Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.1.2006, 0:16   #1
MilanSM
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Sirmium, Neo Planta
Poruke: 425
Zahvalnice: 352
Zahvaljeno 155 puta na 93 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku MilanSM
Cool Pravljenje muzike i obrada zvuka

koliko sam video nema ni jedna tema postavljena u vezi pravljenja muzike i obrade zvuka. posto sam trenutno u tom fazonu, otvaram ovu temu. predlozio bih da se stavi u deo sa podforumima, odnosno da se napravi podforum u vezi audio development-a. to nije zanemarljiva tema, pogledajte samo chillout sajt, koliko ima tema i postova u vezi toga. mislim da je ravnopravna, sro se tice kompleksnosti a mozda cak i zastupljenosti sa grafikom.
Predlazemi da se ove teme dole (nedefinisane) malo sortiraju. ovako je jako zakukuljeno i nepregledno. Sto bi moja baba rekla: natrkaceno.
Ja trenutno se malo igram sa Reason 3.0 i FLS-om, pa bih voleo da cujem neke tehnike npr: za pravljenje tehno-trens basa, pa kako obogatiti melodiju itd.
takodje me zanima koje bih jos programe mogao da koristim za komponovanje.

nadam se da ce ova tematika dobiti svoj podforum.
u zurbi,
Milan
MilanSM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2006, 5:33   #2
djolepiv
Član
 
Član od: 19.12.2005.
Poruke: 254
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Pravljenje muzike i obrada zvuka

jedino iskustvo sto se toga tice imam u acid-u.
znaci nista ozbiljno, biram loopove i stavljam ih na time line i pichi.
ali zeleo bih da malo skontam kako se prave loop-ovi i uopste koje programe mozes savetovati pocetnicima, kao sto sam ja.

poz
djolepiv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2006, 15:07   #3
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Pravljenje muzike i obrada zvuka

Nekada sam se igrao u Cakewalku ali sada je tu dobri FL Studio6, takodje i dobri Reason. Pravljenje tehno basa nimalo nije naivno prvo treba da smislis melodiju a za to ti treba dobar sluh i umece. Vidi Fruti Loops-u 6 za demo snimke nekih likova.
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2006, 23:19   #4
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Pravljenje muzike i obrada zvuka

Ja nisam imao živaca nešto mnogo da pravim muziku, ali zato moj brat jeste. Koristio je Dance eJay 6: The Evolution i napravio je 4 vrhunske pjesme. Ali zato je po 5 sati radio na jednoj pjesmi. Nešto je program počeo da zeza i izbrisali smo ga, a muka nam da ga ponovo instaliramo, tako da smo na neki način prstali sa tim. A možda i počnemo ponovo sa tim programom.

Za ove koji ne znaju: Dance eJay 6: The Evolution je program koji ima sam svoje samplove (matrice kako neki zovu) i ubacuju se na vremensku liniju i posle se presluša muzika koju ste napravili i možete je ektraktovati, pa da bude u .wav ili .mp3 i drugi formati. Ovaj program je za pravljenje tehno, house, hard house i pop muzike.
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2006, 23:59   #5
MilanSM
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Sirmium, Neo Planta
Poruke: 425
Zahvalnice: 352
Zahvaljeno 155 puta na 93 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku MilanSM
Određen forumom Re: Pravljenje muzike i obrada zvuka

@ haker aca eJay nije ozbiljan program, i sluzi za igranje. bukvalno. za jednu pesmu je potrebno daleko vise od 5 sati. moj drug je nedelju dana u reason-u radio i napravio je mnogo dobru soft tehno stvar, vise neki dens, ali je mnogo dobro. bez nedelju dana, nema dobre stvari.
@NenadN bas nije lako napraviti. sluh je bitan naravno, ako se bavis muzikom, melodiju za bas nije toliko tesko napraviti, to su 5 ili 6 nota koje se ponavljaju, ali je tehnicki deo mnogo tezi.j sam zvuk mora da bude dobar, neobican.
uzmi benasija na primer, pesme po melidiji nisu nista posebno, samo bas od 4 note ali sam zvuk i efekti su ono sto tehno cini zanimljivim. da ne govorim o minimal tehnu koji skoro da nema melodiju nego samo efekti, ali je zato przenje...
MilanSM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2006, 0:46   #6
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Pravljenje muzike i obrada zvuka

ja se bavim produkcijom, no nazalost je u pitanju pop/rock i zesca muzika, pa vam ne mogu puno pomoci... sto se tice tehna, imam nesto sto sam muckao, ako nekog zanima, evo postavio sam na rapidshare...

http://rapidshare.de/files/11386033/04-water.mp3.html

napominjem da je ovo jedina tehno-ambijental pjesma koju sam ikada uradio
koristeni programi: renoise tracker i adobe audition

...i prije nego li me neko iskritikuje za bilo sta (mastering, basove, itd...) znam da nista ne valja, jer sam uradio za nekoliko sati i tako nedovrseno ostavio

Poslednja ispravka: sasha vukelic (20.1.2006 u 0:52)
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2006, 0:52   #7
MilanSM
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Sirmium, Neo Planta
Poruke: 425
Zahvalnice: 352
Zahvaljeno 155 puta na 93 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku MilanSM
Određen forumom Re: Pravljenje muzike i obrada zvuka

kako otprilike rade ta dva programa? ajd napisi nesto malo o njima (ako te ne mrzi). samo malo oko interfejsa i za sta mogu da se upotrebe. skidam pesmu. 6mb, malo ce da potraje. valjda nije virus,a ?
MilanSM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2006, 0:56   #8
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Pravljenje muzike i obrada zvuka

Adobe Audition ti je najboli program za obradu muzike, uklasi sa Sound Forgeom normalno je bolji os SF. Od skoro ima multitrack opciju.
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2006, 0:58   #9
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Pravljenje muzike i obrada zvuka

Citat:
MilanSM kaže:
@ haker aca eJay nije ozbiljan program, i sluzi za igranje. bukvalno. za jednu pesmu je potrebno daleko vise od 5 sati. moj drug je nedelju dana u reason-u radio i napravio je mnogo dobru soft tehno stvar, vise neki dens, ali je mnogo dobro. bez nedelju dana, nema dobre stvari.
@NenadN bas nije lako napraviti. sluh je bitan naravno, ako se bavis muzikom, melodiju za bas nije toliko tesko napraviti, to su 5 ili 6 nota koje se ponavljaju, ali je tehnicki deo mnogo tezi.j sam zvuk mora da bude dobar, neobican.
uzmi benasija na primer, pesme po melidiji nisu nista posebno, samo bas od 4 note ali sam zvuk i efekti su ono sto tehno cini zanimljivim. da ne govorim o minimal tehnu koji skoro da nema melodiju nego samo efekti, ali je zato przenje...
Totalno si u pravu sto se tice melodije. A benasy pravi sve iste pesme. Mislim sa istim notama i slicnim semplovima.
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2006, 1:26   #10
MilanSM
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Sirmium, Neo Planta
Poruke: 425
Zahvalnice: 352
Zahvaljeno 155 puta na 93 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku MilanSM
Određen forumom Re: Pravljenje muzike i obrada zvuka

@ sasha vukelic
pa ovo nije lose, water naslov u potpunosti odgovara mora da si dobar u svom poslu. jeste potpuni ambijental ali je ok. samo tako nastavi. s obzirom da si za nekoliko sati uradio mozes da budes ponosan.

tek kad pocnes da pravis muziku shvatis koliko je to tesko. i tada vise cenis muziku, mnogo vise.

moram da nabavim ta dva programa.
MilanSM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2006, 4:21   #11
djolepiv
Član
 
Član od: 19.12.2005.
Poruke: 254
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Pravljenje muzike i obrada zvuka

kakav je adobe audition?
djolepiv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2006, 4:30   #12
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Pravljenje muzike i obrada zvuka

Citat:
MilanSM kaže:
@ haker aca eJay nije ozbiljan program, i sluzi za igranje. bukvalno. za jednu pesmu je potrebno daleko vise od 5 sati. moj drug je nedelju dana u reason-u radio i napravio je mnogo dobru soft tehno stvar, vise neki dens, ali je mnogo dobro. bez nedelju dana, nema dobre stvari.
Kakvo igranje? Ako hoćeš da napraviš dobru tehno muziku, ovaj eJay je dobar za to. Neznam za ostale programe, ali je ovaj stvarno dobar. Za reason nisam čuo niti ostale programe, jedino eto što sam naišao na ovaj eJay pa reko da probam. Neznam za druge, ali moj brat je napravio baš za nekih 5 sati jednu pjesmu, i dobre su. Nisu sad ekstra, ali je fino slušati ih.
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2006, 17:48   #13
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: Pravljenje muzike i obrada zvuka

Citat:
djolepiv kaže:
kakav je adobe audition?
Kažu da je odličan! Nisam ga koristio ali sam čitao i gledao neke revizije i većina stručnjaka ga hvali! Podržava čini mi se do 120 muzičkih šina, mislim da ima i filter koji odstranjuje glas iz pesme, gomilu onih standardnih, i još svašta!
To je naslednik CoolEdit-a, Adobe mu je promenio ime u Audition kad je kupio kompaniju Sintrilium. Ja i sad imam instaliran CoolEdit, jer je kako mi se čini bolji i od SoundForge-a.
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Highlander na korisnoj poruci:
doctor_pauk (25.4.2007)
Stara 20.1.2006, 19:13   #14
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Pravljenje muzike i obrada zvuka

adobe je najjednostavniji (izgledom) i samim tim najlaksi za nauciti. i po mnogima najjaci program tog tipa. meni se svidja i ima sve opcije koje su mi potrebne - tj. nikad nisam pozelio neku opciju koju on nema.
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2006, 19:26   #15
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Pravljenje muzike i obrada zvuka

Citat:
MilanSM kaže:
koliko sam video nema ni jedna tema postavljena u vezi pravljenja muzike i obrade zvuka. posto sam trenutno u tom fazonu, otvaram ovu temu. predlozio bih da se stavi u deo sa podforumima, odnosno da se napravi podforum u vezi audio development-a.
I sam sam predlozio tako nesto.
http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=87&page=13

Dakle, cestitke za otvaranje prvog ozbiljnijeg post-a koji se bavi muzikom.

Ja inace koristim Q-Base i Sound Forge.
Najcesce pravim melodije tako sto ih prvo na sinth-u iskomponujem, pa kad uradim ceo kostur (recimo piano razlaganje i string/violin melodije), sednem za Q-base pa ukucam i dodam bubnjeve i neki duboki prateci zvuk.
Mada u sustini nema pravila, radim kako situacija zahteva...
Jedino sto imam integrisanu karticu pa midi zvuci ocajno.

Forge koristim na poslu i to uglavnom radi snimanja off-ova i prociscavanja istih, premda ponekad volim da dodam po koji effekat, ali sve redje jer ih ljudi sve neumesnije, t.j. sa preterivanjem koriste.

to bi bilo to...
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2006, 1:03   #16
zaphod
Član
 
Član od: 15.12.2005.
Poruke: 35
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Pravljenje muzike i obrada zvuka

ja se amaterski bavim muzikom...ali ne i produkcijom...time se bavi moj drugar i on koristi nuendo...to je najkompleksniji software koji sam ja u zhivotu video ...pazite njemu su za neki opushteni rad u nuendu potrebna dva monitora kako bi imao pregled na sve alate,pluginove i timeline...a da ne pricham o hardverskoj podrshci
shto se tiche produkcije i obrade zvuka vazhi pravilo koliko para toliko muzike
zato shto cje zvuk biti onoliko kvalitetan koliko je kvalitetna najjeftinija komponenta u opremi(ovo vazhi samo za profesionalce)

da ne tupim vishe poshto ovo nije moj fah...hteo sam samo da vam kazhem za nuendo...program je vrh...u njemu su producirani snimci mog benda...njega koristi vecjina producenata u studijima za snimanje i obradu zvuka...na njemu uchi cela visha el. tehnichka na smeru obrade zvuka...

ako hocjete da budete profi...onda nuendo
poz
zaphod je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zaphod na korisnoj poruci:
doctor_pauk (25.4.2007)
Stara 21.1.2006, 1:19   #17
jagodanbg
Veteran
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: Novi Beograd - Bezanijska kosa
Poruke: 765
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 27 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Pravljenje muzike i obrada zvuka

i mene to interesuje jer slusam psidzu vec 5 godina i skoro mi je pala na pamet ideja da pocnem da pravim nesto, prvenstveno za svoju dusu jer su retke stvari koje se meni bas bas svidzaju. (a posle moze nesto i u komercijalne svrhe )
koji je program dobar za techno i trance?!
a u cool edit-u i sound forge-u ja mislim da je malo teze praviti muziku vec vise sluze za obradu!
jagodanbg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2006, 1:24   #18
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Pravljenje muzike i obrada zvuka

Citat:
jagodanbg kaže:
koji je program dobar za techno i trance?!
Uzmi ti ovaj eJay, kao što sam rekao gore. Sasvim dobar za pravljenje tehna. Nećeš zažaliti.
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2006, 2:07   #19
MilanSM
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Sirmium, Neo Planta
Poruke: 425
Zahvalnice: 352
Zahvaljeno 155 puta na 93 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku MilanSM
Određen forumom Re: Pravljenje muzike i obrada zvuka

eJay je SRA*E OD PROGRAMA!!! ne moze se napraviti dobra stvar u tom programu. u njemu mogu samo da se slazu semplovi.... a to nije to. to ti je kao kad sloziz puzle, pa se hvalis kako si naslikao tu sliku.
toliko o eJay-u....
MilanSM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2006, 2:17   #20
zaphod
Član
 
Član od: 15.12.2005.
Poruke: 35
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Pravljenje muzike i obrada zvuka

hehe..kazhem ja
nuendo rulz
zaphod je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com