Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente

Osnovne komponente Procesori, ploče, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.8.2007, 8:27   #1
uslijazaninje
Član
 
Član od: 29.8.2006.
Lokacija: Улеварзабуње
Poruke: 32
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Benny Hill gaming effect

Ljudi pre svega vama sa dual core CPU-ima, posto vama i jedino vama moze da se desi ... da li neko od vas ima isti "Benny Hill gaming effect".

"Benny Hill gaming effect" = There is a certain amount of stuttering or random speedup/slowdowns while running dual core CPU's in single threaded games

Cuo sam da intelovi core 2 dual nemaju takve probleme (kazem cuo he ako je neko nesto drugo nacuo neka me slobodno ispravi), mada je meni licno bilo nesto drugo trip oko celog tog problema, nasao sam par resenja za popravku istog po belosveTskim forumima i nameravam za sada da probam jos koju metodu na koju sam nabasao pa tek onda da dignem ruke ili ti u prevodu da menjam procesor posto definitivno nesto nije kompatibilno u celoj prici.

Ako je neko imao ovaj problem ili ga ima neke pise zanimame na koj nacin ste resavali problem posto ima par metoda resavanja problema ali nije zagarantovano da ce i jedna pomoci barem ne svima npr. jedna od njih jeste i da se u task menadzeru iskljuci jedan CPU. Sad se setih jos jedne stvari kako to vec u pricama ide (taman da sam sebe demantujem sa pocetka posta) drugarovom drugu he se desilo nesto slicno stim sto je decko imao core 2 dual i neku asosuvu plocu kod njega je Benny Hill gaming effect izbegnut time sto su ustanovi da mu memorija nije lepo stavljena na samu plocu ili ti u servisu nisu ispostovali red kad i u kom slotu ide memorija zamenili red samo.
Inace na masini imam originalni winXP profesional full apdejtovan. Kod mene se Benny effect javlja ne samo u igricama vec se slicna poblematika javlja i u samom windowsu...tako da uskoro imam namere da dignem ruke od cele price i pazarim neki drugi procesor, u medjuvremenu cu naravno ispobati jos koje resenje koje sam pokupio sa foruma u nadi da ce proraditi sve kako treba.

Nadam se da vas nisam mnogo smorio sa pricom, a sad ko ima neko resenje ili je nesto nacuo o ovoj problematici neka se slobodno prikljuci prici
uslijazaninje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2007, 10:31   #2
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: Benny Hill gaming effect

Benny Hilll gaming effect? Dobro ime, odmah me podsetio na one njegove jurnjave.

Da, imao sam (tj. imam) taj problem u Out Run 2006: Coast to Coast. Sve je nenormalno brzo (na prethodnoj, singe core, mašini sve je bilo u redu) i ne može uopšte da se igra - automobil leti preko puta brzinom od 400-500km/h. Problem se pominje i Readme fajlu igre i kaže se da je dovoljno isključiti upotrebu jednog jezgra iz Windowsa XP. Pokušao sam al' to ne pali.

Drugih manifestacija, srećom, nisam imao.

Koliko je ova pojava uopšte česta, tj. koliko ljudi sa Foruma ima ovaj problem?
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2007, 10:44   #3
da007
Član
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 45
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 29 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Benny Hill gaming effect

Ne mogu da se setim na kome sajtu sam to nasao, ali bila je neka prica na slicnu temu. Ako se dobro secam ljudi su testirali koliko efikasno dual core procesor izvrsava 1, 2, 3 odnosno 4 programa istovremeno. U makar jednom testu su nasli da se 4 programa izvrsavaju prakticno isto kao i 3. Objasnjenje je u tome da kada se puste 3 programa, dva se izvrsavaju na po jednom jezgru, a treci povremeno upada cas radeci na jednom, cas na drugom. E, pa nevolja je u tome sto prebacivanje toga treceg programa sa jednog na drugo jezgro zahteva vremena.

Da skratim pricu, oni su tvrdili da je poenta u samom operativnom sistemu koji ne uspeva bas najpametnije da rasporedi taskove. Da li povremeni zastoj u igri potice iz njenog prebacivanja sa jednog na drugo jezgro ne znam, ali to je razumno objasnjenje. Prica se da je Vista mnogo pametnija po pitanju rasporedjivanja programa na vise jezgara od XP-a.
da007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2007, 12:44   #4
uslijazaninje
Član
 
Član od: 29.8.2006.
Lokacija: Улеварзабуње
Poruke: 32
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Benny Hill gaming effect

http://www.neoseeker.com/forums/4/t7...al-core-fixes/
http://www.madshrimps.be/vbulletin/f...x-guide-20136/
Na prvom linku neka rasprava oko ove problematike koliko vidim ljudi tvrde da se na intelovim core 2 duo ovo ne desava ali uopste, na drugom linku se nalazi "resenje" ovog problema kod AMD CPU x2 iskreno jos samo ovo sa drugog linka nisam probao da odradim, zanima me posto sam vec prso pare i masina je extra ili je barem bila u planu da bude extra pre nego da saznam za ovu problematiku he da li neko ima kakve pouzdane informacije sto se tice intelovih core 2 duo ... jer ako mi neuspe da ovaj problem sredim uz pomoc "drugog linka" definitivno cu morati da menjam procesor i plocu pa me zanima sta od ploce i procesora da uzimam sledece tipa nesto sto definitivno ne pravi benny hill efekte...

Hvala u napred ...

Samo jos nesto zaboravio sam da dodam pa se izvinjavam na to much postovanju
http://global.msi.com.tw/index.php?v...&cat3_no=#menu
ovde na linku ima spisak CPU koje moja ploca podrzava ima i onih koji nisi dual core pa me zanima da li neki od tih koji nisu dual core vredi pazariti kako bi ga stavio umesto ovog koji sad posedujem i kako nebi pucao pare na dodatno menjanje procesora + ploce... hvala jos jednom

Poslednja ispravka: Freško (23.8.2007 u 15:54) Razlog: spajanje postova
uslijazaninje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2007, 13:47   #5
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: Benny Hill gaming effect

Šta uradi malo googlanja... Ispitao sam malko' ovaj problem i mogu reći sledeće: Benny Hill efekat se javlja na svim dual core procesorima u Windowsu XP sa SP2 (nisam našao jasan odgovor da li ga nema u Windowsu 2000 i XP sa SP1), dakle i kod C2D što je jasno i iz mog prethodnog posta (imam E4300). Problem je softverskog porekla, vezan za XP i poteče od lošeg menadžmenta resursa tj. raspodele poslova između jezgara. On ima i svoju suprotnu manifestaciju - degradaciju performansi, što je povezano i sa manipulacijom takta procesora (kod čipova koji podržavaju SpeedStep i slične tehnologije).

Malo diskusije o tom problemu:
-http://www.hardforum.com/showthread.php?t=1108993

Praktični savezi za rešavanje i ublažavanje:
-http://blogs.pcworld.com/tipsandtwea...es/001073.html
-http://hardware.gotfrag.com/portal/f...thread/182114/
-http://ucguides.savagehelp.com/Quake...Core.htm#INTEL

(Ovaj jednostavni postupak sa modifikacijom Boot.ini fajla nije bio od pomoći u mom slučaju).

Takođe, i Microsoft je priznao ovaj problem (neverevatno ubrzanje ili pad performansi na dual core sistemima) i izdao SP2 fix, veličine oko 4,5Mb. Koji se može skinuti sa njihovog support centra:
-http://support.microsoft.com/kb/896256#
btw Zahteva validaciju...

@uslijazaninje
Te single core procesore ćeš teško nađi. Imaš dobar procesor i nema svrhe da ga menjaš za single core a problem je ionako do OS-a a ne do hardvera, pogledaj i probaj neko od ovih rešenja.
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nergal na korisnoj poruci:
A M G (7.10.2007)
Stara 23.8.2007, 14:02   #6
uslijazaninje
Član
 
Član od: 29.8.2006.
Lokacija: Улеварзабуње
Poruke: 32
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Benny Hill gaming effect

http://www.neoseeker.com/forums/4/t7...al-core-fixes/ na ovom linku vidim da sto se tice INtelaca kazu da nema problema mada ko zna verovacu tebi jer i sam kazes da si imao probleme pokusacu sa tvojim linkovima i + ovo sto sam ja linkovao pa cemo videti cak cu staviti i onu veerziju xp sp1 pa cu probatiu da vidim da li tu pravi probleme u krajnjoj liniji ako nista od toga ne sljaka ne preostaje mi nista drugo neko da stavim neki sigle core ili da cekam da microsoft banda izbaci neki pach koji cemi pomoci

WindowsXP-KB896256-v3-x86-ENU ja nasao ovu zakrpu ali ona je 2.5 Mb ane 4.5 Mb ... mozda sam otupio od problema jel si mislio na to ili na neki drugi patch

Poslednja ispravka: Freško (24.8.2007 u 20:26) Razlog: spajanje postova
uslijazaninje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2007, 11:00   #7
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Benny Hill gaming effect

JBT ja sam i taj probklem sa skoro svim igrama kada sam kupio komp i onda sam popizdeo i reinstalirao sistem i sada je sve u redu.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2007, 13:13   #8
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: Benny Hill gaming effect

Citat:
uslijazaninje kaže: Pregled poruke
WindowsXP-KB896256-v3-x86-ENU ja nasao ovu zakrpu ali ona je 2.5 Mb ane 4.5 Mb ... mozda sam otupio od problema jel si mislio na to ili na neki drugi patch
Zakrpa do koje sam ja ostavio link je WindowsXP-KB896256-v4-x86-ENU.exe, dakle četvrta verzija. Možda sam pogrešio u veličini (ne mogu sad da tražim ) ali je, naravno, najbolje da uzmeš poslednju verziju.

A i reinstalacija sistema (ako baš ništa drugo ne uspe) je dobra ideja. Nemoj menjati bolji procesor za lošiji (konja za magarca), pre nego što isprobaš sve varijante.
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Silent Hill Tetanus Akcione igre 578 14.2.2024 19:51


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com