Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Zvuk na računaru
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Zvuk na računaru Zvučne karte, zvučnici, slušalice...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.9.2007, 19:54   #1
EclipsE
Starosedelac
 
Član od: 16.4.2006.
Lokacija: Scary Movie Reputacija: ■■□
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 378
Zahvaljeno 279 puta na 196 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku EclipsE
Određen forumom Yamaha mikrofon - i opet zuji!

Pre sam imao neki kineski mikrofon od 100 din, kupljen na buvljaku, i razumem da kada se sa njim snima, cuje se zujanje koje nastaje jer je mikrofon sigurno krsh, ali danas mi je ortak dao neki mikrofon koji je on odavno dobio, Yamaha YM-XXXX (xxxx predstavlja neki broj, a ne znam koji poshto nije obelezeno na kutiji...). Ok, mikrofon izgleda dobro, josh je i Condenser Microphone, ali ne kontam zashto se i sad cuje zujanje!? Jer radim ja neshto pogreshno ili??
EclipsE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2007, 20:18   #2
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Yamaha mikrofon - i opet zuji!

Citat:
EclipsE kaže: Pregled poruke
Pre sam imao neki kineski mikrofon od 100 din, kupljen na buvljaku, i razumem da kada se sa njim snima, cuje se zujanje koje nastaje jer je mikrofon sigurno krsh, ali danas mi je ortak dao neki mikrofon koji je on odavno dobio, Yamaha YM-XXXX (xxxx predstavlja neki broj, a ne znam koji poshto nije obelezeno na kutiji...). Ok, mikrofon izgleda dobro, josh je i Condenser Microphone, ali ne kontam zashto se i sad cuje zujanje!? Jer radim ja neshto pogreshno ili??
Svaka zvucna pa i integrusa imaju poseban ulaz za MIC ili mikrofon. To automatski znaci da se na tom ulazu mogu kaciti samo mikrofoni i nista drugo. Sad taj kineski mozda je odgovarao impedenci ulazu na tvojoj zvucnoj a da u slucaju Yamahe impedenca nije podudarna. Mada je i to mala verovatnoca ali ipak postoji.
Drugo na sta bi posumnjao je masa. Proveri kablove od tog mikrofona ili ga otvori i vidi da se nije zica razletovala ili ima hladan lem.
Trece da li taj mikrofon ispravno radi na kompu kod tvog druga?
Proveri sve to pa javi da li jos uvek imas problema.
Pozzz
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2007, 0:08   #3
EclipsE
Starosedelac
 
Član od: 16.4.2006.
Lokacija: Scary Movie Reputacija: ■■□
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 378
Zahvaljeno 279 puta na 196 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku EclipsE
Određen forumom Re: Yamaha mikrofon - i opet zuji!

Moj ortak nije nikad isprobao mikrofon, nije imao potrebe za tim. E sad, fazon, otishao sam kod ortaka, i probao mikrofon, radi normalno! A mislim i da sam provalio zashto. Izgleda imam neki problem sa elektricnim instalacijama, pa umesto nule imam uzemljenje To sam provalio tako shto kad sam bos, i pipnem monitor krene da me pecka... I shta sad?
EclipsE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2007, 0:34   #4
Shang Tsung
Veteran
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Mirijevo, Beograd
Poruke: 1.108
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 95 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: Yamaha mikrofon - i opet zuji!

Citat:
EclipsE kaže: Pregled poruke
Moj ortak nije nikad isprobao mikrofon, nije imao potrebe za tim. E sad, fazon, otishao sam kod ortaka, i probao mikrofon, radi normalno! A mislim i da sam provalio zashto. Izgleda imam neki problem sa elektricnim instalacijama, pa umesto nule imam uzemljenje To sam provalio tako shto kad sam bos, i pipnem monitor krene da me pecka... I shta sad?
Pa nista, produzni kabal sprovedi od komsije

Salu na stranu, mozda bi pomogla promena zvucne karte.
Shang Tsung je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2007, 1:04   #5
EclipsE
Starosedelac
 
Član od: 16.4.2006.
Lokacija: Scary Movie Reputacija: ■■□
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 378
Zahvaljeno 279 puta na 196 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku EclipsE
Određen forumom Re: Yamaha mikrofon - i opet zuji!

Imam CMI 8738 poshto mi zvucna na maticnoj crkla
EclipsE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2007, 9:33   #6
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Yamaha mikrofon - i opet zuji!

Citat:
EclipsE kaže: Pregled poruke
Imam CMI 8738 poshto mi zvucna na maticnoj crkla
To sto si bos i pipnes monitor mislim na onaj klasicni a ne na TFT, normalno je da ces osetiti uticaj visokog napona i naelektrisanja ako duze vreme nije demagnetizovan. Obicno su faza i nula braon-crna kombinacija a uzemljenje zeleno zuta zica. Prosto ne verujem da imas tako povezanu elektricnu instalaciju u kuci.
Meni ta CMI 8738 mirise kao losa kombinacija za rad sa mikrofonom. Vidi da od nekog uzmes zvucnu i ubodes u komp. I ako nema zujnjave u pazar. Odlicna je i Creative Live za nekih 25e. Ima usi da ti posle CMI propevaju.
Pozz
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2007, 11:09   #7
EclipsE
Starosedelac
 
Član od: 16.4.2006.
Lokacija: Scary Movie Reputacija: ■■□
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 378
Zahvaljeno 279 puta na 196 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku EclipsE
Određen forumom Re: Yamaha mikrofon - i opet zuji!

Ne verujem da je normalno, poshto se kod drugih to ne deshava... I sad, hocesh da kazesh da je moja CMI 8738 mnoogo loshija od integrisane AC97??
EclipsE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2007, 12:35   #8
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: Yamaha mikrofon - i opet zuji!

Citat:
EclipsE kaže: Pregled poruke
Ne verujem da je normalno, poshto se kod drugih to ne deshava... I sad, hocesh da kazesh da je moja CMI 8738 mnoogo loshija od integrisane AC97??
Ja sam imao svojevremeno dve jeftine CMI 8738 karte i imaju tek nešto bolji zvuk od najslabijih AC97 integruša a slabije su od integrisane muzike u boljim pločama (SoundMax High Definition Audio i sl.), što je i u skladu sa njihovom cenom. Teško da su dobro rešenje za rad sa mikrofonom, mislim da treba da poslušaš AstroLogosa ako si u mogućnosti.
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2007, 12:40   #9
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Yamaha mikrofon - i opet zuji!

Citat:
EclipsE kaže: Pregled poruke
Ne verujem da je normalno, poshto se kod drugih to ne deshava... I sad, hocesh da kazesh da je moja CMI 8738 mnoogo loshija od integrisane AC97??
Hajde da ne nagađamo i ne natežemo se.

Problem je očigledano negde na tvom kompjuteru ili oko njega.

Zna se da zujanje potiče od smetnji frekvencije 50 herca koje se indukuju iz električne mreže. Na to su naročito osetljivi kondenzatorski mikrofoni koji moraju da se napajaju jednosmernim naponom da bi radili. Nažalost, uzroka može biti mnogo. Najčešći je ono što ti je rečeno - loši kontakti u konektorima, ali to možemo isključiti jer se smetnja javlja na dva mikrofona, a nema je kod komšije.

Loše filtriran napon... naprosto nemoguće. Da je tako nešto u pitanju, kompjuter bi ti ludovao ili ne bi ni hteo da radi.

Ostaje problem sa masama i uzemljenjima. Često se javlja u domaćim (i ne samo domaćim) uslovima. Kako slušaš zvuk sa mikrofona, na slušalicama ili na zvučnicima? Ako slušaš na zvučnicima, valjaju li oni? Jesu li i oni uključeni u isti šteker kao i sve ostalo? Menja li se nešto ako koristiš slušalice, tokom snimanja i tokom preslušavanja?

Onda, da li su ti monitor i kompjuter utaknuti u različite štekere? Ako jesu, probaj da ih utakneš u isti šteker. Ako ne uspe, probaj sve da premestiš i uključiš u neki drugi šteker, po mogućstvu neki koji nije na istom osiguraču kao prethodni (još je bolje ako nije ni na istoj fazi). Ako se stvar ponavlja i tako, probaj sa ugašenim monitorom. Ako ništa drugi, pokušaj da ustanoviš da li se brum menja sa uključivanjem većih potrošača u stanu, recimo bojler, šporet (svaka ringla + rerna posebno), frižider, zamrzivač, grejalica.

Na kraju krajeva, možeš da odneseš kompjuter kod komšije pa da vidiš da li će tamo da zuji. (Prethodno treba da se uveriš da ti problem ne pravi tvoj monitor tako što ćeš da ga isključiš - i izvučeš mu strujni gajtan, zbog mase, inače bi morao da tegliš i svoj monitor kod komšije kada probaš.)

Inače, zamisli se što ti je integrisana zvučna crkla. To bi moglo biti zbog istog problema zbog kog ti sada mikrofon zuji. Ponekad se desi da između uzemljenja dva susedna štekera bude popriličan napon - i do 100 volti. To je najčešći uzrok svih zujanja, brujanja, pa i crkavanja audio opreme, ne samo u kućnim uslovima već i u radio stanicama i televizijama.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2007, 12:42   #10
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Yamaha mikrofon - i opet zuji!

I još što se tiče pipanja monitora... Teško da uzemljenje može da ima veze kad pipneš plastičnu kutiju nekog uređaja. S druge strane, ako te struja drmne (ne pecne, nego baš drmne) kad pipneš metalno kućište kompjutera, to je već razlog za uzbunu. Može biti problem sa instalacijama, ali i problem sa napajanjem.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2007, 12:54   #11
EclipsE
Starosedelac
 
Član od: 16.4.2006.
Lokacija: Scary Movie Reputacija: ■■□
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 378
Zahvaljeno 279 puta na 196 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku EclipsE
Određen forumom Re: Yamaha mikrofon - i opet zuji!

Kad pipnem kucishte deshava se da me pecne, jako je neprijatan osecaj, deshava se cak i kad nisam bos! Kad je ugashen monitor isto se deshava, sad cu da probam da odnesem komp kod ortaka pa da probamo...
EclipsE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2007, 13:49   #12
EclipsE
Starosedelac
 
Član od: 16.4.2006.
Lokacija: Scary Movie Reputacija: ■■□
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 378
Zahvaljeno 279 puta na 196 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku EclipsE
Određen forumom Re: Yamaha mikrofon - i opet zuji!

Odneo komp kod ortaka - isto! Shvatio sam da je do zvucne, i da je CMI 8738 veliki shit! Setim se da jedan ortak ima istu zvucnu ko ja, i odnesem mikrofon kod njega, isto zuji! AC97 je mnooogo bolja od CMI 8738 Dakle, ne gine mi nova zvucna
EclipsE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2007, 16:20   #13
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Yamaha mikrofon - i opet zuji!

Citat:
EclipsE kaže: Pregled poruke
Kad pipnem kucishte deshava se da me pecne, jako je neprijatan osecaj, deshava se cak i kad nisam bos! Kad je ugashen monitor isto se deshava, sad cu da probam da odnesem komp kod ortaka pa da probamo...
Pecne te i kad pipneš radijator, pa to ne znači da je radijator pod naponom, nego je u pitanju statički elektricitet.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2007, 19:20   #14
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Yamaha mikrofon - i opet zuji!

Citat:
EclipsE kaže: Pregled poruke
Odneo komp kod ortaka - isto! Shvatio sam da je do zvucne, i da je CMI 8738 veliki shit! Setim se da jedan ortak ima istu zvucnu ko ja, i odnesem mikrofon kod njega, isto zuji! AC97 je mnooogo bolja od CMI 8738 Dakle, ne gine mi nova zvucna
Pa rekoh ti ja da je do zvucne. Eliminisali smo neispravnost mikrofona, ustanovili da staticki elektricitet na monitoru predstavlja uobicajenu pojavu, i ostade zvucna koja ima jako lose filtriranje a mikrofoni su upravo osetljivi na kvalitet izrade i ugradjene pasivnie elemenata same zvucne karte.
Tako da si se bez veze ljutio sto sam ti predlozio Creative Live 7.1. Jos bi bolje bilo kada bi mogao da nadjes neku matoru Live karticu 5.1 za malo para dobio bi mnoooogo muzike.
Pozzz
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2007, 19:57   #15
EclipsE
Starosedelac
 
Član od: 16.4.2006.
Lokacija: Scary Movie Reputacija: ■■□
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 378
Zahvaljeno 279 puta na 196 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku EclipsE
Određen forumom Re: Yamaha mikrofon - i opet zuji!

Ma kupicu novu Creative Live, ali fazon je shto nikad dosad nisam mislio o tome - po meni je zvucna samo zvucna, kakve razlike ima? E pa ima...
EclipsE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vicevi Oblivion Cvet kompjutera 5481 27.5.2022 5:52
Mikrofon Philips SBC MD110 banep Zvuk na računaru 11 18.4.2007 9:47
Kucna produkcija- Mikrofon i zvucna evanghelion Šta da kupim? 0 13.9.2006 20:28
Bežični mikrofon sa žicama (???) hacker_aca Brbljaonica 10 10.7.2006 21:29


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:24.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com