samo softverske prirode, ne znam gde videh da su na njega valjda instalirali softver kamere sa pixela-noćne fotke su najmanje duplo bolje.

Meni je lično odlična stvar prelazak na snapdragon na Xiaomi. Nadam se da će ih ostali Kinezi kopirati
supressor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2018, 21:38   #4800
Lanikor
Starosedelac
 
Član od: 14.2.2008.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 241 puta na 200 poruka
Određen forumom Kineski brend telefoni - vrede li?

Gcam na Xiaomi i imas flagship kamericu, narocito Mi serija drasticno bolje fotke pravi sa Gcam.

Ja sam sa Note 4 SD 805 presao na Mi Max 2 koji ima SD 625 i opet sve brze radi na Max 2 tako da dzabe hardware ako software ne moze da isprati.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
Lanikor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kineski telefoni, narucivanje kineskih tel.

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kineski mobilni telefoni -Replike GALAXY S2 romalion Aparati i oprema 48 5.5.2012 13:34
Kineski telefoni Schnak3 Aparati i oprema 2 10.9.2008 14:24


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com